» »

Močan mini stolp?

Močan mini stolp?

«
1
2 3

daver ::

Pozdravljeni.
Me zanima, če ima kdo kakšno izkušnjo oz. nasvet.
Iščem glasbeni stolp, ki lepo igra tudi ob močnejši jakosti, da ima lepe base, Bluetooth in dab+.
Imel bi ga na terasi za normalno poslušanje, ampak, da ga lahko tudi naviješ ob kakšni zabavi...
Nasvet?
www.jkvihar.com

Lamoo ::

daver je izjavil:

Nasvet?

Malo denarja malo muzike... ;)

Pithlit ::

daver je izjavil:

Pozdravljeni.
Me zanima, če ima kdo kakšno izkušnjo oz. nasvet.
Iščem glasbeni stolp, ki lepo igra tudi ob močnejši jakosti, da ima lepe base, Bluetooth in dab+.
Imel bi ga na terasi za normalno poslušanje, ampak, da ga lahko tudi naviješ ob kakšni zabavi...
Nasvet?

Pol pa raj kak boombox.
Life is as complicated as we make it...

PacificBlue ::

KEF LS50 Wireless II
I’m out.
:3

DaLemuroso ::

Dva taka glede na to, da je za balkon. Prestavljaš po želji, daš blizu, če hočes več moči, das daleč, ce hočeš bolj od daleč...:

https://www.amazon.de/Ultimate-Ears-Lau...
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

streki ::

Denon RCD11,zvocniki Monitor Audio Climate 60,ni variante za normalno pogovarjanje ze na pol glasnosti.Drazje,ampak to je dolgorocni nakup.:)

Furbo ::

Povsem zadovoljen z
https://www.electronic4you.si/panasonic...

ima dab+, normalne kontrole, še na tv ga lahko priklopiš kot zvočnike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Karen ::

Jaz sem v isti štacuni vzel za podobne namene Kenwood M-9000S, 260 ojrov, isto ima dab+ pa še na wifi ga lahko rukneš in poslušaš internet radio ali podcaste. Seveda usb vhod spredaj, 2 leti garancije, moč je pa tudi dobra za tako majhno škatlo, kakega hudega popačenja do prebavljivih jakosti nisem zasledil. Mislim da je prišel v ene dveh ali treh dneh od naročila, skratka hitro.

Technics111 ::

Pozabi na stolpe in vse te bluetooth jajčke.. Kupi starejši rabljen Technics,Denon, PIONEER stereo Ojačevalec da ima vsaj 2x80W sinusa ali več , gor obesi kakšne quadrale,tannoy, Mission zvočnike, to te pride max 200eur in bo to Top.

Badwolff ::

DaLemuroso je izjavil:

Dva taka glede na to, da je za balkon. Prestavljaš po želji, daš blizu, če hočes več moči, das daleč, ce hočeš bolj od daleč...:

https://www.amazon.de/Ultimate-Ears-Lau...



Tole mamo mi, super stvar. Tud kr glasna, se pa dobijo seveda tudi precej večje stvari. Pa lahko ga mas tudi v bazenu!

TheBlueOne ::

Mi imamo za zunaj Megaboom. Ni nek akusticen presezek ampak super izdelek kot celota. V hisi imamo zelo dober sistem, pa zena vseeno pogosto raje vzame Megaboom, ker ji je bolj preprosto.

Likalnik ::

Technics111 je izjavil:

Pozabi na stolpe in vse te bluetooth jajčke.. Kupi starejši rabljen Technics,Denon, PIONEER stereo Ojačevalec da ima vsaj 2x80W sinusa ali več , gor obesi kakšne quadrale,tannoy, Mission zvočnike, to te pride max 200eur in bo to Top.


potrebno se je vprašati kako bo predvajal glasbo....ker pri starejših ojačevalcih bo moral dodati še zraven kakšno enoto....recimo, če bo poslušal preko kaset še kasetni predvajalnik....ker samo starejši rabljen Technics mu kaj dosti ne bo pomagal.

Se pa strinjam, da je ojačevalec + kabli + zvočniki boljša in bolj zakomplicirana varianta...kot pa nek prenosni JBL-ov zvočnik za v bazen.

TheBlueOne ::

Ni nujno, da je boljsa, ker je "ojačevalec + kabli + zvočniki" koncepirano za prostor, tile BT zvocniki pa so narejeni za zunaj.

Kako potem po terasi potegnit kable pa je posebej umetnost, ker sistem za v hisi bo treba nujno umikati, torej razdreti, drugace bo zelo zacasen. In ce sta zvocnika blizu bi me res zanimalo, ce zveni boljse, kot dva Megabooma ali JBLja vsak na svoji strani terase. Ali pa morda celo stirje BT zvocniki.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

TheBlueOne je izjavil:

Ni nujno, da je boljsa, ker je "ojačevalec + kabli + zvočniki" koncepirano za prostor, tile BT zvocniki pa so narejeni za zunaj.

