» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
64 / 74
»»

iso2000 ::

feryz je izjavil:

Se pravi, se greš na dopust odrekat in garat?
OK, vsak ima svoje veselje.

Odrekat čemu? 24/7 brezdelnemu ležanju? Garat kako? Skuhat kosilo ni neko hudo garanje? Kot si napisal, vsakemu svoje. Meni tako ustreza, poležavanje, pitje in žretje mi po 2 dneh presede. Sem probal, ni zame. Gostilniške hrane ne maram preveč, za res dobro kuhinjo sem pa preškrt in mi ne pomeni dovolj, da bi dajal take denarje za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

feryz ::

Ne boj se, sem bil tudi jaz suženj mulcem dva tedna in več letno.
In se mi je takrat morje uprlo za vse večne čase. Za dan ali dva ga grem še pogledat, iz hotela v prvi vrsti, potem ga imam pa dovolj.

stara mama ::

feryz je izjavil:

Se pravi, se greš na dopust odrekat in garat?

Zelo mi je hudo, ko se v apartmaju odrekam premium italjanski keramiki, TVju ki ga nikol ne gledam, pralnemu stroju ki ga ne uporabljam, ruskim bifejen s hrano ki je ne morem vse požret, all-inkluziv pijači ki je ne morem spit, grelniku vode, itd....
Ekologija™ in Trajnost™

damirj79 ::

stara mama je izjavil:

feryz je izjavil:

Se pravi, se greš na dopust odrekat in garat?

Zelo mi je hudo, ko se v apartmaju odrekam premium italjanski keramiki, TVju ki ga nikol ne gledam, pralnemu stroju ki ga ne uporabljam, ruskim bifejen s hrano ki je ne morem vse požret, all-inkluziv pijači ki je ne morem spit, grelniku vode, itd....


Tole je pretiravanje v obratno smer. Nekdo je nekaj nazaj dal sliko ene kuhinje iz enega apartmaja. Mavričaste barve, znucana in že zdavnej zrela za menjavo. To je npr ena takšnih stvari, ki, če se greš nek luksuzni turizem, ne sodi zraven. Oz. niti ni treba da mu rečemo luksuzni. Lahko pa je tudi taka kuhinja čisto OK, če je v nekem takem eko smislu celotna zadeva, reciklaža opreme npr. Bi pričakoval pa da ima vsaj eno normalno opremo komplet pribora, noži, deske za rezat, lonci in plstične posode, začimbe itd.. Saj je gor en napisal kaj vse nudi v svojih apartmajih. Za 100€ na dan to spada zraven. Tudi v tistega za 50€ na dan. To so osnovne stvari. V temu za 50€ na dan niti ne pričakujem TVja, v tistem za 100€ na dan pa ja. In to ne neko 22" sranje ali pa kak start CRT TV.

Kodrnusa ::

feryz je izjavil:

Ne boj se, sem bil tudi jaz suženj mulcem dva tedna in več letno.
In se mi je takrat morje uprlo za vse večne čase. Za dan ali dva ga grem še pogledat, iz hotela v prvi vrsti, potem ga imam pa dovolj.

Zanimivo kako je to za ene suženjstvo..
Jaz pa uživam ko ju učim plavati, potapljati, skakati, supati.. ampak vsakemu svoje.
Smo bili samo 1x v hotelu z otroci.. Nikoli vec. Po 2h dneh smo imeli vsega dost, tako da za nas bo vedno vsaj na Hrvaškem kamp in mobilna hiška. Druga pesem je ko potuješ po svetu, tam ne boš tako izbirčen, ampak tam vseeno hodiš okoli vsak dan.
Na hrvaškem pa mene hotel ne bo nikoli več videl.. vsaj upam

J.McLane ::

Mi smo tudi bolj aktivne narave na dopustu kolo, pohodništvo, pri dnevnih opravilih mulca sodelujeta, tako da ni nekih naporov. TVja ni, ležat cel doupust nam nikakor ni.

