» »

Stavka zdravnikov 2024

Stavka zdravnikov 2024

««
115 / 118
»»

Utk ::

V službenih prostorih ni prijatljev brez računa. V JS je bilo drugače, jasno...privatnik pa ne bo gledal, da boš ti po šihtu še 2 uri obdeloval "prijatlje". Pa kje vi živite?

A bo ekipa gradbincev tudi ob 16h zaključila, vzela službene stroje in šla naredit še nekaj za svoj račun? "Prijatlom" seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Večino prijateljev imam v privat vodah in jih veliko lažje dobim na telefon med delovnikom kot zdravnika (zanj že vem, da moram pogledat kdaj dela, da ga pokličem izven, ker drugače ga ne dobim)... Eh ja, volki samotarji, ki jih nihče ne šlivi pet posto.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Jure14 ::

Utk je izjavil:


A bo ekipa gradbincev tudi ob 16h zaključila, vzela službene stroje in šla naredit še nekaj za svoj račun? "Prijatlom" seveda.

Ne boš verjel, točno to sta pri meni naredila in malar in knaufar.
Vsak je popoldne prišel s službenim kombijem in orodjem. In keš na roke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: feryz ()

Utk ::

Brez skrbi da sta poračunala s šefom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Ali sta pa velika kretena, tudi to je možno.

To sicer nič ne pomeni, tudi moj foter je včasih vzel službeni tovornjak in popoldan kaj odpeljal, ampak to je bilo vse zabeleženo in poračunano, niti ni delal konkurence firmi.
Če ima človek službeni kombi doma, lahko se kam zapelje, če pa še troši službeni material, je pa pač pokvarjen kreten. Kar pa zdravniki niso, a ne da?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Ali sta pa velika kretena, tudi to je možno.

To sicer nič ne pomeni, tudi moj foter je včasih vzel službeni tovornjak in popoldan kaj odpeljal, ampak to je bilo vse zabeleženo in poračunano, niti ni delal konkurence firmi.
Če ima človek službeni kombi doma, lahko se kam zapelje, če pa še troši službeni material, je pa pač pokvarjen kreten. Kar pa zdravniki niso, a ne da?

Pa saj tega je ogromno. Sam ne poznam človeka, ki je zaposlen v JS/ZS da med delovnim časom ne dvigne telefona oz. ne pokliče nazaj - za privat zadeve. Pa tudi službeni računalniki velikokrat služijo za "privatno brskanje" in printerji za "privat zadeve".

Utk ::

Ja, dvigneš, če je to za 20 sekund, da se nekaj zmeniš, ne pa da boš med službenim časom dajal nekomu 15 minutne nasvete, ki jih bi nekomu drugemu moral zaračunat.
Če bi mene nekdo za kaj takega klical, me bi samo enkrat. Drugič mu ne bi dvignil.
Računalnika ne pokvariš, če brskaš privat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jure14 ::

Utk je izjavil:

Brez skrbi da sta poračunala s šefom.

V obeh primerih sem se najprej pogovarjal z lastnikom/glavnim.
Ampak nista bila zainteresirana za posel, ker je bil premajhen obseg.
In oba sta mi rekla, naj se z delavci zmenim. Pa sem se.

In sem potem enkrat tega delavca vprašal, kako imajo to s šefom zmenjeno. "Jaz njemu ne težim za dvig plače, on meni ne teži za delo popoldne."
Material sem pa itak jaz plačal. "Službeni" je bil špohtl, žirafa pa sesalc.

Utk ::

No vidiš, brez štemplja šefa ni šlo.

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Ja, dvigneš, če je to za 20 sekund, da se nekaj zmeniš, ne pa da boš med službenim časom dajal nekomu 15 minutne nasvete, ki jih bi nekomu drugemu moral zaračunat.
Če bi mene nekdo za kaj takega klical, me bi samo enkrat. Drugič mu ne bi dvignil.
Računalnika ne pokvariš, če brskaš privat.

Če moraš nekomu dajati 15 minutni nasvet, stvar smrdi po failu :).

Pri teh zadvah se je potrebno zavedati, da imaš ljudi ki se med sabo poznajo in so iz istega oz. podobnega foha. Tako komunikacija teče precej hitreje, kot pa z nekim pacientom ki se ga "celostno obravnava".

Računalnika ne ne pokvariš s tem, ko brskaš privat, padejo pa stroški na podjetje.

