» »

Hrvaška gre naprej, Slovenija pa nazaj

Hrvaška gre naprej, Slovenija pa nazaj

no comment ::

Utk je izjavil:

(glede na link, je celotna HR imela 8% več gostov (in 2% več nočitev) kot lani)

Zarad predsezone in kontinenta. Kjer pa ne dosegajo takih cen kot poleti v Istri.

Navedeni vir pravi, da VSE županije do 20.8. beležijo večji obisk. Le v Istri je bilo v avgustu nekaj upada, ob bistveno višjih cenah kot lani.

Daš link do tvojega vira, ki pravi drugače?

zuki ::

Utk je izjavil:

Je sploh že kdo tu napisal pozitivno stvar o Hrvaški (proti Sloveniji), pa da se ni zlagal?


Ja, jaz:

zuki je izjavil:

Mimogrede, Hrvati imajo tudi bistveno boljše fašiste. Bolj konsistentni so, bolje zagovarjajo Hrvaške interese.

Tule so fašisti samo v škodo lastni državi.

Tako, da glede tega se pa strinjam, večjega sranja od slovenske desnice niti na Hrvaškem ne boš našel.


LeQuack je izjavil:

Zakaj DARS ne naredi isto? Podraži cestnine x2, prometa bo pol manj kot zdaj, zaslužek pa isti. To je zmaga, imaš isti dobiček in manjšo gužvo in ne rabiš vlagati v razširitev.


Se strinjam. Dejansko so cestnine veliko prepoceni, dvigniti bi bilo treba ceno vinjete na 500 eurov za letno, seveda za vse, v EU ne moreš diskriminirati drugih državljanov EU.

no comment je izjavil:

Utk je izjavil:

(glede na link, je celotna HR imela 8% več gostov (in 2% več nočitev) kot lani)

Zarad predsezone in kontinenta. Kjer pa ne dosegajo takih cen kot poleti v Istri.

Navedeni vir pravi, da VSE županije do 20.8. beležijo večji obisk. Le v Istri je bilo v avgustu nekaj upada, ob bistveno višjih cenah kot lani.

Daš link do tvojega vira, ki pravi drugače?


Če vlada prizna, da jim je padla turistična sezona, jih bojo pribili na križ (pun intended), ker to je edino gospodarstvo, ki ga še imajo. Dejansko se pa vidi na npr. bookingu, cene padajo v najvišji sezoni in ves čas neki popusti, lahko sam preveriš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

2dark ::

Vinjeta je realno prepoceni, ker se po njej vozi cel kup sanjačev. Včasih, ko je bilo treba plačevat cestnino po vožnji teh počasnežev ni bilo in promet je bil tekoč,.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

Navedeni vir pravi, da VSE županije do 20.8. beležijo večji obisk. Le v Istri je bilo v avgustu nekaj upada, ob bistveno višjih cenah kot lani.

Daš link do tvojega vira, ki pravi drugače?

Linkov je bilo že kar nekaj, treba jih pravilno brat. Hrvati znajo to zelo zvito napisat. Avgust, recimo v Istri, je slabši kot lani in 2019, julij je tu nekje, vse skup sešteto je res teh par procentov več, ampak kot sem reku, zarad predsezone, april, maj, ko so nižje cene (tudi v Istri). In kontinenta, ki sicer itak stalno raste, in težko ne bi iz tako slabe startne pozicije. Če upoštevaš, da imajo vsako leto par procentov več hotelov in apartmajev, je zasedenost v procentih sigurno nižja. Cene so višje, zato so ziher izpulili nekaj več denarja, ampak spet vprašanje kdo. Nekdo je najbrž tudi izvisu. Še bolj bo pa izvisu drugo leto. Vprašanje tudi koliko več denarja glede na inflacijo in vlaganja. To bomo videli že kmalu, ko se bojo začele investicije za naslednjo sezono. Zadnjih nekaj let so širili kampe, hiške, vse živo. Bomo videli če bojo spomladi spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

no comment ::

Se pravi, vsi viri pravijo, da je obisk povsod in v vseh mesecih višji, le v Istri v avgustu malo manjši. Ob višjih cenah kot prejšnja leta. Hrvaški turizem bo letos po prihodkih zrastel za skoraj toliko kot je bil vreden turizem celotne Slovenije leta 2022. Viri tudi pravijo, da Zagreb in Slavonija še vedno nista na 2019 ravni, tako kot obala.