Če pa moraš sam skrbet za familijo, medtem ko ti ležijo, pa res to potem ni to.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

dronyx ::

Smrtno resna debata:
You have a lot of fast food restaurants. But I noticed that in Croatia It is called Konoba. Prices in this Konoba are all over the top.

>Konoba and fast food are two most different things in world. Konoba is a la carte restaurant with most quality and most expensive food. And you wait at least 20 min for your food to be served to you

I ate pizza at Konoba pizzeria. This was very expensive, but not very high quality. Just average pizza.

>ok, but still. Konoba is dalmatian tradicional restaurant, old fashion. And you can't compare that with fast food, ok? That's the point. You can't say that we have a lot of fast food restaurants in Croatia which we named Konoba,omg, how did you link those two?

Jebomir ::

Ferz je pač suženj svojim mulcem, tako si je naredil.
Zdaj ko se mu ne da več bit fizični, je pa še sam finančni.

feryz ::

Yeo, kot sem že napisal. Niso oni krivi za moje vtikanje.
In ko hodiš leta na morje zato, da njih strežeš, je pač tako. Se pa spodobi, da jim.
Ne da jih zapreš v apartma in jim daš ekran v roke. Ko sem jaz hodil, tega ni bilo.

Velki ::

Haha pa vi niste normalni da daste 1500€ po osebi za dopust. Greš v Španjo/Italijo pred zimo ali po koncu zime pa prideš za 500€ skozi za 10 dni skupaj z karto. A imate namen garati za "kapitaliste" do 70tega? :'( Še razumem če maš kako lepo službico v JS, če si pa po 8 ur pred kompom pa svaka ti čast ti kar garaj celo leto pa potem 7 dni na dopust in ponovi vajo.
Če dajo hrvati cene na pol me ne vidijo več dole.
Nazaj na temo.

slon4 ::

Kanban je izjavil:

dronyx je izjavil:

Po mojih opažanjih imaš tudi na hrvaškem dva stila oddajanja apartmajev. Eni so malo bolj razgledani in nudijo precej. V apartmaju so stroji za pranje perila, pomivanje posode, avtomat za kavo in vse ostalo, kar omogoča neko udobje. Drugi stil pa so ti, ki so ostali v 90 letih, kjer je oprema stara, nabrana nekje na njihovi Bolhi, verjetno že kupljena rabljena, udobja nikakršnega itd. V tem primeru se mi zdi tudi 50EUR predrago, ker raje daš malo več in dobiš nekaj iz prve skupine. Samo ljudje se nategnejo, ker na slikah ne izgleda tako slabo, kot je v resnici. Seveda nihče tja ne pride še enkrat, vedno pride pa nekdo nov, ki se nategne.

Tole. Ogromno je takšnih, ki se grejo bare minimum, saj jim zadostuje za to, da ne rabijo prav veliko migati in nekako preživijo.

Jaz v dalmaciji oddajam off-grid hiško 10m od morja, cca 2km od mesta, 500m do prvega in edinega soseda, za 300eur/noč. Opremljeno tako, kot da je zame (no, saj občasno tudi je), vključno s kupom takšne in drugačne posode in drobnarije, vino, olje, začimbe, oljke etc. Glede na polno zasedenost že leto naprej in pozitivne komentarje, mislim, da je to pravi način :)

Za 300 evrov na noč mora biti iz čistega zlata. Z eno ki ti rihta po hiški vse pa eno seks delavko, ki rada da. Drugače pri meni za ta denar je premalo, da bi to plačeval.

dronyx ::

Bralec šokiran: na Lošinju za lučko šest evrov...

