» »

Krmiljenje 3 fazne črpalke

Krmiljenje 3 fazne črpalke

Luka67 ::

Živjo,

Imam 3 fazno vodno črpalko in frekvenčni regulator. Zaradi prevelike moči črpalke, bi rad z zmanjšanjem frekvence omejil pretok in tlak ki ju črpalka proizvede. Zanima me od katere min in maks frekvence še lahko črpalka deluje, da ne bo prišlo do poškodb. Zavedam se, da pri prenizki frekvenci prihaja do večjega segrevanja zaradi počasnejšega vrtenja ventilatorja.
Druga opcija je, da s pomočjo pripiranja ventila zmanjšam pretok in posledično tlak, ampak tega bi se če obstaja druga opcija, raje izognil.

Hvala

starfotr ::

Črpalka mora biti narejena za delovanje s frekvenčnim pretvornikom. Drugače boš imel težave sčasoma, ker bodo tekli razni parazitni tokovi skozi ležaje itd.

Na črpalko lahko namestiš tudi zunanji neodvisni ventilator z lastnim motorjem, ki deluje na 100 % in vedno hladi motor črpalke ter ni gnan iz gredi motorja.

https://www.kmmp.de/en/external-fans/

A. Smith ::

Luka67 je izjavil:

Živjo,

Imam 3 fazno vodno črpalko in frekvenčni regulator. Zaradi prevelike moči črpalke, bi rad z zmanjšanjem frekvence omejil pretok in tlak ki ju črpalka proizvede. Zanima me od katere min in maks frekvence še lahko črpalka deluje, da ne bo prišlo do poškodb. Zavedam se, da pri prenizki frekvenci prihaja do večjega segrevanja zaradi počasnejšega vrtenja ventilatorja.
Druga opcija je, da s pomočjo pripiranja ventila zmanjšam pretok in posledično tlak, ampak tega bi se če obstaja druga opcija, raje izognil.

Hvala


Dober začetek za branje je dokumentacija proizvajalca. Če je nimaš, jo najdi na spletu.

Zdaj če zadevo res rabiš ta moment, bi jaz zadevo zvezal in šel s frekvenco toliko nizko, da ohišje črpalke še lahko z roko držim. Če bo bolj vroča, moraš s frekvenco gor.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Luka67 ::

Črpalka je Lowara 10SV07F030T/D. Se ne spoznam na črpalke in bi bila vsaka informacija dobrodošla.
https://www.lenntech.com/Data-sheets/Lo...

Hvala,
lp

A. Smith ::

Malo sem preletel datasheet in kolikor sem razumel, imajo izvedbe z vgrajenim frekvenčnikom (Hydrovar) enake motorje, kot brez njega. S tem, da je rating izolacije navitij pri teh motorjih dovolj visok.

Zdaj, kolikor se spomnim, narašča pri ventilatorju potrebna moč s kvadratom vrtljajev, pri črpalki pa s kubom. Če ta logika velja tudi v drugo smer (im mislim, da velja), potem rabiš za 50% vrtljajev samo 1/2^3 oziroma eno osmino moči. Kar pomeni, da v takem slučaju tudi določeno dodatno gretje ne bo dosti pomenilo, ker je obremenitev toliko manjša.

Ne dam roke v ogenj, da imam prav, ampak jaz bi zadevo zvezal in stestiral.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Luka67 ::

@A.Smith hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretok vode skozi vrtno cev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5218602 (17170) alese
»

Temperatura vode pozimi v avtomobilu

Oddelek: Na cesti
3310679 (8820) amigo_no1
»

Visokotlačni čistilci za stoječe vode

Oddelek: Kaj kupiti
82701 (2568) Saladin
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353090 (2501) MasterMiG
»

Kako regulirati pumpo - pretok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51724 (1634) baron21

Več podobnih tem