Kako potem po terasi potegnit kable pa je posebej umetnost, ker sistem za v hisi bo treba nujno umikati, torej razdreti, drugace bo zelo zacasen. In ce sta zvocnika blizu bi me res zanimalo, ce zveni boljse, kot dva Megabooma ali JBLja vsak na svoji strani terase. Ali pa morda celo stirje BT zvocniki.


definitivno je odvisno od njegove terase/prostora kaj lahko postavi in na kakšen način.
Kot sem napisal, ojačevalac + kabli+ zvočniki je bolj zakomplicirana varianta ravno zaradi postavitve, vremenskih vplivov in možnosti kako potegniti kable.

jaz imam postavljeno na terasi tako, da imam ojačevalec + predvajalnik v notranjosti hiše...zunaj pa potegnjene kable in dva zvočnika katera sta primerna za zunanje vplive.

kabli so potegnjeni po napušču in po podstrešju tako, da niso zunaj...prav tako sta zvočnika montirana pod napušč in sta s tem dovolj pod streho in v zaveterju, da ju dež ne dobi.

v mojem primeru je bilo to (ne vem če ravno lažje) definitivno pa bolj smotrno in bolj varno narediti, kot pa da bi po vrtu prekladal 4 kvadre in jih vsakič ko bo dež/sneg prestavljal notri v hišo.

kot rečeno..vsak ima drugačno teraso in mora vsak pri sebi pogledati kaj je sploh možno narediti in na kakšen način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

TheBlueOne ::

Problem je, da tile prenosni zvocniki dalec niso vec slabi, za tako uporabo vec kot dovolj dobri. JBL, Megaboom itn. Seveda ne kaksen budget kitajc.

Ce imas zvocnike fiksirane na napuscu imas kar nekaj minusov, ker se jih ne da premikati. Mi, ko smo zunaj in je recimo pozno zvocnike lahko prestavimo blizu in so lahko bolj tihi, potem jih lahko postavimo stran od tam kjer se ljudje pogovarjajo itn.

BT zvocnik je bolj prakticen, tu verjetno ni debate. Kar se tice akustike pa so narejeni, da pokrijejo skoraj 360 stopinj (Lahko trdim, da pr EU Megaboom ni 360 ampak bolj 250). Je narejen za zunaj, lahko vzames dva, lahko vec. Si preprican, da zvok za uporabo zunaj ne bo boljsi iz takih BT zvocnikov, v primerjavi s priblizno enako dragim sistemom za v hiso?

Pa da ne govorimo, da lahko gres sedeti tudi drugam ob hiso in jih neses zraven. Ozvocen imas tudi apartma, ko gres na morje itn.

streki ::

Likalnik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ni nujno, da je boljsa, ker je "ojačevalec + kabli + zvočniki" koncepirano za prostor, tile BT zvocniki pa so narejeni za zunaj.

Kako potem po terasi potegnit kable pa je posebej umetnost, ker sistem za v hisi bo treba nujno umikati, torej razdreti, drugace bo zelo zacasen. In ce sta zvocnika blizu bi me res zanimalo, ce zveni boljse, kot dva Megabooma ali JBLja vsak na svoji strani terase. Ali pa morda celo stirje BT zvocniki.


definitivno je odvisno od njegove terase/prostora kaj lahko postavi in na kakšen način.
Kot sem napisal, ojačevalac + kabli+ zvočniki je bolj zakomplicirana varianta ravno zaradi postavitve, vremenskih vplivov in možnosti kako potegniti kable.

jaz imam postavljeno na terasi tako, da imam ojačevalec + predvajalnik v notranjosti hiše...zunaj pa potegnjene kable in dva zvočnika katera sta primerna za zunanje vplive.

kabli so potegnjeni po napušču in po podstrešju tako, da niso zunaj...prav tako sta zvočnika montirana pod napušč in sta s tem dovolj pod streho in v zaveterju, da ju dež ne dobi.

v mojem primeru je bilo to (ne vem če ravno lažje) definitivno pa bolj smotrno in bolj varno narediti, kot pa da bi po vrtu prekladal 4 kvadre in jih vsakič ko bo dež/sneg prestavljal notri v hišo.

kot rečeno..vsak ima drugačno teraso in mora vsak pri sebi pogledati kaj je sploh možno narediti in na kakšen način.

+1
Hvala, ker si ti opisal..
Sam imam nosilce za zvocnika pritrjene na leseno lego, pod njo plasticne kanale in spila bp.
Mi zaupas kak sistem imas to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: streki ()

Pithlit ::

TheBlueOne je izjavil:

Problem je, da tile prenosni zvocniki dalec niso vec slabi, za tako uporabo vec kot dovolj dobri. JBL, Megaboom itn. Seveda ne kaksen budget kitajc.

Ce imas zvocnike fiksirane na napuscu imas kar nekaj minusov, ker se jih ne da premikati. Mi, ko smo zunaj in je recimo pozno zvocnike lahko prestavimo blizu in so lahko bolj tihi, potem jih lahko postavimo stran od tam kjer se ljudje pogovarjajo itn.

BT zvocnik je bolj prakticen, tu verjetno ni debate. Kar se tice akustike pa so narejeni, da pokrijejo skoraj 360 stopinj (Lahko trdim, da pr EU Megaboom ni 360 ampak bolj 250). Je narejen za zunaj, lahko vzames dva, lahko vec. Si preprican, da zvok za uporabo zunaj ne bo boljsi iz takih BT zvocnikov, v primerjavi s priblizno enako dragim sistemom za v hiso?

