» »

Zakaj se radio vse manj posluša?

Zakaj se radio vse manj posluša?

«
1
2

BadgerSkin ::

Meni se zdi, da se radio vse manj posluša predvsem zaradi pre komercialnih odločitev urednikov/lastnikov radijskih postaj, saj po mojem opažanju veliko radijskih postaj vrti predvsem komercialno, plesno glasbo, razne dance pop scene in podobno, pri rock glasbi pa se predvsem najde kakšne Queen, AC/DC in kaj podobnega, če je urednik, oziroma voditelj ravno "roker". Vem, da mora sodoben radio vrteti take pesmi, da bodo ljudje ostali priklopljeni, da bodo slišali še oglase. Ampak radio kot medij, bi bil takoj rešen, če bi bile uredniške politike malo bolj drzne in da bi dejansko "več glasbe manj govora" pomenilo pesem-reklama-pesem-reklama-pesem-nujno prometno obvestilo-reklama pesem. Ne pa da bi vmes voditelj imel cel referat o temu kaj je imel za malico. Ja vem spletni radiji so načeloma bolj glasbeno usmerjeni, ampak to so v bistvu že bolj playlisti.
Rant over.

ZveeZ ::

Jaz bi radio poslusal predvsem zaradi dobrega programa z obcasno dobro glasbo. Ker tega pri nas ni, pa se v avtu predvajajo podcasti in playliste.

guano ::

Jaz poslušam samo še Toti Radio.

https://totiradio.si/

Najboljši radio pri nas.

BadgerSkin ::

ZveeZ je izjavil:

Jaz bi radio poslusal predvsem zaradi dobrega programa z obcasno dobro glasbo. Ker tega pri nas ni, pa se v avtu predvajajo podcasti in playliste.

To je tudi način, jaz sem predvsem rokersko vsmerjen, ampak je pri nas na žalost "radio rock" malo preveč normie za moj glasbeni okus...zakaj niso tam malo bolj drzni pa spustijo kaj frišnega od Sabaton, Powerwolf ali mogoče Rammstein? Kaj bodo "rokerji" zamenjali postajo na ognjišče, da jih ne bi obsedel hudič?

ZveeZ ::

BadgerSkin je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Jaz bi radio poslusal predvsem zaradi dobrega programa z obcasno dobro glasbo. Ker tega pri nas ni, pa se v avtu predvajajo podcasti in playliste.

To je tudi način, jaz sem predvsem rokersko vsmerjen, ampak je pri nas na žalost "radio rock" malo preveč normie za moj glasbeni okus...zakaj niso tam malo bolj drzni pa spustijo kaj frišnega od Sabaton, Powerwolf ali mogoče Rammstein? Kaj bodo "rokerji" zamenjali postajo na ognjišče, da jih ne bi obsedel hudič?

Oni vrtijo glasbo, ki je všeč večini populacije. Briga njih za 1% :)
Zato tudi jaz, ki komercialne glasbe ne prebavim, enostavno ne morem poslusat nobene nase radijske postaje.

Utk ::

Zato tudi jaz, ki komercialne glasbe ne prebavim, enostavno ne morem poslusat nobene nase radijske postaje.

Jaz poslušam samo komercialo, pa vseeno ne prebavim nobene naše radijske postaje. Ka pa to?

Bokyyy ::

Bi se kar strinjal, da bi si lahko Rock radio dovolil malo vec, vendar se mi zdi, da je bolj komercialno usmerjen in predvaja rock, ki je všečen večini.
Mogoče več različne rock in ostale glasbe srečamo na VAL 202, ki pa včasih pretirava z dolžino govornih vsebin, dasiravno lahko trdim, da je kar nekaj zanimivih in včasih poucnih.
Za ostale komercialno usmerjene postaje pa lahko samo rečem, da se čisto preveč ponavlja ena in ista glasba...kar pa s časoma postane neposlušljivo.

WizzardOfOZ ::

Če si cel dan prisiljen poslušat eno radijsko postajo, ugotoviš da imajo en dvd s 40 komadi, ki se vrtijo cel dan, večkrat na dan. Če pa poslušaš več dni, pa ugotoviš, da iste komade predvajajo celo ob istih urah.
Lahko bi vsaj random komade nabral, pa bi jih nabral ene 300 do 400 različnih, pa jih predvajal, ne pa eno in isto štiri do petkrat na dan.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DamijanD ::

Val202 ima malo več pestrosti kar se tega tiče...

kow ::

Tudi sam nisem ravno izbircen, ampak tudi zame je radio rock res prevec konzervativen. Lahko bi vrteli vec novih vsebin.

