» »

Stavka zdravnikov 2024

Stavka zdravnikov 2024

««
114 / 118
»»

Wrop ::

Treba je ukiniti nedelovne nadure. Zakaj jih ne ukine njen šef oz. delodajalec?
Če zboli otrok naj počaka do ponedeljka zjutraj, ne pa da hodi k zdravniku v nedeljo popoldan.

Magic1 ::

Sej urgence/dežurne niso mišljene za vsak drek. Samo ti to folku dopovej. Eni res pripeljejo za malenkost. Drugače vročina 41°C+ pri otroku ni samo čez teden, ali je to za zdravnika? Zelo odvisno, verjetno dosti staršev ne bo znalo pravilno odreagirat. Lahko ni nič takega, lahko je pa zelo hudo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

dronyx ::

Kolegica ima v javnem zdravstvu zobozdravnico. Gre po dolgem času do nje in jo ful pohvali, kakšne čudovite zobe da ima. Potem pa gre k privat zobozdravnici čistit zobni kamen, ta pa ji pravi, da je vse narobe. Karies itd. Ko je rekla, da ji je njena zobozdravnica rekla, da ima čudovite zobe se je samo smejala. Potem sem pa jaz študiral, zakaj ji je to rekla... Ja da ji ne teži in ima mir. Kakšni kekci. :))

PrihajaNodi ::

:D
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Magic1 ::

dronyx je izjavil:

Kolegica ima v javnem zdravstvu zobozdravnico. Gre po dolgem času do nje in jo ful pohvali, kakšne čudovite zobe da ima. Potem pa gre k privat zobozdravnici čistit zobni kamen, ta pa ji pravi, da je vse narobe. Karies itd. Ko je rekla, da ji je njena zobozdravnica rekla, da ima čudovite zobe se je samo smejala. Potem sem pa jaz študiral, zakaj ji je to rekla... Ja da ji ne teži in ima mir. Kakšni kekci. :))

Je čas, da menja zobozdravnico v javnem sektorju. Aja niso frej, ker jih je premalo.
Zakaj le noče delat malih plomb je zdaj vprašanje?!? Mogoče zato, ker ima dela skoraj isto, kot s večino drugih storitev. Vendar je mala plomba ovrednotena iz ZZZS za drobiž. Na koncu pa zobozdravnik mora imet opravljeno kvoto, ki jo bo pa težko dosegel s posegi, katere ZZZS plača deset evrov. Spet smo na tem, da ZZZS namerno spodbuja neopravljanje določanih storitev. Sej je jasno tudi zakaj. Denar namenjen za zobozdravstvo je še bolj omejen, zdravnikov pa premalo. V Švici morajo za zobe plačevati zavarovanje ekstra, nič ni v osnovnem.
Magic

fikus_ ::

dronyx je izjavil:

Kolegica ima v javnem zdravstvu zobozdravnico. Gre po dolgem času do nje in jo ful pohvali, kakšne čudovite zobe da ima. Potem pa gre k privat zobozdravnici čistit zobni kamen, ta pa ji pravi, da je vse narobe. Karies itd. Ko je rekla, da ji je njena zobozdravnica rekla, da ima čudovite zobe se je samo smejala. Potem sem pa jaz študiral, zakaj ji je to rekla... Ja da ji ne teži in ima mir. Kakšni kekci. :))


To so ravno nasprotni interesi zobarjev s koncesijo in brez.
S koncesijo nima interesa popravljati vsako malenkost, počaka, da je bolj konkretna poškodba zoba, zobar brez koncesije je pa pripravljen vse storiti in to tudi direktno računa.
Imam podobno izkušnjo, ko mi je koncesionar rekel, da mala vdolbinica v zobu ni za popravljat, ker ni kariesa, ko sem šel k zasebniku, pa je brez omahovanja to popravil ter seveda računal.
1x letno mi pripada kontrola pri izbranem zobarju s koncesijo, grem tja in če je kaj popravi, potem pa grem še k zasebniku na pregled, ki skoraj vedno še kaj najde.