Ampak, te vire je baje potrebno pravilno prebrat, da ujamejo z Utk resničnostjo. Štekam!

Utk ::

Se pravi vse je pozitivno razen najbolj obiskanega meseca v najbolj obiskani regiji.
Ni panike.

Že to da vsak teden štejejo kolk procentov več ali manj nočitev, prihodov, prehodov čez cestnino in ne vem česa vse imajo, za vsak vikend posebej, ti pove kako v pizdi je ta država.

Kdo poroča za Slovenijo kolk kamionov robe smo izvozili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Mi ne porocamo ker od tega nimamo skor nic

Se tisto kar ima dars zjebejo ker ne delajo s kesom nic
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Kdo poroča? Vsaka firma posebej. Na koncu agregira podatke STAT. Vse je dostopno. Če imaš čas, lahko vsak dan objavljaš te podatke, koliko smo uvozili in izvozili.

Utk ::

Seveda bi lahko, ampak ni to glavna novica vsak teden v vseh medijih, kot je na Hrvaškem.

starfotr ::

Kaj je pa pri nas glavna novica? Voda teče po strugi reke in razlivnem območju reke. Slučajno so tam sicer (bile) hiše in tovarne.

lynxslo5 ::

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/plenk...

Hrvaška bo imela prihodnje leto najmočnejše vojno letalstvo v tem delu Evrope

zuki ::

Na, sing along:

lynxslo5 je izjavil:

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/plenk...

Hrvaška bo imela prihodnje leto najmočnejše vojno letalstvo v tem delu Evrope


Baje se bolj splača protiletalske rakete kupit. :))
Antifa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

svecka ::

Droni so prihodnost, ne pa draga letala. Rusi skoz mečejo drone na Ukrajino, da potem Ukrajinci trošijo drage 4 miljonske rakete, da sestrelijo en 50k vreden dron. Upam da bodo pri nas tok pametni.

koyotee ::

svecka je izjavil:

Droni so prihodnost, ne pa draga letala. Rusi skoz mečejo drone na Ukrajino, da potem Ukrajinci trošijo drage 4 miljonske rakete, da sestrelijo en 50k vreden dron. Upam da bodo pri nas tok pametni.


No ne sanjaj. Gepard jih pokosi za par 100€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

starfotr ::

Utk je izjavil:

Je sploh že kdo tu napisal pozitivno stvar o Hrvaški (proti Sloveniji), pa da se ni zlagal?


Ja, Hrvaška je izbrala 25 kV AC sistem za pogon vlakov. Mi pa na žalost še vedno vztrajamo pri neučinkovitem 3 kV DC.

In zelo pametno oz. strateško so pokupili našo prehrambeno industrijo ter trgovino. Mi kekci smo pa vse prodali za male pare. Pač hlapci.

Da ne omenjam tega da imamo nuklearno, oni se pa samo šlepajo. Odpadkov in odgovornosti ne bodo nikoli prevzeli, elektriko prevzemajo vsak dan.

cvalsr ::

Ja, kako je že napisal pijani Francelj: Ne vrag, Hrvat nam je mejak! :|

scipascapa ::

kriptobog je izjavil:

Ce vas tako moti, da nas kaka drzava prehiti se pac preseli. Najbolje kar v opevano Svico ali se bolje ZDA. Tam se cedita med in mleko.


Nič bati, folk z izobrazbo se seli. Prihajajo pa šipoze.

Barbarpapa2 ::

starfotr je izjavil:

Utk je izjavil:

Je sploh že kdo tu napisal pozitivno stvar o Hrvaški (proti Sloveniji), pa da se ni zlagal?


Ja, Hrvaška je izbrala 25 kV AC sistem za pogon vlakov. Mi pa na žalost še vedno vztrajamo pri neučinkovitem 3 kV DC.



Tega ni zbrala Hrvaška, temveč je to bila jugoslovanska odločitev za elektrifikacijo prog. Edina republika, ki je že imela elektrificiran del prog je bila Slovenija (zapuščina Italije). No tudi Hrvaška je mela 3kV DC do Reke, in to so nadaljevali do Zagreba (in so kakšnih deset let nazaj re-elektrificirali na 25kV AC). Slovenija je pač nadaljevala s tem, kar je imela...

