» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
18 / 91
»»

Lonsarg ::

Naj pač en lastnik SE pogleda na položnico, na zadnji položnici smo vsi dobili izračunano dogovorjeno moč spodaj v drobnem tisku. Čeprav mislim da je po kmečki logiki jasno da je govora o prejemni moči...

deco16 ::

Mato989 je izjavil:


In kak to uredimo v bloku? Home office bo kr jeba bom moral panele na balkonu nardit


To je blo brez panelov, paneli so sam plus.

Ponoči batt polniš, ob visoki tarifi prazniš, vse skupaj gre v omaro, ni tolk veliko no. LiFEPo4 baje ne gori če koga matra :)

Ampak ja mato pomje ti neboš nucal tega al so ti ful naračunali kW?

DamijanD ::

kaj pa delaš v tem HO? (PC lahko porabi < 100W, če uporabljaš word ali pa več kot 1kW, če delaš nekaj intenzivnega) Ampak v vsakem primeru si težko predstavljam, da bi HO potreboval več kot 2kW

Ampak dokler ni znana cena penalov, se še vedno težko pogovarjamo o najboljši strategiji.

V primeru zelo visokih penalov mene skrbijo obiski raznih mojstrov ali pa razne delovne akcije, ko si vzameš dopust in potem delaš ne vem kaj...

Utk ::

Ve kdo, če se bo časovni blok 1 plačeval celo leto ali samo 4 mesece ko velja? Ker drugače, če ne drugo, za 8 mesecev ga treba avtomatsko dat na minimum.
Če ti uspe v bloki 1 zmanjašat moč za 5 kw, prišparaš 18, plus ddv verjetno, evrov na mesec, 90 evrov na sezono...ni ravno da bi ne vem kaj vzganjal zarad tega.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Kdaj pa ti kuriš čez 4 kw, da bi lahk kaj zmanjšal?



Meni so naracunali kr 5.9 kw ne vem od kod

Moram sigenco zdaj dobit da vidim od kod so specialci to dobili
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: nejc_nejc ()

Magic1 ::

Koliko je minumim priklučna moč si lahko le vsak sam zračuna, maximim ti pa elektro pove. Priključna moč pomeni, koliko maximalno potegeš ven iz omrežja. Včasih(še vedno) je za to skrbela pancerka. Si pretiraval pa si jo skuril. 50EUR+ sitnica menjave. Je pancerka bolj surove narave in je neko razmerje. Če imaš 3x10kW priključno so ti dali 3x20A pancerko, če prav vem. Zdaj to elektronika natančno logira in tolk ko boš maksimalno dosege v posameznem bloku, tolk boš plačal. Zdaj sam upam, da se bo to logiralo na neki povprečni časovni bazi(5-15min) in ne vsaka par sekundna špica.
5,9kW je lahko zelo malo, samo moja indukcija dela na max na 7.5kW. Kaj šele če uporabljaš zraven še pečico, pralni, boiler in sesalec...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

nejc_nejc ::

Ker umobolnik je to sploh sproduciral?
To je resnicno bolano, napovedovanje porabe za gospidinjstva.

Utk ::

5,9kW je lahko zelo malo, samo moja indukcija dela na max na 7.5kW.

Kolikokrat v življenju si dal vse 4 plošče na max? Če si, si čuden.

Magic1 ::

Utk je izjavil:

5,9kW je lahko zelo malo, samo moja indukcija dela na max na 7.5kW.

Kolikokrat v življenju si dal vse 4 plošče na max? Če si, si čuden.

Ne nisem, ker niti ne moreš. Vse plošče na max bi bilo 10kW. Pri meni sta dve plošči na max 6kW.
Magic

DamijanD ::

Magic1 je izjavil:

KZdaj sam upam, da se bo to logiralo na neki povprečni časovni bazi(5-15min) in ne vsaka par sekundna špica.
5,9kW je lahko zelo malo, samo moja indukcija dela na max na 7.5kW. Kaj šele če uporabljaš zraven še pečico, pralni, boiler in sesalec...

