» »

Cene hiš na Gorenjskem

Cene hiš na Gorenjskem

1 2
3
»

vnetidebater ::

PrimoZ_ je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Evo, ubistvu prodaja parcelo za 300e/m2, pa še stroški rušenja ti ostanejo :)


kaj v kuhinji so še ostanki požara? Strop je čisto črn nad lučjo, pomojm se jim je enkrat vžgala luč..kratek stik na električni napeljavi najbrž, glede na to kak crap je vse narejeno.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Bajta iz 80ih v Britofu, sladkih 620k eur.

Pa nima zlate wc školjke.

TheBlueOne ::

vnetidebater je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Evo, ubistvu prodaja parcelo za 300e/m2, pa še stroški rušenja ti ostanejo :)


kaj v kuhinji so še ostanki požara? Strop je čisto črn nad lučjo, pomojm se jim je enkrat vžgala luč..kratek stik na električni napeljavi najbrž, glede na to kak crap je vse narejeno.


Menda ne, meni deluje kakor da ni bilo pleskano kaksno tisocletje.

vnetidebater ::

PrimoZ_ je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Bajta iz 80ih v Britofu, sladkih 620k eur.

Pa nima zlate wc školjke.


ja ma jo prodajajo reveži...nimajo niti za nepremičninko agencijo plačat.

Pogoj prodajalca je, da se plačilo za posredovanje deli na način, da kupec prevzame del plačila v višini 2 % od prodajne cene

TheBlueOne ::

Sploh ni problema, takoj ko se izpogajas prej za -30%. :)

vnetidebater ::

TheBlueOne je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Evo, ubistvu prodaja parcelo za 300e/m2, pa še stroški rušenja ti ostanejo :)


kaj v kuhinji so še ostanki požara? Strop je čisto črn nad lučjo, pomojm se jim je enkrat vžgala luč..kratek stik na električni napeljavi najbrž, glede na to kak crap je vse narejeno.


Menda ne, meni deluje kakor da ni bilo pleskano kaksno tisocletje.



Ma ni šans, saje gredo direktno iz luči ven. Tele sledi saj sigurno niso od pečice spodaj.

TheBlueOne ::

Tak vzorec se kar pogosto naredi okoli elektro zadev. Klasika v stalah ali pa delavnicah, ki niso nikoli pleskane. Se mi zdi, da sem videl kar pogosto kaj takega.

Kar pa ne pomeni, da ni treba elektro zadev v doticni hisi menjat. Verejtno je treba menjat hiso. :)

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Saj piše v oglasu zakaj tip prodaja tako drago:
Možna je graditev enostanovanjske, dvostanovanjske hiše oziroma vrstnih hiš.

Povsem jasno mu je da bo tako veliko parcelo kupilo neko podjetje ki bo tja nasralo na gosto dvojčke ali vrstne hiše.

Utk ::

Ja itak, dal boš 300 jurjev potem pa živel v tisti podrtiji...Če se že kurčimo, bi vse skupaj podrl.

PrimoZ_ ::

Nikoli vseljena, kot "nova"... Letnik okoli nekje iz 70ih.

Za samo 270 jurčkov.

vnetidebater ::

Ja itak. Pred nekaj leti bi se taista reč prodala morda za 50.000 €. Pa še to samo če bi zraven gratis dali še Tomosa APN6 s polnim tankom goriva in kakšnega starega Zetorja.

Zdej pa očitno take parcele gredo za med.

TheBlueOne ::

vnetidebater je izjavil:

Saj piše v oglasu zakaj tip prodaja tako drago:
Možna je graditev enostanovanjske, dvostanovanjske hiše oziroma vrstnih hiš.

Povsem jasno mu je da bo tako veliko parcelo kupilo neko podjetje ki bo tja nasralo na gosto dvojčke ali vrstne hiše.


Malo je mickena. Max trojcek. Za kaj takega pa ne das 300k€+ rusitev +++

vnetidebater ::

Ni nujno. Dva atrijska dvojčka komot stlačiš tja (brez kleti) in daš vsaki hiši parkirišče za 2 avta.

Vrta pa glih toliko da žar postavijo (50 m2 max, najbrž še manj).


Retardirano ampak tako danes marsikje gradijo dvojčke.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

PrimoZ_ je izjavil:

Nikoli vseljena, kot "nova"... Letnik okoli nekje iz 70ih.

Za samo 270 jurčkov.


mr_chai ::

Invictus je izjavil:



Razen, da je za prebelit, ker je izbira barv obupna...

