» »

Podaljšanje poteklega vozniškega

Podaljšanje poteklega vozniškega

_Monk_ ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje ali informacije glede podaljševanja vozniškega dovoljenja, ki je že davno poteklo (npr. Več kot 5 let). Kako se ravna? Je postopek isti ali je potrebno ponovno peljati izpitno vožnjo ali kaj podobnega?

sabali ::

ti misliš da je potekel zdravniški? vse normalno, izpit imaš, le zdravniški je potekel. Opraviš zdravniški in greš na upravno enoto po nov izpit.

GupeM ::

Je poteklo vozniško dovoljenje, ali zgolj kartica? Če je zgolj kartica, potem greš normalno na UE in naročiš novo. Če je pa dejansko poteklo dovoljenje, pa ne vem.

d_DJ ::

Mal te debelo pogledajo na UE... Drugač je pa postopek isti. Ni potrebno ponovno peljati izpitno vožnjo ali kaj podobnega

DePalmo ::

A ni to eno in isto? A ne piše na kartici do kdaj je veljavno vozniško dovoljenje? A sta to po novem dve različni stvari? In če ja, kako potem veš do kdaj ti velja vozniško dovoljenje, če kartica ni merodajna?

OP: najlažje, najhitrejše in najbolj natančne odgovore boš dobil na UE, kjer jih izdajajo.

GupeM ::

DePalmo je izjavil:

A ni to eno in isto? A ne piše na kartici do kdaj je veljavno vozniško dovoljenje? A sta to po novem dve različni stvari? In če ja, kako potem veš do kdaj ti velja vozniško dovoljenje, če kartica ni merodajna?

OP: najlažje, najhitrejše in najbolj natančne odgovore boš dobil na UE, kjer jih izdajajo.

Odkar so kartice, je razlika. Na sprednji strani kartice piše, do kdaj kartica velja. Na zadnji strani je pa tabela kategorij in pri kategorijah, za katere imaš vozniško dovoljenje, piše kdaj si ga naredil in do kdaj velja (običajno do starosti 80 let).

d_DJ ::

DePalmo je izjavil:

A ni to eno in isto? A ne piše na kartici do kdaj je veljavno vozniško dovoljenje? A sta to po novem dve različni stvari? In če ja, kako potem veš do kdaj ti velja vozniško dovoljenje, če kartica ni merodajna?

OP: najlažje, najhitrejše in najbolj natančne odgovore boš dobil na UE, kjer jih izdajajo.


Dve veljavnosti sta. Na spredni strani ti kaže, do kdaj je veljaven dokument. Ta je ponavadi 10 let. Razen če imaš očala. Na zadnji strani ti pa kaže do kdaj ti dejansko velja vozniško dovoljenje. Če ti preteče datum na zadnji strani potem pa moraš iti ponovno kakšno vožno.

P.S. če imaš deoptrijo moraš še do okolista skočiti, da ti da potrdilo in ga neseš na UE, da ti podalšajo veljavnost dokumenta. Oz par let nazaj je bilo tako.

novak-t ::

Pa kaj na pamet govorite. Spredaj je datum, do kdaj velja kartica. Zadaj pa, do kdaj velja vozniško dovoljenje. Jaz imam spredaj in zadaj isti datum, ker moram na 5 let delati zdravniške (zaradi c kategorije).
če kartica poteče, ni vedno nujno zdravniškega delat.
OP:
če ti je potekla veljavnost kartice (datum spredaj), najprej preveri pri UE če sploh rabiš zdravniškega. Če pa ti je zadaj poteklo, potem pa bo treba zdravniškega naredit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

Jure14 ::

DePalmo je izjavil:

A ni to eno in isto?

Ni čisto isto.
"Kartica" velja 10 let. Potem pa moraš novo naredit. Če ne drugega, vsaj bolj svežo sliko gor dobiš.

_Monk_ ::

Na zadnji strani kartice je preteklo že 11 let. Za očala sem skoraj sigurn, da bom potreboval potrdilo in zdravstveno prav tako, ker pač 15 let sploh pri zdravniku nisem bil, ker sem zdrav. Skrbi me samo, če bo dodatni strošek za kako vožnjo ali kaj podobnega.

anketar ::

pošlji mail na upravno, če potrebuješ zdravniško spričevalo bojo vidl v evidenci kaj je blo napisan 11 let oz takrat ko so ti izdal, če so pogoji da rabiš, vožnje pa ne lol, sej si naerdil izpit

Tidule ::

_Monk_ je izjavil:

Na zadnji strani kartice je preteklo že 11 let. Za očala sem skoraj sigurn, da bom potreboval potrdilo in zdravstveno prav tako, ker pač 15 let sploh pri zdravniku nisem bil, ker sem zdrav. Skrbi me samo, če bo dodatni strošek za kako vožnjo ali kaj podobnega.


