» »

Hrvaška gre naprej, Slovenija pa nazaj

Hrvaška gre naprej, Slovenija pa nazaj

Mato989 ::

PacificBlue je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vsak avtohton kot ti, je enak, on bi rad da se losa vseh jugosov, sam pa noče delati tega in tudi njegovi otroci tega ne smejo delat.


Drugače pa jaz sem sorodniku ki išče komunalne delavce že 2 leti povedal da takoj pridem samo ne za 1.4k ampak za 3,4k pa takoj... bom najbolj priden smetar ever...

Odkod pa si 3.4k eur potegnil? Toliko se v AT ne dobijo.


Pa nima veze kje toliko dobijo, pač za 3,4k bruto grem jutri smetarja igrat kot avtohtoni slovenec... za 1.400 bruto pa mi je bolje če od doma igram supporta in špilam igrice na toplem in hladnem ko je treba v pižami...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

lynxslo5 je izjavil:

Hrvaška nas je močno prehitela tudi po koncertni dejavnosti. Veliki bendi so tam nekaj običajnega, pri nas pač ne.

Nazadnje sem bil v Zagrebu lansko leto oktobra na koncertu The Cure. Fenomenalen koncert, ogromna dvorana, veliko tudi Slovencev.


Sem organiziral nekaj koncertov. Ni problem dobiti izvajalca v Slovenijo. Problem ga je pokriti. Bolj tocno, bil sem v navezi z managementom Bon Jovi, da ga pripeljemo v Stozice. Stroski banda, ekipe in vsega kar pride zraven 1.300.000 eur. Zdaj pa racunaj koliko morajo biti karte, da to pokrijes.

Drugace pa ta tekmovalnost. Ce koga prehitimo, dobimo medlajo al pokal al kaj? Saj se lahko mirno preselite, ce vam bo tam bolje. Dejstvo je, da ce vam ne uspeva tu, vam bo tam se manj.

zuki ::

lynxslo5 je izjavil:

Avtoceste imajo pa boljše kot v Sloveniji.

Samo to niso njihove avtoceste ampak ameriške.

lynxslo5 je izjavil:

Boljša imajo tudi letališča.

Mi imamo 3 letališča, dva boljša od Hrvaških. Dunaj. Trst. In še Zagreb. Brnik bi zaprl, brezvezno trošenje denarja.

lynxslo5 je izjavil:

Imajo tudi močni aerodrom v Dubrovniku.

Japajade, sem že pristal tam. Ne nabijaj Nodi, najprej si pojdi pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

lynxslo5 ::

kriptobog je izjavil:

Sem organiziral nekaj koncertov. Ni problem dobiti izvajalca v Slovenijo. Problem ga je pokriti. Bolj tocno, bil sem v navezi z managementom Bon Jovi, da ga pripeljemo v Stozice. Stroski banda, ekipe in vsega kar pride zraven 1.300.000 eur. Zdaj pa racunaj koliko morajo biti karte, da to pokrijes.


Kam pa bi pripeljal Bon Jovi? Na stadion ali v dvorano?

kriptobog ::

lynxslo5 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Sem organiziral nekaj koncertov. Ni problem dobiti izvajalca v Slovenijo. Problem ga je pokriti. Bolj tocno, bil sem v navezi z managementom Bon Jovi, da ga pripeljemo v Stozice. Stroski banda, ekipe in vsega kar pride zraven 1.300.000 eur. Zdaj pa racunaj koliko morajo biti karte, da to pokrijes.


Kam pa bi pripeljal Bon Jovi? Na stadion ali v dvorano?


Takrat so zeleli stadion. Razliko moras pac pokriti s pijaco in hrano. Ali pa naredis globok minus. Ce organiziras koncerte redno, ni tak problem, ker pokrijes z drugimi. Ce bi sam oobcasno rad kaj takega storil, je pa pusijona.

