» »

inverted atx case ali levo stransko ohišje

inverted atx case ali levo stransko ohišje

broken/link ::

Pozdravljeni,

iščem t.i. "inverted atx case". Budget oz ultra-budget varianto. Lahko tudi DIY, sem odprt za predloge. Budget je v skladu z miselnostjo "ceneje kot je, boljše je"

Gre se namreč za en pisarniški računalnik, ki je potisnjen v levi kot mize in bi rad vsaj malenkostno izboljšal pretok zraka in hlajenje. Predvsem zaradi prahu. Worst-case scenario bi prišlo v poštev tudi budget ohišje, ki ima kako extra odprtino na zgornji strani.
Na to temo ni ravno veliko napisanega, tako da če ima kdo kakšna priporočila iz prve roke se priporočam.

DIY dejansko nisem našel ničesar na to temo, kar se tiče novih ohišij pa je najcenejše kar sem našel:
- Sharkoon REV100 RGB PC Case za 62EUR (amazon.de s free poštnino).

bozicek ::

Zakaj pa inverted?
Saj če je pisarniški računalnik, tista črna škatla važno da ima spredaj in na riti kakšen ventilator pa da zrak čez vleče

Kar se tiče inverted, ko sem ga zase iskal, sem zasledil da naj bi bilo patentirano in zato ni toliko tega
Potem imaš pa workaround kot je rotiranje traya pri BeQuiet na katerem sem potem tudi pristal

Lahko pogledaš za kocka (cube) ohišji če se ti gre za izgled. Ampak ni poceni

Če se ti pa jebe za estetiko pa poglej za Dell Optiplex ali Precision serijo ki jih dobiš kje poceni. So obrnjena ohišja ampak izgled je pač...tak ko je

Dva linka na hitro k so glih slike gor

https://www.frontsourcetech.com/product...

https://pcpartpicker.com/b/M4w6Mp
Darila letos samo za poredne

PacificBlue ::

Silverstone ima patent za inverted case na Kitajskem, zato teh ohisij ni ravno veliko.
Recimo eno tako ohisje:

https://www.amazon.de/SilverStone-SST-R...

mihagr ::

to je bil pred leti standard osnovnih plošč in ohišij, ki se je imenoval BTX in je bil narejen ravno zaradi boljšega hlajenja komponent, itd. in večina velikih podjetij (dell, lenovo, hp) je imela v profesionalni liniji take računalnike. torej probaj iskati btx ohišje. kot je omenil božiček, dell-ovih računalnikov v takem ohišju je po sloveniji kar veliko, sigurno boš našel na bolhi takšnega za ~20€.

broken/link ::

situacija je zelo simpl:
v kotu sobe je miza. v kotu mize je pod mizo računalnik. če na hitr spacam skupej shemo, je situacija približno takšna:
https://ibb.co/nDWNDTY
tako da pretok zraka je v vsakem primeru slab. ampak v primeru, da bi bila stranica na levi strani, bi bilo vseeno za računalnik boljše. Je pa to računalnik za upokojence, in v prašnem kotu živi že 10let+, ampak ga bom sedaj menjal. Tako da v najslabšem primeru bo tam spet nov računalik s klasičnem ohišjem, ampak ja ...
premaknit računalnika ne morem, NUC bi bil tudi super opcija, ampak trenutno se išče rešitev z ohišjem, ker imam že par komponent na stacku za uporabit.

RedDrake ::

Najbolj simpl rešiev je da navadno ATX škatlo obrneš na glavo in si končal. Če jo recimo obesiš s trakovi iz mize tudi ne bo zgledalo "preveč" čudno.
Za bolj sofisticirane opcije pa ...
Kakšne komponente so v igri?
Ker najbolj "fancy" rešitev je realno recimo lenovo SFF ohišje (ali kako podobno mATX stoječe/ležeče ohišje). Notri paše mATX plošča in low profile kartice ter CPU hladilniki.
Kar se napajanja tiče rabiš ali adapter iz lenovo na ATX (imajo custom priklop, itak), ali pa rabiš nov TFX napajalnik.
Prednost teh kišt je, da vlečejo zrak od spredaj in potem s pomočjo plastike dirketno v cpu cooler in potem preko lukenj zadaj ven. Plastiko lahko nadomestiš (ker na tvoj cpu cooler 100% ne bo pasala) z recimo lepenko, ki jo izrežeš v "podobno" obliko.

Sploh pa, ali bo res "problem" gretje? Videl sem že ATX škatle v lesenih okvirjih, de-facto zaprte z vseh strani razen spredaj in zadaj, in to v zlatih P4 časih, ko je bilo 200W gretja "standard", prevetrenost ohišj pa nična.

PacificBlue ::

Obstaja tudi CTE serija Thermaltake ohisij, kjer je maticna obrnjena za 90 stopinj in piha vroč zrak na vrhu ven.
Res, pa da niso inverted.

RedDrake ::

Ugh nisem poznal tele Thermaltake serije, vsekakor "zanimivo", ampak to je že skor tako kot da bi si 19" rack na mizo postavil ...

PacificBlue ::

Res je:). Če se ne motim je na sliki CTE T500 model, pa ta je najmanjši po velikosti i think:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Majhno, lično in dobro premišljeno ITX ohišje - izbira? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
32950065 (8775) ZandorV2
»

nakup ohišja

Oddelek: Kaj kupiti
322960 (593) Buggy
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244386 (34256) ingeniero
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325615 (19825) kmetek
»

Nakup ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
715937 (4092) gfighter

Več podobnih tem