In kaj je tako zelo neučinkovitega na 3kV DC? Italijani kar vztrajajo na njem (razen novograjenih hitrih prog). Francozi so šele loleki, imajo še vedno del prog pod 1,5kV DC...

Lp

Jože

starfotr ::

1. nezdružljivost z nobenimi sosedi, razen IT, s katerimi pa imamo zanemarljivo prometa.
2. drag sistem - veliko bakra, veliko napajalnih postaj.
3. ni regeneracije - oddajanja nazaj v omrežje po vožnji navzdol s temi starimi jajci, ki jih imamo.
4. sistem na 25 kV AC 50 Hz je lahko napajan direktno iz ELESa in tudi regeneracija lahko gre v cel sistem, ne samo v železnico.
5. Blodeči tokovi v zemlji in s tem potreba po katodni zaščiti proti rjavenju vse naokoli železnice (cevovodi itd.)

...

mancini ::

svecka je izjavil:

Droni so prihodnost, ne pa draga letala. Rusi skoz mečejo drone na Ukrajino, da potem Ukrajinci trošijo drage 4 miljonske rakete, da sestrelijo en 50k vreden dron. Upam da bodo pri nas tok pametni.


In pa seveda obratno, saj veš da tudi Ukrajinci pošiljajo uspešno drone v Rusijo. In to celo kartonske, ki jih je še težje zaznati.

arnecan1 ::

Hrvaška ne prehiteva Slovenije in zelo močno dvomim, da nas bodo v naslednjih 20-30 letih prehiteli. Tudi Holob ne more tega zjebati. Ne zato, ker vodi tako dobro politiko, ampak zato, ker Hrvati vodijo tako slabo politiko. Turizem, Rimac in božične lučke ter par koncertov v milijonskem Zagrebu so premalo za nek resen gospodarski preboj.

Po drugi strani nas Čehi malo po malem dohitevajo in na nekaterih področjih celo dosegajo. In najverjetneje nas bodo na večini podoročjih v naslednjih 20-30 letih, verjetno pa že prej, tudi prehiteli.

Ni čudno, ko nas oblast postavljamo Bratuškove, Šarce in Holobe....

Cerar je Slovenijo pravzaprav zelo solidno vodil. Ne sicer tako, da bi mi pridobivali pred Češko, ampak smo vsaj ohranjali prednost. Samo ni bil povšeči nekaterim stricem iz ozadja.

Z Cerarjem ali podobnim bi jaz osebno lahko živel. Samo, da se Cerar ni dovolj klanjal določenim osebam iz Slovenije. zato pa je odšel.

Utk ::

https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla...

Oni nas naj bi prehiteli? Ne me smejat...

Baja ::

krštenja djeteta u restoranu Spare Ribs Grill


LMAO

Miki N ::

Otac djeteta pjevačici vikao da je kurva, uokolo bacali instrumente benda


Sliši se pestra proslava, tamau ima že takoj zanimiv lajf. :))

Čeprav... Je tako nemogoče,da bi bila? Ne bi bila prva, ne obsojajmo tako hitro. :8)

miha98 ::

Da še jaz napišel moje izkušnje glede češke. Bil sem na češkem v špediciji ter sem obiskal mesta kot so češke budejovice , mlada boleslav, prago sem videl ponoči od daleč - pač spal. In niso ravno vrhunski kar se tiče hiš in cestne infrastrukture. Naše ceste so amerika proti njihovim pa vsi vemo kake ceste so v Sloveniji. Hiše zastarele propadajo na podeželju, sem prišel na mejni prehod tam pri Dresdenu z njemčijo - na češkem vse razbito kontejnarji , hiškice nobenega policaja , nemška meja pa pač tipična nemška kontrolle - kodo 95 itd .. je pa res da imajo več firm kot mi .... pač bolj znane in skladišč... ala lidl skladišče arja vas ... pri nas samo eno tam desetine verjetno.... škoda je zelo močna... itd.... v Bratislavi sem doživel, da je nekdo fehtal za denar na semaforiziranem križišču, ko si čakal na zeleno. Nikjer še tega nisem doživel. Je pa center Bratislave zelo lep. Lepši kot Lj..... a ko greš ven iz mesta pol pa ja...

