» »

Other devices na Personal Hotspot (iPhone)???

Other devices na Personal Hotspot (iPhone)???

poweroff ::

Na iPhonu sem si naredil Personal Hotspot in po kakšni uri ugotovil precej veliko porabo podatkov.

Ko grem v nastavitvah na Mobile data in pote pogledam porabo, največji delež (1,3 GB) odpade na Personal Hostpot. Če kliknem na njega, pa mi prikaže naslednjo statistiko:
Other devices: 916 MB
prenosnik: 378 MB
androidni telefon: 56,3 MB

OK, prenosnik in androidni telefon razumem. Ampak kaj so pa "other devices"? Na hotspot namreč ni in tudi ni bila priključena nobena druga naprava. Na telefon se tudi nisem povezal preko kabla, ampak samo preko WiFi.
sudo poweroff

Baja ::

mogoče je other device telefon pa so bli kaki updti?

xxxul ::

čisto spodaj pod mobile data maš reset statistics - resetiraj pa potem ponivno testiraj/opazuj

PS: če si se povezal kej z USB kablom bojda kaže kot "other devices"... lohk tud da bluetooth kaže pod other-niso nikol tega prevec razvijal se mi zdi...

PPS: bluetooth sheranje požre občutno manj baterije na telefonu

poweroff ::

Torej, kot sem rekel telefon je bil ves čas samo na polnilcu, bluetooth pa imam na prenosniku izključen. Telefon po moje to ni bil, ker so tam tudi sistemski servisi v meniju (in tam je poraba zelo majhna).

Malo sumim, da so me zaj* Windowsi v virtualki, ampak virtualka (virtualni Windows 10 v VirtualBox) so na omrežje povezani preko NAT-a. Se pravi se ves prenos podatkov dogaja preko host mašine (prenosnika).
sudo poweroff

xxxul ::

jst sem zelo malo gledal porabo v iOS zgodovinsko gledano, pa v preteklosti precej sharal konekcijo z iPadom ter Win 10 laptopom; zdej sm šel za hec gledat pa mi kaže da sem skuril 16MB na iPadu, 123GB pa other devices... laptopa ni nikjer... ipad bi mogu bit ful več... (pa oboje uporabljam izkjlucno bluetooth)

tako da bi na uč rekel da si iOS shrani specifične podatke po napravi za zadnjih nekaj sessionov, ostalo pa potem vrže skupaj pod "other devices".

zato ti pa svetujem da resetiraš, pa sproti vsak dan enkrat recimo vržeš uč na porabo.

poweroff ::

Ja, ampak resetiral sem danes okrog 12h.

Zdaj sem preveril pri operaterju in dejansko je porabljenih 1,4 GB. Očitno je neka naprava skurila skoraj 1 GB, sumim Wintendo updatez, ampak ni mi jasno kako iPhone vidi virtualko kot drugo napravo. A so IP paketki nekako tagirani???
sudo poweroff

sandmat ::

na iphonu/ipadu je statistika malo kaotična. Opazuj kateri device se lahko še poveže na tvoj hotspot, morda imaš kako zombie napravo, na katero si pozabil, v bližini.

xxxul ::

uff, ok, ce je to od danes, potem pa tezko recem;

čist tko iz firbca, kaj ti kaže network traffic na windows virtualki?

celje ::

nastimaj geslo za ph na iphonu. enkrat dovolis napravam, da se povezejo. potem gre samodejno. druge pa ne bo spustilo gor.

poweroff ::

Nobene zombie naprave nimam, ker sem v tujini in točno vem kaj imam s sabo in kaj ne.

Sem pa ugasnil virtualko in se je zadeva čudežno umirila. Edino ni mi jasno kako bi lahko virtualka tagirala omrežni promet. Glede na to, da je za NATom menda ne more tagirat eth paketkov da se to vidi navzven???
sudo poweroff

ToniT ::

Ima virtualka svoj IP na prenosniku? Potem je to čisto normalno.

poweroff ::

Za NATom je. VBox ima skomfiguriran omrežni vmesnik kot NAT.
sudo poweroff

Invictus ::

Če je za NATom, to samo pomeni, da nima IP naslova tvojega omrežja. Dostop do internata ima še vedno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

aky ::

Win10 povej, da je ta WIFI metered connection. Tako ti ne bo delal updateov in drugih "nepotrebnih" stvari.

A.

poweroff ::

Invictus, tu razumem. Jasno da ima dostop do omrežja in da lahko "dela štalo". Ampak AP (torej telefon) bi moral vse naprave za tem NATom videti kot en IP, oziroma kot eno napravo. Vse bi moralo biti vidno kot prenosnik. Kako to, da vidi poleg prenosnika še "Other devices"?
sudo poweroff

ToniT ::

Zanimivo...
Imaš mogoče IP V6 vklopljen?

MrStein ::

Wireshark in pogledati paketke?

Sicer pa obstaja NAT detection.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

poweroff ::

Hmm, da bi iPhone delal NAT detection...? Plus, te tehnike nikakor niso 100%.
sudo poweroff

Invictus ::

Saj ne Iphone, HotSpot...

https://sflow.org/detectNAT/

Zgleda se da...

Koliko pa je other devicev ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

poweroff ::

Na iPhone imam tethering vključen, se pravi iPhone je hotspot. Sem pa tudi jaz gledal sFlow.
sudo poweroff

MrStein ::

Če prenosnik poganja Linux, lahko probaš kako nat-hiding skripto. In primerjaš rezultat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Apple ::

Prenosnik ma svoj MAC naslov, android telefon ma svoj MAC naslov. Iz obeh se da ugotovit vendorja. Virtualka ma kr nek MAC naslov in verjetn ne najde vendorja...
LP, Apple

poweroff ::

Ti to resno, Apple?

Še enkrat. Ti dam IP svojega routerja, pa najdi MAC adrese naprav za njim.

Bo šlo?
sudo poweroff

Invictus ::

Ker se čudiš od kje Other Devices...

Ko vklopiš hotspot na telefonu, ta efektivno postane router. Ki priključenim napravam dodeljuje IP naslov preko DHCP. Od tu najbrž lahko zazna vse naprave ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Ne vem, če je ravno router.

Ker če imaš VPN prižgan na telefonu, potem naprav, ki so povezane na telefon ne zruta na VPN pač pa jih pusti prosto na internetu z javnimim naslovom mobilnega ISP.

poweroff ::

Torej, imaš router A (telefon), kamor gor priklopiš dve napravi. Od teh dveh je ena router, ki dodeli dostop do omrežja še tretji napravi.

Router A vidi dve napravi. Za eno je sicer skrita še ena dodatna.

Ali vidi tudi to tretjo?
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iphone se 2020? ja/ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12715095 (9219) billy
»

Wifi router za deljenje USB mobilnega interneta

Oddelek: Kaj kupiti
182258 (1890) hojnikb
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42792101 (77969) MrStein
»

Kdaj bo tu Applova iUra? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11730512 (25537) bluefish
»

BlackBerry 10 izšel, nova telefona, RIM ni več RIM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
5518708 (14217) bluefish

Več podobnih tem