Včeraj sem spet po radiu slišal, da zdravniki spet nekaj nergajo. Nekaj zaradi bližajočega roka, do katerega bi morala vlada izpolniti dogovore o višjih plačah in nekaj, da spet želijo še višje plače.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Magic1 ::

Še višje :), sej jim še dvignili niso, tudi obljubljeno. Še zmanjšal so družincem, ker so ukinili dodatek za nadomeščanje drugih zdravnikov.
Magic

solatko ::

dronyx - Ali pa se privatnikom zahoče denarja. Zakaj pa kamna ni sčistila pri svoji, je šla privat?
Delo krepa človeka

grimnir3 ::

Če prav gledam, traja stavka zdravnikov sedaj že dlje časa kot nam je še ostalo do novega leta. Torej čez nekaj mesecev posodobimo naslov teme ? :))

solatko ::

grimnir3 - Kakšna stavka, saj ni nikogar na cestah in vse so prevozne?
Delo krepa človeka

grimnir3 ::

Ne vem. Baje je stavka. Jaz ne vem nič o tem.

dronyx ::

solatko je izjavil:

dronyx - Ali pa se privatnikom zahoče denarja. Zakaj pa kamna ni sčistila pri svoji, je šla privat?

Ne vem, mogoče kaj ceneje. V vsakem primeru pa to plačaš iz lastnega žepa.

solv ::

Končno zdravnikom pošteno plačilo. Začetna plača 5000€ neto in roka.

Malidelničar ::

Tudi na pediatriji se situacija slabša:



Primer: Pediatra v Ljubljani dala odpoved, novo službo sta našla v gospodarski družbi
https://siol.net/novice/slovenija/ljubl...
https://www.rtvslo.si/zdravje/bezigrajs...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Tole je tista reforma, ki jo je napovedala ministrica za zdrave. Samo vidimo jo še ne. No razen 3000 ljudi bo moralo biti bolj zdravih.

"Zelo aktivno se ukvarjamo z iskanjem novega kadra, zelo intenzivno iščemo nove sodelavce, opravljamo razgovore, objavljamo razpise,"


Mogoče lahko poiščejo 1. in 2. študente medicine, tako kot v šolstvu iščejo študente 1. in 2. letnikov fizike. :))

Utk ::

Jaz predlagam 30 člansko medresorsko delovno skupino z 200 evri dnevnice na sestanek, ki bo zadolžena za pripravo strategije kako izobraziti 300 strokovnih delavcev, ki bojo z lučjo pri belem dnevu iskali nove zdravnike.

Wrop ::

Na RTV kritični misleci že pozivajo, da bi morali zdravniki najdi svojo zamenjavo, preden zapustijo delovno mesto, drugače ne bi smeli iti. :)) Drugi bi pa raje crknili, kot da bi šli h koncesionarju oziroma, da bi kakšno več podelili. :))

Jure14 ::

Jah nič, treba se bo držati modrosti skupine No offence, ki jo je povzel tudi Golob.

Sonce, voda, zrak, svoboda!

111111111111 ::

Mi plešemo... lo,lo,lo,lo... Cijeli dan i noč. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

A je še vedno stavka, moja zdravnica nič ne ve za to?
Delo krepa človeka

Jure14 ::

"Stavka" je samo še formalno.
Itak je z zakonom onemogočena kakršnakoli stavkocna dejavnost.
Ma tudi brez stavke bo šlo vse skupaj u penis.

Malidelničar ::

Jure14: kakšne so kaj info s terena, a zdravniki zdaj ko ni stavke uspejo obdelati več pacientov, so več časa v ordinacijah?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Jure14 ::

Primarni nivo dela kot običajno.
Terciarni nivo malo balina z dežurstvi.
Sekundarni nivo je še največ odpovedi pregledov, ker ni kadra (ker dežura na terciarju).

Moja pravi, da je število ambulant za neopredeljene v naraščanju, ampak zanimivo ni želje po delat tam. Kljub 110€ na uro.