FireSnake ::

Tudi meni ni jasno zakaj se Češko tako poveličuje.
Ena velika srovšna! Preko športa smo gor res veliko in sem prevozil praktično že vse. Njihova avtocesta? Komu tukaj se zdi dobra? Predvsem par odsekov, ki vodijo do Prage :)
Spal tudi že povsod malo kje, da lahko rečem, da je bilo res dobro.
Plače: slabe v primerjavi z našimi. Tudi v IT-ju v Pragi.

Pyongyang Koryo Hotel: sem tu spal veliko bolje kot v večini čeških hotelov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

puginho ::

Hahaha kere teme, nimajo nekega stika z realnostjo. Hrvate predvsem jebe njihova naravna značilnost, so precej len narod podvržen korupciji. Tisti ki so bili pošteni in delovni so že zdavnaj odšli delat v tujino. Če bi nam dali na razpolago morje, ki ga oni imajo, smo v par letih najbolj obiskana turistična država v Evropi. Roko na srce je morje edino kaj drži Hrvate nad "vodo".

FireSnake ::

Pa ne pozabimo, da so Slavonijo (od koder je vse mlado zbežalo in hiše/kmetije propadajo) prodali amerom.
Včasih je pa Slavonija fojtrala pol Jugoslavije.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sparkxl ::

Sem nedolgo nazaj videl neki graf, koliko kdo € potegne od 1 turista. Mi duplo od hrčkov

FireSnake ::

Sparkxl je izjavil:

Sem nedolgo nazaj videl neki graf, koliko kdo EUR potegne od 1 turista. Mi duplo od hrčkov


Normalno, če pa ne vlagajo nič.
Kar je na novo so vse zgradili tujci.

Primer: Poreč, plava laguna, hotel Parentium.
Ko sem bil še študent in brez denarja sem šel tja. 3 zvezdice, relativno poceni.

Bil tam 2 leti nazaj:
- naredili so novo recepcijo
- sobe iste (iz Titovih časov)
- hodnik isto sranje, z rdečim vinom polite preproge, ki jih nihče nikoli ni očistil
- nabili 4 svezdice namesto treh

Zdaj pa naj gre nekdo v Brda hotel Venko, ki ima SAMO 3 zvezdice in naj primerja s to štalo od hotela v plavi laguni, ki ima 4 zvezdice.

No, to je tudi eden izmed razlogov (poleg obnašanja) zakaj mene Hrvatija že 10+ let ne vidi več kot turista.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Jaz sem svojo zadnjo nastanitev pri njih plačal okrog 2004. Takrat sem prišel do sklepa da P/P pri njih ne štima. Pa jim dam vsako leto priložnost ko se odločamo za dopust in čisto vedno je P/P drugje boljši

feryz ::

Vsak prenovljen 3 zvezdični hotel je boljši od neprenovljenega 4 zvezdičnega. Ali neprenovljenega 5 zvezdičnega.
In obratno tudi, seveda.

Miki N ::

OPova teza je bila temeljito deboonkana, tema se lahko zapre.

Invictus ::

Problem Hrvaške je fokus na Zagreb, vse ostalo je pa provincialno.

Turizem ni neka donosna dejavnost, in je bolj namenjena temu, da folk ob morju s tem dohodkom preživi nesezonski čas.

Obmorski del Hrvaške nima ne vem kake industrije, kjer bi lahko ljudje delali, turizem je poa odvisen predvsem od vremena...

Saj je bilo podanih dovolj linkov...

Če zraven še dopišemo še grozovito dejstvo, da se je izselila praktično vsa sposobna mladina, ki se je lahko, bo čez 10-15 let Hrvaška dežela mehkih cur in neizobražene mladine... Tukaj je Slovenija precej na boljšem, saj se mladina ne izseljuje tako množično, predvsewm zaradi dejstva, da smo država maminih sinčkov in očkovih hčerkic...

Na tem pač ne moreš bazirati gospodarskega razvoja, saj si v bistvu bolj ali manj suženj korporacij in poceni delovna sila.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Kdo pa v Evropi lahko bazira na čemerkoli? Nemci in Francozi z Maročani, Pakistanci in Afganistanci?
Je kar povsod glih.
Sicer imam jaz poln kufer tega jamranja. Slovenija je še vedno raj. Kdor se tukaj ne znajde, se nikjer ne bo.
Ne, ne boste kupili v Berlinu stanovanja, če ga v Ljubljani niste sposobni. Za faktorje manj možnosti imate.
Lahko pa ste fouš tistemu procentu migrantov, ki jim je to uspelo. Ampak en tolikšen del ljudi tudi obogati. Kar pa ne pomeni da boste med njimi, če se počite na vlak za švabarijo.

