» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
22 / 23
»»

Ribicija ::

Dokler denar kroži med bančnimi računi SLO banke in TR ni nobene posebne kontrole oz. ne spadaš med sumljive transakcije. Ko bo na TR letel denar iz različnih računov, recimo podobni zneski vsak mesec z drugega računa, takrat pa bo problem.

atubbuta ::

No, da na hitro povzamem dogajanje na mojem računu.

Še vedno ne morem dvigovati (po 1 mesecu močno aktivne dejavnosti s mnogimi pomočniki). Imam pa občutek, da so se začele zadeve premikati v pravo smer:
- Dobil sem odgovor, da so prejeli moje potrdilo in da stvari urejajo.
- Moje, mislim da 7. nakazilo že tretji dan ni zavrnjeno.
- Poslali so mi sporočilo, da je moja kartica na poti.

Ampak vseeno pa:
- Mojega nakazila (1€) še vedno ni vidnega na računu.
- Še vedno ne morem dvigniti (ne preko aplikacije, kartice pa tudi nisem še prejel).
:)

atubbuta ::

No, po 1 mesecu uspelo. Sicer na TRR še ni prispelo, računam pa, da bo v roku 3 dni.

Balančni račun izgleda pa takole:

STROŠKI:
- potrdilo: 7,3 €
- provizije NLB: 2,8 €
- moj zapravljen čas: mnogo čez 200 €

DOBIČKI:
- letne obresti za 1000€: 40 €

Nauk zgodbe: Vložiti bi moral vsaj 6000€, da bi bil s 4% obrestmi v 1 letu na nuli.
:)

GupeM ::

Nam lahko poveš, koliko časa si zapravil, da si prišel na "mnogo čez 200 EUR"? Pa koliko je ta mnogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

delavec44 ::

Pozabil si vračunati še naš čas ;)

pingme ::

atubbuta je izjavil:

No, po 1 mesecu uspelo. Sicer na TRR še ni prispelo, računam pa, da bo v roku 3 dni.

Balančni račun izgleda pa takole:

STROŠKI:
- potrdilo: 7,3 €
- provizije NLB: 2,8 €
- moj zapravljen čas: mnogo čez 200 €

DOBIČKI:
- letne obresti za 1000€: 40 €

Nauk zgodbe: Vložiti bi moral vsaj 6000€, da bi bil s 4% obrestmi v 1 letu na nuli.

Kako to nakazuješ, da imaš 2,8€ provizije, da čakas že tri dni in računaš, da bo še tri dni trajalo?!

V-i-p ::

Čudna provizija, jp. Pri mojem zadnjem nakazilu na TR je pri 6k evrov bla provizija nekih 0,34€.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

Če je pa 7x nakazal.

atubbuta ::

delavec44 je izjavil:

Pozabil si vračunati še naš čas ;)


In to čisto zares!

Pa skoraj zanemarljivo še kartico, ki je bila 5€ ter poštnino, ki jo bom še plačal.

Ja gotovo je bilo skupaj več od 10 ur mojega časa v enem mesecu.
:)

V-i-p ::

Poštnine ne bo nobene, pride kartica direkt v kaslc.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

LeQuack ::

Kako je recimo z opcijami, a lahko preko TR sploh nabavljaš call, put in ostale opcije? Kaj pa pri IBKR?
Quack !

delavec44 ::

Kje je najbolje kupovati ETFje za dolgoročno akumulacijo?

Revolut
Trade Republic
Trade 121
IBKR
...

DjTonic ::

Meni osebno IBKR

LeQuack ::

delavec44 je izjavil:

Kje je najbolje kupovati ETFje za dolgoročno akumulacijo?

Revolut
Trade Republic
Trade 121
IBKR
...