Pa da ne govorimo, da lahko gres sedeti tudi drugam ob hiso in jih neses zraven. Ozvocen imas tudi apartma, ko gres na morje itn.

Pa sej se ne gre za neko audiofilsko poslušanje no. Zunaj imaš že po default tolk motenj da nimaš kaj dost za palamudit. Če hočeš it 'na ziher' vzameš kak JBL. Če si na budgetu, Anker. Če si zraven avtoceste bo pa tud najcenej kitajc enako dober kot vse ostalo.

Te fore z raznimi technics-i pa zvočniki in raznim kablovjem so čist brezveze. To si daš v dnevno, ne pa na teraso.
Life is as complicated as we make it...

sirotka ::

https://www.whathifi.com/denon/d-m41dab... nekaj takega imam, špila noro dobro za svojo velikost.

streki ::

Pithlit je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Problem je, da tile prenosni zvocniki dalec niso vec slabi, za tako uporabo vec kot dovolj dobri. JBL, Megaboom itn. Seveda ne kaksen budget kitajc.

Ce imas zvocnike fiksirane na napuscu imas kar nekaj minusov, ker se jih ne da premikati. Mi, ko smo zunaj in je recimo pozno zvocnike lahko prestavimo blizu in so lahko bolj tihi, potem jih lahko postavimo stran od tam kjer se ljudje pogovarjajo itn.

BT zvocnik je bolj prakticen, tu verjetno ni debate. Kar se tice akustike pa so narejeni, da pokrijejo skoraj 360 stopinj (Lahko trdim, da pr EU Megaboom ni 360 ampak bolj 250). Je narejen za zunaj, lahko vzames dva, lahko vec. Si preprican, da zvok za uporabo zunaj ne bo boljsi iz takih BT zvocnikov, v primerjavi s priblizno enako dragim sistemom za v hiso?

Pa da ne govorimo, da lahko gres sedeti tudi drugam ob hiso in jih neses zraven. Ozvocen imas tudi apartma, ko gres na morje itn.

Pa sej se ne gre za neko audiofilsko poslušanje no. Zunaj imaš že po default tolk motenj da nimaš kaj dost za palamudit. Če hočeš it 'na ziher' vzameš kak JBL. Če si na budgetu, Anker. Če si zraven avtoceste bo pa tud najcenej kitajc enako dober kot vse ostalo.

Te fore z raznimi technics-i pa zvočniki in raznim kablovjem so čist brezveze. To si daš v dnevno, ne pa na teraso.

Nehi no,kaksne motnje neki. Zivim ob avtocesti,pa ni nobwnega problema.

sirotka je izjavil:

https://www.whathifi.com/denon/d-m41dab... nekaj takega imam, špila noro dobro za svojo velikost.

Like :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: streki ()

eventyrer ::

daj sosedom svojo kreditno kartico in naj ti oni izberejo ozvočenje, ki ga boš lahko "navil ob kakšni zabavi".

malce bolj ontopic: prepričan sem da bo JBLov bluetooth zvočnik dovolj dober za tvoje potrebe. Če želiš kaj močnejšega pač kupiš JBL PartyBox. Menim pa da bo že JBL Clip vrh glave :P

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

streki je izjavil:

Nehi no,kaksne motnje neki. Zivim ob avtocesti,pa ni nobwnega problema.

Pol si pa hud audiofil. Ziher imaš zlate kable.

Če ti ni jasno kaj so motnje (in zakaj je v takem okolju hi-fi sistem brezveze) je bolje da si tiho.
Life is as complicated as we make it...

prowb ::

Pithlit je izjavil:


Pa sej se ne gre za neko audiofilsko poslušanje no. Zunaj imaš že po default tolk motenj da nimaš kaj dost za palamudit. Če hočeš it 'na ziher' vzameš kak JBL. Če si na budgetu, Anker. Če si zraven avtoceste bo pa tud najcenej kitajc enako dober kot vse ostalo.

Te fore z raznimi technics-i pa zvočniki in raznim kablovjem so čist brezveze. To si daš v dnevno, ne pa na teraso.


Ja, pač ni tako enostavno, ane...

Boljši sistem bo dal boljši rezultat ne glede na okolje.

Seveda pa je potrebno pomislit na tu kaj pričakuješ, in pa koliko si pripravljen investirat.

Sam imam na terasi 4 "napol solidne zvočnik", sub pod sedežno, poganjano z enim starim ojačevalcem (ki je bil pač viška) in en predvajalnik internet radijskih postaj.

Sem 50m od ceste in 200m od avtoceste na drugi strani.

Seveda je AC moteča - ampak prosim, naj nekdo prinese nek kitajski zvočnik in mi dokaže, da je vseeno kaj se posluša...

Pithlit ::

prowb je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Pa sej se ne gre za neko audiofilsko poslušanje no. Zunaj imaš že po default tolk motenj da nimaš kaj dost za palamudit. Če hočeš it 'na ziher' vzameš kak JBL. Če si na budgetu, Anker. Če si zraven avtoceste bo pa tud najcenej kitajc enako dober kot vse ostalo.

