» »

ventilator napajalnika

ventilator napajalnika

polozweii ::

V omari že nekaj časa stoji rabljen napajalnik lc65550 gpf.
Ker nisem mislil da mu bom zamenjal napihnjen kondenzator sem odrezal žici za napajanje (avtomatika je bila odstranjena že kmalu po nakupu)

Ventilator bi priklopil na molex. Ker v kišti ni omembe vrednih grelnikov bi lahko ventilator vrtel pri nižjih/tišjih obratih zato me zanima če za vrtenje ventilatorja zadošča že 7V (rumena 12V + in rdeča 5V namesto črne za ozemljitev)

Assass1n ::

Odvisno od ventilatorja, nekateri delajo nekateri ne.
Drugače ne bo šlo kot test. Pinout si poglej na googlu. Ugasni računalnik in prižgi, ventilator naj miruje. Ker se zgodi, da ventilator premikaš pri testu in se zažene, ko je montiran na miru noče zasukat :) . kako to vem, ti je najbrž jasno :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

joez7 ::

Ne priklaplat med rumeno in rdečo. Napajalnik ima zaščito za stik med 12V in 5V.
Za znižanje napetosti uporabi upor med 33E in 80E ali zener diodo med 3V do 6V. Vežeš v plus vejo.
Preizkušeno deluje - tudi na PWM ventilatorjih.

polozweii ::

Med rumeno in rdečo (7V) je vrtelo.
Pri 5V je bilo premalo moči.

polozweii ::

Čemu služi ta priključek na napajalniku lc65550gp v2.0 ?

https://ibb.co/MShq1Rz

RedDrake ::

Videti je kot priključek za ventilator od napajalnika. Vsekakor ta kabel/priključek nebi smel biti zunaj. Tisto rdeče na konektorju so ostanki lepila. Ni nujno da je +5V, rdeči barvi navkljub. Zelo verjetno je +12V, s tem da je možno da se glede na temperaturo napetost spreminja.

Baja ::

ja, res tako zgleda. samo ponavadi so na plati zalotani. manual?

RedDrake ::

Sem videl tudi že s konektorjem pa zalito z lepilom. Glede na to da se v prvem postu nekaj omenja odstranitev avtomatike (sic) v tem napajalniku, sumim da je nekdo šel z "macolo vrtat luknje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

polozweii ::

Ja ventilator sem pred par leti predeloval in ga povezal na molex.
Če je pravite da je priključek 12 V in spreminja hitrost glede na temperaturo potem je možno da sem predeloval zato da ne bi poslušal tistega zavijanja ob spreminjanju obratov...

RedDrake ::

To je potem to. Povsem možno je tudi, da je ta del konektorja na strani ventilatorja, tako da sta tisti dve žici v zraku, če sta bila na drugi strani odrezani. To je dostikrat tipično, da konektor obstaja, ampak je kabel vseeno spet z vezicami na druge kable in je odstranitev relativno "problematična".
Drugače pa je kak poceni star fan kontroler vedno opcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511558 (7631) Heavy
»

Vezava ventilatorjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62011 (1764) RejZoR
»

Fan, na starejšo plato.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141071 (996) Blinder
»

2 problema (glasnost in vročina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141988 (1557) Jan987
»

Žice v molex-u

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181450 (1268) segi

Več podobnih tem