» »

Nakup kart za vlak prek spleta

Nakup kart za vlak prek spleta

dronyx ::

Ali ima morda kdo kakšne izkušnje z nakupom kart za italijanske vlake prek spleta? Poskušal sem vse živo, ampak še nisem prišel tako daleč, da bi lahko karto plačal. Tole so spletne strani, kjer sem poskušal:

https://www.trenitalia.com/
https://www.italiarail.com/
https://www.omio.com/

Želel sem kupiti karto iz Trsta v Bologno. Ker bi prišel v Trst z vlakom dopoldan prav veliko možnosti in kombinacij ni, saj ne mislim čakati na postaji več ur. Ampak zanimivo je, da lepo najde vlake (direktni regionalni ali frecciarossa Benetke plus regionalni), zaplete se pa ko želiš rezervirati sedež in končati nakup. Vedno nekaj narobe. Ni prostih mest (čeprav je vse še prazno in lahko izbiraš, kje boš sedel) itd. To, da bi bil ta sistem nakupa kart tako zelo zanič, skoraj ne morem verjeti. Kaj delam narobe mi pa tudi ni jasno...
  • spremenil: dronyx ()

Gogo ::

Ma kaj se maltraš. Pridi na postajo. Stopi do avtomata in kupi karto. Easy.:D
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Moe_Lester ::

Kupoval sem že na Trenitalia za frecciarossa in na omio za več vlakov po EU in UK.

Možnosti za rezervacijo sedeža nisem videl. Mogoče obstaja pa sem jo zgrešil. Ostalo pa je potekalo brez težav. Rezerviraš, plačaš, naložiš app in je.

Zigerion ::

Jaz sem precej kupoval preko trenitalia in vedno brez problema. Za regionalne vlake sedeža itak ne moreš rezervirat. Lahko pa kupiš na avtomatu kot je predlagal Gogo. Italjani imajo to dobro urejeno.

dronyx ::

Za frecciarosso verjetno potrebuješ rezervacijo sedeža. Nisem se sicer še peljal s tem vlakom, samo če gre čez 200 km/h verjetno ni mišljeno da 2 uri stojim.

enemon ::

dronyx, si preveril cene? Da ne boš potem spet bentil nad inflacijo. :))

dronyx ::

enemon je izjavil:

dronyx, si preveril cene? Da ne boš potem spet bentil nad inflacijo. :))

Te cene se mi ne zdijo nič posebnega. Te pa na rit vrže cena za Glacier Express. 200 CHF za maj kot 8 ur vožnje.

dronyx ::

Najbolj smešno pri vsem tem pa je, ko mi za direktni regionalni vlak Trst Bologna Omio napiše, da me je nekdo prehitel pri nakupu karte. In to za vlak, čez 20 dni. :D

Pri nas dvomim da štejejo, koliko kart so prodali za posamezni vlak in nehajo prodajat karte, ker bo sicer prevelika gužva na vlaku. Ne verjamem da je v Italiji kaj drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

srus ::

Tipično za Italijo. Enako je pri nakupu vstopnic za muzeje. Če greš na uradno stran muzeja, se vedno nekaj zaplete - zasedeno, nerazumljivo, obvisiš sredi naročila, ali plačila.

Če greš pa na web stran posrednika (preprodajalca) je takoj vse urejeno - enostavno, hitro, seveda pa z krepko dodatno premijo.

dronyx ::

Tole ne vem ali gre za humor italijanski železnic ali nesposobnost:



Za hitri vlak Frecciarossa prikaže kot za letalo sedeže in čeprav jih je še veliko prostih, aplikacija vztrajno trdi, da ni več prostih sedežev. Čeprav menda se da kupit karto tudi brez rezervacije sedeža, pri 300 km/h pač ne bi rad stal (ne vem če je to sploh dovoljeno).

Glede na to, da karte prodajajo za različne razrede (ekonomični, poslovni itd.) sem tudi razmišljal, da ti lahko morda aplikacija ponudi cel vlak in moraš sam najti kje so sedeži za razred, ki ga želiš plačat. Ampak to po moje ni problem, ker sem preklikal skoraj vse možnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kopriwa ::

dronyx je izjavil:


Za hitri vlak Frecciarossa prikaže kot za letalo sedeže in čeprav jih je še veliko prostih, aplikacija vztrajno trdi, da ni več prostih sedežev. Čeprav menda se da kupit karto tudi brez rezervacije sedeža, pri 300 km/h pač ne bi rad stal (ne vem če je to sploh dovoljeno).

Stal ne boš. Če ne izbereš storitve izbire sedeža, ti bo ta avtomatsko dodeljen ob nakupu karte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modernizacija železniškega potniškega prometa (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
655567 (3967) Conini
»

Adria Airways postaja nizkocenovnik z napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7923663 (20908) alexa-lol
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922864 (17863) Karaya 52
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410164 (7652) innerspace
»

Adria vs. Ryanair - kateri je boljši?

Oddelek: Loža
374920 (4072) BigWhale

Več podobnih tem