» »

Elektronski transformator 230V na 12V 10-60W ne deluje

Elektronski transformator 230V na 12V 10-60W ne deluje

sedemnajst ::

Sem elektro laik, zato prosim za pomoč. V kuhinji uporabljam za razsvetljavo tudi 3 halogenke. Crknil je transformator, v Condorju so mi priporočili po lastnostih enakega, kot je bil stari (https://www.trgovina-conrad.si/elektron.... Doma sem ga priključil in halogenke se počasi prižgejo, kmalu dosežejo maksimalno moč (po nekaj sekundah), nato pa po minuti, dveh ali treh ugasnejo. Kaj gre narobe?

starfotr ::

Nekje je slab stik. Ali pa je kje kratek stik/stik na ozeljitev.

Runner71 ::

3 halogenke...koliko močne ???


sedemnajst je izjavil:

Sem elektro laik, zato prosim za pomoč. V kuhinji uporabljam za razsvetljavo tudi 3 halogenke. Crknil je transformator, v Condorju so mi priporočili po lastnostih enakega, kot je bil stari (https://www.trgovina-conrad.si/elektron.... Doma sem ga priključil in halogenke se počasi prižgejo, kmalu dosežejo maksimalno moč (po nekaj sekundah), nato pa po minuti, dveh ali treh ugasnejo. Kaj gre narobe?

Ahim ::

sedemnajst je izjavil:

Sem elektro laik, zato prosim za pomoč. V kuhinji uporabljam za razsvetljavo tudi 3 halogenke. Crknil je transformator, v Condorju so mi priporočili po lastnostih enakega, kot je bil stari (https://www.trgovina-conrad.si/elektron.... Doma sem ga priključil in halogenke se počasi prižgejo, kmalu dosežejo maksimalno moč (po nekaj sekundah), nato pa po minuti, dveh ali treh ugasnejo. Kaj gre narobe?

1: Kaj ima to zveze s podforumom "na cesti"?

2: Ko po nekaj minutah ugasnejo in takoj ponovno priges s stikalom, se zgodi kaj - svetijo spet nekaj minot ali sploh ne svetijo?

2 nadaljevanje: Ce po takojsnjem ponovnem vklopu ne svetijo, a se potem po dolocenem casu spet lahko prizgejo za tistih par minut?

sedemnajst ::

ad. 2.: sploh ne svetijo oz. le brlijo
Po nekem času (cca. 1/2 minute ali minuti) pa se spet lahko prižgejo in zgodba se ponovi.
ad. 1.: moja napaka, sem pregledal, v kateri forum je bilo dodeljeno vprašanje :-(

halogenke so 35W 380 lumnov

Zgodovina sprememb…

Opkow ::

Hm. So vse tri skupaj na 35 W ali posamezna porabi 35 W?
Ker, če je posamezna 35 W potem vse 3 halogenke skupaj porabijo 105 W. Kar pomeni, da je tvoj novi 60 W napajalnik prešvoh za vsaj polovico.
Trenutni je komaj čez polovico max moči. To seveda govorimo o klasičnih halogenkah na žarilno nitko in ne o LED svetilkah?
Če skupaj porabijo 35 W, potem je napajalnik ok in je problem nekje drugje. Imaš slučajno kak dimmer?

matobeli ::

35w ne porabijo vse tri skupaj če so led ker na tem klasičnem GU podnožju ne dobiš 11.6W ledic.

Možnosti sta dve, ali ima prave 35W halogenke in je trafo pol premajhen ali pa ima 3x LED halogenke ki so oglaševane kot nadomestek za 35W 380lm in ima okvaro na trafotu pa še narobe je prepisal.

Ampak glasujem za prvo opcijo da je trafo premajhen za prave halogenke.

Ahim ::

sedemnajst je izjavil:

ad. 2.: sploh ne svetijo oz. le brlijo
Po nekem času (cca. 1/2 minute ali minuti) pa se spet lahko prižgejo in zgodba se ponovi.
ad. 1.: moja napaka, sem pregledal, v kateri forum je bilo dodeljeno vprašanje :-(

halogenke so 35W 380 lumnov

Kot pise na fotki napajalnika, ki si jo prilepil, ima vgrajeno termalno zascito. Glede na opis izgleda kot da se napajalnik pregreje, vklopi zascito, ko se ohladi pa spet nekaj casa zmore napajati vse luci, dokler se cikel spet ne ponovi ...

A lahko odmontiras eno zarnico iz podnozja in vklopis samo z dvema - se potem izklopi po enako malo casa (po par minutah) ali svetita bistveno dlje? Alternativno probaj z eno samo zarnico, dve pac poberi ven.

Ce je napajalnik presibak (omenjas 35W halogenke; na napajalniku pise 60W ... 3x 35W = 105W, pa nekaj malega rezerve nic ne skoduje), bos ali moral zamenjati za mocnejsega, ce pa ne obstaja mocnejsi, jih bos pa moral uporabljati vec (vsakega za svojo zarnico).

sedemnajst ::

S starim trafom sem šel v trgovino - in prodali so mi trafo, za katerega so trdili, da ima enake karakteristike, kot stari (12v 60w - Elektronski transformator 230V na 12V 10-60W 461060 SLV). Pri starem trafu je zadeva delovala brezhibno! Preveril sem še enkrat tudi halogenke: Osram, 35w, ki nimajo zakasnitve pri prižiganju (100% in 0 s). Ali je mogoče, da sem kaj narobe zvezal? Opis, kako sem priklopil: na "input" ("PRI") priklop na omrežje in na "SEC" halogenke (obakrat: rjava žica na zgornja priklopa in plava na spodnja).

MadMax ::

Če imaš res 3x35W halogenke, pač rabiš vsaj 3x35=105W napajalnik (raje še malo več... preveč pa niti ne more bit), ali pa na vsako žarnico svojega.

Ako ti je do zdaj res delalo na 60W trafo si imel zgolj srečo, ki pa tudi ni trajala večno.
Tisti, ki je to v startu zvezal, je pa šalabajzer, ki se igra z življenji strank/stanovalcev, ker so take zadeve recept za požar. Še dobro, da se ne dobi več za vsakim vogalom minerskih ali telefonskih dratov, sicer bi najbrž bili uporabljeni pri vezavi....

Poslušaj tudi kaj je Ahim napisal, predvsem za test s samo eno ali morda dvema žarnicama.

Aja, kaj pa če so bile original žarnice 20W, pa si, ker je prešvoh svetilo, zamenjal s 35W žarnicami??
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27464108 (8350) dela
»

Šel transformator v luči...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51336 (882) int47
»

Zamenjava 12V halogenk z LED svetilkami

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
296945 (6320) Daniel
»

iščem transformator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152891 (2478) gumby
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5016444 (14939) energetik

Več podobnih tem