» »

Cene hiš na Gorenjskem

Cene hiš na Gorenjskem

«
1
2 3

SamH ::

Nekaj časa ze nameravam kupiti hišo na Gorenjskem. Ponudbe, vsaj meni zanimive, je relativno malo. Spremljam oglase (praktično jih poznam na pamet) zelo intenzivno zadnjega pol leta in imam občutek, da se od oglaševanih hiš (skoraj) nič ne proda. Kdaj kaka hiša izgine za nekaj časa iz oglaševalskih portalov in se nato zopet pojavi nov oglas (nove agencije) za isto hišo...

Še bolj pa je zanimiva analiza dejanskih transakcij. Snel sem vse transakcije od leta 2007 in zgolj za hiše za Gorenjsko malce narisal gibanje mediane cene kvadratnega metra in mediane cene sklenjenega posla. Kar je zanimivo je, da dejanske transakcije niti priblizno ne odrazajo oglasevanih cen (zato se verjetno bolj malo oglasevanega proda) in da število transakcij znatno pada ze nekaj časa (lahko je vzrok, da pač ni ponudbe). Izgleda tudi, da se je bistveno podrazil kvadratni meter hiš samo v turističnih občinah Bled, Kranjska Gora in Bohinj. Prav tako izgleda, da tam število transakcij upada manj kot drugje na Gorenjskem...

Mediana cene kvadratnega metra skozi čas za Gorenjsko:

Mediana pogodbene cene hiše za Gorenjsko skozi čas:


Za vsako hišo, ki sem jo šel pogledat (ali kako drugače identificiral: google street view in iObčina) sem tudi naredil izračun po vrednotenju na podalgi statističnega modela tukaj https://oceni-nepremicnino.si/ . In spet, prav vsaka hiša se oglašuje mnogo nad zgornjo mejo kot jo da poda takšno vrednotenje.

Trg se spreminja z ledeniško hitrostjo in verjetno, dokler ne bo kake krize in bodo nekateri subjekti na trgu primorani prodajati (ali jim bo prodal stečajni upravitelj) ni za pričakovati kakega znizanja cen. Kljub temu pa se tudi v t.i. "vukojebinah" pojavljajo oglasi z vedno bolj norimi cenami. Število transakcij pa pada, kar se oglašuje, pa se ne proda...

Imate kako idejo glede tega kaj se dejansko dogaja s trgom hiš na Gorenjskem?
  • spremenilo: SamH ()

MIHAc27 ::

Besedo Gorenskem lahko kar mirno zamenjaš za Slovenijo. Je povsod isti šmoren.

Jaz bolj spremljam najemniški del, pa od korone ni veliko novega. Še tisto kar je pa za konkretno ceno (po mojem vsaj 200€ preveč mesečno).

Invictus ::

SamH je izjavil:


Za vsako hišo, ki sem jo šel pogledat (ali kako drugače identificiral: google street view in iObčina) sem tudi naredil izračun po vrednotenju na podalgi statističnega modela tukaj https://oceni-nepremicnino.si/ . In spet, prav vsaka hiša se oglašuje mnogo nad zgornjo mejo kot jo da poda takšno vrednotenje.

Seveda je ta model edini dobro delujoč...

Cena je taka kot jo nekdo hoče plačat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

walden ::

Nekatere hiše se svaljkajo v oglasih (pod različnimi agencijami) več kot leto in v tem času so oglaševano ceno še dvignili.

Noro je tudi, kako so šle gor oglaševane cene starih hiš v vukojebinah, čeprav so samo za podret.

TheBlueOne ::

Po drugi strani pa so krediti za drobiz, kar je deloma razlog za povecano povprasevanje. Ce bi bili krediti dragi, bi pa hise bile v startu cenejse.

Jaz bi v trenutnih casih kupil max parcelo in gradil kolikor se da enostavno in poceni.

Nedasemiveč ::

walden je izjavil:

Nekatere hiše se svaljkajo v oglasih (pod različnimi agencijami) več kot leto in v tem času so oglaševano ceno še dvignili.

Noro je tudi, kako so šle gor oglaševane cene starih hiš v vukojebinah, čeprav so samo za podret.


Medijski vpliv verjetno. Dvomim, da te cene napihujejo agencije, verjetno fizične osebe. Tako pa 24ur govori o naraščanju cen v Ljubljani in okolici, potem pa posledično tudi tisto svojo ruševino nenormalno cenijo in upajo, da kakšen bizgec nasede.

TheBlueOne je izjavil:

Po drugi strani pa so krediti za drobiz, kar je deloma razlog za povecano povprasevanje. Ce bi bili krediti dragi, bi pa hise bile v startu cenejse.

Jaz bi v trenutnih casih kupil max parcelo in gradil kolikor se da enostavno in poceni.