Te fore z raznimi technics-i pa zvočniki in raznim kablovjem so čist brezveze. To si daš v dnevno, ne pa na teraso.


Ja, pač ni tako enostavno, ane...

Boljši sistem bo dal boljši rezultat ne glede na okolje.

Seveda pa je potrebno pomislit na tu kaj pričakuješ, in pa koliko si pripravljen investirat.

Sam imam na terasi 4 "napol solidne zvočnik", sub pod sedežno, poganjano z enim starim ojačevalcem (ki je bil pač viška) in en predvajalnik internet radijskih postaj.

Sem 50m od ceste in 200m od avtoceste na drugi strani.

Seveda je AC moteča - ampak prosim, naj nekdo prinese nek kitajski zvočnik in mi dokaže, da je vseeno kaj se posluša...

Ne, ni tko enostavno. Ampak važen je kontekst. Recimo to kar išče op: 'močan mini stolp'. Tvoj veršterkeraj je mal daleč od tega. Prenosni boombox-i so dosti bližje. Če se pa dejansko na mini stolpe omejimo sta pa bla dana vsaj 2 povsem v redu linka.
Life is as complicated as we make it...

streki ::

Pithlit je izjavil:

streki je izjavil:

Nehi no,kaksne motnje neki. Zivim ob avtocesti,pa ni nobwnega problema.

Pol si pa hud audiofil. Ziher imaĹĄ zlate kable.

ÄŒe ti ni jasno kaj so motnje (in zakaj je v takem okolju hi-fi sistem brezveze) je bolje da si tiho.

No no,ne bit nesramna!!!Seveda da vem kaj so motnje,pa zlati kabli nimajo tuki nobene veze.Tisto malega šuma se da preživet.

DaLemuroso ::

Jaz sem bil nekoliko audiofil. Iz tistih časov imamo zelo ok ozvočenje v hiši katerega trenutno večinoma posiljujem s tehnom, kabli sicer niso zlati so pa debelinkoti. Pa vseeno za zunaj priporočam boomboxe.
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

Scorpy84 ::

No vsak poceni ojacevalec ima sum, sploh pri prenosnih zvocnikih, za kar se uporabljajo niti ne slisis tega.
Sicer pa ce je govora o terasi in kar omenja avtor, bo tezka. Vsi ti prenosni zvocniki imajo majhne zvocnike ajd sej se slisi, basi so. Za zunanji prostor ni to to, za plazo super. Sem kar nekaj njih imel... za zunaj se da 20cm zvocnike ali vec, dobis take stare stolpe iz konca 90ih, ce je denar problem. Zvok imajo super, sicer v srednjem obmocju zaostajajo, v primerjavi z danasnjimi zvocniki, ampak base imajo na pretek, pa se dalec glasni so.
Za vikend sem si pa kar sam samostojeci zvocnik naredil, z avtoradiem, ki ima dab in se dodal ojacevalca. Na bolhi polno tega dobis. Vse skupaj me je prislo malo cez 200€ (nekaj stvari imel ze od prej), ampak zadeva igra noro dober in glasno, se presenetilo me je, glede na moc. Je tezka zadeva na kolesih, spredaj sta 2x20cm zvocnika, 2x 16 ob strani in 25cm nizkotonec, locen z prekatom v ohisju. Vse skupaj ima 340rms. Samo sub ima 200rms-a. Ce bi dobil dobro trafo na 14V bi lahko se vec iztisnil.
To kar dobis v trgovini za 400-600 evrov se skrije, edino so dosti lazji in plasticni, pri mdf nisem sparal, saj sem se hotel izogniti vribracijam.

Pithlit ::

streki je izjavil:

Pithlit je izjavil:

streki je izjavil:

Nehi no,kaksne motnje neki. Zivim ob avtocesti,pa ni nobwnega problema.

Pol si pa hud audiofil. Ziher imaĹĄ zlate kable.

ÄŒe ti ni jasno kaj so motnje (in zakaj je v takem okolju hi-fi sistem brezveze) je bolje da si tiho.

No no,ne bit nesramna!!!Seveda da vem kaj so motnje,pa zlati kabli nimajo tuki nobene veze.Tisto malega šuma se da preživet.

Če se da "tisto malo šuma" preživet, se da tudi razliko med ojačevalcem+enoto+zvočniki (in vsem kablovjem) pa boombox-om za pol cene vsega prej naštetega (pa še pakiraš ga lahko in neseš s sabo ko te piči). Sploh če, tako kot velikanska večina ljudi v takem scenariju, streamaš z raznih Spotify servisov.

Nesramna pa nisem, kvečjemu ne sugarcoat-am stvari. Če te motnje na terasi pri audiofilskem uživanju ne motijo potem nisi niti a od audiofila.
Life is as complicated as we make it...

DaLemuroso ::

@Scorpy84 Se ti pa da. Material 200EUR, ure dela 500EUR. :D Me pa zanima katere prenosne zvočnike si testiral, ker mene presenečajo. Morda še koliko si star, da te ne moti vrhunska esttetika stolpov iz 90etih in diy avtoradiji okoli hiše. Menda ja ne 39. :)
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

Zgodovina sprememb…

streki ::

Pithlit je izjavil:

streki je izjavil:

Pithlit je izjavil:

streki je izjavil:

Nehi no,kaksne motnje neki. Zivim ob avtocesti,pa ni nobwnega problema.

