» »

NBA sezona 2023-2024

NBA sezona 2023-2024

Temo vidijo: vsi
««
44 / 56
»»

Samael ::

Kdo se razburja? :)
Jaz vidim samo debato - kjer gre, še v tretje, lahko tako v eno, kot v drugo smer.
"jaz sem samo podal mnenje" - če dovoliš to tudi ostalim :)

Mimogrede, tisti, ki to spremljate (sam priznam, da ne), a to "Dallas je po stavnicah bil favorit tako proti Clippersem kot OKC" drži ali pa je postal favorit v vsakem krogu po drugi tekmi?
Nisem povsem prepričan, ampak zdi se mi, da je nekdo v preteklosti omenil, da so LAC na stavnici favoriti.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

nejc_nejc ::

Po moje je ključ Irving. Je tako "zajeban" kot Pero v najboljsih letih. Atipičen afroameriški igralec.

hamez66 ::

Kodrnusa je izjavil:

Dallas je po stavnicah bil favorit tako proti Clippersem kot OKC. Ne rabite se razburjat. Vi navijajte, jaz sem samo podal mnenje..


Ja in LAC in OKC sta bila favorita proti Dallasu.

Če govoriš o kvotah pred prvo tekmo, Dallas nikoli ni bil favorit. Ko pa je Dallas premagal OKC in LAC v 2. tekmi, je postal favorit.

To pa zato, ker je bil Dallas peti, LAC četrti, OKC pa 1. po rednem delu in tudi kvote so šle po tej lestvici.

Trenutno lahko vložite jurja v to, da Indiana zmaga vse skupaj, in dobite izplačilo 33 jurjev. Več, kot Dallas, če bi nanje stavil februarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Leo II ::

Bi bilo fajn če bi vam nekaterim bilo jasno kako stavnice postavljajo kvote. Sem v tej temi že napisal pa se mi še enkrat ne da. Samo to, stavnice nimajo nekih blaznih športnih strokovnjakov.

Kodrnusa ::

Stavnica postavi kvoto. Potem pa se kvota spreminja glede na vplačila. Stavnica nikoli ne izgubi. Imajo pa drugace zaposlene strokovnjake, vsaj ta velike.

hamez66 ::

Ja in ko je bil rezultat 0:0 proti LAC in proti OKC, so stavnice ponujale večja izplačila, če si stavil na Dallas, se pravi Dallas ni bil favorit, ampak sta bila favorita OKC in LAC.

Kurzweil ::

Kodrnusa je izjavil:

Tukaj bo Lively nižji in lažji in bo imel težave. DJJ je lahko kril SGAja, malo tezje bo to proti Edwardsu. Edwardsa je Denver podvajal vsakič ko je imel žogo, kako bo Dallas torešil bomo videli...


Sicer je vsem jasno, da ima MIN prednost pod košem, DAL pa pri branilcih, ampak nekateri še vedno pišete, kot, da ni to vsem jasno. Jasno, da bosta imela Gafford in Lively težave, je pa mimogrede Lively visok isto kot Gobert, tj. 216cm, tako da vsaj kar se višine tiče, ni prednosti... sam sem sicer napisal, da če smo kdaj pogrešali Kleberja, ga bomo zdaj še posebej, ker njegov impact v obrambi pod košem bi bil zlata vreden... sicer pa DJJ, Green, PJW in še kdo bodo že nekak držali Edwardsa, če so lahko višjega in eksplozivnega SGAja, vsaj za silo, bodo tudi Edwardsa... upam.

Jaz dejansko vidim prednost MIN v role playerjih in klopi, kjer se mi zdijo prav vsi nevarni...

Še najbolj pa zna biti odločilno, kako bo Luka s poškodbami, če bo zmogel vsaj na 80% čez to serijo...

Zajebano bo, ampak ne obupami mi kar tako...

fur80 ::

Dallas je premagal prvo postavljeno ekipo v konferenci, torej to pomeni, da je Minesota slabša od OKC, po videnem bi se celo strinjal. Za mene je Dallas favorit, ne bo šlo gladko, ampak imam občutek, da bomo še trpeli pred TV. :D

Minesoto obrnejo, potem pa na krilih evforije še Boston in je to to. :D Vse ostalo je zgodovina, kot Kopitarjev pokal, Pogačarjev prvi tur, je še komu zanimiv sedaj Giro in potem želimo drugega junaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

judoka ::

da če smo kdaj pogrešali Kleberja, ga bomo zdaj še posebej, ker njegov impact v obrambi pod košem bi bil zlata vreden..


