» »

problem OC Duron700

problem OC Duron700

Dusan_HD ::

Hello:
Hardware: Msi K7T Pro2a, duron700, 128mb PC133, Quantum 3.2gb dma33, Ati Rage z 8mb na PCI, bios verzija je 2.5
PROBLEM: duron mi noce nad 750mhz z zvisanjem multiplierja. voltazo sem probal do 1.8v. nic. sistem se ne zbudi.
kaj svetujete?
ray

OZZY ::

Močnejši napajalnik (če maš slučajno 200w). Še enkrat dobro pofrarbi L1 mostičke. Boljše hlajenje.

Na msi jevi strani imaš opcijo downloudat tudi power bios za OC. Ta ima možnost do 1.85V napetosti. Tisto malo 0,05v ti lahko prinese še kaj zadovoljstva.

Kot zadnje pa če ti ne gre več imaš smolo pri izbiri procesorja in zato imaš zelo zelo slab dan.>:D

še nekaj. A si durona sploh odklenu al si pa navijal preko fsbja. Tam si napisal, da si preko multiplajerja višal. Dej napiši kako maš naštimano 7,5x100fsb ali tako 7x107fsb.
Go with the flow.

Dusan_HD ::

noja...
napajalnik mam res samo 200w, ventilator je majesty (ta nizji)
bom flashal z ta zadnjim biosom, kot si rekel
navijal sem ga samo prek multiplierja, fsb je ostal na 100mhz. mosticke sem z 2x farbal. nasem sem tudi kode po katerih bom videl (ko pridem domov) kak dalec so spravili mojega durona (teden izdelave,...)
bom javil, ce mi kaj uspe
a mogoce ves kaj se zgodi ce povezem prvi L3 mosticek? na mojem duronu ni original povezan, a sem po pomoti (nevem kam sem gledal), povezal tudi prvi L3 mosticek.
ray

OZZY ::

lahko da je potem kriv napajalnik. Da dosežeš napetost 1.85 brez flašanja z novi biosom lahko dosežeš tudi tako ,da pobarvaš L7 mostičke. S tem dobiš maksimalno napetost 1.85V.
Za kaj služijo pa L3 pa ne vem.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

How to AMD Duron

Oddelek: Navijanje
401825 (1336) HyperKiller
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654404 (3669) SkyNet
»

SPREMINJANJE MNOŽILNIKA NA PROCESORJU !?

Oddelek: Navijanje
171417 (1043) ADF
»

MSI K7T Pro2 OC??

Oddelek: Navijanje
81222 (1114) OZZY
»

Dviganje napetosti za durona

Oddelek: Navijanje
191335 (1173) PsiHO

Več podobnih tem