Sicer je tako, jamranja kolikor hočeš, čeprav imajo ljudje polne riti vsega.
Najbrž ni treba naštevati treh avtov pred bajto, nešteto ekranov v hiši, polnih hladilnikov in predebelih vampov, omar v katere ne moreš več stlačiti cunj...
Ja, zelo slabo je, čeprav se nikomur ne sanja, kako bi izgledalo boljše. Bi filal, z več, dva želodca? Dvoje gate dal nase? Bil na dveh koncertih hkrati?

RedDrake ::

Miki N je izjavil:

Otac djeteta pjevačici vikao da je kurva, uokolo bacali instrumente benda


Sliši se pestra proslava, tamau ima že takoj zanimiv lajf. :))

Čeprav... Je tako nemogoče,da bi bila? Ne bi bila prva, ne obsojajmo tako hitro. :8)

Pa, to da jo je fotr nazival s "kurba", je "vredno" samo 100 EUR odškodnine. Da ni samo pozabil plačati kakšne usluge?

LeQuack ::

Včasih smo imeli Slovenci podjetja in znamke ki so bila uspešna tudi na Hrvaškem. Mercator, Čokolešnik, Cedevita, Cocta, itd. Zdaj je pa ravno obratno, vse to je Hrvaško in kupujemo Slovenci. Tako da vsekakor gremo na slabše, oni pa na boljše.
Quack !

Utk ::

Khm, cedevita je od zmeraj hrvaška.
To sicer niso ravno proizvodi, ki bi v 21. stoletju nosili visoke plače.

LeQuack ::

Je pa nek znak. Uspešnejše države vlagajo v manj uspešne, in ne obratno.
Quack !

kuglvinkl ::

LeQuack je izjavil:

Včasih smo imeli Slovenci podjetja in znamke ki so bila uspešna tudi na Hrvaškem. Mercator, Čokolešnik, Cedevita, Cocta, itd. Zdaj je pa ravno obratno, vse to je Hrvaško in kupujemo Slovenci. Tako da vsekakor gremo na slabše, oni pa na boljše.


To je bila privatizacijska katastrofa. Ampak dalec premalo da bi rekel, da jim gre boljse. Kjer so stancal Cokolesnik bodo sedaj tako in tako bloki. Za tiste, ko jim gre odlicno.
Your focus determines your reallity

Goran's Blog ::

Pojdite v Hrvaško Zagorje, pa boste videli koliko let je še Hrvaška za Slovenijo.
Razen obale, Zagreba in Karlovaca je HR ubogo stanje.

lynxslo5 ::

Hrvaška je tudi po organizaciji športnih dogodkov pred Slovenijo. Zadnji tak primer je organizacija WTA teniškega turnirja v Ljubljani, ki se je izkazal za polomijo. Na Trgu republike so postavili neko improvizirano igrišče, ki pa je tako slabo, da ga vsak dan popravljajo saj je igrišče nevarno za poškodbe igralk. Obisk gledalcev ljubljanskega teniškega turnija pa je nikakršen.

Hrvaška pa ima vrhunski ATP turnir za moške v Umagu kjer so zmagovali tudi taki asi kot je Thomas Muster, Carlos Moya, Juan Carlos Ferrero in dve leti nazaj tudi Carlos Alcaraz. Hrvaški organizatorji turnirja v Umagu vsako leto prejemajo same pohvale.

zuki ::

lynxslo5 je izjavil:

Hrvaška je tudi po organizaciji športnih dogodkov pred Slovenijo. Zadnji tak primer je organizacija WTA teniškega turnirja v Ljubljani, ki se je izkazal za polomijo. Na Trgu republike so postavili neko improvizirano igrišče, ki pa je tako slabo, da ga vsak dan popravljajo saj je igrišče nevarno za poškodbe igralk. Obisk gledalcev ljubljanskega teniškega turnija pa je nikakršen.

