» »

Zaposlitev v šolstvu

Zaposlitev v šolstvu

Magic1 ::

To je vse problem kaj je prej, kura ali jajce. Ne moreš imeti slabih pogojev, nizke plače vsaj desetletje in hkrati pričakovat, da boš imel strokovnjake. Razlike v poučevanju med dobrimi in slabimi učitelji so enormne, na plačo pa ne vem če kakorkoli vpliva kvaliteta poučevanja.
Magic

fikus_ ::

Učitelji so imeli dobre plače, da pa niso počistili v svojih vrstah so pa sami krivi.
Prav tako ne pristajajo na razlike v plači med dobrimi in slabimi. Pred nekaj leti je bila kar afera, ko se je izvedelo za rezultate državnega preverjanja znanja v OŠ, ko so bile nekatere šole precej slabše od povprečja. Od takrat "pametni" učitelji učijo učence za ta preverjanja znanja, da dosegajo boljše ocene.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Ne ni paradoks (no za zdravnike ne vem) ampak če bi naj učitelj oddelal recimo 21 ŠOLSKIH ur, in mora biti od 7-15 v šoli ker je za preostale ure napisana priprava na delovno mesto, vpisovanje ocen, itd... potem pač v tem času NE MORE več nadomeščat... kdo pa bo nadomeščal bo pa razložil utk...

Ti ne razumeš, da šolske ure so delovna obveznost, nikjer pa ne piše, da ne more ravnatelj znotraj 40 urnega delovnika nekomu odredit, da nadomešča kakšno uro.
Pravilnik pač ni nad zakonom, ki pravi, da ima delovni teden 40 ur. Učiteljem to seveda prav pride, da se tisto piše v "nadure", ki jih kurijo poleti, ampak realno, če si predstavljamo, da bi pouk trajal vseh 12 mesecev, bi vseh 12 mesecev glih tako vse naredili znotraj 40 ur tedensko. Bi pač manj ur pisali pod "priprave" in več pod ostalo.

NE NIMAŠ!!! poglej si polno delovno obvezo za 2023...

https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...

Povprečje polne delovne obveze za leto 2023 je malo več kot 165ur na mesec... ko vštejemo še dan solidarnosti (odbijemo) skupaj z prazniki... tako da nehaj nabijat.

Vseh kar je pod 176x12 moraš upravičit z bolniško, dopustom, praznikom, itd. Enako kot učitelji. Nikjer ne piše, da učitelj uči 21 ur, ostalih 19 pa lahko dela kar hoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Mato bi za svojo odredil šolskih 21 ur in 19 ur priprav doma. Potem bi lahko skupaj bluzila večino časa.
Magic

nejc_nejc ::

mato,
če je tako_na tak način, vse kar komentiraš jao jao

Utk ::

Učiteljica ima 2. razred od 7:20 do 12:35 al nekaj takega (ne vem točnih ur) pride v šolo ob 7:00 in dela do 15:00 ko učenci spokajo ven ob 12:35 si ona vpisuje ocene, pripravlja in printa delovne liste, izrezuje nekaj, plastificira, spreminja test itd... no ob 13:10 ima športno v 5. razredu učitelj ki je dopoldan zbolel oz dobil vročino in gre domov... Torej imamo na voljo da

1. ura odpade
2. učiteljica ki ima priprave vskoči in je s froci in imajo športno

Zdaj pa se naj razloži kdo bo vskočil ker nihče ne bo več hotel ker ma priprave do 15:00?

Pa si ti kdaj delal v kaki firmi sploh? Kakšne pokaš? Delaš tisto kar imaš za delat, če vleti nekaj bolj nujnega, boš pač pustil vse in šel delat nujno. Je res to treba razlagat odraslemu človeku? Nikjer ne piše, da ti zdaj za tisto kar pripadajo nadure, sploh če ob 15:00 itak spokaš domov. Če nisi naredu danes, boš pač jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nejc_nejc ::

Ne, Mato ima vse v milisekundo splanirano in udejanjeno :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Magic1 ::

Mato ma splanirano le to, kako sistem nategnit in potem jamrat kako stvari ne funkcionirajo. :))
Magic

Mato989 ::

Ti ne razumeš, da šolske ure so delovna obveznost, nikjer pa ne piše, da ne more ravnatelj znotraj 40 urnega delovnika nekomu odredit, da nadomešča kakšno uro.


Jaz to dobro razumem... samo ti ne razumeš da če učitelj MORA bit prisoten od 7 - 15 (jaz se s tem strinjam) in da naj oddela 21 ur šolske učne obveze poučevanja ostalih X ur pa ima čas da si v šoli PRIPRAVI za svojih 21 ur poučevanja, da potem ne moreš od njega pričakovati da bo to naredil in HKRATI nadomeščal pri urah drugega učitelja na bolniški...

