» »

Koliko € bi dali za parcelo?

Koliko € bi dali za parcelo?

1
2
»

Groot ::

eventyrer je izjavil:

ah takšni zgolj lažete in pomagate "napihovat cene".

Še v Kranju komot najdeš zazidljivo parcelo po 110 € na m2.


Oglas or it did not happen. Prav rad bi te videl vsaj približno blizu Kranja najti parcelo za 110 EUR na m2.

P.s. o tem da je pri OP plačan že tudi komunalni prispevek in GD, ti pa raje sploh ne bom, ker to seveda veselo spregledaš. Ampak že brez tega vem da boš imel težave z iskanjem parcel.

eventyrer ::

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

eventyrer je izjavil:

ah takšni zgolj lažete in pomagate "napihovat cene".

Še v Kranju komot najdeš zazidljivo parcelo po 110 € na m2.



https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Vidim ja, 110 na kvadrat. Jih je veliko. Aja ups, ta je za "izobraževalne namene".

Najdi mi parcelo za 110 na kvadrat, pa ti dam še 20 eur na kvadrat. Zazidljiva za hišo, pa naj bo uporabna, ne nekaj, na čemer ne moreš ničesar zgradit.

eventyrer ::

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Evo, predmestje Kranja, pa Naklo je že samo po sebi več kot dovolj veliko naselje.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

No daj, še poskušaj, tele neumno.

Naklo - ja, super, v klanec, moraš odvažati materjal. Zato je poceni, ker je klanec.

eventyrer ::

OGlas sem ti dal, fuck off.
Ni moj problem če tebi ta posest ni všeč.

Radovljica
50EUR na m2.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ne mi lagat da je gorenjska "draga".


Turistično močan kraj:
60EUR na m2:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Super, tale v Radovljici je kar za kupit. Bohinj malo manj.

Ampak si napisal, da še v Kranju lahko komot dobiš parcelo za 110 na kvadrat.


Aha, Bohinj je kmetijska parcela. Jao kakšne bolne maš. Ne vem kaj je fora pri tej parceli v Radovljici. Verjetno bo šla hitro, če gre za zazidljivo.


Kmetijska je po 5.5 eur na kvadrat v mojem kraju. Toliko je cena, ki jo je določilo sodišče in tudi tržna cena se giba okoli 5.5 eur na kvadrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

eventyrer ::

130 EUR na m2 na ravnini v Kranju evo, će je Naklo že preveč kmetijski zate

https://www.indomio.si/6691424

Še enkrat: gorenjska ni nič draga. Draga je le za "fine riti ki iščejo zazidljivo parcelo na vrhu stolpnice v Kranju".
Cene so take kot drugod kjer je pomanjkanje zazidljivih parcel.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

eventyrer je izjavil:

130 € na m2 na ravnini v Kranju evo, će je Naklo že preveč kmetijski zate

https://www.indomio.si/6691424



Super, si že blizu.

Za Naklo sem ti povedal. Tale je prva, ki si jo "komot" dobil, sicer 20 eur dražje od "komot 110", s tem, da so v okolici Gorice po še bistveno nižji ceni.

eventyrer ::

Naklo je 110 EUR. Samo si len k hudič.

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Ne, 110 je ker je v klanec in saniranje tega te stane precej denarja. Ne vem kaj ima biti len s čemer koli. Kdaj bomo dobili komot parcele za 110 v Kranju? Ali pa po isti ceni kot drugod po Sloveniji? Čakam..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

hamez66 ::

Drugače je v redu. Si dobil parcelo za 130 v Kranju. Se bom pozanimal, kaj je fora, pa če ni fore, jo bom kar kupil. Hvala za informacijo.

Da pa so cene na Gorenjskem isti šmorn na vasi kot drugod po Sloveniji, je pa za lase privlečeno. Niti slučajno. Kot sem rekel, okoli mene se prodaja po 200 na kvadrat in več. Medvode. Kar preveri. So neke parcele, ki so ceneje, ampak brez priključkov in precej oddaljene od ostalih hiš, ali pa v hribih.

Evo sem našel, zakaj je 130 na kvadrat:

Objavljeno:
08/05/2018
Spremenjeno:
08/05/2018

Jasno, leta 2018 so bile parcele cenejše.