Veliki suncobran plus sedjalice 50EUR!? :))

To je za 15EUR več kot te to pride v Monaku. Za ta denar bi na Lošinju moral za par ur dobiti še spolno delavko, ko je nekdo že zgoraj to omenil. Ponekod se jim je čisto odpeljalo. Samo zanimivo pa je, da kljub takim oderuškim cenam. ljudje kupujejo in slikajo račune. Saj verjetno če si medijsko prepoznaven postaneš atrakcija in hodijo ljudje k tebi trošit samo da slikajo račune za na Instagram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Kanban ::

slon4 je izjavil:

Kanban je izjavil:

dronyx je izjavil:

Po mojih opažanjih imaš tudi na hrvaškem dva stila oddajanja apartmajev. Eni so malo bolj razgledani in nudijo precej. V apartmaju so stroji za pranje perila, pomivanje posode, avtomat za kavo in vse ostalo, kar omogoča neko udobje. Drugi stil pa so ti, ki so ostali v 90 letih, kjer je oprema stara, nabrana nekje na njihovi Bolhi, verjetno že kupljena rabljena, udobja nikakršnega itd. V tem primeru se mi zdi tudi 50EUR predrago, ker raje daš malo več in dobiš nekaj iz prve skupine. Samo ljudje se nategnejo, ker na slikah ne izgleda tako slabo, kot je v resnici. Seveda nihče tja ne pride še enkrat, vedno pride pa nekdo nov, ki se nategne.

Tole. Ogromno je takšnih, ki se grejo bare minimum, saj jim zadostuje za to, da ne rabijo prav veliko migati in nekako preživijo.

Jaz v dalmaciji oddajam off-grid hiško 10m od morja, cca 2km od mesta, 500m do prvega in edinega soseda, za 300eur/noč. Opremljeno tako, kot da je zame (no, saj občasno tudi je), vključno s kupom takšne in drugačne posode in drobnarije, vino, olje, začimbe, oljke etc. Glede na polno zasedenost že leto naprej in pozitivne komentarje, mislim, da je to pravi način :)

Za 300 evrov na noč mora biti iz čistega zlata. Z eno ki ti rihta po hiški vse pa eno seks delavko, ki rada da. Drugače pri meni za ta denar je premalo, da bi to plačeval.

Me veseli, da te ne bo med gosti.

HrščPščvnk ::

Ne glede na to kakšne cene postavljajo hrvatje v apartmajih je zadnje čase zaznati porast slovenskih jadralcev na morju. Skorajda ne mine teden da ne bi v medijih poročali o tem ko je kakšen slovenski jadralec delal lumparije na hrvaškem morju.
Izpit za jadrnico je enostavno naredit, potem se najame inštruktorja za mal ufurat praktično in nato gre v nakup ali pa najem, kar pa ni neki zalogaj, če upoštevamo kaj jadrnica ponuja. Se lahko voziš še kam drugam kot na hrvaško, uživaš v lepih zalivčkih, pa še bab nkol ne zmanjka...

še vremensko napoved je treba upoštevat da ne izpadeš kot ta rookie https://www.rtvslo.si/svet/evropa/z-nas...
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

dronyx ::

Raznih naših morjeplovcev je bilo na jadranu od nekdaj zelo veliko. Kot sem slišal, ti ni za izpit za vodenje čolna portebno znati praktično ničesar. Samo plačaš in ti pridejo lahko celo na dom. To je meni sicer absurdno, saj si ne predstavljam, kako se lahko nekdo tak znajde na morju. Že brez kakšnih vremenskih nevšečnosti se lahko zaplete, kaj šele če pozabiš spremljati vreme ali te to preseneti. Ampak tudi na tem področju je očitno prevladal posel nad kakršnokoli logiko. Včasih še celo mene zamika, da pridem do tega papirja in si sposodim neko manjšo jahtico za dan ali dva. Samo to idejo potem opustim, ker se zaenkrat še ne vidim na naslovnicah črne kronike. Pa zanimivo je tudi, kako te jahte vozijo blizu obale, čeprav naj bi bilo glisiranje tako blizu prepovedano. Seveda če izpit kupiš, tega ne moreš vedeti, pa nadzora tudi očitno ni skoraj nobenega. Jadranje za kakšnen teden se mi zdi super dopust, pa če si skromen tudi ni nujno finančni bankrot. Nimaš pa to kaj kupovat, če nisi milijonar, ker to je samo luknja brez dna in te povsod lupijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

feryz ::

