» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
78 / 79
»»

delavec44 ::

MadMax je izjavil:

R134a... potem je tvoja TČ 200 ali 300-litrni bojler, samo za TSV?


Ja, 300l. Sem razumel, da se pogovarjamo za sanitarno vodo, ko ste omenjali legionelo. Nisem pomislil na kombinirane, my bad.

Tudi razumem, da je R32 boljši. Pač ga takrat še niso vgrajevali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

MadMax ::

"Boljši" je širok opis...
Predvsem je bolj zelen. Nekateri imajo namreč veliko zelenja v denarnicah, zaradi teh "zelenih" plinov...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

telexdell ::

hruske je izjavil:


Ne, nisi plačal za 14kW, plačal si toliko, da se je pokrivala omrežnina. Tehnične razmere na omrežju so ti dovoljevale, da si lahko občasno potegnil 14kW. Nekdaj je bilo možno prit po AC s povprečno! hitrostjo 130kmh iz Ljubljane do Kopra, danes pa tega razmere ne dopuščajo več, vsaj ne podnevi.

Še sreča, da imam razne @hruške pa @Darwine pa... tu na forumu. Drugače bi še naseldnjih 100 let verjel, da sem plačal 14 kW priključne moči za hišo. Tako pravi cenik in toliko lahko obremenim svoj priključek da mi ne izlopi števec. Zakaj pa mi elektro mafija pol ni po tistem ceniku dala 3x20 A varovalke kasirali pa bi mi za 1x20 A, ker več ne vlečem iz omrežja? So me zopet okradli za 10 kW, kot nas bodo s to omrežnino?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

EjTi ::

Kar ti hruske hoče povedat, da je to enako kot 100 Mb/s internet. Lahko vlečeš do 100 Mb/s in ne pomeniš da 24/7 vlečeš z 100 Mb/s. Enako 14 kW priključek pomeni, da lahko vlečeš do 14 kW in ne cel čas vlečeš z 14 kW (razen če imaš varovalko namesto odklopnika, takrat lahko za določen čas presežeš moč).
Da 14 kW pomeni "do" in ne "z", ti dodatno pove sestava stroška omrežnine - ki je sestavljena iz fiksnega dela ter dela po porabi energije. Strošek bo drugačen, če elektriko odjemaš samo 1 h/dan in z 14 kW ali pa 24 h/dan z isto močjo.

hruske ::

EjTi je izjavil:

Kar ti hruske hoče povedat, da je to enako kot 100 Mb/s internet. Lahko vlečeš do 100 Mb/s in ne pomeniš da 24/7 vlečeš z 100 Mb/s. Enako 14 kW priključek pomeni, da lahko vlečeš do 14 kW in ne cel čas vlečeš z 14 kW (razen če imaš varovalko namesto odklopnika, takrat lahko za določen čas presežeš moč).
Da 14 kW pomeni "do" in ne "z", ti dodatno pove sestava stroška omrežnine - ki je sestavljena iz fiksnega dela ter dela po porabi energije. Strošek bo drugačen, če elektriko odjemaš samo 1 h/dan in z 14 kW ali pa 24 h/dan z isto močjo.


Ja, zelo lepo povedano.

Ponudnike dostopa storitve do javnega podatkovnega omrežja je AKOS že regulativno pretepla do te mere, da je s predpisom zapovedano kakšna je metodologija za navajanje dobavljive hitrosti.

Po drugi strani elektro distributerji tega (še?) nimajo. Varovalke v omarici odjemnega mesta oz. priključna moč definitivno ni pogodbeno zagotovljena moč, tudi dogovorjena moč ni pogodbeno zagotovljena. Noben distributer danes ne daje zagotovil, da boš lahko odjemal kakršno koli moč. Se pa močno in dokaj uspešno trudijo (kar se mene tiče), da je omrežje kar najbolj razpoložljivo.
Rad imam tole državico. <3

Utk ::

Kaj? Če imam jaz za 10 kw varovalk, kako točno mi kdo lahko to omeji, če se odločim stalno vlečt 10 kw? Če bo lokalno veliko takih, bo pač vrglo ven vse skupaj, ampak dokler je bal je tanzen bal.

hruske ::

Nihče ti ne omejuje, ampak - nihče ti tudi ne zagotavlja.
Rad imam tole državico. <3

starfotr ::

Če vas bi bilo na enem območju več takih, bi distribucija naredila ustrezne ukrepe.

