» »

Iphone 6 in hotspot

Iphone 6 in hotspot

tiltech ::

Nekaj časa se že ukvarjam in iščem, da bi aktiviral deljenje podatkov HOTSPOT iz iphona n adrugo napravo. Po opisih in ogledu youtuba bi moral imeti v nastavitvah opcijo personal hotspot, kar pa tega v nastavitvah ni. Šel sem tudi iskat CELLULAR in tudi tega ni. Izklopil sem wifi in bluetooth in nato vkopil mobil data in tudi notri. Os je IOS 14. čE MOGOČe mogoče kdo ve kje bi se nahajala opcija za vklop ali pa postopek da bi prišel do hotspota.
Klial sem tudi operaterja, pa so mi rekli da si naj na youtubu ogledam ali pa na spletu.
Hvala

Gagatronix ::

OutOfTheBox ::

Dve informaciji še potrebujemo. Katerega operaterja imaš in ali si v tujini (npr. hrvaška) ?

tiltech ::

Operater je telemach in sem v sloveniji in koristil bi doma. Kamor koli sem se obrnil sem dobil isti odgovor, da naj grem pod opcijo personal hotspot in vklopim. Kako naj, če teopcije ni. Bom počakal na odgovor.

Likalnik ::

v iphone, greš pod Settings-Personal Hotspot-allow others to join....sedaj, če nimaš tega potem bi moral pogledati katero verzijo SW imaš...ker na najnovejši verziji je tako kot sem napisal.

P.S. sem tudi sam na Telemach-u

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

OutOfTheBox ::

tiltech je izjavil:

Operater je telemach in sem v sloveniji in koristil bi doma. Kamor koli sem se obrnil sem dobil isti odgovor, da naj grem pod opcijo personal hotspot in vklopim. Kako naj, če teopcije ni. Bom počakal na odgovor.


Za telemach ne vem, ampak izkušnje glede hotspota na iphonu imam različne. So nekateri operaterji pri katerih je hotspot na telefonu nemogoč - npr pri Hoferju (na hrvaškem - roaming), zadeva izgine iz menuja.

Če dejansko nimaš nastavitev za hotspot, potem je nekaj na temu.

SoulMan ::

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://telemach.si/download/terms/appl...

Tukaj imaš link kako si urediš tudi dostopno točko. Ker sem nov uporabnik Telemach in imam iPhone 13 pro max, tudi sam nisem imel personal hotspot v nastavitvah, dokler si nisem uredil zgornjih nastavitev. Po potrditvi nastavitev pa znova zaženi telefon in boš imel opcijo personal hotspot.

tiltech ::

Hvala, bom pozkusil tvojo povezavo. Nekaj smo poizkušali kar so me oni vodili, ampak na koncu smo bili na istem. To bom še poizkusil, če pa ne bo šlo bom pa aktiviral starejši samsung in preko njega uporabljal. Preko ihona sem mislil zaradi tega, ker je ios bolj stabilen in tako kot kot android.

harvey ::

OutOfTheBox je izjavil:



Če dejansko nimaš nastavitev za hotspot, potem je nekaj na temu.

Točno tako, apple ima tu neke svoje muhe in ne deluje pri nekaterih operaterjih. Prav tako recimo ne deluje iMessages in FaceTime, če telefona ne registrira omrežje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

PacificBlue ::

Pri telemachu je ze zoprno, da moras nastavit mms na novo, pri vsaki posodobitvi iosa.

OutOfTheBox ::

harvey je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:



Če dejansko nimaš nastavitev za hotspot, potem je nekaj na temu.

Točno tako, apple ima tu neke svoje muhe in ne deluje pri nekaterih operaterjih. Prav tako recimo ne deluje iMessages in FaceTime, če telefona ne registrira omrežje.


Apple načeloma ni naklojen low budget operaterjem.

SoulMan ::

PacificBlue je izjavil:

Pri telemachu je ze zoprno, da moras nastavit mms na novo, pri vsaki posodobitvi iosa.


Je bilo to pred iOS 16, zdaj dela vse brez težav kljub posodobitvam.

Edin pač ročno je treba na Telemachu vpisat podatke, potem pa vse flawless deluje.

tiltech ::

Sem ga dal nekomu, ki se spozna n aiphone in omrežja. Še čakam kaj bo povedal. Kar se tiče telemacha. Potem pa očitno tam delajo osebe, ki nimajo pojma glede tehnike, če so mi rekli da ne vedo kaj bi bilo in kje. Mogoče bi bilo potrebno kakšno kodo vpisat in bi se potem aktiviralo. Iphone ima kar veliko različnih aktivacijskih in deaktivacijskih kod, ki lahko kar dobro vpliva na ios.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Redundatni ISP za domače omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
121450 (831) MrStein
»

Prekinjanje mobilnega neta

Oddelek: Mobilne tehnologije
161375 (715) Skylord
»

Other devices na Personal Hotspot (iPhone)???

Oddelek: Mobilne tehnologije
251013 (488) poweroff

Prehod iz Androidnega telefona na iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
468429 (7354) Aphanisis
»

Android 2.2, mobilni router

Oddelek: Pomoč in nasveti
6561 (483) xandros

Več podobnih tem