Hrvatje komplicirajo.
Gor na severu rentajo kar čš, z ogromnimi tablami, da ti rentajo tudi če nimaš izpita.
Kolikšna jajca imajo, da se tega gredo, je pa druga stvar. Tako tisti ki rentajo, kot tudi tisti, ki to najamejo.

jest10 ::

Velki je izjavil:

Haha pa vi niste normalni da daste 1500€ po osebi za dopust. Greš v Španjo/Italijo pred zimo ali po koncu zime pa prideš za 500€ skozi za 10 dni skupaj z karto. A imate namen garati za "kapitaliste" do 70tega? :'( Še razumem če maš kako lepo službico v JS, če si pa po 8 ur pred kompom pa svaka ti čast ti kar garaj celo leto pa potem 7 dni na dopust in ponovi vajo.
Če dajo hrvati cene na pol me ne vidijo več dole.
Nazaj na temo.


Lej, realnost je, da jih dosti na rabi garati in se odrekati za dražji dopust

Invictus ::

feryz je izjavil:

Hrvatje komplicirajo.
Gor na severu rentajo kar čš, z ogromnimi tablami, da ti rentajo tudi če nimaš izpita.
Kolikšna jajca imajo, da se tega gredo, je pa druga stvar. Tako tisti ki rentajo, kot tudi tisti, ki to najamejo.

Saj ni panike.

Če nimaš ustreznih izpitov, zavarovanje ne velja. Za neko staro barkačo se te pa že splača tožit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Staro?
Table so na gumarjih, skuterjih in 10 metrskih jahtah, spoliranih u nulo.
Nisem probal, ampak verjetno zastaviš ledvico če to najameš brez.

denabiker ::

ravno so prišli kolegi iz Dubrovnika, v neki lepši restavraciji eno pivo 10€, narezek za 1 osebo 18€ (par rezin pršuta, par oliv,... v glavnem minimalistično...) gužva pa ful. Torej bodo lepo zaslužili. Nekaj tisočakov so pustili dol za par dni.

Magic1 ::

Pač so Hrvati zavohal, da se denar razmetava. A se čudite inflaciji, če se folk še hvali kako so nekaj jurčkov zapravili za par dni... Pač easy money za marsikoga. Seveda pa to ne bo šlo za vsako luknjo na Hrvaškem.
Magic

iso2000 ::

Berem malo te članke po spletnih portalihi na temo visokih cen. In potem se najdejo zgroženi turisti, ki objavljajo račune z visokimi cenami. Zdaj me pa zanima, a zraven lokala, kjer so pijače drage, pa ležaljka 50 EUR/dan, a tam zraven imajo kakšnega oboroženega, ki ti prisloni cev na čelo, da moraš to naročit in potem plačat? Ali gre za kakšno posebno obliko mazohizma? Ne razumem... Prideš v lokal, pogledaš cenik/vprašaš za ceno in se odločiš a boš naročil in plačal ali pa se ti zdi predrago. V drugem primeru se obrneš in greš drugam ali pa si pač brez. Brez pira ali kofeta (na plaži) menda ni še noben umrl v parih urah?

Magic1 ::

To sem opazil, da marsikje nimajo več cenikov na mizi in pred lokalom. Pride kelnar in vpraša za pijačo, potem pa cenik prinese. Računajo, da si folk ne bo "sramote" delal. Easy psihološke fore. Večina superiornih slovencev takoj pade.
Magic

Utk ::

Jaz se ne spomnem, da bi me kdaj cene kje presenetile. Sej vidiš že na daleč kje si. Če pa res ne vem niti približno pa ne grem niti not.
To so taki ljudje, ki nimajo nekega denarja pa vseeno vkorakajo v prvo najlepšo gostilno, ki jo zagledajo.