Torej, parcelo za 110 prosim .. tudi 130 bo v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Groot ::

eventyrer je izjavil:

OGlas sem ti dal, fuck off.
Ni moj problem če tebi ta posest ni všeč.

Radovljica
50EUR na m2.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Investicijska parcela, ti čisto nič ne koristi če kupuješ za eno hišo. Ja lahko prodajaš naprej, ampak velika večina se tega ne bo šla, ker niti na začetku ne bo uspela sfinancirati nakupa.

eventyrer je izjavil:

130 EUR na m2 na ravnini v Kranju evo, će je Naklo že preveč kmetijski zate

https://www.indomio.si/6691424


Super še ena zelo "uporabna" parcela. Relativno ozka in neposredno ob cesti. Torej praktično nemogoče sprojektirati tako da imaš vrt relativno umaknjen od vseh ljudi.

OneYellow ::

Parcela za 130 EUR/m2 v Kranju bi že šla, če bi bilo vse ok. Pokliči pa vprašaj kaj je narobe. :) Tista parcela v Brezovici v Občini Radovljica je pa treba še naredit naselje, torej še pripravi ene 100k EUR, da boš potegnil celotno infrastrukturo. Se pa prodaja že kar kakšni 2 leti. Pa nekje bogu za hrbtom je tole, čeprav piše Radovljica. :)

Za avtorja pa, če ti je vse ok, ne kompliciraj preveč na ceni, če si sposoben sfinancirat. Čas (mlada družina) je bolj pomemben kot cenkanje za nižjo ceno in potencialno daljše iskanje parcele.

ginekk ::

FireSnake je izjavil:

Kakih 25 000?
Dajte variante za 25 000.
Da se malo nakrohočemo.

Vi sploh spremljate trg?


Ja spremljamo, ampak spremljat zgolj prek oglasov je totalno nerelevantno. Če imaš kakšne boljše podatke povej.
To da oglas izgine, tudi še ne pomen da je prodano za tisto ceno ali pa sploh prodano.

Recimo spodobno hiško/vikend, 100m2 bivalne, 500m2 parcele, oglaševano za 250k, 20km od centra ljubljane so mi ponudli za 190k brez da sm sploh karkoli vprašal. In to letos.

OneYellow ::

Groot je izjavil:

eventyrer je izjavil:

OGlas sem ti dal, fuck off.
Ni moj problem če tebi ta posest ni všeč.

Radovljica
50EUR na m2.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Investicijska parcela, ti čisto nič ne koristi če kupuješ za eno hišo. Ja lahko prodajaš naprej, ampak velika večina se tega ne bo šla, ker niti na začetku ne bo uspela sfinancirati nakupa.

eventyrer je izjavil:

130 EUR na m2 na ravnini v Kranju evo, će je Naklo že preveč kmetijski zate

https://www.indomio.si/6691424


Super še ena zelo "uporabna" parcela. Relativno ozka in neposredno ob cesti. Torej praktično nemogoče sprojektirati tako da imaš vrt relativno umaknjen od vseh ljudi.


S tem, da te parcele neposredno ob takih cestah znajo imeti kakšen skriti problem v obliki zahtevanih odmikov in varovalnih pasov občinskih cest, čisto lahko, da dejansko ne moreš postavit nič uporabnega.

Groot ::

OneYellow je izjavil:


S tem, da te parcele neposredno ob takih cestah znajo imeti kakšen skriti problem v obliki zahtevanih odmikov in varovalnih pasov občinskih cest, čisto lahko, da dejansko ne moreš postavit nič uporabnega.


Točno to. Pač popolnoma neuporabna parcela.

hamez66 ::

Saj sem vam povedal, kaj je fora pri parceli za 130 eur.

Oglas je bil oddan leta 2018 in takrat tudi nazadnje spremenjen. Verjetno je parcela že nekaj let prodana.

Groot ::

Ker mi grejo trolčki z malo na pamet res na živce, sem na hitro še poiskal tole parcelo iz Kranja za 130 EUR leta 2018. Glede na Google Street View iz julija 2021 je parcela še vedno lepo zaraščena - nasproti hiše na Jezerska cesta 87, 4000 Kranj.

