» »

Neznani paketi na moje ime??

Neznani paketi na moje ime??

Patrik0 ::

Zdravo imam vprašanje. Nekdo je na moje ime in na moj naslov naročil nek paket, nisem bil jaz, niso bili bližnji, telefosnka številka za kontakt dostvni službi pa je tudi neka xy neznana, niti se je ne da dobiti. Kaj je to kaka goljufija ali pa kaj? Dobil sem tale listek
Od pismonoše da čaka kao neki paket, je pa bil ko sem sledil št. paketa že dvignjeno na pošti. Kaj bi to lahko bilo? In kako ukrepati?

kixs ::

Koliko paketov pa je ze bilo taksnih?

Ce samo en, v naslovu pise v mnozini, je verjetno postar zahebal.

Saul Goodman ::

Patrik0 je izjavil:

Zdravo imam vprašanje. Nekdo je na moje ime in na moj naslov naročil nek paket, nisem bil jaz, niso bili bližnji, telefosnka številka za kontakt dostvni službi pa je tudi neka xy neznana, niti se je ne da dobiti. Kaj je to kaka goljufija ali pa kaj? Dobil sem tale listek
Od pismonoše da čaka kao neki paket, je pa bil ko sem sledil št. paketa že dvignjeno na pošti. Kaj bi to lahko bilo? In kako ukrepati?


preveri na pošti. opiši jim situacijo, da si dobili obvestilo, vendar je paket prevzel nekdo drug. morda je kdo uporabil vaš naslov za drop address, kar bi znalo postati zanimivo. :) če so mu paket vročili brez legitimacije, so tud na pošti kekci. v glavnem, tam bodo vedeli največ o situaciji.

več verjetnosti je, da je poštar kaj zajebal, čeprav je sumljivo, da je bil paket na tvoje ime.

kakorkoli, poročaj kaj si izvedel! :))

drvo ::

kixs je izjavil:

Koliko paketov pa je ze bilo taksnih?

Ce samo en, v naslovu pise v mnozini, je verjetno postar zahebal.

Precej bolj verjetno je, da je bil naslov na paketu napačen.

val46 ::

Kaki problemi...če nisi nič naročil in nič ne čakaš, kaj te pole boli K kje je ta paket, kdo ga je prevzel itd. Če si pa vseeno firbčen, pojdi na pošto in se pozanimaj. Če je to navadna pošta slovenije mislim. Če je pa kak GLS,DPD in podobni, zna pa bit, da je paket pri njih, na sledenju pa kaže kot da je že prevzet, ker si oni to sami neki "podpisujejo", zato da jih evidenca in statiskika dostavljenih paketov ne "tepe". V vsakem primeru bi na tistem listku od pošte moralo pisati telefonska številka kam poklicati za prevzem paketa, ali pa vsaj kje paket lahko prevzameš. Morda je pa kaka priporočena pošiljka/pismo iz kakega sodišča, policije ali kaj takega, za katero niti ne veš da jo imaš za prevzet.

twom ::

Moj scenarij,
sem razpečevalec, moj dealer dela na pošti. Podoben sistem kot banane v pristaniščih.

Robo pošiljam na različne naslove pod to pošto, da se zabrišejo sledi, ta dealer jih prestreže. Zato je že bil prevzet. Ta paket je izgleda spregledal, in sedaj je pri tebi.

Zna biti zanimiva vsebina, tudi policiji, pa da ugotovi kdo prestreza pakete...

neutronium ::

Jaz sem najprej pomislil na to, da kdo drogo pošilja na ta način. Če je bil samo en paket potem je lahko pomota. Če je bil na tvoje ime potem je že sumljivo. Če jih je pa bilo že več potem so gotovo nelegalne aktivnosti zadaj.

Kaj sploh narest v takem primeru, ko nekdo zlorabi tvoj naslov za kriminalne aktivnosti? Ti postaneš glavni osumljenec, zdaj pa dokazuj da nisi bil vpleten:|

Klamzi ::

Nesi na pošto pa adijo.
Če pa te firbec mantra, pa odpri in če je kaj sumljivega pač neseš na policijo.

Tidule ::

Klamzi je izjavil:

Nesi na pošto pa adijo.
Če pa te firbec mantra, pa odpri in če je kaj sumljivega pač neseš na policijo.

In kako tocno naj odpre nekaj kar nima? Jao, nepismenost.

neutronium je izjavil:

Jaz sem najprej pomislil na to, da kdo drogo pošilja na ta način. Če je bil samo en paket potem je lahko pomota. Če je bil na tvoje ime potem je že sumljivo. Če jih je pa bilo že več potem so gotovo nelegalne aktivnosti zadaj.

Kaj sploh narest v takem primeru, ko nekdo zlorabi tvoj naslov za kriminalne aktivnosti? Ti postaneš glavni osumljenec, zdaj pa dokazuj da nisi bil vpleten:|

Nevpletenosti se ne dokazuje, ampak je ravno obratno. Kot pa ke bilo ze svetovano, podaj poizvedbo na posto kaj se je zgodilo s paketom pa naj ugotavljajo kdo ga je prevzel.

Drugac pa je to tako ali tako trol tema, ker kako clovek ve kaj pise na paketu (vkljucno s telefonsko), ce je vse kar ima obvestilo o prispeli posiljki, ki ga pusti postar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Klamzi ::

Tidule je izjavil:

Klamzi je izjavil:

Nesi na pošto pa adijo.
Če pa te firbec mantra, pa odpri in če je kaj sumljivega pač neseš na policijo.

In kako tocno naj odpre nekaj kar nima? Jao, nepismenost.

Ok ok, se posipam s pepelom... Sem bral še preden je bla kava na mizi =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353030 (15880) BuDi79
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822100 (16981) ratkob65
»

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8116599 (12814) Janac
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827115 (24926) galu

Več podobnih tem