Pa je trenutno sploh možno graditi enostavino in poceni, glede na dražitev gradbenih materialov?

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Nedasemiveč je izjavil:



Pa je trenutno sploh možno graditi enostavino in poceni, glede na dražitev gradbenih materialov?


Se se najde kaj. Samo bi bilo zelo basic, na nivoju neprofitnih stanovanj.

IL_DIAVOLO ::

Danes se splaca se samo gradit, se parcele so precenjene.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

fikus_ ::

"Pa je trenutno sploh možno graditi enostavino in poceni, glede na dražitev gradbenih materialov? "

Na "poceni" gradnjo vplivajo tako cene gradbenih materialov, kot zakonodaja, ki se je letos spremenila (energijska učinkovitost). Ne eno in ne drugo ni v prid poceni gradnji.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

M-XXXX ::

fikus_ je izjavil:

"Pa je trenutno sploh možno graditi enostavino in poceni, glede na dražitev gradbenih materialov? "

Na "poceni" gradnjo vplivajo tako cene gradbenih materialov, kot zakonodaja, ki se je letos spremenila (energijska učinkovitost). Ne eno in ne drugo ni v prid poceni gradnji.

In koliko vpliva podražitev materialov na končno ceno gradnje nepremičnine?
5%, pa še to sem rekel preveč.
Uglavnem bolj kot ne nepomembno

TheBlueOne ::

Odvisno kako gradis. Ce delas recimo brunarico bo razlika ogromna, ker les je v nekaj letih menda na + veckrat 100%.

Jaz bi v teh casih nujno ravno parcelo. Potem pa plosca in kar se da enostavna hisa, kjer je mansarda bivalna.

Ce bi bil financno sibek in ne bi imel faktorjev, ki zadeve komplicirajo (zenska), bi verjetno gledal v smeri bivalnih kontejnerjev in jih polepil z dodatno izolacijo (ce sploh). Morda prodal na koncu krize in postavil hiso.

Sindrom ::

Živjo.

Če smo že pri teh temah, me zanima kje bi lahko staknil kakšne sveže podatke o povprečnih cenah parcel na m² v Sloveniji.

Hvala.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

TheBlueOne ::

Sindrom je izjavil:

Živjo.

Če smo že pri teh temah, me zanima kje bi lahko staknil kakšne sveže podatke o povprečnih cenah parcel na m² v Sloveniji.

Hvala.


Trg. Gledas kaj je na voljo, malo belezis kar ti je zanimivo in sledis kaj je izginilo in kaksna je bila zadnja cena. Mesec ali dva in imas obcutek.

Aquafriend ::

Niso nepremicnine precenjene ampak naprintan denar. Se posebi v zadnjem letu v casu korone je pospeseno printanje denarja. To ni zarad medijev. Zakaj se potem tudi ostale stvari drazijo? Denar zgublja na vrednosti, zato je treba odstet vedno vec denarja za isto hiso. Zraven tega se drazijo tudi druge stvari. Pa ne samo zarad inflacije ampak tudi zarad tega, ker je v casu korone dolocen sektor izdeloval manj kot prej. Drazi se gradbeni material. Dostop do dolocenih dobrin. Hrana ne raste v trgovini, jo je potrebno od nekje pripeljat. Drugac pa kdo bo prodajal nepremicnino v teh casih, ko so ljudje doma? Nekdo ze, ampak je manj tega kot prej.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Problem ja da so prazne hiše prepoceni za lastnika. To bi morali obdavčiti, da se spravi na trg, bodisi za najem ali za prodajo.

Tle okoli mene v pol ure sprehoda najdem skoraj 10 hiš, ki so prazne.
Prodajale so se ene 3 pa še to bolj po sistemu, ne prodajam zares sam firbec me daje kolk je vredna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

TheBlueOne ::

PrimoZ_ je izjavil:

Problem ja da so prazne hiše prepoceni za lastnika. To bi morali obdavčiti, da se spravi na trg, bodisi za najem ali za prodajo.

Tle okoli mene v pol ure sprehoda najdem skoraj 10 hiš, ki so prazne.
Prodajale so se ene 3 pa še to bolj po sistemu, ne prodajam zares sam firbec me daje kolk je vredna.


Se tezko strinjam. Bolj pametno je, da bi ceneje gradili. Tisti, ki imajo toliko €, da jim nepremicnine sedijo se ne bi pretirano prestrasili davka.

PrimoZ_ ::

Samo dovolj visok mora biti.
Potem bodo pa že poračunali da strošek propadanja prazne hiše + strošek davka ni več smisla plačevati.