Če oseba nadomešča uro odsotnega sodelavca potem mi razloži kako naj v tem času se pripravlja na svojo uro jutri?

Pravilnik pač ni nad zakonom, ki pravi, da ima delovni teden 40 ur


Drži ampak tudi nikjer pa ne piše da moraš biti 40 ur na delovnem mestu oziroma da moraš 40 ur oddelat ker ti jih drugače ne rabijo izplačati...

Če imam jaz d.o.o. v njem pa zaposlim osebo ki ima 40 ur pogodbo in se midva dogovoriva da oseba oddela 20 ur ostalo mu pa dovolim da je doma in mu vseeno plačam to ni kršitev zakona =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Če imam jaz d.o.o. v njem pa zaposlim osebo ki ima 40 ur pogodbo in se midva dogovoriva da oseba oddela 20 ur ostalo mu pa dovolim da je doma in mu vseeno plačam to ni kršitev zakona =)

V bistvu je.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Če imam jaz d.o.o. v njem pa zaposlim osebo ki ima 40 ur pogodbo in se midva dogovoriva da oseba oddela 20 ur ostalo mu pa dovolim da je doma in mu vseeno plačam to ni kršitev zakona =)

V bistvu je.


Na podlagi katerega člena?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ni kršitev, da bi koga kaznovali, ampak če je on delal 20 ur namesto 40, se bo prekleto pozno upokojil.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ni kršitev, da bi koga kaznovali, ampak če je on delal 20 ur namesto 40, se bo prekleto pozno upokojil.


Ne bo ker jaz mu bom plačal 40 ur dela... to da mu jaz nisem naložil dela kot nadrejeni ni kršitev nobenega člena v zakonodaji
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Če oseba nadomešča uro odsotnega sodelavca potem mi razloži kako naj v tem času se pripravlja na svojo uro jutri?

Če ji ne znese znotraj 8 ur, se pač ne bo pripravila, so what? A si ti kdaj bil že v kaki šoli? Se ti je zdelo, da so učitelji sploh kaj pripravljeni? Meni bolj redki in bolj redko.

Magic1 ::

Potem nima smisla cela delovna doba, če si lahko delovni čas vsak po svoje tretira. Sej to Hofer prakticira, me zanima kako da ne gre nobenemu inšpektrorju to v nos.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ni kršitev, da bi koga kaznovali, ampak če je on delal 20 ur namesto 40, se bo prekleto pozno upokojil.


Ne bo ker jaz mu bom plačal 40 ur dela... to da mu jaz nisem naložil dela kot nadrejeni ni kršitev nobenega člena v zakonodaji

Ni kršitev, ampak če ni naredil 40 ur, se mu ne šteje 40 v pokojninsko dobo. Ne glede kolk si mu ti prispevkov plačal.

Glede na zakonsko opredelitev polnega delovnega časa v obsegu 40 ur/teden, zaposlitev za 20 ur tedensko pomeni polovični delovni čas, kar pa po drugi strani pomeni, da tak delavec v enem koledarskem letu ne bo imel 12 mesecev pokojninske dobe, ampak le eno polovico, torej 6 mesecev. Delavec, ki pa npr,. dela 10 ur tedensko, bo imel v enem koledarskem letu priznano le 3 mesece pokojninske dobe. Višina plače pri tem ne igra nikakršne vloge, vsaj po trenutno veljavni pokojninski zakonodaji ne, se pa utegne to v prihodnosti spremeniti. Znani so namreč primeri iz prakse, ko imajo nekateri zaposleni za 30 ur tedensko suma sumarum višjo plačo kot tisti, ki delajo polni delovni čas 40 ur tedensko in posledično prispevajo več prispevkov v pokojninsko blagajno, nivo pokojninske dobe je pa nižji.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Če oseba nadomešča uro odsotnega sodelavca potem mi razloži kako naj v tem času se pripravlja na svojo uro jutri?

Če ji ne znese znotraj 8 ur, se pač ne bo pripravila, so what? A si ti kdaj bil že v kaki šoli? Se ti je zdelo, da so učitelji sploh kaj pripravljeni? Meni bolj redki in bolj redko.


Ne glej ti z praktičnega vidika poglejva teoretski del... da pije vodo

1. Torej v teoriji bi ti rad učitelje od 7-15 v šoli (se strinjam)
2. Učitelj bo ob 6:55 se štempljal, bo spil kafe, bo šel v razred ob 7:20 ker ima začetek pouka in bo zaključil s poukom okrog 12:30
3. Učitelj bo pojedel malico v miru bo ura 13:00
4. Učitelj bo vzel ven laptop in začel vpisovati ocene, ali pa bo popravljal teste, ali pa bo izrezoval nekaj kar rabi itd...
5. Učitelj se bo ob 15:01 štempljal in odšel domov in doma ne bo delal 5 sekund za šolo

Evo idealno, jaz takoj podpišem.

