» »

Preprodaja nepremičnin

Preprodaja nepremičnin

enemon ::

Nemalokrat se zgodi, da med oglasi vidim nepremičnino, ki se prodaja pod tržno vrednostjo, včasih tudi za polovico manj. Ali se kdo ukvarja s preprodajo takšnih nepremičnin? Dobički so lahko kar visoki, zlasti v Ljubljani, kjer so vrednosti velike. Res je, da te udari davek na dobiček, ampak še vedno ostane veliko ...

kloko ::

Jaz predvidevam, da si prvi, ki se je spomnil posla s preprodajo nepremičnin...

enemon ::

Bolj me zanima, na kaj treba paziti, kje najti deale itd. Hvala.

Tody ::

Nikjer, te zadeve dobis lahko samo preko dražb, lahko pa pades tudi v kake dogovorjene posle in pranje denarja. Tam pa si srečen ce ostanes samo brez denarja

BuDi79 ::

enemon je izjavil:

Bolj me zanima, na kaj treba paziti, kje najti deale itd. Hvala.
Nedvomno je pri takih delih pod ceno vse čisto... recimo zgledno stanje nepremičnine, lastninska pravica nad celoto, predkupne pravice, urejenost infrastrukture, dostop, resnost in poštenost namenov prodajalca... pomoje res ni razlogov za nižjo ceno.
Pa itake nihče ne kliče za take deale, ker se s tem nihče ne ukvarja, prodajalici pa čakajo in čakajo pa nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

floyd1 ::

Imam nekaj znancev med nepremičninarji (večinoma agenti) in tiste res dobre deale velikokrat pokupijo že agencije same oz. lastniki. Včasih tudi kaka naveza njihovih agentov, (hitro obveščeni) prijatelji z viškom denarja... Kolega (celo življenje v tem poslu) si je enkrat vzel konkreten kredit, da je nabavil kar 2 dvosobni stanovanji (kupil za "drobiž", skupaj v lepo porihtani denacionalizirani stavbi), takoj dal študente not in gas... Npr. ravno po denacionalizaciji se je pojavilo kup tujcev, ki so se hoteli teh nepremičnin pri nas čim prej rešit in dobit keš. Ampak ta vlak je seveda že zdavnaj odpeljal.

enemon ::

Konkretno gledam recimo v Zalogu, naselje tipskih montažnih hiš, nekdo prodaja za 115k, nekdo pa za 297k, en za 215k, ohranjenost, obnovljeno, površina hiše in parcele podobne. Ali je možno, da tisti za 115k dejansko prodaja toliko pod ceno in se mu mudi ali pa so ostali nerealno navili cene? Zakaj bi nekdo prodajal več kot pol ceneje?

Vanquish ::

enemon je izjavil:

Konkretno gledam recimo v Zalogu, naselje tipskih montažnih hiš, nekdo prodaja za 115k, nekdo pa za 297k, en za 215k, ohranjenost, obnovljeno, površina hiše in parcele podobne. Ali je možno, da tisti za 115k dejansko prodaja toliko pod ceno in se mu mudi ali pa so ostali nerealno navili cene? Zakaj bi nekdo prodajal več kot pol ceneje?


zato kr je verjetno ena na kljuc, druga pa 3.gradbena faza ali kaj podobnega. Brez vec podatkov bo tezko kaj drugega ven razbrat

kloko ::

enemon je izjavil:

Zakaj bi nekdo prodajal več kot pol ceneje?

Si mogoče preveril, kaj sploh prodaja? Včasih se prodaja zgolj delež nepremičnine, ne celota.

Tody ::

Lahko da ima napako v temeljih...

enemon ::

Prodajajo se tipske montažne hiše iz sedemdesetih let, ista površina hiše, zemljišča in ohranjenost, tako da kakšnih večjih razlik ni.

floyd1 ::

Morda so eni samo "zlatarji", mogoče pa je ena ostala v izvornem stanju (torej je zdaj res čisto vse za zamenjat), druga pa je ena bila nekaj let nazaj kompletno obnovljena - ostrešje + streha, fasada, nova voda, odtoki, elektrika, stene notri pokitane in pobarvane, okna, vrata, urejeno dvorošče (nadstrešek, tlakovanje, splanirano in očiščeno...), urejena mansarda, novi notranji tlaki in talno gretje, kuhinja... To, kar sem tu naštel je komot lahko 150-200k - tudi če si varčen. Težko je to debatirat tako na pamet, preden vidiš.

enemon ::

Evo tale je 115k:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tale pa 215k:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

In tale 297k:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tale za 297k ima res večjo parcelo, ampak to ne odtehta razlike v ceni.