Pol si pa hud audiofil. Ziher imaĹĄ zlate kable.

ÄŒe ti ni jasno kaj so motnje (in zakaj je v takem okolju hi-fi sistem brezveze) je bolje da si tiho.

No no,ne bit nesramna!!!Seveda da vem kaj so motnje,pa zlati kabli nimajo tuki nobene veze.Tisto malega šuma se da preživet.

Če se da "tisto malo šuma" preživet, se da tudi razliko med ojačevalcem+enoto+zvočniki (in vsem kablovjem) pa boombox-om za pol cene vsega prej naštetega (pa še pakiraš ga lahko in neseš s sabo ko te piči). Sploh če, tako kot velikanska večina ljudi v takem scenariju, streamaš z raznih Spotify servisov.

Nesramna pa nisem, kvečjemu ne sugarcoat-am stvari. Če te motnje na terasi pri audiofilskem uživanju ne motijo potem nisi niti a od audiofila.

Kdo pa omenja audiofilstvo na terasi razen tebe?
Razlika je in to velika,naredili smo primerjalni test s sosedom ki ima ta boombox.Za prenasat sem ter tja je pa res uredu.:))
O kvaliteti Spotify streamanja pa raje nebi.:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: streki ()

Scorpy84 ::

DaLemuroso je izjavil:

@Scorpy84 Se ti pa da. Material 200EUR, ure dela 500EUR. :D Me pa zanima katere prenosne zvočnike si testiral, ker mene presenečajo. Morda še koliko si star, da te ne moti vrhunska esttetika stolpov iz 90etih in diy avtoradiji okoli hiše. Menda ja ne 39. :)


Dejansko mi je vzelo dve uri dela. Imas prijatelje, ki ima vsak nekaj, gres v trgovino, pa poslusas ne? No moj izdelek izgleda vredu, nic posebnega, grdo pa tudi ne. Me pa zanima kje dobis dobre in mocne zvocnike pa, da ima dab? Pred parimi leti ko sem to delal, nisem nasel. Mogoce je zdaj kaj v ponudbi. Stari stolpi danes ne zgledajo moderno, ampak, ker jih dobis za 30-50 evrov, za garazo, teraso, je sploh za razmisljati?

DaLemuroso ::

Mora biti zanimivo, če marsikaj tako naumite. :) Jaz si tega ne morem več predstavljati, ker so izdelki prekul.

Takoj vzamem za 200€, ajde malo več, 230 in kupim 2x Megaboom 3.

https://www.amazon.de/Ultimate-Ears-Lau...

Meni zelo simpatična rešitev. Tudi ima kul faktor, še posbej, če daš še kaj več in morda kupiš level up BT zvočnike. Pa zvok ni tako slab že pri Megaboom 2, za majhno družbo overkill. Tako čudo tehnike po tem kaj spravijo v njih. DAB mislis radijski sprejemnik? To piči preko telefona, ne potrebuješ.
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

DaLemuroso ::

Pozabil se en velik plus, ni treba organizirati šolanj za ženo in froce. Je tako izi, da zmore še vsaka njena frendica. :D
Butalci se pritozujejo, pametni obvozijo.

prowb ::

Meni osebno veliko pomeni, da ko pridem na teraso in želim malo glasbe, da samo pritisnem en gumb in je to vse - z nekimi BT zvočniki, pa je potrebno ga najprej prinest, postavit, vklopit, povezat z telefonom, izbrat glasbo...

In delno offtopic: ker smo na TECH forumu, bi bilo primerno, da se za ozvočenje terase vzame par poe zvočnikov, ne pa da se pogovarjamo o plusih in minusih BT igrač :D

prowb ::

Pithlit je izjavil:


(pa še pakiraš ga lahko in neseš s sabo ko te piči).



Zakaj bi ozvočenje s terase nosil s seboj kamorkoli? A umivalnik iz kuhinje tudi odneseš s seboj, ko greš kampirat?

BT zvočniki so kul in vse - impresivno, kaj so od zvoka (učinka) spravili v tako majhno enoto. Res lušna univerzalna igrača.

Ampak na terasi si pa menda lahko privoščiš kaj malo boljšega?

Pithlit ::

prowb je izjavil:

Meni osebno veliko pomeni, da ko pridem na teraso in želim malo glasbe, da samo pritisnem en gumb in je to vse - z nekimi BT zvočniki, pa je potrebno ga najprej prinest, postavit, vklopit, povezat z telefonom, izbrat glasbo...

In delno offtopic: ker smo na TECH forumu, bi bilo primerno, da se za ozvočenje terase vzame par poe zvočnikov, ne pa da se pogovarjamo o plusih in minusih BT igrač :D

Bitch please... Če maš lahko stolp non stop na terasi imaš lahko tud boombox. En knof? Jap. Zato da ti boombox špila niti tega ne rabiš če se mal poglobiš v vse... meni muzika sledi po bajti, če tako hočem. Še v avto mi sledi, če tako hočem.

