» »

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

««
15 / 47
»»

sss ::

imo, ne :)

r5r ::

hdparm -tT /dev/cciss/c0d0p1

/dev/cciss/c0d0p1:
Timing cached reads: 2744 MB in 2.00 seconds = 1371.77 MB/sec
Timing buffered disk reads: 224 MB in 3.03 seconds = 74.01 MB/sec
And it makes me wonder.

_Dejan_ ::

Evo nekaj novega 8-)
Gre pa za malo boljši SSD disk ki si ga lastim 8-) MTRON 3025-016

Branje:



Pisanje:

ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

lprelesn ::

le kaj mi bo kolega zrihtal za 300€ ?! baje neka da diska po 150gb in 15.000rmp :\ da pol vidm res te zalostne teste :D (jajca)

charlotte ::

Moj Velo:


Rezultati varirajo +/- 10% ko sem test ene 4x zaporedoma pognal :|

_Dejan_ ::

le kaj mi bo kolega zrihtal za 300€ ?! baje neka da diska po 150gb in 15.000rmp :\ da pol vidm res te zalostne teste :D (jajca)


Le kaj ti bo zrihtal SCSI ropotuljco :D To je že staro in nič novega :D
Ne vem pa zakaj menjajo v serverjih SCSI diske za SSD :D če so SCSI tako dobri :D Pomoje zaradi hitrosti in veliko daljše življenske dobe :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

lprelesn ::

verjetn zarad dnarja --- pravjo....ceneje, je hitreje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

_Dejan_ ::

verjetn zarad dnarja --- pravjo....ceneje, je hitreje :D


Sej SCSI diski so cenejši kot SSD in to veliko cenejši...

Recimo Mtron Pro 7000 64Gb SSD SATA ki ima branje 100MB/s pisanje 120MB/s stane cca. 1400€

Recimo 72.8GB Ultra320 SCSI 10K cca. 200€ :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

lprelesn ::

jah sej vem ....drgač pa da vidm če oz kok bo kej hitrej v raid 2x 150gb 15.000rmp-jev ! namreč prvič bom mel neki (hitrejšega) od 7.200rmp :\
tko da , me prav zanima .....

_Dejan_ ::

če boš kupil zraven še kakšen dober SCSI kontroler bo dosti hitrejše... Sploh zaradi dostopnega časa, bo pa tudi nekaj bolj hrupno...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

lprelesn ::

ja sej ga dobim zravn gratis .....

MrStein ::

Par vprašanj na temo:

- HDtach in Tune sta zelo preprosta in priročna, ampak ne vedno uporabna, recimo transfer rate sam pogosto v realnih situacijah ni odločilen; so kaki dobri real life testi ? Pa spet ne tak, da zahtevajo diplomo in testirajo tri dni

- RAID ne-enakih diskov - trenutno imam 500,500,640 in 750 GB diske. Je smiselno vzet 500 GB vsakega za kaki raid ?

- onboard raid (ICH9R konkretno) - a to zmore več kot 2 diska ali je brez veze več diskov v RAID dat ? (sprašujem potem, ko sem bral test HW RAID kartice, ki je nad določenim številom diskov omagal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vuli ::

Zakaj pa nebi bilo smiselno vezat 2x500gb v RAId (0)?

A imaš mogoče link od test? Ker tut mene zanima.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

MrStein ::

Ja tisto že, sprašujem za druga dva diska.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vuli ::

Aja, a misliš vse 4 skupi v raid? Ker pol boš mel vse 500gb. Jaz bi raje naredu tko, 2x500gb raid 0 in drugi raid 0 640gb+750gb. Bi manj placa izgubil(110gb), v drugem primeru pa 140gb in 250gb. Razen, če te ne briga za teh 390gb
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

MrStein ::

Ni vprašanje plac, ampak zmogljivost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bond007 ::

En test samsung 640GB na esata:

Disk je bistveno hitrejši, tišji in manj se greje kot 500GB seagate 7200.10. Upajm, da je tut zanesljivejši, ker seagate mi je po 10 mesecih umrl in uzel sabo 400GB podatkov :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Volta ::