Tody ::

Tole pa moreš malce poznat trg. Na net lahko daš hišo ki je zate miljon eurov. Tudi vsi nepremečninski agenti se bodo strinjal s tabo saj bodo dobil 2 do 4 % od tega. Kaj se bo kupilo je pa čisto druga pesem. Razlika je samo ali najdeš kupca. Tisti za 215 bo popustil za 30k tisti za 115 pa niti eura več. In kaj ti pomaga hiša za 115k če ti je pa razpored ali lokacija ni všeč.

Da pa boš kupil ti hišo za 115 in jo prodal za 215k pa moreš biti že res dober. Sploh pri prodaji takih starih zadev. Prodaja se lokacija pa luksuz. 50 + let mejhnih lukenj pač ne moreš ne vem kako prodati.

Lahko delaš pa to kar delajo v ameriki, kupiš "podrtijo" in jo spedenaš in zaslužiš 20- 30k

Jaz sem prodajal stanovanje v najbolj vročem trgu... Kjer po besedah interneta se vse takoj proda za katerkoli ceno... V resnici se v 3 mesecih oglasilo 10 agenciji, ki bodo vse naredile za to da bodo prodale to, na koncu je nekdo preko spleta zadevo kupil. In tistih 10 agencji ni zgeneriralo niti ene resne ponudbe.

enemon ::

Tody je izjavil:

Tole pa moreš malce poznat trg. Na net lahko daš hišo ki je zate miljon eurov. Tudi vsi nepremečninski agenti se bodo strinjal s tabo saj bodo dobil 2 do 4 % od tega. Kaj se bo kupilo je pa čisto druga pesem. Razlika je samo ali najdeš kupca. Tisti za 215 bo popustil za 30k tisti za 115 pa niti eura več. In kaj ti pomaga hiša za 115k če ti je pa razpored ali lokacija ni všeč.

Da pa boš kupil ti hišo za 115 in jo prodal za 215k pa moreš biti že res dober. Sploh pri prodaji takih starih zadev. Prodaja se lokacija pa luksuz. 50 + let mejhnih lukenj pač ne moreš ne vem kako prodati.

Lahko delaš pa to kar delajo v ameriki, kupiš "podrtijo" in jo spedenaš in zaslužiš 20- 30k

Jaz sem prodajal stanovanje v najbolj vročem trgu... Kjer po besedah interneta se vse takoj proda za katerkoli ceno... V resnici se v 3 mesecih oglasilo 10 agenciji, ki bodo vse naredile za to da bodo prodale to, na koncu je nekdo preko spleta zadevo kupil. In tistih 10 agencji ni zgeneriralo niti ene resne ponudbe.


No, niti lokacija niti luksuz nista pri nobeni od teh hiš se mi zdi, Zalog ima najcenejše nepremičnine v Ljubljani. So se pa hiše iz tega naselja, sem pogledal na ETN, prodajale lani in letos po med 130k in 190k. Ni mi jasno, zakaj sploh nastavijo ceno na 297k.

matobeli ::

Predpenzijski SUV se pač ne bo sam kupil.

Invictus ::

enemon je izjavil:

Evo tale je 115k:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Skoraj za kupit...

Če je suho, pol sploh ni slabo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

enemon ::

Invictus je izjavil:

enemon je izjavil:

Evo tale je 115k:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Skoraj za kupit...

Če je suho, pol sploh ni slabo...


Se ti zdi ugodna ponudba? Je pa to v Zalogu in ne v Polju kot piše v oglasu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

floyd1 ::

Ni mi jasno, zakaj sploh nastavijo ceno na 297k.

Razlogov je lahko ogromno.

Lahko da sta 2 dediča in bi moral eden izplačati drugega. In potem prvi dokazuje, da bajta ni vredna nič, spet drugi poskuša z oglasom najti nekoga, ki bi staro bajturino plačal s suhim zlatom.
Ali pa se 2 prepirata in so sedaj odvetniki dosegli, da jo morata prodat. Pri tem je prodaja v interesu le enega in si drugi izmišlja čudne cene, pogoje... dokler še lahko, da zavlačuje s prodajo. Itd.

Oni za 115k pa je mogoče primoran prodat, ker ima zadaj napovedano dražbo, kjer bo dobil še manj.

70m2 bajta je precej majhna, to je za eno solidno stanovanje po kvadratih. Take vrstne so tudi med vojnama gradili, spodaj ca. 30, zgoraj 30, pa kako sobico se iz mansarde mogoče stisneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

enemon ::

floyd1 je izjavil:

Ni mi jasno, zakaj sploh nastavijo ceno na 297k.