Likalnik ::

jaz poslušam samo še BEST FM radio...vse ostalo so jajca

enemon ::

Če vam jodlarji ne gredo preveč na živce, je FM4 dobra izbira. Imajo tudi svoje momente, ko jim trga, sicer pa kul indie glasba večinoma.

perpetum ::

BadgerSkin je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Jaz bi radio poslusal predvsem zaradi dobrega programa z obcasno dobro glasbo. Ker tega pri nas ni, pa se v avtu predvajajo podcasti in playliste.

To je tudi način, jaz sem predvsem rokersko vsmerjen, ampak je pri nas na žalost "radio rock" malo preveč normie za moj glasbeni okus...zakaj niso tam malo bolj drzni pa spustijo kaj frišnega od Sabaton, Powerwolf ali mogoče Rammstein? Kaj bodo "rokerji" zamenjali postajo na ognjišče, da jih ne bi obsedel hudič?
Poizkusi Radio Bob. Odkar je Jonas poslanec je sicer malo slabse, ampak je se vedno boljse od ostalih. Vrtijo pa izkljucno Rock. Na poti v sluzbo in nazaj je bolj mainstream, zvecer imajo pa tematske oddaje in je lahko precej alter scena.

PacificBlue ::

enemon je izjavil:

Če vam jodlarji ne gredo preveč na živce, je FM4 dobra izbira. Imajo tudi svoje momente, ko jim trga, sicer pa kul indie glasba večinoma.


Večinoma poslusam fm4, imajo veliko boljso glasbo, kot vecina slo radijskih postaj.

https://fm4.orf.at/

ZveeZ ::

Utk je izjavil:

Zato tudi jaz, ki komercialne glasbe ne prebavim, enostavno ne morem poslusat nobene nase radijske postaje.

Jaz poslušam samo komercialo, pa vseeno ne prebavim nobene naše radijske postaje. Ka pa to?

Kupi probiotike?:)

energetik ::

BadgerSkin je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Jaz bi radio poslusal predvsem zaradi dobrega programa z obcasno dobro glasbo. Ker tega pri nas ni, pa se v avtu predvajajo podcasti in playliste.

To je tudi način, jaz sem predvsem rokersko vsmerjen, ampak je pri nas na žalost "radio rock" malo preveč normie za moj glasbeni okus...zakaj niso tam malo bolj drzni pa spustijo kaj frišnega od Sabaton, Powerwolf ali mogoče Rammstein? Kaj bodo "rokerji" zamenjali postajo na ognjišče, da jih ne bi obsedel hudič?

Se strinjam. Poslušljivi so kvečjemu Rock, BOB in Val202. Pa še to pri prvih dveh stalno ponavljajo. Pa dobro, za takrat ko se mi ne da pobrskat po moji metal listi se da zdržat.
vires in numeris

ZveeZ ::

Jaz pa na krajsih voznjah, ko ne vklapljam streama, imam radio na off. Tako zelo cenim nase radijske postaje, da raje poslusam anemičnega štirivaljnika.

LeQuack ::

Problem je da so po vsaki pesmi oglasi. In pa na vse pol ure poročila na vseh postajah.
Quack !

Sparkxl ::

guano je izjavil:

Jaz poslušam samo še Toti Radio.

https://totiradio.si/

Najboljši radio pri nas.


Žal se ne morem strinjati, čeprav sem upal da bo kaj iz tega. Dopoldan in zgodaj popoldan še je nekaj programa, vse ostalo pa reklama na reklamo na reklamo. In to 5 reklam neprestano na repeat. Čez vikend pa je sploh neposlušljivo

sardina ::

BadgerSkin je izjavil:

Meni se zdi, da se radio vse manj posluša predvsem zaradi pre komercialnih odločitev urednikov/lastnikov radijskih postaj

Tako je, razlog pa so reklame. In to ne samo direktne ampak tudi indirektne, kjer je postajam plačano da vrtijo določene komade bolj pogosto.