Iz Street View se tudi lepo vidi zakaj je temu tako - popolnoma neuporabna parcela na kateri si upam da razen neke mini hiše ne moreš graditi kaj bistveno več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

MIHAc27 ::

Jaz osebno za nobeno parcelo ne bi dal več kot 50.000. Kaj za ta denar dobiš je pa drugo.

hamez66 ::

Groot je izjavil:

Ker mi grejo trolčki z malo na pamet res na živce, sem na hitro še poiskal tole parcelo iz Kranja za 130 EUR leta 2018. Glede na Google Street View iz julija 2021 je parcela še vedno lepo zaraščena - nasproti hiše na Jezerska cesta 87, 4000 Kranj.

Iz Street View se tudi lepo vidi zakaj je temu tako - popolnoma neuporabna parcela na kateri si upam da razen neke mini hiše ne moreš graditi kaj bistveno več.



Kar pa ne pomeni, da ni prodana. Pa niti ni važno, važno je, da je cena iz leta 2018, pa naj bo prodana ali ne - to tu ni bistven podatek.

Se pravi, "neuporabna" parcela v Kranju je bila leta 2018 130 po kvadratu, kolega pa trdi, da bi za 110 dobil uporabno v Kranju leta 2023.

Evo, poklical številko, že prodano, po več kot 130 (po več kot 150 je rekel gospod).

Tko da ni nič več na pamet.


Kar se mene tiče, je 600 kvadratov ok za majhno hiško, ki jo potem prodaš z lepo maržo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

hipertija ::

Pa sej vse ok, parcele gor in dol. Me pa zanima, glede na povprečne plače IT, zdravnikov itd. Če si naredim osnovno matematiko - ali se vsi kreditirate za 100 let, ali kako? Če bi imel obroka 1000EUR mesečno, koliko rabiš povprečnega dohodka ne bom pisal = 800.000 / 1000EUR mesečno = dobrih 67 let odplačevanja. Poznam veliko dobrih podjetij oz. uspešnih kolegov podjetnikov in tudi ljudi na vodstvenih položajih iz javnega sektorja, pa s poštenim delom nimajo šans, sploh ne za ljudi iz gospodarstva, ker uspešni vlagajo nazaj. Prosim torej, kako, ne rabim postopka - ampak kako? to je slabih 70.000EUR na mesec, da v letu postaviš tole.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

mr_chai ::

hamez66 je izjavil:

Drugače je v redu. Si dobil parcelo za 130 v Kranju. Se bom pozanimal, kaj je fora, pa če ni fore, jo bom kar kupil. Hvala za informacijo.

Da pa so cene na Gorenjskem isti šmorn na vasi kot drugod po Sloveniji, je pa za lase privlečeno. Niti slučajno. Kot sem rekel, okoli mene se prodaja po 200 na kvadrat in več. Medvode. Kar preveri. So neke parcele, ki so ceneje, ampak brez priključkov in precej oddaljene od ostalih hiš, ali pa v hribih.

Evo sem našel, zakaj je 130 na kvadrat:

Objavljeno:
08/05/2018
Spremenjeno:
08/05/2018

Jasno, leta 2018 so bile parcele cenejše.

Torej, parcelo za 110 prosim .. tudi 130 bo v redu.


Jaz sem na začetku Velikih Lašč dobil za 100. Sosed kupil enako zraven mene. Čez 3 mesce sosed proda za 130.

asdf_jklc ::

hipertija je izjavil:

Pa sej vse ok, parcele gor in dol. Me pa zanima, glede na povprečne plače IT, zdravnikov itd. Če si naredim osnovno matematiko - ali se vsi kreditirate za 100 let, ali kako? Če bi imel obroka 1000EUR mesečno, koliko rabiš povprečnega dohodka ne bom pisal = 800.000 / 1000EUR mesečno = dobrih 67 let odplačevanja. Poznam veliko dobrih podjetij oz. uspešnih kolegov podjetnikov in tudi ljudi na vodstvenih položajih iz javnega sektorja, pa s poštenim delom nimajo šans, sploh ne za ljudi iz gospodarstva, ker uspešni vlagajo nazaj. Prosim torej, kako, ne rabim postopka - ampak kako? to je slabih 70.000EUR na mesec, da v letu postaviš tole.