Razlogov je lahko ogromno.

Lahko da sta 2 dediča in bi moral eden izplačati drugega. In potem prvi dokazuje, da bajta ni vredna nič, spet drugi poskuša z oglasom najti nekoga, ki bi staro bajturino plačal s suhim zlatom.
Ali pa se 2 prepirata in so sedaj odvetniki dosegli, da jo morata prodat. Pri tem je prodaja v interesu le enega in si drugi izmišlja čudne cene, pogoje... dokler še lahko, da zavlačuje s prodajo. Itd.

Oni za 115k pa je mogoče primoran prodat, ker ima zadaj napovedano dražbo, kjer bo dobil še manj.

70m2 bajta je precej majhna, to je za eno solidno stanovanje po kvadratih. Take vrstne so tudi med vojnama gradili, spodaj ca. 30, zgoraj 30, pa kako sobico se iz mansarde mogoče stisneš.


Ja, to je bolj kot stanovanje z atrijem, s tem da nad sabo nimaš nikogar. Je pa tole tudi 50 let stara montažna, vprašanje, če je še vse OK.

kimmich ::

Primerjaš hruške pa jabuke.

70m2 samostojna hiša
70m2 stanovanje
70m2 tlorisa od tega 40m2 dejanske površine + dvojček.

Če ti še potem ni jasno zakaj taka cena, potem naslednjič oglase vsaj preberi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kimmich ()

enemon ::

kimmich je izjavil:

Primerjaš hruške pa jabuke.

70m2 samostojna hiša
70m2 stanovanje
70m2 tlorisa od tega 40m2 dejanske površine + dvojček.

Če ti še potem ni jasno zakaj taka cena, potem naslednjič oglase vsaj preberi.


Vse tri hiše so popolnoma enake zasnove , če bi ti natančno prebral oglas, bi videl, da gre tudi pri 2,5-sobnem stanovanju za vrstno hišo. Tista za 297k pa je tudi krajna vrstna hišica aka del dvojčka, se pa ti dvojčki držijo skupaj, samo malo zamaknjeni so. Vsi imajo 70 m2 tlorisne in 40 m2 uporabne, ker je 20 m2 klet in 10 m2 terasa. Bo v redu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

deleted ::

Tista za 115k je dobesedno baraka.

enemon ::

deleted je izjavil:

Tista za 115k je dobesedno baraka.


A ostali dve pa nista? :D

Ja saj to so montažne, dve dile pa kamena volna vmes za steno. :D

kimmich ::

Kje to piše ?

Piše samo za stanovanje, da je v dvostanovanjski hiši.
Tudi uporabne površine pri prvih dveh oglasih ni zapisane, je samo pri tretji.
Sem sam v vrstnih hišah, moja je 5-a po vrsti in ni mogoče iti okrog. Sosedova je 6-a in je mogoče okrog samo po eni strani (cca 2m).Po ocenah je 40k vrednejša.
Ista tipska hiša, grajena isto leto, stanje pri obeh podobno.

Lp

enemon ::

Za 215k, ista hiša, oglas, kjer piše, da gre za vrstno hišo;

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Za 297k piše v tretji vrstici oglasa: "
Prodam krajno vrstno hišico v Ljubljani -"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Kapitan Jack ::

U pizdo materino, kera luknja za 215k.

enemon ::

Kapitan Jack je izjavil:

U pizdo materino, kera luknja za 215k.


Lahko vzameš uno luknjo za 115k, ki je ironično v boljšem stanju. :D

BCSman ::

Opazil sem kaj delajo revnejši žabarji, za katere je biznis v Lj že predrag. Kupujejo nepremičnine po podeželju za 70-100k, dajo v najem revežem ali pa večjim familjam s tiste države nad grčijo in čez eno leto je za 180k na nepremicnine.net ista nepremičnina. Zdaj kdaj jim uspe prodat in za koliko ne vem.

Baja ::

mas kaki info/idejo kako dolgo se tole ze svaljka po oglasih? ker mi res ni jasno kdo bo dal 200k+ za tole

mm&r ::

Baja je izjavil:

mas kaki info/idejo kako dolgo se tole ze svaljka po oglasih? ker mi res ni jasno kdo bo dal 200k+ za tole


Iz referenčnih številk oglasov, a mogoče kdo ve; v kolikor so autoincrement bi se mogoče dalo sklepati, da ima najstarejši oglas najvišjo ceno in najnovejši najvišjo, vmes je nekih 150k zapisov:

Ref. st. Cena
6519826 297k
6599314 215k
6673712 115k

enemon ::

Potem lahko tukaj zaključimo, da stvar za 115k dejansko ni ugodna, ampak sta ostali dve mnogo precenjeni? :D

Utk ::

BCSman je izjavil:

Opazil sem kaj delajo revnejši žabarji, za katere je biznis v Lj že predrag. Kupujejo nepremičnine po podeželju za 70-100k, dajo v najem revežem ali pa večjim familjam s tiste države nad grčijo in čez eno leto je za 180k na nepremicnine.net ista nepremičnina. Zdaj kdaj jim uspe prodat in za koliko ne vem.