Število zdravnikov na primarju pa počasi upada. Vsak mesec kak manj.
https://partner.zzzs.si/zdravstvene-sto...

V glavnem: sonce, morje, ples. To vam ostane.

Dimnik ::

Na sol si pozabil jure......

Buggy ::

Jure14 je izjavil:

"Stavka" je samo še formalno.
Itak je z zakonom onemogočena kakršnakoli stavkocna dejavnost.
Ma tudi brez stavke bo šlo vse skupaj u penis.


Torej ce povzamemo. Stari dohtarji, zbornica in sindikati so imeli agendo, ki se ni izsla. Seniorji so stavko zaceli in ni slo po pricakovanih, zdej pa za svoje podrejene in mlade doktorje, ki so aktivno bili v casu stavke pri stvari zahtevajo 5 placilnih razredov manj od sebe ceprav so bolj kot ne v fazi njihovega mentortstva?
Do konca leta racunamo vsi na generalno (post Virant) spremembo v javnem sistemu (za vse poenoteno), kar se govori ze lep cas. Pozicije je treba postavit zdej. Niso blesavi. Jaz bi te stare pametnjakovice poslal na trg in v tujino, mladini pa pustil prostor...da ne bo kdo mislil, da hiarhija odnos v stilu vzhoda (ce zelite starega sistema) v teh institucijah ni prisotna med strokovnim kadrom :(

Bogovi v belem ni kar tako prisla krilatica.

BuDi79 ::

Buggy je izjavil:

Torej ce povzamemo...
Še sam ne veš kaj si napisal oz. želel napisat v "povzetku", ne?

Saj ni težko: mladi grejo, stari čakajo penzijo. Kdor lahko pa kaže sredinca. Reformo še letos pričakujete samo tisti, ki vam pol k. ni jasno kaj se dogaja.

Buggy ::


Saj ni težko: mladi grejo, stari čakajo penzijo. Kdor lahko pa kaže sredinca. Reformo še letos pričakujete samo tisti, ki vam pol k. ni jasno kaj se dogaja.


Nope. Stari dohtarji vztrajajo in izsiljujejo ter zasedajo pozicije boljsim mladim ter potencialno tudi bolj sposobnim, zdej bi jim radi pa se place znizali s tem ker so tako arogantni, da bi jih sebi (spet) zvisali. Srednica nam pa kazejo vsem tocni taki, ki so celo zivljenje od solanja naprej placani od nas, bi pa glede na tvojo modrost prosil se za informacijo kaj zamujamo ali si samo pogumen v svojih izjavah? Se pustim presenetiti. Hvala!

Buggy ::

Buggy je izjavil:


Saj ni težko: mladi grejo, stari čakajo penzijo. Kdor lahko pa kaže sredinca. Reformo še letos pričakujete samo tisti, ki vam pol k. ni jasno kaj se dogaja.


Nope. Stari dohtarji vztrajajo in izsiljujejo ter zasedajo pozicije boljsim mladim ter potencialno tudi bolj sposobnim, zdej bi jim radi pa se place znizali s tem ker so tako arogantni, da bi jih sebi (spet) zvisali. Srednica nam pa kazejo vsem tocno taki, ki so celo zivljenje od solanja naprej placani od nas, bi pa glede na tvojo modrost prosil se za informacijo kaj zamujamo ali si samo pogumen v svojih izjavah? Se pustim presenetiti. Hvala!


BTW: moja osebna zdravnica je bila spet na dopustu, sem poslal mail glede moji izvidov po enemu tednu nic odgovora. EPIC!

med tem ko je bila na dopustu poslal na dezurno sluzbo, ki me je redirektala na "bob ob steno"...to je nase efektivno zdravstvo in to ko ze imas probleme, da ne govorim o tem da bi morali delati predvsem na prventivi in ne zgolj curativi. Nisem imel v sklopu javnega zdravstva nobenih pregledov...se jeben avto moram na tehnicni vsako leto peljat FFS!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Ker so lejmerji, sem se posledicno odlocil za dodatno zavarovanje prek Triglava in to koristim, so pa spet nesinhronizirani in nimajo poenotene baze podatkov...kaos ko jih rabis v teoriji pa verjetno vse kewl kne!

