» »

PS2 v 2024-najboljši video priklop?

PS2 v 2024-najboljši video priklop?

denisek123 ::

Pozdravljeni

Po dolgem času bi rad spet zagnal PS2 konzolo pa me zanima katera opcija video priklopa na TV ali monitor bi bila najboljša, da se dobi nekako slika kot je dejansko na PS2. Nekateri novejši LED TV-ji imajo možnost kompozitnega vhoda ampak kolikor sem bral, je mogoče bolje uporabiti komponentni priključek, ki pa ga novejši TV-ji večinsko nimajo. Je mogoče boljša varianta kupiti kakšen monitor/TV velikosti nekje 24 inčev, ki ima komponentni priključek? Ne vem sicer kako se obnesejo adapterji na HDMI? CRT TV ne pride v poštev.

Hvala za odgovore.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

Jarno ::

Tukaj je nekaj opcij z amazona:

https://www.amazon.de/PlayStation-2-HDM...



Vsekakor je ceneje kupiti adapter kot pa poseben zaslon.
#65W!

hojnikb ::

Odgovor je samo en; HDMI mod
https://www.pixelfx.co/product-page/ret...

Naslednja najbolsa opcija je pa komponentni izhod.
#brezpodpisa

kixs ::

Vem, da noces slisat. Ampak tole preko RGB Scart:

https://www.reddit.com/r/crtgaming/comm...

Vse ostalo je "crap" :lol:

hojnikb ::

kixs je izjavil:

Vem, da noces slisat. Ampak tole preko RGB Scart:

https://www.reddit.com/r/crtgaming/comm...

Vse ostalo je "crap" :lol:


Preko komponentnega videa na CRT bo lepsa slika kot RGB scart. Preverjeno.
#brezpodpisa

kixs ::

Ne vem. Sam nisem opazil kaksne razlike. Google najde tole:


As it stands there are too many open variables in the question to give a definitive answer.

Firstly, any signal that isn't composite is, by definition, component because it is comprised of component parts. This is to say that S-video with it's luma and chroma channels has two component elements, and therefore is a component signal. RGBs (RGB+composite sync) as used in SCART is a component signal.

YPbPr is analogue Component video based on a Luma channel with composite sync (Y) and two colour difference channels (Pb and Pr). It can support a wide range of resolutions. The main ones we're interested in are SD (480i/576i), and the HD resolutions of 720p, 1080i, 1080p.

If limiting our comparison to SD 480i/576i, then RGBs has the advantage. It is three full-bandwidth channels of picture information. Any of the channels will give a full-screen image corresponding to the colour of the video channel.

YPbPr at 480i/576i only has a full resolution image on the Luma channel. The colour difference channels are half resolution each. If you were able to rig up a sync signal and just display one of the colour channels then what you'd see would be colour blobs moving about with very limited detail. In theory then, RGBs is superior.

In practise, it's hard to tell the difference between the two. Other factors play a more significant role in determining the our impression of picture quality.

Where RGBs definitely loses out is in the potential for HD resolutions. This is not because the signal format is limited. It was/is more to do with the limits of data storage on physical media.

hojnikb ::

zato pa HDMI mod... Ovrzes vse omejitve teh analognih siganlov, ker pobiras video signal direktno iz GPUja..

Seveda pa v tem primeru odpade CRT.. Ampak pri novih OLEDih... je to moot.
#brezpodpisa

kixs ::

Za stare konzole je CRT King. Vse ostalo je kompromis pa razni MODi gor ali dol. Pac imam to moznost, da imam zbirko CRT-jev, tudi prej omenjenega Sony Trinitron KV-16WT1 in seveda prostor ;)

denisek123 ::

Mislite, da bi se obnesel recimo nek starejši LCD monitor velikosti 22-24 inčev, ki ima možnost komponentnega vhoda in pa, da se nastavi na 4:3. Mislite, da bi to bilo ok?
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

kixs ::

Za prvo silo bi verjetno slo. Lahko kupis tudi kak manjsi starejsi LCD TV. Taki imajo navadno vse vhode od kompozitnega naprej.

denisek123 ::

Uporabil bom komponentni kabel, verjetno potem nastavim razmerje na 4:3 in to bi verjetno moralo potem biti ok.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

kixs ::

Odvisno od igre. Kasnejse so podpirale tudi 16:9 format - nastavis na PS2.

Osebno imam rajsi SCART RGB kabel, ker ga lahko uporabim tako na CRT-jih kot na LCD-jih.

batista ::

Imam kaico ps2 hdmi adapter ki je kao eden boljših in naj bi bil signal brez izgube kvalitete. A vendar je pri nekaterih igrah (ace combat serija) opazen "stairway" effect. Zanimivo da je bilo enako ko sem ps2 priklopil na panasonic tv (letnik 2020, komponentni vhod) preko komponentnega kabla. Na LG tv letnik 2010 teh artefaktov ni.

matobeli ::

RetroTink 4K

Sam še ceno spustijo za par 100$

kixs ::

batista je izjavil:

Imam kaico ps2 hdmi adapter ki je kao eden boljših in naj bi bil signal brez izgube kvalitete. A vendar je pri nekaterih igrah (ace combat serija) opazen "stairway" effect. Zanimivo da je bilo enako ko sem ps2 priklopil na panasonic tv (letnik 2020, komponentni vhod) preko komponentnega kabla. Na LG tv letnik 2010 teh artefaktov ni.


Definitivno imajo starejsi TV-ji bolj podprte stare standarde. Sam imam LG 42LH3000 iz 2009. Moj prvi LCDTV in se vedno dobro dela - upscaling ima pa tudi zelo dober.

DejchSLO ::

Slišal sem da PS2HDMI sm za drubiž kupil na aliexpress sam men ne dela pa sem vse živo probu. jz sm od xboxa uporabit tisti scart k tiste tri kable gor prklopš pa je čist lepa slika, sploh ne vem zakaj sem ta pretvornik kupu no sej bil je itak sam 4€.

kixs ::

Ce si tri kable gor priklopil, imas kompozitni signal (en video in dva za stereo zvok). Najslabsi mozen. Ampak nekaterim je v redu.

DejchSLO ::

Je ja, sam scart sm zgubil, ta hdmi pa ne dela.

chuck ::

https://www.konzolko.si/playstation-2-p...
Navodila: priklopi na SCART ali komponetni priklop. Pojdi v System Configuration, nato Component Video Out in prestavi na YCbPPb CRPr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava Wii z LED TV-jem preko komponentnega kabla

Oddelek: Zvok in slika
51709 (1580) Buggy
»

PlayStation 2 na HDTV

Oddelek: Konzole
81078 (906) moat
»

SCART oz. HDMI

Oddelek: Konzole
165088 (2563) Sssaga
»

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

Oddelek: Zvok in slika
245755 (4834) jamabama007
»

PS2 špilat na PCju...možno?

Oddelek: Zvok in slika
8991 (991) ender

Več podobnih tem