Je pa res, da ni za vsakega. Mene moti, ker je sosed preblizu...

Bajtam je cena zrasla, starim sploh. Je pač lažje obnoviti staro bajto, kot pa se jebati za gradbeno dovoljenje, če sploh najdeš parcelo...


Se strinjam glede barv. Glede sosedov, pa sem se jaz kar sprijaznil. Take hiške, ki nima sosedov blizu praktično ni, če pa je, pa stanejo od miljona naprej. Tud ko delaš bajto, nekak rabiš soseda relativno blizu, ker nočeš kopati 1km jarek, pa še vsa soglasja pridobivat...da glava boli na konc!

vnetidebater ::

vnetidebater je izjavil:

Ni nujno. Dva atrijska dvojčka komot stlačiš tja (brez kleti) in daš vsaki hiši parkirišče za 2 avta.

Vrta pa glih toliko da žar postavijo (50 m2 max, najbrž še manj).


Retardirano ampak tako danes marsikje gradijo dvojčke.




Takole naprimer:
http://www.stopar-pgm.si/dvojcka-v-griv...

ali

https://www.facebook.com/nepremicnineze...

Natlačeno, brez vrta (oziroma je vrt samo toliko da lahko nanj postaviš 2 stola).

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

vnetidebater je izjavil:

Ni nujno. Dva atrijska dvojčka komot stlačiš tja (brez kleti) in daš vsaki hiši parkirišče za 2 avta.

Vrta pa glih toliko da žar postavijo (50 m2 max, najbrž še manj).


Retardirano ampak tako danes marsikje gradijo dvojčke.


Sigurno ne atrijska, ker so drazji po m2 za zazidat. Nadstropje + mansarda, posebej kjer ni zemljisca na pretek. Ampak najdes sigurno boljse kupcije, kot pa 300k€ za 1100m2, pa se kaksne 30k€, da zadevo odstranis.

Jaz si mislim, da ta zadeva ne bo prodana za tak denar.

vnetidebater ::

Itak da bo šla. Nek zasebnik bo zbil na 200k EUR in mislil da je privarčeval, lastnik pa bo zaslužil k prasc. Pa tudi če ceno zbije na 100k EUR bo lastnik hudo zaslužil.
Glede oblike dvojčka pa imaš prav. Pritličje + nadstropje je najbrž to kar bodo postavli na tej parceli. Morda Prtličje + mansarda.


Če naredijo 2 dvojčka na tej parceli in vsakega v 3. podaljšani gradbeni fazi prodajajo za 250k EUR so na milijonu.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

vnetidebater je izjavil:

Itak da bo šla. Nek zasebnik bo zbil na 200k € in mislil da je privarčeval, lastnik pa bo zaslužil k prasc. Pa tudi če ceno zbije na 100k € bo lastnik hudo zaslužil.


Zasebniki ne bo nic mislil, da je privarceval. Jaz ne vem iz katerega planeta si, da mislis, da je nek investor v nepremicnine nepoducen o tem kaj je dobra cena. V Skofji Loki pac ne das 300k€ za 1100m2 in se to ne na neki oh in sploh lokaciji.

vnetidebater ::

Vem da veš kaj sem mislil s tem, ne se delat smotanga no.

Pač lastnik se je hotel znebiti klicev ljudi ki bi radi samo 1 hišo postavli ampak je hotel direktno gradbenike privabit.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Sej pravzaprav ne poznam cen. Morda pa je Skofja Loka tako zelo draga. Ampak najdem dosti bolj ugodne ampak tudi druge zelo drage.

Jaz bi lastniku predlagal naj sam naredi projekt. Potem bo morda se dobil zeljen zasluzek. :)

mr_chai ::

Ena bajta za Invictusa, kjer bi se dal furat privat ekstravaganco. Še 200k vložka, pa bi bla top.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

l0g1t3ch ::

TheBlueOne je izjavil:

Sej pravzaprav ne poznam cen. Morda pa je Skofja Loka tako zelo draga. Ampak najdem dosti bolj ugodne ampak tudi druge zelo drage.

Jaz bi lastniku predlagal naj sam naredi projekt. Potem bo morda se dobil zeljen zasluzek. :)


Verjetno nima kapitala in ali volje ter časa.
Škofja Loka se je v zadnjem času primerljive parcele prodajalo med 160 in 200€ na meter. Ta je res malo precenjena, sploh ker imaš še strošek rušenja.

