» »

Zaposlitev v šolstvu

Zaposlitev v šolstvu

««
6 / 6
»
»»

solatjek ::

Šolstvo danes je v razsulu. Začne se že pri ravnateljih. Veliko ravnateljev (ne vsi) uporablja frazo "moja šola". Torej šolo smatrajo, kot svojo last in se temu primerno tudi obnašajo. Vedo, da so odvisni od glasov ustanovitelja in staršev na naslednjih volitvah, zato zelo ugajajo vsem, kar je zunaj, šola se bohoti navzven s projekti, prireditvami, šola se promovira kot neka firma, problemi se pometajo pod preprogo, pouk je postal postranska stvar k dopolnilnim dejavnostim in projektom. "Med štirimi stenami" pa vse to pomeni, da požreš vse, kar si nekdo izmisli in delaš še vse druga zraven pouka, vlada večinoma nezadovoljstvo, kdor dela, se ga vpreže do onemoglosti, gnilobe se pusti na miru, ker iz njih tako nič ni, tudi če dobijo zadolžitev. Učenci so zaščiteni, probleme težko rešuješ, ker nimaš nobene pravne podlage in že napačni pogled je kršitev pooblastil. Če te učenec pošlje nekam, se običajno pomete pod preprogo, ker če učitelj reagira, je to en kup sestankov in pisanja poročil, končni rezultat = 0.
V vsakem razredu je iz leta v leto več mulcev, ki preizkušajo, koliko zdržiš in kdaj se boš odzval, kot da si zvezan in ti kapljica za kapljico vode canka počasi na glavo, ure, dneve, tedne leta.
Najnovejši produkti našega šolstva pa so egocentriki, samozavest do plafona, brez kakšne podlage. Marsikdo ne sprejme službe, če ni plača že v štartu 1500€, pa čeprav nima pojma. Da nima pojma ve seveda zgolj vsa okolica, ki se po njegovem prepričanju moti.
Na Tv poslušaš, kako imamo enega najboljših šolskih sistemov, tu pa nastopi točka, ko se vprašam, kaj je z mano narobe, ker nikjer ne opazim tega, kar mi servirajo na TV.

Utk ::

tony1 je izjavil:

"V čem točno je problem? Ravnatelj jim odgovori zakaj ne gre na ekskurzijo in to je to. Če jim kaj ni prav, naj tožijo. Par jih bo tožilo, popušilo par jurjev, pa bojo nehali.
Morda je pa problem, da se še preveč pogovarjajo in ukvarjajo z nekom. Nikjer ne piše, da mora ravnatelj sprejet vsakega s preveč časa in to 5x če tist hoče. "

Ne gre za problem ustrežljivih ravnateljev.

Linka se mi ne da še enkrat odpirati, vtis pa je bil, da bi spušila šola. Torej se bo morala šola tako ali drugače ukvarjati s takimi problematičnimi starši.

To je problem zblaznele družbe, kjer starši raje zganjajo nasilje nad ljudmi okrog sebe kot pa da bi se soočili z lastno nesposobnostjo vzgojiti otroka, ki bo približno socializiran; vsaj toliko da bo zmogel funkcionirati v družbi. Smrklja z ukorom že ni taka.

Problem je mnogo višje: imeli smo liberalnega ministra za šolstvo, ki je otrokom talal knjižice s pravicami učencev (in ustvaril tale mess), pa neliberalnega ministra, ki je ukinil eksterna preverjanja znanja v OŠ, ker da so zaradi njih učenci preobremenjeni (in povzročil kaos pri vpisu v SŠ, ker zdaj za tja namesto 2 pomembnih predmetov štejejo glasba in telovadba; ter mimogrede povzročil še inflacijo ocen ter pritiske staršev na učitelje zaradi neumnega sistema točkovanja za vpis v SŠ, ki je nastal zaradi neumnega ministra).

Dokler se na Odmevih ne znajde predsednik vlade, ki bo staršem prepovedal hoditi v šolo, imajo ravnatelji zvezane roke. Lahko le ščitijo svoje riti. S pravno korektno spisani ukrepi.

Kaj od tega bi rešilo 10%, ali pa 20%, večja plača?

solatjek je izjavil:

Šolstvo danes je v razsulu. Začne se že pri ravnateljih. Veliko ravnateljev (ne vsi) uporablja frazo "moja šola". Torej šolo smatrajo, kot svojo last in se temu primerno tudi obnašajo. Vedo, da so odvisni od glasov ustanovitelja in staršev na naslednjih volitvah, zato zelo ugajajo vsem, kar je zunaj, šola se bohoti navzven s projekti, prireditvami, šola se promovira kot neka firma, problemi se pometajo pod preprogo, pouk je postal postranska stvar k dopolnilnim dejavnostim in projektom. "Med štirimi stenami" pa vse to pomeni, da požreš vse, kar si nekdo izmisli in delaš še vse druga zraven pouka, vlada večinoma nezadovoljstvo, kdor dela, se ga vpreže do onemoglosti, gnilobe se pusti na miru, ker iz njih tako nič ni, tudi če dobijo zadolžitev. Učenci so zaščiteni, probleme težko rešuješ, ker nimaš nobene pravne podlage in že napačni pogled je kršitev pooblastil. Če te učenec pošlje nekam, se običajno pomete pod preprogo, ker če učitelj reagira, je to en kup sestankov in pisanja poročil, končni rezultat = 0.
V vsakem razredu je iz leta v leto več mulcev, ki preizkušajo, koliko zdržiš in kdaj se boš odzval, kot da si zvezan in ti kapljica za kapljico vode canka počasi na glavo, ure, dneve, tedne leta.
Najnovejši produkti našega šolstva pa so egocentriki, samozavest do plafona, brez kakšne podlage. Marsikdo ne sprejme službe, če ni plača že v štartu 1500EUR, pa čeprav nima pojma. Da nima pojma ve seveda zgolj vsa okolica, ki se po njegovem prepričanju moti.
Na Tv poslušaš, kako imamo enega najboljših šolskih sistemov, tu pa nastopi točka, ko se vprašam, kaj je z mano narobe, ker nikjer ne opazim tega, kar mi servirajo na TV.

Nihče "normalen" noče postat ravnatelj. Zato so ravnatelji taki kot so. Tudi nihče normalen noče postat policaj. Zato so policaji taki kot so.
Egoti, itd.
Ravnatelj bi moral bit nekdo, ki ima že nekaj izkušenj, ki ga BK, in si ne bo pustil srat po glavi od nikogar. Potem bo imel avtoriteto, med učitelji in starši. Če je pa to nekdo, ki je vsem lezel v rit, da je to postal, po možnosti čim mlajši, potem je pa tako kot je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nejc_nejc ::

AVTOROTETO si sam postaviš. S tehnicnim ali s pravniskim znanjem.
Ker smo na nekem tehnicnem forumu preferiram prvo.
Vse ostalo je blefiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

solatjek ::

Pa še to, delovna uspešnost, to je pa posebej poglavje. Velikokrat je to dobro orodje za kupovanje molka in ima zelo malo skupnega s kvaliteto in količino opravljenega dela. Slednje se namreč večinoma ne opazi, razen tedaj, ko v izjemno redkih primerih iz objektivnih razlogov kaj ni opravljeno.

nejc_nejc ::

Resitev za red je enostavna:
- za prfokse, ponovitev strokovnega izpita vsakih 5 let, seveda z leti se reprogramira
- za mularijo, pa vavcerski sistem za vse stopnje visje od OŠ
- ukinot glavarino, na vseh nivojih

Valvoline ::

Na osnovi cesa se talajo ti dodatki za *uspesnost*. Me res zanima. Zdravstvo,solstvo, policija, vsepovsod.
;((:D

CiClon ::

To je redna delovna uspešnost, ki naj bi jo dobili "nadpovprečni". Mislim, da je vsako leto določena masa denarja za to, potem pa se deli po pridobljenih točkah. V praksi je to odvisno od volje nadrejenega, tako kot pri ocenah za napredovanje.

tony1 ::

" Kaj od tega bi rešilo 10%, ali pa 20%, večja plača?"

Toliko kot tebi 20% hitrejša internetna povezava. Torej: 0.

s1m0n ::

Utk je izjavil:

Aha. Še zmeraj so nad povprečjem.


Nad povprečje česa? V primerjav z gospodarstvom? Tukaj sploh nimamo podatkov kakšno plači ima kdo z podobno izobrazbo. V šolstvu ja ne misliš, da je izobrazpa v povprečju...

MadMax ::

CiClon je izjavil:

To je redna delovna uspešnost, ki naj bi jo dobili "nadpovprečni". Mislim, da je vsako leto določena masa denarja za to, potem pa se deli po pridobljenih točkah. V praksi je to odvisno od volje nadrejenega, tako kot pri ocenah za napredovanje.

No ja, ena mala razlikica je: napredovanje res predlaga nadrejeni, ampak če ga ne, mora zagovarjat lastno nesposobnost (saj je posredno kriv za nedoseganje pričakovanega od podrejenega).
Napredovanja so torej praktično avtomatizirana (razen če s kakimi "posebnimi prijemi" ne prepričajo "kandidata" da sam zapusti kolektiv).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

CiClon ::

Še nisem slišal, da bi se kdorkoli moral zagovarjat, ker daje prenizke ocene podrejenim. Kvečjemu je obratno, ker velika večina daje petice vsepovprek.

Če naletiš na šefa, ki dajo "realne" ocene (beri največ bi moral biti 3 - dobro, 4 je že nadpovprečno), zgubiš kar precej evrov. Sej po X letih si na istem, ampak vmes se pa pozna.