Netrunner ::

Jaz bi ga več poslušal če se ne bi toliko ponavljali. Par dni poslušaš en radio in veš kaj boš poslušal naslednjih 6 mesecov, saj vrtijo eno in isto... vsaj kar se pesmi tiče. Pa vsi so isti... kot da imajo na razpolago samo 20 pesmi katere mešano vrtijo v nedogled.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

fikus_ ::

Opažam da manjše radijske postaje zakupijo en blok glasbe in ga nekaj časa vrtijo do onemoglosti, potem zakupijo drug blok glasbe in ....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

gruntfürmich ::

zadnje čase tudi sam dam občasno malo radijske postaje v eter. ampak to izključno v avtu, v stanovanju pa moja želi tišino.
včasih je bila v mojem avtu 100% glasba iz ključka, sedaj pa se najdejo postaje kot so ARS, ter zares samo občasno VAL 202, SLO 1, KRKA, Radio SI; ko imam sopotnike.

opažam pa da kar nekaj ljudi posluša Radio 1; in vidim da ti poslušalci niso sposobni dojeti kako jim na tej postaji perejo možgane.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Scaramouche3 ::

BadgerSkin je izjavil:

Meni se zdi, da se radio vse manj posluša predvsem zaradi pre komercialnih odločitev urednikov/lastnikov radijskih postaj, saj po mojem opažanju veliko radijskih postaj vrti predvsem komercialno, plesno glasbo, razne dance pop scene in podobno, pri rock glasbi pa se predvsem najde kakšne Queen, AC/DC in kaj podobnega, če je urednik, oziroma voditelj ravno "roker". Vem, da mora sodoben radio vrteti take pesmi, da bodo ljudje ostali priklopljeni, da bodo slišali še oglase. Ampak radio kot medij, bi bil takoj rešen, če bi bile uredniške politike malo bolj drzne in da bi dejansko "več glasbe manj govora" pomenilo pesem-reklama-pesem-reklama-pesem-nujno prometno obvestilo-reklama pesem. Ne pa da bi vmes voditelj imel cel referat o temu kaj je imel za malico. Ja vem spletni radiji so načeloma bolj glasbeno usmerjeni, ampak to so v bistvu že bolj playlisti.
Rant over.


Noben otrok,danes nebi kaj takega postal, to je samo tvoja navezanost na medij...
Kot da bi jaz rekel,zakaj ni več cd-jev v prodaji?

Miha 333 ::

Na splošno ljudje ne poslušajo več toliko linearnih programskih vsebin, kot je klasični radio. Vse bolj jih nadomešča vsebina na zahtevo, bodisi v obliki lastnih playlist ali podcastov. Kar je v današnjih časih s pomočjo storitev kot so Spotify/Tidal precej enostavno in po pravici ne vem, zakaj bi poslušal "vsiljeno" glasbo radijskega programa, ko lahko lastno playlisto. Glede govornih vsebin pa so vsi po vrsti dolgočasni, na komercialnih pa voditelji na splošno želijo biti preveč duhoviti in ti čez čas začne najedat. Kar se pa novic tiče, pa na radiu ob 12.00 povedo novice, ki sem jih zjutraj ob 7.00 prebral na telefonu. Skratka old news ali celo yesterday's news. Da ne začnem o tem, da je na DAB kvaliteta zvoka kriminalno slaba.

IL_DIAVOLO ::

guano je izjavil:

Jaz poslušam samo še Toti Radio.

https://totiradio.si/

Najboljši radio pri nas.


Najboljsega radia ni, ker je vsako postajo precej mučno poslušat več kot par minut.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ahac ::

kow je izjavil:

Tudi sam nisem ravno izbircen, ampak tudi zame je radio rock res prevec konzervativen. Lahko bi vrteli vec novih vsebin.

Pri poslušanju Rock radia bi lahko mislil, da rock zadnjih 20 let sploh ne obstaja več....
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BCSman ::

Radio Sraka še eden redkih neodvisnih, val202 leftist propaganda, večino ostalih pa vemo kdo si lasti.

Miki N ::

Val202 je ok glede glasbene opreme, motijo pasivno-agresivni špikerji s svojimi bistroumnimi namigi in neki psevdo-intelektualnimi šalami.

