» »

Hrvaška gre naprej, Slovenija pa nazaj

Hrvaška gre naprej, Slovenija pa nazaj

svecka ::

Povsod nas šišajo, največja sramota je da nas šišajo še države vzhodnega bloka. In to ORENG po tehnološkem razvoju, turizmu kot BDPju. Skratka povsod, še babe majo lepše.

PacificBlue ::

Kar tako malo na pamet. Eh saj je nimate..pameti namreč.

lynxslo5 ::

fur80 je izjavil:

Htvatov je 4,5 miljona in plačajo 12€ za HRT, Slovencev je 2 miljona in plačamo 12€ na za RTV.Sedaj pa računaj kdo ima več keša? Verjetno HDZ! ;)

Kaj vas tam na FDV res niso nič naučili niti malo logike.


A res naivno misliš, da če bi v Sloveniji RTV naročnino povišali na 25 evrov, potem bi pa ta ustanova imela boljši program?

Na FDV me pa niso mogli ničesar naučiti, saj nisem hodil na ta čuden faks. Na univerzi Edvarda Kardelja sem diplomiral na strojni fakulteti.

BCSman ::

RTV ne bo več dolgo 12eur/mesec sedaj ko ga je ta ekstremistična nesnaga prevzela. Bo vsaj 18.

zuki ::

Mimogrede, Hrvati imajo tudi bistveno boljše fašiste. Bolj konsistentni so, bolje zagovarjajo Hrvaške interese.

Tule so fašisti samo v škodo lastni državi.

Tako, da glede tega se pa strinjam, večjega sranja od slovenske desnice niti na Hrvaškem ne boš našel.

lynxslo5 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Htvatov je 4,5 miljona in plačajo 12EUR za HRT, Slovencev je 2 miljona in plačamo 12EUR na za RTV.Sedaj pa računaj kdo ima več keša? Verjetno HDZ! ;)

Kaj vas tam na FDV res niso nič naučili niti malo logike.


A res naivno misliš, da če bi v Sloveniji RTV naročnino povišali na 25 evrov, potem bi pa ta ustanova imela boljši program?

Na FDV me pa niso mogli ničesar naučiti, saj nisem hodil na ta čuden faks. Na univerzi Edvarda Kardelja sem diplomiral na strojni fakulteti.


Ne verjamem. Sicer ne bi tule služil denarja kot SDSov propagandist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

dronyx ::

lynxslo5 je izjavil:

Ko gledam Hrvaško, vidim pravi turistični bum. JeFf Bezos v Dubrovniku.

ja, samo Hrvaška ni samo Istra, Kvarner in Dalmacija. Sem se peljal iz Karlovca do Plitviških jezer. Novogradenj tu praktično ni. Večina hiš ob poti je bila zgrajenih v 60 in 70 letih prejšnjega stoletja, kakšna novejša morda tudi v 80 letih, pri čemer jih ni v vsem tem času skoraj nihče nič obnovil. Kot bi se tu čas ustavil že davno, v zlatih časih Jugoslovanskega socializma. Očitno so mladi od tu odšli, ostali pa so večinoma samo še starejši in upokojenci. Veliko hiš je ostalo tudi nedokončanih, nekje med prvo in tretjo gradbeno fazo, tako da v njih ni nikdar nihče živel, niso pa jih tudi podrli. V nekaterih hišah in celo stanovanjskih blokih v Karlovcu in Slunju se še vedno vidijo luknje zaradi vojaških spopadov za časa Hrvaške domovinske vojne. Kako to, da ni teh lukenj nihče zakrpal v 25 letih po vojni tudi na objektih, v katerih ljudje danes še živijo, je nenavadno in kaže izrazito apatičnost ljudi, ki so še ostali v teh krajih. Ob poti tudi ni videti kakšnih tovarn, industrije, nakupovalnih centrov, podjetniške iniciative ali vsaj kmečkega turizma. Celo obdelanih polj je malo. Zelo lepo, a propadajočo železniško postajo v Karlovcu bi lahko uporabili kot kuliso za snemanje druge sezone serije The last of Us, samo se bojim, da bi potem še Karlovac doživel usodo Dubrovnika.

Česa takega pri nas po moje ne vidiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

fur80 ::

lynxslo5 je izjavil:

fur80 je izjavil:

Htvatov je 4,5 miljona in plačajo 12EUR za HRT, Slovencev je 2 miljona in plačamo 12EUR na za RTV.Sedaj pa računaj kdo ima več keša? Verjetno HDZ! ;)

Kaj vas tam na FDV res niso nič naučili niti malo logike.


A res naivno misliš, da če bi v Sloveniji RTV naročnino povišali na 25 evrov, potem bi pa ta ustanova imela boljši program?

Na FDV me pa niso mogli ničesar naučiti, saj nisem hodil na ta čuden faks. Na univerzi Edvarda Kardelja sem diplomiral na strojni fakulteti.