Hrvaška pa ima vrhunski ATP turnir za moške v Umagu kjer so zmagovali tudi taki asi kot je Thomas Muster, Carlos Moya, Juan Carlos Ferrero in dve leti nazaj tudi Carlos Alcaraz. Hrvaški organizatorji turnirja v Umagu vsako leto prejemajo same pohvale.


Seveda. Kruha in iger. Za kaj več pa ni.
Antifa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

Utk ::

LeQuack je izjavil:

Je pa nek znak. Uspešnejše države vlagajo v manj uspešne, in ne obratno.

Jah, tudi pokvarjene napol delujoče države kot je Rusija (še pred vojno), Srbija, itd., čim več nakradenega investirajo v tujino, ker doma ni na varnem.

Hrvaška je tudi po organizaciji športnih dogodkov pred Slovenijo.

Besedo "tudi" lahko uporabiš šele ko najdeš eno in potem še eno stvar. Hrvati imajo fuzbal. Drugo jih nič ne zanima. Glavni stadion je dobesedno podrtija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zuki ::

Utk je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Je pa nek znak. Uspešnejše države vlagajo v manj uspešne, in ne obratno.

Jah, tudi pokvarjene napol delujoče države kot je Rusija (še pred vojno), Srbija, itd., čim več nakradenega investirajo v tujino, ker doma ni na varnem.

Hrvaška je tudi po organizaciji športnih dogodkov pred Slovenijo.

Besedo "tudi" lahko uporabiš šele ko najdeš eno in potem še eno stvar. Hrvati imajo fuzbal. Drugo jih nič ne zanima. Glavni stadion je dobesedno podrtija.


Saj pri nas je enako. Ko imaš na voljo voliti zabite kmečke fašiste in nespobne _______ (vnesi po želji), samo zato, ker slabšega od kmečkih fašistov ni, dobiš sranje od države.

S tem, da Hrvaški za povrh, vlada največja pobebovalka ljudi - RKC. Pri nas jo vsaj za silo krotimo, kadar ne spustimo fašistov na oblast, se razume.

Namesto, da bi RKC nabili davke in ji pomagali, da zapre svoj lažnjivi gobec, ji še vedno šenkamo 100+ miljonov letno. Ja, brez tega, vam ne bi bilo treba solidarnostno delat v soboto, pa še bi ostalo, mogoče je pa čas, da se zamislite, kaj je do sedaj RKC storila za vas, razen, da vam je flancala pravljice in kradla davke iz žepov. 100+ miljov letno. Da ne pozabite.

Pizdite se pa na ubogega reveža Goloba, ki je še najmanj kriv za situacijo v državi in je bil izbran samo zato, ker so bile vse ostale opcije še slabše (razen za kmečke fašiste, se razume).
Antifa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuki ()

Utk ::

100 mio za RKC je seveda čista laž.

PovemVfaco ::

lynxslo5 je izjavil:

Hrvaška je tudi po organizaciji športnih dogodkov pred Slovenijo. Zadnji tak primer je organizacija WTA teniškega turnirja v Ljubljani, ki se je izkazal za polomijo. Na Trgu republike so postavili neko improvizirano igrišče, ki pa je tako slabo, da ga vsak dan popravljajo saj je igrišče nevarno za poškodbe igralk. Obisk gledalcev ljubljanskega teniškega turnija pa je nikakršen.

Hrvaška pa ima vrhunski ATP turnir za moške v Umagu kjer so zmagovali tudi taki asi kot je Thomas Muster, Carlos Moya, Juan Carlos Ferrero in dve leti nazaj tudi Carlos Alcaraz. Hrvaški organizatorji turnirja v Umagu vsako leto prejemajo same pohvale.


Pa ne samo to, tud bolj prijetno klimo so nardili in manj megle. Tu se vidi dolgoletno trdo delo HDZ, za razliko od naših levakov.

FireSnake ::

zuki je izjavil:

Utk je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Je pa nek znak. Uspešnejše države vlagajo v manj uspešne, in ne obratno.

Jah, tudi pokvarjene napol delujoče države kot je Rusija (še pred vojno), Srbija, itd., čim več nakradenega investirajo v tujino, ker doma ni na varnem.

Hrvaška je tudi po organizaciji športnih dogodkov pred Slovenijo.

