» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
63 / 74
»»

WizzardOfOZ ::

Magic1 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ribe imajo ulovljene ribiči, od katerih se ribe tudi kupuje. Moraš pa bit okol 6h zjutraj na pomolu kjer pristajajo. Vedno se dobi ribe. Cena pa okol 10EUR za 5 velikih ulovljenih brancinov.

To boš moral kar povedat kje. V Istri dobiš te sveže ribe zjutraj na pomolu ponavadi za premium ceno. Torej še dražje kot v trgovini.

Hvar, krk, rab, pag,.... Povsod se to dobi

feryz je izjavil:

A psiček je sorta ribe? Vsaj tako se bere.

Morski pes. Ni nek presežek, naješ se pa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Hrvatje dostikrat ponavljajo, da je potrebno poleg cen dvigniti tudi nivo in kvaliteto storitev. Torej premium cene za premium storitve. Jaz sicer ne hodim veliko po hrvaški obali, nekaj pa. Moram reči da jaz kakšnega dviga storitev ne opažam. Morda bi moral enkrat v Kempinskega v Savudrijo. Meni je hrvaška obala praktično kamor pridem isto. Čisti copy paste. Vsakič sicer več betona, kar ne štejem kot višji nivo storitev, prej nasprotno. V turističnih mestih povsod polno raznih fast foodov, ki so preurejeni v restavracije in temu primerne imajo tudi cene. je to visok nivo storitev? Ali je visok nivo storitev ležalniki na plaži za 30€? Napihljivi tobogani za 15€ na uro? Urejena parkirišča za 4€ na uro? Glede prijaznosti raznih natakarjev se mi zdi da gre zadeva samo navzdol. V bistvu se mi zdijo še najbolj prijazni natakarji, ki so jih uvozili iz Azije.

feryz ::

Kaj je to, dvig storitev? Kaviar pri kavici?
Ker Hrvaški nič ne manjka. Vsaj iz mojega pogleda.

Razen če bi radi havajske barčke in podobno navlako.

Utk ::

"Problem" Hrvaške je, da so apartmaji postali relativno dragi. Drugje greš ponavadi v nek resort, ki ima blizu plažo, potem vključene ležalnike, bazen s tobogani, samo plažo, igrala, razna igrišča, itd.
Apartma ponavadi nima nič od tega, in vsega tistega ti ni nihče dolžen zastonj dat, pa še oddaljen je 100-200-500-1000 metrov od vsega, da ne govorimo če več. In če za vse tisto plačuješ, boš vse skupaj plačal veliko in še veliko prehodil. Tako da apartma, ki stane več kot 100 evrov za družino, bi realno moral bit že nekaj posebnega, da se bi "splačal". Oni pa prodajajo za 300 evrov apartmaje s pohištvom iz rubrike "podarim"...

Invictus ::

Če je oddajanje apartmajev na Hrvaškem tako donosno, pač zgradite bajto in oddajajte.

Meni se računica ni izšla za RVC prej kot v 20 letih... Toliko pa ne mislim čakat...

Ponudba in povpraševanje, ko pač ne bo turistov, bodo spustili cene... Ali pač ne, odvisno koliko bo pomagala država. Sam država nima denarja, tako da...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zooos ::

feryz je izjavil:

Kaj je to, dvig storitev? Kaviar pri kavici?
Ker Hrvaški nič ne manjka. Vsaj iz mojega pogleda.

Razen če bi radi havajske barčke in podobno navlako.


Točno to.

Kaj naj bi bil ta famozni dvig storitev?

Utk ::

Invictus je izjavil:

Če je oddajanje apartmajev na Hrvaškem tako donosno, pač zgradite bajto in oddajajte.

Meni se računica ni izšla za RVC prej kot v 20 letih... Toliko pa ne mislim čakat...

Ponudba in povpraševanje, ko pač ne bo turistov, bodo spustili cene... Ali pač ne, odvisno koliko bo pomagala država. Sam država nima denarja, tako da...

Če se računica po neki ceni ne izide, ne pomeni, da lahko nekdo dvigne to ceno in se bo še zmeraj našel sucker, ki bo to plačal. Nekateri biznisi pač ne držijo vode.

