» »

Stavka uprave enote

Stavka uprave enote

robba22 ::

Pozdravljeni. Jutri sem si nameraval urediti dokumente na upravni enoti. Šele danes sem pa zasledil, da bodo jutri stavkali. Jutri naj bi tako opravljali samo najnujnejše stvari. Sedaj pa me zanima ali dokumenti spadajo pod to ali ne?
  • spremenil: robba22 ()

arnecan1 ::

Nujne naloge, ki jih bodo na upravnih enotah kljub stavki izvajali, so:
https://www.dnevnik.si/1043037350/Slove...

- naloge s področja matičnih zadev (prevoz pokojnega v tujino; vpis rojstva, če mora novorojenec na nujno zdravljenje v tujino)

- naloge s področja javnega reda (izdaja osebne izkaznice ali potnega lista iz razloga nujne službene poti v tujino, nujnega zdravljenja v tujini ali smrti v družini v tujini),

- naloge s področja prometa (izdaja vozniškega dovoljenja iz razloga nujne službene poti v tujino, nujnega zdravljenja v tujini ali smrti v družini v tujini),

- s področja urejanja prebivališč (prepoznani postopki urejanja zakonskega prebivališča),

- s področja evidenc tujcev (vročitev dovoljenja za bivanje za novorojence - prvo dovoljenje, vročitev dovoljenja za bivanje za voznika v mednarodnem prometu),

- potrjevanje podpor podpisov volivcev in

- s področja financ (telefonska preverba takse za izdan sklep v zadevi življenjske ogroženosti)

Kot kaže te ne bodo vzeli, v kolikor ne potuješ v tujino pod nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

robba22 ::

Najlepša hvala za tole. Sem nekaj iskal po Googlu pa nisem ničesar pametnega najdel. Povsod je pisalo samo najnujnejše stvari.

Horas ::

saj bodo samo na 7upravnih enotah stavkali. pač tisti bolj "ubogi".

https://www.rtvslo.si/slovenija/na-sedm...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

hendriks ::

Upravna enota. Še ena tvorba, ki bi se jo dalo prepoloviti na pol in njene storitve dati na prosti trg.

Kalibri ::

Morda kdaj bo. Tako kot zdravstvo. Ko bo na prostem trgu, bo kot v Ameriki. Polovica ljudi zdravnika ne bo videla, razen skozi okno.

Alien123 ::

Stavkajo, ker premalo delajo in ker so nesposobni?

blink ::

Kalibri je izjavil:

Morda kdaj bo. Tako kot zdravstvo. Ko bo na prostem trgu, bo kot v Ameriki. Polovica ljudi zdravnika ne bo videla, razen skozi okno.


Zakaj raje ne po vzoru kapitalističnih držav kot so Švica, Švedska, Avstrija, Nizozemska, Norveška...? Je potrebno vedno iz riti povleči ZDA s 330 milijoni prebivalcev na teritoriju velikem kot celotna Evropa in priseljenci iz celega sveta?

Jnou ::

Katere storitve, ki jih opravljajo UE pa lahko funkcionirajo na prostem trgu? Res želimo, da bi privat firme s svojimi interesi določale katere tujce spuščamo v državo in izdajala gradbena dovoljenja? Morda preozko gledam ampak se mi zdi, da bi to moralo biti pod okriljem države.

johnnyyy ::

Jnou je izjavil:

Katere storitve, ki jih opravljajo UE pa lahko funkcionirajo na prostem trgu? Res želimo, da bi privat firme s svojimi interesi določale katere tujce spuščamo v državo in izdajala gradbena dovoljenja? Morda preozko gledam ampak se mi zdi, da bi to moralo biti pod okriljem države.

To se pri nas dela tako, da se uvede koncesije in potem imaš koncesionarje, ki morajo zahtevati pogoje, ki se predpišejo. Potem pa se z leti pogoji zaostrujejo, koncesionar se zabetonira na državno siso in hoče imeti več denarja (ker nihče se ne bo šel biznisa če na koncu ne bo dobička). Na drugi strani pa imamo še politiko, ki pa bi jim dala prek zakonodaje še več dela (saj to dela zunanji). Obenem se zraven pozabi na nadzor in potem imamo situacijo "urejanja vodotokov", kjer se niso urejali in ko pride do piz***, koncesionarjev sploh ne moreš odf***, ker so tako zabetonirani in imajo toliko opreme, da alternative nimaš, razen da greš z lopato šaflat. Potem pač požreš jim vržeš še več denarja, da naredijo kar je treba - folk se pa sprašuje kam je šel denar...

starfotr ::

Sem bil na UE v LJ kot stranka. Imajo res veliko obiska. Mnogo več, kot na UE v manjših krajih.

Vendar vseeno menim, da jim hudega ne bi smelo biti. Je le državna služba. In že od pamtiveka imajo v JS boljše plače, kot v gospodarstvu za podobno zahtevna delovna mesta. Da ne omenjam vseh benefitov. Morda tudi ta, da jim ni treba skrbet za plačo. Vsak mesec avtomatsko pride, če kaj pomigajo in naredijo ali pa ne.

Skratka menim, da pretiravajo. In lahko bi tudi šli v gospodarstvo delat malo za streznitev. Vsaj na kako "izmenjavo" in "ekskurzijo".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naroči me na upravno enoto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
19538963 (20284) preiskovalec
»

Povračilo stroškov zdravljenja preko ZZZS

Oddelek: Loža
51109 (700) mirancar

ZRSZ in denarna pomoč (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20039782 (36498) solatko
»

do osebne izkaznice še v istem dnevu?

Oddelek: Loža
2641032 (31079) Sergio4

Več podobnih tem