Mozno da se Maxi vrne v cca. 4 tekmi, res skoda da ga ni. Jaz sem skeptik predvsem zaradi Doncicevega zdravja. Ce ne bi bil vidno pohabljen bi bil optimist, tako pa...se pustim presenetit.

nejc_nejc ::

judoka je izjavil:

da če smo kdaj pogrešali Kleberja, ga bomo zdaj še posebej, ker njegov impact v obrambi pod košem bi bil zlata vreden..


Mozno da se Maxi vrne v cca. 4 tekmi, res skoda da ga ni. Jaz sem skeptik predvsem zaradi Doncicevega zdravja. Ce ne bi bil vidno pohabljen bi bil optimist, tako pa...se pustim presenetit.

Samo, da bo hodil gor in dol, bosta dva komada okoli njega. Irving in kompani bodo pa mrežico trgal. :)
Po moje gredo v finale.

Likalnik ::

Tudi jaz sem nekje zasledil, da naj bi bila moznost, da se Maxi kmalu vrne

Kurzweil ::

Jaz sem zasledil samo to, da Maxi ni odpisan do konca playoffa... kdaj točno pa bi se lahko vrnil, pa ne vem.

Legon ::

Kodrnusa je izjavil:

Stavnica postavi kvoto. Potem pa se kvota spreminja glede na vplačila. Stavnica nikoli ne izgubi. Imajo pa drugace zaposlene strokovnjake, vsaj ta velike.


Ja, imajo zaposlene vrhunske strokovnjake za statistiko in matematiko. Stavnic popolnoma nič ne zanima kdo bo zmaga. Stavnice zanima kako postavit kvote, da ne glede na rezultat ne bodo v minusu. In to je v prvi vrsti odvisno od tega kaj ljudje stavljajo in temu se prilagajajo. Njih zanimajo trendi in javno mnenje, ne pa dejanske možnosti za zmago/poraz. Če pri do porasta stav na Dallas bo kvota padla, ne glede na to da se verjetnost zmage/poraza ni nič spremenila. Visoko kvoto ponudijo tam kjer ocenijo, da ne bo interesa in jo ustrezno korigirajo glede na stanje vplačil.

nejc_nejc ::

za čas ko čakamo:

vprašanje:
Zakaj ne igrajo z žogo v obliki kocke

ChatGPT

Igranje s kockasto žogo bi povzročilo več težav, zaradi katerih bi bilo skoraj nemogoče igrati košarko, ali katerikoli drug šport. Tukaj je nekaj razlogov, zakaj se uporablja okrogla žoga:

1. Gibanje in kotaljenje
Okrogla žoga se gladko kotali in odbija, kar omogoča nadzorovano gibanje po igrišču. Kockasta žoga bi se kotalila neenakomerno in nepredvidljivo, kar bi otežilo dribling, podajanje in metanje.

2. Aerodinamika
Okrogla oblika omogoča enakomerno gibanje skozi zrak, kar je ključno za natančnost metov. Kockasta žoga bi ustvarjala turbulenco in nepredvidljive poti, kar bi zelo otežilo metanje in ciljanje.

3. Odbijanje
Okrogla žoga se predvidljivo odbija od tal in drugih površin. Kockasta žoga bi se odbijala nepravilno zaradi svojih robov in kotov, kar bi igralcem onemogočalo natančen nadzor nad njo.

4. Varstvo igralcev
Neenakomerno gibanje in odbijanje kockaste žoge bi lahko povzročilo večje tveganje za poškodbe igralcev, saj bi bile trki in nepričakovani odboji pogostejši.

5. Zgodovina in tradicija
Uporaba okrogle žoge ima dolgo zgodovino in tradicijo v večini športov, kar je privedlo do razvoja pravil in tehnik, ki temeljijo na predvidljivem obnašanju okrogle žoge. Spreminjanje oblike žoge bi zahtevalo temeljite spremembe v pravilih in načinu igranja igre.

6. Igralna izkušnja
Igralci so vajeni igrati z okroglo žogo, saj je to standard v vseh večjih športih. Kockasta žoga bi popolnoma spremenila dinamiko igre, kar bi igralcem odvzelo užitek in zabavo, ki jo prinaša igranje z okroglo žogo.

Tehnični in praktični razlogi torej narekujejo uporabo okrogle žoge v športih, kot je košarka. Kockasta žoga bi bistveno poslabšala kakovost igre in varnost igralcev.

Kurzweil ::

@nejc_nejc, bravo, da si sploh šel iskat takšno traparijo. :D

Bi pa bilo zanimivo, sicer rezultati bi bili bolj nogometni in met za tri točke bi šel v pozabo.