Že v osnovi se je tako zakreditirat gromozanska neumnost. Samo 1x živiš in da bom js celo življenje kraj s krajem štuku in imel ničesar od lajfa, zarad neke ogromne bajte s katero imam samo delo in dodatne stroške. Ne hvala, razen če ti je to cilj lajfa: da vsak dan neki drkaš okol bajte. Well ne hvala, sem na račun tega videl že vse kontinente in imam namen še potovat, dokler ne bodo še letalskega prometa ozelenel.

Drugače pa na normalen način še s takim znanjem, rabiš res res srečo, da v enem letu zaslužiš 600.000 EUR (razen špekulacij s delnicami, rast BTC in podobne zadeve). Imam pa kolega, ki se je res noro prodal v Dubai. Živi tam, po Sloveniji pa kupuje stanovanja. Vsako leto enega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

tomlin ::

@ADSF_JKLC dober komentar, se(skoraj) v celoti strinjam
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

user4683 ::

hipertija je izjavil:

Pa sej vse ok, parcele gor in dol. Me pa zanima, glede na povprečne plače IT, zdravnikov itd. Če si naredim osnovno matematiko - ali se vsi kreditirate za 100 let, ali kako? Če bi imel obroka 1000EUR mesečno, koliko rabiš povprečnega dohodka ne bom pisal = 800.000 / 1000EUR mesečno = dobrih 67 let odplačevanja. Poznam veliko dobrih podjetij oz. uspešnih kolegov podjetnikov in tudi ljudi na vodstvenih položajih iz javnega sektorja, pa s poštenim delom nimajo šans, sploh ne za ljudi iz gospodarstva, ker uspešni vlagajo nazaj. Prosim torej, kako, ne rabim postopka - ampak kako? to je slabih 70.000EUR na mesec, da v letu postaviš tole.

Nek top 10% normiran IT programer, ki to dela za tujino brez problema to spravi skupaj v precej manj kot 10 letih.

OneYellow ::

velikBrokoli je izjavil:

Jaz sem dal 275eur/m2 za zazidljivo parcelo na Gorenjskem, pa ni imela gradbenega dovoljenja ali plačanega komunalnega prispevka. Tebi je pa 60e/m2 preveč? Pa to je super cena..


Zraven kjer si kupil se na Brezjah prodajata dve parceli, urejeni in večji. Cena na kvadrat pa tam tam.

velikBrokoli ::

OneYellow je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Jaz sem dal 275eur/m2 za zazidljivo parcelo na Gorenjskem, pa ni imela gradbenega dovoljenja ali plačanega komunalnega prispevka. Tebi je pa 60e/m2 preveč? Pa to je super cena..


Zraven kjer si kupil se na Brezjah prodajata dve parceli, urejeni in večji. Cena na kvadrat pa tam tam.


Vem, sem jih gledal.. pa na žalost finančno ne bo šlo skozi.. že tako me boli, ko bom fuknil 120k za parcelo + 250k za hišo in še kakšnih 50k za vse ostalo.

OneYellow ::

Ja, absolutno gledano je višja površina in s tem cena. Sem mislil, da si morda poskusil z nižjo ponudbo po principu vzemi ali pusti.

tomlin ::

deleted je izjavil:

Torej nek prijatelj od prijatelja mi je ponudil zazidljivo zemljišče naslednjih odlik:

-narava, na koncu vasi, precej na samem, do zemljišča makedam
-je ravno
-10 min z avtom imam do službe, isto do šole za otroke vozit in trgovine (dobrih 5 km)
-1810m2
-narejeni priklopi, plačan komunalc, veljavno gradbeno - ampak niso začeli zidat, ker baje ni bilo €
-lokacija je na Goriškem, razgleda ni, je pa šuma okrog

Skratka izgleda zanimivo za hišo moje mlade družine.

Koliko bi bili pripravljeni odkartat za nekaj takega?

Trenutno so tudi tako zrasle obresti, da se baje malo proda in tudi ljudje z € čakajo ... ne vem, kaj narediti.


