» »

Športno plezanje

Športno plezanje

FireSnake ::

Gledam trenutno kaj se dogaja, že skoraj kot rutinirano Garnbretova pobira skoraj vse, kar je možno.

Včeraj sem gledal za nazaj:
https://siol.net/sportal/drugi-sporti/s...
(na eurosport, ker naši niso prenašali).

Padca nisem videl nikjer. Pa sem pogledal vse za nazaj.
Na srečo je vse OK z njo.

Prej športnega plezanja sploh nisem spremljal. Zdaj pogledam vse. Zanimivo je, kako jim nastavijo težavnost in kako potem z različnimi pristopi zadevo "rešujejo".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GupeM ::

No, ne pobira ravno vsega, kar je možno. V težavnosti jo je AI Mori namreč premagala in vzela zlato medaljo. Čeprav sta obe prišli do vrha (bili sta tudi edini, ki sta prišli do vrha), je Morijeva to opravila precej hitreje kot Garnbretova.

Na balvanih pa trenutno res nima konkurence. V finalu je namreč vse 4 balvane preplezala v prvem poskusu, medtem ko od ostalih tekmovalk niti ena ni preplezala vseh štirih.

FireSnake ::

Ja, v težavnosti jo je tam na sredini malo matralo.

Še nekaj utrinkov:
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DamijanD ::

GupeM je izjavil:

No, ne pobira ravno vsega, kar je možno. V težavnosti jo je AI Mori namreč premagala in vzela zlato medaljo. Čeprav sta obe prišli do vrha (bili sta tudi edini, ki sta prišli do vrha), je Morijeva to opravila precej hitreje kot Garnbretova.

Ni bil problem v hitrosti, ampak v polfinalu je bila Ai boljša in zato je na koncu zmagala. Čas se upošteva samo, če so vsi prejšnji dosežki enaki (torej kvalifikacije, polfinale)

Drugače pa tudi pred Janjo smo imeli že nekaj odličnih plezalk.

GupeM ::

DamijanD je izjavil:


Ni bil problem v hitrosti, ampak v polfinalu je bila Ai boljša in zato je na koncu zmagala. Čas se upošteva samo, če so vsi prejšnji dosežki enaki (torej kvalifikacije, polfinale)

Drugače pa tudi pred Janjo smo imeli že nekaj odličnih plezalk.

Prav imaš. Sem pozabil, da je bila Ai boljša v polfinalu in sem mislil, da se upošteva čas.

Je pa zanimivo, kako Ai ni mogla nič v finalu balvanov. Je premajhna? Če se ne motim, je samo enega preplezala do cone, pri ostalih ni niti do cone prišla, kaj šele do vrha. Medtem ko v težavnosti pa raztura.

DamijanD ::

Balvani imajo težje gibe (a jih je manj) in bolj zapletene (težje prebrati kako rešit zadevo), tudi dinamičnih (po novem še "parkour") gibov je več.
Ai se mi zdi fizično šibkejša od Janje, je pa očitno bolj vzdržljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

FireSnake ::

Fizično je Janja "žwat"! Ko se napne je ko Švarci.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

brbr21 ::

GupeM je izjavil:

DamijanD je izjavil:


Ni bil problem v hitrosti, ampak v polfinalu je bila Ai boljša in zato je na koncu zmagala. Čas se upošteva samo, če so vsi prejšnji dosežki enaki (torej kvalifikacije, polfinale)

Drugače pa tudi pred Janjo smo imeli že nekaj odličnih plezalk.

Prav imaš. Sem pozabil, da je bila Ai boljša v polfinalu in sem mislil, da se upošteva čas.

Je pa zanimivo, kako Ai ni mogla nič v finalu balvanov. Je premajhna? Če se ne motim, je samo enega preplezala do cone, pri ostalih ni niti do cone prišla, kaj šele do vrha. Medtem ko v težavnosti pa raztura.

Ni bil toliko problem v velikosti, kot to, da nog ni dobro postavila. Bi morala biti višje. Seveda pa kak cm več ne škodi pri taki napaki.

Generalno pa je pozitivno, da so se smeri začele postavljati na način, da ni le 40 kilski drobiž edini, ki lahko pride do vrha. Več dinamike, več moči...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Športno plezanje

Oddelek: Šport
111635 (1076) jb_j
»

Evropsko prvenstvo v nogometu 2016 v Franciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šport
41275264 (54311) Sssaga
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539912 (32550) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v nogometu v Braziliji 2014 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
896146299 (121550) FlyingBee

Več podobnih tem