PrimoZ_ je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Nikoli vseljena, kot "nova"... Letnik okoli nekje iz 70ih.

Za samo 270 jurčkov.




Optimist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

hr_natakar ::

Spodaj pod daljnovodi tako ni bajt. In tiste zraven še nekaj časa ne bodo naprodaj...

gorenska od kod lepote tvoje. Ampak razni strokovnjaki, ki merijo z napravami, pa tudi starodavno vzhodnjasko znanje feng shui pravi, vsaj 100 metrov stran od takih daljnovodov.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Ja itak, dal boš 300 jurjev potem pa živel v tisti podrtiji...Če se že kurčimo, bi vse skupaj podrl.

Ne, daš 300k za parcelo.

Parcel, velikosti 1000m2 ali več, v Ljubljanski kotlini skoraj ni več...

mr_chai je izjavil:

Ena bajta za Invictusa, kjer bi se dal furat privat ekstravaganco. Še 200k vložka, pa bi bla top.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ne žali mojega okusa z eno tipično slovensko podrtijo >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrimoZ_ ::

Je pa na samem :)
In predelaš jo lahko kot ti paše oz. podreš pa narediš na novo.

Utk ::

Ne, daš 300k za parcelo.

Parcel, velikosti 1000m2 ali več, v Ljubljanski kotlini skoraj ni več...

Sej zato je brez veze gledat stanje, če je beljeno ali ne, itd., ker je itak za podret pri tem denarju.

zobnik ::

Najboljš je kaka lesena hiška, jo imam tod okol en živi stalno not.
Večina če ni vsi gradijo velike hiše, betonske....sam še rešetke si naj dajo na okna pa bodo si zgradil lastni zapor. A ja saj res lastne sence se bojijo in treba se zapret.

PrimoZ_ ::

Kaj pa ima veze grabeni material s tem koliko okenskih površin imaš ?

Ko imajo enkrat fasado gor sploh ne ločiš a je zidano, montažno ali skeletno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

zobnik ::

Če se voziš po Sloveniji vidiš kako hiše rastejo.

matobeli ::

Vidiš sam ceglaste. Gradnje montažnih ne vidiš.

Invictus ::

Fora montažnih bi morala biti v ceni. Pa so na koncu še dražje od zidanih, plus gradnja ni nič hitrejša... Še vedno traja celo leto (lumar), da se vseliš.

Fora montažnih bi morala biti, da se vseliš v enem mesecu od začetka postavljanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2f4u ::

Evo,

Zadnje 2 leti sem na gorenjskem, pod krvavcem. Prej okolica Domzal.

Se najde hisa, samo kupovat ne smes po portalih.

V zivo, mal vprasas, kaksen kemt prodaja zemljo, kaksen kurnik, kmetijski objekt... Jaz sem jo kupil od pilota... Corona naredila svoje in se je odselil.
Pred letom sta dva kupila parcelo, gradita 2 dvojcka. Vsak v enega, drugo stran odlocita sama al oddaja al prodaja. Glede na nacin gradnje in otrok okoli bajt... dva, ki sta nasla resitev. ZK nisem gledal.

Tako da, iztopi iz mase folka, ki misli da bo kupil preko neta...
Bodi unikatno drugacen.

Aja,
Ta hisa je zidana klet, gor pa jelovica. Centralna olje, klime ni, vrt nekje 400m2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Fora montažnih bi morala biti v ceni. Pa so na koncu še dražje od zidanih, plus gradnja ni nič hitrejša... Še vedno traja celo leto (lumar), da se vseliš.

Fora montažnih bi morala biti, da se vseliš v enem mesecu od začetka postavljanja...


Birokracija in zasedenost izvajalcev nardita svoje. Sem gledal HufHouse, ki so mercedezi med montažnimi hišami, pa je spet 1 leto mimo preden si notri. Pol se vprašaš zakaj bi sploh dal 500k+ za tako bajto. So pa lepe, steklene stene pa to...ekstravaganza!:)


Nedasemiveč ::

mr_chai je izjavil:

Invictus je izjavil:

Fora montažnih bi morala biti v ceni. Pa so na koncu še dražje od zidanih, plus gradnja ni nič hitrejša... Še vedno traja celo leto (lumar), da se vseliš.

Fora montažnih bi morala biti, da se vseliš v enem mesecu od začetka postavljanja...