Avstrijski ORF ima obvezno naročnino se mi zdi 20EUR ali 25EUR. Avstrijcev je 9 miljonov. Ali bi oni mogli imeti boljši program od našega? Po tvoje vsaj 10X boljšega od nas! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Smrekar1 ::

dronyx je izjavil:


ja, samo Hrvaška ni samo Istra, Kvarner in Dalmacija.


Hrvaška tudi ni samo julij in avgust.

Pojdi se malo vozit po teh "lepih" krajih marca ali novembra. To je pravi izgled "lepih" krajev, kar vidiš poleti je samo make-up za zmenek s turisti.

michael32 ::

Hrvaška zaenkrat še ni pred nami, je pa res, da oni gredo hitro naprej, tako kot cela Vzhodna Evropa, pri nas pa stagniramo. Oni se vozijo v peti prestavi, mi pa vozimo z zategnjeno ročno zavoro. Kar se tiče Češke, smo se včasih delali norce iz Čehov in njihovih Škod, danes je pa pri Slovencih Škoda Octavia bolj zaželen avto kot Renault ali Peugeot.

Vse vzhodno evropske države delajo prave stvari. Vsi vedo, da se z vožnjo po levi ne pride nikamor, edino velik del Slovencev še vedno misli, da bomo Švica postali z najvišjimi davki na svetu, nacionalizacijo nepremičnin in izgonom Boscarola v Argentino.

Zgodovina sprememb…

zuki ::

dronyx je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Ko gledam Hrvaško, vidim pravi turistični bum. JeFf Bezos v Dubrovniku.

ja, samo Hrvaška ni samo Istra, Kvarner in Dalmacija. Sem se peljal iz Karlovca do Plitviških jezer. Novogradenj tu praktično ni. Večina hiš ob poti je bila zgrajenih v 60 in 70 letih prejšnjega stoletja, kakšna novejša morda tudi v 80 letih, pri čemer jih ni v vsem tem času skoraj nihče nič obnovil. Kot bi se tu čas ustavil že davno, v zlatih časih Jugoslovanskega socializma. Očitno so mladi od tu odšli, ostali pa so večinoma samo še starejši in upokojenci. Veliko hiš je ostalo tudi nedokončanih, nekje med prvo in tretjo gradbeno fazo, tako da v njih ni nikdar nihče živel, niso pa jih tudi podrli. V nekaterih hišah in celo stanovanjskih blokih v Karlovcu in Slunju se še vedno vidijo luknje zaradi vojaških spopadov za časa Hrvaške domovinske vojne. Kako to, da ni teh lukenj nihče zakrpal v 25 letih po vojni tudi na objektih, v katerih ljudje danes še živijo, je nenavadno in kaže izrazito apatičnost ljudi, ki so še ostali v teh krajih. Ob poti tudi ni videti kakšnih tovarn, industrije, nakupovalnih centrov, podjetniške iniciative ali vsaj kmečkega turizma. Celo obdelanih polj je malo. Zelo lepo, a propadajočo železniško postajo v Karlovcu bi lahko uporabili kot kuliso za snemanje druge sezone serije The last of Us, samo se bojim, da bi potem še Karlovac doživel usodo Dubrovnika.

Česa takega pri nas po moje ne vidiš.


Poučna je tudi pot za Velebitom, če te bo kaj neslo v kraje bolj južno. Obvezno iti po stari cesti, ne po avtocesti, se boste lahko nagledali "ghost townov", napisov "mine" na poljih ipd.

Pa Slavonija je tudi poučna. Dejansko vse kar imajo Hrvatje je nekaj Zagreba in okolice, ter par kilometrov obalnega pasu. Vse ostalo je revščina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

PacificBlue ::

Selo 20-ak kilometara od Zagreba: Nema pitke vode pa je u kantama nosimo iz Save


https://www.vecernji.hr/amp/vijesti/bez...

kuglvinkl ::

michael32 je izjavil:

Hrvaška zaenkrat še ni pred nami, je pa res, da oni gredo hitro naprej, tako kot cela Vzhodna Evropa, pri nas pa stagniramo. Oni se vozijo v peti prestavi, mi pa vozimo z zategnjeno ročno zavoro. Kar se tiče Češke, smo se včasih delali norce iz Čehov in njihovih Škod, danes je pa pri Slovencih Škoda Octavia bolj zaželen avto kot Renault ali Peugeot.

Vse vzhodno evropske države delajo prave stvari. Vsi vedo, da se z vožnjo po levi ne pride nikamor, edino velik del Slovencev še vedno misli, da bomo Švica postali z najvišjimi davki na svetu, nacionalizacijo nepremičnin in izgonom Boscarola v Argentino.


Mislim, da je jasno, kaj bos naredil.
Your focus determines your reallity

fm13 ::

mtosev ::

Hrvaška ima višji DDV kot mi npr.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zuki ::

kuglvinkl je izjavil:

Vse vzhodno evropske države delajo prave stvari. Vsi vedo, da se z vožnjo po levi ne pride nikamor, edino velik del Slovencev še vedno misli, da bomo Švica postali z najvišjimi davki na svetu, nacionalizacijo nepremičnin in izgonom Boscarola v Argentino.