Magic1 ::

Niso se podražili le apartmaji, vse se je. Apartma je 100€+ na dan, resort/hotel je pa 150€+ na osebo na dan. Apartma je še vedno relativno poceni za družino, za 14 dni daš plačo. Kje pa potem ješ, je pa na tebi. Če rineš v restavracije, boš skeširal še kakšno. Te pa probajo fajn obrat za vsako stvar, nič ne dajo zastonj.
Magic

dronyx ::

Ponudbe teh apartmajev je na hrvaškem sedaj veliko in vsako leto dodajo še nekaj 10k novih. To zapolnit bo čedalje težje. Po moje sploh nima smisla pol leta naprej rezervirat nekaj za 200EUR, ker če si nekoliko fleksibilen lhako najdeš par dni pred odhodom za manj kot 100EUR enak nivo. Bolje 100EUR kot nič, si verjetno misli marsikdo, ki oddaja apartmaje. Bodo pa ti k oddajajo apartmaje bistveno prej začutili težavo, kot pa nek Kempinski v Savudriji ali kakšen hotel s ***** v Rovinju. Ti, z veliko denarja, niso nikdar v krizi. Ali imaš 10 MIO ali 8,5MIO ne vpliva veliko ko se odločaš za dopust, ki te stane 8.000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Magic1 ::

O še kako jih boli. Se spomnim 2009, ko so bili hoteli po Ljubljani prazni. Full staf, kuhinja, lokal, v hotelu pa en gost.
Magic

Utk ::

Magic1 je izjavil:

Niso se podražili le apartmaji, vse se je. Apartma je 100€+ na dan, resort/hotel je pa 150€+ na osebo na dan. Apartma je še vedno relativno poceni za družino, za 14 dni daš plačo. Kje pa potem ješ, je pa na tebi. Če rineš v restavracije, boš skeširal še kakšno. Te pa probajo fajn obrat za vsako stvar, nič ne dajo zastonj.

Ja, apartma je "poceni" (čeprav ni), ampak kje je vse ostalo? Če greš v mobilno hiško, je dražje, ampak imaš tam ponavadi še kaj zraven, in si blizu morja.
Mi smo bili zdaj že parkrat v Italiji, v kampu, ampak v apartmaju. Bazen s tobogani, plaža, teniška in vsa druga igrišča, razna igrala za otroke, vse zastonj, tisto, kar je za plačat, je pa pol cenejše kot na Hrvaškem. Pa tudi sam apartma nič dražji.

Magic1 ::

Dvomim da dobiš apartma v avgustu v Italiji s tako ponudbo za podoben denar.
Magic

dronyx ::

Pri apartmajih je vedno riziko, da zadeva ni taka, kot je izgledalo. Enkrat se spomnim, da sem kilometer vsakič lazil v klanec do apartmaja, ker nisem pogledal, kako izgleda 3D. Z avtom si pa ne moreš pomagat, ker ni prostih parkirišč ali pa še to plačaš kot budala. V bistvu je neka cenovno ugodna mobilna hiška nekje ob morju po moje boljša opcija. To je podobno kot Mc'Donalds. Veš točno kaj dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Invictus ::

Utk je izjavil:


Če se računica po neki ceni ne izide, ne pomeni, da lahko nekdo dvigne to ceno in se bo še zmeraj našel sucker, ki bo to plačal. Nekateri biznisi pač ne držijo vode.

Seveda lahko, saj ekonomija deluje. Naj nabije ceno, če lahko nafila kapacitete. Če jih ne, mal pojamra, naslednje leto bo že vedel...

Saj se je kruh tudi podražil za 100% v Sloveniji, pa se nihče ne pritožuje. Še vedno se ga kupuje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Apartma je RELATIVNO poceni samo tak, če ste 4+, recimo mi smo lani šli na Pag v apartma 30m od morja... midva z mojo in botrca njena s familjo torej 6 ljudi... pa smo plačali 100 EUR na noč... to je poceni ja, pol se splača sam kuhat pa jebat s tem... Ajde za 100/noč če je res 30m od morja se splača tudi za 2 za 1 teden...

Ampak pri 150EUR/noč pa se začneš spraševat če ni bolje it v Grčijo kjer za par 10EUR več dobiš all inclusive za oba... recimo na Kreti je bila letos sorodnica 1.000 EUR za 8 nočitev all inclusive skupaj z letalsko za njo in moža... In če potem primerjaš 2.000 EUR za vse proti 150 EUR/noč brez hrane in česarkoli si pa potem še samo za par 100 razlike razen če ješ pašteto iz Plodin... Pol se je pa že smiselno vprašat če ni bolje delat nič in se ne jebat s kuhanjem in res uživat tistih 9 dni oz. 8 nočitev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

J.McLane ::

Tudi v McDonaldsu po različnih državah ne veš kaj boš dobil/imel na voljo.