Pa saj to je že od začetka rečeno, da se gleda povprečje v 15 minutah. In to isto imaš tudi na mojelektro portalu.

Utk ::

Niti dveh na max ne moreš laufat 15 min, ker bi para špricala do stropa.

Magic1 ::

Je res.
Če bo res 15 min avarege, potem se bo kar dalo furat primerno znotraj minimuma.
Magic

Utk ::

Med minimumom in 14 kw, kar je totalno pretiravanje, je 150 evrov razlike na sezono. Zarad tega ne mislim niti kurcem mrdnit.

TheTrick ::

No to so za 1x le cene omreznine. Cakamo se cene penalov ter seveda ceno elektrike ki bo tudi razlicna na bloke.

Pri sebi vidim špice predvsem pri gretju vode s tc. To ze zdaj grejem ponoci tako da bo 1 blok lahko na minimumu vsaj kar se tice omreznine.

Magic1 ::

Utk je izjavil:

Med minimumom in 14 kw, kar je totalno pretiravanje, je 150 evrov razlike na sezono. Zarad tega ne mislim niti kurcem mrdnit.

A si ti to prav zračunal? To je 10kW extra, *3,6EUR na kW + ddv. To je cca. 40EUR extra na mesec. Samo v bloku 1.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

Ja in prvi blok je samo 4 mesece na leto aktualen. To je 160 evrov.

sbawe64 ::

Omrežje je iz časov Franca Jožefa, sedaj se propagirajo EV in Tč, vsak ki ima to bi moral imeti sončnico na strehi + neko spodobno baterijo.

Ker temu ni tako sedaj 'Nov način obračunavanja omrežnine', ko bodo luksuz premožnih plačevali reveži.
Bližamo se Nemčiji, a ne po plačah, temveč cenah elektrike.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ja in prvi blok je samo 4 mesece na leto aktualen. To je 160 evrov.


In kaj zdaj, bomo morali vsako leto 2x znižat obračunsko moč ker bo 1. blok neaktualen?

Utk je izjavil:

Ja in prvi blok je samo 4 mesece na leto aktualen. To je 160 evrov.


In kaj zdaj, bomo morali vsako leto 2x znižat/povišat obračunsko moč ker bo 1. blok neaktualen?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

delavec44 ::

Nevem od kje take čudne ideje nekaterih. Če se 1. blok ne bo obračunaval, ga logično ne bo na računu.

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Nevem od kje take čudne ideje nekaterih. Če se 1. blok ne bo obračunaval, ga logično ne bo na računu.


Problem je drugje... v tem da ne moreš individualno prilagajat blokov... to je največji nateg vsega tega...

Zakaj ne bi nekdo ki lahko, spremenil in imel blok 4 na 4kw in blok 1 na 1,5kw ker pač dela ponoči od doma in lahko skensla dnevno porabo na mikrominimum...

Pač spet vlada ni poskrbela za smiselno svobodo svojih državljanov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DarwiN ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj ne bi nekdo ki lahko, spremenil in imel blok 4 na 4kw in blok 1 na 1,5kw.

Ja, to bi morali omogočat.. In mogoče/verjetno tudi bodo. Edini pogoj je, da je blok 1 naštiman najnižje in vsak naslednji višje/enako od predhodnega.

Proti tej tvoji želji govori edino podatek, da bi naj bil 3kw minimum in nižje ne bo šlo nastavit.. Ampak a imamo kje to uradno potrjeno, ali so zgolj besede enega slotechovca?

This:

TheTrick je izjavil:

Moč na 0 ne bos mogel nastavit ker je minimum mislim da 3kW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

135063 ::

Glede na te menda znane cene izračunajte ekstrem pozimi ves čas BLOK 1 in nekje 2000 kWh porabe, da vidim, kje vse sem ga pihnil mimo.

delavec44 ::

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Nevem od kje take čudne ideje nekaterih. Če se 1. blok ne bo obračunaval, ga logično ne bo na računu.


Problem je drugje... v tem da ne moreš individualno prilagajat blokov... to je največji nateg vsega tega...