Če smo tech forum bi pričakovala da znalci to veste. Pa očitno ne.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

prowb je izjavil:

Ampak na terasi si pa menda lahko privoščiš kaj malo boljšega?

Še enkrat: kontekst je važen. Kar op išče bo najbolj optimalno rešil ali s tečno tem - torej močan mini stolp (linki so mu bili podani) ali pa boombox-om. Sam eltitsti tukaj vlečejo ven komponente pa diy avtoradio rešitve pa ne vem kaj še vse. Pač gluposti. Sam ja, privošči naj si vsak sam kar si hoče in zmore. Vsako tele Ma svoje vesele. Če te veseli kable vlečt od original pežojevega kasetarja iz leta 94 do Böse zvočnikov iz leta 2018, pač dej. Sam ne tega OP-ju predlagat kot ultimativno rešitev.
Life is as complicated as we make it...

Likalnik ::

Pithlit je izjavil:

prowb je izjavil:

Ampak na terasi si pa menda lahko privoščiš kaj malo boljšega?

Še enkrat: kontekst je važen. Kar op išče bo najbolj optimalno rešil ali s tečno tem - torej močan mini stolp (linki so mu bili podani) ali pa boombox-om. Sam eltitsti tukaj vlečejo ven komponente pa diy avtoradio rešitve pa ne vem kaj še vse. Pač gluposti. Sam ja, privošči naj si vsak sam kar si hoče in zmore. Vsako tele Ma svoje vesele. Če te veseli kable vlečt od original pežojevega kasetarja iz leta 94 do Böse zvočnikov iz leta 2018, pač dej. Sam ne tega OP-ju predlagat kot ultimativno rešitev.


saj se mu je ne predlaga kot ultimativna rešitev...ampak se debatira in podaja možnosti kaj vse lahko OP ima.
Kot pa že 100krat rečeno, vsaka terasa ima svoje minuse in pluse....eni pač ne morejo kabla od pežojevga radia do terase vlečt...spet drugi lahko...čisto različno je...
Pač ti zagovarjaš JBL prenosne zvočnike...kar je super ampak jaz osebno jih ne bi tudi povohal ne....mogoče za na plažo, da se ga montira ob brisači...pa še za to bi moral biti 20 let mlajši, ker trenutno bi me bilo konkretno sram.

če bi pa tako rad imel JBL zvočnike, pa predlagam OP-ju da si naštima dva taka: https://www.amazon.com/JBL-PartyBox-Por...

to bo glavni na vasi...bo cela ulica poslušala.

P.S. pa še pel bo lahko v mikrofon...to bo veselja pr'bajt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

TheBlueOne ::

Zanimivo, mene pa bi bilo sram imeti neko diy skropocalo ali pa posiljen stolp iz prejsnjega tisocletja, ki vzame 5x prevec prostora.

Sem pa radoveden katere zvocnike konkretno priporocate tisti, ki niste za prenosne z aktivnim ojacevalcem? Kar poznam jaz, da je kolikortoliko OK in ima ustrezno IP cetrifikacijo stane zelo dosti v primerjave z Boomboxi. Morda kaksno fotko vasega sistema, da vidimo kam je postavljen standard estetike.

Pithlit ::

TheBlueOne je izjavil:

Zanimivo, mene pa bi bilo sram imeti neko diy skropocalo ali pa posiljen stolp iz prejsnjega tisocletja, ki vzame 5x prevec prostora.

Sem pa radoveden katere zvocnike konkretno priporocate tisti, ki niste za prenosne z aktivnim ojacevalcem? Kar poznam jaz, da je kolikortoliko OK in ima ustrezno IP cetrifikacijo stane zelo dosti v primerjave z Boomboxi. Morda kaksno fotko vasega sistema, da vidimo kam je postavljen standard estetike.

E to. Bravo. To pa zna ratat zanimivo. Ne tolk z vidika estetike kot z vidika certifikacij.
Life is as complicated as we make it...

streki ::

Ce mi rata nalozit sliko, z veseljem pokazem svoj zunanji sistem.Odkar ni shrani.si,še nisem delil slik. ;(

sirotka ::

Likalnik je izjavil:


če bi pa tako rad imel JBL zvočnike, pa predlagam OP-ju da si naštima dva taka: https://www.amazon.com/JBL-PartyBox-Por...


Tole dejansko špila za celo veselico, ga ima sosed in je cela vas v luftu, ko je fešta :D Samo je pravi "boom" box, tisti denon iz mojega linka ne poka tako močno, je pa zvok precej bolj kvaliteten.

V kolikor bi šel v neke BT zvočnike, bi si za teraso naštimal Sonos ali Ikea Symfonisk.

Likalnik ::

TheBlueOne je izjavil:

Zanimivo, mene pa bi bilo sram imeti neko diy skropocalo ali pa posiljen stolp iz prejsnjega tisocletja, ki vzame 5x prevec prostora.