Invictus ::

Tudi, če bi bil davek 100% letno, si večina vas ne bi kupila hiše...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Tudi ti ne, ker si prestorast da bi bil lastnik hise.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Aquafriend ::

M-XXXX je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"Pa je trenutno sploh možno graditi enostavino in poceni, glede na dražitev gradbenih materialov? "

Na "poceni" gradnjo vplivajo tako cene gradbenih materialov, kot zakonodaja, ki se je letos spremenila (energijska učinkovitost). Ne eno in ne drugo ni v prid poceni gradnji.

In koliko vpliva podražitev materialov na končno ceno gradnje nepremičnine?
5%, pa še to sem rekel preveč.
Uglavnem bolj kot ne nepomembno


"Podražitev na trgu, ponekod do 40-odstotnih. Betonsko železo se je denimo podražilo za dvakrat. (podatek iz junija 2021) "je bila osnovna cena betonskega železa pred osmimi meseci 400 evrov na tono, danes ga ne dobiš pod 700 evri na tono"."
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/zvis...

Podatek izpred 3 mesecev pa pravi, da so se cene gradbenih materialov v povprečju od začetka leta dvignile za cca. 20 %.
"Skok cen je najvišji pri plastičnih in kovinskih materialih. Npr. armaturno železo se je v zadnjih mesecih podražilo za cca. 30 %, plastični materiali, kot so kanalizacijski in vodovodni materiali, za dobrih 20 %, naftni derivati in bitumenski proizvodi za 25 %, ostali gradbeni materiali, kot so gramozi, betoni, opečni in keramični izdelki ter toploizolativni materiali (stiroduri itd.), pa med 10 in 15%."
https://maribor24.si/slovenija/dnevna-c...

"Cene v gradbeništvu skočile v nebo: jeklo dražje tudi za 70 odstotkov (podatek maj 2021)
Cene materialov in surovin se dvigajo v nebo, daljšajo se dobavni roki, pri gradbenih delih je vse več zamud. Posledično so višje že tako visoke cene denimo nepremičnin."
https://www.24ur.com/novice/svet/najpre...

"Z neprijetnostmi v zvezi z dvigom cen gradbenega materiala pa se ne srečujejo zgolj investitorji, temveč tudi gradbena podjetja. »Težava gradbenih podjetij je, da imajo sklenjene pogodbe z občinami za gradnjo infrastrukture s fiksno ceno ter dogovorjenim končnim rokom izvedbe. Zato iščejo možnosti, kako del višjih stroškov zaradi gibanja cen surovin na svetovnem trgu preliti na investitorje,« pojasnjujejo v Zbornici gradbeništva in industrije gradbenega materiala."
https://deloindom.delo.si/gradnja-in-ob...


"Največji problem z dobavami je pri plastiki – plastičnih ceveh, saj primanjkuje polimerov (material za plastične izdelke) zaradi zmanjšane proizvodnje na račun epidemije Covid-19, pojavlja pa se tudi problem dobav jeklenih proizvodov zaradi povečane gospodarske rasti na Kitajskem. Proizvodnja navedenih materialov je odvisna tudi od fosilnih goriv, na kar vpliva tudi podražitev naftnih derivatov na račun zmanjšanega črpanja nafte na Bližnjem vzhodu"

"Že od jeseni lani tako na slovenskem kot tudi svetovnem trgu naraščajo cene določenih gradbenih materialov in surovin, kot so armaturno železo, opečni in cementni izdelki, bitumenski in polimerni izdelki, vodovodne in kanalizacijske cevi."

"Prav tako, kot opozarjajo v Zbornici gradbeništva in industrije gradbenega materiala pri Gospodarski zbornici Slovenije, zaznavajo izrazito povečano pomanjkanje teh surovin, tako na slovenskem trgu kot tudi trgih Evropske unije. Kot še pojasnjujejo v zbornici, so vzroki za takšno stanje globalni in so vezani na rast cen osnovnih naravnih surovin, kot sta npr. železo in naftni deritvati, do katerih prihaja zaradi zmanjšane proizvodnje zaradi epidemije Covid-19 ter načrtno zmanjšanega črpanja nafte v okviru organizacije OPEC na eni strani ter povečanega povpraševanja zaradi eksapnzije investicijskih naložb predvsem na azijskih (Kitajska) in ameriških trgih (ZDA, Kanada), delno pa tudi na evropskem trgu."

https://sobotainfo.com/novica/slovenija...

TheBlueOne ::

PrimoZ_ je izjavil:

Samo dovolj visok mora biti.
Potem bodo pa že poračunali da strošek propadanja prazne hiše + strošek davka ni več smisla plačevati.


Ce se ne motim je ze bil plan v tej smeri, na koncu pa bi se skoraj bolj kesirali kaksni revezi v starih bajturinah in deloma kmeti. Meni to pove, da ni tako enostavno.