Magic1 ::

Mah kje, imaš 100€ jedi v skoraj skoraj v vsaki konobi, neglede na izgled.
Magic

Invictus ::

feryz je izjavil:

Staro?
Table so na gumarjih, skuterjih in 10 metrskih jahtah, spoliranih u nulo.
Nisem probal, ampak verjetno zastaviš ledvico če to najameš brez.

Saj bivša Jugo je edina, ki komplicira s temi dovoljenji.

Ostali svet tega sploh nima.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Magic1 je izjavil:

To sem opazil, da marsikje nimajo več cenikov na mizi in pred lokalom. Pride kelnar in vpraša za pijačo, potem pa cenik prinese. Računajo, da si folk ne bo "sramote" delal. Easy psihološke fore. Večina superiornih slovencev takoj pade.

V tako gostilno niti ne grem. Sej ne rabim vedet za vsako stvar do centa kolk stane preden se vsedem, ampak kakšno ceno pa že imajo vidno, in če vidiš, da nekaj stane tolk pa tolk, sklepaš tudi kolk stane ostalo. Ali je v nekem rangu ali ne. Če te tu nategnejo, pa še zmeraj ne rabiš naročit ne vem kaj, ampak tisto s čimer so te zvlekli not.

Magic1 je izjavil:

Mah kje, imaš 100EUR jedi v skoraj skoraj v vsaki konobi, neglede na izgled.

Imaš, samo ni treba da jih naročiš, če ne poznaš cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

c3p0 ::

Nategunski jointi ponavadi nimajo cenika pred restavracijo, marsikdo pa si "ne upa" odit, oz. ga je sram, ko vidi prave cene, ko enkrat že sedi za mizo.

Magic1 ::

Utk je izjavil:

Magic1 je izjavil:

To sem opazil, da marsikje nimajo več cenikov na mizi in pred lokalom. Pride kelnar in vpraša za pijačo, potem pa cenik prinese. Računajo, da si folk ne bo "sramote" delal. Easy psihološke fore. Večina superiornih slovencev takoj pade.

V tako gostilno niti ne grem. Sej ne rabim vedet za vsako stvar do centa kolk stane preden se vsedem, ampak kakšno ceno pa že imajo vidno, in če vidiš, da nekaj stane tolk pa tolk, sklepaš tudi kolk stane ostalo. Ali je v nekem rangu ali ne. Če te tu nategnejo, pa še zmeraj ne rabiš naročit ne vem kaj.

To je bilo letos praktično povsod ob morju. Jaz sem prav zavestno gledal, ko smo šli okoli na sprehod, da preverim cene in nisem zvedel kaj dosti. Pa sem bil na 4 različnih lokacijah v juliju!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

c3p0 je izjavil:

Nategunski jointi ponavadi nimajo cenika pred restavracijo, marsikdo pa si "ne upa" odit, oz. ga je sram, ko vidi prave cene, ko enkrat že sedi za mizo.

Ah vraga...jaz, če ni druge, vkorakam not, vzamem meni s kupa menijev, ki je ponavadi nekje, si malo pogledam na hitro kje smo, in potem šele se usedem.
Če niti to ni mogoče, pač ne grem, v čem je problem.

Če ni njih sram skrivat cen, ni niti mene sram jih izvedet preden kaj naročim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

c3p0 ::

Tako storim tudi jaz, če je opcija. Semm se pa že usedel, pogledal meni in odšel. Sem jaz kriv, če ni bilo nič atraktivnega zame ali predrago? Ljudje so preveč prestrašeni in takoj vidijo neko sramoto. Znanka si še v trgovini ne upa kupit znižanega izdelka, da je ne bo kdo videl in si mislil, da je revna.

Ponekdo v tujini že takoj, ko se vsedeš dobiš kake olive, maslo in kruh ipd., da te še bolj zavežejo k nakupu.

J.McLane ::

Google maps tudi zna pomagat, ampak je treba komentarje vseeno vzeti z rezervo. Ponavadi je tam kjer je veliko gostiln na kupu in vidiš da ljudje v njih dejansko jejo znak za dobro ponudbo.