Phantomeye ::

Jaz delam v javnem sektorju. Edini dodatek, ki ga imam je dodatek za delovno dobo (27,15 neto). Pa na pol leta dodatek za redno delovno uspešnost. Pogosto delam zastonj čez vikende, ker mi kakšnih zadev ni uspelo končati čez teden, pa jih ne morem spravit iz glave (lastna neumnost). Nadure niso plačane - zgolj dobim + ure, ki so več ali manj neuporabne. Največ plus ur imajo tisti, ki nimajo časa jih porabit.

Mi grejo pa na živce razne vodje sektorjev pred penzijo, ker je njihova produktivnost na nivoju stalnega kofetkanja, in kot "sekretarji" vlečejo plače v 55 + razredu (+ dodatki za vodenje). Se zavedam, da so v svojih časih prispevali k skupni produktivnosti, ampak ti časi so mimo.

CiClon je izjavil:

Še nisem slišal, da bi se kdorkoli moral zagovarjat, ker daje prenizke ocene podrejenim. Kvečjemu je obratno, ker velika večina daje petice vsepovprek.

Če naletiš na šefa, ki dajo "realne" ocene (beri največ bi moral biti 3 - dobro, 4 je že nadpovprečno), zgubiš kar precej evrov. Sej po X letih si na istem, ampak vmes se pa pozna.


Jaz sem imel takšnega šefa. Je rekla, da ona ocenjuje FER. Medtem ko so ostali šefi ocenjevali fer. S tem je zgolj zajebala lastne zaposlene, in nikoli ni bilo "fer". Moja prva štirka je bila, ker sem:

1) premalo časa tukaj - bullshit, ker ocenjuješ človeka na podlagi zahtevnosti delovnega mesta (pripravnik)
2) se ne družim s starejšimi sodelavci (npr. na kavi) - argument, k ni bil nikjer napisan.

V resnici sem pa vodil precej velik projekt (100kEUR) - kot pripravnik, čeprav bi kot pripravnik moral zgolj "pomagat".

So se pa dogajale tožbe, pa komisije zaradi ocene 4.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Phantomeye je izjavil:

Jaz delam v javnem sektorju. Edini dodatek, ki ga imam je dodatek za delovno dobo (27,15 neto). Pa na pol leta dodatek za redno delovno uspešnost. Pogosto delam zastonj čez vikende, ker mi kakšnih zadev ni uspelo končati čez teden, pa jih ne morem spravit iz glave (lastna neumnost). Nadure niso plačane - zgolj dobim + ure, ki so več ali manj neuporabne. Največ plus ur imajo tisti, ki nimajo časa jih porabit.

Mi grejo pa na živce razne vodje sektorjev pred penzijo, ker je njihova produktivnost na nivoju stalnega kofetkanja, in kot "sekretarji" vlečejo plače v 55 + razredu (+ dodatki za vodenje). Se zavedam, da so v svojih časih prispevali k skupni produktivnosti, ampak ti časi so mimo.

CiClon je izjavil:

Še nisem slišal, da bi se kdorkoli moral zagovarjat, ker daje prenizke ocene podrejenim. Kvečjemu je obratno, ker velika večina daje petice vsepovprek.

Če naletiš na šefa, ki dajo "realne" ocene (beri največ bi moral biti 3 - dobro, 4 je že nadpovprečno), zgubiš kar precej evrov. Sej po X letih si na istem, ampak vmes se pa pozna.


Jaz sem imel takšnega šefa. Je rekla, da ona ocenjuje FER. Medtem ko so ostali šefi ocenjevali fer. S tem je zgolj zajebala lastne zaposlene, in nikoli ni bilo "fer". Moja prva štirka je bila, ker sem:

1) premalo časa tukaj - bullshit, ker ocenjuješ človeka na podlagi zahtevnosti delovnega mesta (pripravnik)
2) se ne družim s starejšimi sodelavci (npr. na kavi) - argument, k ni bil nikjer napisan.

V resnici sem pa vodil precej velik projekt (100kEUR) - kot pripravnik, čeprav bi kot pripravnik moral zgolj "pomagat".

So se pa dogajale tožbe, pa komisije zaradi ocene 4.

Tocno to je ta rak rana v JU/JS. Vse te lene preplacane komunajzarske dinozavre na izmisljenih delovnih mestih 55+ bi moral zasvasat fix na minimalcu, pa bo dovolj denarja za une k dejansko neki delajo, pa za dvig startnih plac zelencem. Pr teh letih noben ne bo sel ven, zaposlil jih ne bo nihce drug se za smetarje ne.

Zgodovina sprememb…

««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev Ajpes

Oddelek: Loža
101388 (597) reglo
»

Plače gimnazijskih učiteljev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6316303 (12659) ginekk
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35551631 (33407) feryz

Več podobnih tem