Glavno breme bi verjetno prevzeli podnajemniki, ker bi se verjetno pristelo k najemnini ali pa bi bile te stavbe izvzete, ker nekdo tam zivi. Propadajoce hise pa lahko ocenis zelo skromno, potem pa tudi davek ni ne vem kaj.

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tudi ti ne, ker si prestorast da bi bil lastnik hise.

Jaz jo že imam... :P
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Tisto ki ti je baba vzela, se ne steje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Aquafriend ::

Noben davek vas ne resi pred ucinkom karanten, zapiranja drzav, pavziranj dolocenih proizvajalcev, zakasnitve dobav gradbenega materiala. Kaj vam pomaga zvisevanje davka, ce je dolocen gradbeni material skoraj podvojil ceno? Pred 3 meseci je bil gradben material v povprecju visji za 20 procentov, zdaj trenutno ne vem koliko je. Ze s printanjem denarja vas obdavcijo. Zgolj zvisevanje davka ni resitev. Pozdravite vzrok ne pa samo simptomov.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

PrimoZ_ je izjavil:

Problem ja da so prazne hiše prepoceni za lastnika. To bi morali obdavčiti, da se spravi na trg, bodisi za najem ali za prodajo.

Tle okoli mene v pol ure sprehoda najdem skoraj 10 hiš, ki so prazne.
Prodajale so se ene 3 pa še to bolj po sistemu, ne prodajam zares sam firbec me daje kolk je vredna.



Itak. Pobožne želje vseh, ki si ne morete privoščit bajte. S svojimi nepremičninami delam kar želim. Če želim imeti prazne je to moj problem, ne tvoj. Pač postavi novo bajto ali pa kupi eno izmed teh ki so na trgu, če pač so.

M-XXXX ::

TheBlueOne je izjavil:

Odvisno kako gradis. Ce delas recimo brunarico bo razlika ogromna, ker les je v nekaj letih menda na + veckrat 100%.

Jaz bi v teh casih nujno ravno parcelo. Potem pa plosca in kar se da enostavna hisa, kjer je mansarda bivalna.

Ce bi bil financno sibek in ne bi imel faktorjev, ki zadeve komplicirajo (zenska), bi verjetno gledal v smeri bivalnih kontejnerjev in jih polepil z dodatno izolacijo (ce sploh). Morda prodal na koncu krize in postavil hiso.

Niti približno ni res.
Ja res je da je šel les kot surovina gor. Ampak to pri kubiku končnega lesa naredi razliko ranga 10-20%. Ampak za eno bajto (tudi brunarice) je les bolj kot ne zelo majhen % končnega stroška. Bo že komunalni prispevek ene toliko. Kot je ves les skupaj.

Uglavnem materiali (na končno ceno gradnje) ne naredijo neke hude razlike.
Primer kovina spodaj.
Ja je slo gor za ene dobrih 50%.
Ampak razlike na eni bajti je pa zaradi cene kovine na koncu 0.5% celotne gradnje.
Xps in eps je tudi hudo gor skočil. Ampak če ti ni izvajalec dela podražil je na koncu spet unih 10-15% razlike.

zobnik ::

Prazne hiše grajene pred 70-80 leti so potrebne temeljite obnove, če se splača, ne, bolje na novo gradit.

Aquafriend ::

Glede dragega gradbenega matriala. Vsaj les lahko posadimo zastojn. V srbiji na meji s crno goro so zasadili najvecjo povrsino v evropi z drevesi. Danes so ze toliko zrasla, da so vredna milijarde. So pa to zasadili se v casu bivse Jugoslavije. Tudi ce jih pustis pri miru, ti vsako leto da sama od sebe nekaj lesa.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Les se je podražil plohi smrekov so že čez 200 evrov, vsaj mi če jih ne bo en vzel, jih bo drugi ali tretji, prodajajo se za med.

TheBlueOne ::

Je v Sloveniji sploh kdo, ki gradi modularno?

PrimoZ_ ::

kriptobog je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Problem ja da so prazne hiše prepoceni za lastnika. To bi morali obdavčiti, da se spravi na trg, bodisi za najem ali za prodajo.

Tle okoli mene v pol ure sprehoda najdem skoraj 10 hiš, ki so prazne.
Prodajale so se ene 3 pa še to bolj po sistemu, ne prodajam zares sam firbec me daje kolk je vredna.



Itak. Pobožne želje vseh, ki si ne morete privoščit bajte. S svojimi nepremičninami delam kar želim. Če želim imeti prazne je to moj problem, ne tvoj. Pač postavi novo bajto ali pa kupi eno izmed teh ki so na trgu, če pač so.


Jaz sem jo že kupil zase.
Je pa slabo za družbo kot celoto, da se hrčka prazne hiše/stanovanja na zalogo kot neko naložbo.