Ampak v takem načinu ne moreš pričakovati da bodo učitelji svoje ure za pripravo ki so MANJ stresne dali za nadomeščanje, ker od tega nimajo nič samo več dela za enako plačo ampak bodo vztrajali da se oni pač morajo pripravljati na delovni proces ki ga imajo drugi dan ali pa drugi dan ne bodo mogli izvajati šolskega načrta...

Torej boš moral nadomeščanja dobiti izven učiteljske zaposlitve, ker oni so svojo učno obvezo oddelali, ker ti se ne strinjaš da bi oni nadomeščali in bili poleti zato fraj kar je legitimno samo potem se pa učitelji ne strinjajo da delajo nadomeščanja če je obveza 21 ur.

Magic1 je izjavil:

Potem nima smisla cela delovna doba, če si lahko delovni čas vsak po svoje tretira. Sej to Hofer prakticira, me zanima kako da ne gre nobenemu inšpektrorju to v nos.


Saj nima... 40 urni dleovni teden ali "polni delovni čas" je konstrukt...

Utk pač ne razume med realnostjo in teorijo... noben zakonik ne nalaga da mora delavec oz. zaposleni DELAT 40 ur, samo plačat se mu mora za 40 ur delovne obveze da si prisluži pokojnino...

Če sem jaz SP ali d.o.o. in imam v 1 uri 5k plače in delam 1 uro na mesec in si plačam prispevke bo ENAKO smatrano da imam polno delovno dobo ne pa 1/40tino kot bi Utk smotano razlagal.

Ni kršitev, ampak če ni naredil 40 ur, se mu ne šteje 40 v pokojninsko dobo. Ne glede kolk si mu ti prispevkov plačal.


Dokaži? Jaz recimo danes v službi nisem delal še NIČ in mi bodo plačali za 8 ur prispevkov in se mi šteje v delovno dobo....

NIMA VEZE KOLIKO DELAM vezo ima koliko se prispevkov plača (za polni delovni čas ali polovični ali 30 ur na teden itd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Če prileti ravnatelj v zbornico in reče kdo bo zdaj nekoga nadomeščal, nimaš tu kaj dost za se strinjat ali ne.
Če je malo večja šola, ima itak zaposlenega kakega učitelja ekstra, ali pa z manj urami, ker stalno kdo manjka.
Tudi če imaš tovarno in linijo, ki zahteva 50 ljudi, boš pač moral imet zaposlenih 55, ali boš pa stalno v minusu. Kdo pravi, da tistih 21 ur ni upoštevanih pri tem?

salesky ::

Čak zakaj rabijo učitelji sploh tolk priprav? To je kot, da bi se jaz vsak dan na šihtu pol dneva ukvarjal s pripravami na naslednji dan? Verjamem da je v prvem letu ali dveh tega dela nekaj več, ker nimaš izkušenj ampak kasneje teh priprav praktično ne potrebuješ.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Če prileti ravnatelj v zbornico in reče kdo bo zdaj nekoga nadomeščal, nimaš tu kaj dost za se strinjat ali ne.
Če je malo večja šola, ima itak zaposlenega kakega učitelja ekstra, ali pa z manj urami, ker stalno kdo manjka.
Tudi če imaš tovarno in linijo, ki zahteva 50 ljudi, boš pač moral imet zaposlenih 55, ali boš pa stalno v minusu. Kdo pravi, da tistih 21 ur ni upoštevanih pri tem?


Potem pa pač štrajk pol pa jokate zakaj štrajk...

In ne šole nimajo zaposlenih viška učiteljev... daj mi primer...

salesky je izjavil:

Čak zakaj rabijo učitelji sploh tolk priprav? To je kot, da bi se jaz vsak dan na šihtu pol dneva ukvarjal s pripravami na naslednji dan? Verjamem da je v prvem letu ali dveh tega dela nekaj več, ker nimaš izkušenj ampak kasneje teh priprav praktično ne potrebuješ.


Ne vem, ampak tako je... sicer pa to niso samo priprave, kdja pa misliš da učitelji popravljajo teste? Pa kdaj vpisujejo v easistenta ocene in obnašanjefrocov? Pa kdaj imajo govorilne pa mesečne konference ki trajajo tudi 3,4 ure... pa kdaj misliš da pripravijo novoletni bazar, pa recimo kdja pripravljajo kulturne dogodke? Pa kdaj pišejo popravke glupih učnih načrtov ko se spreminjajo na vsake par let? Pa kdaj imajo sestanke s starši pa jim odpisujejo na mail?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

salesky ::

No sej, naj to naredijo med 7 in 15. Boljše kot pa potem doma to delat, ker ti res gre drugače celi dan za te prčkarije. Vmes ti pride še 100 drugih zadev, ki ti zmotijo proces in potem misliš da delaš celi dan.