Utk ::

Kateri stroški in kako bi ti to primerjal s tem, da ima privat ambulanta naročenega človeka ob 10:00, ta pa čaka tam 15 minut, ker zdravnik v službenem času daje zastonj nasvete po telefonu "znancu"? To je enostavno slabo za posel in tega nihče normalen ne bo dovolil. Ti brskaj na službenem računalniku privat stvari kolk češ, ampak ne v času ko bi moral obdelovat stranko, ki te tam dobesedno čaka.

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Kateri stroški in kako bi ti to primerjal s tem, da ima privat ambulanta naročenega človeka ob 10:00, ta pa čaka tam 15 minut, ker zdravnik v službenem času daje zastonj nasvete po telefonu "znancu"? To je enostavno slabo za posel in tega nihče normalen ne bo dovolil. Ti brskaj na službenem računalniku privat stvari kolk češ, ampak ne v času ko bi moral obdelovat stranko, ki te tam dobesedno čaka.

Tega seveda nihče (če je pameten in profesionalen) ne bo naredil. Saj tudi, če kličeš privat zadeve med službenim časom, tega ne počneš medtem ko si na sestanku. A delovni čas po navadi ni toliko zapolnjen, da še "scat ne moreš iti" in občasno tudi kakšna stranka zamudi. In takrat lahko rešiš še kakšen problem.

Jure14 ::

Ah pravičniki!

Tako kot šef malarju pogleda skozi prste, tako tudi drugje pogledajo delavcem skozi prste.
Ker drugače bo šefe izgubil malarja. In vsi vemo, kako je z iskanjem kadra pri teh poklicih.

Utk ::

johnnyyy je izjavil:

Utk je izjavil:

Kateri stroški in kako bi ti to primerjal s tem, da ima privat ambulanta naročenega človeka ob 10:00, ta pa čaka tam 15 minut, ker zdravnik v službenem času daje zastonj nasvete po telefonu "znancu"? To je enostavno slabo za posel in tega nihče normalen ne bo dovolil. Ti brskaj na službenem računalniku privat stvari kolk češ, ampak ne v času ko bi moral obdelovat stranko, ki te tam dobesedno čaka.

Tega seveda nihče (če je pameten in profesionalen) ne bo naredil. Saj tudi, če kličeš privat zadeve med službenim časom, tega ne počneš medtem ko si na sestanku. A delovni čas po navadi ni toliko zapolnjen, da še "scat ne moreš iti" in občasno tudi kakšna stranka zamudi. In takrat lahko rešiš še kakšen problem.

Ja tu nam ljudje z znanci zdravniki pravijo, da se zdravnika znanca lahko kliče kadarkoli in ti bo svetoval. Če veš, da je v službi, je klicat med službo kretensko, če veš da ni v službi, ga pa kliči kolk češ. Dokler se ti še oglaša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jure14 ::

Utk je izjavil:

Če veš, da je v službi, je klicat med službo kretensko, če veš da ni v službi, ga pa kliči kolk češ. Dokler se ti še oglaša.

Jup. Točno tako.
Ima boljša polovica nekaj številk na ignore, nekaj pa na 3-5 dni za odgovor.
Ostale dvigne takoj, al pa nazaj pokliče, ko lahko.

Hm, če dobro pomislim, imam tudi jaz nekaj takšnih številk, predvsem stranke. Serijske zbiratelje predračunov, ki pa skoraj nikoli ne potrdijo.

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Ja tu nam ljudje z znanci zdravniki pravijo, da se zdravnika znanca lahko kliče kadarkoli in ti bo svetoval. Če veš, da je v službi, je klicat med službo kretensko, če veš da ni v službi, ga pa kliči kolk češ. Dokler se ti še oglaša.

Če ti je zdravnik znanec oz. sta kolega, potem je po navadi to tudi tvoj "osebni zdravnik". Gliha skup štriha in večina ljudi nima vsakodnevnih zdravstvenih težav, da bi moral vsakodnevno nekoga klicati za svoj problem in večina problemov lahko počaka, kakšen dan ali dva. Delo v zdravstvu je precej dinamično in če ti oseba ni ravno žena, boš ob dežurstvih/dopoldanskih/popoldanskih delovnikih težko zadel, kdaj je prost.

In po navadi če imaš kolega na takem področju in nisi iz iste branže, potem vaju drži skupaj neko druženje, ki z zdravstvom nima veze in tako boš v življenju nabral le nekaj klicev, ki se tičejo bolezni.

Ampak to je pač Slovenija, kjer vsak navija za svoje, pa naj bo to foh ali politika.

feryz ::

Jure14 je izjavil:

Utk je izjavil:


A bo ekipa gradbincev tudi ob 16h zaključila, vzela službene stroje in šla naredit še nekaj za svoj račun? "Prijatlom" seveda.