Če si zares kripto bog, potem te par (deset)k€ davka sploh ne bo ganilo. Država bi pa idealno to namenila za gradnjo neprofitnih stanovanj.

Konstantno pozidavanje novih hiš samo zato da stare lahko stojijo prazne pa tudi ni najboljše iz okoljskega vidika.

kriptobog ::

PrimoZ_ je izjavil:

kriptobog je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Problem ja da so prazne hiše prepoceni za lastnika. To bi morali obdavčiti, da se spravi na trg, bodisi za najem ali za prodajo.

Tle okoli mene v pol ure sprehoda najdem skoraj 10 hiš, ki so prazne.
Prodajale so se ene 3 pa še to bolj po sistemu, ne prodajam zares sam firbec me daje kolk je vredna.



Itak. Pobožne želje vseh, ki si ne morete privoščit bajte. S svojimi nepremičninami delam kar želim. Če želim imeti prazne je to moj problem, ne tvoj. Pač postavi novo bajto ali pa kupi eno izmed teh ki so na trgu, če pač so.


Jaz sem jo že kupil zase.
Je pa slabo za družbo kot celoto, da se hrčka prazne hiše/stanovanja na zalogo kot neko naložbo.

Če si zares kripto bog, potem te par (deset)k€ davka sploh ne bo ganilo. Država bi pa idealno to namenila za gradnjo neprofitnih stanovanj.

Konstantno pozidavanje novih hiš samo zato da stare lahko stojijo prazne pa tudi ni najboljše iz okoljskega vidika.


Gane me, ker plačujem vse drago, potem pa država socialkarjem plačuje zavarovanje, skoraj ali đabe vrtec itd. jaz moram pa za isto storitev plačevati veliko več, in to samo zato ker sem uspešen. Zato se upiram davkom kolikor lahko in se gremo kreativno računovodstvo in te jajca.

PrimoZ_ ::

Uspešen si lahko samo če družba okoli tebe štima.
Zares ti je v interesu plačevat za socialkarje.

V nasprotnem primeru dobiš prevelike socialne razlike, družbene nemire, ...
Sem bil v JAR, pa ni zabavno živeti v ograjenih soseskah, izven pa je dobesedno razpisana nagrada na tvojo glavo.

TheBlueOne ::

kriptobog je izjavil:


Gane me, ker plačujem vse drago, potem pa država socialkarjem plačuje zavarovanje, skoraj ali đabe vrtec itd. jaz moram pa za isto storitev plačevati veliko več, in to samo zato ker sem uspešen. Zato se upiram davkom kolikor lahko in se gremo kreativno računovodstvo in te jajca.


Sem ze videl marsikaj, samo uspesnega, ki se na forumu hvali, da pici kreativno racunovodstvo pa se ne.

Bolj slabo si si zamislil svoj lik. Si dejansko lahko kdo predstavlja pravega kriptoboga, ki stopi iz jahte, kjer je samo za parking manever pokuril nekaj 100€ nafte, potem pa jokca, da revezem stipendira vrtec.

To pa bi bila pateticna pojava.

Kripto mesi ::

Smo že zdavnaj ugotovili, da je kriptobogi (razkrinkan v drugih temah).

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:


Jaz sem jo že kupil zase.
Je pa slabo za družbo kot celoto, da se hrčka prazne hiše/stanovanja na zalogo kot neko naložbo.

Poanavdi so te bajte na slabih lokacijah, ali pa še teče sodni postopek zaradi deidščine.

Ni nekaj kar bi hotel kupiti.

Je pa tako, da je privatna lastnina privat. Država se naj ne bi vtikala v to, razen kadar je le to v napoto kakemu infrastrukturnemu projektu. Recimo cesti...

Vtikovanje države v zasebno sfero je že tako preveč, ker tudi mali bogovi v javnem sektorju rabijo malo občutka moči, če je že denar zanič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aquafriend ::

PrimoZ_ je izjavil:

Uspešen si lahko samo če družba okoli tebe štima.
Zares ti je v interesu plačevat za socialkarje.

V nasprotnem primeru dobiš prevelike socialne razlike, družbene nemire, ...
Sem bil v JAR, pa ni zabavno živeti v ograjenih soseskah, izven pa je dobesedno razpisana nagrada na tvojo glavo.