Revolut ima en free trade na mesec, vsaj na zastonjem računu. In pa ETF-je lahko kupuješ v EUR, če pa hočeš kupiti posamezne delnice pa moraš pretvoriti v USD, za kar pa imajo limit 1000€/mesec zastonj, sicer pa plačaš provizijo za pretvorbo. Vsaj jaz ne ne vem če lahko kakšne delnice kupiš tudi v EUR direktno, večino teh popularnih SP500 ne. Tako da načeloma samo za ETF je Revolut čisto v redu, če ne misliš več kot 1x na mesec nabavljati/prodajati.
Quack !

dev ::

Pri meni je 1. IBKR, 2. Trade Republic. Razpršim riziko tudi glede brokerja :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

delavec44 ::

Hvala za odgovore. Revolut in TR že imam. Če ni nekih velikih prednosti pri ostalih, raje ne bi odpiral novih računov. Cene delnic so verjetno povsod zelo podobne? Drugače sem gledal VWCE.

dev ::

TR in IBKR imata zelo podobne cene ja. Za mene osebno sta oba zaupanja vredna, je pa res, da IBKR obratuje že precej dlje časa in nasplošno uživa dober sloves ves ta čas.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

link_up ::

meni se TR zaenkrat lepo obnasa...IBKR pa ne znam restorat...mam mail, pa hoce vse zivo se od mene. :D
In and Out

BlaY0 ::

LeQuack je izjavil:

Vsaj jaz ne ne vem če lahko kakšne delnice kupiš tudi v EUR direktno, večino teh popularnih SP500 ne.

Če delnica kotira na katerikoli izmed evropskih borz in jo Revolut ponuja (teh je kar nekaj), potem je jasno v Evrih. Če je pa borza ameriška pol pa jasno v USD. S&P 500 je jasno index ameriških podjetij, ki kotirajo na ameriških borzah.

bajsibajsi ::

Ce prodas na TR preko 1000 eur, kdaj placas davek? Ko prodas delnico in imas se naprej sredstva na TR, ali ko si s TR nakazes na SLO bancni racun?

dev ::

Ne glede na znesek je davčna obveznost ko prodaš vrednostne papirje.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

tony1 ::

"Vsaj jaz ne ne vem če lahko kakšne delnice kupiš tudi v EUR direktno, večino teh popularnih SP500 ne."

ETFjev, ki tudi Am. indekse ponujajo v EUR nekaj je. Sam sem jih vzel tudi zaradi lažjega poročanja davčni, ne samo valutnega tveganja.

LeQuack ::

tony1 je izjavil:

"Vsaj jaz ne ne vem če lahko kakšne delnice kupiš tudi v EUR direktno, večino teh popularnih SP500 ne."

ETFjev, ki tudi Am. indekse ponujajo v EUR nekaj je. Sam sem jih vzel tudi zaradi lažjega poročanja davčni, ne samo valutnega tveganja.


Ja to vem, tudi na Revolutu jim imaš. Ampak zanimalo me je prav za delnice.
Quack !

Master_Yoda ::

BlaY0 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Vsaj jaz ne ne vem če lahko kakšne delnice kupiš tudi v EUR direktno, večino teh popularnih SP500 ne.

Če delnica kotira na katerikoli izmed evropskih borz in jo Revolut ponuja (teh je kar nekaj), potem je jasno v Evrih. Če je pa borza ameriška pol pa jasno v USD. S&P 500 je jasno index ameriških podjetij, ki kotirajo na ameriških borzah.


Pa veliko stvari je na Londonski borzi tudi v USD.
Dovie'andi se tovya sagain.

pingme ::

Ampak to je TR tema, ki vse nakupe in prodaje zabeleži v EUR, torej se kar se fursa tiče ne ukvarjaš s preračunom.
IBKR sicer tudi izpiše znesek v EUR (če imaš eur kot primarno valuto), ampak tisto je zgolj informativno in moraš sam iz usd v eur po ecb tečaju pretvoriti.

LeQuack ::

pingme je izjavil:

Ampak to je TR tema, ki vse nakupe in prodaje zabeleži v EUR, torej se kar se fursa tiče ne ukvarjaš s preračunom.
IBKR sicer tudi izpiše znesek v EUR (če imaš eur kot primarno valuto), ampak tisto je zgolj informativno in moraš sam iz usd v eur po ecb tečaju pretvoriti.