Besedo "tudi" lahko uporabiš šele ko najdeš eno in potem še eno stvar. Hrvati imajo fuzbal. Drugo jih nič ne zanima. Glavni stadion je dobesedno podrtija.


Saj pri nas je enako. Ko imaš na voljo voliti zabite kmečke fašiste in nespobne _______ (vnesi po želji), samo zato, ker slabšega od kmečkih fašistov ni, dobiš sranje od države.

S tem, da Hrvaški za povrh, vlada največja pobebovalka ljudi - RKC. Pri nas jo vsaj za silo krotimo, kadar ne spustimo fašistov na oblast, se razume.

Namesto, da bi RKC nabili davke in ji pomagali, da zapre svoj lažnjivi gobec, ji še vedno šenkamo 100+ miljonov letno. Ja, brez tega, vam ne bi bilo treba solidarnostno delat v soboto, pa še bi ostalo, mogoče je pa čas, da se zamislite, kaj je do sedaj RKC storila za vas, razen, da vam je flancala pravljice in kradla davke iz žepov. 100+ miljov letno. Da ne pozabite.

Pizdite se pa na ubogega reveža Goloba, ki je še najmanj kriv za situacijo v državi in je bil izbran samo zato, ker so bile vse ostale opcije še slabše (razen za kmečke fašiste, se razume).


Prvič:
Vir za 100+ mio je?

Drugič:
Koliko je škoda poplav?

Tretjič:
golobnjak se je, z naskokom, izkazal za najslabšo opcijo.
Kaj je, po tvoje, naredil tako dobrega, da je tako dober? Nemara tisto, ko je pod ceno prodal elektriko Hrvatom? Kaj drugega?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Scaramouche3 ::

PovemVfaco je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Hrvaška je tudi po organizaciji športnih dogodkov pred Slovenijo. Zadnji tak primer je organizacija WTA teniškega turnirja v Ljubljani, ki se je izkazal za polomijo. Na Trgu republike so postavili neko improvizirano igrišče, ki pa je tako slabo, da ga vsak dan popravljajo saj je igrišče nevarno za poškodbe igralk. Obisk gledalcev ljubljanskega teniškega turnija pa je nikakršen.

Hrvaška pa ima vrhunski ATP turnir za moške v Umagu kjer so zmagovali tudi taki asi kot je Thomas Muster, Carlos Moya, Juan Carlos Ferrero in dve leti nazaj tudi Carlos Alcaraz. Hrvaški organizatorji turnirja v Umagu vsako leto prejemajo same pohvale.


Pa ne samo to, tud bolj prijetno klimo so nardili in manj megle. Tu se vidi dolgoletno trdo delo HDZ, za razliko od naših levakov.


Desnica je dobesedno uničila mladost in prihodnost z uhljebima, kjer lahko edino po strankarski poti prideš do delovnega mesta!

"U Hrvatskoj je loše i kod koga god sam radio... Neki plate neki ne. U većini slučajeva ne. Preporučam svakom mladom čovjeku da ode tamo, jer će puno bolje proći nego ovdje", kaže Mišo.

Prema podacima UN-a, svaki peti Hrvat iselio je u inozemstvo. Ukupno ih je u inozemstvu oko 4 milijuna, i to 3,35 milijuna u klasičnom iseljeništvu, 400.000 u BiH, 250.000 u susjednim zemljama gdje žive kao manjine. Po tome je Hrvatska fenomen, jer u domovini živi 3,6 milijuna Hrvata, dakle manje nego u inozemstvu.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hrv...

lynxslo5 ::

Utk je izjavil:

Hrvati imajo fuzbal. Drugo jih nič ne zanima. Glavni stadion je dobesedno podrtija.


Hrvati so svetovni fenomen v nogometu. Štiri milijonska država, pa ima nogometaše ne nivoju Brazilije.

Za stadion v Maksimirju sem pa že napisal, da je zanič in ne pritiče nogometni supersili.

Ima pa Hrvaška novi stadion v Osijeku, ki je boljši od Stožic, čeprav je Osijek dosti manjši od Ljubljane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksne so to cene na Hrvaskem? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1668120657 (35465) Pithlit

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937344 (29999) PaX_MaN
»

Hrvaška kot Izrael (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13624082 (20536) oxyuranus
»

Ljubljanska banka - dolgovi do tujih varčevalcev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12022768 (12400) Smrekar1

Več podobnih tem