Nic ni narobe s socialo, ce je namenjena kot zacasna pomoc. Ce pa nekdo nacrtno uvaza ljudi z mentaliteto, ki ne zeli delat potem kaj ti to pomaga? na jugu imajo pregovor, bom prevedel, boljse struca v senci kot dve struci na soncu. Sociala 400 eur na mesec, to je jackpot za njih. Domacini, ki so prejemal socialo, prej okrog 200 ali 300 eur bodo mogli vracat. Zdaj pa bodo vsem tujcem delili zastojn 400 eurov, na racun koga? Na severu evrope je sistem sociale lepo laufal, ker so prej imeli vecino ljudi, ki ima tako mentaliteto, da tega ne zeli izkoriscat. Tudi v nemciji je bilo boljse prej kot zdaj. Ce pa pride do izkoriscanja, potem se ucinkovitost tega manjsa..

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Aquafriend je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Uspešen si lahko samo če družba okoli tebe štima.
Zares ti je v interesu plačevat za socialkarje.

V nasprotnem primeru dobiš prevelike socialne razlike, družbene nemire, ...
Sem bil v JAR, pa ni zabavno živeti v ograjenih soseskah, izven pa je dobesedno razpisana nagrada na tvojo glavo.

Nic ni narobe s socialo, ce je namenjena kot zacasna pomoc. Ce pa nekdo nacrtno uvaza ljudi z mentaliteto, ki ne zeli delat potem kaj ti to pomaga? na jugu imajo pregovor, bom prevedel, boljse struca v senci kot dve struci na soncu. Sociala 400 eur na mesec, to je jackpot za njih. Domacini, ki so prejemal socialo, prej okrog 200 ali 300 eur bodo mogli vracat. Zdaj pa bodo vsem tujcem delili zastojn 400 eurov, na racun koga?


To. Ampak slotech socialkarji to ne štekajo.

TheBlueOne je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Gane me, ker plačujem vse drago, potem pa država socialkarjem plačuje zavarovanje, skoraj ali đabe vrtec itd. jaz moram pa za isto storitev plačevati veliko več, in to samo zato ker sem uspešen. Zato se upiram davkom kolikor lahko in se gremo kreativno računovodstvo in te jajca.


Sem ze videl marsikaj, samo uspesnega, ki se na forumu hvali, da pici kreativno racunovodstvo pa se ne.

Bolj slabo si si zamislil svoj lik. Si dejansko lahko kdo predstavlja pravega kriptoboga, ki stopi iz jahte, kjer je samo za parking manever pokuril nekaj 100€ nafte, potem pa jokca, da revezem stipendira vrtec.

To pa bi bila pateticna pojava.


Nimam jahte. Imam raje športne avte.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Aquafriend je izjavil:


Nic ni narobe s socialo, ce je namenjena kot zacasna pomoc. Ce pa nekdo nacrtno uvaza ljudi z mentaliteto, ki ne zeli delat potem kaj ti to pomaga? na jugu imajo pregovor, bom prevedel, boljse struca v senci kot dve struci na soncu. Sociala 400 eur na mesec, to je jackpot za njih.


Jaz ne poznam katerega, poznam pa kolikor hoces domacih na sociali. Slo sociala pa za nikogar ni jackpot.

Koga iz juga pa se uvaza? Ce ni EU, potem ga lahko hitro deportiras. Taki delajo za drobiz, ker se tega bojijo.

Kot drugo pa bo sociale vedno vec, ker aktivno delamo na nadaljni avtomatizaciji. Pa ne prosim cez deset let teziti, da smo del zarote, ker ze danes opozarjamo.

kriptobog je izjavil:


Nimam jahte. Imam raje športne avte.


Imas jih raje, lastis si jih pa verjetno ne.

Zgodovina sprememb…

Nedasemiveč ::

PrimoZ_ je izjavil:

kriptobog je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Problem ja da so prazne hiše prepoceni za lastnika. To bi morali obdavčiti, da se spravi na trg, bodisi za najem ali za prodajo.

Tle okoli mene v pol ure sprehoda najdem skoraj 10 hiš, ki so prazne.
Prodajale so se ene 3 pa še to bolj po sistemu, ne prodajam zares sam firbec me daje kolk je vredna.



Itak. Pobožne želje vseh, ki si ne morete privoščit bajte. S svojimi nepremičninami delam kar želim. Če želim imeti prazne je to moj problem, ne tvoj. Pač postavi novo bajto ali pa kupi eno izmed teh ki so na trgu, če pač so.


Jaz sem jo že kupil zase.
Je pa slabo za družbo kot celoto, da se hrčka prazne hiše/stanovanja na zalogo kot neko naložbo.

Če si zares kripto bog, potem te par (deset)kEUR davka sploh ne bo ganilo. Država bi pa idealno to namenila za gradnjo neprofitnih stanovanj.

Konstantno pozidavanje novih hiš samo zato da stare lahko stojijo prazne pa tudi ni najboljše iz okoljskega vidika.