Imamo specifiko, ki je ostal države nimajo. Kapital je pri nas tako v kurcu, da zna samo preprodajati tuje izdelke, se zgovarjati čez levico in se boriti za oblast, da lahko krade iz državnega proračuna.

Ne vem, kaj ima pri vsem skupaj vožnja po levi. Ker ni problem v politični opciji levice ampak je problem v podjetništvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

Sparkxl ::

michael32 je izjavil:

Hrvaška zaenkrat še ni pred nami, je pa res, da oni gredo hitro naprej, tako kot cela Vzhodna Evropa, pri nas pa stagniramo. Oni se vozijo v peti prestavi, mi pa vozimo z zategnjeno ročno zavoro. Kar se tiče Češke, smo se včasih delali norce iz Čehov in njihovih Škod, danes je pa pri Slovencih Škoda Octavia bolj zaželen avto kot Renault ali Peugeot.

Vse vzhodno evropske države delajo prave stvari. Vsi vedo, da se z vožnjo po levi ne pride nikamor, edino velik del Slovencev še vedno misli, da bomo Švica postali z najvišjimi davki na svetu, nacionalizacijo nepremičnin in izgonom Boscarola v Argentino.


Torej, narediva eno hitro vajo...obljubim da je enostavna in bo zelo poučna:

idi na google.com in napiši not slovenia gdp per capita

Dobil boš 3 grafe...slovenija, hr in slovaška. Krivulje vseh državo imajo enako obliko, le da je slovenska najvišje pozicionirana. Ker sumim da nisi med najbolj nadarjenimi, ti bom razložil kaj to pomeni. Pomeni, da se razvijamo približno enako hitro. Če bi nas prehitevali po levi in desni, bi naša krivulja bila ravna, ostale pa navzgor. Pa ni tako.

In ta vaja razkrije še eno zanimivost...pri 1x manjšem prebivalstvu ustvarimo skoraj duplo več kot hrvati. In oni nas prehitevajo? Eni res kadite neke čudne stvari.

Mato989 ::

mtosev je izjavil:

Jaz ne vidim, da bi nas kmalu hrvaška prehitela. Smo najbolj razvita država EX YU.


Slaba tolažba... kot bi bil glavni car v greznici
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fur80 ::

Evo, tak se keš dela na Hrvaškem

Tomašević: Muž i žena imaju po 2000 eura plaće, gradski stan plaćaju sto eura
https://www.index.hr/vijesti/clanak/vid...

zuki ::

Mato989 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz ne vidim, da bi nas kmalu hrvaška prehitela. Smo najbolj razvita država EX YU.


Slaba tolažba... kot bi bil glavni car v greznici

To velja pa za Ptuj. Na Šajerskem. Recimo tebi, bi se pa kakšna Hrvaška, sploh Zagreb, zares izplačala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

Mato989 ::

fur80 je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Lahko rečemo še kakšno glede medijev v obeh državah. Še posebej glede javne televizije.

Hrvaška je imela že v Jugoslaviji odlično Televizijo Zagreb. To je najstareša televizija na področju Ex Yu.

Jaz sem kot otrok več gledal Zagrebško televizijo kot Ljubljansko. Ljubljanska televizija je vedno imela morbiden program, Zagrebška pa odlične voditelje kot je bil Oliver Mlakar in odlične športne komentatorje kot je bil Božo Sušec. Njihov informativni program in studijo je že takrat deloval zelo moderno. Na Ljubljanski televiziji pa pijani Tomaž Terček, zatežena Miša Molk, scena v studiu pa kot bi jo preslikali iz Litostroja.

Danes Hrvaška HRT deluje v moderni stavbi v Prisavlju. Njena uredniška politika je nepristranska in profesionalna na nivoju BBC. Televizija Slovenija je pa še vedno ostala v času bivše Jugoslavije, tako inventar v studijih kot uredniška politika.


Htvatov je 4,5 miljona in plačajo 12€ za HRT, Slovencev je 2 miljona in plačamo 12€ na za RTV.Sedaj pa računaj kdo ima več keša? Verjetno HDZ! ;)

Kaj vas tam na FDV res niso nič naučili niti malo logike.


Kaj ma število ljudi z kvaliteto programa... so velike države ki imajo crap televizije in več ljudi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

michael32 ::

fm13 je izjavil:

Realna slika: Demographic decline of Croatia


Hrvaška seveda ima demografske težave, vendar njihov fertility rate je 1,55 - to je enako kot pri Sloveniji.

Razlika je v tem, da Slovenija že 20 let vsako leto uvozi cca. 15.000 priseljencev iz Bosne in Kosova in tako pokriva demografski primankljaj. Hrvati so pa šele v zadnjih dveh letih začeli odpirati državo za priseljevanje.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Vsi odpirajo vrata, vprašanje samo je kdo hoče prit. Jih pride dovolj? Tukaj hrvatom kaže zelo slabo. Še vedno so v globokem minusu. Mi pa v plusu.