Shegevara ::

A je kaj čudnega da je temo tipo odprl po koncu turistične sezone?

Se je za dva tedna po ameriških avtocestah odpeljal na dopust v en turistični epicenter in videl masovni turizem in obračanje denarja polnih zahodnih turistov potem je pa prišel nazaj v svojo zabačeno vas v govce ali pa v blokarsko naselje in začel tuhtat o razlikah?

Dečko, saj ti ni treba v meglenem mrzlem novembru it v Vukovar da bi videl kaj je to prava Hrvaška. Dosti je, da greš malo trekat ven iz civilizacije, pa boš imel bolj čisto sliko, kaj pomeni to življenje v slavonski vasici, okoli Čakovca, po odročnih zaselkih po dalmaciji in na turistično neobljudenih predelih otokov.

Invictus ::

Hrvaški je v EU ušlo praktično polovica populacije mladih.

Jih ni.

Edina civilizacija je Zagreb, vse ostalo je pa ultra zabačeno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lynxslo5 ::

Da bom nepristranski, bom dal še eno veliko kritiko Zagreba. To je njihov nogometni štadion v Makismirju. Ta štadion je eden najgrših na svetu. Zastarel in popolnoma nefunkcionalen. Res ni v čast državi, ki ima eno najboljših nogometnih reprezentac na svetu, da ima v glavnem mestu tako slab osrednji nogometni stadion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

Sparkxl ::

Ti se čisto preveč koncentriraš na tisto očitno, oz kaj si ti sam videl. Torej videl si zagreb, en turistični center in bil si na enem koncertu. Po tem ti sodiš državo kako prosperira? Idi na index.hr, tam so nekoč imeli rubriko propast hrvatske. Iz njihovega zornega kota preberi kaj pišejo in poročaj potem kako kaže s tem da nas prehitevajo. Oni nič ne vedo o tem. Vse razen zagreba in obale umira, ali pa je že davno mrtvo

Izvoli, da se ne boš matral

https://www.index.hr/tag/213022/propast...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

zuki ::

Pa tole si lahko tudi pogleda, kako se v katolibanski državi operira brez anastezije:
https://www.bbc.com/news/world-europe-4...

T440 ::

@bodob
rimokatoliški cerkvi se zahvali, da živiš v tako naprednem okolju, kjer lahko svoje nebuloze po spletu pišeš. V uspešnih ateističnih državah (kar je tvoj ideal) tipa Albanija bi se namesto pisanja po forumih ukvarjal s tem, v katero grmovje ti je koza ušla in kako boš popoldne pobegnil pred bratom ene punce iz sosednje vasi, ki bo maščeval da si njeno fufljo oskrunil.

Shegevara ::

T440 je izjavil:

@bodob
rimokatoliški cerkvi se zahvali, da živiš v tako naprednem okolju, kjer lahko svoje nebuloze po spletu pišeš. V uspešnih ateističnih državah (kar je tvoj ideal) tipa Albanija bi se namesto pisanja po forumih ukvarjal s tem, v katero grmovje ti je koza ušla in kako boš popoldne pobegnil pred bratom ene punce iz sosednje vasi, ki bo maščeval da si njeno fufljo oskrunil.


Kaj si pa ti danes skadil?

2dark ::

lynxslo5 je izjavil:

Ali imate tudi vi občutek, da nas bo Hrvaška v nekaj letih prehitela na vseh področjih, tako kot nas je že Češka?

Ko gledam Hrvaško, vidim pravi turistični bum. JeFf Bezos v Dubrovniku.

Plenkovičeva vlada niža davke, viša pokojnine. Pri nas pa ravno obratno. Tudi bencin imajo cenejši.

Imam občutek, kot da je Slovenija edina postkomunistična država, ki spominja na hrčka, ki goni kolo, vendar se nikamor ne premakne.