Utk ::

Ne vem, ampak tako je... sicer pa to niso samo priprave, kdja pa misliš da učitelji popravljajo teste? Pa kdaj vpisujejo v easistenta ocene in obnašanjefrocov? Pa kdaj imajo govorilne pa mesečne konference ki trajajo tudi 3,4 ure... pa kdaj misliš da pripravijo novoletni bazar, pa recimo kdja pripravljajo kulturne dogodke? Pa kdaj pišejo popravke glupih učnih načrtov ko se spreminjajo na vsake par let? Pa kdaj imajo sestanke s starši pa jim odpisujejo na mail?

Od 7 do 15h, če so pametni.

nejc_nejc ::

mato,
dokler boš od penzinistov zahteval revalorizirane jugo dinarje ti noben sistem ni jasen, kamoli učiteljski urnik. Žal

Utk ::

salesky je izjavil:

No sej, naj to naredijo med 7 in 15. Boljše kot pa potem doma to delat, ker ti res gre drugače celi dan za te prčkarije. Vmes ti pride še 100 drugih zadev, ki ti zmotijo proces in potem misliš da delaš celi dan.

Ja, če se sam ne znaš zorganizirat, kdo te bo.

Mato989 ::

salesky je izjavil:

No sej, naj to naredijo med 7 in 15. Boljše kot pa potem doma to delat, ker ti res gre drugače celi dan za te prčkarije. Vmes ti pride še 100 drugih zadev, ki ti zmotijo proces in potem misliš da delaš celi dan.


Saj pravim da se strinjam samo potem bo štrajk če bo treba nadomeščat... ker nihče ne bo dal svojih priprav zato da bo imel na koncu POUK do 15:00 ker bo nadomeščal pol pa ti še dopust vzamejo pol pa še morš za drug dan pripravit vse pa vpisat ocene pa odgovorit starcem...

Jaz sem takoj za to da učitelji delajo 7-15 ampak to pomeni da nadomeščajo NE... ker to presega učno obvezo če ne zmorejo pripravit pa vse rabimo več zaposlenih to pa je na koncu spet več denarja za šolstvo.

nejc_nejc je izjavil:

mato,
dokler boš od penzinistov zahteval revalorizirane jugo dinarje ti noben sistem ni jasen, kamoli učiteljski urnik. Žal


Jaz "zahtevam" da se jim revalorizacija ne prizna ne da "zahtevam" revaloriziranje... oziroma še bolje vrnemo jim dinarje in si naj z njimi kupijo karkoli želijo >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nejc_nejc ::

Jaz zahtevam da se jim revalorizacija ne prizna ne da zahtevam revaloriziranje... oziroma še bolje vrnemo jim dinarje in si naj z njimi kupijo karkoli želijo >:D
kakorkoli
POJMA NIMAŠ

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ne vem, ampak tako je... sicer pa to niso samo priprave, kdja pa misliš da učitelji popravljajo teste? Pa kdaj vpisujejo v easistenta ocene in obnašanjefrocov? Pa kdaj imajo govorilne pa mesečne konference ki trajajo tudi 3,4 ure... pa kdaj misliš da pripravijo novoletni bazar, pa recimo kdja pripravljajo kulturne dogodke? Pa kdaj pišejo popravke glupih učnih načrtov ko se spreminjajo na vsake par let? Pa kdaj imajo sestanke s starši pa jim odpisujejo na mail?

Od 7 do 15h, če so pametni.


Ampak kako če nadomeščajo do 14:30 odsotne sodelavce? Kdaj potem vpišejo ocene pa popravijo teste? Ja seveda ob 15:45... ne brate odpade... to pa se ne strinjam

nejc_nejc je izjavil:

Jaz zahtevam da se jim revalorizacija ne prizna ne da zahtevam revaloriziranje... oziroma še bolje vrnemo jim dinarje in si naj z njimi kupijo karkoli želijo >:D
kakorkoli
POJMA NIMAŠ


Penzič, pojma nimaš ti... Najlepše so pokojnine za borce ki so vsako leto več namesto manj, kot da se borci rojevajo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Ampak kako če nadomeščajo do 14:30 odsotne sodelavce?

Ne pretiravaj. Če vsak 4. učitelj manjka, da je treba tolk nadomeščat, potem...se jim očitno kar dobro godi, ker so še več prosti kot že itak.

Kdaj potem vpišejo ocene pa popravijo teste? Ja seveda ob 15:45... ne brate odpade... to pa se ne strinjam

Jutri.

nejc_nejc ::

Ne govorim o borčevskih penzionih temveč o klasičnem sistemu, ki ga imamo in ga ti Ne RAZUMEŠ. Žal

Mato989 ::

Ne pretiravaj. Če vsak 4. učitelj manjka, da je treba tolk nadomeščat, potem...se jim očitno kar dobro godi, ker so še več prosti kot že itak.


