» »

Kako duplicirati podatke iz manjšega na večji disk, čim hitreje

Kako duplicirati podatke iz manjšega na večji disk, čim hitreje

k4vz0024 ::

Zunanji disk se počasi poslavlja. S katerim programom v Windowsih najhitreje duplicirati podatke iz manjšega diska na večjega?

Tx

njyngs ::

Ctrl-C, Ctrl-V. Al pa naprimer Bvckup 2. V vsakem primeru boš moral narediti kopijo na en ali drugi način...

k4vz0024 ::

Jaz bi rad ohranil vse originalne datume in čas nastanka datotek.

in seveda mapc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

konspirator ::

Total Commander, v options -> copy/delete označi "copy date/time of directories".
--

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Sam tole bo pa trajalo pri dupliciranju 5 TB?

konspirator ::

Zakaj misliš da bi program X kopiral hitreje kot program Y ?
--

k4vz0024 ::

Zaradi uporabe sistemskega pomnilnika, ko bi najprej podatke stisnil, nato pa razširil pri pisanju?

konspirator ::

A veš kako poteka kopiranje (copy) ?
Najprej je branje, nato sledi kopiranje bajtov na drugo lokacijo.

Pri premikanju (move) se podatki po uspelem branju in kopiranju na prvotni lokaciji izbrišejo.
--

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Ja itak se najprej preberejo. Potem, če jih stisnemo v sistemski pomnilnik in ponovno razširimo pri pisanju, bi premostili ozko grlo med vodiloma. Seveda ob predpostavki, da imamo močan procesor.

k4vz0024 ::

Skratka buffer (RAM računalnika)zapolnimo, da ne izgubljamo časa za branje, ampak s tem omogočimo načeloma konstantno pisanje na drug disk.

k4vz0024 ::

Hkrati pa zapolnimo buffer od hdd, ki skrbi za hitrejše pisanje, zaradi konstantnega pretoka podatkov, ne da bi čakal na branje. Ob predpostavki, da so seveda fizične omejitve HDD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

Kako vezo ima to z bilo kakršnim kopiranjem podatkov iz enega na drug disk?

Skratka, ne kompliciraj. Naredi kopijo in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

k4vz0024 ::

Če je disk s katerega se bere počasnejši od diska na katerega se piše, slednji ne čaka na branje, ker so podatki v bufferju računalnika.

hojnikb ::

s tem scenarijem nic ne profitiras.

compression buffer ti pride prav samo, ce je target disk pocasnejsi.
ce je izvorni disk pocasnejsi, ti noben nivo stiskanja nebo pohitril zadeve, ker mors izvorne podatke prebrat as is.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Furbo ::

k4vz0024 je izjavil:

Zunanji disk se počasi poslavlja. S katerim programom v Windowsih najhitreje duplicirati podatke iz manjšega diska na večjega?

Tx

Povsem vseeno, vse tvoje teorije ne bodo nič pospešile prvotno branje iz diska.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cegu ::

k4vz0024 je izjavil:

Zaradi uporabe sistemskega pomnilnika, ko bi najprej podatke stisnil, nato pa razširil pri pisanju?


konspirator je izjavil:

Zakaj misliš da bi program X kopiral hitreje kot program Y ?



Tale programček mi dejansko zelo pospeši kopiranje veliko število manjših datotek.

TeraCopy uses dynamically adjusted buffers to reduce the seek times. Asynchronous copying speeds up the file transfer between two physical hard drives.

k4vz0024 ::

Pa ohrani originalno vrednost datuma in časa nastanka datoteke/mape?

opeter ::

k4vz0024 je izjavil:

Sam tole bo pa trajalo pri dupliciranju 5 TB?


Zato pa uporabljaš "incremental" (postopen) backup. Ta varianta ti naredijo kopijo samo tistih datotek, ki so nove oz. se je vsebina spremenila.
Prvi backup bo seveda trajal, ker mora naredit celoten arhiv. Ostalo pa bo neprimerljivo hitrejše.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

b3D_950 ::

richcopy ali kaj podobnega, kjer lahko nastaviš, da kopira več fajlov na enkrat.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

MadMax ::

Če ti disk crkuje, ga ne seri z dodatnim obremenjevanjem in nepotrebnim sprehajanjem glav na vse konce.
V total commander nastavi kar je omenjeno na začetku.
Izvorni disk priklopi direkt (ne prek usb) na hiter sistem s hitrim ciljnim diskom (da ne zavlačuješ časovno), pa poskrbi za hlajenje umirajočega diska v kolikor gre za večjo količino podatkov.
Karkoli drugega je dodatno nepotrebno izzivanje usode.

Za v bodoče pa delaj baskupe.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

k4vz0024 ::

Bad sektorjev nima. Sta pa dva v relokaciji. Pojavil se je problem, da RAW Data Rate poskočili iz 0 na 160 000 pri testiranju diska. Verjetno bo šel motorček ali kaj podobnega, ali pa glava.

Delno imam back up, ampak toliko količino imeti na DVD, je preveč. Itak je je USB 3, tako da upam da bo v enem dnevu prepis končan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Star pa je tri leta. Pa sploh ga nisem prenašal. Jezi me, da bo šel po gobe tik po izteku garancijskega roka.

Spajky ::

Praktično vsaka "poceni roba" narejena v tem tisočletju ponavadi crkne (razen izjem) kmalu po izteku garancije ;) ... še nisi slišal? ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

k4vz0024 ::

Ne boš verjel sem slišal.:|

Ampak potem se sprašujem kateri zunanji disk kupiti oz. kateri proizvajalec je dokaj zanesljiv?

Seagate se greje kot hudič. Pa me skrbi kaj bo poleti, ko imam v mansardi itak 35 st. Celzija...

Pa kako je z diski, ki se na splošno zelo grejejo, tam okoli 50 st. C? Prej crknejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

b3D_950 ::

Namontiraj ventilator.

https://slo-tech.com/novice/t669269#crta
https://slo-tech.com/novice/t674046#crta


Bistvena je ugotovitev, da visoka vlaga bistveno bolj kvarno vpliva na diske kot temperatura ...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Spajky ::

Kupuje se vedno nove diske, ki imajo najmanjšo kapaciteto trenutno za dobit. Po možnosti, samo eno plato notri (glej specse; se najmanj grejejo ponavadi). Pa kupiš dva za malo več ;) ...

Premalo placa? Briši redno oslarije s kompa, prenesi na drugi disk/zapeci na DVD, BRd etc ...

Vrocina poleti v mansardi? Kupi klimo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

k4vz0024 ::

Hvala za linke. Sem prebral.


Je mogoče kdo zasledil za koliko % se poveča kvarnost diskov, če odstopa, po mojem mnenju nad 40 st. Celzija? Oz. koliko je razpon normalne temperature za zunanje diske?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474810 (3816) gruntfürmich
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10620999 (13708) MrStein
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111005 (9975) Jerry000
»

Kateri USB ključek?

Oddelek: Kaj kupiti
225450 (4940) WyattEarp
»

Kako ustvarit kopijo diska 1:1 ???

Oddelek: Strojna oprema
412438 (1956) s1m0n

Več podobnih tem