Lahko bi problematičnim znižala moč (jakost varovalk). Lahko bi vas trajno odklopila. Lahko bi omrežje nadgradili. Opcij je več, odvisno za katero bi se odločili.

Utk ::

Ja ja, ok, ampak ne morejo kar dinamično manjšat, kot internet operaterji.

starfotr ::

Normalno da ne. Ampak bi pa lahko analogno uredili stanje.

Do preobremenjenih delov omrežja prihaja na primer pozimi, ko se je celo naselje odločilo kupit toplotne črpalke.

Elektro monterji ob večkratnih izklopih na takem območju sredi zime preprosto nadomestijo varovalko v transformatorju z večjo jakostjo in upajo, da jim do pomladi ne skuri kablov.

Spomladi pa, če so pametni, nadgradijo omrežje iz 35 na 70 ali 150 kvadrat vodnike. In po potrebi menjajo tudi transformator z močnejšim in novejšim.

telexdell ::

hruske je izjavil:

Nihče ti ne omejuje, ampak - nihče ti tudi ne zagotavlja.

V ceniku, katerega sem prilepil, v elektroenergetskem soglasju, katerga sem dobi, v pogodbi o priključitvi, katero sem sklenil... nikjer ne piše "do 14" ampak "največ 14". Tudi, če narediš protipravni priklop ti za obdobje kraje elektrike kasirajo kot, da si 24/7 vlekem max možno moč. A tam pa ni do?!
Pa saj elektro mafija 100% zagotavlja zgolj to, da nam bo kradla pri belem dnevu in nič drugega.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Daniel ::

Marsikje še zmeraj delujejo transformatorji iz 70tih let. In po navedbah električarjev je z njimi manj težav, kot z novimi.

starfotr ::

Normalno, da je s starejšimi manj težav. Uporabili so namreč precej več materiala na enoto moči, kot pri novejših različicah transformatorjev. Ali pa generatorjev. Princip je isti.

Več moči na enoto mase. Ker baker je drag.

Bostjan_321 ::

Pri nas pade napetost ponoči na 218 ali 219 voltov pa je v tem delu naselja ki ga pokriva ta trafo zelo malo TČ in še manj EV-jev.
Čez dan je napetost okoli 234 voltov.

Zanimivo se mi zdi da je poceni blok ponoči, ko pa očitno lokalno omrežje že takrat diha na škrge.
Kaj bo šele ko bodo vsi porabo prestavljali na noč?

Bici ::

218 voltov je že pod standardom kar naj bi bila napetost v omrežju?

telexdell ::

Bici je izjavil:

218 voltov je že pod standardom kar naj bi bila napetost v omrežju?

Lahko te spustijo do 180 V, je še vedno po standardu za posebne situacije (kaj pa je posebna situacija, če ni to, da ti ne morejo zagotoviti 230 V?). 200 V non stop je pa itak povsem po PS (za mlajše- po standardih).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bciciban ::

Tudi pri nas je najnižja napetost ravno zvečer in ponoči.
Ko filam svoj EV vidim da pade na 214V, pa polnim z 4A.
Čez dan je pa 230+ voltov.

Torej v dragih blokih očitno omrežje zmore, v poceni blokih pa ne.
In zdej bo še več ljudi prestavljajo porabo.
Zabavno bo :))

Oberyn ::

GregiB je izjavil:

Jup, sem šel gledat na TČ dnevno porabo in glej ga zlomka... grelci, ki so se letos januarja vklopili, reči in piši... 3x po par 10 minut... Bom tudi sam videl, kako se zadeve lotiti. V nastavitvah nisem našel izklopa grelcev... bom še pogledal za "delegionelizacijo"...

A ima tvoja TČ mogoče več uporabniških nivojev za nastavitve in delaš na nizkem? Moja ima 3 nivoje in na prvem ne moreš nastaviti skoraj nič. Nivo dvigneš z geslom, ki je jasno 1234 za naprednega uporabnika in jasno 5678 za monterja. S tem zadnjim potem lahko nastaviš čisto vse. Potem lahko izključim dezinfekcijo ali pa izključim vsak dodatem grelec posebej, ki so trije po 3 kW. Izključil sem vse tri grelce in mi potem dezinfekcijo dela samo na kompresor, ki ima max 4 kW. In to čisto lepo deluje tudi pri -10°. TČ je Daikin visokotemperaturna, segreje sanitarno vodo do 65°. Dodatni grelci so čisto brez potrebe. Pa dezinfekcija tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Oberyn ()

joez7 ::

Je tule kaj uporabnega? ma gdo izkušnje?
https://www.uro.si/aktivni-odjem/kako-p...