Ne more država, ki se spreminja v Kosovo- Bosno biti uspešna in napredovat.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Scaramouche3 ::

2dark je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Ali imate tudi vi občutek, da nas bo Hrvaška v nekaj letih prehitela na vseh področjih, tako kot nas je že Češka?

Ko gledam Hrvaško, vidim pravi turistični bum. JeFf Bezos v Dubrovniku.

Plenkovičeva vlada niža davke, viša pokojnine. Pri nas pa ravno obratno. Tudi bencin imajo cenejši.

Imam občutek, kot da je Slovenija edina postkomunistična država, ki spominja na hrčka, ki goni kolo, vendar se nikamor ne premakne.



Ne more država, ki se spreminja v Kosovo- Bosno biti uspešna in napredovat.


Če avtohtoni niso plodni in ne delajo otrok, nima država izbire...

BorutO ::

PacificBlue je izjavil:

Imam občutek, kot da je Slovenija edina postkomunistična država, ki spominja na hrčka, ki goni kolo, vendar se nikamor ne premakne


Slovenija je “čist slučajno" članica OECD-ja.

Kaj hočeš povedati, da če si član OECD-ja, da ne rabiš vladati po svoje? Poglej si ruse ... so v Združenih narodih, stalna članica, z možnostjo veta ... Združeni narodi imajo ogromno raznih dogovorov, sporazumov, globalnih zakonov itd ... a rusi počnejo ravno vse kontra ... kradejo tuja ozemlja, kršijo razne sporazume itd ... To, da si član nečesa, še ne pomeni, da vladaš in delaš dobro.

starfotr ::

Meni je res žal za Hrvaško in ljudi.

Imajo toliko težav v državi, da jim nič ne zavidam.

Težava je res preveč veren narod. Posledično njihovi politiki in vse kar paše zraven. Mentaliteta je velik problem.

Imajo tudi svetle točke, vendar ob vseh negativnostih zbledijo.

T440 ::

Shegevara je izjavil:

T440 je izjavil:

@bodob
rimokatoliški cerkvi se zahvali, da živiš v tako naprednem okolju, kjer lahko svoje nebuloze po spletu pišeš. V uspešnih ateističnih državah (kar je tvoj ideal) tipa Albanija bi se namesto pisanja po forumih ukvarjal s tem, v katero grmovje ti je koza ušla in kako boš popoldne pobegnil pred bratom ene punce iz sosednje vasi, ki bo maščeval da si njeno fufljo oskrunil.


Kaj si pa ti danes skadil?

Nič.
Tako je pač na albanskem podeželju, česar si nekateri ateisti / levaki tako želite. Ne gre to tako, da boš hkrati RKC prepovedal, pa hkrati ne koze v opankah pasel.

Shegevara ::

T440 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

T440 je izjavil:

@bodob
rimokatoliški cerkvi se zahvali, da živiš v tako naprednem okolju, kjer lahko svoje nebuloze po spletu pišeš. V uspešnih ateističnih državah (kar je tvoj ideal) tipa Albanija bi se namesto pisanja po forumih ukvarjal s tem, v katero grmovje ti je koza ušla in kako boš popoldne pobegnil pred bratom ene punce iz sosednje vasi, ki bo maščeval da si njeno fufljo oskrunil.


Kaj si pa ti danes skadil?

Nič.
Tako je pač na albanskem podeželju, česar si nekateri ateisti / levaki tako želite. Ne gre to tako, da boš hkrati RKC prepovedal, pa hkrati ne koze v opankah pasel.


In kaj ma tle RKC veze? razen da tudi oni radi sploh nedozorele fuflje in luleke oskrunjajo...

PacificBlue ::

BorutO je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Imam občutek, kot da je Slovenija edina postkomunistična država, ki spominja na hrčka, ki goni kolo, vendar se nikamor ne premakne


Slovenija je “čist slučajno" članica OECD-ja.