Moj Samsung je tud nekje tu, mislim da ima edino 96Mb/s write speed. Bi pa nekaj vprašal. Kako je mogoče, da ima en soliden MP4 player (srednjega cenovnega razreda - 70 eur, 4GB ) write speed samo 0.7MB/s ? Vem da ima moj stari mp3 player - neka no name firma okoli 5MB/s write speeda, tako da se prav čudim, kako počasi mi kopira glasbo iz računalnika na MP4. Gonilnike za napravico sem naložil, nastavil sem na performance mode... Kakšna ideja kako zadevo pohitriti? :\

LP

MrStein ::

Vrži stran.
Mislim :
- ima gonilnike ??? A ni standarden ?
- ima "performance" opcijo ??? Zamisli, da bi diski imeli "preformance" in drugo (kak bi se imenovala?) opcijo ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Volta ::

- ima gonilnike ??? A ni standarden ?

Pač večina proizvajalcev da zraven gonilnike, ki so namenjeni predvsem nadgradnji firmwera, ne pa izboljšanju hitrosti kopiranja.

- ima "performance" opcijo ??? Zamisli, da bi diski imeli "preformance" in drugo (kak bi se imenovala?) opcijo ???

Optimize for fast removal/Performance mode - to je to.

Vstran pa ga ne bom vrgel, ker ostalo špila tako kot mora. Boli me le to počasno kopiranje. Tudi ti najbrž nebi vrgel stran novega avta, ki bi imel morda slabše pospeške, kot si predvideval oz. kot je pisalo ;) Čeprav avto lahko pred nakupom sprobaš, teh zadevic pa na žalost ne.

Charcharodon ::

WD Caviar 500GB WD5000AAKS
2 particiji
že dolgo ne defragmentiran...

 WD Caviar

WD Caviar

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

SW RAID0 (Striped Volume) (Windows 2008) na WD7500AAKS in Samsung HD642JJ:

(nisem celo particijo skoz pustil; proti koncu pač gre dol, kot vedno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

1.) n-tič: (de)fragmentacija nima vpliva na HD Tune (in HD Tach, HD_Speed ipd.)
2.) Tile benchmarki RADI-1 sistemov zgledajo lepo. Je kdo preveril, če se kaj tudi v praksi pozna ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vlady ::

Misliš RAID-0? V praksi se pozna, še posebej v visti ali pa tam, kjer je veliko podatkov (winrar, filmi,...). Hitrost računalnika je odvisna od najpočasnejše komponente v njem. Trenutno je to disk. (Je pa treba imeti neko normalno količino rama!)
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

BadB0y ::

Evo se moji WD raptori 2 komada 72gb v raid 1 hitrost branja 76,1MB/s, polje raid5 3 raptori 300gb hitrost branja 174,7Mb/s.

Hmm zakaj je te takšna razlika ? Kaj je raid 1 tolko počasnejši ? Sicer je za sistem čisto dovol hiter :D


Vlady ::

RAID-1 je mirroring in ne dobiš ničesar na hitrosti, kvečjemu toliko hitro dela kolikor dela najpočasnejši. RAID-0 je stripping, vendar je manjša zanesljivost.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

MrStein ::

Jaz sem se zatipkal, napisal sem RADI-1, hotel pa sem RAID-0.

PS: RAID-1 je tudi lahko hiter, saj ko en disk bere en podatek, je drugi prost za istočasno branje drugega. Seveda rabiš OS, ki to zna izkoristit.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vlady ::

Jaz sem se zatipkal, napisal sem RADI-1, hotel pa sem RAID-0.

PS: RAID-1 je tudi lahko hiter, saj ko en disk bere en podatek, je drugi prost za istočasno branje drugega. Seveda rabiš OS, ki to zna izkoristit.

To pa že ni več RAID-1 ampak kombinacija (mislim da RAID 01), čeprav tu dobiš samo na branju, pri pisanju morata itak pisati oba isto naenkrat zaradi konsistenčnosti.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

MrStein ::

Vztrajam, da je RAID-1 dejansko RAID-1 ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TribesMan ::

4*WD6400AAKS RAID5 na ICH10R

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Vlady ::

Pa imaš backup baterijo za tele diske? Ker kolikor vidim po burst hitrosti imaš vklopljeno tanajbolj divjo opcijo optimizacijske politike. Namreč v primeru izpada baterije ti lahko sesuje celoten OS. Meni se je že zgodilo, da ni zapisal določenih podatkov in sem potem moral na novo inštalirati skoraj vse.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