Zakaj ne bi nekdo ki lahko, spremenil in imel blok 4 na 4kw in blok 1 na 1,5kw ker pač dela ponoči od doma in lahko skensla dnevno porabo na mikrominimum...

Pač spet vlada ni poskrbela za smiselno svobodo svojih državljanov.


Pa saj ravno to je tudi predvideno. Vsak mesec boš lahko spreminjal za naslednji mesec. Preko mojelektro.

Bizkit45 ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kdaj pa ti kuriš čez 4 kw, da bi lahk kaj zmanjšal?



Meni so naracunali kr 5.9 kw ne vem od kod

Moram sigenco zdaj dobit da vidim od kod so specialci to dobili


Vsem tistim, ki nimajo pametnih števcev, ki poročajo near real-time podatke v centralo, so naračunali 42% priključne moči za vse bloke. Hence, 5,9kW za 14kW odjem (3x20 varovalke).
Zato sem pa napisal, če se komu da račanati povprečje za te priključne moči, ker so najverjetneje najpogostejše.
Zna biti tudi dosti 7,1kW za tiste ki imajo 3x25 varovalke (17kW).
V moj elektro mislim pa da je tudi opcija da zaprosiš za pametni števec. Ampak jaz bom pustil na teh določenih 5,9kW dokler ne vidim vsaj 3 račune in točno logiko zadaj..pustimo se presenetiti :)
Je pa sigurno to način kako pobrati več denarja narodu, ker bo res majhen procent plačeval manj kot sedaj, četudi bo res varčeval.

Lonsarg ::

Če prav vem je to začasna rešitev in bodo prej ko slej vsi imeli pametne števce.

Ampak to da moraš vnaprej sporočit kako moč boš uporabil je fail od faila, nekaj je da podjetje da napoved porabe, da pa s tem obremeniš navadna gospodinjstva je pa fail in bi moral v zapor tisti ki je to pisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DamijanD ::

135063 je izjavil:

Glede na te menda znane cene izračunajte ekstrem pozimi ves čas BLOK 1 in nekje 2000 kWh porabe, da vidim, kje vse sem ga pihnil mimo.

Ne razumem zakaj bi vso porabo imel v bloku1 ?

135063 ::

Vso mesečno porabo v bloku 1 za ilustracijo maksimalnega/absurdnega zneska pri prretirani obstoječi porabi... Dejanska bi se razporedila med tri bloke in bi bilo občutno manj, normalno.

Ja, prej bi moral dodati, da izračunajte za (ekstremno!) blok 1, en mesec ves čas, 10kW obračunske moči in porabe 2000kWh... Špice so tako redke, da bi bilo možno eksperimentiranje...

Je ta izračun pravilen sam po sebi ali ne : (10kW x 3,62€/kW + 2000kWh x 0,02€/kWh) x 1,22 ?

Lonsarg ::

Ja ta izračun je pravilen za 4 zimske mesece, za dodati je samo še drobiž iz drugih blokov, ki je drobiž in ga res lahko za informativni izračun zanemarimo.

nejc_nejc ::

Lonsarg je izjavil:

Če prav vem je to začasna rešitev in bodo prej ko slej vsi imeli pametne števce.

Ampak to da moraš vnaprej sporočit kako moč boš uporabil je fail od faila, nekaj je da podjetje da napoved porabe, da pa s tem obremeniš navadna gospodinjstva je pa fail in bi moral v zapor tisti ki je to pisal.

Da, me prav zanima ime in priimek. Itak je skrit za skupino.
To je totalno zblazneli. Kako, je sploh mogoce, da imajo taki kreteni taka pooblastila. Je dejansko zgubilo kompas. Sicer, pa vidimo v parlamentu in vladi....

135063 ::

Če to res drži, bo nov in (ekstremen) zimski izračun 40% dosedanjega zimskega računa (v primeru brez net-meteringa)... Meni to ne štima, nekaj manjka tule. In seveda bo podaljšalo povračilno dobo net-metering SE, ker bo 60% ceneje že za ekstremen zimski izračun! Ma kakšne otočne SE, baterijski manevri, to je vse odveč!