BCSman ::

Torej rodnost imajo isto kot mi, ta pametni tudi uhajajo isto kot pri nas, edina razlika da mi neomejeno uvažamo vse možne pastirje iz balkanskih vukojebin, kar pomeni da v 10 letih bo nevzdržno tukaj živet in bomo morali emigrirat na Hrvaško.

Scaramouche3 ::

BCSman je izjavil:

Torej rodnost imajo isto kot mi, ta pametni tudi uhajajo isto kot pri nas, edina razlika da mi neomejeno uvažamo vse možne pastirje iz balkanskih vukojebin, kar pomeni da v 10 letih bo nevzdržno tukaj živet in bomo morali emigrirat na Hrvaško.


Če avtohtoni nočete delati nižjih del, potem ni druge!
Nekaj boš moral vzeti! Ali Afrika,Arabija in Azija, ali pa EXYU! Zdaj pa izbiraj!

nejodagreat ::

Sparkxl je izjavil:

Vsi odpirajo vrata, vprašanje samo je kdo hoče prit. Jih pride dovolj? Tukaj hrvatom kaže zelo slabo. Še vedno so v globokem minusu. Mi pa v plusu.

Niti ne, letos v Pločah na gradbišču ceste je bilo vsaj 1/3 delavcev na izgled Indijcev oz. Pakistancev.

Bolj izgleda kot da so na Hrvaškem preskočili stopnjo kjer se uvaža ljudi iz revnejših ex-yu republik in šli direktno na azijce, kar nas še čaka.

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

BCSman je izjavil:

Torej rodnost imajo isto kot mi, ta pametni tudi uhajajo isto kot pri nas, edina razlika da mi neomejeno uvažamo vse možne pastirje iz balkanskih vukojebin, kar pomeni da v 10 letih bo nevzdržno tukaj živet in bomo morali emigrirat na Hrvaško.


Če avtohtoni nočete delati nižjih del, potem ni druge!
Nekaj boš moral vzeti! Ali Afrika,Arabija in Azija, ali pa EXYU! Zdaj pa izbiraj!


avtohtoni bi delali vsa dela samo ne za minimalca ali par stotakov preko...

Garantiram ti da za 3k bruto dobiš za skoraj vsako delo za katero praviš da ni kandidata samo tujci, nekega Slovenca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

borut_p ::

Hrvatje nas v nicemer ne prehitevajo. Se sploh pa me mores to sklepati po nekem Bezosu - dalmacija je bila ze dolgo tarca vecjih jaht.


Infrastrukturo imajo zjahano kot se vedno po vojni. Kadr so prodali (ac) imajo na nocvo, ostalo adijo. Nna celem hrvaskem sta dve gradbeni firmi, ostalo jim vse delajo tujci.

Ker pa so zelo dobri laznivci, znajo sedaj oz eu pobrati mnooogo €€€ kjer se bodo razlike zacelen kazati
I

Scaramouche3 ::

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

BCSman je izjavil:

Torej rodnost imajo isto kot mi, ta pametni tudi uhajajo isto kot pri nas, edina razlika da mi neomejeno uvažamo vse možne pastirje iz balkanskih vukojebin, kar pomeni da v 10 letih bo nevzdržno tukaj živet in bomo morali emigrirat na Hrvaško.


Če avtohtoni nočete delati nižjih del, potem ni druge!
Nekaj boš moral vzeti! Ali Afrika,Arabija in Azija, ali pa EXYU! Zdaj pa izbiraj!


avtohtoni bi delali vsa dela samo ne za minimalca ali par stotakov preko...

Garantiram ti da za 3k bruto dobiš za skoraj vsako delo za katero praviš da ni kandidata samo tujci, nekega Slovenca...


In kdo ti bi dal 3k za furanje busa, delanje na gradbišču,pomivanje cest,smetarstvo...

Sparkxl ::

Pusti...to je mato ekonomska logika. Vsi 5k plače pa bomo vsi srečni. Da s tem dobimo tudi 5x cene tip enostavno ni sposoben sprocesirat

lynxslo5 ::


RIMAC NEVERA
Made in Croatia

Magic1 ::

Mi pa imamo ziher več rudarjev. Kripto in tapravih.
Magic

zuki ::

lynxslo5 je izjavil:


RIMAC NEVERA
Made in Croatia




Oni so naredili 3 avtomobile, mi pa 70.000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

BCSman je izjavil:

Torej rodnost imajo isto kot mi, ta pametni tudi uhajajo isto kot pri nas, edina razlika da mi neomejeno uvažamo vse možne pastirje iz balkanskih vukojebin, kar pomeni da v 10 letih bo nevzdržno tukaj živet in bomo morali emigrirat na Hrvaško.


Če avtohtoni nočete delati nižjih del, potem ni druge!
Nekaj boš moral vzeti! Ali Afrika,Arabija in Azija, ali pa EXYU! Zdaj pa izbiraj!


avtohtoni bi delali vsa dela samo ne za minimalca ali par stotakov preko...

