» »

Obrezovanje skeniranih fotografij

Obrezovanje skeniranih fotografij

Laki_laik ::

Imam čez 2000 skeniranih starejših fotografij 30+ let. Problem je ker fotografije imajo okrog še del belega roba ki pa bi ga sedaj ročno moral obrezat da bi ostala le fotografija. Moram še dodat da so fotografije različnih velikosti in prav tako so ti robovi različnih širin.Vem da je težko pa vseeno a obstaja kak program ki bi sam avtomatsko prepoznal te odvečne robove in bi jih obrezal? Sem poskušal iskat po netu pa nisem nič našel
Hvala
Lp
  • spremenilo: Laki_laik ()

Zimonem ::

Praktično vsak sodoben foto editor. Irfanview je že en tak.

Laki_laik ::

Zimonem je izjavil:

Praktično vsak sodoben foto editor. Irfanview je že en tak.

To ima res že skoraj vsak program če delaš ročno. Jaz sprašujem za avtomatsko obrezovanje tega roba.

Zimonem ::

Ja greš v bulk/batch mode.

PacificBlue ::

Laki_laik ::

Hvala za nasvet.Torej moram programu najprej pokazat kaj naj dela in bo potem on to opravil.A to pa ne obstaja da bi sam brez "učenja" to opravil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Laki_laik ()

blink ::

Laki_laik je izjavil:

Imam čez 2000 skeniranih starejših fotografij 30+ let. Problem je ker fotografije imajo okrog še del belega roba ki pa bi ga sedaj ročno moral obrezat da bi ostala le fotografija. Moram še dodat da so fotografije različnih velikosti in prav tako so ti robovi različnih širin.Vem da je težko pa vseeno a obstaja kak program ki bi sam avtomatsko prepoznal te odvečne robove in bi jih obrezal? Sem poskušal iskat po netu pa nisem nič našel
Hvala
Lp


V photoshopu je mozno narediti zeljeno akcijo in potem sproziti batch komando na celotni mapi s slikami.

Zimonem ::

Irfanview. Press B to go to Batch conversion, add your images, click "advanced" and tick "Auto crop borders". Works a treat.

Laki_laik ::

Zimonem je izjavil:

Irfanview. Press B to go to Batch conversion, add your images, click "advanced" and tick "Auto crop borders". Works a treat.

Pri meni to ne uspeva.Nevem kje ga serjem ampak pri meni je nogo. Pa lepo pritisnem B se mi odpre drugo okno tam imam odkljukano "batch conversion" prav tako "use advanced option" potem klik na advanced in tam imam odkljukano "crop" , "auto-crop borders" in pa "apply changes to all pages" in mi ne maredi nič. Tudi če ostale postavke pobrišem in pustim le "auto-crop borders" je isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Laki_laik ()

Laki_laik ::

Govorim pa o urejanju oziroma rezanju okvirjev pri takih fotografijah kot je ta priložena.

https://ibb.co/sRxJ6TX

no comment ::

Zakaj pa kuram nisi black-boxov nalimal čez?

Poldy ::

Jaz bi pa pustil te robove. Itak so to stare slike in stare slike te robove imajo.

DamijanD ::

Laki laik: a tebi sprocesira slike, samo nič ne odreže ali ti sploh ne sprocesira slik?

Laki_laik ::

no comment je izjavil:

Zakaj pa kuram nisi black-boxov nalimal čez?

Ni bilo potrebe ker sem jih vprašal če jih lahko dam nezakrite in so bile vse za. Kdo bi vedel mogoče jim pa odgovarja da so na netu ker iščejo drugega petelina.

DamijanD je izjavil:

Laki laik: a tebi sprocesira slike, samo nič ne odreže ali ti sploh ne sprocesira slik?

Slike sprocesira in mi jih lepo da neobdelane v z moje strani določeno mapo.

Poldy je izjavil:

Jaz bi pa pustil te robove. Itak so to stare slike in stare slike te robove imajo.

Teh robov v originalu ni.Ti robovi so ker je ta ki jih je skeniral spustil ta rob.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Laki_laik ()

Gospod ::

Lp.

Laki_laik ::

Gospod je izjavil:



Hvala to pa mi deluje.

Laki_ laik ::

izposodil si bom to temo ker imam isti problem glede obrezovanja večih slik.Mene ta photoshopova varianta ne prepriča ker moram vsako posebej obdelovat. Diši mi ta irfanview varianta z tem batch načinom a tudi pri meni to ne deluje.A mi lahko kdo napiše kako se v resnici opravi postopek ker meni isto kot avtorju zažene opravilo in se po vrsti prikazuje opravilo v okencu in lepo shrani fotke v določeno mapo vendar so čisto identične originali torej jih sploh ne obreže. A jer kje kaka fora ki jo moram označit še dodatno?

Laki_ laik ::

Torej nihče ne ve pomagat kako nastavit da bo delovalo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obrezovanje in poravnava skeniranih fotografij

Oddelek: Zvok in slika
11981 (568) ngc2392
»

Skenirana knjiga

Oddelek: Programska oprema
111629 (879) SeMiNeSanja
»

Problem z digitalnim okvirjem.

Oddelek: Pomoč in nasveti
191685 (1490) Heaven
»

Preprost program za stiskanje slik

Oddelek: Programska oprema
134879 (4562) -žiga-
»

Program za spreminjanje imena slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
111174 (1029) bluefish

Več podobnih tem