Saj predvidevam da TR tudi v ozadju pretvarja iz/v USD pri nakupu/prodaji delnic? Samo da ta dela naredijo avtomatsko, res pa je da ne piše po kakšnem tečaju in ali je kak fee zraven.
Revolut npr. hoče da prej ročno menjaš v USD, seveda s provizijo (če je več kot 1000 USD). A ta IBKR je isti v tem smislu?
Quack !

quadslo ::

Sem nov in me zanima kako prideš na TR do dokumenta pri prodaji delnic ob koncu leta za prijavo na FURS? Do sedaj sem imel samo IBKR, me zanima če kak program ala Davkomat tudi avtomatsko potegne ven podatke, ki jih rabiš oddat iz TR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: quadslo ()

m0LN4r ::

Ravnokar aktiviral IBAN na TR, Nemčija.
Stara IBAN ostaja še 2 mesca aktivirana.
Kmalu bo možno plačevat položnice pravjo
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Not A Number ::

m0LN4r je izjavil:

Ravnokar aktiviral IBAN na TR, Nemčija.
Stara IBAN ostaja še 2 mesca aktivirana.
Kmalu bo možno plačevat položnice pravjo


Kako pa to narediš? V appu? Meni nikjer ne kaže opcije za aktivacijo...

BlaY0 ::

On je nemški rezident.

Jerry000 ::

Živ. Zanima me koliko je smiselno imeti TR kot varčevalni račun? Glede na to da tukaj ponujajo 3.75% obresti, kar na 5000 pomeni okoli 190, naša banka pa za 5000 da par centov obresti.

Steinkauz ::

Kako pa nebi bilo smiselno?
Stane 0 eur, banka, torej do 1000eur brez davka, brez vezave.
Jst mam max kolker še dajo obresti gor.

bajsibajsi ::

FURS nima kaj jamrati, ce sem recimo prejsnji mesec iz SLO banke TRR vrgel 49k na TR in danes potegnem iz TR 20k na nek svoj SLO TRR, je tako?

delavec44 ::

Ne. Če imaš kakšno smotano slo banko, ti bo jamrala ona.

bajsibajsi ::

Kaj pa, to je sicer za kripto temo, ce spodnje?

FURS bo jamral, ce sem recimo prejsnji mesec iz SLO banke TRR vrgel 49k na Bitstamp in danes potegnem iz Bitstampa 20k na nek svoj SLO TRR, je tako?

delavec44 ::

Saj kritpo dobički še niso obdavčeni razen če ti dokažejo, da se s tem pridobitno ukvarjaš. Pri teh nakazilih gor dol pa še do dobičkov sploh nismo prišli.

Jerry000 ::

Steinkauz je izjavil:

Kako pa nebi bilo smiselno?
Stane 0 eur, banka, torej do 1000eur brez davka, brez vezave.
Jst mam max kolker še dajo obresti gor.

Torej imam lahko samo 1000 nalozenih gor da je brez davka? Ne razumem ravno tole

bajsibajsi je izjavil:

Kaj pa, to je sicer za kripto temo, ce spodnje?

FURS bo jamral, ce sem recimo prejsnji mesec iz SLO banke TRR vrgel 49k na Bitstamp in danes potegnem iz Bitstampa 20k na nek svoj SLO TRR, je tako?

Tle FURS ne jamra ker je razvidno kam si poslal denar in iz istega naslova nazaj pobral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

tony1 ::

Prvih 1000 EUR obresti v koledarskem letu je neobdavčenih.

LeQuack ::

delavec44 je izjavil:

Saj kritpo dobički še niso obdavčeni razen če ti dokažejo, da se s tem pridobitno ukvarjaš. Pri teh nakazilih gor dol pa še do dobičkov sploh nismo prišli.