Ne boš verjel, točno to sta pri meni naredila in malar in knaufar.
Vsak je popoldne prišel s službenim kombijem in orodjem. In keš na roke.
Ti in enkar sta poznana na tem forumu, da veliko operirata s tem "keš na roke".
Verjetno zato, ker doma živite na račun davkov. Ki v primeru "keša na roke" padejo iz kdo ve kje. Pa saj vas to niti ne zanima.

Se opravičujem za napačen gumb izbris. V bistvu se takega niti ne sme izbrisati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Magic1 ::

Utk je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Utk je izjavil:

Kateri stroški in kako bi ti to primerjal s tem, da ima privat ambulanta naročenega človeka ob 10:00, ta pa čaka tam 15 minut, ker zdravnik v službenem času daje zastonj nasvete po telefonu "znancu"? To je enostavno slabo za posel in tega nihče normalen ne bo dovolil. Ti brskaj na službenem računalniku privat stvari kolk češ, ampak ne v času ko bi moral obdelovat stranko, ki te tam dobesedno čaka.

Tega seveda nihče (če je pameten in profesionalen) ne bo naredil. Saj tudi, če kličeš privat zadeve med službenim časom, tega ne počneš medtem ko si na sestanku. A delovni čas po navadi ni toliko zapolnjen, da še "scat ne moreš iti" in občasno tudi kakšna stranka zamudi. In takrat lahko rešiš še kakšen problem.

Ja tu nam ljudje z znanci zdravniki pravijo, da se zdravnika znanca lahko kliče kadarkoli in ti bo svetoval. Če veš, da je v službi, je klicat med službo kretensko, če veš da ni v službi, ga pa kliči kolk češ. Dokler se ti še oglaša.

Da, tako je. Meni je kretensko poklicat osebnega zdravnika med službenim časom na mobitel, ker vem 90% da ga ne bom dobil. Lahko pa kličem brez problema vse ostale frende v privat in je 90%, da jih bom dobil. Imaš pa seveda nekatere zdravnike koritnike, ki sedijo da 10 stolčkih in se bodo vedno javili... Samo to so že bolj "politiki", kot pa zdravniki.
Magic

Utk ::

Jaz v službenem času ne kličem nikogar za privat stvari. Oglasim se, ampak takoj ko ugotovim, da ni (več) nič nujnega, zaključimo. Tudi če je med malico, nima veze. Če je nujno, ok, povej, če ni, potem pa res ne vem zakaj bi moral ravno zdaj...
Imaš pa tudi take, sej vidim, ampak to je samo neka bedasta navada, se treba skoz klicarit gor pa dol. Kot babe, stalno na telefonu, pa čist nobenga koristnega pogovora iz tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

feryz je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Utk je izjavil:


A bo ekipa gradbincev tudi ob 16h zaključila, vzela službene stroje in šla naredit še nekaj za svoj račun? "Prijatlom" seveda.

Ne boš verjel, točno to sta pri meni naredila in malar in knaufar.
Vsak je popoldne prišel s službenim kombijem in orodjem. In keš na roke.
Ti in enkar sta poznana na tem forumu, da veliko operirata s tem "keš na roke".
Verjetno zato, ker doma živite na račun davkov. Ki v primeru "keša na roke" padejo iz kdo ve kje. Pa saj vas to niti ne zanima.

Se opravičujem za napačen gumb izbris. V bistvu se takega niti ne sme izbrisati.

Sej ti je povedal, da je bila firma prefina za njegovo velikost posla in so ga naslovili na črno. To je danes kar problem, ko privatniki ne trznejo, če ni vsaj nekaj jurja. Pa še takrat te čudno gledajo, če rečeš za račun.

UTK, kdaj si ti "pravičnik" v službi?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Jure14 ::

Magic1 je izjavil:

...Pa še takrat te čudno gledajo, če rečeš za račun...

Tu moram dopisat, da jaz nobenemu nisem rekel "koliko pa brez računa?".
Le ta dva sta rekla, da se "na firmo" ne mislita z mano ukvarjat, lahko pa se privat z delavci zmenim.
In ker imajo dobre reference, hiter termin, pa iz sosdenje vasi, smo se zmenili.
Vsi ostali (zidar, krovec, vrata, okna, keramičar, elektro, vodovod, kopalnica, mizar, parketar) so tudi vsi v radiju 10km, se vsi med sabo poznajo, poznajo mene in ženo, pa ni noben predlagal "na roke".

Je pa tudi res, da je "na račun" vse skupaj bolj čisto. Kaj, koliko, kako. Pa DDV z vgradnjo materiala je "samo" 9,5%.

