» »

Kateri program za hitrejše kopiranje datotek?

Kateri program za hitrejše kopiranje datotek?

1
2
»

k4vz0024 ::

Pa se da v Windowsih kje to nastaviti, da se ohrani izvorni data in time stamp? Prikjatel ima Win 11 pa se mu pri kopiranju ustvari datum kopiranja, tudi za mape.

pegasus ::

Pa kaj to čarate? Če kopiranje ne ohrani timestampov, to ni kopiranje. Pika.

k4vz0024 ::

Povej to M$!

kixs ::

Meni na Win11 ohranja originalni datum in uro. Sprobano z Explorejem in TotalCommanderjem brez kaksnih posebnih opcij ter navaden COPY v CMD-ju.

Cudno bi bilo, ce bi kopija dobila novi datum, ce je kopija.

WizzardOfOZ ::

Vsi, ki sem jih sprobal
copy, xcopy, total commander, file explorer, robocopy, terracopy
so pustili timestampe na miru.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

k4vz0024 ::

TerraCopy pusti vse times tamp datotek originalno, razen mape ustvari datum kopiranja. Isto Fast copy. Windows copy pa spremeni datum exe, com datotek na datum kopiranja. Excel, Word, pdf, jpg nosijo originalni time stamp. Zakaj je tako nimam pojma.

k4vz0024 ::

Še enkrat uporabil Windows copy v explorer in skopiral direktorij od Adobe Reader iz pred 5 let. Kopija vsebuje današnji datum glede nastanka in spremembe pri exe file. Vse ostale datoteke imajo originalen data in time stamp!

darkolord ::

Sem ravnokar poskusil (drag & drop, ctrl+c - ctrl+v) in datum spremembe ostane originalen.

k4vz0024 ::

Popravek: Enkrat tudi meni, vendar ne vedno.

Sem ekstrahiral najnovejši zip in skopiral na isti disk ostane datum enak. Ko pa skopiram na drug zunanji disk ali obratno pa je data stamp ni več originalen, ampak datum kopiranja.

Sem ekstrahiral najnovejši zip in skopiral na isti disk ostane datum enak. Ko pa skopiram na drug zunanji disk ali obratno pa je data stamp ni več originalen, ampak datum kopiranja.

Sumim, da je problem v tem, da ko se kopira na drugi zunanji disk, takrat se originali data stamp spremeni v datum kopiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

MrStein ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Milijon datotek velikih 1kb vse skupaj v velikosti 975Mb:

cmd copy: 11 minut 39 sekund - 1.39Mb/s
cmd xcopy: 5 minut 21 sekund - 3.03Mb/s
file explorer: 8 minut 30 sekund 1.9Mb/s
total commander: 6 minut 12 sekund - 2.6Mb/s

Xcopy moraš uporabiti /Q, da ne izpisuje imen datotek, pa prideš na ta čas. Drugače IO za izpisovanje v command prompt peveč pokuri.

Kot zanimivost, izpis in test arhiva (zpaq) traja par minut, z quiet opcijo pa sekundo in pol. Enako z >nul. Ali celo > izpis.txt
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

HolyFuck1 je izjavil:

Mogoče je treba v FastCopy dodeliti več pomnilnika, da je hitrejši?

Kakšne parametre nastaviti v primeru, da imamo 16 GB pomnilnika v Copy method (Expert only) v TotalCommander, da deluje najhitreje?


Niso ti jasne osnove. Hitrosti kopiranja ne določa količina pomnilnika, temveč samo hitrost/nitnost procesorja ter hitrost vodila medijev.

Da ne bo kdo resno vzel.
Pri HDD hitrost določa oziroma omejuje zmogljivost samega diska/diskov, ter algoritem, ki poskusi postopek optimizirati.
Pri SSD pa zmogljivost SSD, hitrost vodila (pa še to v redkih konfiguracijah, če imaš recimo "moderen" SSD na SATA II vodilu).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuspelo kopiranje s HDD na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
61027 (598) boros
»

Backup na zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
161988 (1408) Pero_SLO
»

Kako duplicirati podatke iz manjšega na večji disk, čim hitreje

Oddelek: Programska oprema
262410 (1858) k4vz0024
»

CHKDSK in Deleting index entry

Oddelek: Operacijski sistemi
221888 (1476) Hayabusa
»

Program za kopiranje map

Oddelek: Programska oprema
51658 (1599) jan01

Več podobnih tem