Ker vsak, ki ima dve nepremičnini v Sloveniji je avtomatsko kripto bog? Se mi zdi, da se gre tu bolj na ljubosumje kot pa za kaj drugega. Sam svojo drugo nepremičnino ne gledam kot na naložbo. Tja pridem enkrat na mesec čez vikend ali pa še to ne čez zimo. Za oddajanje hiša ni primerna, ker ni na dovolj dobri lokaciji, razen, če si zaposlen v tisti vasi, kjer je ena firma. Sem planiral narediti manjši hostel oziroma apartmaji varianta, pa bi spet moral biti cenovno med najugdnejši, ker so ostali apartmaji v okolici na bistveno bolj atraktivni lokaciji + nekoga bi moral najti, da bi se s tem ukvarjal. Mi boš torej v tem primeru nabil visok davek? Kako boš v takih primerih specificiral v kakšnih primerih bi ta tvoj predlog zakona veljal?

Vsak, ki ima v mestu dve nepremičnini pa mu je verjetno interest oddajati in to tudi počne, razen, če so zapleti na sodišču, vprašanja glede dediščine itn. kot je že nekdo zgoraj napisal.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Jaz sem jo že kupil zase.
Je pa slabo za družbo kot celoto, da se hrčka prazne hiše/stanovanja na zalogo kot neko naložbo.

Poanavdi so te bajte na slabih lokacijah, ali pa še teče sodni postopek zaradi deidščine.

Ni nekaj kar bi hotel kupiti.

Je pa tako, da je privatna lastnina privat. Država se naj ne bi vtikala v to, razen kadar je le to v napoto kakemu infrastrukturnemu projektu. Recimo cesti...

Vtikovanje države v zasebno sfero je že tako preveč, ker tudi mali bogovi v javnem sektorju rabijo malo občutka moči, če je že denar zanič...


Poanta je, da sploh niso slabe lokacije. Samo pač stoji prazno, ker itak nič ne stane pa nekoč bomo mogoče dal to otroku/vnuku. Pa govora je o hišah iz starih neje 30 do 45 let. Ne gre za 200 let stare podrtije.

TheBlueOne ::

Ce so deset let prazne zna biti, da izgledajo boljse, kot pa dejansko so.

PrimoZ_ ::

Aquafriend je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Uspešen si lahko samo če družba okoli tebe štima.
Zares ti je v interesu plačevat za socialkarje.

V nasprotnem primeru dobiš prevelike socialne razlike, družbene nemire, ...
Sem bil v JAR, pa ni zabavno živeti v ograjenih soseskah, izven pa je dobesedno razpisana nagrada na tvojo glavo.

Nic ni narobe s socialo, ce je namenjena kot zacasna pomoc. Ce pa nekdo nacrtno uvaza ljudi z mentaliteto, ki ne zeli delat potem kaj ti to pomaga? na jugu imajo pregovor, bom prevedel, boljse struca v senci kot dve struci na soncu. Sociala 400 eur na mesec, to je jackpot za njih. Domacini, ki so prejemal socialo, prej okrog 200 ali 300 eur bodo mogli vracat. Zdaj pa bodo vsem tujcem delili zastojn 400 eurov, na racun koga? Na severu evrope je sistem sociale lepo laufal, ker so prej imeli vecino ljudi, ki ima tako mentaliteto, da tega ne zeli izkoriscat. Tudi v nemciji je bilo boljse prej kot zdaj. Ce pa pride do izkoriscanja, potem se ucinkovitost tega manjsa..


Kaj si ti hotel povedat ?

fikus_ ::

Mxxxx, ni narasla samo cena osnovnega materiala, ampak tudi cena izdelkov, ki jih vgrajuješ (oprema), potem storitve gradnje (+nenormalo dolgi roki gradbincev, vodovodarjev, električarjev, keramičarjev, . . . .), . . . Vse to dviga ceno novogradnje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Aquafriend ::

TheBlueOne je izjavil:

Aquafriend je izjavil:


Nic ni narobe s socialo, ce je namenjena kot zacasna pomoc. Ce pa nekdo nacrtno uvaza ljudi z mentaliteto, ki ne zeli delat potem kaj ti to pomaga? na jugu imajo pregovor, bom prevedel, boljse struca v senci kot dve struci na soncu. Sociala 400 eur na mesec, to je jackpot za njih.


Jaz ne poznam katerega, poznam pa kolikor hoces domacih na sociali. Slo sociala pa za nikogar ni jackpot.

Koga iz juga pa se uvaza? Ce ni EU, potem ga lahko hitro deportiras. Taki delajo za drobiz, ker se tega bojijo.

Kot drugo pa bo sociale vedno vec, ker aktivno delamo na nadaljni avtomatizaciji. Pa ne prosim cez deset let teziti, da smo del zarote, ker ze danes opozarjamo.

kriptobog je izjavil:


Nimam jahte. Imam raje športne avte.