Birokracija in zasedenost izvajalcev nardita svoje. Sem gledal HufHouse, ki so mercedezi med montažnimi hišami, pa je spet 1 leto mimo preden si notri. Pol se vprašaš zakaj bi sploh dal 500k+ za tako bajto. So pa lepe, steklene stene pa to...ekstravaganza!:)




Wtf. V tej bajti bi se počutil kot pingvin v živalskem vrtu.

jabe ::

Odvisno, kje jo postaviš. to je vsa poanta take bajte. Lahko si pingvin v živalskem vrtu (klasika 600m2 ali celo manj parcele sredi bivalnega naselja) ali pa na prostem (hiša na samem v naravi in s tem občutek da si zunaj, čeprav v zavetju hiše).

Tako hiša praktično nikjer ni problematična pri nas za postaviti. Klasična dvokapnica z ustreznimi nakloni. Edino kar bi lahko motilo je, če ni ustrezno potresno varna. To pa dvomim, da imajo švabi kaj dosti nižje standarde kot mi. Niti ne verjamem, da je to kako problem našim skeletasev sprojetktiratinin izvesti. Omejitve so v investitorju - ne samo denar, ker pač šipe so drage, ampak ustreznost parcele in v prvi vrsti, a se človek počuti ok v taki hiši ali ne. Pri nas smo navajeni roletati in zidove postavljati.

Invictus ::

hr_natakar je izjavil:

Spodaj pod daljnovodi tako ni bajt. In tiste zraven še nekaj časa ne bodo naprodaj...

gorenska od kod lepote tvoje. Ampak razni strokovnjaki, ki merijo z napravami, pa tudi starodavno vzhodnjasko znanje feng shui pravi, vsaj 100 metrov stran od takih daljnovodov.

To kar lepo seva, se da vse izračunati.

Pod 400kV daljonovodom se lahko na nekem kovinskem objektu inducira dovolj napetosti, da te ubije, če ga ozemljiš preko sebe... Že avto, ki gaparkliraš spodaj, je dovolj...

Sam kaj pa čuferski natakar ve o fiziki...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jabe ::

Kaj je še v fengšuju, da danes ne vemo o čem govori. Recimo če so v starodavnih časih rekli, tok pa tok stran od daljnovodov, ko sploh niso vedeli, kaj to je, zna biti notri se kaj, kar danes ne vemo, da sploh bo.

hr_natakar ::

je sicer offtopic, Znanje se dopolnjuje. Tudi ucbeniki se vsako leto lahko spreminjajo. Tako tudi feng shui. Ce izumijo novo elektroniko, ki ima vpliv na okolico. Drgac pa da ne bo kdo mislil, da je to znanje samo na vzhodu. Ne. Tudi v sloveniji so ziveli staroverci vsaj do leta 1980 (na skrivaj v gorah). uradno so bili katoliki, doma pa prakticirali starodavne avtohtone obicaje. Zelo dobro so poznali energije in se ukvarjali z energijami. Razvijali so se na tem podrocju.
Tudi na gorenskem so ziveli. Preseren je pisal o stari veri, omenjal bohinj in druge gorenske kraje, kjer so se zatekali ljudje, ki so zeleli ohranit staro vero. Pisal je o tem v krstu pri savici.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Fora montažnih bi morala biti v ceni. Pa so na koncu še dražje od zidanih, plus gradnja ni nič hitrejša... Še vedno traja celo leto (lumar), da se vseliš.

Fora montažnih bi morala biti, da se vseliš v enem mesecu od začetka postavljanja...


V enem mesecu nimaš šans. Samo estrih se ti suši vsaj toliko časa. Imaš ogromno ponudnikov, ki pridejo na enako ceno kot zidana, kakšen mali privatnik naredi še ceneje. Lumar so pa itak zatarji, ki računajo ekstra premium ceno za čisto osnovno konstrukcijo cene :)) Eno leto do vselitve je pa vrjetno zdaj, ko so dobavni roki daljši? V fazi iskanja ponudnika so mi obljubljali 6 mesecev od pričetka montaže...
Sicer s temi roki so itak vsi bolj tko tko. Meni so obljubljali v 100 dneh, rok na pogodbi je bil 120 dni, vseljen pa čez 7 mesecev :))
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre "cost-benefit" lokacije v bližini večjih mest (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527502 (5721) m0LN4r
»

Cena Ljubljanske hise in zemlje

Oddelek: Loža
313732 (1909) Hawker
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566145 (47386) Okapi
»

Gradnja hiše - ravna streha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7317056 (5736) Machete

Več podobnih tem