Je pa tale pavza pravi blessing, čeprav ne bo trajala dolgo... dejansko zdaj spim, kot se spodobi.

hamez66 ::

Legon je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Stavnica postavi kvoto. Potem pa se kvota spreminja glede na vplačila. Stavnica nikoli ne izgubi. Imajo pa drugace zaposlene strokovnjake, vsaj ta velike.


Ja, imajo zaposlene vrhunske strokovnjake za statistiko in matematiko. Stavnic popolnoma nič ne zanima kdo bo zmaga. Stavnice zanima kako postavit kvote, da ne glede na rezultat ne bodo v minusu. In to je v prvi vrsti odvisno od tega kaj ljudje stavljajo in temu se prilagajajo. Njih zanimajo trendi in javno mnenje, ne pa dejanske možnosti za zmago/poraz. Če pri do porasta stav na Dallas bo kvota padla, ne glede na to da se verjetnost zmage/poraza ni nič spremenila. Visoko kvoto ponudijo tam kjer ocenijo, da ne bo interesa in jo ustrezno korigirajo glede na stanje vplačil.



Ja, ampak če pride do spremembe šans za zmago, prav tako spremenijo kvote, ne glede na to, da se število vplačil ni bistveno spremenilo. Pred tekmo 7 pacersi za osvojitev pokala 1:66, danes 1:31 (včeraj se mi zdi, da sem narobe napisal 1:33).

Po vsaki tekmi končnice so se spreminjale kvote. Zaradi mene lahko trdite, da ne, ker sem stavil, sproti spremljam in vidim dejansko stanje, vi pa lahko razlagate, da verjetnost za končno zmago nima vpliva in da imajo vpliv samo vplačila.

Utk ::

A to da en al drug dobi neko tekmo, misliš da ne vpliva na vplačila? To delajo že 50 let, vsako leto 100 tekem, precej dobro znajo napovedat vplačila glede na tak ali drugačen rezultat, brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Legon ::

hamez66 je izjavil:

Legon je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Stavnica postavi kvoto. Potem pa se kvota spreminja glede na vplačila. Stavnica nikoli ne izgubi. Imajo pa drugace zaposlene strokovnjake, vsaj ta velike.


Ja, imajo zaposlene vrhunske strokovnjake za statistiko in matematiko. Stavnic popolnoma nič ne zanima kdo bo zmaga. Stavnice zanima kako postavit kvote, da ne glede na rezultat ne bodo v minusu. In to je v prvi vrsti odvisno od tega kaj ljudje stavljajo in temu se prilagajajo. Njih zanimajo trendi in javno mnenje, ne pa dejanske možnosti za zmago/poraz. Če pri do porasta stav na Dallas bo kvota padla, ne glede na to da se verjetnost zmage/poraza ni nič spremenila. Visoko kvoto ponudijo tam kjer ocenijo, da ne bo interesa in jo ustrezno korigirajo glede na stanje vplačil.



Ja, ampak če pride do spremembe šans za zmago, prav tako spremenijo kvote, ne glede na to, da se število vplačil ni bistveno spremenilo. Pred tekmo 7 pacersi za osvojitev pokala 1:66, danes 1:31 (včeraj se mi zdi, da sem narobe napisal 1:33).

Po vsaki tekmi končnice so se spreminjale kvote. Zaradi mene lahko trdite, da ne, ker sem stavil, sproti spremljam in vidim dejansko stanje, vi pa lahko razlagate, da verjetnost za končno zmago nima vpliva in da imajo vpliv samo vplačila.


Normalno, da so se kvote morale spremenit. Prej si lahko stavil na 8 različnih ekip, zdaj so ostale samo 4. Ravno to, da se je kvota rpaktično prpolovila ti pove, da je vse samo v tem koliko različnih izbir je bilo ponujenih. Prej si povsem na slepo imel 1:8 možnosti, da zadeneš zmagovalca, zdaj imaš 1:4 in kvote , ki jih citiraš točno to odražajo, ne pa kakšni bodo rezultati.

Ampak spet to nima nikakršne veze s tem kakšna je verjetnost da Indiana zmaga. Celoten poit športnih stav temelji na enostavnem dejstvu: hiša zmeraj zmaga in posledično kvote sledijo temu in ne dejanskemu napovedovanju rezultatov. S tem se ukvarjajo igralci, ki mislijo, da lahko okrog prinesejo sistem. Z vidika lastnika stavnice zadeva ni nič drugačna kot druge igre na srečo. Njih zanima samo kakšen procent lahko poberejo na masi stav.