Garantiram ti da za 3k bruto dobiš za skoraj vsako delo za katero praviš da ni kandidata samo tujci, nekega Slovenca...


In kdo ti bi dal 3k za furanje busa, delanje na gradbišču,pomivanje cest,smetarstvo...


Tisti ki rabi delavca tam... če bi ukinli delovna dovoljenja tujcem bi morali dati ali pa ne bi nihče vozil busa... simpl.

Povej ti meni raje zakaj bi jaz šel delat k smetarjem ali vozit busa če dobim za sedenje doma v pižami na TRR 2k... če hočejo da slovenec gre izpred PCja delat za smetarja mi morajo dat najmanj 40% več kot dobim zdaj... da bom fizičaril.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Scaramouche3 ::

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

BCSman je izjavil:

Torej rodnost imajo isto kot mi, ta pametni tudi uhajajo isto kot pri nas, edina razlika da mi neomejeno uvažamo vse možne pastirje iz balkanskih vukojebin, kar pomeni da v 10 letih bo nevzdržno tukaj živet in bomo morali emigrirat na Hrvaško.


Če avtohtoni nočete delati nižjih del, potem ni druge!
Nekaj boš moral vzeti! Ali Afrika,Arabija in Azija, ali pa EXYU! Zdaj pa izbiraj!


avtohtoni bi delali vsa dela samo ne za minimalca ali par stotakov preko...

Garantiram ti da za 3k bruto dobiš za skoraj vsako delo za katero praviš da ni kandidata samo tujci, nekega Slovenca...


In kdo ti bi dal 3k za furanje busa, delanje na gradbišču,pomivanje cest,smetarstvo...


Tisti ki rabi delavca tam... če bi ukinli delovna dovoljenja tujcem bi morali dati ali pa ne bi nihče vozil busa... simpl.

Povej ti meni raje zakaj bi jaz šel delat k smetarjem ali vozit busa če dobim za sedenje doma v pižami na TRR 2k... če hočejo da slovenec gre izpred PCja delat za smetarja mi morajo dat najmanj 40% več kot dobim zdaj... da bom fizičaril.


To lahko narediš, samo če ima firma majhen profit,kar jih ima veliko majhnih, potem začenja,zato da tebi da 3K, odpuščati delavce!
Ker če boš ti v državni plači dvignil ljudem z minimalno izobrazbo na 3k, kako bodo plačani ljudje v privatnih, kjer denar ni neomejen?

To se je zgodilo v Californiji, ko so morali dvigniti minimalno plačo in ne za 3x ampak samo malo več in so morale male firme odpuščati,da so lahko delavce plačali več!

Mato989 ::

Preveč se ukvarjaš z podrobnostmi... bistvo je tako kot sem povedal.

Denar mora biti nadomestilo za težaškost dela IN količino zainteresiranega kadra za to delo...


Podjetniki zmeraj pametujejo da če je povpraševanja več kot je ponudbe morajo cene rast...

No enako naj velja za delavce, če je povpraševanje po nekih delavcih večje kot je ponudba, naj pač plače rastejo tako dolgo da se zbalansira...


Če pač podjetje Javne SLužbe d.o.o. išče že 2 leti komunalnega delavca za 1.400 bruto in se noben ne javi naj pač da plačo 1.600 bruto, če spet 6 mesecev nikogar ni naj da 1.800 itd itd itd... prej ali slej nekdo bo, seveda je posledično treba dvignit ceno storitev... in tu pridemo pa potem v naš problem konkurence... ker imamo kvazi konkurenco torej da lastniki ne moremo izbirat kdo odvaža smeti je to monopol... tu je pa problem države in regulative, ki spet omejuje... sicer to ni največji problem ker četudi bodo cene šle pač fejst gor bo pač folk prisiljen spremenit šihte ali zahtevat povišice če bo šlo ali pa menjat v boljše plačane šihte aka smetar...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lynxslo5 ::

borut_p je izjavil:

Infrastrukturo imajo zjahano kot se vedno po vojni. Kadr so prodali (ac) imajo na nocvo, ostalo adijo. Nna celem hrvaskem sta dve gradbeni firmi, ostalo jim vse delajo tujci.

Ker pa so zelo dobri laznivci, znajo sedaj oz eu pobrati mnooogo €€€ kjer se bodo razlike zacelen kazati


Kar se tiče infrastrukture imajo Hrvati zanič železnice, kar pa je problem tudi v Sloveniji. Avtoceste imajo pa boljše kot v Sloveniji. Boljša imajo tudi letališča. Zagrebški Pleso je svetloba leta pred Brnikom. Tisoči Slovencev potujejo iz tega letališča. Tudi Split je prehitel Brnik. Imajo tudi močni aerodrom v Dubrovniku.

Se pa strinjam, da znajo Hrvati bolje pobrati denar od EU. Most na Pelješac so zgradili z denarjem EU. Pri nas bi se vse skupaj ustavilo pri kakšnem birokratu na kohezijskem ministrstvu, ki ne bi pravočasno dal vloge za denar v Bruselj.

