» »

Odprt pokrovček posode za olje

Odprt pokrovček posode za olje

Landscapes1 ::

Torej, v 20 letih vozniške kariere mi je uspelo narediti najbolj neumno napako do sedaj.
Včeraj sem pregledoval olje in ga malo dolil. Danes prevozim 150km in mi zmanjka tekočine za vetrobansko.
Odprem havbo in... olje vsepovsod, pokrovček pa na motorju. Najprej sem pomisli, da je pokrovček razneslo in da je nekaj narobe. Ampak ko sem ga povsem normalno lahko privil, sem ugotovil, da sem ga včeraj očitno pozabil zapreti. Čudno, da je ostal pod havbo, bi si mislil, da bo pač odpadel na cesto. Plus google te pouči, da bi pri vožnji brez pokrovčka moral biti dim in vonj. Ampak ne enega ne drugega ni bilo.

Torej, če pobrišem olje na motorju, bo vse ok ali je potrebno kaj drugega?
In ja, brez komentarjev, kako mi je to uspelo, ker še sam ne vem...

Anney ::

Dolij, zapri. Končano.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Klamzi ::

Sicer bi moral brez pokrovčka laufat nekoliko nemirno, ampak ok...
Pobrišes pa adijo. Prat ga najbrž ne rabiš, ker glede na to da nisi navonjal zažganega olja, najverjetnege ni prišlo na izpuh, kolektor ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

Landscapes1 ::

Ok super, upam da je res tako :)

delavec44 ::

Pa zmeri na šipki in dolij kar manjka.

Alec999 ::

Lahko, da si dolil prevec olja in je pritisk v motorju snel pokrovček.

tony1 ::

Landscapes1 je izjavil:

Torej, v 20 letih vozniške kariere mi je uspelo narediti najbolj neumno napako do sedaj.
Včeraj sem pregledoval olje in ga malo dolil. Danes prevozim 150km in mi zmanjka tekočine za vetrobansko.
Odprem havbo in... olje vsepovsod, pokrovček pa na motorju. Najprej sem pomisli, da je pokrovček razneslo in da je nekaj narobe. Ampak ko sem ga povsem normalno lahko privil, sem ugotovil, da sem ga včeraj očitno pozabil zapreti. Čudno, da je ostal pod havbo, bi si mislil, da bo pač odpadel na cesto. Plus google te pouči, da bi pri vožnji brez pokrovčka moral biti dim in vonj. Ampak ne enega ne drugega ni bilo.

Torej, če pobrišem olje na motorju, bo vse ok ali je potrebno kaj drugega?
In ja, brez komentarjev, kako mi je to uspelo, ker še sam ne vem...


Za drugič se navadi stare mehanikarske modrosti, da se pred zaprtjem havbe stvari, na katerih si delal, še enkrat pregleda in prešlata.

Hatchback678 ::

Se mi je zgodilo isto in pač pobriši olje, dolij kolikor ga manjka ter zapri in bo vse v najlepšem redu.

Edino poglej da se ti ni pena oz. zaščita pokrova preveč napila ker ti bo najverjetneje smrdelo v avto.

IL_DIAVOLO ::

Ce bi vedel, koliko je vrtečih delov pod havbo, tega ne bi nikoli pozabil.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MIHAc27 ::

Se mi je enkrat zgodilo isto... dolil olje, zaprl pokrov in to je bilo to. Se je posušilo in noben ni nič vohal.

DamijanD ::

Jaz sem enkrat menjal žarnico in pozabil dati pokrovček nazaj. Na srečo me je počakal pod haubo

ZveeZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce bi vedel, koliko je vrtečih delov pod havbo, tega ne bi nikoli pozabil.

Koliko pa jih je?

cvalsr ::

Lahko, da si dolil prevec olja in je pritisk v motorju snel pokrovček.

:))

GupeM ::

DamijanD je izjavil:

Jaz sem enkrat menjal žarnico in pozabil dati pokrovček nazaj. Na srečo me je počakal pod haubo

Meni se je to zgodilo na Puntotu. Pokrovček je padel nekaj nižje, tik za en vzvod od šalthebla do menjalnika. Kar naenkrat nisem mogel več šaltati v določene prestave (sem pozabil, ali lihe ali sode). Ko sem ustavil, da preverim kaj se dogaja, je kolega v avtu probal šaltati in takrat sem opazil ta vzvod in zadaj videl pokrovček od luči.

5erson ::

Been there, done that. Po 600km dolil 1l olja in brez težav naprej.

janezvalva_8 ::

pobriši olje iz površine, da se ne prijemlje umazanija gor.

Telbanc ::

Olje z mašime je treba očistit, ker se motor sicer slabše hladi. Na olje se prime prah......naredi se sloj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

cvalsr ::

ker se motor sicer slabše hladi. Na olje se prime prah......naredi se sloj.

:))
Al' je zračno hlajen? Naprimer Citroenov Spaček? Večino sodobnih hladi hladilna tekočina, ki ji temperaturo regulira termostat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

DamijanD ::

:-) Ravno par dnji nazaj sem videl fičota, ki je imel lesene palice, tako da je bil pokrov avtomobila stalno odprt

red_baron ::

DamijanD je izjavil:

:-) Ravno par dnji nazaj sem videl fičota, ki je imel lesene palice, tako da je bil pokrov avtomobila stalno odprt


To je imel zaradi bojšega hlajenja motorja...

Ahim ::

DamijanD je izjavil:

:-) Ravno par dnji nazaj sem videl fičota, ki je imel lesene palice, tako da je bil pokrov avtomobila stalno odprt

Ce se vozis po hribih ... :) "Bogatejsi" so nasvasali en ali dva flohajzla da ga je drzalo odprtega :))

DamijanD ::

Ja ja saj vem, samo pravim, da je bil "predelan" :D
Drugače je bil fičo moj prvi avto s katerim sem se resno učil vozit nekje na sredini OŠ. Na nek način mi od strani vedno zgleda kot stisnjena 911ka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Clio, hladilna tekočina je mrzla

Oddelek: Na cesti
383368 (1963) TheBlueOne
»

Avto ciscenje pod pokrovom?

Oddelek: Loža
182441 (1818) Raptor F16

uradni Renault servis mi naredil napako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
728025 (5779) Xserces
»

Zmanjkuje antifriza.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5417663 (15741) krneki0001
»

Brez olja... kaj je sedaj bolje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6319586 (15460) energetik

Več podobnih tem