Pol pa pojdi za učitelja, jaz vem da ne bi zmogel in želel biti učitelj v tem glupem sistemu... sem raje v IT...

Jutri.


Aha, jutri pa drugi manjka, ali pa je športni dan 7 ur? Ali pa je cel teden šole v naravi... Aja da cel teden froce v šoli v naravi pazijo (5 dni 24 ur) veš koliko dobi učitelj za to? 100 EUR!!!!

nejc_nejc je izjavil:

Ne govorim o borčevskih penzionih temveč o klasičnem sistemu, ki ga imamo in ga ti Ne RAZUMEŠ. Žal


Daj ne nabijaj... penzija je ropanje tranzicije nad nami... smao mi ne bomo več mogli nobenga nategnit kot so nas pred 30 leti, zato bomo v zosu... Ti pa sanjaj dalje...

Vsem na minimalne penzije oz socialo če nimajo 30 let delovne dobe v EUR valuti... pa da vidim heroje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

In kadarkoli že to delajo, naj to delajo v šoli. Ne da to nosijo domov. Pravijo, da v šoli nimajo prostora...ne vem če obstaja firma, ki bi imela več m2 na zaposlenega.

Ali pa je cel teden šole v naravi... Aja da cel teden froce v šoli v naravi pazijo (5 dni 24 ur) veš koliko dobi učitelj za to? 100 EUR!!!!

Pelji ti svojo kam kdaj, pa ne bo silila v šolo v naravi. Tako pa človek mora nekam it, madona. Moja ni šla še nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Moja ni šla še nikoli.


Ja raje nabija bolniške ali se izgovarja, nekdo pa pač mora iti :) saj veš bi pol po tvoje ravnatelj ODREDIL...


In kadarkoli že to delajo, naj to delajo v šoli.


Zakaj? A se ne hvalimo da naj se dela od doma tisto kar lahko delamo doma? Ves čas govorimo kako naj se birokracija dela ko mi želimo kjer mi želimo pri učitelju bi pa ubral drugo pot?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejc_nejc ::

Daj ne nabijaj... penzija je ropanje tranzicije nad nami... smao mi ne bomo več mogli nobenga nategnit kot so nas pred 30 leti, zato bomo v zosu... Ti pa sanjaj dalje...

Vsem na minimalne penzije oz socialo če nimajo 30 let delovne dobe v EUR valuti... pa da vidim heroje


sedaj mi pa razloži, kaj ima euro s tem.

Utk ::

Jaz nisem tega reku. Jaz sem za to, da se loči, strogo, delo od privat časa. Če ti to uspe doma, tudi čist ok, ampak če smo realni, večini učiteljic z otroci niti približno.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Jaz nisem tega reku. Jaz sem za to, da se loči, strogo, delo od privat časa. Če ti to uspe doma, tudi čist ok, ampak če smo realni, večini učiteljic z otroci niti približno.


Kako nisi tega rekel če si pravkar izjavil tole

In kadarkoli že to delajo, naj to delajo v šoli.


Torej po tvojem prepričanju naj učitelj če bo želel zvečer ob 22:30 v petek si pripravit nekaj za šolo se vsede v avto in odpelje 15km stran sedet v šolo in to delat?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

salesky ::

Mato989 je izjavil:


Aha, jutri pa drugi manjka, ali pa je športni dan 7 ur? Ali pa je cel teden šole v naravi... Aja da cel teden froce v šoli v naravi pazijo (5 dni 24 ur) veš koliko dobi učitelj za to? 100 EUR!!!!



Pišeš kot, da je vsak dan pol ljudi na bolniški in da morajo vsi učitelji, ki so v šoli, delat menjave,...da je vsak dan športni dan, šole v naravi, kulturni dnevi itd...

Mato989 ::

Recimo moja ima zdaj plačane delavnice za šolo ob torkih med 18:30 in 20:45... po tvoje bi se naj vsedla v avto in šla v šolo to delat KER doma ne zmore? A se kdo zaveda kakšna potrata energije in časa je
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

salesky je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Aha, jutri pa drugi manjka, ali pa je športni dan 7 ur? Ali pa je cel teden šole v naravi... Aja da cel teden froce v šoli v naravi pazijo (5 dni 24 ur) veš koliko dobi učitelj za to? 100 EUR!!!!



Pišeš kot, da je vsak dan pol ljudi na bolniški in da morajo vsi učitelji, ki so v šoli, delat menjave,...da je vsak dan športni dan, šole v naravi, kulturni dnevi itd...


Nikakor, veliko pa jih je... saj ti dam podatke s prve roke... moja je v 14 dneh nadomeščala 13 ŠOLSKIH ur in še bila je na bazerju 4 ure ko so prodajali kreacije otrok za šolske igrače ko starši pridejo... pa 4 ure je imela govorilnih ker je v 1. razredu in so se vsi starši najavili...