Gregor P ::

V glavnem so podkasti prevladali ... čeprav včasih sede tudi kakšen padam padam8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

5ygmq ::

ars ftw :D

MIHAc27 ::

BadgerSkin je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Jaz bi radio poslusal predvsem zaradi dobrega programa z obcasno dobro glasbo. Ker tega pri nas ni, pa se v avtu predvajajo podcasti in playliste.

To je tudi način, jaz sem predvsem rokersko vsmerjen, ampak je pri nas na žalost "radio rock" malo preveč normie za moj glasbeni okus...zakaj niso tam malo bolj drzni pa spustijo kaj frišnega od Sabaton, Powerwolf ali mogoče Rammstein? Kaj bodo "rokerji" zamenjali postajo na ognjišče, da jih ne bi obsedel hudič?

Jaz komada Du hast še zmeraj ne morem slišat, ker so ga nekaj časa vrteli do onemoglosti. Ne vem a na rocku ali na radio 1..nima veze. BOB je veliko bolj rokersko usmerjen kot Rock radio. Se mi zdi da tudi manj ponavlja kot ostali.
Glede Val 202... so po moje edini, ki se upajo spustiti tudi kako alternativo ampak problem tam so pa oddaje. Ne bi pol ure poslušal o hemeroidih, hvala.

Drugače ja... ponavljanje. Preživim reklamo po vsakem komadu, ampak če bom že tretjič tisti dan slišal isti komad bom ali menjal postajo ali ugasnil radio.

BDW.: Sem bil na vzorčenju Rock Radia, kjer smo ocenjevali 720 komadov. Mi kar solzica po licu steče, ko se spomnim kaj vse smo tam poslušali hudih komadov..potem pa Radio Express v2.0 (kdor ne pozna.. stari rock/pop 70.80.90.ih let)

Miki N ::

Eh tudi BOB se zna faaajn ponavljati čez dan, ponoči pa seveda nastopijo tudi kaki "Težki časi" ali kaj je že bila tista oddaja.

nejclp ::

Študent je še vedno najboljši radio. Četudi se mi včasih milo stori, ko poslušam naivne milenijske in zumerske komentatorje, ki skušajo dojeti življenje, ampak muzka mi ponavadi sede. Če ne je še ARS in jasno mp3ji, ko je omenjeno izven dosega.

link_up ::

jaz odkar imam AndroidAuto poslusam samo se Tidal. Majo super hard rock in metal playliste...pa se froci se derejo hey google, ce jim ni vsec :D
In and Out

MIHAc27 ::

Pri nam je avto radio samo še za Fotra. Ostali imajo vsi svoje telefone+slušalke. (Žena posluša Dalmatinske, sin narodne, hči boybande in korejce jaz pa heavy/rock. Tko da je ni postaje, ki bi zadovoljila vse)

Saul Goodman ::

BadgerSkin je izjavil:

Meni se zdi, da se radio vse manj posluša predvsem zaradi pre komercialnih odločitev urednikov/lastnikov radijskih postaj, saj po mojem opažanju veliko radijskih postaj vrti predvsem komercialno, plesno glasbo, razne dance pop scene in podobno, pri rock glasbi pa se predvsem najde kakšne Queen, AC/DC in kaj podobnega, če je urednik, oziroma voditelj ravno "roker". Vem, da mora sodoben radio vrteti take pesmi, da bodo ljudje ostali priklopljeni, da bodo slišali še oglase. Ampak radio kot medij, bi bil takoj rešen, če bi bile uredniške politike malo bolj drzne in da bi dejansko "več glasbe manj govora" pomenilo pesem-reklama-pesem-reklama-pesem-nujno prometno obvestilo-reklama pesem. Ne pa da bi vmes voditelj imel cel referat o temu kaj je imel za malico. Ja vem spletni radiji so načeloma bolj glasbeno usmerjeni, ampak to so v bistvu že bolj playlisti.
Rant over.


radio študent. 89.3, radiostudent.si prek web, obstaja tudi na apple music. brez komercialnega sranja, oglasi so zabavni, oddaje so poučne, imaš pa tudi redne tedenske seanse, kot je npr. rhyme kickers ob četrtkih zvečer za ljubitelje hip-hopa, kjer ti Jizah ne spusti samo playliste, ampak se še mal predebatira dogajanje na sceni, med NBA sezono pa se pokomentira še mal dogajanje v ligi, glede na to da sta hip-hop in košarka močno povezana.

top shit od radija.