Po mojem navedene omrežnine niso dejanske, vsaj energija je verjetno ene 10x dražja.

WTF!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 135063 ()

Lonsarg ::

Ja glede na nov cenik zgleda da vsi ki porabijo nad cirka 500kWh na mesec bodo plačevali manj (omrežnine, ne celota! omrežnina je itak manjši del položnice). Ker bo novi cenik bolj obremenil omrežnino per moč in za faktor 2 znižal postavko za omrežnino per porabo.

Ampak nad 500kWh porabit z zgolj 10kW moči je kar težka, to so redki edge casi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

135063 ::

Ej, če bo to res držalo, sem kar malo razočaran za ROI net-metering SE... Ne vem, če nam je kdaj uspelo porabiti zares 2000kWh za ogrevanje najbolj mrzel mesec in indukcijsko kuhanje za familijo, zmrzljive članice...

Fyck, kako mi je to pokvarilo dan, pol pa še neke varčne komponente in svetila in to kupujem... Que estupido...

In 10kW je predvidena obračunska moč, ne dejanska!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 135063 ()

TheTrick ::

DarwiN je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj ne bi nekdo ki lahko, spremenil in imel blok 4 na 4kw in blok 1 na 1,5kw.

Ja, to bi morali omogočat.. In mogoče/verjetno tudi bodo. Edini pogoj je, da je blok 1 naštiman najnižje in vsak naslednji višje/enako od predhodnega.

Proti tej tvoji želji govori edino podatek, da bi naj bil 3kw minimum in nižje ne bo šlo nastavit.. Ampak a imamo kje to uradno potrjeno, ali so zgolj besede enega slotechovca?

This:

TheTrick je izjavil:

Moč na 0 ne bos mogel nastavit ker je minimum mislim da 3kW.


Na moj elektro kaže podatek minimuma 3,8kW da lahko najmanj nastaviš.

DarwiN ::

Aha, thanks.. No, sej po eni strani logično, da mora bit nek minimum, ker sicer vikendaši oziroma tisti z nenaseljenimi nepremičninami ne bi plačali nič omrežnine.. Ampak 3,8kW se mi zdi preveč. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

delavec44 ::

TheTrick je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj ne bi nekdo ki lahko, spremenil in imel blok 4 na 4kw in blok 1 na 1,5kw.

Ja, to bi morali omogočat.. In mogoče/verjetno tudi bodo. Edini pogoj je, da je blok 1 naštiman najnižje in vsak naslednji višje/enako od predhodnega.

Proti tej tvoji želji govori edino podatek, da bi naj bil 3kw minimum in nižje ne bo šlo nastavit.. Ampak a imamo kje to uradno potrjeno, ali so zgolj besede enega slotechovca?

This:

TheTrick je izjavil:

Moč na 0 ne bos mogel nastavit ker je minimum mislim da 3kW.


Na moj elektro kaže podatek minimuma 3,8kW da lahko najmanj nastaviš.


Daj sliko. Pri meni ni možno (še) nič spreminjati in kakor vem to še ni implementirano.

135063 ::

Če bi bila obračunana moč dejanskih 17kW (ali koliko), bi še vedno bil maksimalen zimski račun 50% nižji kot prej. Preprosto ne verjamem in ne želim verjeti v ta cenik. Daj recite moderatorjem, da moje jadikovanje pobrišejo, resno mislim.

delavec44 ::

135063 je izjavil:

Če bi bila obračunana moč dejanskih 17kW (ali koliko), bi še vedno bil maksimalen zimski račun 50% nižji kot prej. Preprosto ne verjamem in ne želim verjeti v ta cenik. Daj recite moderatorjem, da moje jadikovanje pobrišejo, resno mislim.


Ja pa saj to je znano že od začetka. Če ti fiksni strošek povišajo in variabilnega znižajo, bo tisti z veliko porabo na boljšem. Kaj ti je tu tako čudno?

135063 ::

delavec44 je izjavil:

Ja pa saj to je znano že od začetka. Če ti fiksni strošek povišajo in variabilnega znižajo, bo tisti z veliko porabo na boljšem. Kaj ti je tu tako čudno?