In ja normalno, da so se po vsaki tekmi spreminjale kvote, ker je folk po vsaki tekmi seveda vplačeval. Pa kvote se spreminjajo tudi brez da je odigrana tekma, tako da logika da se spremenijo, ker se spremeni verjetnost dogodka ne pije vode. Seveda pa se pri kvotah sledi day to day dogajanju in se skuša predvidet kako bo nek dogodek vplival na vplačila. In tako lahko to hitro zamenjaš za dejansko presojanje rezuntatov. Tako recimo, če danes useka ven novica da LD in Kai ne bosta igrala na prvi tekmi, bodo kvote to nemudoma odražale. Pa ne zato, ker bi se verjetnost zmage spremenila, ampak zato, ker bo kup ljudi verjelo, da Dallas nima možnosti in bo stavilo poroti njim. In stavnica se bo odzvala na to, ne na dejansko verjetnost izzida.

Kot že rečno z makro vidika špotne stave z razlogom sodijo med igre na srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

arnecan1 ::

Maxi Kleber je že v pogonu. https://x.com/GrantAfseth/status/179262...

Bi bilo super, da se vrne tam nekje drugi teden. Delnice Mavsov bi se takoj dvignile.

Kurzweil ::

The NBA welcomed 97 rookies to the league this season. But only 1 is still playing today.

Dereck Lively II is special. He's been through so much that so many don't know about.

He lost his father when he was 8 years old. He lost his mother 2 months ago. He made pain his strength. And he never made an excuse.
On top of all of this, his NBA career is already movie-worthy.

A year ago, he was drafted by the Oklahoma City Thunder. The pick was owed to Dallas Mavericks, who finished the season 4-12 and missed the Play-In Tournament to secure Lively.

11 months later, with Dereck Lively II as their starter, the Mavs eliminated the Thunder. Ironically, OKC desperately needed size and rebounding.

Their season started AND ended with Dereck Lively II.


Tole je kar ganljivo in fascinantno, moram pa rečt, da sem povsem pozabil, da je bil Lively izbran s strani OKC kot 12. pick... in če se prav spomnim, je šel v nasprotno smer Bertans, s svojo visoko pogodbo.

Leo II ::

arnecan1 je izjavil:

Maxi Kleber je že v pogonu. https://x.com/GrantAfseth/status/179262...

Bi bilo super, da se vrne tam nekje drugi teden. Delnice Mavsov bi se takoj dvignile.


Ramo si je ven vrgel, seveda lahko laufa na treadmillu. Da bo pa lahko šutiral normalno pa...

kow ::

Ze tako je moral biti popolnoma sam, da je zadel tisti 2 trojki na tekmo. Ce pride nazaj, bo v napadu 100% velik liability.
Morda ga je smiselno dati notri, ce je kaksna tekma ze izgubljena/dobljena. Morda je lahko koristen proti Keltom, v primeru zmage v seriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nejc_nejc ::

Kurzweil je izjavil:

@nejc_nejc, bravo, da si sploh šel iskat takšno traparijo. :D
Bi pa bilo zanimivo, sicer rezultati bi bili bolj nogometni in met za tri točke bi šel v pozabo.....


pri rotaciji nazaj pri metu na koš, bi zaradi kotov, (glej sliko), pri dotiku z notranjo stranjo obroča težko spolzela v koš
slika:

Kurzweil ::

nejc_nejc je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

@nejc_nejc, bravo, da si sploh šel iskat takšno traparijo. :D
Bi pa bilo zanimivo, sicer rezultati bi bili bolj nogometni in met za tri točke bi šel v pozabo.....


pri rotaciji nazaj pri metu na koš, bi zaradi kotov, (glej sliko), pri dotiku z notranjo stranjo obroča težko spolzela v koš
slika:



Jop, ravno zaradi tega sem napisal, da bi bil met za 3 točke pozabljena obrt... od blizu bii še nekako šlo... pa pustimo ostale podrobnosti :)) Še samo odbijanje bi bilo zelo zanimivo... dejansko si zdejle želim, da bi imel takšno žogo, malce za probat...

Legon ::

Že tole je nočna mora za karkoli drugega kot nosit:
Rugby ball @ Wikipedia

nejc_nejc ::

Kleber naj čimprej pride, magari zaradi 4 minut na parketu, da se tamlada dva mal nadihata....ter mal za strah.