Sem pa radoveden katere zvocnike konkretno priporocate tisti, ki niste za prenosne z aktivnim ojacevalcem? Kar poznam jaz, da je kolikortoliko OK in ima ustrezno IP cetrifikacijo stane zelo dosti v primerjave z Boomboxi. Morda kaksno fotko vasega sistema, da vidimo kam je postavljen standard estetike.


s temi zvočniki recimo dobiš kvaliteto zvoka in izgradnje https://www.liquidaudio.com/klipsch-aw-......kar pomeni, da je lahko zunaj na prostem...glede cene je pa tako, da je cenejši kot tisti JBL Party box...pa dražji kot vaše JBL namizne igračke.

Glede estetike je pa tako...tudi, če ti pošljem svojo sliko terase zvočnikov ne boš opazil....in to je poanta vse estetike...ko prideš in se usedeš na teraso ne vidiš takoj tistih velikih kišt...važno je da jih potem slišiš in da ti napolni teraso z zvokom.

TheBlueOne ::

Likalnik je izjavil:



s temi zvočniki recimo dobiš kvaliteto zvoka in izgradnje https://www.liquidaudio.com/klipsch-aw-......kar pomeni, da je lahko zunaj na prostem...glede cene je pa tako, da je cenejši kot tisti JBL Party box...pa dražji kot vaše JBL namizne igračke.

Glede estetike je pa tako...tudi, če ti pošljem svojo sliko terase zvočnikov ne boš opazil....in to je poanta vse estetike...ko prideš in se usedeš na teraso ne vidiš takoj tistih velikih kišt...važno je da jih potem slišiš in da ti napolni teraso z zvokom.


Ja to bi bilo kar OK. Tam 800EUR zvocniki, vsaj 300EUR ojacevalec (prej vec), da izkoristis potencial, potem pa se kablovje in pa nek dober sistem za povezovanje s telefoni in ostalimi viri, ki se uporabljajo, recimo se 200EUR. Pa si ze nekje na 1500EUR. Ali pa vzames dva Megaboom 3 za 230EUR in imas prakticno vse kar potrebujes v dokaj estetski obliki in praviloma dovolj, da prijetno ozvocis teraso.

Pri klasiki bo dalec najvecji problem esktetsko skriti kablovje in pa dejstvo, da bos moral dosti planirati v naprej. Potem kako narediti preboj v hisi, kako kable potegniti po hisi itn. Kaj imate vsi hise od 300m2 naprej, da nic ni problem?

Pri nas ne sedimo samo na eni terasi ampak je odvisno od ure, dneva. Kar je dodatno prakticno pri teh prenosnih. Potem pa se plus, ki ga omenja nekdo prej, da jih zna vsak uporabljati. Mi imamo pravtako zelo highend sistem v hisi, pa dejansko razmisljam, da bi ga zamenjal s cim kar morda ni tako audiofilsko, je pa bolj prakticno.

Zgodovina sprememb…

prowb ::

Moj sistem je:
4x zvočnik artsound uni40
1x sub logitech
1x oldschool ojačevalec
1x nek poceni (Streamo?) predvajalnik z dab, wifi, BT, usb...

Ja - je res precej nad budgetom, ki ga je OP napisal - ampak se da tudi cenejše komponente poiskat - super bi bil recimo kak Genius surround sistem iz prejšnjega sedetletje (v izgledu lesa) + predvajalnik. Pa je komplet vse manj kot 200€, igra pa še vedno dosti bolje kot ti plastični BT čudeži...

Likalnik ::

TheBlueOne je izjavil:

Likalnik je izjavil:



s temi zvočniki recimo dobiš kvaliteto zvoka in izgradnje https://www.liquidaudio.com/klipsch-aw-......kar pomeni, da je lahko zunaj na prostem...glede cene je pa tako, da je cenejši kot tisti JBL Party box...pa dražji kot vaše JBL namizne igračke.

Glede estetike je pa tako...tudi, če ti pošljem svojo sliko terase zvočnikov ne boš opazil....in to je poanta vse estetike...ko prideš in se usedeš na teraso ne vidiš takoj tistih velikih kišt...važno je da jih potem slišiš in da ti napolni teraso z zvokom.


Ja to bi bilo kar OK. Tam 800EUR zvocniki, vsaj 300EUR ojacevalec (prej vec), da izkoristis potencial, potem pa se kablovje in pa nek dober sistem za povezovanje s telefoni in ostalimi viri, ki se uporabljajo, recimo se 200EUR. Pa si ze nekje na 1500EUR. Ali pa vzames dva Megaboom 3 za 230EUR in imas prakticno vse kar potrebujes v dokaj estetski obliki in praviloma dovolj, da prijetno ozvocis teraso.

Pri klasiki bo dalec najvecji problem esktetsko skriti kablovje in pa dejstvo, da bos moral dosti planirati v naprej. Potem kako narediti preboj v hisi, kako kable potegniti po hisi itn. Kaj imate vsi hise od 300m2 naprej, da nic ni problem?

Pri nas ne sedimo samo na eni terasi ampak je odvisno od ure, dneva. Kar je dodatno prakticno pri teh prenosnih. Potem pa se plus, ki ga omenja nekdo prej, da jih zna vsak uporabljati. Mi imamo pravtako zelo highend sistem v hisi, pa dejansko razmisljam, da bi ga zamenjal s cim kar morda ni tako audiofilsko, je pa bolj prakticno.


