» »

Gmail e-mail

Gmail e-mail

polozweii ::

Pred par meseci sem prebral članek o tem da bo Gmail ob koncu leta zablokiral dlje časa neuporabljene emaile.
Mislim da se bo email zaprl čeprav se ga je kasneje zopet odpiralo/uporabljalo.
Enega od emailov sem redko uporabil pa me zanima če se da kako preverit če bo z novim letom zaprt.

Samael ::

polozweii je izjavil:

Enega od emailov sem redko uporabil pa me zanima če se da kako preverit če bo z novim letom zaprt.

Kaj ima to veze, koliko si ga uporabljal, saj ni avto? Pa kaj ima novo leto s tem?
Google naj bi brisal 2-leti neaktivne račune. Prijavi se vanj, pa si za naslednji dve leti (če vmes ne spremenijo pogoje uporabe) dober.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Tiger ::

V bistvu se moraš pogosteje prijavljati nanj, priporočeno je vsaj 1x vsakih 6-mesecev.

Google zelo rad namreč dela take analize uporabe. Trenutno so res zapisali, da bodo brisali le res neaktivne - torej tiste na katere so uporabniki povsem pozabili (namenoma ali pa po potrebi). A bodo potrebo po brisanju še stopnjevali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tiger ()

polozweii ::

Je možno izvozit sporočila brez da bi moral vsako sporočilo posebej odpret in copy/paste?

borisk ::

na računalniku uporabiš poljuben email klient in ga z pop3 potegneš vse maile na računalnik?

Nikonja ::

Pa še najbolj očitno vprašanje, zakaj se sploh sekiraš za email račun katerega očitno sploh ne uporabljaš???

Samael ::

Tiger je izjavil:

V bistvu se moraš pogosteje prijavljati nanj, priporočeno je vsaj 1x vsakih 6-mesecev.

No, no ... kaj ima veze analiza uporabe v kontekstu časovnega zaporedja uporabe gmaila, saj ga ne uporabljaš na normo.

V kolikor se pogoji uporabe ne spremenijo je v veljavi to:


When your Google Account has not been used within a 2-year period, your Google Account, that is then deemed inactive, and all of its content and data may be deleted. Before this happens, Google will give you an opportunity to take an action in your account by:

Sending email notifications to your Google Account
Sending notifications to your recovery email, if any exists
Google products reserve the right to delete your data when your account has not been used within that product for a 2-year period.

December 1, 2023 is the earliest a Google Account will be deleted due to this policy.

Mogoče bi bilo tu Ok poudariti, da po dveh letih neaktivnosti ne zaprejo maila ampak google račun. To pomeni, da ni prijava v gmail in prebiranje mailov edini način, ki ustvari aktivnost. Lahko uporabljaš drive, naložiš kaj iz play stora ipd ...


Je pa tudi nekaj izjem, kjer računa po dveh letih ne brišejo. Običajno je to vezano na plačljive produkte, ki jih račun vsebuje.

A Google Account is considered active even if it has not been used within a 2-year period if one or more of these applies:

Your Google Account was used to make a purchase of a Google product, app, service, or subscription that is current or ongoing.
Your Google Account contains a gift card with a monetary balance.
Your Google Account owns a published application or game with ongoing, active subscriptions or active financial transactions associated with them. This might be a Google Account that owns an App on the Google Play store.
Your Google Account manages an active minor account with Family Link.
Your Google Account has been used to purchase a digital item, for example, a book or movie.
Samael != Samuel

vinkop ::

ali pa če v dveh letih pošlješ en mail nekam in je to to zaenkrat....Zaenkrat res ni kritično, da bi komu kar zaprli google račun ali mail.

Invictus ::

Drugače pa vzameš en text based client (Windows/Linux), ga zaženeš ob štartu, pa naj preverja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

polozweii ::

vinkop je izjavil:

ali pa če v dveh letih pošlješ en mail nekam in je to to zaenkrat....Zaenkrat res ni kritično, da bi komu kar zaprli google račun ali mail.


Meni se je po napisanem v članku zdelo da pošiljanje po nekem preteklem datumu ne šteje več in se bo račun vseeno izbrisal... se motim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako odkleniti LG G5?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302280 (1668) louser
»

Samsung Galaxy S7 FRP, nova inštalacija Androida

Oddelek: Mobilne tehnologije
111181 (879) Mavrik
»

Je tole spam, virus morda (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5211673 (6841) operator88
»

GSmart Classic com.android.settings

Oddelek: Mobilne tehnologije
131217 (974) frg4
»

pomoč gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
6604 (543) KoMar-

Več podobnih tem