Kurzweil ::

Kolikor sem zasledil na TNT, ESPN in ABC in kakor pravi en nemški novinar, ki je zelo blizu Kleberja, ki sicer mislim, da piše za Eurobasket in EuroHoops, bi naj Kleber, če bo le malce sreče, sredi te serije proti MIN že lahko igral... v napadu jaz od njega ne bi pričakoval nič in tudi sicer, roko na srce, je bil dober v napadu samo zadnje te tekme, ki ju je odigral za DAL... OBRAMBA pod košem... ker DJJ in druščina, tisti, ki so bolj agilni, hitri in atletsko sposobni, bodo verjetno morali poleg Edwardsa, skakat do KATa, ki seveda rad meče za 3 točke... Kleber pa bi lahko bolj pazil pod košem... kakorkoli obrnemo, Luka in Irving bosta morala tu narediti korak naprej, torej Irving, kot je v tem playoffu že bil in Luka, ki ne sme imeti preveč težav s poškodbami. Je pa prav napisati tudi to, da preden se serija začne in preden to izgleda kot nek izgovor oz. alibi, MIN je tako kot OKC, precej sreče s poškodbami...

Leo II ::

a ni bil Kat proti koncu redne sezone kar nekaj tednov out?

Kurzweil ::

Leo II je izjavil:

a ni bil Kat proti koncu redne sezone kar nekaj tednov out?


Je bil ja... pa spomnim se tudi, da se je vrnil prej, kot je bilo sprva mišljeno oz. možno tudi, da so rahlo zavajali, part of the business pa to... takrat je bila aktualna seveda borba za top 4 mesta na zahodu... zakaj?

Leo II ::

Glede tvojega posta sreče s poškodbami. Pri okc jih niso imeli nič.

Kurzweil ::

Leo II je izjavil:

Glede tvojega posta sreče s poškodbami. Pri okc jih niso imeli nič.


To je še vedno "sreča"... top4 mislim, da so bili... home advantage je zagotovljen... v playoffu igra... večji del sezone je še vedno igral oz. drugače... MIN ni imela težav s tem, da je sedaj kompletna v finalu zahoda. Pač, če primerjaš druge ekipe, tudi DAL ima MIN srečo s poškodbami, da ne omenjam kakšnega New Yorka recimo...

Ko sem že ravno prej omenil, kako neugoden je za branit KAT, saj je za visokega igralca naravnost odličen pri metu za 3 točke, to sezono je metal 42%. Tudi proste mete im 87% to sezono. Recimo Edward ima trojke 36% in proste mete 83%... če vemo, da je Edwards SG, KAT pa PF/C... bistvo, težko bo oboje branit, pa ko nista edina... no, pa ko sem že ravno omenil proste mete... DAL je izmed vseh 16 ekip playoffa najslabša ekipa kar se tiče prostih metov... izvajajo jih 69%, recimo MIN 80%.

Še en velik problem bo, ker je DAL dobival skok, kar ga bo zdej težko, še posebej so blesteli pri napadalnem skoku, kar bo tukaj težko oz. bo treba to nadomestit z željo, dobrim pozicioniranjem in zapiranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Leo II ::

Dosti ključen bo imo Conley, če ga uspejo nekak spravit iz igre (ali z osebnimi ali s tem da bo liability v obrambi) bo Mavsom precej lažje. Je edini pravi PG.

Zvezdica27 ::

točno zaradi tega je rugby žoga, kakršna je... del športa, da pač kontrole žoge ni, v nobenem trenutku ;)

zz

kow ::

Irving je dovolj hiter in bo ustavil Conleya, hkrati pa bo dovolj nevaren tudi v napadu. Doncic bo pa itak imel visje povprecje kot proti OKC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Kurzweil ::

Ko že ravno omenjate Conleya... možakar ima nekaj, kar bi se moral Luka od njega naučit, mirnost pri sodniških odločitvah. Conley ni dobil tehnične/nešportne že cca 35.000 min igralnega časa oz. cca 1100 tekem! Je pa res, da Luka pokasira naprimerljvo več focnov na 1001 način.

Conley je odlično začel sezono, se tudi spomnim tiste serije nekih 7 tekem, ko ni izgubil niti ene žoge.

Sicer pa se mi zdi, da ni Conley v takšni formi, kot je bil na začetku sezone, vsekakor pa še ena nevarnost več, kot sem že večkrat napisal, dejansko nihče od bench in role playerjev MIN ni za podcenjevat. Ni pa Conley več tisto, kar je bil nekoč oz. je tu njegova vloga tudi povsem drugačna. Sicer pa tako kot pravite, Conleyja je treba onemogočit, kot že večkrat napisano, DAL ima prednost na branilskih položajih, pa naj bo temu tako na obeh straneh igrišča.

Kurzweil ::



Nikola Jokić was drafted by the Denver Nuggets during a Taco Bell commercial, but it turns out he was sleeping when he was selected anyway.

