» »

Stalno ali začasno bivališče

Stalno ali začasno bivališče

yansek ::

Pozdravljeni

Pri najemu stanovanja (Ljubljana) in podpisu pogodbe za 1 leto imam možnost bivališče urediti kot začasni ali stalni naslov.

Vem, da bom moral na novo delati dokumente kot so: osebna, potni list idr. v primeru novega stalnega bivališča.
To pa ke tudi vse kar vem.

Obstajajo kakšne druge prednosti ali slabosti oz zakaj bi si rajši novo bivališče registriral kot stalno oz začasno bivališče?

Hvala

OrkAA ::

Mislim, da obstajata 2 glavni prednosti stalnega naslova:
1. Ne rabiš ga prijavljat vsaki 2 leti. Začasni namreč vsaki 2 leti poteče.
2. Če si se preselil v drugo občino, potem brez stalnega naslova ne moreš volit na občinskih volitvah.

Če na naslovu ne misliš ostat dolgoročno, je po mojem brez veze prijavljat stalni naslov, ker ti prinese same stroške.

yansek ::

Po vsej verjetnosti najmanj 1 leto.
Lahko pa se zgodi, da tudi manj, kdo ve, če kaj pride vmes.

Sicer smo hišo doma prodali, tako, da bi si nekje moral urediti (stalni) naslov.

Tidule ::

Sodna in upravna pisanja se praviloma vroca na stalni naslov. Tako da imas lahko problem, ce dejansko na obstojecem naslovu sedaj prebivajo cisto tretji ljudje.

delavec44 ::

Tidule je izjavil:

Sodna in upravna pisanja se praviloma vroca na stalni naslov. Tako da imas lahko problem, ce dejansko na obstojecem naslovu sedaj prebivajo cisto tretji ljudje.


Ne vem če to drži, ker imaš na eUpravi opcijo določitve naslova vročanja kjer lahko izbiraš med stalnim ali začasnim naslovom.
Zadnje čase lahko celo določiš elektronski naslov (ni več potreben varni predal). Ne pošiljajo pa še vsega elektronsko.

GupeM ::

delavec44 je izjavil:

Ne vem če to drži, ker imaš na eUpravi opcijo določitve naslova vročanja kjer lahko izbiraš med stalnim ali začasnim naslovom.

Tole deluje samo pogojno:
Ravno prejšnji teden sem EU kartico ZZZS prejel na stalni naslov, čeprav sem jasno označil, da jo želim prejeti na začasni naslov, ki je tudi naslov za vročanje/obveščanje. Partnerka in hčer sta jo prejeli na začasni naslov.
Ko sem si rihtal smsPass, so mi kodo poslali na stalni naslov. Opcije, da bi izbral karkoli drugega, sploh ni.

Sicer pa, če nimaš urejenega stalnega naslova (kot si rekel, ste hišo prodali), potem je najbolje, da ga prijaviš na naslov, na katerem živiš. Če imaš možnost, da bi stalni naslov obdržal tam kjer ga imaš, recimo da ste prodali znancem/sorodnikom, za katere veš da jih to ne bo motilo, pa se za eno leto ali še manj ne splača menjat stalnega naslova, ker je preveč birokracije in stroškov in obveščanja vseh mogočih zadev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

delavec44 ::

Mogoče se za krajše obdobje bolj splača na pošti urediti preusmeritev.

Tidule ::

Za sodna pisanja preusmeritev ne velja in bo vedno šlo na naslov, ki je napisan na kuverti. Enako za stvari, ki se vročajo po ZUP ali po Zakonu o prekrških.

Samael ::

delavec44 je izjavil:


Ne vem če to drži, ker imaš na eUpravi opcijo določitve naslova vročanja kjer lahko izbiraš med stalnim ali začasnim naslovom.


Prejšnji teden sem šel delati novo osebno. Vprašal sem, če mi jo lahko pošljejo na začasni naslov. Odgovor je bil "ne", lahko jo ali pošljejo na stalni naslov, ali pa jo pridem iskati na upravno enoto.
Samael != Samuel

GupeM ::

Moja hčer je včeraj osebo prejela na začasni naslov. Je pa nisem mogel jaz prevzeti (kljub temu, da imam pooblastilo), ampak jo mora partnerka, ker je nanjo naslovljena, tako da tole zgoraj ni nujno čisto res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

OutOfTheBox ::

Lahko potrdim da te zadeve kot so prejem pošte (na začasni naslov) čist naključne in razne preusmeritve ne delujejo vedno in za vse službe. Na koncu se zgodi da eno pošto prejmeš na stalni naslov, drugo pa na začasni naslov.

Mogoče zavisi od same "pomembnosti" pošte, ampak meni še ni ratal ugotovit katera pošta bo prišla na začasni in katera na stalni naslov.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prijava zacasnega bivalisca oz stalnega

Oddelek: Loža
466613 (2943) user4683
»

Stalni naslov prebivališča

Oddelek: Loža
406855 (2635) nokia6310
»

Stalni naslov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
758301 (5983) Tidule
»

Priporočena pošta - Kdo lahko prevzame

Oddelek: Loža
354173 (3227) jocoj
»

Odjava stalnega prebivališča

Oddelek: Loža
3611566 (6730) St753

Več podobnih tem