še arhiv oddaj za testiranje: https://radiostudent.si/glasba/ryhme-ki...

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Ne poslušam radia, ker raje tisti čas ko sem v avtu poslušam kak podcast in se kaj novega naučim, kot pa da po radiu kaj novega slišim.

Scorpy84 ::

Saul Goodman je izjavil:

BadgerSkin je izjavil:

Meni se zdi, da se radio vse manj posluša predvsem zaradi pre komercialnih odločitev urednikov/lastnikov radijskih postaj, saj po mojem opažanju veliko radijskih postaj vrti predvsem komercialno, plesno glasbo, razne dance pop scene in podobno, pri rock glasbi pa se predvsem najde kakšne Queen, AC/DC in kaj podobnega, če je urednik, oziroma voditelj ravno "roker". Vem, da mora sodoben radio vrteti take pesmi, da bodo ljudje ostali priklopljeni, da bodo slišali še oglase. Ampak radio kot medij, bi bil takoj rešen, če bi bile uredniške politike malo bolj drzne in da bi dejansko "več glasbe manj govora" pomenilo pesem-reklama-pesem-reklama-pesem-nujno prometno obvestilo-reklama pesem. Ne pa da bi vmes voditelj imel cel referat o temu kaj je imel za malico. Ja vem spletni radiji so načeloma bolj glasbeno usmerjeni, ampak to so v bistvu že bolj playlisti.
Rant over.


radio študent. 89.3, radiostudent.si prek web, obstaja tudi na apple music. brez komercialnega sranja, oglasi so zabavni, oddaje so poučne, imaš pa tudi redne tedenske seanse, kot je npr. rhyme kickers ob četrtkih zvečer za ljubitelje hip-hopa, kjer ti Jizah ne spusti samo playliste, ampak se še mal predebatira dogajanje na sceni, med NBA sezono pa se pokomentira še mal dogajanje v ligi, glede na to da sta hip-hop in košarka močno povezana.

top shit od radija.

še arhiv oddaj za testiranje: https://radiostudent.si/glasba/ryhme-ki...


Dolgo nazaj sem jih poslušal, za foro, da se razume. Od takrat jih ne, ko misliš, da resno govorijo, čez 10-15 minut zavijejo v znastveno fantastiko, debata dveh piflarjev eden je ponavadi gost, ki ženske od blizu niso videli in nekaj sanjarita. Vsaj takšen občutek sem dobil, če so še danes isti, kar dvomim, ker se "osebje" menja na dnevni bazi, so daleč od poučnega, mogoče se zgodi preblisk in dobijo resnega gosta, ki ni študent in ima nekaj izkušenj v življenju. Glasba sem pa tja ok, vsak najde svoj okus, ampak z razlogom ga posluša samo določena skupina ljudi, ki ponavadi prerastejo ta radio, sam radio pa je še vedno na sociali, ker za kaj več ni zmožen. Je pa dobra zabavna odskočna deska za študente vsaj kar slišim/berem, da se dogaja v njihovih prostorih.

AgJ1 ::

Radio je tam nekje kot časopisi. Za penziče. Na odhodu na smetišče zgodovine.

Nikonja ::

Jaz se ne strinjam da je za penziče ker v avtih velika večina še vedno posluša radio in to se ne bo v kratkem spremenilo. Osebno radio poslušam samo zaradi kakšnih zanimivih oddaj (predvsem val202) muziko pa si vrtim iz Spotifaja ali YT ko sem povezan na android auto.

Saul Goodman ::

Scorpy84 je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

BadgerSkin je izjavil:

Meni se zdi, da se radio vse manj posluša predvsem zaradi pre komercialnih odločitev urednikov/lastnikov radijskih postaj, saj po mojem opažanju veliko radijskih postaj vrti predvsem komercialno, plesno glasbo, razne dance pop scene in podobno, pri rock glasbi pa se predvsem najde kakšne Queen, AC/DC in kaj podobnega, če je urednik, oziroma voditelj ravno "roker". Vem, da mora sodoben radio vrteti take pesmi, da bodo ljudje ostali priklopljeni, da bodo slišali še oglase. Ampak radio kot medij, bi bil takoj rešen, če bi bile uredniške politike malo bolj drzne in da bi dejansko "več glasbe manj govora" pomenilo pesem-reklama-pesem-reklama-pesem-nujno prometno obvestilo-reklama pesem. Ne pa da bi vmes voditelj imel cel referat o temu kaj je imel za malico. Ja vem spletni radiji so načeloma bolj glasbeno usmerjeni, ampak to so v bistvu že bolj playlisti.
Rant over.