IFTTT ? kdo pozna?

Je tole rešitev za konico? vtična + hranilnik
https://www.uro.si/aktivni-odjem/uporab...
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

Sc0ut ::

1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

DamijanD ::

Dezinfekcija je smiselna samo tam, kjer se voda dalj časa ne uporablja. Če pa praktično zamenjaš celo "vsebino" vode v bojlerju dnevno, je to samo izguba energije.

joez7 ::

Vedno se lahko pritožiš izdajatelju računa.
Pa se ti lahko potem on izgovarja, pa ga podučiš, da naj se on ukvarja.
Sem mel problem z odmero akontacije za stavbo zemljišče.
Dokler sem se ustno pritoževl, so me pingpongali (furs-občina-geodetska).
Ko sem naslednjič dobil od Fursa račun - uradna priporočena pritožba v zakonskemu roku.
So me klicali - (ja mi pa samo izdajamo račun za občino) pa sem jim lepo razložil, po kateremu členu so oni odgovorni, in so potem oni urejali na občini - rezda pa je trajalo 6m, da so se zmenili.
Ko sem jaz bil prej na občini, se mi je referent režal v fris - pa se me je potem zapolnil.
Tak, vse se, da.
Račun je treba reklamirat v zakonitemu roku - (za navadne račune je 8dni) potem te odjebejo kot zrelo hruško. Zastaralni roki so samo za neplačila računov - tak, da ne mešat rokov za reklamacijo, z zastaranjem. V skrajnemu primeru, se poda zahtevek za revizijo, ponavadi gre samo z pomočjo inšpektorja.
Je treba poznat ZUP in Obigacijski Zakonik, pa še verjetno kaj se najde... trma.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

feryz ::

Sc0ut je izjavil:

Ima kdo dostop?
https://www.finance.si/novi-sistem-omre...
Načeloma se to ne dela, ampak malo lahko pripopam.
V tem stilu je članek.
Nočejo mu priznati napake pri meritvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

bciciban ::

feryz je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Ima kdo dostop?
https://www.finance.si/novi-sistem-omre...
Načeloma se to ne dela, ampak malo lahko pripopam.
V tem stilu je članek.
Nočejo mu priznati napake pri meritvi.


Nehaj biti bolj papeški od papeža. Sploh ti ki se vedno boriš proti obiranju raje. Zaradi enega članka že ne bodo popadle finance.

feryz ::

A nisi ti neki programer?
A bi ti bilo všeč, če bi tvoje programe vsepovsod kopirali in prodajali za svoje?
Kdo bi potem še kupil kaj od tebe?

bciciban ::

feryz je izjavil:

A nisi ti neki programer?
A bi ti bilo všeč, če bi tvoje programe vsepovsod kopirali in prodajali za svoje?
Kdo bi potem še kupil kaj od tebe?


Večina moje kode je opensource, kar pa ni je pa itak neka specifika ki nima vrednosti izven točno tiste aplikacije in se je niti nisem trudil kje objavit.
Tako da kar razširjaj mojo kodo naokoli in jo uporabljal.

Ti bom računal za svetovanje ko se boš zaplezal nekje in boš rabil nekoga ti nekaj popravi ali razloži kako se dela. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

lebang1 ::

bciciban je izjavil:

feryz je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Ima kdo dostop?
https://www.finance.si/novi-sistem-omre...
Načeloma se to ne dela, ampak malo lahko pripopam.
V tem stilu je članek.
Nočejo mu priznati napake pri meritvi.


Nehaj biti bolj papeški od papeža. Sploh ti ki se vedno boriš proti obiranju raje. Zaradi enega članka že ne bodo popadle finance.