Wrop ::

V bolnišnici Trbovlje zaradi kadrovske stiske začasno zaprli pediatrični oddelek


V tem času ne bodo izvajali niti porodov


Upam, da so nosečnicam poslali po pošti, naj s popadki počakajo, dokler vodstvo bolnišnice ne zrihta nadomestne zdravnike.

Lahko pa bi Jenul in Keber dežurala.

feryz ::

Jure14 je izjavil:

Je pa tudi res, da je "na račun" vse skupaj bolj čisto. Kaj, koliko, kako. Pa DDV z vgradnjo materiala je "samo" 9,5%.
Vidim, da ti ni vse jasno v zvezi z "kešem na roke".
Zadnje čase je totalna eksplozija zahtev po plačevanju na roke. In sicer ni fora v tistih 9,5 procentih prihranka na rovaš davka, ampak je fora, da folk, v glavnem javnosektorske pijavke, žuli keš in nimajo kaj z njim. Oz. ne smejo nič z njim. Na račun si ga ne upajo polagati, zato pritiskajo na obrtnike, da jim dajo na keš, na črno. Da se ne vidi, da imajo denar, ki ga ne bi smeli imeti.

Magic1 ::

Kje pa javnosktorske pijavke dobivajo nelegalen denar? Ali so začele kuverte pod mizo letet? A me zato učiteljica od otroka grdo gleda, ker ji nisem kuverte prinesel?
Ali je nodi prišel v Slovenijo k zdravniku in si ni mogel pomagat, kot da stisne eno kuverto?
Ali to misliš politike?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Buggy ::

...ti to ves in vsi vemo, se bomo pa vseeno delali, da ne vemo, ker nam to pase kne...feryz ima se kako prav glede modus operandi v tej drzavi na dolocenih segmentih. In cas je da se koncno naredi red, bo bolelo a ne bo instantno. Priletelo ne bo iz lufta, ker drugac pac ne gre. Nekdo pac mora strukturirano zadevo zapelat, ce so desnica (sploh NSi) posredno zagovorniki privatizacije zdravstva talal koncesije naokol in ustvarili trenutno stanje, kjer je nickoliko ljudi brez osebnega zdravnika kaj sele zobozdravnika. A seveda nikoli nic krivi kot vedno :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

111111111111 ::

Buggy je izjavil:

...ti to ves in vsi vemo, se bomo pa vseeno delali, da ne vemo, ker nam to pase kne...feryz ima se kako prav glede modus operandi v tej drzavi na dolocenih segmentih. In cas je da se koncno naredi red, bo bolelo a ne bo instantno. Priletelo ne bo iz lufta, ker drugac pac ne gre. Nekdo pac mora strukturirano zadevo zapelat, ce so desnica (sploh NSi) posredno zagovorniki privatizacije zdravstva talal koncesije naokol in ustvarili trenutno stanje, kjer je nickoliko ljudi brez osebnega zdravnika kaj sele zobozdravnika. A seveda nikoli nic krivi kot vedno :))

Se popolnoma strinjam. Večletna oblast levice, nima nobene veze s trenutno situacijo. V tiste par letih je vse uničil JANŠA. VSE. In nič se ni dalo naredit... NIČ.

Mislim da Golob rabi še en mandat, da bo sploh popisal kakšno štalo je naredila desnica. Tolk je tega sranja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

dronyx ::

Za tiste, ki še ne veste kaj bi v življenju počeli, je moj brezplačni nasvet dneva pojdite študirat radiologijo! Ko študij končate, lahko tudi kar doma eno sobo preuredite v poslovni prostor oziroma ordinacijo in si kupite napravo za ultrazvočno pregledovanje žil. Naprava, kot je na spodnji sliki, vas bo stala nekje 7.000 €, kar je praktično zanemarljiv strošek.




In sedaj pride najlepši del.

Zadnjič sem dobil v javnem zdravstvu napotnico z oznako HITRO za ultra zvok vratnih žil. Najhitrejši možen termin v sistemu javnega zdravstva je bil nekje aprila 2025, torej čez osem mesecev. Če je kaj resnega, lahko do takrat doživim že par možganskih kapi. Da je javni zdravstveni sistem pri nas praktično razpadel, marsikdo že ve in to upam več nima oznake zaupnosti STROGO TAJNO.