Kaj hočeš povedati, da če si član OECD-ja, da ne rabiš vladati po svoje? Poglej si ruse ... so v Združenih narodih, stalna članica, z možnostjo veta ... Združeni narodi imajo ogromno raznih dogovorov, sporazumov, globalnih zakonov itd ... a rusi počnejo ravno vse kontra ... kradejo tuja ozemlja, kršijo razne sporazume itd ... To, da si član nečesa, še ne pomeni, da vladaš in delaš dobro.


Če si član OECDja si bolj privlacen za tuje investitorje. Glej to na kot elitni klub..
Rusko pridruzitev oz clanstvo so pa po zasedbi Krima 2014 leta zaustavili.

2dark ::

starfotr je izjavil:

Meni je res žal za Hrvaško in ljudi.

Imajo toliko težav v državi, da jim nič ne zavidam.

Težava je res preveč veren narod. Posledično njihovi politiki in vse kar paše zraven. Mentaliteta je velik problem.



To ni nič slabega. Se jim ne bo država spremenila v Kosovo, kot se bo Slovenija.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

SambaShare ::

Najboljši scenarij za Hrvaško je da postanejo nekaj podobnega Portugalski. Stagnirajoča država starcev. Govoriti, da nas kakorkoli prehitevajo je slaba šala.

Tako se zgodi, ko preveč staviš na turizem. Ostale panoge pocrkajo, mladi odidejo za boljšimi službami (mimogrede tudi v Slovenijo) in si v riti.

2dark je izjavil:



To ni nič slabega. Se jim ne bo država spremenila v Kosovo, kot se bo Slovenija.



Saj se tudi Kosovo prazni, podobno kot Hrvaška.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Mato989 je izjavil:


Če delam doma v pižami za 2k na TRR vsak mesec... SEVEDA ne bom šel delat za štajerca na streho za 1.800 na TRR... tudi če on reče da mi nudi več kot filipincu ki mu da 1.100... ampak to ni problem da sem jaz RAZVAJEN ampak da imam boljšo opcijo...

Thats all there is...

In če hoče ta Štajerc s katerim si se pogovarjal dobit mene za delat na streho mora dat tako plačo da bom jaz v pižami rekel da za tisti denar pa se raje oblečem in grem na sonce in mraz delat na streho, kot pa za 2k sedet v pižami pred PC...

To je preprosta logika.


Ne tvoja logika je zgrešena.

Če ti prisiliš firme,da bodo zdaj morale nekoga plačati 2x do 3x več, ko recimo ustaviš migracije, se bodo preselile drugam kjer teh omejitev ni!

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če delam doma v pižami za 2k na TRR vsak mesec... SEVEDA ne bom šel delat za štajerca na streho za 1.800 na TRR... tudi če on reče da mi nudi več kot filipincu ki mu da 1.100... ampak to ni problem da sem jaz RAZVAJEN ampak da imam boljšo opcijo...

Thats all there is...

In če hoče ta Štajerc s katerim si se pogovarjal dobit mene za delat na streho mora dat tako plačo da bom jaz v pižami rekel da za tisti denar pa se raje oblečem in grem na sonce in mraz delat na streho, kot pa za 2k sedet v pižami pred PC...

To je preprosta logika.


Ne tvoja logika je zgrešena.

Če ti prisiliš firme,da bodo zdaj morale nekoga plačati 2x do 3x več, ko recimo ustaviš migracije, se bodo preselile drugam kjer teh omejitev ni!


Vredu, ampak na koncu če bo folk hotel tu odvoz smeti bo moral plaačt 5x več da bo delavec dobil 3x več da bo hotel kdo odvažat... saj to je moj point...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Scaramouche3 ::

Mato989 je izjavil:


Vredu, ampak na koncu če bo folk hotel tu odvoz smeti bo moral plaačt 5x več da bo delavec dobil 3x več da bo hotel kdo odvažat... saj to je moj point...