Saj grem prosit bluefisha, da pobriše, ampak do takrat...

Da bo nov izračun, ki smo se ga vsi bali, absurdne porabe (ves mesec blok 1 najbolj mrzlega meseca) samo 40% dejanskega računa (precej bolj optimizirane porabe) v najbolj mrzlem meseca, te mora nekaj nekje špikati, da ni v redu. Idiot pa še dodatno izoliral in nakupil varčne žarnice in svetila, daljinske vklope, pametne merilce porabe z obvestili in to

Dejansko če bi to vedel, se ne bi odločal za net-metering SE - kar bi bila doba dosega praga rentabilnosti iz 6 (od tega sicer že nekje nekje 60% doseženo) na nekje 15 let pri takšnih pogojih!

Besen sem kot ris! Grem kar upokojit ta račun od srda!

TheTrick ::

baradaNikto. Ta cenik je samo omrežnina potem manjka še večji del računa, ki je cena elektrike!

Delavec44:
 omreznina

omreznina



Nisem probaval še spreminjat, ampak predvidevam da manj kot minimalno ne bo šlo. Bom pa nastavil ko bodo jasne še cena elektrike in penalov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheTrick ()

gorilla ::

135063 je izjavil:

Če to res drži, bo nov in (ekstremen) zimski izračun 40% dosedanjega zimskega računa (v primeru brez net-meteringa)... Meni to ne štima, nekaj manjka tule. In seveda bo podaljšalo povračilno dobo net-metering SE, ker bo 60% ceneje že za ekstremen zimski izračun! Ma kakšne otočne SE, baterijski manevri, to je vse odveč!

Po mojem navedene omrežnine niso dejanske, vsaj energija je verjetno ene 10x dražja.

WTF!!


Zakaj bo podaljšalo ROI SE če pa velja to le za dejansko porabljeno elektriko preko proizvedene? Kaj predvidevam, da je enako 0.

delavec44 ::

TheTrick je izjavil:

baradaNikto. Ta cenik je samo omrežnina potem manjka še večji del računa, ki je cena elektrike!

Delavec44:
 omreznina

omreznina



Nisem probaval še spreminjat, ampak predvidevam da manj kot minimalno ne bo šlo. Bom pa nastavil ko bodo jasne še cena elektrike in penalov


Hvala za tole. Beden UI, mi je odrezal zadnja 2 stolpca brez sliderja spodaj. Sem moral odzumirat.

Če probaš spremeniti na manj dobiš napako:
Minimalna moč za posamezen blok je lahko najmanj 3.8 kW

S tem da na drugem merilnem mestu z manjšim priključkom mi piše pa minimalna 2,5. Zgleda je odvisno od priključne moči.

Zgodovina sprememb…

TheTrick ::

No evo potem je to potrjeno. Ja to se mi je zdelo da bo glede ne priključek. Torej kšni vikendi si bodo lahko nastavili na manj.

135063 ::

gorilla je izjavil:

Zakaj bo podaljšalo ROI SE če pa velja to le za dejansko porabljeno elektriko preko proizvedene? Kaj predvidevam, da je enako 0.

Govorim o alternativi. Itak ne bom SE dol šel metat, in bo odplačana do 2026 v celoti. Ampak nikdar je ne bi postavljal, če bi vedel, da nam bodo računi menda se zmanjšali na 40% ekstremnih predhodnih računov, ki bi jih sicer imeli brez SE, ker se mi ne ROI (R-Of-I) na 15 let zdi neka huda kombinacija... Pa da ne omenim še pritiklin za par jurjev. Nihče več naj ne piše in nič...

Nič, Kripto mesi, to je to s tem računom - preveliko razkritje se je ponovno zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 135063 ()

delavec44 ::

Daj že razumi, da pozabljaš na ceno energije, ki je večji delež računa. Nikjer ni nihče rekel, da se ti bo račun zmanjšal za 40%.

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Nevem od kje take čudne ideje nekaterih. Če se 1. blok ne bo obračunaval, ga logično ne bo na računu.


