» »

Internet crkuje

Internet crkuje

son1c ::

No kje naj začnem... V stanovanju imam internet, t2, linija 4/1, pa se dogajo to, da me meče dol z interneta, včasih po več urah včasih po 2eh minutah.. Na zaćetku sm mislu da je napaka iz strani t2, sm jih že hotel poklicat nakar pa se je zgodilo, da je cimer prnesu s sabo prenosnika in sm opazu da pri njemu se sploh ne pojavljajo te težave. Modem je od smartcoma, oba pc-ja pa sta priključena z utp kablom v modem. Proval sm tut menjat porte, sam meni še vedno ne dela. Kje naj iščem vzrok? Je mogoče kriva mrežna? Nastavitve povezave? Prosim za pomoč

Hvala in lp

st0jko ::

Opazuj lučko line na modemu. Če ta vedno sveti, tudi ko ti prekine internet, je problem res pri tebi, če neha svetit oz utripa je pa problem pri t-2. Torej če je problem pri tebi začni z updejtanjem gonilnikov za mrežno. A ti prekinja samo internet, al napiše da je omrežni kabel izključen..?
keks?

son1c ::

Ja to sm pozabu povedat... glede modema..system, power in link normalno gorijo, act učasih utripa učasih gori.

Zgleda pa tko da kar naenkrat ne morem prit na nobeno stran, torrenti crknejo, problem pa resim tko da dam sam "repair connection" in potem spet dela za določen čas. Preden sm nesel pc v stanovanje mi je doma delal bp na siolu 1/256.

fosil ::

Nekaj nasvetov, priporočam da jih probaš v tem vrstnem redu.

1. kabel na modemu vtakni v drugo luknjo
2. zamenjaj kabel
3. zamenjaj mrežno
Tako je!

son1c ::

1. ze proval...
2. ze proval
3. se nisem

Se prej pa blo verjetno dobro da bi proval z updejtanjem driverjev kot je rekel stojko.

gregor_m ::

če ti na cimrovem računalniku dela brez problemov pol je sigurno problem v tvoji mrežni kartici.

Tak problem se pogosto dogaja pri prenosnikih. Poglej pod device manager in pojdi na mrežno kartico in nato poišči nastavitev speed & duplex. Poiskusi vse možne varijante in potem poročaj.

son1c ::

Proval z updejtanjem, proval z speed & duplex... V obeh primerih ne dela... Tko da bom proval kar z novo mrezno, itak so đabe

son1c ::

Hmmm. Kupil sem novo mrezno, prkljucil, instaliral driverje. Zej mi napise limited or no conectivity :( A so kake nastavitve za nastelat al karkoli? Hvala za pomoc, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na laptopu mi noče zagnati interneta

Oddelek: Omrežja in internet
221770 (1454) Spc
»

Omejitev hitrosti na mrežni kartici

Oddelek: Omrežja in internet
262756 (2480) jmorenoeu
»

težava trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81103 (962) Blinder
»

Ne dela internet (sharing pa)

Oddelek: Omrežja in internet
82265 (2072) LordPero
»

ČRN ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
8962 (866) _spirit_

Več podobnih tem