Neka restavracija na samem po možnosti še v nekem neturističnem kraju, kjer se ti zdi da tam pa ja ne more biti drago, je pa lahko hitro past za turista, tako iz vidka cene kot iz vidika kvalitete ponudbe.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

c3p0 ::

Imaš ljudi, ki jim je vse dobro, kot tisti Mark Wiens al kaj je, ki dobesedno svršuje na vse, kar mu dajo v usta.

Sam gledam stran od promenade, oz. kamor hodijo lokalci jest. Je pa včasih težje najt, ker je vse zasičeno s 5* reviews zgornjih.

redtech ::

Broj kupoprodaja nekretnina nerezidenata, po godinama

V članku je graf s številom transakcij nerezidentov:

https://forbes.n1info.hr/aktualno/imamo...

Če kdo gleda nepremičnine naj počaka, da se številke vrnejo nazaj na 5-6k.

roscha1 ::

Bolj vas prebiram, manj mi je jasno. Kojiklinac vsi rinejo(te) v hrčkolandijo, potem pa javkate kake so cene,
ali pa po drugi strani hočete prepričat ostale, da je ta precenjeni drek vreden svojega €€.

16 dni Grčije (ok 2 dni je požrla pot) nas je prišlo manj kot 2,7k€. 3 osebe, avtodom (lastni).
Od tega je šlo 1+k€ za nafto+ cestnine, (4k KM gor/dol) torej smo požrli, popili in dali za kampe dobrega jurja pa pol.
16 dni, ne en usran teden.
V hrčkolandiji bi samo kampi prišli ene toliko.

Sicer bi prišparal na nafti, AMPAK za to razliko bi cmarili stvari sami, ne pa da bi hodili ven jest kot smo...

Receptorja v kampu na Peloponezu je skoraj kap, ko sem povedal koliko hrčkoti hočejo za primerljiv kamp. (3x več)


Kakor komu, hrvatki so sprejemljivi (in nič več kot to) samo v pred in posezoni.

Največjo težavo z njimi imam ker se čutim NATEGNJENEGA, saj za mučos dinaros dobim v bistvu en drek.

Mato989 ::

Bolj vas prebiram, manj mi je jasno. Kojiklinac vsi rinejo(te) v hrčkolandijo, potem pa javkate kake so cene,
ali pa po drugi strani hočete prepričat ostale, da je ta precenjeni drek vreden svojega €€.


Kot bi prebiral temo o stanovanjih za LJ ... :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Ljudje so take ovce, da ne moreš verjeti. Letijo na kup kot muhe na drek.
Zadnjič, na severu, pridem v mestu na trg, peš cona. Okrog in okrog oštarije, ene nabite do amena, druge prazne. Pritisnem gugl in ravno prazne z najboljšo številko. Pa še v senci so bile, pod tistimi marelami se ravno tako kuhaš.
Grem do ene, popolnoma prazne, zunaj cenik in že en zumba čaka, da me povabi. Itak je vsa hrana kopi paste med oštarijami, cene normalne, torej se počimo za mizo.
Naročimo, prinese pijačo, ko pijuckamo, se že vsedejo zraven.
Prinesejo hrano, pok, še tri mize se napolnijo. In preden smo pojedli, so bile vse mize polne. Do zadnje.
Oštarija je bila čisto na nivoju, ampak očitno, dokler se vsaj nekdo ne opogumi, ne boš dobil niti ene stranke. V takem primeru, bi morali kelnarji zaglumiti stranko, za začetek. Ali pa prvim zastonj dati.

iso2000 ::

roscha1 je izjavil:

Bolj vas prebiram, manj mi je jasno. Kojiklinac vsi rinejo(te) v hrčkolandijo, potem pa javkate kake so cene,
ali pa po drugi strani hočete prepričat ostale, da je ta precenjeni drek vreden svojega €€.