+1
se strinjam z vsem kar si napisal...kot že rečeno, vsak zase ve kaj rabi in na kakšen način lahko kaj poveže in estetsko spelje...ter koliko €€ je za to pripravljen odšteti.

Tudi sam imam na morju JBL namizne zvočnike kateri so mi za tja super in več kot to ne potrebujem...zadovolji vse moje potrebe v tistem trenutku.

streki ::

Sam imam eno teraso,ko smo postavljali nadstresek smo dodatno zvrtali luknjo za kable iz stanovanja, poleg treh lukenj za lego. Pod lego sem napeljal rjave kanale da niso toliko vidni, v njih pa lepo skril kable, pa niso zlati, bakreni so:))
Za zvocnike sem takrat dal 250€ (2009),ojacevalec sem pa menjal lani za dobrih 400 €. Menjal sem ga zaradi možnosti streamanja.
Zvocniki so MA Climate 60,ojač.Denon Ceol RCD 11 Dab.
Ogled zvocnikov lahko na audiokontakt. si,pod galerijo z istim nickom.

prowb ::

Aja, da se ne bom samo kregal - bi bilo mogoč pametno povedat še nekaj:
- nisem po dafaultu proti BT zadevam (jih sam tudi pogosto uporabljam)
- ne trdim, da mora vsak zgonit tisoče eur zato, da bo ob pisu na terasi imel malo muzike, ali pa da mora pristati na neke diy hack rešitve z avtoradiji in kabli, ki visijo na okoli

Meni osebno pač BT zvočnik na mizi izgleda šelebajzesko v primerjavi z lepo postavljenim ozvočenjem, ki ga niti ne opaziš. Zvok pa čeprav je za majhno škatlo impesiven, je daleč od kvalitetnega...

Rad pa bi poudaril, da je luštno pogledat še kaj drugega kot samo BT in da zato ker nekdo reče, da bi si na teraso napeljal proper ozvočenje, ga še ni potrebno označit za kvazi audiofila, ki muziko posluša skoz eure!

TheBlueOne ::

prowb je izjavil:

.... igra pa še vedno dosti bolje kot ti plastični BT čudeži...


Kaj je bil najboljsi BT zvocnik katerega si testiral? Proti cemu je bil dosti slabsi?

Drugace delati nek surround z neprimernimi komponentami za zunaj je meni otrocje. To je samo recept, da za brezveze garantiras, da bos se naprej trosil denar in cas za popravila in neke posodobitve. Poceni viri za BT, USB pomnilnike itn. pa imajo praviloma tako slab DAC, da te se odlicno ozvocenje ne resi.

Ce pa kdo hoce razpaliti vas in bi potegnil samo kable za elektriko, poleg tega pa ti je malo vseeno, ce nima IPXX, pa imas klasiko, ki jo uporabljajo marsikatera drustva:

https://www.amazon.de/Behringer-Euroliv...

ali pa

https://www.amazon.de/Behringer-Euroliv...

Za DAC pa vzames nek soliden BT DAC. Ti lahko za 500-700€ pride 100 gostov pa se vedno ne bo problem.

Ampak vse brezveze, ce potrebujes za doma kjer je vec kot OK 2x Megaboom 3 za 115€x2=230€.

prowb je izjavil:


Meni osebno pač BT zvočnik na mizi izgleda šelebajzesko v primerjavi z lepo postavljenim ozvočenjem, ki ga niti ne opaziš. Zvok pa čeprav je za majhno škatlo impesiven, je daleč od kvalitetnega...


Jih pac das namesto na mizo tja kamor bi dal take s kabli.

Ce bos iskal kakovosten zvok zunaj bos ugotovil, da je dosti bolj umetnost kot v prostoru.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

prowb je izjavil:

Moj sistem je:
4x zvočnik artsound uni40
1x sub logitech
1x oldschool ojačevalec
1x nek poceni (Streamo?) predvajalnik z dab, wifi, BT, usb...

Ja - je res precej nad budgetom, ki ga je OP napisal - ampak se da tudi cenejše komponente poiskat - super bi bil recimo kak Genius surround sistem iz prejšnjega sedetletje (v izgledu lesa) + predvajalnik. Pa je komplet vse manj kot 200€, igra pa še vedno dosti bolje kot ti plastični BT čudeži...

Certifikacija pa '2 deci radenske zdrži... mogoče'? Dej ne bit smešen. Sploh pa ne po tvojem izpadu "če smo tehnični forum potem pričakujem..."
Life is as complicated as we make it...

Badwolff ::

OPse je že zdavnaj odlocil, merjenje tičev gre dalje.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ozvočitev terase

Oddelek: Zvok in slika
334372 (1394) lufthammer
»

Kombiniran BT zvočnik z baterijo in neposrednim napajanjem

Oddelek: Kaj kupiti
142119 (1431) Medved123
»

Dva bluetooth zvočnika ali eden?

Oddelek: Zvok in slika
426010 (5204) Darko!
»

ozvočenje garaže

Oddelek: Zvok in slika
232734 (1974) ProGo

Več podobnih tem