Ker tako dolgo nisem želel čakati, sem šel samoplačniško, kjer pa sem dobil termin praktično čez par dni. Nihče me ni tudi vprašal, kaj je razlog za ta pregled. Ta pregled me je samoplačniško stal 90 €, traja pa vse skupaj 10 minut, plus recimo še 5 minut za noter in ven. Torej za pacienta potrebuješ 15 minut. Če to delaš 7 in pol ur na dan (od 8 urnega delavnika sem odštel pol ure za malico), je to 2.700 € zaslužka v enem samem dnevu. V enem mesecu je to 54.000 €, leto 648.000 €! Torej to napravo boste odplačali v parih dneh.

Seveda ko si enkrat privatnik in je zaslužek tako enostaven, ti nihče ne preprečuje, da ne delaš 10 ali 12 ur na dan in še vse sobote. Polege tega se pa da verjetno tudi vse skupaj davčno optimizirat, da Furs-u in s tem državi plačaš čim manj davka in da ne prikazuješ preveč dobička.

Ko razpada sistem javnega zdravstva, postaja zasebno zdravstvo izvrsten posel. Ali bo za to kdo odgovarjal? Seveda ne. Ali je tako by design pa bo raziskal kdo drug.

In spoštovani bodoči radiologi. Ko boste imeli čez nekaj let svojo prvo jahto privezano v marini v Punatu se naj kdo spomni Onyxa in ne bom imel čisto nič proti, če svojo prvo jahto poimenujete po meni - enostavno Onyx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Še to dodam k zgornjemu prispevku - Če se kdo od bodočih radiologov boji, da ne bo znal z miško izmerit širine žil na ekranu naprave, nič strahu. To je otročje enostavno. Glavni posel tu opravi stroj za 7.000 €. In ker gre za ultrazvok močno dvomim, da imaš tu opravka z radioaktivnostjo.

gort ::

Počakaj še kak mesec, da ne bo prej na mobilnih telefonih z integrirano UI :D

dronyx ::

gort je izjavil:

Počakaj še kak mesec, da ne bo prej na mobilnih telefonih z integrirano UI :D

Saj sama naprava ni tu noben problem. Problem je, da moraš biti po moje radiolog, da lahko to počneš in si "strokovno usposobljen". S tem je pa kar nekaj dela in truda. Ali bi moral za to biti res radiolog pa morda kdo drug kaj več.

Jure14 ::

dronyx je izjavil:

Zadnjič sem dobil v javnem zdravstvu napotnico z oznako HITRO za ultra zvok vratnih žil. Najhitrejši možen termin v sistemu javnega zdravstva je bil nekje aprila 2025, torej čez osem mesecev.

A nimaš kakšnega dodatnega zavarovanja?
Z napotnico iz "javnega" zdravstva greš pri Triglavu direkt na pregled, pri Genesaliju (pa Savi pa še kom) pa ne rabiš "javne" napotnice, ampak greš do njihovega zdravnika ki te napoti na pregled. Tudi max 10 dni vse skupaj.
(Triglav nima svoje "triažne" službe, ampak te pošljejo k "javnemu" zdravniku po napotnico)

gort ::

dronyx je izjavil:

gort je izjavil:

Počakaj še kak mesec, da ne bo prej na mobilnih telefonih z integrirano UI :D

Saj sama naprava ni tu noben problem. Problem je, da moraš biti po moje radiolog, da lahko to počneš in si "strokovno usposobljen". S tem je pa kar nekaj dela in truda. Ali bi moral za to biti res radiolog pa morda kdo drug kaj več.

Nočeš razumeti? Ok, strokovno usposobljen, dokler je za interpretacijo potreben človek. Si že videl krvne-analitične aparate? Na enem sem (žal res samo) implementiral asistenta za izračun doziranja inzulina glede na oscilacijo glukoze - algoritem pa ni bil formalno potrjen v Švici. Hec je bil še pri drugem projektu in rekel pri preletu, da manjka npr. lineariteta v izračunu michaelis-menten krivulje, da se je pobralo fascikle in teklo do znanstvenih starost... To je bilo res fina kariera pri mladem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

dronyx ::

gort je izjavil:

dronyx je izjavil:

gort je izjavil:

Počakaj še kak mesec, da ne bo prej na mobilnih telefonih z integrirano UI :D

Saj sama naprava ni tu noben problem. Problem je, da moraš biti po moje radiolog, da lahko to počneš in si "strokovno usposobljen". S tem je pa kar nekaj dela in truda. Ali bi moral za to biti res radiolog pa morda kdo drug kaj več.