Tudi privat zadeve ne resujejo stvari, ce si parcialno vezan na javni sektor (izvidi, bolniske...).

Da nimajo v 2024 poenotenega elektronskega sistema obravnave pacienta je milo receno zalostno. Kaj je sele pri drugih stvareh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Konkreten primer: Z zavarovalnice poslal na dva pregleda (seveda ker se se steje v kvoto zavarovanja) ki sta dala identicne izvide. Dobil priporocila oz. zakljucek te analize in osebna zdravnica, ki je prvotno sprozila napotnico na katero bi regularno cakal leto, sem jo pa koristil prek zavarovalnice ne reagira. NA koga se moram zdaj obrnit...Osebna zdravnica ima izvide tako kot jaz v eZvem, na mail ne reagira....koga pri jebenemu bogu se pingat da se kej res naredi?

Buggy ::

...ce si zdrav (kar vecini tudi zelim) in nimas tezav te boli kurec...ce pa pades v ta jeben loop hole si pa fucked!!! In to je nase zdravstvo tako javno, ki zeli vec ali isto kot privatno, in z javnim sistemom ocitno nima veze WTF

111111111111 ::

Buggy je izjavil:

Torej ce povzamemo. Stari dohtarji, zbornica in sindikati so imeli agendo, ki se ni izsla. Seniorji so stavko zaceli in ni slo po pricakovanih, zdej pa za svoje podrejene in mlade doktorje, ki so aktivno bili v casu stavke pri stvari zahtevajo 5 placilnih razredov manj od sebe ceprav so bolj kot ne v fazi njihovega mentortstva?
Do konca leta racunamo vsi na generalno (post Virant) spremembo v javnem sistemu (za vse poenoteno), kar se govori ze lep cas. Pozicije je treba postavit zdej. Niso blesavi. Jaz bi te stare pametnjakovice poslal na trg in v tujino, mladini pa pustil prostor...da ne bo kdo mislil, da hiarhija odnos v stilu vzhoda (ce zelite starega sistema) v teh institucijah ni prisotna med strokovnim kadrom :(

Bogovi v belem ni kar tako prisla krilatica.

Imaš prav. Agenda dohtarjev se ni izšla. Se je sestala vlada in direktorji javnih zavodov, da se bodo zmenili, kako in kdaj bodo delali zdravniki v javnem sektorju. Ni lepšega, ko se 2 pogovarjata kako bo tretji delal. :D

Uživajte na morju, soli, in plesu.

Buggy je izjavil:

Nope. Stari dohtarji vztrajajo in izsiljujejo ter zasedajo pozicije boljsim mladim ter potencialno tudi bolj sposobnim, zdej bi jim radi pa se place znizali s tem ker so tako arogantni, da bi jih sebi (spet) zvisali. Srednica nam pa kazejo vsem tocni taki, ki so celo zivljenje od solanja naprej placani od nas, bi pa glede na tvojo modrost prosil se za informacijo kaj zamujamo ali si samo pogumen v svojih izjavah? Se pustim presenetiti. Hvala!

Ha, ha, ha... Osebno poznam 2 dohtarja, ki sta šla v penzijo. ZD od znotraj nočeta več videt. :D

Seveda pa imata povsod prednost, ko prideta v bolnico. Levičarji lahko počakate pred vrati par mesecev, saj vas zdravi morje, sol in sonce. :D

Buggy je izjavil:

BTW: moja osebna zdravnica je bila spet na dopustu, sem poslal mail glede moji izvidov po enemu tednu nic odgovora. EPIC!

med tem ko je bila na dopustu poslal na dezurno sluzbo, ki me je redirektala na "bob ob steno"...to je nase efektivno zdravstvo in to ko ze imas probleme, da ne govorim o tem da bi morali delati predvsem na prventivi in ne zgolj curativi. Nisem imel v sklopu javnega zdravstva nobenih pregledov...se jeben avto moram na tehnicni vsako leto peljat FFS!!!