Če ti je poteklo na zadnji strani (tam kjer so kategorije) potem boš nedvomno rabil nov zdravniški pregled. Zaplete pa se, če slučajno nisi podaljšal, ko si bil voznik začetnik. Kolikor se spomnim moraš kot voznik začetnik v dveh ali treh letih po opravljenem izpitu opravit dodatno usposabljanje. Rok lahko enkrat podaljšaš. Če dodatnega usposabljanja ne opraviš niti v rednem niti podaljšanem roku potem moraš še enkrat delat izpit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

APPluk ::

Sem ravno pogledal vozniško in mi spredaj in zadaj piše do 2031 pa nimam očal ali kakšne omejitve, kje je mogoče preveriti razlog?
Izpit delal 2018 in ga nato "podaljšal" 2021, ko sem delal varno vožnjo.

WizzardOfOZ ::

Spredaj je veljavnost kartice. 2031 jo boš moral menjat.

Spredaj je veljavnost kartice. 2031 jo boš moral menjat. Zadaj pa je veljavnost izpita, ki pa naj bi bila do 70 ali 80-tega leta. Tam so se očitno zmotili. Vprašaj na UE, kaj je narobe.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Hmmm... Sem sedaj pogledal na svoj izpit. Izpit imam precej dlje kot zgoraj APPluk, in zadaj v tabeli mi za vse piše do osemdesetega leta starosti. Sem pa za traktor delal precej kasneje, leta 2016. Za tega mi pa tudi zadaj piše, da velja do 2026.

Čudno.

jypeepyj ::

Ne rabiš podaljševat, mi je potekal ampak je nova vlada nekaj zajebala in je v bistvu odlok o avtomatskem covid podaljšanju še zmeraj veljal. Že pred tem sem se enih šest let vozil s pretečno vozniško (skos po cpp) in ni blo nikol nobene frke. Vozi po cpp in nima kej bit.

_Denny_ ::

jypeepyj je izjavil:

Ne rabiš podaljševat, mi je potekal ampak je nova vlada nekaj zajebala in je v bistvu odlok o avtomatskem covid podaljšanju še zmeraj veljal. Že pred tem sem se enih šest let vozil s pretečno vozniško (skos po cpp) in ni blo nikol nobene frke. Vozi po cpp in nima kej bit.

Da ne bi kdo poslušal te bedarije, razen če se hoče videti v novicah kot "vozil brez izpita" in dobiti iste kazni kot tisti, ki so mu ga odvzeli ali pa ga sploh nikoli ni imel. Kot so že zgoraj rekli - samo pretečena kartica in dejansko neveljaven izpit zaradi preteklega zdravniškega pregleda NI isto. Po preteku zdravniškega so tudi vse ostale kategorije neveljavne...da ne bo kdo mislil, kako se lahko vseeno usede na moped ali pa traktor.

Meni je isto potekel zaradi zdravniškega pregleda (očala) kakih 10 let nazaj in nisem podaljševal, ker za tistih (mogoče) enkrat na leto raje koga vprašam za prevoz. Enkrat sem vprašal znanca policista kaj bi bilo, če se kdaj v nujnem primeru (recimo vožnja poškodovanca do najbližjega zdravstvenega doma, ko bi rešilec rabil preveč časa) spravim za volan in mi je kar začel naštevati nekaj stotakov globe zaradi samega neveljavnega dovoljenja, nekaj stotakov za tistega, ki mi je posodil avto, tisoč (ali več, sem pozabil) zaradi same vožnje, odvzem vozila s prepovedjo nadaljevanja vožnje in pa 18 kazenskih točk.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bastadu ::

Pred ca. 3 tedni sem dobil nov (podaljšan) izpit. Za podaljšanje sem priložil zdravniško spričevalo brez datumske omejitve. Sedaj gledam vozniško in je tako na sprednji kot na zadnji strani, kjer so kategorije, isti datum, 10 let od izdaje. Sem klical na UE in so mi rekli, da je že kao od 2013 (ko je bila neka sprememba zakona) tako, da tudi če imaš brez omejitev, da je pri kategorijah vedno isti datum do max. 10 let od izdaje ...

fikus_ ::

"Nova" kartica vozniškega izpita kot dokument velja 10 let.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

sabali ::

če ti zdravniški poteče 29.6, lahko voziš do 28.6 al bodo kaj komplicirali ?