Ne, kvečjemu bo folk popustil in bodo spet odprli meje da plačajo manj, ker ni v Sloveniji tok Zlovencev, ki jim je nacionalnost tok pomembna, da bi zaradi nje plačevali tok!

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Vredu, ampak na koncu če bo folk hotel tu odvoz smeti bo moral plaačt 5x več da bo delavec dobil 3x več da bo hotel kdo odvažat... saj to je moj point...


Ne, kvečjemu bo folk popustil in bodo spet odprli meje da plačajo manj, ker ni v Sloveniji tok Zlovencev, ki jim je nacionalnost tok pomembna, da bi zaradi nje plačevali tok!


Napaka prepovedat to pa je... dokelr lahko uvažaš delovno silo nikoli ne bo vzpostavljeno REALNO razmerje plač glede na težaškost dela...

Če ni nobenga komunalnega delavca pač naj vsi dohtarji plačajo komunalce dovolj da bo nekdo šel to delat itd...

To je dejansko potem trg delovne sile v polnem sijaju... saj tudi kontra je skoz vsem ok... ko rečejo če nočeš za minimalca jih pa 100 za tabo čaka... v kontra smer dajmo bit tudi tako načelni da če nobenga ni ti damo za 100x toliko samo da delaš mi bomo pa tržili te.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Scaramouche3 ::

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Vredu, ampak na koncu če bo folk hotel tu odvoz smeti bo moral plaačt 5x več da bo delavec dobil 3x več da bo hotel kdo odvažat... saj to je moj point...


Ne, kvečjemu bo folk popustil in bodo spet odprli meje da plačajo manj, ker ni v Sloveniji tok Zlovencev, ki jim je nacionalnost tok pomembna, da bi zaradi nje plačevali tok!


Napaka prepovedat to pa je... dokelr lahko uvažaš delovno silo nikoli ne bo vzpostavljeno REALNO razmerje plač glede na težaškost dela...

Če ni nobenga komunalnega delavca pač naj vsi dohtarji plačajo komunalce dovolj da bo nekdo šel to delat itd...

To je dejansko potem trg delovne sile v polnem sijaju... saj tudi kontra je skoz vsem ok... ko rečejo če nočeš za minimalca jih pa 100 za tabo čaka... v kontra smer dajmo bit tudi tako načelni da če nobenga ni ti damo za 100x toliko samo da delaš mi bomo pa tržili te.


Sej vsi razmišljamo tko, lepo bi bilo,da bi lahko bogate dal v kot samo jih ne moreš, pobegnejo, ker lahko.
Navaden človek ne more kar tako, zato se njega najbolj obdavči in izkorišča....
Ne bit navaden in zadnji v vrsti, ker nimaš kaj drugega...potem ti rečejo, vzami ali pa jih je 100 za tabo ki bodo....

janezvalva_ ::

2dark je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Ali imate tudi vi občutek, da nas bo Hrvaška v nekaj letih prehitela na vseh področjih, tako kot nas je že Češka?

Ko gledam Hrvaško, vidim pravi turistični bum. JeFf Bezos v Dubrovniku.

Plenkovičeva vlada niža davke, viša pokojnine. Pri nas pa ravno obratno. Tudi bencin imajo cenejši.

Imam občutek, kot da je Slovenija edina postkomunistična država, ki spominja na hrčka, ki goni kolo, vendar se nikamor ne premakne.



Ne more država, ki se spreminja v Kosovo- Bosno biti uspešna in napredovat.

bingo!

2dark ::

Scaramouche3 je izjavil:



Ne tvoja logika je zgrešena.

Če ti prisiliš firme,da bodo zdaj morale nekoga plačati 2x do 3x več, ko recimo ustaviš migracije, se bodo preselile drugam kjer teh omejitev ni!


Ja. AMpak se morajo lastniki zraven preselit.

Scaramouche3 je izjavil:



Navaden človek ne more kar tako, zato se njega najbolj obdavči in izkorišča....