Nočeš razumeti? Ok, strokovno usposobljen, dokler je za interpretacijo potreben človek. Si že videl krvne-analitične aparate? Na enem sem (žal res samo) implementiral asistenta za izračun doziranja inzulina glede na oscilacijo glukoze - algoritem pa ni bil formalno potrjen v Švici. Hec je bil še pri drugem projektu in rekel pri preletu, da manjka npr. lineariteta v izračunu mikelis-menten krivulje, da se je pobralo fascikle in teklo do znanstvenih starost... To je bilo res fina kariera pri mladem :D

Razumem, samo ko dela intepretacijo AI morajo to tudi priznat. Ti lahko prideš do zdravnika z izvidom preiskave, ki ga je naredila AI, pa ti reče, da to ne bo upošteval in da želi mnenje "radiologa".

Utk ::

https://nova24tv.si/zzzs-placuje-spreme...

Vsi zdravniki, psihiatri, itd, ki imajo karkoli s tem, in ZZZS, ki to neumnost plačuje, si definitivno zaslužijo vsaj 50% povišico.

dronyx ::

Utk je izjavil:

Vsi zdravniki, psihiatri, itd, ki imajo karkoli s tem, in ZZZS, ki to neumnost plačuje, si definitivno zaslužijo vsaj 50% povišico.

Ko sem pa jaz prosil, da mi naj odstranijo penis, so me pa zavrnili, češ da nimajo nobene vagine na zalogi. Pa sploh nisem zahteval vagine. Samo prosil sem za odstranitev penisa, ker me je motila izboklina v hlačah in so me vse ženske gledale v mednožje. Kaj je tu čudnega? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

PrihajaNodi ::

111111111111 je izjavil:

Buggy je izjavil:

...ti to ves in vsi vemo, se bomo pa vseeno delali, da ne vemo, ker nam to pase kne...feryz ima se kako prav glede modus operandi v tej drzavi na dolocenih segmentih. In cas je da se koncno naredi red, bo bolelo a ne bo instantno. Priletelo ne bo iz lufta, ker drugac pac ne gre. Nekdo pac mora strukturirano zadevo zapelat, ce so desnica (sploh NSi) posredno zagovorniki privatizacije zdravstva talal koncesije naokol in ustvarili trenutno stanje, kjer je nickoliko ljudi brez osebnega zdravnika kaj sele zobozdravnika. A seveda nikoli nic krivi kot vedno :))

Se popolnoma strinjam. Večletna oblast levice, nima nobene veze s trenutno situacijo. V tiste par letih je vse uničil JANŠA. VSE. In nič se ni dalo naredit... NIČ.

Mislim da Golob rabi še en mandat, da bo sploh popisal kakšno štalo je naredila desnica. Tolk je tega sranja.

Ja JANSA! Sam za dodatke bi ga volil! Zapufal in unicil pa je drzavo zato da imas tin5 stanovanj pa nove u luftu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Malidelničar ::

Kordiš: Če želi zdravnik delati dodatno, lahko to brez problema dela v javni matični bolnišnici
"Sredi maja smo pred evropskimi volitvami poslušali, kako bodo zdravniki dvoživke ukinjeni v tednu ali dveh, državljankam in državljanom so bile podane javne zaveze in obljube v kamero. Danes smo sredi septembra, od tega zakona pa ni nič - uradno ga še videli nismo, neuradno pa vključuje vsebine, ki vodijo v nadaljnjo privatizacijo zdravstva," opozarja Miha Kordiš.

https://www.rtvslo.si/zdravje/kordis-ce...

Glas ljudstva: Vlada gre v smer privatizacije zdravstva
Vlada bo v sredo javnosti predstavila predlog zakona o zdravstveni dejavnosti. V iniciativi Glas ljudstva so prepričani, da je ta ne le razočaranje, pač pa celo prevara. Predlog po njihovem ne ločuje javnega od zasebnega zdravstva, namesto odpravljanja dvoživkarstva pa vodi v nasprotno smer, v privatizacijo zdravstva. Zato nameravajo vložiti svoj predlog zakona.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/g...


Vrsta sestankov: kako bodo reševali zdravstvo?