Jaz bi si vzel čas, vsaj eno leto. V tem času pa vsak dan preverjal kaj se prodaja in kupuje. Kot že vidiš iz te naše diskusije, so mnenja in cene zelo različne, niso vsi komentatorji vsi troli. Ko pa "zamirkaš" ugodno ponudbo, pa pot pod noge in na ogled, ter skušaj ugotoviti tudi druge okoliščine (sosedje, prodajalec nujno rabi denar?, ostale pomanjkljivosti…), vrag se vedno skriva v podrobnostih. Ne skoči na prvo žogo.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Senior Dev ::

Spremljamo največji balon na trgu parcel v zgodovini samostojne Slovenije. Pogosto vidim primere ko par odšteje 300k evrov za nakup nekoliko večje parcele, ki niti ni na neki elitni lokaciji.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

tomlin ::

Vsak balon se enkrat razpoči
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

m0LN4r ::

deleted je izjavil:

Torej nek prijatelj od prijatelja mi je ponudil zazidljivo zemljišče naslednjih odlik:

-narava, na koncu vasi, precej na samem, do zemljišča makedam
-je ravno
-10 min z avtom imam do službe, isto do šole za otroke vozit in trgovine (dobrih 5 km)
-1810m2
-narejeni priklopi, plačan komunalc, veljavno gradbeno - ampak niso začeli zidat, ker baje ni bilo €
-lokacija je na Goriškem, razgleda ni, je pa šuma okrog

Skratka izgleda zanimivo za hišo moje mlade družine.

Koliko bi bili pripravljeni odkartat za nekaj takega?

Trenutno so tudi tako zrasle obresti, da se baje malo proda in tudi ljudje z € čakajo ... ne vem, kaj narediti.

1. Kaksen je internet, povezave, mobilni internet signal?
2. Narava na koncu vasi je mogoce plus za stare, za mlade niti ne.
3. Do sluzbe 10 minut je trenutno stanje, bolj pomembno je ali je to zraven velikega mesta z veliko sluzbami (gledati je treba vse druzinske clane) in ali je blizu avtoceste ali ne.
4. Kaksna je prognoza kraja za naslednjih 20-30 let? Se razvija hitro, stagnira ali mladina zapusca?

Cist odvisno, po koliko so primerljive parcele v okolici.

V nemciji so parcele, ki imajo slabo povezavo (pocasne ceste, torej ne avtocesto) do kakega vecjega mesta prakticno lahko tudi trikrat nizjo ceno, kot tiste, ki so kilometer od avtoceste in si v minutah v Münchnu.

Konkretni primer, v vasi z infrastrukturo mesta in hitro povezavo do treh velemest so parcele po 350.000€-400.000€ (vlaki, busi, avtocesta, direktna povezava), stajice, vrtec, sola, tri trgovina, mcdonalds, dva zdravnika, dva zobarja, veterinar, par manjsih firm, trije frizerji, dom za ostarele. Do vsega ostalega pa je 15 minut po AC.

V eni drugi vasi pa je vecja parcela "samo" 175.000€ - slabsi internet, 15 minut regionalke do tiste vasi z avtocesto. Ni vecjih trgovin, samo ena mala, recimo ji "markator" stacuna. Ena boga gostilna. Dogaja se nic. To je to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Senior Dev je izjavil:

Spremljamo največji balon na trgu parcel v zgodovini samostojne Slovenije. Pogosto vidim primere ko par odšteje 300k evrov za nakup nekoliko večje parcele, ki niti ni na neki elitni lokaciji.

Stevilo parcel je omejena dobrina. Manj kot jih bo, vec bodo vredne. Mogoce ne cez 2-3 leta, ampak cez 10-20 let sigurno.
Zraven bodo prisle se omejitve naravovarstvenikov, ki bodo preprecili, da se njive, gozdovi, travniki spremenijo v gradbene parcele.
Stevilo prebivalcev bo tudi vedno vec, ce ne svojih pa priseljenih.

Tak, da ja, na dolgi rok se splaca dat tudi 300k. Ko bo v nekem vecjem mestu in obrobju mesta "zmanjkalo" parcel z normalno ceno, bodo na vrsti okoliske vasi oz. so ze in tako naprej.

