» »

Abit ali Gigabyte

Abit ali Gigabyte

Coil ::

mene pa zanima za kero plato naj se odlocim abit NF7-S rev. 2.0 ali gigabyte GA-7N400 Pro2 in zanima me zakaj bi kupil SATA disk vzel bi namreč 120GB maxtor....pa ker procesor mi priporočate...

boštjan ::

sata se vzame zarad malo boljše hitrosti od ide diska,se pa govori o neki nekompatibilnosti v navijanju,če maš sata disk,tako da so ide diski še vedno ok,razlika v ceni je pa tudi zanemarljiva.
če vzameš gigabytko si omejen glede hlajenja procesorja,namreč gigabytka nima lukenj okoli socketa zato odpadejo cooleri,ki se privijačijo in tudi vodno odpade.drugač pa je gigabytka po testih nekaj hitrejša.procesor pa vzami 2500+ bartona BOX varianto(3leta garancije).kaj pa ram?

Coil ::

za ram pa še nevem bo dovol ddr400 ali bi moral kupiti kakšne bol priznane znamke... potem bo plata kar NF7-S

Grimlord ::

Ram obvezno DDR400, ker se ti manj skor ne splača več, pa še drag ni več.. Razmisli o kakem TwinMOS, Kingston, Corsair...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

boštjan ::

coil 512MB 400ddr twinmosa te pride 30k,kingston in corsair pa 40-42k

Caligula ::

Ravno ti rami , ki jih omenja Bostjan so malo problematicni pri NF2 platah. Ne marajo prevec low latency RAMa, je pa z vsako novejso verzijo boljse in ze zato je bolje, da vzames Gigabyte-ker je novejsa. Pa tudi drugace je boljsa za navijat.

Je pa sedaj malo boljse, ker vcasih se pri Corsairih baje racunalnik ni dvignil, ce so bili zategnjeni timingi. Ko pa je enkrat v OSu pa bi se dalo spreminjat in recimo z Nvidia system utilities se to sedaj da delat.

Nasploh dajte se vsi, ki imate probleme z ramom, v biosu dat bolj konservativne timinge in probajte ce lahko potem, ko ste ze v WINsih preko Nvidia system utilities in npr 8RDAVCORE na epoxkah zategnete timinge brez crashanja.

Bi znalo to delat.

boštjan ::

twinmos glih niso LowLatency,če gledaš da pri 400MHz majo casL2,5.

Grimlord ::

Moji TwinMOS/Winbond lepo delajo na NF7-S ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Caligula ::

Twinmos so na meji samo vsi pravijo, da prav s Twinmos cipi serjejo na NF2 z izjemo Grimlorda:D

Grimlord ::

:D

grejo do 232 FSB BP, za kaj več si bo treba čas vzet >:D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatibilnost RAM-ov na A64 platah

Oddelek: Strojna oprema
252652 (1869) sonac
»

Katere rame kupt???

Oddelek: Kaj kupiti
251960 (1296) TommyLee
»

Nakup pomnilnika za 40k

Oddelek: Kaj kupiti
241879 (1520) mloncar
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308750 (6478) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329013 (5476) AtaStrumf

Več podobnih tem