» »

Kateri meriknik krvnega tlaka?

Kateri meriknik krvnega tlaka?

fpbs ::

Imam že nekaj let merilnik krvnega tlaka Beurer 54 in sem z njim zelo zadovoljen. Po priporočilih proizvajalca bi ga moral že pred leti dati v pregled točnosti meritev in ponovne kalibracije. Ker predvidevam, da je to strošek cca 20-30€, morda tudi več, razmišljam, da je bolje, če kar kupim novega. Pri nakupu mi je najbolj pomembna točnost meritev.

mm&r ::

Si bom kar tole temo malo sposodil.

Za starejšo sorodnico iščem kvaliteten merilec krvnega tlaka, kaj se šteje za kvaliteten merilec?

Bom hvaležen za kakšen dober namig v katero smer naj gledam? Trenutno ima neko osnovno zadevo iz lokalne lekarne pa ni zadovoljna.

A. Smith ::

fpbs je izjavil:

Imam že nekaj let merilnik krvnega tlaka Beurer 54 in sem z njim zelo zadovoljen. Po priporočilih proizvajalca bi ga moral že pred leti dati v pregled točnosti meritev in ponovne kalibracije. Ker predvidevam, da je to strošek cca 20-30€, morda tudi več, razmišljam, da je bolje, če kar kupim novega. Pri nakupu mi je najbolj pomembna točnost meritev.

Lahko si tudi sposodiš merilnik od koga, ki ga je ravno nabavil. Primerjaš, kaj izmeri en in kaj drug. Če sta vrednosti dovolj podobni, je kalibracija opravljena...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mihagr ::

pravijo, da so Omron dobri, ne vem. dejstvo je, da so vsi več ali manj netočni, zato so to indikatorji. in to je čisto v redu, saj če imajo 5% ali 6% napake to ni tako slabo, istočasno pa je itak pomembnejše, da ti v daljšem času naredi enako napako. vedel boš kako se ti spreminja pritisk, če so odstopanja meritev majhna je to v redu, če pa so večja potem pa moraš itak k zdravniku in to potem on obravnava naprej.

k4vz0024 ::

Izredno natančni so s stolpcem živega srebra in seveda uporabo stetoskopa! Ko kupim elektronskega vedno primerjam z njim! Redno se ga ne uporablja, ker ni priročen in seveda je treba znati ravnati z njim! Je pa elektronske pogosto že pri nakupu nesti na servis, da ga skalibrirajo.

fpbs ::

A. Smith je izjavil:

fpbs je izjavil:

Imam že nekaj let merilnik krvnega tlaka Beurer 54 in sem z njim zelo zadovoljen. Po priporočilih proizvajalca bi ga moral že pred leti dati v pregled točnosti meritev in ponovne kalibracije. Ker predvidevam, da je to strošek cca 20-30€, morda tudi več, razmišljam, da je bolje, če kar kupim novega. Pri nakupu mi je najbolj pomembna točnost meritev.

Lahko si tudi sposodiš merilnik od koga, ki ga je ravno nabavil. Primerjaš, kaj izmeri en in kaj drug. Če sta vrednosti dovolj podobni, je kalibracija opravljena...

Saj to sem že poskusil , sicer z Omronom M6. Naredil sem kar nekaj primerjalnih meritev, pa mi je Omron v povprečju kazal za 8 manj.

mihagr ::

pozdravljen še enkrat. No saj ta razlika je tam 5-6%, kot sem ti že napisal. Tipično imajo merilniki krvnega tlaka tako napako, pomembneje je, da si stalno meriš ob istem času zjutraj in zvečer, na tešče in na enak način (sedenje, enaka namestitev manšete, se umiriš in izmeriš).
Dokler tvoje meritve tekom 10-14dni ne odstopajo veliko (seveda posebej zjutraj in posebej zvečer ko je pritisk višji) ~10% od dnevnega povprečja je vse v redu. Dokler imaš zgornji pritisk (in seveda spodnji) v območju 10% za tvojo starost in splošno stanje telesa in zdravja je to, to.
Ko pa imaš razliko 20% ali celo 30% in skače gor in dol, hja potem pa kar k zdravniku.

lp

Telbanc ::

Mora biti certificiran. Da so rezultati merodajni.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

starfotr ::

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Za domačo uporabo ne potrebujete ničesar delat, saj so merilniki dovolj dobri.

Zgoraj imate predpis, ki pa velja za profesionalno rabo.

Prav tako imate spodaj opis.

https://www.siq.si/nase-dejavnosti/kali...

Tako, da čim manj komplicirajte. In raje posvetite čas in energijo dosledni konsistentni izvedbi meritev.

fpbs ::

mihagr je izjavil:

pozdravljen še enkrat. No saj ta razlika je tam 5-6%, kot sem ti že napisal. Tipično imajo merilniki krvnega tlaka tako napako, pomembneje je, da si stalno meriš ob istem času zjutraj in zvečer, na tešče in na enak način (sedenje, enaka namestitev manšete, se umiriš in izmeriš).
Dokler tvoje meritve tekom 10-14dni ne odstopajo veliko (seveda posebej zjutraj in posebej zvečer ko je pritisk višji) ~10% od dnevnega povprečja je vse v redu. Dokler imaš zgornji pritisk (in seveda spodnji) v območju 10% za tvojo starost in splošno stanje telesa in zdravja je to, to.Ko pa imaš razliko 20% ali celo 30% in skače gor in dol, hja potem pa kar k zdravniku.