V Nemciji so se banke ze ozrle naokoli in na veliko oglasujejo odkupovanje travnikov, sadovnjakov, sume okoli vasi, kjer vec ni praznih gradbenih parcel. 10 dni nazaj sem videl plakat, stanovanje za parcelo!
Sem poklical kaj konkretno je to. Pa so rekl, da pac ja. Za zanimivo parcelo se da dobit garsonjero v mestu naprimer.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tomlin ::

Pomanjkanje kupne moči prebivalstva bo prej ali slej vplivalo na ceno zemljišč posebno zunaj mest.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

m0LN4r ::

hipertija je izjavil:

Pa sej vse ok, parcele gor in dol. Me pa zanima, glede na povprečne plače IT, zdravnikov itd. Če si naredim osnovno matematiko - ali se vsi kreditirate za 100 let, ali kako? Če bi imel obroka 1000EUR mesečno, koliko rabiš povprečnega dohodka ne bom pisal = 800.000 / 1000EUR mesečno = dobrih 67 let odplačevanja. Poznam veliko dobrih podjetij oz. uspešnih kolegov podjetnikov in tudi ljudi na vodstvenih položajih iz javnega sektorja, pa s poštenim delom nimajo šans, sploh ne za ljudi iz gospodarstva, ker uspešni vlagajo nazaj. Prosim torej, kako, ne rabim postopka - ampak kako? to je slabih 70.000EUR na mesec, da v letu postaviš tole.

Ne bos verjela koliko ljudi dobi financno inekcijo starsev + starsi vzamejo del kredita ipd. fore. Folk je kr kreativen ratal okoli tega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

tomlin je izjavil:

Pomanjkanje kupne moči prebivalstva bo prej ali slej vplivalo na ceno zemljišč posebno zunaj mest.

Bolj malo, pac ne bo kupovalo prebivalstvo, ampak banke, nepremicninski investitorji, gradbene firme (tuje), postavile gor najemniski objekt in adijo.
Slovenija sele prihaja tja, kjer so na severu ze 10 let.
Vedno manj lastnikov, vedno vec najemnikov. Najemodajalci so pa zgoraj nasteti.

Tu je bi razpis za 40 parcel predlani. 22 parcel so kupile neke gradbene firme, da dveh parcelah bo manjsi blok. Zenin sodelavec je sel kupovat parcelo, je mutil okoli cene, je prisel cez 2 dni naslednji, je rekel za 5% vec kupim takoj, papirji na banki so ze podpisani. Adijo pamet.
Nama se je isto zgodilo s stanovanjem. V ponedeljek klical za ogled, v petek je bil termin, v sredo klice gospa, da je stvar prodana. S komer koli sem se do zdaj menil je jebeno.

PS: Fora je, da to ne smes vec gledat kot Slovenski trg, ampak evropski trg. Zenin sodelavec, Spanec, ki dela v Nemciji, sluzi zelo dobro, je kupil v spaniji ze 4. stanovanje in oddaja v najem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tomlin ::

m0LN4r je izjavil:

tomlin je izjavil:

Pomanjkanje kupne moči prebivalstva bo prej ali slej vplivalo na ceno zemljišč posebno zunaj mest.

Bolj malo, pac ne bo kupovalo prebivalstvo, ampak banke, nepremicninski investitorji, gradbene firme (tuje), postavile gor najemniski objekt in adijo.
Slovenija sele prihaja tja, kjer so na severu ze 10 let.
Vedno manj lastnikov, vedno vec najemnikov. Najemodajalci so pa zgoraj nasteti.

Tu je bi razpis za 40 parcel predlani. 22 parcel so kupile neke gradbene firme, da dveh parcelah bo manjsi blok. Zenin sodelavec je sel kupovat parcelo, je mutil okoli cene, je prisel cez 2 dni naslednji, je rekel za 5% vec kupim takoj, papirji na banki so ze podpisani. Adijo pamet.
Nama se je isto zgodilo s stanovanjem. V ponedeljek klical za ogled, v petek je bil termin, v sredo klice gospa, da je stvar prodana. S komer koli sem se do zdaj menil je jebeno.

PS: Fora je, da to ne smes vec gledat kot Slovenski trg, ampak evropski trg. Zenin sodelavec, Spanec, ki dela v Nemciji, sluzi zelo dobro, je kupil v spaniji ze 4. stanovanje in oddaja v najem.