To ni res. Nikomur se ne preprečuje, da si poišče zaposlitev v Avstriji, Nemčiji, Švici ipd.. Visoka potreba po navadnih ljudjeh, ki delajo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

zuki ::

T440 je izjavil:

@bodob
rimokatoliški cerkvi se zahvali, da živiš v tako naprednem okolju, kjer lahko svoje nebuloze po spletu pišeš. V uspešnih ateističnih državah (kar je tvoj ideal) tipa Albanija bi se namesto pisanja po forumih ukvarjal s tem, v katero grmovje ti je koza ušla in kako boš popoldne pobegnil pred bratom ene punce iz sosednje vasi, ki bo maščeval da si njeno fufljo oskrunil.


Res? Pripisuješ razvoj znanosti organizaciji, ki nas je 500 let držala praktično na istem mestu? Kjer bi se po njihovem še vedno vozili okrog s kočijami? Se ti toži po amiševskem življenj?

Albanija, ali pa še raje centralna afrika so RKC mokre sanje, tako, da jo raje njim pripiši.

Malo si poglej severne protestantske države, kaj dobiš, če se dovolj hitro znebiš vpliva RKC, potem pa države kot Hrvaško, Španijo in Portugalsko, če se jih ne. In Slovenijo, kako jim letno plačujemo čez 100 miljonov iz državnega proračuna, zato, da govorijo pravljice.

Res si nekaj močnega kadil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

T440 ::

A danes kozo paseš na območju kjer imaš signal?

zuki ::

T440 je izjavil:

A danes kozo paseš na območju kjer imaš signal?

Naah, to počne RKC, oni so specializirani za pašnjo in striženje drobnice.

FireSnake ::

No, Hrvatija nič ne gre naprej, še v turizmu padajo:
https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualn...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

zuki ::

FireSnake je izjavil:

No, Hrvatija nič ne gre naprej, še v turizmu padajo:
https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualn...

Ja, to se pa zgodi, če si pohlepen. No, vsaj slovenceljne imajo, ti so preneumni, da se ne bi šli na hrvaško ostriči.

eventyrer ::

lynxslo5 je izjavil:


Ko gledam Hrvaško, vidim pravi turistični bum. JeFf Bezos v Dubrovniku.


so what, pri nas pa Schumacher sadi vinsko trto za svojo restavracijo.

no comment ::

FireSnake je izjavil:

No, Hrvatija nič ne gre naprej, še v turizmu padajo:
https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualn...

Če zaslužiš več z manj gosti, to ni ravno znak za preplah.

Utk ::

Če odštejejo kolk tolk realno inflacijo, so najbrž na slabšem. Še bolj na slabšem bojo pa drugo leto. Plus treba upoštevat, da so za slabši letošnji rezultat v zadnjem letu vseeno vložili kar nekaj milijončkov. V hotele, restavracije, privatniki pa v apartmaje. Daleč od kake katastrofe, ampak počasi se bomo začeli zavedat, da ne gre vse samo gor in gor, in da karkoli (pr)oddajaš za katerkoli denar, vse gre. Ne bo več šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

No ja, na Hrvaškem so za letos tudi uvedli nov davek za oddajanje apartmajev, stroški so šli gor...

Če kdo misli, da je oddajanje apartmajev zlata jama, naj kar kupi in dela.

Mi smo s parimi kolegi zračunali, da se investicija obrne šele v 40 letih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

To že dolgo ni nek biznis. Ampak nekdo vseeno vlaga v to. Če že ima hišo, jo razširi, obnovi, itd. In to treba napolnit, če ne je pa res čista zguba. Za napolnit pa rabiš vsako leto par % več ljudi, ker se tolk novih apartmajev zgradi.

rafkocare ::

Po indexu digitalizacije so pred nami že 2-3 leta.

PacificBlue ::

rafkocare je izjavil:

Po indexu digitalizacije so pred nami že 2-3 leta.