Evo:
https://ibb.co/dg8HR0R

DarwiN ::

Ta Luka iz članka laže kot prasica.. Zaradi te ene 19kw anomalije zagotovo ne bo plačeval 140€ omrežnine mesečno čez zimo.. Če ima sicer povprečje treh konic ~9kw, mu ta ena 19kw anomalija to povprečje dvigne iz 9 na 12kw... Torej bloki iz 9 na 12kw, kar pomeni dodatnih 15-20€ mesečno?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Utk ::

Slabo si prebral. V enem dnevu je v treh 15 min intervalih imel 16 do 19 kw. Drugače pa nikoli čez 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bciciban ::

DarwiN je izjavil:

Ta Luka iz članka laže kot prasica.. Zaradi te ene 19kw anomalije zagotovo ne bo plačeval 140€ omrežnine mesečno čez zimo.. Če ima sicer povprečje treh konic ~9kw, mu ta ena 19kw anomalija to povprečje dvigne iz 9 na 12kw... Torej bloki iz 9 na 12kw, kar pomeni dodatnih 15-20€ mesečno?


Bistven problem je birokratska okostnelost.
V normalnem sistmu bi moral uradnik pogledat zadevo in zdravorazumsko odločit, da je to anomalija, ker 19kW moči uporabnik pač ne more potegnit in se potem to špico ignorira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

darkolord ::

Seveda se zgovarjajo na to, da "nič ne morejo", ker je zakon pač tak.

Ko bo predlog za spremembo zakona, se bodo pa pritožili.

DarwiN ::

Utk je izjavil:

Slabo si prebral. V enem dnevu je v treh 15 min intervalih imel 16 do 19 kw. Drugače pa nikoli čez 7.

Ok, tega podatka ni bilo v prvotnem screenshotu. Pol bo doplačal nekaj več.. Ampak še vedno zavajajo.. "Nikoli čez 7kw" v januarju, ampak manjkajo še podatki za ostale tri zimske mesece. Pa iz 36€ na 560€ je tudi zavajajoče, ker ne omenijo, da bo pa po drugi strani privarčeval pri omrežnini na porabljeno energijo.

Pa če prav vidim na sliki niso 3 konice, ampak 2 konici 16 in 19kw. Kakorkoli. Neprijetna stvar in ljudem se bo upravičeno mešalo, dokler so bo to dogajalo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bciciban ::

Ko prebereš članke vidiš tudi posnetek zaslona uporabnice z špco 60kW. Na njeno srečo izpred datuma, ki so ga upoštevali za določanje moči.

Še vedno misliš da je to normalno ?
In misliš da je normalno da zakon sploh nima predvidenega mehanizma za pritožbe?

bm1973 ::

bciciban je izjavil:

Ko prebereš članke vidiš tudi posnetek zaslona uporabnice z špco 60kW.


To je 270 A, cirka...

Zaseben uporabnik tega nikakor ne more doseči... Napaka meritev, in obvezno se pritožit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bm1973 ()

bciciban ::

bm1973 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Ko prebereš članke vidiš tudi posnetek zaslona uporabnice z špco 60kW.


To je 270 A, cirka...

Zaseben uporabnik tega nikakor ne more doseči... Napaka meritev, in obvezno se pritožit...


Mato989 ::

bciciban je izjavil:

bm1973 je izjavil:

bciciban je izjavil:

Ko prebereš članke vidiš tudi posnetek zaslona uporabnice z špco 60kW.


To je 270 A, cirka...

Zaseben uporabnik tega nikakor ne more doseči... Napaka meritev, in obvezno se pritožit...





Torej spet dodatno delo na strani uporabnika?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

joez7 ::

bciciban je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Ta Luka iz članka laže kot prasica.. Zaradi te ene 19kw anomalije zagotovo ne bo plačeval 140€ omrežnine mesečno čez zimo.. Če ima sicer povprečje treh konic ~9kw, mu ta ena 19kw anomalija to povprečje dvigne iz 9 na 12kw... Torej bloki iz 9 na 12kw, kar pomeni dodatnih 15-20€ mesečno?


Bistven problem je birokratska okostnelost.
V normalnem sistmu bi moral uradnik pogledat zadevo in zdravorazumsko odločit, da je to anomalija, ker 19kW moči uporabnik pač ne more potegnit in se potem to špico ignorira.


Poglej, na 2x20A lahko popolnoma brez problema produciraš konico 20kW. Probano v praksi.
3x20A = 14kW, samo gL varovalka brez problema zdrži 30A do 1h (se pa malce greje).
3x25A =17kW, se da lepo potegnit do 36A - 25kW, ti bo prej vrgel ven tanovi števec, na starih je bla to lepo praksa, na 3x25A lepo lavfa (pan) žaga 11kW (pač gospodinja mora ta čas počakat ali pa kuhat na drva - kar je še vedno praksa na kmetih) .
Bo pač stisnil zobe in nastavil svojo moč na Moj Elektro, in pazil na konico. Vse se da.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Lonsarg ::

Torej je resitev da mora povsod biti novi strogi stevec, da ti prej vn vrze kot naredis tako ekstremno spico.