Mato989 ::

lynxslo5 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Infrastrukturo imajo zjahano kot se vedno po vojni. Kadr so prodali (ac) imajo na nocvo, ostalo adijo. Nna celem hrvaskem sta dve gradbeni firmi, ostalo jim vse delajo tujci.

Ker pa so zelo dobri laznivci, znajo sedaj oz eu pobrati mnooogo €€€ kjer se bodo razlike zacelen kazati


Kar se tiče infrastrukture imajo Hrvati zanič železnice, kar pa je problem tudi v Sloveniji. Avtoceste imajo pa boljše kot v Sloveniji. Boljša imajo tudi letališča. Zagrebški Pleso je svetloba leta pred Brnikom. Tisoči Slovencev potujejo iz tega letališča. Tudi Split je prehitel Brnik. Imajo tudi močni aerodrom v Dubrovniku.

Se pa strinjam, da znajo Hrvati bolje pobrati denar od EU. Most na Pelješac so zgradili z denarjem EU. Pri nas bi se vse skupaj ustavilo pri kakšnem birokratu na kohezijskem ministrstvu, ki ne bi pravočasno dal vloge za denar v Bruselj.


Meni samo ni jasno... ko se peljem po Hrvaški avtocesti do Zadra je na pol prazna... po SLO pa skoz gužva... nabit vinjete tujcem (DARS) pa bi bli bogataši, kaj delajo ti kekci da ni 1 milijarda plusa mi ni jasno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Koraaz ::

Scaramouche3 je izjavil:


Če avtohtoni nočete delati nižjih del, potem ni druge!


Ja, to je popularno mnenje, ampak svet ni črno bel. Dejstvo je, da bi marsikdo bil pripravljen delati tudi takšna dela, če bi dobil priložnost, ampak delodajalci raje uvozijo manj izobražen kader, ker se z njim lažje manipulira, ker ne pozna vseh pravic in zakonodaje + ne more si privoščit ostati brez prihodka in potem domačin z univerzitetno izobrazbo niti nima priložnosti, ker je ne dobi.

Ampak ja, je lažje reči, da so vsi na socialnah, pa je debata zaključena.

Utk ::

Avtoceste imajo pa boljše kot v Sloveniji.

To ni res. Avtoceste imajo take kot so jih naredili (tujci), obnavljali jih ne bojo čisto nič, čez 30 let bojo do pike enake. Tam, kjer so njihove in je malo več prometa, so katastrofalne. In katastrofalne bojo tudi v Dalmacijo čez 10-15 let ko se malo znucajo, ker obnavljal jih ne bo nihče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Koraaz je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:


Če avtohtoni nočete delati nižjih del, potem ni druge!


Ja, to je popularno mnenje, ampak svet ni črno bel. Dejstvo je, da bi marsikdo bil pripravljen delati tudi takšna dela, če bi dobil priložnost, ampak delodajalci raje uvozijo manj izobražen kader, ker se z njim lažje manipulira, ker ne pozna vseh pravic in zakonodaje + ne more si privoščit ostati brez prihodka in potem domačin z univerzitetno izobrazbo niti nima priložnosti, ker je ne dobi.

Ampak ja, je lažje reči, da so vsi na socialnah, pa je debata zaključena.


Ne, glavni problem je plača... kot sem povedal... če Slovenec dela v pisarni in dobi 1.400 eur neto zato da je na klimatiziranem, naj mi nekdo razloži kateri butl bi šel delat na komunalo pobirat smeti na vročino dež itd. za 930 NETO... pa ni junaka... enako je s pošto... zakaj bi nekdo šel iz Pisarne ali home office za 2k delat kot poštar za 1.100 neto???

Tu je ves catch.

Utk je izjavil:

Avtoceste imajo pa boljše kot v Sloveniji.

To ni res. Avtoceste imajo take kot so jih naredili (tujci), obnavljali jih ne bojo čisto nič, čez 30 let bojo do pike enake. Tam, kjer so njihove in je malo več prometa, so katastrofalne.


Glavna razlika je v tem da ko se pelješ po avtocesti na Hrvaškem so veliko bolj prevozne kot naše kjer se vse zabije... pa še profita nimamo od tega
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Glavna razlika je v tem da ko se pelješ po avtocesti na Hrvaškem so veliko bolj prevozne kot naše kjer se vse zabije... pa še profita nimamo od tega

Mislim, sam sebi kontriraš. Bolj so prevozne, ker so za njih predrage in si ne morejo privoščit vožnje po njih. Zato morajo iz proračuna doplačevat za njihovo vzdževanje. Ma kaj vzdrževanje, tega itak ne delajo, že za pobiranje cestnine morajo doplačevat. DARS po drugi strani izplačuje dobiček vsako leto državi v proračun. Mi se pa vozimo po naših AC cenejše. In normalno, da imamo potem tudi več prometa. Poleg tega je Slovenija pač tranzitna država, iz Dubrovnika v Zagreb nimaš kaj prevažat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Scaramouche3 ::

Mato989 je izjavil:



