» »

Kje kupiti baterije 18650?

Kje kupiti baterije 18650?

1
2
»

kajtimara ::

All Tesla's EVs are powered by four kinds of batteries: 18650-type, 2170-type, 4680-type, and prismatic-type Tesla batteries. The 18650-type Tesla battery powers the Model S and the Model X. (It was also used for the original Roadster); the 2170-type is used for the Model 3 and Model Y.

twom ::

sejalecx je izjavil:

To govori folk, ki nima pojma. In isto misli, da je Roomba naprednejši tech od Xiaomija. Kitajska baterija je identična tisti Philipsovi pa lahko obračate kolikor želite. Vse kar je slabše je njihov quality control. Če si pripravljen tu sprejet nekaj posto rizika, potem je kitajc edina logična izbira.

Sem ravno gledal nek yt video, kjer primerjajo kitajske stikalne ure za 10eur z evropsko aa 100eur. Ne boste verjeli, notri ni ene same samcate razlike.
Mi govorimo na splošno in kaj je najbolj verjetno. Ti se vžigaš na konkretne primere.

Nobeden ne primerja Roombe in Xaiomija, Temveč Roombo in Xaiomija s preostalimi no-name znamkami, od katerih jih je 90 % šrot, in toliko tudi tvoja verjetnost da boš šrot dobil, če boš naročil nekaj od tega. Pa seveda, da je velika verjetnost da boš lahko dobil šrot ponaredek Roome ali Xaiomija.

To, da ti nekdo prodaja isto sranje v drugačnem pakovanju (in ob tem veliko dražje), ni problem AE. Enako stanje imaš v vseh trgovinah in firmah že pri nas. Dovolj je da greš v Mercator al pa Merkur.

Bo šlo? Sicer smo v temi o baterijah...

forplan ::

Ima kdo preverjen link/prodajalca na Aliexpress za 18650 baterije. Ene 4 bi potreboval...

Kje drugače priporočate? Link?

V temi sem videl eu.nkon.nl Kapacitete baterij držijo? Videl sem tudi Reclaimed?
da se strinjam

matobeli ::

nkon.nl je verjetno največji evropski prodajalec takih baterij in vse kar napišejo štima.
Reclaimed so točno to kar piše, včasih se dobi kaj finega precej poceni, nisem imel pa še nobenih težav s takimi baterijami.

_marc_ ::

Te reclaimed ali refurbished kakor jih tudi imenujejo, je to OK nakup za tretjino cene novih?

hojnikb ::

ja, razn če boš napravo pošiljal v vesolje ali mel kaj mission critical..
#brezpodpisa

Klemen1300 ::

Drugace Delko d.o.o prodaja 18650 vseh vrst, nove.

https://www.delko.si/sl/polnilne-bateri...

matobeli ::

Cene pa take kot za batne obročke v mesnici.

Samael ::

forplan je izjavil:

V temi sem videl eu.nkon.nl Kapacitete baterij držijo? Videl sem tudi Reclaimed?

Za reclaimed je imel včasih napisano, da ne gre za rabljene baterije temveč nove iz razdrtega battery packa, tako da je načeloma samo kozmetična "napaka".
Samael != Samuel

k4vz0024 ::

Če naletiš na poštenega Kitajca je deal zelo ugoden... Problem je, da večina nateguje! Šele pri 10 sem dobi baterije kot je treba. Žal jih je nehal prodajati!

Gagatronix ::

Samael je izjavil:

forplan je izjavil:

V temi sem videl eu.nkon.nl Kapacitete baterij držijo? Videl sem tudi Reclaimed?

Za reclaimed je imel včasih napisano, da ne gre za rabljene baterije temveč nove iz razdrtega battery packa, tako da je načeloma samo kozmetična "napaka".


Reclaimed niso nove, ze po definiciji. Kaj pa ves, ce niso katere od celic zjebal.

msms ::

Niso poceni, pridejo pa v 14dneh z GLS.

https://vi.aliexpress.com/item/40011896...

matobeli ::

Gagatronix je izjavil:

Kaj pa ves, ce niso katere od celic zjebal.


Zato so pa pocen in so testirane. Načeloma niso garažna firma da bi packe uničeval.

"These batteries come from battery packs in which welding errors have been found. The batteries have never been charged or discharged.