Povsem se strinjam s teboj. Samo, če vzameš ta moj primer primerjave Omrona, ki je bil pred kratkim na preverjanju točnosti meritev, in mojega Beurerja, ter priporočilo moje zdravnice, če bom dosegal višje vrednosti od 140/90, da bom moral jemati tablete za znižanje tlaka. In sedaj sem v položaju, da moj Beurer kaže preko 140, kar je že preveč, Omron pa kaže običajno manj kot 135, kar naj bi bilo normalno.

fpbs ::

mm&r je izjavil:

Si bom kar tole temo malo sposodil.
Za starejšo sorodnico iščem kvaliteten merilec krvnega tlaka, kaj se šteje za kvaliteten merilec? Bom hvaležen za kakšen dober namig v katero smer naj gledam? Trenutno ima neko osnovno zadevo iz lokalne lekarne pa ni zadovoljna.

Na Youtube imaš polno primerjav, ampak je vse neuporabno. Večina zelo hvali Omrone, samo kar sem jaz do sedaj uspel primerjati z mojim Beurerjem, me pri njih nekatere stvari motijo. Naprimer neusvetljen displej, tako da se zelo slabo vidijo prikazane vrednosti. Omron M6 meri tako, da najprej napihne manšeto, in potem meri ob počasnem spuščanju manšete. Beurer pa meri že ob napihovanju manšete, in je zato meritev krajša.

Gambino ::

Dobri merilnika tlaka so merilniki krvnega tlaka RIESTER!

fpbs ::

Ko gledam, ta preverjanja, ki jih opravijo pri pregledu merilnika, me malo moti, da merilnik ki ne odstopa od mejne vrednosti dobi zeleno značko. Sicer ne vem, kako ta preverjanja potekajo. Samo če imajo v ta namen ustrezen simulator krvnega pritiska, bi ti lahko izdali vsaj za dva tri merilna območja, stopnjo odstopanja od realne vrednosti. Malo dvomim, če merilnik odstopa preveč od prave vrednosti, da ga skalibrirajo.
"Na SIQ izvajamo redne overitve merilnikov krvnega tlaka z identifikacijo merila in prepoznavo odobrenih tipov iz baze podatkov priglašenih organov ali certifikatov o odobritvi tipa ter preskusom merilnika z namenom ugotavljanja ustreznosti predpisanih meroslovnih zahtev. Ustrezen merilnik je označen z značilno zeleno nalepko z datumom veljavnosti. Nalepka dokazuje, da je merilnik znotraj predpisanih zahtev pravilnika, za referenco pa se uporablja mednarodno priporočilo OIML R 16-in OIML R 16-2. Poleg kontrole na SIQ izvajamo tudi kalibracije merilnikov krvnega tlaka. Kalibrirani parametri so odvisni od tipa merilnika, običajno pa kalibriramo naslednje parametre:

- preverimo točnost kazanja merilnika pri naraščajočih in padajočih vrednostih
- izmerimo histerezno napako, v kolikor delovanje merilnika to dopušča
- izvedemo ostale funkcionalne teste (tesnjenje pnevmatskega sistema, test hitrega izpusta tlaka po predpisanih zahtevah)"

zee ::

Ze tri leta uporabljam avtomatski merilnik krvnega pritiska znamke Omron. Novejsi model se prodaja pod oznako BP7000. Dela brez tezav, podatki se preko bluetootha sinhronizirajo s telefonom. Rezultati so meritev so primerljivi z rezultati "rocnega" merilnika v bliznji zdravniski ordinaciji.

Kar sem opazil po treh letih rednega merjenja je, da moram biti pozoren, kako izvedem meritev. Sedeti moram bolj ali manj enako vsak dan, pocakati 3-5 minut pred meritvijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

feryz ::

V čem je keč, da moraš sedeti prej?
Srce dela tudi ko ne sediš 5 minut.
Jaz imam tudi nekega omrona, mp3. Bi rekel, da dela ok. To je pa tudi vse.

zee ::

Srce dela cel cas, vendar se krvni pritisk spreminja, ko se premikas, stojis, cepis... Tebe zanima krvni pritisk v mirovanju, se pravi moras nekaj casa mirovati. Ce hoces imeti primerljive rezultate, moras imeti primerljivo stanje mirovanja. Mozno je tudi, da je moj merilnik zelo obcutljiv. :)

Lahko poskusis sam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy watch 4

Oddelek: Kaj kupiti
467628 (918) dussan
»

Merilec krvnega tlaka

Oddelek: Loža
61395 (768) mojsterleo
»

Merilnik tlaka...

Oddelek: Loža
243915 (2649) Okapi
»

Znižanje krvnega pritiska (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678748 (6589) feryz
»

Visok pritisk (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510259 (8025) kingsix

Več podobnih tem