Imas jih raje, lastis si jih pa verjetno ne.


seveda je jackpot, niti ne ves koliko kaksna druzina, ki ima veliko otrok, dobi pomoci od drzave. Socialna, otroski dodatki, potem se kaksna dodatna izredna pomoc, pa dodatna subvencija, ugodnost, prioriteta pred drugimi v nekaterih uveljavljanjih.
V franciji ima zenska, ki ima tri otroke, dobi pomoc prizblizno v visini ene place. Na severu skandinaviji je se boljse. V nemciji sem slisal, da so nekoliko zaostrili pogoj, ker se je priselilo veliko taksnih, ki so samo izkoriscal sistem. Je pa res, da domacini ne izkoriscajo tega toliko, saj imajo drugacno mentaliteto, so vecinoma rojeni v boljsih pogojih in jim to ne predstavlja nekega jackpota.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Aquafriend je izjavil:



seveda je jackpot, niti ne ves koliko kaksna druzina, ki ima veliko otrok, dobi pomoci od drzave. Socialna, otroski dodatki, potem se kaksna dodatna izredna pomoc, pa dodatna subvencija, ugodnost, prioriteta pred drugimi v nekaterih uveljavljanjih.
V franciji ima zenska, ki ima tri otroke, dobi pomoc prizblizno v visini ene place. Na severu skandinaviji je se boljse. V nemciji sem slisal, da so nekoliko zaostrili pogoj, ker se je priselilo veliko taksnih, ki so samo izkoriscal sistem.


Ja v recimo Avstriji je kaj drugega ampak so kar hude omejitve. V Sloveniji ni jackpot, ker se vedno zivis v Sloveniji. Kot drugo, pa ne vem kje jih najdete, ker pri nas so na sociali bolj kot ne lokalci. Bolj juzni ti pa bodo, ce smo ontopic, verjetno delali skoraj vse povezano s tvojo hiso. Pac ne mores dobivati podatka o tem iz Nemcije, ker nimas nic z njihovim sistemom.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Ti lahko davke skrivaš, ampak bo država gorivo podražila in ti ne preostane druzga kot da točiš dizel po 1.3 evre.

Aquafriend ::

Ti se mors zavedat, kako zivi vecina v drzavah tretjega sveta. Se za jest nimajo dovolj. Za stevilne ljudi je jackpot ze samo dejstvo, da lahko prezivijo. Vecina ljudi na nasem planetu je iz tretjih drzav. Se enkrat poudarjam, da imajo domacini vecinoma cist drugacno mentaliteto, ker so rojeni v drugacnih pogojih. Zato je nesmiselno gledat za tujce na vas nacin kar se tega tice. Dejte se raj vzivet v ljudi, ki pridejo iz drzave, kjer zivijo z 1 dolarjem na dan ali pa se to ne. Tam se borijo za prezivetje. Ce pridejo sem, pa ne. Ampak resitev ni, da se cel svet preseli v razvit svet, ker ni vzdrzno. Resitev je pomagat jim tam. Naucit jih "lovit ribo, namest da mu das ribo."

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Aquafriend je izjavil:

Ti se mors zavedat, kako zivi vecina v drzavah tretjega sveta. Se za jest nimajo dovolj. Za stevilne ljudi je jackpot ze samo dejstvo, da lahko prezivijo. Vecina ljudi na nasem planetu je iz tretjih drzav. Se enkrat poudarjam, da imajo domacini vecinoma cist drugacno mentaliteto, ker so rojeni v drugacnih pogojih. Zato je nesmiselno gledat skozi vase oci. Dejte se raj vzivet v ljudi, ki pridejo iz drzave, kjer zivijo z 1 dolarjem na dan ali pa se to ne.


Ja ampak jih skoraj ni v Sloveniji, ker je socialna mreza miloreceno pateticna. Pizdi te problem, ki je tako redek, da prakticno ne obstaja.

Ce pa gledas celoten EU pa je problem neimporta kar hud. Ce te zanima kako hud poglej kaj vse je obstalo ker zaradi Brexita v VB nimajo delovne sile.

Aquafriend ::

Mi smo zdaj v eu. V eu se doseljujejo ljudje, dost tudi nelegalno. Ampak politika dolocenih drzav se glasi wilkomen oziroma dobrodosli. Ne izbirajo. lahk pride vsak, tudi tisti, ki ne zelijo delat, kajne?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre "cost-benefit" lokacije v bližini večjih mest (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527104 (5323) m0LN4r
»

Cena Ljubljanske hise in zemlje

Oddelek: Loža
313656 (1833) Hawker
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565077 (46318) Okapi
»

Gradnja hiše - ravna streha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316890 (5570) Machete

Več podobnih tem