Recimo v Švici ne poznajo Wrapa, Chedar krompirčka in še kaj. Kar okrnjena ponudba, cene pa seveda bistveno višje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Invictus ::

dronyx je izjavil:

Ponudbe teh apartmajev je na hrvaškem sedaj veliko in vsako leto dodajo še nekaj 10k novih. To zapolnit bo čedalje težje. Po moje sploh nima smisla pol leta naprej rezervirat nekaj za 200EUR, ker če si nekoliko fleksibilen lhako najdeš par dni pred odhodom za manj kot 100EUR enak nivo. Bolje 100EUR kot nič, si verjetno misli marsikdo, ki oddaja apartmaje. Bodo pa ti k oddajajo apartmaje bistveno prej začutili težavo, kot pa nek Kempinski v Savudriji ali kakšen hotel s ***** v Rovinju. Ti, z veliko denarja, niso nikdar v krizi. Ali imaš 10 MIO ali 8,5MIO ne vpliva veliko ko se odločaš za dopust, ki te stane 8.000EUR.

Ne, res se ne splača več.

Lahko greš na dopust "v trenu oka", mogoče plačaš 10% več, kot če bi rezerviral leto prej.

Če greš pa lahko v družbi, recimo 2 familiji, pa dobiš celo vilo z bazenom, 4 spalnice, blizu morja, tam za 200 EUR. In dosti jih je vedno fraj. Ker ena familija tega ne bo najela, če greš v španovijo (če prej ne crkne pes :))), se da pa marsikaj dobiti.

Sam Slovenci smo slabi v timskem delu, pa bog ne daj, da bi se komu prilagodili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

feryz je izjavil:

Kaj je to, dvig storitev? Kaviar pri kavici?
Ker Hrvaški nič ne manjka. Vsaj iz mojega pogleda.

Razen če bi radi havajske barčke in podobno navlako.

Da prideš v apartma za 150€ na noč in imaš več kot 4 krožnike, 4 vilice, 4 nože. Da te mogoče čaka kaksna začimba kje. Da je kuhinja dobro opremljena (indukcija ne steklo keramična, da je posode veliko in je dobra. Da ima mogoče apartma dve terase če to omogoča postavitev apartmaja. Da je na terasi se kaj drugega kot cenena miza s štirimi plastičnimi stoli.
Kakšen jajček za sedet, mogoče gugalnik, mogoče zunanja sedežna garnitura.
Da ima apartma jacuzzie. Da ima apartma savno (da tudi poleti veliko gostov to uporablja). Da ima zunanja terasa svoje ozvočenje na katerega se lahko priklopiš. Da ima apartma Bluetooth zvočnik če ravno ozvočenja nima.
Da TV v apartmaju ni najcenejše 32" sranje ampak je večji, povezan na wifi in nima zgolj 5 hrvaških programov. Smart tv z možnost povezave telefona na njega ob enem pa sam tv ponuja kaksen youtube, netflix....
Da ima apartma internet (wifi),....


Možnosti za dvig storitev je neskončno (v zgornjem zapisu sem se orientiral na apartma). Hrvati pa ponujajo isti apartma ki je bil mogoče v 10 letih prebeljen za dvakratno ceno. Dodali niso pa. Nič. Isti dekret ki je bil 10 let nazaj.

dronyx ::

Ko ima apartma vse to je pa cena 300EUR na dan. To pa spet težko najdeš kekce za tak denar, ker gredo potem raje v kakšen hotel, ki ima še bazen, da se ne kopaš v umazanem in slanem morju, pa otroško matinejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Invictus ::

To, kar ti pišeš, ni 150 EUR/dan.

To je že na nivoju 300 EUR...

Kar izračunaj si strošek za tvoje želje in 3 mesečno zasedenost apartmaja... Ne pije vode...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

Magic1 je izjavil:

Dvomim da dobiš apartma v avgustu v Italiji s tako ponudbo za podoben denar.

Za 3-4 je 150-160 evrov, za 6 je 170-180, mobilna hiška 250.
Ja, ne da je "ful ceneje" kot na Hrvaškem...je pa v ceni vsaj še kaj drugega kot 300 metrov steze do neke kao plaže.

feryz ::

Plačaj uslugo in jo boš dobil.
V apartma, ki ni v prvi vrsti do morja, mene ne spraviš nikoli. So minili časi, da bi na morju morje samo po televiziji gledal.
Tudi vse ostalo mora biti temu primerno. Stara zanemarjena jajca naj komu drugemu oddajajo, ne meni.