TribesMan ::

Če se sesuje samo sistem me niti ne skrbi, repair OSa je minimalno delo, bolj me skrbi da se ne bi v tem primeru sesul array in izgubiš vse podatke. Ker to je bistveno težje reševati.
Je pa to res z opcijo Write Back Cache enabled. Če izklopim to opcijo je hitrost konstantna od začetka do konca pri približno 150MB/s.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

trnvpeti ::

tribesman: katero maticno imas, kateri kontroler

TribesMan ::

Matična je Asus P5Q-E kontroler pa je integrirani intelov ICH10R.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

trnvpeti ::

na asus p5q-e naredis raid v biosu, ali moras prvo dvignit en operacijski

TribesMan ::

Narediš v BIOSU.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

trnvpeti ::

thanx

Vlady ::

Če se sesuje samo sistem me niti ne skrbi, repair OSa je minimalno delo, bolj me skrbi da se ne bi v tem primeru sesul array in izgubiš vse podatke. Ker to je bistveno težje reševati.
Je pa to res z opcijo Write Back Cache enabled. Če izklopim to opcijo je hitrost konstantna od začetka do konca pri približno 150MB/s.

Tako je. No vsekakor priporočam baterijo. Iz lastnih izkušenj povem, da se s temi nastavitvami ni pametno špilat. Na prenosnikih pa se da to lepo izkoriščati, čeprav je potem spet zabavno če moraš resetirat je potem isto kot če bi ti zmanjkalo štroma. Punca je enkrat ugansla na silo ko je zablokiral, pa so šli XP-ji in velik del podatkov k vragu...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

TribesMan ::

Vlady in kam bi ti vtaknil baterijo na v plato integriranem krmilniku?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vlady ::

UPS maybe? Drgač pa prodajajo tudi krmilnike z baterijami, samo koštajo kar dosti.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

TribesMan ::

Vem da prodajajo krmilnike, samo za ceno teh krmilnikov dobiš spodobno plato, procesor in 4G rama, pa še kaj zraven. UPS pa je, sam na žalost UPS ne reši vseh težav. Recimo nestabilnosti sistema in podobno.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vlady ::

Sej to ti tud baterija ne reši, je pa cenejša alternativa dragim krmilnikom. No vsekakor, se jaz s temi nastavitvami nebi igral, ker lahko resno pripeljejo do resnic komplikacij s podatki... Razen če res nimaš nič pametnega gor in OS na novo postaviš (skupaj z vsemi programi in nastavitvami) v 10 minutah.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Dr_M ::

Ubistvu je tko, tale zadeva je dokaj zanesljiva, dokler ne navijas procesorja in rama. Predvsem zaradi rama, se na teh intelovih kontrolerjih zelo hitro raid podre. Ampak dokler se raid5 podira, ni tok panike, oz ce ti odleti en disk vn, ni problema, ce ti jih vec....>:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Well verjetno ne bi kupoval 2TB diskovja v RAID5 zato da bom mel "nič pametnega gor" :D

Mi ne bi bilo vseeno če kaj odleti v...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vlady ::

Potem pa močno odsvetujem uporabo takih nastavitev. Sicer pa se burst speed skoraj nikjer ne pozna, bolj pripomore k hitrejšemu delovanju NCQ in dovolj velik cache.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

abnormalen ::

pa je kašna razlika med 3GB/s in 300MB/s pr diskih? ma kdo kšno izkušnjo? oba pr 7200 obratih seveda...

mr1two ::

evo, stara kišta 40GB maxtor 7200 8-O
 jajcka

jajcka

HyperGL ::

mene pa samo zanima ena zadeva...

kaj je to za en disk? ker ga ni niti na WD strani.

WD 7500AAVS

to sem danes najdel v toshibinem zunanjem ohišju pa me zanima če je za kej ta disk?

LP

filip007 ::

 Samsung F1 640GB HD642JJ

Samsung F1 640GB HD642JJ

trek@s ::

Samsung 640GB

««
15 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721006 (8273) nsa_ag3nt
»

Alternativa CAD delovni postaji

Oddelek: Kaj kupiti
383477 (2409) kamuee
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616225 (11387) e-marko

Več podobnih tem