Torej oddelala je v 14 dneh...

44 ur svoje obveze
13 ur nadomeščanj
4 ure govorilne
4 ure na bazarju prodajala in se ukvarjala s starši
4 ure konference za december
4 ure vpisovala ocene in obnašanja pred govorilnimi in priprave kaj vse povedat težakom od staršev ki ne razumejo da je froc majmun

Kje še je potem to da si pogleda Snov ki jo mora jutri pripravit, pa kje je še to da plastificira kaj, pa nareže okraske za froce da bodo barvali ipd...

V januarju recimo imajo dodatno 1. razred POPOLDAN plavalni tečaj cel faking teden... torej bo oddelala svoje obveze, pol bo z froci šla na kosilo (sploh ne bo mogla sama jest ker z 1. razredom to ne gre) bo šla z njimi na bus, jih bo mela do toplic na busu, bodo se tam v kopalke dali bodo meli 1 uro ali 1,5ure plavalnega in bo šla z njimi nazaj v šolo (prej spet celoten đumbus preoblačenja) in bo prišla na šolo ob 16:00

Kdaj po UTKjevo si bo naredila priprave med 7-15? Aja plačano to ni nič viška btw, to se šteje v to da je poleti pač 21-24 ur obveze pokrite in je takrat fraj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::


Torej po tvojem prepričanju naj učitelj če bo želel zvečer ob 22:30 v petek si pripravit nekaj za šolo se vsede v avto in odpelje 15km stran sedet v šolo in to delat?

Ne. Naj naredi v šoli do 3h, 4h, in to je to.

salesky ::

Še vedno ji manjkata 2h do 75h (če upoštevamo 10dni x 7,5h brez malce) ;) 13h nadomeščanj verjetno ni nekaj kar je normalno in se ne dogaja celo šolsko leto v taki meri. Enako govorilne ure so množnično obiskane na začetku leta (sploh prvo triletje), kasneje manj. Bazar in podobne zadeve so tudi nekaj, ki se ne dogajajo vsak mesec.
Je pa res, da bi jim blo mogoče treba dat neke dodatke za delo s starši :D

A misliš, da v realnem sektorju so vsi samo 8h na šihtu? Ko je treba neki naredit se naredi in v večini primerov sploh ne dobiš nič plačano za te nadure. Enkrat maš gužvo, drugič malo manj in jih "pokoristiš". Enim še to ne dovolijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salesky ()

Utk ::

Čigave brihtne ideje pa so to? Bazarji, delavnice zvečer, seminarji, itd.? A so se to peki spomnli? Ne, so se kar lepo učitelji, da si zapolnejo ure, da nazadnje zgleda da delajo še nadure.
Vprašajte kakšno bolj izkušeno učiteljico, kolk je koristi od raznih predavanj, ki jih naredi en učitelj, da si nabije nekaj točk, ostali grejo pa to poslušat, spet zarad točk.
Če bi točkovali korist, bi bilo bolj nula bodova vsem skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bajsibajsi ::

Valvoline je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daj ne bluzi... UPOKOJENI učitelj fizike uči že TRETJE leto na 2 šolah na vsaki polovičko ker nikogar ne najdejo...

Ja za učitelja fizike pač nimaš za polno obvezo tedensko ur, zato pač mora še nadomeščat podaljšano športno ipd...

VZGOJITELJ PREDŠOLSKIH OTROK - POMOČNIK VZGOJITELJA - M/Ž
Delodajalec: OSNOVNA ŠOLA SELNICA OB DRAVI
Naslov: MARIBORSKA CESTA 30, 2352 SELNICA OB DRAVI
Datum objave: 11. 12. 2023
Prijava je mogoča do: 14. 12. 2023
Trajanje zaposlitve: nedoločen čas
Delež: 40 ur/teden (100%)
vir: Zavod za zaposlovanje


Tole že iščejo TRETJIČ razpis pa nikogar

Pomocnike vzgojitelja lahko komot uvrstis med posiljevanim J razredom skupaj z cistilkam, kuharjem in ostalo. Te iscejo za ndc seveda, to si lahko z V stopnjo z tecajem za vgojitelja, nihce normalen ne bo sel tega delat za mizerijo k se ponuja tj doplacilo do minimalca.


Saj ne rabis biti ravno ucitelj oz. vzgojitelj, ce ti je minimalna placa premalo.

Lahko se prijavis na tega Inzenir tehnicnih strok https://www.ess.gov.si/iskalci-zaposlit... tudi ta razpis se ponavlja ze mesece. Potreboval bos najmanj podiplomca ali staro univerzitetno izobrazbo. Placa? Zajetnih 1100 evrov na mesec.

Ali pa na tega, tudi ta se ponavlja ze od poletja Sistemski administratorhttps://www.ess.gov.si/iskalci-zaposlit... Enako najmanj 2. stopnja izobrazbe. Placa? 1100 evrov.