Sem kruzal med dopustom naokrog. Vsak večer drugje, hoteli jasno.
Le "ob obali" sem vzel apartma. Glanc novi, kao vse ok.
Ampak nič ni bilo ok. Te luknje enostavno niso užitne. Da ne govorim, kaj vse dobiš za sosede. Čeprav jim načeloma ni nič manjkalo.

M-XXXX ::

Invictus je izjavil:

To, kar ti pišeš, ni 150 EUR/dan.

To je že na nivoju 300 EUR...

Kar izračunaj si strošek za tvoje želje in 3 mesečno zasedenost apartmaja... Ne pije vode...

Oddajam tudi sam apartmaje. Imajo vse to pa še veliko več. Imam pa zato krepko krepko čez 200 nočitev in ne tako kot imajo Hrvati 100 če so srečni. Se potem splača ali ne?
Mi je kalkulacija zelo jasna.

Ampak če so hrvati povečali ceno za 100% ne nudijo pa nič več, je to zgolj požrešnost.
In ogromno stvari zgoraj je v malenkost, majhen strošek in je lahko velika dodana vrednost.
Pri meni vsaj 1/3 gostov izrecno pohvali opremljenost kuhinje. Izbira začimb, da je na voljo brezplačna kava, tudi kakšni makaroni se najdejo, sladkor, kava, buteljke (za nakup), ogromno pribora, krožnikov (različnih),...
Strošek na REZERVACIJO (ne na gosta) na dolgi rok? Ni 1€, najbrž še pol evra ne.

Invictus ::

M-XXXX je izjavil:


Pri meni vsaj 1/3 gostov izrecno pohvali opremljenost kuhinje. Izbira začimb, da je na voljo brezplačna kava, tudi kakšni makaroni se najdejo, sladkor, kava, buteljke (za nakup), ogromno pribora, krožnikov (različnih),...

Se čisto strinjam s tem. Sam nosim nekaj posode kar s sabo... Za vsak slučaj. Pribor plus noži so skoraj obvezni na Hrvaškem...

Tisto malo hrane jih ne stane nič. Nabaviš na začetku sezone v nekem poceni diskontu...

Malo se morajo še naučiti...

Kje imaš apartma?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

Dolenjska, okolica Trebnjega- Zidaniški turizem.

dronyx ::

Po mojih opažanjih imaš tudi na hrvaškem dva stila oddajanja apartmajev. Eni so malo bolj razgledani in nudijo precej. V apartmaju so stroji za pranje perila, pomivanje posode, avtomat za kavo in vse ostalo, kar omogoča neko udobje. Drugi stil pa so ti, ki so ostali v 90 letih, kjer je oprema stara, nabrana nekje na njihovi Bolhi, verjetno že kupljena rabljena, udobja nikakršnega itd. V tem primeru se mi zdi tudi 50€ predrago, ker raje daš malo več in dobiš nekaj iz prve skupine. Samo ljudje se nategnejo, ker na slikah ne izgleda tako slabo, kot je v resnici. Seveda nihče tja ne pride še enkrat, vedno pride pa nekdo nov, ki se nategne.

Invictus ::

M-XXXX je izjavil:

Dolenjska, okolica Trebnjega- Zidaniški turizem.

Nimaš na Hrvaškem ;)...

Je pa res, da večina Hrvatov, razen apartmaja, ne zna nič drugega ponudit.

Sam sem imel junija srečo, prišel v apartma, oz. bungalov hiško, kjer sta lastnika bivša gostinca, stari ima grozdje, oljke, velik vrt, pred hiško trata, da si v večji vročini na mehkem, meni super. Zaradi mulca, ki je še majhen, da ne skače nekje po betonu in je senca.

Ja, plaža je malo dlje, ampak tista trata pretehta zdaj vse. Pa še mulc se je na poti do plaže dobro naučil vozit poganjalček :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kanban ::

dronyx je izjavil:

Po mojih opažanjih imaš tudi na hrvaškem dva stila oddajanja apartmajev. Eni so malo bolj razgledani in nudijo precej. V apartmaju so stroji za pranje perila, pomivanje posode, avtomat za kavo in vse ostalo, kar omogoča neko udobje. Drugi stil pa so ti, ki so ostali v 90 letih, kjer je oprema stara, nabrana nekje na njihovi Bolhi, verjetno že kupljena rabljena, udobja nikakršnega itd. V tem primeru se mi zdi tudi 50EUR predrago, ker raje daš malo več in dobiš nekaj iz prve skupine. Samo ljudje se nategnejo, ker na slikah ne izgleda tako slabo, kot je v resnici. Seveda nihče tja ne pride še enkrat, vedno pride pa nekdo nov, ki se nategne.