16 dni Grčije (ok 2 dni je požrla pot) nas je prišlo manj kot 2,7k€. 3 osebe, avtodom (lastni).
Od tega je šlo 1+k€ za nafto+ cestnine, (4k KM gor/dol) torej smo požrli, popili in dali za kampe dobrega jurja pa pol.
16 dni, ne en usran teden.
V hrčkolandiji bi samo kampi prišli ene toliko.

Sicer bi prišparal na nafti, AMPAK za to razliko bi cmarili stvari sami, ne pa da bi hodili ven jest kot smo...

Receptorja v kampu na Peloponezu je skoraj kap, ko sem povedal koliko hrčkoti hočejo za primerljiv kamp. (3x več)


Kakor komu, hrvatki so sprejemljivi (in nič več kot to) samo v pred in posezoni.

Največjo težavo z njimi imam ker se čutim NATEGNJENEGA, saj za mučos dinaros dobim v bistvu en drek.


No vsem se ne da tako daleč vozit. Meni je to že na meji kar se tiče vožnje. Poleg tega avtodomanje ni za vsakega, jaz sem enkrat najel za en teden, pa mi ni bilo v neko pretirano veselje. Pa cene avtodoma tudi nisi verjetno vključil v svojo kalkulacijo. Spodoben avtodom stane koliko - 40, 50 tisočakov? (verjetno sem še premalo napisal)
Se pa strinjam, da je kampiranje na Hrvaškem (pre)drago.

Invictus ::

Kampiranje na Hrvaškem je praktično na nivoju apartmaja.

Sam tukaj Hrvati niso nič krivi, ker praktično ni več kampa v hrvaški lasti...

Gre se pa zdaj pri kampiranju v ekscesu, saj imajo določene parcele že privat WC...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

denabiker ::

mogoče pa hočejo Hrvati dvigniti vse na en nivo, da bo bolj za bolj situirane ljudi, ne za delavsko rajo, pa še manj gužve bo, kar ljudje cenijo...itak je bilo na Hrvaškem vedno totalna gužva, če nimaš čolna, da si poiščeš en zaliv, da si sam, drugače se moraš stiskat na plažah...se spomnim enkrat, ko smo šli dol v Makarsko sredi sezone, to je za znoret, v Tučepih so ob cesti imeli brisače...Slovaki so ponujali 200 Eur kolegu, ki ima dol v Tučepih hišo, da mu da vsaj za eno noč sobo, pa niso imeli nikjer več placa. In potem so spali v avtu na njegovem dvorišču cela familija v Octaviji....katastrofa.

c3p0 ::

roscha1 je izjavil:

Bolj vas prebiram, manj mi je jasno. Kojiklinac vsi rinejo(te) v hrčkolandijo, potem pa javkate kake so cene,
ali pa po drugi strani hočete prepričat ostale, da je ta precenjeni drek vreden svojega €€.


Nekateri imamo doli apartma in kuhinjo na nivoju. Ne to, ko prideš v apartma in vidiš stare počohane ponve s luščečim teflonom, iz katerih je nevarno karkoli jesti, stari plinski štedilnik ali na klasične plošče (flashback to 90s) in vse umazano, le še za na odpad.

Do določene meje sicer še grem ven jest (strošek hrane x3 je nekje normalna cena), na suho pa se ne pustim. Osebno poznam kak plac, ki ima normalno ceno, ni pa to na "promenadi". Če ne, pa pač izven sezone. Nižja cena, večje porcije, boljša postrežba. Tam, kjer nimajo odprto le v sezoni.

Utk ::

denabiker je izjavil:

mogoče pa hočejo Hrvati dvigniti vse na en nivo, da bo bolj za bolj situirane ljudi, ne za delavsko rajo, pa še manj gužve bo, kar ljudje cenijo...itak je bilo na Hrvaškem vedno totalna gužva, če nimaš čolna, da si poiščeš en zaliv, da si sam, drugače se moraš stiskat na plažah...se spomnim enkrat, ko smo šli dol v Makarsko sredi sezone, to je za znoret, v Tučepih so ob cesti imeli brisače...Slovaki so ponujali 200 Eur kolegu, ki ima dol v Tučepih hišo, da mu da vsaj za eno noč sobo, pa niso imeli nikjer več placa. In potem so spali v avtu na njegovem dvorišču cela familija v Octaviji....katastrofa.