Tidule ::

Lahko voziš tudi 29.6, če je to datum veljavnosti.

mirator ::

Tudi mene je sedaj, ko berem ta forum zanimalo, kako je z mojim dovoljenjem. Evo, prilagam link, pa se lahko vsak zase prepriča.
file:///C:/Users/Miran/Downloads/2016-01-1369-2011-01-3051-npb4-p7.pdf
Bi pa vseeno nekaj pripomnil, glede na nekatere bojazni forumašev. Če imaš uradni dokument, ki si ga pridobil v času veljavne zakonodaje, ti ga nova zakonodaja ne more (hm, ne bi smela) preklicati.

_Denny_ ::

mirator je izjavil:

file:///C:/Users/Miran/Downloads/2016-01-1369-2011-01-3051-npb4-p7.pdf

Verjetno misliš to:
http://www.pisrs.si/Pis.web/npb/2016-01...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

mirator ::

To, ja.
Hvala za popravek moje nerodnosti.

_Monk_ ::

Sem se odločil, da pokličem in dobim informacijo še iz uradne upravne enote. Dobil sem informacije posebej za svoj primer kjer sem imel vozniško poteklo že nekaj let.

Povedali so mi, da nima veze koliko let je, da to pač "stoji" dokler ne podaljšaš in za to kaj potrebujem pa povedo kar direktno ker imajo tvoj fajl tam. Za moj primer rabim opravit samo zdravniškega, prinesti osebni dokument, novo sliko in staro vozniško.

Kar pa ne povedo :

Če imaš očala potrebuješ priložiti pri medicini dela kjer opraviš zdravniškega obrazec 6, ki ga dobiš od okulista ko ti naredi pregled. Stane 50EUR. Se pravi, če greš delat zdravniški pregled za vozniško in imaš očala moraš vedno imeti še obrazec od okulista.


Celotna saga mojega primera :

1. Moral sem klicati osebno zdravnico, da pošlje moj zdravstveni karton medicini dela. Tega seveda ni hotela storiti, ker jo rabim uradno pooblastiti, da "sme" poslati moj karton. Za to sem že moral hoditi posebej v zdravstveni dom in izpolniti obrazec, da jo pooblaščam in da se ta vražji karton končno pošlje medicini dela.

2. Tokrat je bilo treba na čisto drugi konec Ljubljane po potrdilo od pregleda Okulista in obrazec 6 in ta me je usekal po denarnici 50EUR

3. Spet na drug konec Ljubljane po fotografijo, ki je odštela še 15EUR

4. Na zdravniški pregled k Medicini Dela (seveda spet na čisto drugem koncu) po potrdilo o pregledu (kjer porabiš dobre 2 ure) in seveda plačati 80EUR za to.(zdaj smo že na 145EUR, če že kdo sešteva)

5. Na upravno enoto (mhm, ste uganili, je na drugem koncu) kjer se je treba seveda prijaviti prej ker drugače nisi nikoli na vrsti. Tam se podaljša samo vozniško kar odšteje še 20EUR (in bog ne daj, da pozabiš kak dokument s sabo).

Še kak teden čakanja in vozniško je posodobljeno.

Nič kompliciranega ne? Pa čisto poceni. Za matematike tukaj sem vse skupaj porabil 175EUR + kak mesec letanja okoli. Če bi bil še kak drug strošek (in zlahka se zgodi) je strošek mimogrede na 200EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _Monk_ ()

delavec44 ::

Če ne bi imel očal ali smotanega okulista, ki ti noče napisati, da se dioptrija ne spreminja, bi odpadlo večino tvojih točk.

Ponekod se lahko slikaš tudi na UE.

PacificBlue ::

Ne vem kaksne doktorje imate, meni je ze pred skoraj 30 leti z ocali in dioptrijo dal zdravnisko potrdilo za 80let.
Dve leti nazaj sem zamenjal voznisko z novim pa mi velja sedaj kartica do 2031 leta.

bastadu ::

_Monk_ je izjavil:

Sem se odločil, da pokličem in dobim informacijo še iz uradne upravne enote. Dobil sem informacije posebej za svoj primer kjer sem imel vozniško poteklo že nekaj let.