Problem je drugje... v tem da ne moreš individualno prilagajat blokov... to je največji nateg vsega tega...

Zakaj ne bi nekdo ki lahko, spremenil in imel blok 4 na 4kw in blok 1 na 1,5kw ker pač dela ponoči od doma in lahko skensla dnevno porabo na mikrominimum...

Pač spet vlada ni poskrbela za smiselno svobodo svojih državljanov.


Pa saj ravno to je tudi predvideno. Vsak mesec boš lahko spreminjal za naslednji mesec. Preko mojelektro.



Ja ampak problem je v detajlu da mi NE MOREMO nastavit 1. bloka nižje od 2. bloka... in je torej to NATEG... torej tudi če sem hipotetično v 1. bloku 0 porabe, ne morem dat na 1,5kw in v 2. na 4kw... to je sleparski del...

Enako velja za naprej da ne morem v 2. bloku nardit 2,5kw v 5 bloku pa recimo 5 kw... neeee pol moram met VSE bloke 5kw...


To je ekvivalent tega, da bi v SPARu moral kupit toliko žemelj kolikor kupiš kruha ne pa manj ali nič... ali s pivi itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

135466 ::

delavec44 je izjavil:

Daj že razumi, da pozabljaš na ceno energije, ki je večji delež računa. Nikjer ni nihče rekel, da se ti bo račun zmanjšal za 40%.

izgleda, da je barada spet zabluzil, ima čisto v redu, da ima net meternico SE in je res samo omrežnino računal, najbrž je pozabil, da je do sedaj bila dosedanja poraba energije obračunana 0,00EUR...

naj ga kdo kontaktira in mu razloži, če si ni šel slučajno že žil rezat od žalosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 135466 ()

gorilla ::

135466 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Daj že razumi, da pozabljaš na ceno energije, ki je večji delež računa. Nikjer ni nihče rekel, da se ti bo račun zmanjšal za 40%.

izgleda, da je barada spet zabluzil, ima čisto v redu, da ima net meternico SE in je res samo omrežnino računal, najbrž je pozabil, da je do sedaj bila dosedanja poraba energije obračunana 0,00EUR...

naj ga kdo kontaktira in mu razloži, če si ni šel slučajno že žil rezat od žalosti...


Ampak kljub temu: trenutno omrežnino plačuje samo za preseženo porabo ali se motim? In koliko je meni znano, bo tako ostalo še naprej.

Bizkit45 ::

Tema je glede omrežnine in ne prejete/oddane energije.
Pač položnice bodo šle gor, ne samo na račun energije, ko se le ta podraži, ampak tudi na račun omrežnine. Prej je bila omrežnina fixni strošek, sedaj bo variral glede na porabo. In ja, predvidevam da samo na prejeto energijo, če imaš net-metering. En hiter račun, če ti sončna dela 2kW, ti papcaš 3kW, potem iz omrežja vlečeš 1kW. Ta 1kW gre v račun za ta blok v katerem se to dogaja, itn.

DarwiN ::

Mato989 je izjavil:

Ja ampak problem je v detajlu da mi NE MOREMO nastavit 1. bloka nižje od 2. bloka..

Ravno obratno velja. 2. bloka ne moreš nastavit nižje od 1. bloka. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TheTrick ::

Ok sem naredil izračun za prejšnji mesec s tem da sem vzel ceno elektrike VT za 1 blok ceno MT pa sem razporedil v nižje bloke.
Račun bi bil cca 10-15€ višji glede na bloke ki so mi jih nastavli oni.
Če bi izvedel prilagoditev torej dal blok 1 na najmanj možno ter probal dat večje porabnike v ostalih blokih bi bil račun še vedno višji za cca 5€ - 7€.

Za info porabe prejšnji mesec sem imel 400 kWh skoraj 50/50 VT/MT

Zdaj ne vrjamem da bodo cene elektrika kaj dosti cenejše za 1 blok, verjetno pa bo kak cent manj v bloku 3, 4 in 5.
««
18 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurilna sezona 2023 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37233730 (827) Magic1
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7811306 (7831) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8817527 (9435) bosmla

Več podobnih tem