Ja ja, bolj situirani ljudje bojo napolnili apartmaje v 4. štuku 300 metrov nad morjem, pa tudi vse tiste fast food konobe...
To je fantaziranje.
Jaz napovedujem ravno obratno. Z dvigovanjem cen bojo dobili pašteta turiste. Za apartma že bo, izven tega pa ne bojo dali centa od sebe.

c3p0 ::

Saj tu niso Hrvati edinstveni. Specifično sem v Piranu par dni na leto spomladi, torej pred sezono.

In grem v eno gostilno na stare čase, kjer mi je bilo fajn že od študentskih časov. Ista jed, porcija se manjša, še vedno krompir direkt iz Hoferja, cena pa je šla v 3 letih iz 12 na 22 EUR. Pri 12€ je to normalno, pri 22€ pa več ne. Bi za ta denar pričakoval še vsaj kako domačo omakico, s katero je točno 10 minut dela in je za celi dan, če ne teden. Nah, linija najmanjšega odpora.

Letos sem bil zadnjič. No, njim se zagotovo fučka, ker je dovolj raznih tujcev in imajo še vedno isto ali celo več obiska.

denabiker ::

Aja, zadnjič mi kolega razlaga, ko ima lokal na Krku ob obali, pa mu pravijo kelnarce, da so Slovenci slabi gostje, češ da zasedejo mizo in potem pijejo pivo, kavo itd. ure in ure eno rundo, drugi gostje pa se nimajo kam usedit in gredo naprej. Na koncu pa je zelo redko trinkgeld.

stara mama ::

Vsekakor dosti dosti slabši, kot pa nemci, ki si 8 komadov naroči eno pico in flašo radenske, pol pa tam sedijo cel večer.
Barabe pokvarjene slovenačke, ništa para ne donesu!!
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

denabiker je izjavil:

Aja, zadnjič mi kolega razlaga, ko ima lokal na Krku ob obali, pa mu pravijo kelnarce, da so Slovenci slabi gostje, češ da zasedejo mizo in potem pijejo pivo, kavo itd. ure in ure eno rundo, drugi gostje pa se nimajo kam usedit in gredo naprej. Na koncu pa je zelo redko trinkgeld.

V Savudriji to rešijo tako, da je na vseh spodobnih mizah listek rezervirano. Pa pridem jaz ves prešvican ravno s kolesom mimo in vprašam, zakaj je to vse rezervirano, če pa ni nikogar? Pa pravi natakarica, da lahko ni rezervirano, če bom kaj pojedel. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Utk ::

Ne vem kakšno je vprašanje, vem pa da je odgovor povišanje cen še za 30%. Morda bojo potem pili ure in ure samo kave, brez pive.

Resno, če ne bi bila piva po 5 evrov, bi se skupina slovencev sigurno zarundala in bi spili in zapravli celga hudiča. Tako pa pač ostanejo trezni in racionalni.
Ampak kdo sem jaz, da bi gostilničarje učil posla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Machete ::

Meni je vseeno za nekaj 10 eur na dopustu, sem pa malo razvajen glede kvalitete hrane, odnosa in strežbe, in vse to jim zelo šepa. In zaradi tega so precenjnei, ne zaradi cen samih po sebi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

J.McLane ::

Morda pa je trezen turist tisto kar Hrvati želijo doseči s 5€ za pivo. :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Utk ::

Trezen in tak, ki si v apartmaju ali pa pred prikolico kuha kosilo. S takimi je najmanj dela.
««
64 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120764 (5855) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430503 (4134) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436292 (29114) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548574 (6292) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042323 (32367) ThinkPad

Več podobnih tem