Povedali so mi, da nima veze koliko let je, da to pač "stoji" dokler ne podaljšaš in za to kaj potrebujem pa povedo kar direktno ker imajo tvoj fajl tam. Za moj primer rabim opravit samo zdravniškega, prinesti osebni dokument, novo sliko in staro vozniško.

Kar pa ne povedo :

Če imaš očala potrebuješ priložiti pri medicini dela kjer opraviš zdravniškega obrazec 6, ki ga dobiš od okulista ko ti naredi pregled. Stane 50EUR. Se pravi, če greš delat zdravniški pregled za vozniško in imaš očala moraš vedno imeti še obrazec od okulista.


Celotna saga mojega primera :

1. Moral sem klicati osebno zdravnico, da pošlje moj zdravstveni karton medicini dela. Tega seveda ni hotela storiti, ker jo rabim uradno pooblastiti, da "sme" poslati moj karton. Za to sem že moral hoditi posebej v zdravstveni dom in izpolniti obrazec, da jo pooblaščam in da se ta vražji karton končno pošlje medicini dela.

2. Tokrat je bilo treba na čisto drugi konec Ljubljane po potrdilo od pregleda Okulista in obrazec 6 in ta me je usekal po denarnici 50EUR

3. Spet na drug konec Ljubljane po fotografijo, ki je odštela še 15EUR

4. Na zdravniški pregled k Medicini Dela (seveda spet na čisto drugem koncu) po potrdilo o pregledu (kjer porabiš dobre 2 ure) in seveda plačati 80EUR za to.(zdaj smo že na 145EUR, če že kdo sešteva)

5. Na upravno enoto (mhm, ste uganili, je na drugem koncu) kjer se je treba seveda prijaviti prej ker drugače nisi nikoli na vrsti. Tam se podaljša samo vozniško kar odšteje še 20EUR (in bog ne daj, da pozabiš kak dokument s sabo).

Še kak teden čakanja in vozniško je posodobljeno.

Nič kompliciranega ne? Pa čisto poceni. Za matematike tukaj sem vse skupaj porabil 175EUR + kak mesec letanja okoli. Če bi bil še kak drug strošek (in zlahka se zgodi) je strošek mimogrede na 200EUR.


Ne vem kakšne komplikacije imaš ti to, ampak jaz ravno 2 tedna nazaj podaljševal vozniško, šel na najbližjo medicino dela, kjer so mi pregledali vid, plačal 30€ za pregled in dobil potrdilo s katerim sem šel skupaj s sliko na UE in dal vlogo za podaljšanje ... O kakem okulistu ti fantaziraš? Očitno si šel k taki medicini dela, kjer še oči ne znajo pregledat ...

_Monk_ ::

Lahko poveste na katero medicino dela ste šli specifično? Še pri vseh, ki sem jih preverjal do zdaj je osnovni pregled vsaj 70€ +

Razume se seveda, da nimamo vsi istih situacij, da so pregledi različni (če ti pregledajo samo oči je verjetno manj) in, da so seveda kot posledica tega cene drugačne. Pač ne moremo metat vsega v en in isti predal.

Okulist pa je napisal, da imam nespremenjeno dioptrijo. Res pa je, da ne razumem za kaj potrebujem za to plačevat 50€. Pregled je dejansko vzel 10 minut.

GupeM ::

Saj veš, kako je s cenami. Ko je šel tip k zobarju, mu je zobar zaračunal 80 €, da mu je izruval zob. Pa ga je vprašal, zakaj takšna cena za 10 minut dela. Pa ga je zobar vprašal, če bi raje videl, da mu dve uri ruva zob za 30 €.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljšanje vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
4711027 (1312) MarkZC8261
»

Podaljšanje vozniškega izpita

Oddelek: Loža
2919763 (7643) krneki2
»

mladi voznik, podalšanje vozniškega dovoljenja

Oddelek: Loža
194802 (4293) blackbfm
»

Vozniška - obnovitev

Oddelek: Loža
247280 (5998) Gregor P
»

Preteklo vozniško

Oddelek: Loža
95488 (5044) Gwanaroth

Več podobnih tem