radio študent. 89.3, radiostudent.si prek web, obstaja tudi na apple music. brez komercialnega sranja, oglasi so zabavni, oddaje so poučne, imaš pa tudi redne tedenske seanse, kot je npr. rhyme kickers ob četrtkih zvečer za ljubitelje hip-hopa, kjer ti Jizah ne spusti samo playliste, ampak se še mal predebatira dogajanje na sceni, med NBA sezono pa se pokomentira še mal dogajanje v ligi, glede na to da sta hip-hop in košarka močno povezana.

top shit od radija.

še arhiv oddaj za testiranje: https://radiostudent.si/glasba/ryhme-ki...


Dolgo nazaj sem jih poslušal, za foro, da se razume. Od takrat jih ne, ko misliš, da resno govorijo, čez 10-15 minut zavijejo v znastveno fantastiko, debata dveh piflarjev eden je ponavadi gost, ki ženske od blizu niso videli in nekaj sanjarita. Vsaj takšen občutek sem dobil, če so še danes isti, kar dvomim, ker se "osebje" menja na dnevni bazi, so daleč od poučnega, mogoče se zgodi preblisk in dobijo resnega gosta, ki ni študent in ima nekaj izkušenj v življenju. Glasba sem pa tja ok, vsak najde svoj okus, ampak z razlogom ga posluša samo določena skupina ljudi, ki ponavadi prerastejo ta radio, sam radio pa je še vedno na sociali, ker za kaj več ni zmožen. Je pa dobra zabavna odskočna deska za študente vsaj kar slišim/berem, da se dogaja v njihovih prostorih.


kader se menja ja, oddaje tudi niso vse biser, včasih se preprosto mal filozofira na jointu. vseeno boljš, kot blok reklam. ne spremljam 24/7 programa, izpostavil sem eno oddajo, rhyme kickers, ki ima napram šundru v slovenskem radijsku prostoru zame neko dodano vrednost.

Ganon ::

BadgerSkin je izjavil:

Meni se zdi


Na podlagi česa? Je bila narejena raziskava? Valiconova izpred dveh let, ki sem jo na hitro našel, tega ne potrjuje.

Phantomeye ::

Dejansko bodo mediji, kjer uporabnik nima kontrole nad tem kaj, kdaj in kako bo poslušal / gledal vsebine, počasi izginili.

Radio se splača poslušat samo, če so ti všeč različne pogovorne oddaje, pa še to najdeš dandanes kot audio on demand.

issak ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če si cel dan prisiljen poslušat eno radijsko postajo, ugotoviš da imajo en dvd s 40 komadi, ki se vrtijo cel dan, večkrat na dan. Če pa poslušaš več dni, pa ugotoviš, da iste komade predvajajo celo ob istih urah.
Lahko bi vsaj random komade nabral, pa bi jih nabral ene 300 do 400 različnih, pa jih predvajal, ne pa eno in isto štiri do petkrat na dan.


Bo kar držalo. Še zdaj imam v spominu "johnny's got a gun" ki so ga vrteli na radiu rock zjutraj na poti v službo in popoldne na poti domov. Vsak dan. Pa seveda cel kup oglasev med komadi.

Moj razlog zakaj ne poslušam radia - preveč oglasev. Imam raje Spotify.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

dela ::

Poslušam v avtu dva rock radia, ki vlečeta na našem koncu, pa je res skor isto pri obeh, če zavrtijo kaj po letu 1995, je že čudež. Nekaj cajta sem pa doma poslušal nek internetni rock radio, tam so vrteli bolj raznoliko in sem kar nekaj novih izvajalcev odkril, pri teh lokalnih še nobenega, vse zlajnano, pa sem res dosti ur preposlušal. Sam po drugi strani pa ne vem, kolk bi mi pasalo kaj ful dobrega in novega v avtu poslušat, bi mogoče začel preveč hitro vozit in se preveč vživel. Doma npr. ful poslušam podcaste, v avtu mi pa ne sedejo preveč.