Premier Robert Golob in ministrica za zdravje Valentina Prevolnik Rupel se bosta srečala s predstavniki Združenja zdravstvenih zavodov Slovenije, Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije in Zdravniške zbornice Slovenije. Predstavila jim bosta osnutek novele zakona o zdravstveni dejavnosti, so sporočili iz kabineta predsednika vlade.
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

Zadeva ravno ne laufa :|:|:|
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Magic1 ::

Sej ne more, če se sanja. Že dvajset let se govori o težavah v zdravstvu in čakalnih vrstah. Vse kar se dela, se konstantno gasi, meče denar čist po gasilsko v ogenj. Naj zmanjšajo prispevke in dodajo participacijo. Samo je to politični samomor, ker bi bile volitve nasledni mesec in bi penzionisti volili kogarkoli, ki bi opustil to idejo. In bi bili spet na istem.
Magic

Malidelničar ::

Magic1: ampak ironično - če recimo tega tvojega čisto razumskega predloga politično ni zmožno izpeljati - bo na koncu edina opcija ironično to, pred čemur svarijo ideologi "javnega" (državnega) zdravstva t.j. privatizacija :|
Ne vem, recimo tvoja ideja se mi je zdela takšna, da bi se jo dalo politično zagovarjati iz obeh polov, ne vem zakaj ne bi mogla iti skozi? Sploh če jo predstaviš tako, da ravno ta tvoja rešitev pomembno PREPREČUJE popolno privatizacijo zdravstva??? :|
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Magic1: ampak ironično - če recimo tega tvojega čisto razumskega predloga politično ni zmožno izpeljati - bo na koncu edina opcija ironično to, pred čemur svarijo ideologi "javnega" (državnega) zdravstva t.j. privatizacija :|
Ne vem, recimo tvoja ideja se mi je zdela takšna, da bi se jo dalo politično zagovarjati iz obeh polov, ne vem zakaj ne bi mogla iti skozi? Sploh če jo predstaviš tako, da ravno ta tvoja rešitev pomembno PREPREČUJE popolno privatizacijo zdravstva??? :|



Težava je v tem ker si ne nalijemo čistega vina...

Potrebno je dat odločanje o prihodnosti ljudem ki bodo v prihodnosti tu... Prvi korak je odvzem volilne pravice ko enrkat postaneš upokojenec... takrat več ti NISI prihodnost ampak preteklost ki jo vsi vzdržujemo ker smo PRIJAZNI(beri so se nekoč namesto nas danes tako odločili)...

Ko bi enkrat upokojenci izgubili volilno pravico(tako kot otroci do 18 let) bi situacija postala veliko boljša in bolj obvladljiva...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Mislim da se bi vsak razumen upokojenec strinjal z neko participacijo, ker ziher tudi oni vidijo, da to ne pelje nikamor, in da nekateri stalno tam visijo, plačajo pa enako kot oni, ki ne.
Kolk je razumnih upokojencev je pa druga stvar. Najbrž tu nekje kot v ostali populaciji. Bolj malo.

Jure14 ::

Malidelničar je izjavil:

Kordiš: Če želi zdravnik delati dodatno, lahko to brez problema dela v javni matični bolnišnici
"Sredi maja smo pred evropskimi volitvami poslušali, kako bodo zdravniki dvoživke ukinjeni v tednu ali dveh, državljankam in državljanom so bile podane javne zaveze in obljube v kamero. Danes smo sredi septembra, od tega zakona pa ni nič - uradno ga še videli nismo, neuradno pa vključuje vsebine, ki vodijo v nadaljnjo privatizacijo zdravstva," opozarja Miha Kordiš.

https://www.rtvslo.si/zdravje/kordis-ce...

Uh, se bojim, da bo Levica protestno izstopila iz koalicije.

Magic1 ::

Sej se lahko uvede neko prehodno participacijo, da ne bo šok prevelik. Za začetek nek minimalni procent, ki se ga nato vsako leto dviguje, dokler se ne doseže nekega sprejemljivega nivoja. Že to, da bo treba nekaj plačat, bo že velik učinek na ljudi. Nekateri res hodijo po zdravila na zalogo in nato večino pomeče stran, ko poteče. Sej kdor ne zmore participacije, se ga ne zavrne. On odda vlogo na CSDju in tam uredijo, kot za domove za upokojence.
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Sej se lahko uvede neko prehodno participacijo, da ne bo šok prevelik. Za začetek nek minimalni procent, ki se ga nato vsako leto dviguje, dokler se ne doseže nekega sprejemljivega nivoja. Že to, da bo treba nekaj plačat, bo že velik učinek na ljudi. Nekateri res hodijo po zdravila na zalogo in nato večino pomeče stran, ko poteče. Sej kdor ne zmore participacije, se ga ne zavrne. On odda vlogo na CSDju in tam uredijo, kot za domove za upokojence.