Horas ::

Kurzweil je izjavil:



Nikola Jokić was drafted by the Denver Nuggets during a Taco Bell commercial, but it turns out he was sleeping when he was selected anyway.


idijot. od junaka do bedaka. špila ker drugačne ne more dobr zaslužit. in zaradi brezbrižnosti ne bo nikol eden večjih. salamar en.

en dobr video dončičeve karijere. nasploh ma ta kanal dobre videje


8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

hamez66 ::

Legon je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Legon je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Stavnica postavi kvoto. Potem pa se kvota spreminja glede na vplačila. Stavnica nikoli ne izgubi. Imajo pa drugace zaposlene strokovnjake, vsaj ta velike.


Ja, imajo zaposlene vrhunske strokovnjake za statistiko in matematiko. Stavnic popolnoma nič ne zanima kdo bo zmaga. Stavnice zanima kako postavit kvote, da ne glede na rezultat ne bodo v minusu. In to je v prvi vrsti odvisno od tega kaj ljudje stavljajo in temu se prilagajajo. Njih zanimajo trendi in javno mnenje, ne pa dejanske možnosti za zmago/poraz. Če pri do porasta stav na Dallas bo kvota padla, ne glede na to da se verjetnost zmage/poraza ni nič spremenila. Visoko kvoto ponudijo tam kjer ocenijo, da ne bo interesa in jo ustrezno korigirajo glede na stanje vplačil.



Ja, ampak če pride do spremembe šans za zmago, prav tako spremenijo kvote, ne glede na to, da se število vplačil ni bistveno spremenilo. Pred tekmo 7 pacersi za osvojitev pokala 1:66, danes 1:31 (včeraj se mi zdi, da sem narobe napisal 1:33).

Po vsaki tekmi končnice so se spreminjale kvote. Zaradi mene lahko trdite, da ne, ker sem stavil, sproti spremljam in vidim dejansko stanje, vi pa lahko razlagate, da verjetnost za končno zmago nima vpliva in da imajo vpliv samo vplačila.


Normalno, da so se kvote morale spremenit. Prej si lahko stavil na 8 različnih ekip, zdaj so ostale samo 4. Ravno to, da se je kvota rpaktično prpolovila ti pove, da je vse samo v tem koliko različnih izbir je bilo ponujenih. Prej si povsem na slepo imel 1:8 možnosti, da zadeneš zmagovalca, zdaj imaš 1:4 in kvote , ki jih citiraš točno to odražajo, ne pa kakšni bodo rezultati.

Ampak spet to nima nikakršne veze s tem kakšna je verjetnost da Indiana zmaga. Celoten poit športnih stav temelji na enostavnem dejstvu: hiša zmeraj zmaga in posledično kvote sledijo temu in ne dejanskemu napovedovanju rezultatov. S tem se ukvarjajo igralci, ki mislijo, da lahko okrog prinesejo sistem. Z vidika lastnika stavnice zadeva ni nič drugačna kot druge igre na srečo. Njih zanima samo kakšen procent lahko poberejo na masi stav.

In ja normalno, da so se po vsaki tekmi spreminjale kvote, ker je folk po vsaki tekmi seveda vplačeval. Pa kvote se spreminjajo tudi brez da je odigrana tekma, tako da logika da se spremenijo, ker se spremeni verjetnost dogodka ne pije vode. Seveda pa se pri kvotah sledi day to day dogajanju in se skuša predvidet kako bo nek dogodek vplival na vplačila. In tako lahko to hitro zamenjaš za dejansko presojanje rezuntatov. Tako recimo, če danes useka ven novica da LD in Kai ne bosta igrala na prvi tekmi, bodo kvote to nemudoma odražale. Pa ne zato, ker bi se verjetnost zmage spremenila, ampak zato, ker bo kup ljudi verjelo, da Dallas nima možnosti in bo stavilo poroti njim. In stavnica se bo odzvala na to, ne na dejansko verjetnost izzida.

Kot že rečno z makro vidika špotne stave z razlogom sodijo med igre na srečo.



Zakaj se potem kvote spreminjajo med samo tekmo, iz 1:31 na 1:41 pri rezultatu 25:16?

Nima tole smisla.

Likalnik ::

Podaljški IND:BOS...je imela Indiana 10s pred koncem 3 tocke prednosti in napad...pa so zajebal...je Bostonu uspelo izenačiti...

Bi privoščil IND, da zmaga, ker je BOS kao tako velik favorit celo za prstan...

Likalnik ::

BOS zmagal po podaljških...skoda, IND je bila na pragu zmage in na koncu zaradi svoje napake, ker niso dobro podali žoge iz out-a tekmo izgubili...neizkušenosti morda?