Siso ::

ARS ,RAI radio 3, Študent ,občasno Capital ,radio skoz pržgan k sn doma

Matija82 ::

Saul Goodman je izjavil:

BadgerSkin je izjavil:

Meni se zdi, da se radio vse manj posluša predvsem zaradi pre komercialnih odločitev urednikov/lastnikov radijskih postaj, saj po mojem opažanju veliko radijskih postaj vrti predvsem komercialno, plesno glasbo, razne dance pop scene in podobno, pri rock glasbi pa se predvsem najde kakšne Queen, AC/DC in kaj podobnega, če je urednik, oziroma voditelj ravno "roker". Vem, da mora sodoben radio vrteti take pesmi, da bodo ljudje ostali priklopljeni, da bodo slišali še oglase. Ampak radio kot medij, bi bil takoj rešen, če bi bile uredniške politike malo bolj drzne in da bi dejansko "več glasbe manj govora" pomenilo pesem-reklama-pesem-reklama-pesem-nujno prometno obvestilo-reklama pesem. Ne pa da bi vmes voditelj imel cel referat o temu kaj je imel za malico. Ja vem spletni radiji so načeloma bolj glasbeno usmerjeni, ampak to so v bistvu že bolj playlisti.
Rant over.


radio študent. 89.3, radiostudent.si prek web, obstaja tudi na apple music. brez komercialnega sranja, oglasi so zabavni, oddaje so poučne, imaš pa tudi redne tedenske seanse, kot je npr. rhyme kickers ob četrtkih zvečer za ljubitelje hip-hopa, kjer ti Jizah ne spusti samo playliste, ampak se še mal predebatira dogajanje na sceni, med NBA sezono pa se pokomentira še mal dogajanje v ligi, glede na to da sta hip-hop in košarka močno povezana.

top shit od radija.

še arhiv oddaj za testiranje: https://radiostudent.si/glasba/ryhme-ki...


Rhyme kickers je nacionalni zaklad. Svaka čast Jizi za to vsakotedensko selekcijo, še posebej v teh hiperprodukcijskih časih kjer lahko v tednu izide 20 potencialno zanimivih albumov in ni šans, da vse sam preposlušam.

cvalsr ::

Katera postaja pa ima kolikor toliko sprotna in uporabna prometna obvestila?
Zaenkrat sem na Radio.si, ki ga lepo utišam (mute) in se ob začetku prometnih obvestil sam zbudi (pač RDS). Včasih je pa celo nekaj še za silo prebavljive glasbe.
Tako vsaj čez kako uro izvem, zakaj stojim v neki koloni na avtocesti. Bi bilo pa bolje kaj še bolj ažurnega.
DARS in AMZS sta ponavadi še "hitrejša", gugl pa ne pove vzroka zastoja in ne veš, kako dolgo boš čakal.

Glugy ::

Zakaj bi poslušal radio ki je prilagojen kar se da čim širši množici poslušalcev in pri tem marsikater kompromis sprejet če pa greš lahko na Spotify ipd storitve in imaš takorekoč algoritem ki te pozna in ti izbre musko ki je prilagojena točno tebi. ne tvoji soseski, ne tvojemu mestu, ne tvoji državi ampak točno teb. Točno tvoj izredno specifičen okus je tisti ki je na sporedu 24ur na dan.

Radio je fosil, takorekoč živeči ostanek starejših generacij.

Na sploh pa lahk pogledaš katere postaje se največ posluša. Radio Aktual k skor nima globalne ( torej lingua franka angleške ) pa slovenske muske. Polom. Pa še skoz isti komadi. Sej se ti res radio zagreni če kadarkol ima kdo radio pržgan je en in isti radio. Ti še ne misel ne pride da bi šel drug radio iskat ob priliki. Greš na youtube/spotify in točno veš kok boš mel reklam oz kok boš plačal, pa točno boš vedel da bo na sporedu tist kar ti odgovarja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radio kanal brez novic?

Oddelek: Loža
323106 (1817) naruto2
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613492 (8303) PreviousUser
»

Glasba na radiju

Oddelek: Loža
254702 (3773) Thuban
»

Slovenski komercialni radiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7913205 (11172) LuiIII
»

Rock in metal na slovenskih radijskih postajah...kje?

Oddelek: Loža
419431 (8424) šernk

Več podobnih tem