Edino pravilno. Glede na tvoje mnenje o dohtarjih, si dobil točno tako storitev kot je tvoje pluvanje. Pejt se malo jokat na drevo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Buggy je izjavil:

Konkreten primer: Z zavarovalnice poslal na dva pregleda (seveda ker se se steje v kvoto zavarovanja) ki sta dala identicne izvide. Dobil priporocila oz. zakljucek te analize in osebna zdravnica, ki je prvotno sprozila napotnico na katero bi regularno cakal leto, sem jo pa koristil prek zavarovalnice ne reagira. NA koga se moram zdaj obrnit...Osebna zdravnica ima izvide tako kot jaz v eZvem, na mail ne reagira....koga pri jebenemu bogu se pingat da se kej res naredi?

Ha, ha, ha... Najbolje da zamenjaš dohtarco iz JS na nekoga s koncesijo. :D

Prav polepšal si mi dan. Zdi se mi fantastično, da tisti, ki pluvajo po dohtarjih, tudi ne pridejo do storitev, ko jih rabijo.

In FYI dohtraji LAHKO gredo na počitnice in jih LAHKO med počitnicami boli kurac, če pacienti pocrkajo. Obrni se na direktorja ZD-ja kako ima organizirano delo. Očitno imate vse zjebano, sedaj je pa dohtarca kriva.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Jure14 ::

Oh, brez skrbi. Vse je pod kontrolo in vse se bo uredilo.
Je vlada (ministrstvo) objavila smernice razvoja zdravstva za naslednji dve leti.

Dobro je videti, da so v tej smeri konsistentni. Ni veliko odstopanj.
Od enakega dokumenta, ki so ga objavili pred enim letom.

No ja, vsaj recikliranje jim gre dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

LeQuack ::

Smernice so besedna zveza, ki pomeni da nič ne bo narejeno. To je isto kor medresorska skupina in podobne nebuloze.
Quack !

Slopek ::

111111111111 je izjavil:

Buggy je izjavil:

Konkreten primer: Z zavarovalnice poslal na dva pregleda (seveda ker se se steje v kvoto zavarovanja) ki sta dala identicne izvide. Dobil priporocila oz. zakljucek te analize in osebna zdravnica, ki je prvotno sprozila napotnico na katero bi regularno cakal leto, sem jo pa koristil prek zavarovalnice ne reagira. NA koga se moram zdaj obrnit...Osebna zdravnica ima izvide tako kot jaz v eZvem, na mail ne reagira....koga pri jebenemu bogu se pingat da se kej res naredi?

Ha, ha, ha... Najbolje da zamenjaš dohtarco iz JS na nekoga s koncesijo. :D

Prav polepšal si mi dan. Zdi se mi fantastično, da tisti, ki pluvajo po dohtarjih, tudi ne pridejo do storitev, ko jih rabijo.

In FYI dohtraji LAHKO gredo na počitnice in jih LAHKO med počitnicami boli kurac, če pacienti pocrkajo. Obrni se na direktorja ZD-ja kako ima organizirano delo. Očitno imate vse zjebano, sedaj je pa dohtarca kriva.

Elfer še vedno zagovornik, kako ne? Pa še privoščljiv, a sploh ne razume, da se s tem srečuje VSAK, ki zdravstvo na neki stopnji potrebuje.

V svojem svetu, ki nima z realnostjo nič skupnega, pa tako mucek prede v naročju svoje dr.gazdarice.

Prideš v ZD, ker ti je padla plomba ven. Prazno parkirišče, prazna stavba, le zaposleni se posvaljkajo po hodnikih, na vsake toliko.

Pa pride ven asistent in reče, to ni nujen primer, imate že obstoječi datum in pridite takrat. Ta obstoječi datum je čez 7 mesecev.