Tudi s stalisca omrezja itak noces takih ekstremnis spic dovoljevat.

bciciban ::

Včasih so varovalke res zdržale precej. Danes pa elektronski odklopniki zelo hitro vržejo ven. Vem ker imajo starši poleti problem na kmetiji, ki se je pojavil po zamenjavi.

joez7 je izjavil:

bciciban je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Ta Luka iz članka laže kot prasica.. Zaradi te ene 19kw anomalije zagotovo ne bo plačeval 140€ omrežnine mesečno čez zimo.. Če ima sicer povprečje treh konic ~9kw, mu ta ena 19kw anomalija to povprečje dvigne iz 9 na 12kw... Torej bloki iz 9 na 12kw, kar pomeni dodatnih 15-20€ mesečno?


Bistven problem je birokratska okostnelost.
V normalnem sistmu bi moral uradnik pogledat zadevo in zdravorazumsko odločit, da je to anomalija, ker 19kW moči uporabnik pač ne more potegnit in se potem to špico ignorira.


Poglej, na 2x20A lahko popolnoma brez problema produciraš konico 20kW. Probano v praksi.
3x20A = 14kW, samo gL varovalka brez problema zdrži 30A do 1h (se pa malce greje).
3x25A =17kW, se da lepo potegnit do 36A - 25kW, ti bo prej vrgel ven tanovi števec, na starih je bla to lepo praksa, na 3x25A lepo lavfa (pan) žaga 11kW (pač gospodinja mora ta čas počakat ali pa kuhat na drva - kar je še vedno praksa na kmetih) .
Bo pač stisnil zobe in nastavil svojo moč na Moj Elektro, in pazil na konico. Vse se da.


joez7 je izjavil:


Bo pač stisnil zobe in nastavil svojo moč na Moj Elektro, in pazil na konico. Vse se da.


Zveniš kot član te elektro mafije, ko tako vneto zagovarjaš odiranje folka.

P.S. Mene ne skrbi nova omrežnina, ker mi je drobiž. Vseeno pa se z njo ne strinjam, ker vidim da bodo obrali polno folka ki nima časa zagonit pol leta z neko avtomatizacijo ali nimajo denarja za plačevanje nekih že narejenih rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

J.McLane ::

Pozabljate, da ta 60 kW špica mora trajati 15 minut, da bi bila upoštevana za to novo omrežnino.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

hruske ::

bciciban je izjavil:

Ko prebereš članke vidiš tudi posnetek zaslona uporabnice z špco 60kW. Na njeno srečo izpred datuma, ki so ga upoštevali za določanje moči.

Še vedno misliš da je to normalno ?
In misliš da je normalno da zakon sploh nima predvidenega mehanizma za pritožbe?


Ja, se je enako zgodilo tudi meni, na 8kW priključni moči sem imel 400kW špico.

Do tega pride, ko se števcu obrne vsota porabljene energije. V fazi prečiščevanja podatkov se špice, ki grejo prek moči varovalk, eventualno izloči.

Omrežnina ni določena z zakonom, ampak z aktom agencije.
Rad imam tole državico. <3

telexdell ::

bciciban je izjavil:

Včasih so varovalke res zdržale precej. Danes pa elektronski odklopniki zelo hitro vržejo ven. Vem ker imajo starši poleti problem na kmetiji, ki se je pojavil po zamenjavi.

Samo mimogrede- varovalke dandanes zdržijo isto, kot so včasih:):)

Na kmetiji se težko izogneš preobremneitvam in izpadom napajnaja. Imajo pa novi števci, poleg slabosti hitrejšega izklopa glede na varovalke tudi prednosti. Nekoč, ko ti je pregorela varovalka si moral klicati dežurnega na DES, da ti jo je prišel zamenjati. To je lahko trajalo tudi več ur, pa tudi zastonj ni bilo. Ob novem števcu pač počakaš tisto minuto in pritisneš tipko za ponoven vklop.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

energetik ::

J.McLane je izjavil:

Pozabljate, da ta 60 kW špica mora trajati 15 minut, da bi bila upoštevana za to novo omrežnino.
Finta je, da se števcu (ali ob pošiljanju meritev) včasih utrga in ti npr. 2h beleži nič, nato v naslednjih 15min sporoči špico, ki je vsota 2h prej. Se mi je že 2x zgodilo v zadnjem letu, so pa potem to zadevo avtomatično popravili. Problem je, če tega ne bodo popravili pravočasno in ti na ta račun nabili preveliko dogovorjeno moč in/ali prevelik obračun presežka. Vsekakor bi morali predvideti enostaven način za sporočilo napake in takojšno odpravo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Problem ni dve uri, ampak, recimo 2x po 15 minut.
Nihče ne bo opazil, nihče ne bo popravljal, ti pa boš imel dvojno tarifo zaradi tega. Naslednje leto.

telexdell ::

Ko bodo po prehodnem obdobju začele veljati kazni za prekoračitve to ne bo več noben problem. Enostavno boš znižal dogovorjeno moč na vrednosti brez ekstrema.

PS- seveda je to opcija za tisto peščico, katera se na to spozna. Ostalo ogromno večino pa bodo strigli kot ovce.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bciciban ::

telexdell je izjavil:

bciciban je izjavil:

Včasih so varovalke res zdržale precej. Danes pa elektronski odklopniki zelo hitro vržejo ven. Vem ker imajo starši poleti problem na kmetiji, ki se je pojavil po zamenjavi.

Samo mimogrede- varovalke dandanes zdržijo isto, kot so včasih:):)

Na kmetiji se težko izogneš preobremneitvam in izpadom napajnaja. Imajo pa novi števci, poleg slabosti hitrejšega izklopa glede na varovalke tudi prednosti. Nekoč, ko ti je pregorela varovalka si moral klicati dežurnega na DES, da ti jo je prišel zamenjati. To je lahko trajalo tudi več ur, pa tudi zastonj ni bilo. Ob novem števcu pač počakaš tisto minuto in pritisneš tipko za ponoven vklop.


Hvala za popravek. Malo sem se narobe izrazil ker nisem ravno domač s to terminologijo.

Je pa tako, da jaz se ne spomnim da bi nam kdaj prišel elektro menjat varovalko.
Vem pa da sedaj se jim dogaja praktično na mesečni bazi da vrže elektriko ven in je treba it nazaj vklapljat.

energetik ::

telexdell je izjavil:

Ko bodo po prehodnem obdobju začele veljati kazni za prekoračitve to ne bo več noben problem. Enostavno boš znižal dogovorjeno moč na vrednosti brez ekstrema.

PS- seveda je to opcija za tisto peščico, katera se na to spozna. Ostalo ogromno večino pa bodo strigli kot ovce.
Točno tole, jaz bom že znižal dogovorjeno, ampak redki geeki gledamo Moj-elektro vsak mesec. Pa še mene bodo postrigli, če mi bodo napačno špico vračunali v presežek za pretekli mesec. Nekdo jih bo moral očitno stožiti do gat, da se bodo zmigali in implementirali dosledno popravljanje napak pred mesečnim obračunom.
vires in numeris

telexdell ::

bciciban je izjavil:



Je pa tako, da jaz se ne spomnim da bi nam kdaj prišel elektro menjat varovalko.
Vem pa da sedaj se jim dogaja praktično na mesečni bazi da vrže elektriko ven in je treba it nazaj vklapljat.

Če neuš okol govoru ti povem: tudi meni je niso hodili, ker sem imel ključ od zunanje omarice. Sedaj pa pametni števec javi, izpad faze zato je tipka boljša.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

bciciban ::

Treba bo spisat nekaj da kliče mojeketro API in stalno preverja če so kake sumljive špice.

Samo ne vem če bi objavil, da se kdo ne okoristi z mojim delom. Ane feryz! :D

Mato989 ::

telexdell je izjavil:

Ko bodo po prehodnem obdobju začele veljati kazni za prekoračitve to ne bo več noben problem. Enostavno boš znižal dogovorjeno moč na vrednosti brez ekstrema.

PS- seveda je to opcija za tisto peščico, katera se na to spozna. Ostalo ogromno večino pa bodo strigli kot ovce.



Problem je da spet gremo iz sistema ki je bil logičen in za userje(uporabnike) enostaven v takega kjer bodo mogli uporabniki doktorirat in nekaj sporočat in nabijat administracijo elektru...

KAKŠEN DEBILIZEM!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
78 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1289006 (198) 6151
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7810996 (7521) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8817080 (8988) bosmla

Več podobnih tem