The cells we offer have:
- Minimal damage to cell
- Never charged during production (from the box) (each cell is tested)
- Resistance is according to datasheet, never worse (every cell is tested)"

Sem jih vzel že kar nekaj kn nobenih težav, jasno, niso pa 100%, ampak so pa precej cenejše.

darksamurai ::

msms je izjavil:

Niso poceni, pridejo pa v 14dneh z GLS.

https://vi.aliexpress.com/item/40011896...

Zakaj bi se človek šel loterijo z ognjem in kupoval baterije iz aliexpressa? Koliko je sploh discharge rate pri zgornji kitajski loteriji? Tega še prizvajalec ne ve. Ta kitajska loterija je dražja od Panasonic in bistveno dražja od Samsung, LG, Sony.

Panasonic baterije so cenejše od kitajskega sranja.
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

Samsung
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...

k4vz0024 ::

msms je izjavil:

Niso poceni, pridejo pa v 14dneh z GLS.

https://vi.aliexpress.com/item/40011896...


Da se jih dobiti 10 kom. za 25 EUR. Ampak moraš imeti res srečo. Če jih najde in da zanesljivo dospejo v Slo naj sporoči.

darksamurai ::

k4vz0024 je izjavil:

Če naletiš na poštenega Kitajca je deal zelo ugoden... Problem je, da večina nateguje! Šele pri 10 sem dobi baterije kot je treba. Žal jih je nehal prodajati!

Na Nkon dobiš NOVE Samsung baterije od 2€ dalje.

k4vz0024 ::

Samsung so kar ugodne. Tiste Panasonic je imel Kitajec za 2.5 EUR in preverjeno so bile prave kapacitete. Očitno sem imel srečo.

darksamurai ::

k4vz0024 je izjavil:

Samsung so kar ugodne. Tiste Panasonic je imel Kitajec za 2.5 EUR in preverjeno so bile prave kapacitete. Očitno sem imel srečo.

Kitajec je imel "Panasonic". Pravi Panasonic, Made in Japan ni samo 2.5 EUR.

msms ::

Sej pravim v 2 tednih sem jih dobil sicer samo 2x. In pa Liitokala ni glih neka brezvezna no name znamaka...

Gagatronix ::

> Če naletiš na poštenega Kitajca

To ne obstaja.

Glugy ::

Jz marsikej kupujem na Aliexpress ni da ni dobiš marsikej cenejš je pa tud nekaj zabavne loterije not. Ampak baterij mi pa niti na misel ne pride tam kupovat. Je poplava enih trikov in prijemov da te žejnega čez vodo pelejo pri baterijah pa akumulatorjih. In ja Kitajci znajo dobre baterije delat, sam ti nisi firma da bi si lahk privoščil kupit od 10tih trgovinic na Aliexpress, vse testirat potem pa vidt katerga je ok iz katere boš nadalje naročal pa prodajal naprej kupcem al pa uporabljal v takih količinah da ti 1000 evrov za raziskavo trga ni nič.

Drgač se pa v osnovi čist strinjam da je treba najdt tud manj znane znamke raznoraznih izdelkov namest da smo zaljubljeni v znane znamke pa drugim niti ne damo neke resne priložnosti, pol se pa cene temu primerno nenehno višajo.

Sigurno se dajo dobre baterije tud iz Aliexpressa dobit sam da pa dobiš ravno tako baterijo moraš imet pa več sreče kot pameti al pa morš imet ogromon potrpljenja pa naročat iz vsesorte trgovinc dokler ne najdš ene dobre. Jz za to nimam potrpljenja ali volje. Marsikej se verjetno res da skoz reklamacije dobit nazaj ampak so gotov tud kakšni taki triki da težje dobiš kot kupec denar nazaj, težje dokažeš.

Drgač je pa načeloma res vse narejeno na Kitajskem tako draga kvalitetna roba kot poceni in slaba roba.

Gagatronix ::

Priporocam knjigo "(Poorly) Made in China".
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447920 (999) FireSnake
»

Baterijske celice (litij, vseh vrst), dobava, nakup ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15018543 (4310) stara mama
»

Iščem EU trgovino z baterijami

Oddelek: Pomoč in nasveti
404652 (2798) Leko
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163201 (2477) OvCa77

Več podobnih tem