Hehe, zato pa pravim, da sem za privat takoj. Vse. Pa moj denar naj pustijo pri miru. Nobenih prispevkov, ker za kaj? Tiste svaljkce, ki ti potem niti odprtega zoba ne sanirajo?
Pol leta?:))
Pol pa snežinkice zajokajo, ko jih nekdo ob taki obravnavi odrine. Ja najboljše en dolg plačan dopust, da se rane zacelijo, zob bo pa počakal še dodatnih 6 mesecev. :))

Magic1 ::

Še en, ki misli da zdravstvo pomeni deset ljudi pred ambulanto. Kadarkoli sem prišel k zobarci je nekdo bil not in ko sem šel je nekdo čakal. To da 10 ljudi čaka pomeni zgolj totalna neučinkovitost planiranje in seveda izguba časa vseh čakajočih. Pa ni vse ok v zobozdravstvu, špara se na vsakem koraku, samo aparat ima pa vsak otrok.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Jure14 ::

Le kako zdravnikom ne potegne, kako je treba organizirati naročanje, da bodo pacienti zadovoljni?
Ob 7:00 vseh 50 pacientov naenkrat.
Potem se pa že do 14:00 razčisti.
Sami plusi takega naročanja: "uu, ta doktor je pa dober, glej kolk jih čaka"
"uuu, taa zdravnik je pa priden, glej kolk jih čaka"
"uuu, so pridni, kar naprej delajo"
Pa se pacienti še malo med samo psihoterapirajo, pa podružijo, izmenjajo izkušnje in tablete,...

Slopek ::

Magic1 je izjavil:

Še en, ki misli da zdravstvo pomeni deset ljudi pred ambulanto. Kadarkoli sem prišel k zobarci je nekdo bil not in ko sem šel je nekdo čakal. To da 10 ljudi čaka pomeni zgolj totalna neučinkovitost planiranje in seveda izguba časa vseh čakajočih. Pa ni vse ok v zobozdravstvu, špara se na vsakem koraku, samo aparat ima pa vsak otrok.

Kdo je ta še en?
Če leti name, nisi niti problema razbral.

111111111111 ::

Slopek je izjavil:

Elfer še vedno zagovornik, kako ne? Pa še privoščljiv, a sploh ne razume, da se s tem srečuje VSAK, ki zdravstvo na neki stopnji potrebuje.

V svojem svetu, ki nima z realnostjo nič skupnega, pa tako mucek prede v naročju svoje dr.gazdarice.

Prideš v ZD, ker ti je padla plomba ven. Prazno parkirišče, prazna stavba, le zaposleni se posvaljkajo po hodnikih, na vsake toliko.

Pa pride ven asistent in reče, to ni nujen primer, imate že obstoječi datum in pridite takrat. Ta obstoječi datum je čez 7 mesecev.

Hehe, zato pa pravim, da sem za privat takoj. Vse. Pa moj denar naj pustijo pri miru. Nobenih prispevkov, ker za kaj? Tiste svaljkce, ki ti potem niti odprtega zoba ne sanirajo?
Pol leta?:))
Pol pa snežinkice zajokajo, ko jih nekdo ob taki obravnavi odrine. Ja najboljše en dolg plačan dopust, da se rane zacelijo, zob bo pa počakal še dodatnih 6 mesecev. :))

Zagovornik točno česa? Žena je vztrajala v JS-ju veliko časa, tečni pacienti, nesposobni šefi... Sedaj so samo še pacienti tečni, to pa pride s poklicem, saj so večinoma bolani.

Kar se vam dogaja, vam pa privoščim, ker pljuvate po dohtarjih in volite oblast, ki pljuva po dohtarjih. Dobili ste točno to kar ste volili in si zaslužite. Jaz imam zdravstveno oskrbo zagotovljeno, za vas mi pa dol visi, dokler pljuvate čez dohtarje, si takšno zdrastveno oskrbo tudi zaslužite.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BuDi79 ::

Jure14 je izjavil:

Le kako zdravnikom ne potegne, kako je treba organizirati naročanje, da bodo pacienti zadovoljni?
aja, zdravniki to organizirajo?