A to si že opazil, pa to se dela že 10 let. Nima veze revnejši ali bogatejši, enostavno je tako boljši donos kot v Ljubljani. Kjer donosa ni.

uomostolto ::

enemon je izjavil:

Nemalokrat se zgodi, da med oglasi vidim nepremičnino, ki se prodaja pod tržno vrednostjo, včasih tudi za polovico manj. Ali se kdo ukvarja s preprodajo takšnih nepremičnin? Dobički so lahko kar visoki, zlasti v Ljubljani, kjer so vrednosti velike. Res je, da te udari davek na dobiček, ampak še vedno ostane veliko ...


Dvomim, da boš našel kaj kar je konkretno pod tržno vrednostjo na internetu. To morda dobiš od koga, ki ne pozna teh orodij. Sploh pa moraš iti gledati.

Če si nepremičninar in v riziko ne mečeš svojega kapitala boš verjetno pobral neko provizijo po zakljčeni prodaji. Recimo kakšne 3%. Ampak boš za ta denar tudi kaj naredil, kakor prodajal in potem štimal papirje.

Drugo pa je, če v nepremičnine vržeš svoj kapital in s tem greš v riziko. V tem primeru te lahko seveda zafrkne trg, če se cene spremenijo navzdol, kar je trenutno kar velik riziko. Je pa zaslužek celoten profit minus davek. Kar pa ne moreš spregledati v praksi pa je, da večina laikov, ki obnavljajo, kupujejo gredo konkretno čez predvidene stroške. Če nisi iz gradbeniške stroke in za sabo nimaš nepremičninskih projektov bi svetoval, da vse kar računas kot strošek daš faktor X2 in si srečen, če je blizu cilja in nisi nesrečen ali v minusu, če je 2X.

nisahe ::

enemon je izjavil:

Nemalokrat se zgodi, da med oglasi vidim nepremičnino, ki se prodaja pod tržno vrednostjo, včasih tudi za polovico manj. Ali se kdo ukvarja s preprodajo takšnih nepremičnin? Dobički so lahko kar visoki, zlasti v Ljubljani, kjer so vrednosti velike. Res je, da te udari davek na dobiček, ampak še vedno ostane veliko ...

Če je za polovico manj pomeni, da je bila prodaja opravljena za polno vrednost, druga polovica pa je šla pod mizo.

uomostolto ::

nisahe je izjavil:


Če je za polovico manj pomeni, da je bila prodaja opravljena za polno vrednost, druga polovica pa je šla pod mizo.


Kaj ti pomaga, če je oglas s polovično vrednostjo? Kaj potem vsakem interesentu poveš, da bo plačal X2 in to za hišo? Kar ne bo smešno, ko se bo urejalo financiranje in bo treba banki razlagati zakaj potrebuje x2 banki.

Ni to kopalnica za 500EUR, to so malo večji denarji.

Če gre kaj na črno se dela pri pogodbi, ne pa pri oglasu.

Zgodovina sprememb…

otago ::

enemon je izjavil:

Za 215k, ista hiša, oglas, kjer piše, da gre za vrstno hišo;

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Za 297k piše v tretji vrstici oglasa: "
Prodam krajno vrstno hišico v Ljubljani -"



Gre za delavsko naselje Cesta španskih borcev?

enemon ::

otago je izjavil:

enemon je izjavil:

Za 215k, ista hiša, oglas, kjer piše, da gre za vrstno hišo;

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Za 297k piše v tretji vrstici oglasa: "
Prodam krajno vrstno hišico v Ljubljani -"


Gre za delavsko naselje Cesta španskih borcev?


Delavsko naselje v Zalogu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

enemon ::

Evo tista za 115k je že prodana, se mi je kar zdelo, da bo šla v parih dneh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko € bi dali za parcelo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9910022 (5924) trancer01
»

Pekrski pujski (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15618495 (7462) Groot
»

Cene hiš na Gorenjskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13915687 (11451) kriptobog
»

cene na nepremicnine.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016651 (13724) LeQuack

Več podobnih tem