Kaj pa smo pol naredili? Spet jemljemo onim ki majo malo več kot minimalno... kr nekaj... poln K mam te sociale na VSAKEM NIVOJU... sociala je to in konec, 420 EUR al kolko pa fertik, vse ostalo UKINIT. ne pa 27 različnih transferjev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Ah Mato in tvoj ekstremizem. Ali še nisi dojel, da to ne dela v demokraciji? Moraš bit realen. Danes te vsak kekec s referendumom zjaha, če hočeš narediti preveč prehitro. Tvoj način deluje le v diktaturah. Tam jih pa tudi ne gane če zajebejo in umre del prebivalstva.
Magic

Utk ::

Nekdo, ki je zaposlen v javnem zdravstvenem zavodu, bo lahko delal v javnem, lastnem matičnem zdravstvenem zavodu. Za to bo celo spodbujen, ker bodo podjemne pogodbe za ta povečan obseg dela davčno bolj ugodne. V kolikor bo zaprosil za dovoljenje za delo pri drugem javnem zavodu ali pri koncesionarju, bo moral na tem področju, ki ga ta zaposleni opravlja, imeti opravljen program, predpisan s strani Zavoda za zdravstveno zavarovanje, ne bo smel odklanjati nadur oziroma obsega programa,

Prva pametna od te vlade. Dokler ne narediš kolk je v osnovni službi, ne moreš delat drugje. Če bo to res zapisano v zakonu, ne bo več izsiljevanja posameznih direktorjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

111111111111 ::

Utk je izjavil:

Nekdo, ki je zaposlen v javnem zdravstvenem zavodu, bo lahko delal v javnem, lastnem matičnem zdravstvenem zavodu. Za to bo celo spodbujen, ker bodo podjemne pogodbe za ta povečan obseg dela davčno bolj ugodne. V kolikor bo zaprosil za dovoljenje za delo pri drugem javnem zavodu ali pri koncesionarju, bo moral na tem področju, ki ga ta zaposleni opravlja, imeti opravljen program, predpisan s strani Zavoda za zdravstveno zavarovanje, ne bo smel odklanjati nadur oziroma obsega programa,

Prva pametna od te vlade. Dokler ne narediš kolk je v osnovni službi, ne moreš delat drugje. Če bo to res zapisano v zakonu, ne bo več izsiljevanja posameznih direktorjev.

Saj si prebral kaj si postal? Pridi k meni delat, pa dokler ne boš odklanjal nadur boš lahko delal tudi drugje. :D

Resno? Podpirate take bedarije? Lenuhi bodo ostali v javnem ZD-ju, ker bodo odpikali 8ur potem pa domov, pacienti pa naj crknejo. Delovni ljudje pa ne bodo delali nadur v JS, ker so premalo plačane, bodo šli pa v gospodarstvo. Dajte malo razmilsit preden kaj pišete.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Gospodarstvo bo zmeraj bolje plačalo. Tega ne bo spremenil Golob niti nihče.
Ne bo pa šlo 1000 zdravnikov v "gospodarstvo".

Jure14 ::

En kup nedorečenosti in nesmislov:

Utk je izjavil:

Nekdo, ki je zaposlen v javnem zdravstvenem zavodu, bo lahko delal v javnem, lastnem matičnem zdravstvenem zavodu.
Torej lahkov marsikaterem ZDju kar zaprejo marsikatero ambulanto, v kteri dela zdravnik iz bolnice. Primer iz Celja, ko je (direktor?) iz bolnice delal v ZDju prek ceste.

Utk je izjavil:

Za to bo celo spodbujen, ker bodo podjemne pogodbe za ta povečan obseg dela davčno bolj ugodne.
A Kordiš obljublja celo spremembo davčne zakonodaje?

Utk je izjavil:

V kolikor bo zaprosil za dovoljenje za delo pri drugem javnem zavodu ali pri koncesionarju, bo moral na tem področju, ki ga ta zaposleni opravlja, imeti opravljen program, predpisan s strani Zavoda za zdravstveno zavarovanje,
Ta del bo še najmanj problematičen. Velika večina programov ima ZZZSjev načrt izpolnjen več kot 100%.

Utk je izjavil:

ne bo smel odklanjati nadur oziroma obsega programa
?Kaj pa to pomeni? Da lahko šef naloži 100 nadur na teden? Al so mišljene samo tiste nadure iz zakona o zdravniški službi? 8 na teden?

V glavnem en kup neumnosti iz ust enega politikanta, ki je že od pole dalje na državni sisi. Naredil ni pa še nič koristnega.

Čeprav po eni strani moram rečt, da ga kar podpiram. In si po tiho želim, da res uvede te svoje blodnje, in to čim prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

Utk ::

Če nekdo lahko dela drugje 20 ur, potem ko je že naredil 80 nadur, ni nobenga razloga da ne bi naredil 100 nadur v prvi službi.
««
115 / 118
»»