Utk ::

Je sploh že kdo tu napisal pozitivno stvar o Hrvaški (proti Sloveniji), pa da se ni zlagal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Sparkxl ::

Invictus je izjavil:

No ja, na Hrvaškem so za letos tudi uvedli nov davek za oddajanje apartmajev, stroški so šli gor...

Če kdo misli, da je oddajanje apartmajev zlata jama, naj kar kupi in dela.

Mi smo s parimi kolegi zračunali, da se investicija obrne šele v 40 letih...


Očitno imajo oni neko drugo računico, da se jim izzide. Drugače to nebi delalo pol države in apartmajske favele nebi rastle kot gobe po dežju

no comment ::

Utk je izjavil:

Če odštejejo kolk tolk realno inflacijo, so najbrž na slabšem. Še bolj na slabšem bojo pa drugo leto. Plus treba upoštevat, da so za slabši letošnji rezultat v zadnjem letu vseeno vložili kar nekaj milijončkov. V hotele, restavracije, privatniki pa v apartmaje.

Ne vem sicer kaj imaš od širjenja laži, ampak me pa vseeno zanima od kod si vzel podatek, da imajo letos slabši rezultat? In "slabši" glede na kaj?

(glede na link, je celotna HR imela 8% več gostov (in 2% več nočitev) kot lani)

michael32 ::

Hrvatice so tudi dosti lepše od Slovenk. Imajo tudi mnogo večji smisel za modo in eleganco. V Zagrebu so mlade ženske oblečene kot bi prišle z modne revije, v Ljubljani pa med mladimi ženskami na ulicah vidiš samo neke potetovirane in peircing zombije.

PacificBlue ::

michael32 je izjavil:

Hrvatice so tudi dosti lepše od Slovenk. Imajo tudi mnogo večji smisel za modo in eleganco. V Zagrebu so mlade ženske oblečene kot bi prišle z modne revije, v Ljubljani pa med mladimi ženskami na ulicah vidiš samo neke potetovirane in peircing zombije.


Beauty is in the eye of the beholder.

Scaramouche3 ::

michael32 je izjavil:

Hrvatice so tudi dosti lepše od Slovenk. Imajo tudi mnogo večji smisel za modo in eleganco. V Zagrebu so mlade ženske oblečene kot bi prišle z modne revije, v Ljubljani pa med mladimi ženskami na ulicah vidiš samo neke potetovirane in peircing zombije.


Njih je dva krat več in res je ženske se bolj oblačijo, v Sloveniji je bila dolgo stigma da je ženska v nulo zrihtana, pač starši so to videli kot kurblerai...

Utk ::

(glede na link, je celotna HR imela 8% več gostov (in 2% več nočitev) kot lani)

Zarad predsezone in kontinenta. Kjer pa ne dosegajo takih cen kot poleti v Istri.

Pat_MaGroin ::

No, nekaj je.

Zagreb je metropola proti LJ.

Je pa izven Zagreba hitro 3. svet, ko v Sloveniji temu ni tako :).

fm13 ::

Takole sami vidijo svoj turizem: Hrvatski turizam u tri grafa

LeQuack ::

no comment je izjavil:

FireSnake je izjavil:

No, Hrvatija nič ne gre naprej, še v turizmu padajo:
https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualn...

Če zaslužiš več z manj gosti, to ni ravno znak za preplah.


Zakaj DARS ne naredi isto? Podraži cestnine x2, prometa bo pol manj kot zdaj, zaslužek pa isti. To je zmaga, imaš isti dobiček in manjšo gužvo in ne rabiš vlagati v razširitev.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksne so to cene na Hrvaskem? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1668120657 (35465) Pithlit

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937344 (29999) PaX_MaN
»

Hrvaška kot Izrael (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13624081 (20535) oxyuranus
»

Ljubljanska banka - dolgovi do tujih varčevalcev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12022768 (12400) Smrekar1

Več podobnih tem