Slopek ::

Elfer, oseba z odprtim zobom je plombo dobila v 10. dneh. Seveda po pogovoru z direktorjem ZD. Zobozdravnik se tako lahko obnaša, ko bo imel privat, ker takrat nikogar ne bo motilo, če plačo zasluži brez pacientov, tako pa, niso nedotakljivi in ne smejo početi svinjarij, ki pač jih.

Jure14 ::

BuDi79 je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Le kako zdravnikom ne potegne, kako je treba organizirati naročanje, da bodo pacienti zadovoljni?
aja, zdravniki to organizirajo?

Povečini na žalost ne.
Zdaj mislim da ministrstvo pa ZZZS s svojimi predpisi določata, da je "pacientov čas dragocen" in da je treba naročat točno na uro in poročat o vsaki zamudi nad 15 minut, al nekaj takega.

feryz ::

111111111111 je izjavil:

Ha, ha, ha... Osebno poznam 2 dohtarja, ki sta šla v penzijo. ZD od znotraj nočeta več videt. :D

Seveda pa imata povsod prednost, ko prideta v bolnico. Levičarji lahko počakate pred vrati par mesecev, saj vas zdravi morje, sol in sonce. :D
In praviš, da ni korupcije v zdravstvu, ali kako že? In se še sam, osebno, hvališ s tem, da veš za korupcijo. Kot vidim jo tudi podpiraš in se ti fajn zdi.

Ja, tako je, ko taki štrajkajo. Lopovi in koruptivneži. Bo že, enkrat. Ali pa tudi ne.

Magic1 ::

Seveda ima prednost, če pozna človeka, saj imaš dostop do njega tudi izven delovnega časa. Če si kolega od zdravnika, verjetno imaš njegovo telefonsko. Kar pomeni, da ga lahko pokličeš kadarkoli. Zdaj eni se javljajo med službo, drugi pač ne. Vsak te pa bo poklical nazaj, ko bo frej in se ti posvetil. Zdaj ali te bo zrinil mimo vrste, ali ti samo svetoval kje boš najhitreje, je odvisno od človeka. Imaš tudi med zdravniki vse sorte, kot povsod drugje.
Magic

Wrop ::

Itak, da je korupcija.
Poglej tiste skladiščnike, ki so naročali paciente na operacije preko vrste. Na koncu pa ugotovimo, da korupcije v JS ni, ker se ne ukvarjajo s pridobitno dejavnostjo.
Pa družinski zdravniki so tudi vgrajevali stente po 1000 € na komad. :))
Sedaj so začeli vgrajevati tudi zlate kolke od brata takrat specializiranega generalnega tožilca.
Trenutno pa so "in" srčne zaklopke, ki jih družinci vgrajujejo. :))

Utk ::

Mi smo šli v OŠ na sistematski pregled. Pride sestra ven, ti, ti in ti, ki imate mamice zaposlene tu (pa niti ne zdravnice, sestre), naprej, ostali po vrsti. Treba že 10 letnikom pojasnit kako deluje sistem, da ni potem presenečenj...

feryz ::

Aha, aha, izven delovnega časa.
Greš popoldne na operacijo v domači garaži kirurga. Ki operira kar s kuhinjskimi noži, kar je pač pri roki.
To, da si ta čas obračuna še dežurstvo, je samo po sebi umevno.

Sicer pa sta se ta dva zdravstvu odpovedala, nočeta niti videti več ZD od znotraj. Torej naj se tega držita.

Utk ::

Sicer pa sta se ta dva zdravstvu odpovedala, nočeta niti videti več ZD od znotraj. Torej naj se tega držita.

Me prav zanima, če se zdaj v privat sektorju še zmeraj oglašata na privat klice znancev med službenim časom. In če te kolege ali znance vabijo v ambulanto mimo vrste in brez računa, tisti naročeni bojo pa že počakali...

Magic1 ::

Ne privat bo za prijatelja podaljšal delovnik, da ga obdela čim prej, če je potrebno. Ali mu bo računal ali ne, je odvisno od kvalitete prijatelstva. A vi nimate prijateljev? Mi si vedno pomagamo med sabo.
Magic
««
114 / 118
»»