Če pač podjetje Javne SLužbe d.o.o. išče že 2 leti komunalnega delavca za 1.400 bruto in se noben ne javi naj pač da plačo 1.600 bruto, če spet 6 mesecev nikogar ni naj da 1.800 itd itd itd... prej ali slej nekdo bo, seveda je posledično treba dvignit ceno storitev... in tu pridemo pa potem v naš problem konkurence... ker imamo kvazi konkurenco torej da lastniki ne moremo izbirat kdo odvaža smeti je to monopol... tu je pa problem države in regulative, ki spet omejuje... sicer to ni največji problem ker četudi bodo cene šle pač fejst gor bo pač folk prisiljen spremenit šihte ali zahtevat povišice če bo šlo ali pa menjat v boljše plačane šihte aka smetar...


Bomo pač odkriti, jaz sem se pogovarjal z veliko ljudi,ki za zelo velik denar nebi delali nizkih del, enostavno je velik madež, saj so jim starši, tako kot tebi težili,da greš v intelektualna dela!

Vsak avtohton kot ti, je enak, on bi rad da se losa vseh jugosov, sam pa noče delati tega in tudi njegovi otroci tega ne smejo delat.
Pametuje, pa da to morajo delati drugi avtohtoni in drugi enako mislijo kot ti.

Potem prideš na zelo majhno številko ljudi, ki bodo delali fizična dela.
Dejstvo je da večina otrok rojena v SLO, tudi če niso porekla iz Slovenije, tega nočejo delati.

Če imajo možnost, bodo več! In možnosti so!

Pogovarjal sem se z enim Štajercem ki nam je streho delal, je rekel,da v njegovi okolici ne dobijo več delavcev, mladi, nočejo takih del delati,tudi če plačajo več! Zato uvažajo jug!

FireSnake ::

michael32 je izjavil:

Hrvaška zaenkrat še ni pred nami, je pa res, da oni gredo hitro naprej, tako kot cela Vzhodna Evropa


Hrvati nikamor ne gredo, pri njih se bo najprej sesulo.
Primer: pokojninska blagajna:
- Hrvaška 0.9 zaposleni na penzeka
- pri nas 1.5 (v preteklosti 1.2)

Iz Hrvaške mladina dere ven. Ne vem, kje ti vidiš svetlo prihodnost za njih. Ali mi kaj zamujamo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Koraaz ::

Mato989 je izjavil:


Ne, glavni problem je plača... kot sem povedal... če Slovenec dela v pisarni in dobi 1.400 eur neto zato da je na klimatiziranem, naj mi nekdo razloži kateri butl bi šel delat na komunalo pobirat smeti na vročino dež itd. za 930 NETO... pa ni junaka... enako je s pošto... zakaj bi nekdo šel iz Pisarne ali home office za 2k delat kot poštar za 1.100 neto???

Seveda je plača pomemben dejavnik. Ampak tisti, ki bo lahko delal za 1400 ali 2000 neto v pisarni, zakaj bi sploh menjal za slabšo službo?

Predvsem so te slabo plačane službe namenjene za ljudi, ki ne morejo kaj boljšega dobiti, ker jih okoliščine v to prisilijo, zato tudi plače ostajajo pri minimalcu, ker vedo, da se bo vedno našel kak obupanec, ki bo to sprejel in posledično so zato plače nizke.

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Če pač podjetje Javne SLužbe d.o.o. išče že 2 leti komunalnega delavca za 1.400 bruto in se noben ne javi naj pač da plačo 1.600 bruto, če spet 6 mesecev nikogar ni naj da 1.800 itd itd itd... prej ali slej nekdo bo, seveda je posledično treba dvignit ceno storitev... in tu pridemo pa potem v naš problem konkurence... ker imamo kvazi konkurenco torej da lastniki ne moremo izbirat kdo odvaža smeti je to monopol... tu je pa problem države in regulative, ki spet omejuje... sicer to ni največji problem ker četudi bodo cene šle pač fejst gor bo pač folk prisiljen spremenit šihte ali zahtevat povišice če bo šlo ali pa menjat v boljše plačane šihte aka smetar...


Bomo pač odkriti, jaz sem se pogovarjal z veliko ljudi,ki za zelo velik denar nebi delali nizkih del, enostavno je velik madež, saj so jim starši, tako kot tebi težili,da greš v intelektualna dela!

Vsak avtohton kot ti, je enak, on bi rad da se losa vseh jugosov, sam pa noče delati tega in tudi njegovi otroci tega ne smejo delat.
Pametuje, pa da to morajo delati drugi avtohtoni in drugi enako mislijo kot ti.

Potem prideš na zelo majhno številko ljudi, ki bodo delali fizična dela.
Dejstvo je da večina otrok rojena v SLO, tudi če niso porekla iz Slovenije, tega nočejo delati.

Če imajo možnost, bodo več! In možnosti so!

Pogovarjal sem se z enim Štajercem ki nam je streho delal, je rekel,da v njegovi okolici ne dobijo več delavcev, mladi, nočejo takih del delati,tudi če plačajo več! Zato uvažajo jug!