GupeM ::

hamez66 je izjavil:


Zakaj se potem kvote spreminjajo med samo tekmo, iz 1:31 na 1:41 pri rezultatu 25:16?

Nima tole smisla.

Seveda ima smisel. Folk med tekmo stavi in kvota se temu prilagaja.

Legon ::

hamez66 je izjavil:

Legon je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Legon je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Stavnica postavi kvoto. Potem pa se kvota spreminja glede na vplačila. Stavnica nikoli ne izgubi. Imajo pa drugace zaposlene strokovnjake, vsaj ta velike.


Ja, imajo zaposlene vrhunske strokovnjake za statistiko in matematiko. Stavnic popolnoma nič ne zanima kdo bo zmaga. Stavnice zanima kako postavit kvote, da ne glede na rezultat ne bodo v minusu. In to je v prvi vrsti odvisno od tega kaj ljudje stavljajo in temu se prilagajajo. Njih zanimajo trendi in javno mnenje, ne pa dejanske možnosti za zmago/poraz. Če pri do porasta stav na Dallas bo kvota padla, ne glede na to da se verjetnost zmage/poraza ni nič spremenila. Visoko kvoto ponudijo tam kjer ocenijo, da ne bo interesa in jo ustrezno korigirajo glede na stanje vplačil.



Ja, ampak če pride do spremembe šans za zmago, prav tako spremenijo kvote, ne glede na to, da se število vplačil ni bistveno spremenilo. Pred tekmo 7 pacersi za osvojitev pokala 1:66, danes 1:31 (včeraj se mi zdi, da sem narobe napisal 1:33).

Po vsaki tekmi končnice so se spreminjale kvote. Zaradi mene lahko trdite, da ne, ker sem stavil, sproti spremljam in vidim dejansko stanje, vi pa lahko razlagate, da verjetnost za končno zmago nima vpliva in da imajo vpliv samo vplačila.


Normalno, da so se kvote morale spremenit. Prej si lahko stavil na 8 različnih ekip, zdaj so ostale samo 4. Ravno to, da se je kvota rpaktično prpolovila ti pove, da je vse samo v tem koliko različnih izbir je bilo ponujenih. Prej si povsem na slepo imel 1:8 možnosti, da zadeneš zmagovalca, zdaj imaš 1:4 in kvote , ki jih citiraš točno to odražajo, ne pa kakšni bodo rezultati.

Ampak spet to nima nikakršne veze s tem kakšna je verjetnost da Indiana zmaga. Celoten poit športnih stav temelji na enostavnem dejstvu: hiša zmeraj zmaga in posledično kvote sledijo temu in ne dejanskemu napovedovanju rezultatov. S tem se ukvarjajo igralci, ki mislijo, da lahko okrog prinesejo sistem. Z vidika lastnika stavnice zadeva ni nič drugačna kot druge igre na srečo. Njih zanima samo kakšen procent lahko poberejo na masi stav.

In ja normalno, da so se po vsaki tekmi spreminjale kvote, ker je folk po vsaki tekmi seveda vplačeval. Pa kvote se spreminjajo tudi brez da je odigrana tekma, tako da logika da se spremenijo, ker se spremeni verjetnost dogodka ne pije vode. Seveda pa se pri kvotah sledi day to day dogajanju in se skuša predvidet kako bo nek dogodek vplival na vplačila. In tako lahko to hitro zamenjaš za dejansko presojanje rezuntatov. Tako recimo, če danes useka ven novica da LD in Kai ne bosta igrala na prvi tekmi, bodo kvote to nemudoma odražale. Pa ne zato, ker bi se verjetnost zmage spremenila, ampak zato, ker bo kup ljudi verjelo, da Dallas nima možnosti in bo stavilo poroti njim. In stavnica se bo odzvala na to, ne na dejansko verjetnost izzida.

Kot že rečno z makro vidika špotne stave z razlogom sodijo med igre na srečo.



Zakaj se potem kvote spreminjajo med samo tekmo, iz 1:31 na 1:41 pri rezultatu 25:16?

Nima tole smisla.

Rofl, ker med tekmo ni stav? Ze parkrat povedano stavnico samo zanima kako bo 100% v plus. Kdo zmaga ali zgubi je brezpredmetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Zvezdica27 ::

jao... IND je premagala sama sebe... kake neumnosti zadnja minuta 4q, obe ekipi katastrofa... IND mislim da je imela 3 zajebe zadnjo minuto...

zz

Kurzweil ::

Čeprav sem hotel počivat, ker vse preveč gledam te tekme... si nisem mogel pomagat, da ne bi pogledap BOS-IND, no, za nameček še podaljšek. Ni pa tu kaj za dolgovezit... IND je tule res zajebala big time, res škoda, bi bilo iz večih aspektov dobrodošlo in zanimivo, da IND tole zmaga.