Sigurno je v tem določena logika. Toda pri trenutni "rahlo nenavadni" slo politiki, ko se tuji in tudi naši investitorji umikajo iz Slovenije, vprašanje kaj bo. Nedavno sem govoril z Nemcem, ki se je zanimal za nakup v Sloveniji, mi je odvrnil, da je zanj iz Hamburga dostopnost do Slovenije slabša kot do Grčije ali Španije. Nazadnje je kupil manjšo hišo na Siciliji.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

m0LN4r je izjavil:


Bolj malo, pac ne bo kupovalo prebivalstvo, ampak banke, nepremicninski investitorji, gradbene firme (tuje), postavile gor najemniski objekt in adijo.
Slovenija sele prihaja tja, kjer so na severu ze 10 let.
Vedno manj lastnikov, vedno vec najemnikov. Najemodajalci so pa zgoraj nasteti.


Investitorji, tudi če že mislijo graditi za oddajo, bodo lahko kmalu na suhem, ljudje še za najemnine bodo stežka nabrali, in kaj sledi?
Stikali se bomo, cele rodbine, na majhni kvadraturi kot po WWII.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Pat_MaGroin ::

Glede na to, da cela Evropa rine v new age komunizem, bi mene kot lastnika xy nepremičnin prej skrbelo kot pa kaj drugega :).

Senior Dev ::

tomlin je izjavil:

Pomanjkanje kupne moči prebivalstva bo prej ali slej vplivalo na ceno zemljišč posebno zunaj mest.

Kako pomanjkanje kupne moči? Plača gre trikrat letno vsaj za 15% gor, ker ni delavcev, inflacija pa je samo 10% letno.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

m0LN4r ::

tomlin je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Bolj malo, pac ne bo kupovalo prebivalstvo, ampak banke, nepremicninski investitorji, gradbene firme (tuje), postavile gor najemniski objekt in adijo.
Slovenija sele prihaja tja, kjer so na severu ze 10 let.
Vedno manj lastnikov, vedno vec najemnikov. Najemodajalci so pa zgoraj nasteti.


Investitorji, tudi če že mislijo graditi za oddajo, bodo lahko kmalu na suhem, ljudje še za najemnine bodo stežka nabrali, in kaj sledi?
Stikali se bomo, cele rodbine, na majhni kvadraturi kot po WWII.

Kje pa bojo ljudje? Na cesti? Ziveli bojo pac, da odkartajo najemnino.

V moji rodni vasi, ki je bogu za hrbtom, so anglezi kupili nekaj, nemci, pa v svicarski lasti je ena hisa, ce se ne motim. Pa tega niti ni tak malo naokoli.
To nimajo za zivet, tam so na pocitnicah. Zlahta pride, frendom oddajo.
Se vedno dooosti ceneje, kot gori. V pomurju dobis bajto za ceno bolsga avta, mi je nemc rekel, ki je sosed mojih tastarih ca. eno leto.

Sem gledal en prispevek, na madzarskem je se hujse. So vasi kjer so vec kot 50% his pokupli ze tujci.

Ker pac to ni denar. Gor je stara hisa na vasi 500k, novejsa blizu mesta 900k+.
Kok stanovanj dobis za to v MB.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tomlin ::

Seveda drži že kar nekaj časa (npr. Angleži v Prekmurju), samo to so manjši investitorji(fizične osebe), ki lahko oddajajo tudi svojim znancem in sorodstvu. Govorili pa smo o večjih investitorjih z večstanovanjskimi hišami, bloki. Teh za gotovo ne bo na pretek. Povej mi en sam primer, da je tuj investitor gradil v Prekmurju blok za oddajo. Še do nedavnega so tudi množično Tržačani kupovali na Krasu, zdaj se to ustavlja. To "preseljevanje narodov" je postal modni trend. Še mene je ameriški bratranec spraševal o nakupih na Poljskem. Samo to ni rešitev za slovensko pomanjkanje stanovanj.
https://sobotainfo.com/novica/lokalno/m...
https://www.dnevnik.si/1042435248/slove...
https://siol.net/posel-danes/novice/nek...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Buggy ::

Pri ceni parcele je potrebno upostevati vec zadev. Prva stvar je kako je odmaknjena od ostalih in istocasno blizu infrastrukturi, ter vecjega mesta oz. povezav.
Ce gres kupovati parcelo manj kot 2000m2 ne zelis, ker imet svojo bajto pa soseda 50m stran je isti kurec kot ce si v bloku. Se hujse zgodbe poslusam o t.i dvojckih, ko snobovci mislijo, da so na ruralnem obmocju sred narave nasli mir :))
Ni lepsega kot vukojebina, sred hoste, poleti vedno 5 stopinj manj kot v LJ, mir, zivega kureca okoli, ki bi bi najedal s svojo prisotnostjo...se zmer pa manj kot uro do LJ z vsemi vrtci, OS, bankami, postami in trgovinami ...5 min stran s kolesom :D