Kup podobnih razpisov se ze mesece svaljka na raznih portalih.

Lahko se prijavis tudi za ucitelja fizike in tehnike https://www.ess.gov.si/iskalci-zaposlit...

Placa itak najmanj 2500 evrov, 4 mesece dopusta, 16 financnih dodatkov zraven k placi, delas 3 ure na dan, se to samo obracas slajde na projektorju, vsak dan si doma najkasneje do 11 ure dopoldne itd. Skratka, le urno, ne odlasaj s prijavo.

bajsibajsi ::

salesky je izjavil:

No sej, naj to naredijo med 7 in 15. Boljše kot pa potem doma to delat, ker ti res gre drugače celi dan za te prčkarije. Vmes ti pride še 100 drugih zadev, ki ti zmotijo proces in potem misliš da delaš celi dan.


Vprasaj svoja starsa kolikokrat sta bila zate ter tvojo sestro/brata na roditeljskih sestankih in govorilnih urah v dopoldanskem casu.

Valvoline ::

bajsibajsi je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daj ne bluzi... UPOKOJENI učitelj fizike uči že TRETJE leto na 2 šolah na vsaki polovičko ker nikogar ne najdejo...

Ja za učitelja fizike pač nimaš za polno obvezo tedensko ur, zato pač mora še nadomeščat podaljšano športno ipd...

VZGOJITELJ PREDŠOLSKIH OTROK - POMOČNIK VZGOJITELJA - M/Ž
Delodajalec: OSNOVNA ŠOLA SELNICA OB DRAVI
Naslov: MARIBORSKA CESTA 30, 2352 SELNICA OB DRAVI
Datum objave: 11. 12. 2023
Prijava je mogoča do: 14. 12. 2023
Trajanje zaposlitve: nedoločen čas
Delež: 40 ur/teden (100%)
vir: Zavod za zaposlovanje


Tole že iščejo TRETJIČ razpis pa nikogar

Pomocnike vzgojitelja lahko komot uvrstis med posiljevanim J razredom skupaj z cistilkam, kuharjem in ostalo. Te iscejo za ndc seveda, to si lahko z V stopnjo z tecajem za vgojitelja, nihce normalen ne bo sel tega delat za mizerijo k se ponuja tj doplacilo do minimalca.


Saj ne rabis biti ravno ucitelj oz. vzgojitelj, ce ti je minimalna placa premalo.

Lahko se prijavis na tega Inzenir tehnicnih strok https://www.ess.gov.si/iskalci-zaposlit... tudi ta razpis se ponavlja ze mesece. Potreboval bos najmanj podiplomca ali staro univerzitetno izobrazbo. Placa? Zajetnih 1100 evrov na mesec.

Ali pa na tega, tudi ta se ponavlja ze od poletja Sistemski administratorhttps://www.ess.gov.si/iskalci-zaposlit... Enako najmanj 2. stopnja izobrazbe. Placa? 1100 evrov.

Kup podobnih razpisov se ze mesece svaljka na raznih portalih.

Lahko se prijavis tudi za ucitelja fizike in tehnike https://www.ess.gov.si/iskalci-zaposlit...

Placa itak najmanj 2500 evrov, 4 mesece dopusta, 16 financnih dodatkov zraven k placi, delas 3 ure na dan, se to samo obracas slajde na projektorju, vsak dan si doma najkasneje do 11 ure dopoldne itd. Skratka, le urno, ne odlasaj s prijavo.

Ucitelji oz vsi z VII stopnjo vseeno startajo z precej visjo placo od minimalca. Potem pa se vsako napredovanje ze konkretno pozna. Placni razred J je prikovan na minimalcu, npr glavna kuharica je 4 razrede pod minimalcem, hisnik v stopnja 5 pod minimalce, IV stopnja 7 razrede pod minimalcem, un bizaren oglas avtomehanik (z C kategorijo!) 8 razrede pod minimalcem itn. Tam prkaticno ni nobenega napredovanja, saj mors najprej *napredovat* do minimalca. LOOL Only in fkin slovenistan. Mislim da so nasploh trenutno najbolj iskan kader kuharji, 3/4 oglasov je za javne zavode (solstvo,dso,zdravstvo,zapori itn). Ce bi imeli realno trzno kapitalisticno gospodarstvo po sistemu ponudba povprasevanje placa kuharja realno bi morala bit najmanj 3000 neto glede na manjko kadra ne pa doplacilo do minimalca. Pa cistilke tudi na najmanj 2000 neto vsak 3 oglas na zavodu je za cistilko.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Dobrih 200 evrov nad minimalcem se tebi zdi precej visja placa?

Z ostalim, kar si v nadaljevanju napisal, se, bolj ali manj, strinjam.

Valvoline ::

bajsibajsi je izjavil:

Dobrih 200 evrov nad minimalcem se tebi zdi precej visja placa?