Se pravi se moraš ne-pridobino ukvarjati, se pravi samo izgubo imaš lahko?
Quack !

delavec44 ::

LeQuack je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Saj kritpo dobički še niso obdavčeni razen če ti dokažejo, da se s tem pridobitno ukvarjaš. Pri teh nakazilih gor dol pa še do dobičkov sploh nismo prišli.


Se pravi se moraš ne-pridobino ukvarjati, se pravi samo izgubo imaš lahko?


https://od-p.eu/obdavcitev-kriptovalut/

Da dobiček posameznika, ki ga doseže s trgovanjem s kriptovalutami ni obdavčen, mora biti nujno izpolnjen še en pogoj in sicer, da posameznik dohodka ni ustvaril z opravljanjem dejavnosti.

Ali je pri svojem trgovanju izvedel večje število nakupov in prodaj v obdobju enega leta? Pri tem naj navedemo, da točna številka nakupov in prodaj, ki bi pomenila trajnost opravljanja trgovanja ni določena.

LeQuack ::

Kako imaš lahko pravila, ki so nedoločena? To je tako kot bi fuzbal tekma trajala poljubno časa, odvisno kako bi se sodnik tisti čas počutil. Tukaj gre pa še za bolj pomembne zadeve.
Quack !

BlaY0 ::

Z lahkoto. Tako kot recimo "središče ekonomskega interesa" pri ugotavljanju davčnega rezidentstva - FURS pretrese tvoj primer in ti izda odločbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Jerry000 ::

tony1 je izjavil:

Prvih 1000 EUR obresti v koledarskem letu je neobdavčenih.

Koliko pa je potem davek? In spet enako vprasanje, menda si obdavcen ko na racun nakazes denar, ne na TR al? Oziroma, je to sploh dobra opcija za varcevalni racun, al te obdavcijo prevec in se ne splaca?

m0LN4r ::

Kaj mate s tem davkom, saj je vedno isti
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Jerry000 ::

Ah, pozabim. Ampak še vedno ne razumem tega, kako plačaš davek, kaj TR poroča na furs oziroma kontra? Kako ve FURS da imam jaz tam 1k+ dobiček letno od tega k mi denar tam stoji?

J.McLane ::

Verjetno res ne ve, ampak a si res prepričan v to? Ker, če nisi, je to utaja davka.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Steinkauz ::

Boš mogu kar sam poročat, tko k katerikoli drug prihodek.

Sparkxl ::

J.McLane je izjavil:

Verjetno res ne ve, ampak a si res prepričan v to? Ker, če nisi, je to utaja davka.


Ne ni. Temu se reče "ups pozabil sem". In mogoče dobiš prijazen opomnik od fursa da si pozabil. Mogoče pa tudi ne. Večje, torej ne neki shady stuff, kot recimo p2p in podobno, sicer vse poročajo fursu.
Jaz se to igro grem s takimi platformami, kjer zaslužiš neki drobiš in se mi ne da ubadat s tem. Zaenkrat v zadnjih letih ni bilo prijaznih opomnikov.

Imam pa vprašanje za znalce: zakaj TR in podobni ponujajo obresti za keš? Dobrodelne ustanove seveda niso. Kaj delajo s tem denarjem? Nisem nikjer našel te informacije

J.McLane ::

A ni očitno, zato da folk privabijo da odpre račun in dajo sredstva gor, z rezanejm obresti ECB bo (oz. jih že) rezal obresti tudi TR. Kaj misliš da bo folk naredil ko bodo obresti na keš 1-2%? Ta denar bo iskal drugo obliko varčevanja, le kje bi ta denar iskal neke druge oblike če ne kar na samem TR?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Sparkxl ::

Ne zanima me zakaj vabijo (saj je jasno), ampak kaj oni delajo s tem kešem, za katerega nam plačujejo obresti
««
22 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
784190144 (1490) CoreySteel
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
744155368 (1497) Utk
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562135297 (10061) _janezvalva_
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
345061 (3306) Lonsarg

Več podobnih tem