Buggy ::

Buggy je izjavil:

Pri ceni parcele je potrebno upostevati vec zadev. Prva stvar je kako je odmaknjena od ostalih in istocasno blizu infrastrukturi, ter vecjega mesta oz. povezav.
Ce gres kupovati parcelo manj kot 2000m2 ne zelis, ker imet svojo bajto pa soseda 50m stran je isti kurec kot ce si v bloku. Se hujse zgodbe poslusam o t.i dvojckih, ko snobovci mislijo, da so na ruralnem obmocju sred narave nasli mir :))
Ni lepsega kot vukojebina, sred hoste, poleti vedno 5 stopinj manj kot v LJ, mir, zivega kureca okoli, ki bi bi najedal s svojo prisotnostjo...se zmer pa manj kot uro do LJ z vsemi vrtci, OS, bankami, postami in trgovinami ...5 min stran s kolesom :D


Aja ..sam sem dal miljon tolarjev za 2000m2 in se 200 tavzent za penale, ker sem pac to parcelo hotu met...mi je zal? Zdej jeben drobiz. 25 let nazaj ne tolk.

...sem pa rojen in do OS tipicen Ljubljancan, ki je zelel ven, ceprav imel stanovanje v LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

jernejl ::

Buggy je izjavil:

Aja ..sam sem dal miljon tolarjev za 2000m2 in se 200 tavzent za penale, ker sem pac to parcelo hotu met...mi je zal? Zdej jeben drobiz. 25 let nazaj ne tolk.

Malo za občutek, koliko je bilo tedaj 1,2mio... nekaj cen iz leta 1998:
- pralni stroj Gorenje: 51.990 SIT
- Citroen Saxo: od 1.329.000 SIT
- VW Passat: od 3.678.000,00 SIT

111111111111 ::

tomlin je izjavil:


Jaz bi si vzel čas, vsaj eno leto. V tem času pa vsak dan preverjal kaj se prodaja in kupuje. Kot že vidiš iz te naše diskusije, so mnenja in cene zelo različne, niso vsi komentatorji vsi troli. Ko pa "zamirkaš" ugodno ponudbo, pa pot pod noge in na ogled, ter skušaj ugotoviti tudi druge okoliščine (sosedje, prodajalec nujno rabi denar?, ostale pomanjkljivosti…), vrag se vedno skriva v podrobnostih. Ne skoči na prvo žogo.

Če se ti ne mudi z nakupom in imaš denar pripravljen, je tole odličen predlog. Prva žoga je velikokrat zelo slaba.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

trancer01 ::

tomlin je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Bolj malo, pac ne bo kupovalo prebivalstvo, ampak banke, nepremicninski investitorji, gradbene firme (tuje), postavile gor najemniski objekt in adijo.
Slovenija sele prihaja tja, kjer so na severu ze 10 let.
Vedno manj lastnikov, vedno vec najemnikov. Najemodajalci so pa zgoraj nasteti.


Investitorji, tudi če že mislijo graditi za oddajo, bodo lahko kmalu na suhem, ljudje še za najemnine bodo stežka nabrali, in kaj sledi?
Stikali se bomo, cele rodbine, na majhni kvadraturi kot po WWII.


Popravek, kot celotno zgodovino človeštva pred in po 2. svetovni vojni, razen zadnjih nekaj desetletij. Pa še danes se mnogi stiskajo na premajhni kvadraturi.

Senior Dev ::

Dobre parcele so od 300k gor. Ostalo je bolj ali manj sociala in življenje na poceni parceli je človeka nedostojno.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

trancer01 ::

Kakovostno ga trolaš, Senior Dev.:))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene hiš na Gorenjskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13915711 (11475) kriptobog
»

Dobre "cost-benefit" lokacije v bližini večjih mest (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527595 (5814) m0LN4r
»

Cena Ljubljanske hise in zemlje

Oddelek: Loža
313763 (1940) Hawker

Več podobnih tem