Z ostalim, kar si v nadaljevanju napisal, se, bolj ali manj, strinjam.

Startna placa ucitelja VII stopnja je nekje 1800-1900 bruto, kar je 600-700e bruto vec kot minimalc oz 400e neto vec cc 880 vs 1300 plus malca in ostalo v obeh primerih seveda. S tem da ze po 5ih letih ucitelj lahko konkretno napreduje za najmanj 500e bruto ostali v J razredu kot receno 0, ucitelji so si izborili hitrejse napredovanje po razredih napram njihovim sodelavcem iz J skupine kar je spet en tak hud nonsens tj norcevanje iz poklicnega kadra.

Zgodovina sprememb…

komunist1918 ::

Valvoline je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Dobrih 200 evrov nad minimalcem se tebi zdi precej visja placa?

Z ostalim, kar si v nadaljevanju napisal, se, bolj ali manj, strinjam.

Startna placa ucitelja VII stopnja je nekje 1800-1900 bruto, kar je 600-700e bruto vec kot minimalc oz 400e neto vec cc 880 vs 1300 plus malca in ostalo v obeh primerih seveda. S tem da ze po 5ih letih ucitelj lahko konkretno napreduje za najmanj 500e bruto ostali v J razredu kot receno 0, ucitelji so si izborili hitrejse napredovanje po razredih napram njihovim sodelavcem iz J skupine kar je spet en tak hud nonsens tj norcevanje iz poklicnega kadra.


Na začetku teme sem napisal:
"Štart učitelja je 33 razred, kar nanese 1.614,40 bruto cirka 1.111,93 neto (bilo je 950, pa so jim "dali 3 razrede"). Malca ni plača, ampak je strošek. Drugih dodatkov učitelji skoraj ne dobivajo, oz. so minimalni (razen za izbrance).
Minimalna plača v SLO 1.203,36 evrov, kar je cirka 850 evrov (+-)"

bajsibajsi ::

Valvoline je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Dobrih 200 evrov nad minimalcem se tebi zdi precej visja placa?

Z ostalim, kar si v nadaljevanju napisal, se, bolj ali manj, strinjam.

Startna placa ucitelja VII stopnja je nekje 1800-1900 bruto, kar je 600-700e bruto vec kot minimalc oz 400e neto vec cc 880 vs 1300 plus malca in ostalo v obeh primerih seveda. S tem da ze po 5ih letih ucitelj lahko konkretno napreduje za najmanj 500e bruto ostali v J razredu kot receno 0, ucitelji so si izborili hitrejse napredovanje po razredih napram njihovim sodelavcem iz J skupine kar je spet en tak hud nonsens tj norcevanje iz poklicnega kadra.


Tudi sam sem relativno dobro seznanjen s sistematizacijo delovnih mest, placnimi razredi itd.

Kar pises ne drzi. Ucitelj, in ne mentor, svetovalec, svetnik, kar lahko pride (pa ni nujno) kasneje s kar nekaj leti in dodatnega dela, ima PR 33, kar je mesecno cca. 1100 evrov.

Minimalna placa je 878 evrov.

Tudi dva razpisa, od zgornjih treh, katere sem prilimal, in zahtevata najmanj VII stopnjo, sta v J skupini.
V J skupini niso samo poklici kot naprimer kuharji, streznice, cistilke ipd, kateri so mocno podplacani, pa diplomirane medicinske sestre, ampak tudi npr. VII arhitekti, informatiki, programerji, sistemski administratorji itd, kateri so takisto preslabo placani.
Arhitekt recimo ima 1070 evrov. Tudi z napredovanji, kar lahko traja desetletja, vsi ti poklici v JS dobijo slabo placo.

Prakticno vsi so podplacani, cetudi bi delali le stiri ure v osemurnem delovniku. JS je, razen kaksne izjeme, postal popolnoma nekonkurencen, nezanimiv,.. Zato pa se razpisi za ista delovna mesta ponavljajo veckrat.
Potem pa dobi strokoven, motiviran in izkusen kader, lol. Raje pomislite kaksen kader bo scasoma ucil vase otroke, vnuke v solah za jurja place.

Jure14 ::

Plus, ne pozabit na dejstvo, da "vrednost" plačilnega razreda v JS v zadnjih 15 letih ne le, da ni sledila inflaciji, ampak je celo padla za nekaj %.

Napredovanja po plačnih razredih v bistvu ne višajo plače, ampak le sledijo inflaciji (oz. niti to ne).

Mato989 ::

Edina dobra stvar JSja je za invalide oz "invalide" ki so letno tam 2-3 mesece na bolniški .... Ker te ne odpustijo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev Ajpes

Oddelek: Loža
101358 (567) reglo
»

Plače gimnazijskih učiteljev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6316042 (12398) ginekk
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35550973 (32749) feryz

Več podobnih tem