Bullshit... ti je ta štajerc povedal koliko je to več?

Eni pač živite v nekih sanjah...

Še enkrat:

Če delam doma v pižami za 2k na TRR vsak mesec... SEVEDA ne bom šel delat za štajerca na streho za 1.800 na TRR... tudi če on reče da mi nudi več kot filipincu ki mu da 1.100... ampak to ni problem da sem jaz RAZVAJEN ampak da imam boljšo opcijo...

Thats all there is...

In če hoče ta Štajerc s katerim si se pogovarjal dobit mene za delat na streho mora dat tako plačo da bom jaz v pižami rekel da za tisti denar pa se raje oblečem in grem na sonce in mraz delat na streho, kot pa za 2k sedet v pižami pred PC...

To je preprosta logika.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

mtosev je izjavil:

Hrvaška ima višji DDV kot mi npr.


Nič nenavadnega.

Če hočeš državo, potrebuješ davke.
Načeloma lahko izbiraš, koga boš obdavčil.

V zadnjih desetletjih se večinoma višajo davki na prihodke od dela in davki na potrošnjo.
Nižajo pa se davki na premoženje in korporativne dobičke.
Bogati ne živijo od dela, in trošijo zanemarljivi del svojih prihodkov. Sirotinja živi od dela iz rok v usta. Najprej jim fajn obdavčiš plače, potem pa še enkrat DDV, ko kupijo pir.

Skratka, manj razvite države poskušajo z nižjimi davki na korporativne dobičke pritegniti korporacije. To stanje pa sponzorirajo domači prebivalci.
---
Kar se pa Hrvaške tiče, pa nas ravno ne prehiteva. Češka nas je po BDP prehitela v zadnji krizi, ampak se je zataknila nekje skupaj z nami. Če že, na bivšem vzhodu, uspeva, recimo, Litvi.

Mato989 ::

Koraaz je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne, glavni problem je plača... kot sem povedal... če Slovenec dela v pisarni in dobi 1.400 eur neto zato da je na klimatiziranem, naj mi nekdo razloži kateri butl bi šel delat na komunalo pobirat smeti na vročino dež itd. za 930 NETO... pa ni junaka... enako je s pošto... zakaj bi nekdo šel iz Pisarne ali home office za 2k delat kot poštar za 1.100 neto???

Seveda je plača pomemben dejavnik. Ampak tisti, ki bo lahko delal za 1400 ali 2000 neto v pisarni, zakaj bi sploh menjal za slabšo službo?

Predvsem so te slabo plačane službe namenjene za ljudi, ki ne morejo kaj boljšega dobiti, ker jih okoliščine v to prisilijo, zato tudi plače ostajajo pri minimalcu, ker vedo, da se bo vedno našel kak obupanec, ki bo to sprejel in posledično so zato plače nizke.


Menjal bi zato ker bi v slabših pogojih dobil boljšo kompenzacijo... to je ja osnova privabljanja kandidata...

Drugače pa ravno to boldano je osnova problema... Imaš najslabšo delo in delovno mesto hkrati te pa še najslabše nagradijo... namesto tega bi morali tisti ki delajo najbolj umazana in slaba dela dobiti najboljša plačila, oni ki pa imajo super pogoje pa zmerna plačila...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zuki ::

Mato989 je izjavil:

No enako naj velja za delavce, če je povpraševanje po nekih delavcih večje kot je ponudba, naj pač plače rastejo tako dolgo da se zbalansira...


Ne, to pa ne dela tako. Ko se zgodi, da nekega kadra manjka, se plače ne dvignejo ampak začne Gospodarska Zbornica jamrati kako ni delovne sile, kako nihče noče tega delati in prosi za sprostitev zakonodaje za delavce iz tujine.

Mato989 ::

Vsak avtohton kot ti, je enak, on bi rad da se losa vseh jugosov, sam pa noče delati tega in tudi njegovi otroci tega ne smejo delat.


Drugače pa jaz sem sorodniku ki išče komunalne delavce že 2 leti povedal da takoj pridem samo ne za 1.4k ampak za 3,4k pa takoj... bom najbolj priden smetar ever...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PacificBlue ::

Mato989 je izjavil:

Vsak avtohton kot ti, je enak, on bi rad da se losa vseh jugosov, sam pa noče delati tega in tudi njegovi otroci tega ne smejo delat.


Drugače pa jaz sem sorodniku ki išče komunalne delavce že 2 leti povedal da takoj pridem samo ne za 1.4k ampak za 3,4k pa takoj... bom najbolj priden smetar ever...

Odkod pa si 3.4k eur potegnil? Toliko se v AT ne dobijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksne so to cene na Hrvaskem? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1668123123 (37931) Pithlit

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937681 (30336) PaX_MaN
»

Hrvaška kot Izrael (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13624270 (20724) oxyuranus
»

Ljubljanska banka - dolgovi do tujih varčevalcev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12022888 (12520) Smrekar1

Več podobnih tem