Je bilo precej lepše gledat IND, to željo in poletnost... tudi sicer večja rotacija, kar 7 košarkarjev je preseglo dvomestno število točko... na drugi strani pa bolj kot ne prva peterka.

Tale poraz mora kar hudo bolet, tako ekipo IND, kot njene navijače.

arnecan1 ::

Razlog več, ko pogledmao tekmo BOS:IND, da v tem momentu ni sigurnega zmagovalca, so samo favoriti in papirnati favoriti.

Nekdo je zgoraj pisal, da ne vidi, kako bi DAL lahko premagal MIN. Jaz to vidim popolnoma verjetno. Imam jih celo za rahle favorite.

Po drugi strani pa nisem tako aroganten, da ne bi dal MIN realnih možnosti, da serijo odnese. MIN je sicer za las 4:3 odnesla lanske prvake po zaostanku 17 točk, kateri pa letos vseeno niso bili tako suvereni, kakor lansko leto. DAL pa je z 4:2 po sicer težki seriji odnesel prvake zahodne konference.

MIN ima prednost pod košem, bomo videli kako se bosta odrezala Gafford in D-live, DAL ima prednost v kreaciji igre z Irvingom in Lukom. Dosti bo verjetno odvisno, kako se bodo obnesli PJ in Green ter DJJ. Super bi bilo, da bi THJ eksplodiral, sedaj ko Kidd namesto njega raje igra Hardya, to bi morala biti motivacija. Upam, da se drugi teden vrne Kleber, to bi razširilo igro Mavsov, je odličen skakalec, hiter, strelec iza črte, če je v formi.

arnecan1 ::

Evo, še preizkus igrišča pred prvo tekmo.



Izgledajo dobre volje.

Kurzweil ::

@arnecan1, nekak sem najprej začel iskat Kleberja :D Sicer pa evo, čez 3 ure tekma, čez cca 7 ur pa služba... :D

Kurzweil ::

Aja, pa tole

Dallas at Minnesota:
DAL - Greg Brown (personal) out for season.
DAL - Luka Doncic (knee) probable.
DAL - Maxi Kleber (shoulder) out.
DAL - Olivier-Maxence Prosper (ankle) out.
MIN - Jaylen Clark (Achilles) out for season.
MIN - Mike Conley (Achilles) questionable.

Nekak kar dvomim, da je Conley sploh questionable... no, bomo videli...

hamez66 ::

GupeM je izjavil:

hamez66 je izjavil:


Zakaj se potem kvote spreminjajo med samo tekmo, iz 1:31 na 1:41 pri rezultatu 25:16?

Nima tole smisla.

Seveda ima smisel. Folk med tekmo stavi in kvota se temu prilagaja.


Ja pa na 1:61 in na 1:13 na minimumu, v nekaj minutah. Seveda, folk stavi, ampak tu gre za razpon nekaj minut v stavi, ki traja že več mesecev (NBA Championship 2023/24 To win outright). Seveda imajo stave vpliv, ampak niso stave edini faktor oz edina utež v algoritmu, ki po skoraj vsaki točki malo prilagodi kvote. Ne verjamem, da so stave edina utež. Tudi, če so, nimamo uvida v koliko se stavi na kaj, ker so to tajni podatki (izjema kripto).

Men je bilo fajn spremljat tole spreminjanje kvot tekom tekme, ko se je po skoraj vsaki doseženi točki ta spremenila. Danes bom gledal Dallas Timberwolves. Navijam za Dallas in upam, da bodo tokrat že prvo tekmo grizli. Proti LAC in OKC so bili prvo tekmo bolj zaspani.


Indiana je pa čisto zafurala zadnjo minuto. Lahko bi favlirali, kot je predlagal komentator, ampak take stvari niso za Ricka. Siakam bi lahko favliral Browna na trojki, pa se je tudi bal, da bi storil faul. Je bilo potem kar komično gledati 5 minut kasneje, ko so na polno favlirali pri 6 pikah razlike.

Kurzweil ::

Kako je pri teh stavnicah... recimo, če stavim zdej, ko ima DAL za zmago kvoto 2,25... in če se potem, ko sem že stavil, recimo izve, da ne vem, Edwards ne bo igral in pade ta kvota... dobiš izplačano po kvoti po kateri si stavil, ali takšna kot je bila na koncu?
««
44 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA sezona 2021-2022 (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Šport
2733252486 (46119) mersault

Več podobnih tem