Tole. Ogromno je takšnih, ki se grejo bare minimum, saj jim zadostuje za to, da ne rabijo prav veliko migati in nekako preživijo.

Jaz v dalmaciji oddajam off-grid hiško 10m od morja, cca 2km od mesta, 500m do prvega in edinega soseda, za 300eur/noč. Opremljeno tako, kot da je zame (no, saj občasno tudi je), vključno s kupom takšne in drugačne posode in drobnarije, vino, olje, začimbe, oljke etc. Glede na polno zasedenost že leto naprej in pozitivne komentarje, mislim, da je to pravi način :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

feryz ::

Ko so bili mulci majhni in so bili ti apartmaji novi, smo hodili v te apartmaje.
Prvi red do mora. Kopat smo se, seveda, hodili drugam. Tukaj ni bilo dovolj dobro.
Se pa spomnim, da smo za tole dajali 60 evrov na dan. Kakih 10 let je tega.

delavec44 ::

Bare minimum je kul, ker dobiš kakšnega bedaka, ki ti vse uniči.

Kanban ::

Balkanska mentaliteta. Če vidiš dlje od lastnega nosa, si pri 30k lahko privoščiš 10-20% za to, da je hiška vedno brezhibna. Nekdo, ki si ne zna izračunati stroškov poslovanja, naj se biznisa pač ne gre. Videno tudi v sosednjih temah. Za bedaka "ki ti vse uniči" ima pa airbnb palico. Pa se mi to v nekaj letih še ni zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

delavec44 ::

Mah kakšen airbnb.

Daš pač osnovno opremo in ceno 60EUR na dan pa so vsi srečni. Eni grejo v apartma samo spat in jim to bolj ustreza. Še vedno so zadeve brezhibne.

Zgodovina sprememb…

Kanban ::

No saj, balkanska mentaliteta :) Z nekoliko več vložka in truda je končni izplen (po odštetih stroških, "ker ti gostje vse uničijo") precej višji.

Invictus ::

Bi rekel, da je samo stvar poslovne odločitve.

Enim je pomemben luksuz v apartmaju, pa so ga pripravljeni plačati, drugi hočejo samo prespati in zjutraj in zvečer nekaj malega skuhati.

Vsak se odloči za način, ki naj bi mu prinesel največ denarja in najmanj dela :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kodrnusa ::

Od kar imam otroke nisem bil v apartmaju na Hrvaškem. Vedno mobilna hiška v kampu. Za otroke najboljša stvar, zakaj bi hodili v apartma z otroci ne razumem. Otroci šibajo okoli, zar se kurbla, pivo se pije, morje vidiš, sup, lezalniki...
Ce pa nimas otrok in nisi vezan na počitnice pa tudi ne razumem zakaj bi kdo hodil na hrvasko v sezoni? Gres septembra, junija, ostalo pa pozimi po svetu, topli kraji, smucanje.
Za par je ceneje hodit z nizkocenovci izven glavne sezone, kot pa na Hrvaško v sezoni.
Pa o kvaliteti storitev ne bomo izgubljali besed. Fast food hrana za premium ceno..

damirj79 ::

Kodrnusa je izjavil:

Od kar imam otroke nisem bil v apartmaju na Hrvaškem. Vedno mobilna hiška v kampu. Za otroke najboljša stvar, zakaj bi hodili v apartma z otroci ne razumem. Otroci šibajo okoli, zar se kurbla, pivo se pije, morje vidiš, sup, lezalniki...
Ce pa nimas otrok in nisi vezan na počitnice pa tudi ne razumem zakaj bi kdo hodil na hrvasko v sezoni? Gres septembra, junija, ostalo pa pozimi po svetu, topli kraji, smucanje.
Za par je ceneje hodit z nizkocenovci izven glavne sezone, kot pa na Hrvaško v sezoni.
Pa o kvaliteti storitev ne bomo izgubljali besed. Fast food hrana za premium ceno..


Ker lahko tudi z otrokom greš v sezoni na morje in to ne na hrvaško za isto ali nižjo ceno?

Kanban ::

Invictus je izjavil:

Vsak se odloči za način, ki naj bi mu prinesel največ denarja in najmanj dela :D.

No točno o tej balkanski kratkovidnosti govorim. Za 20% več vložka bi lahko skoraj podvojil cene.

OK, podvojiš jih lahko tudi brez vložka, samo potem fašeš kakšen slab review, pa gostje se menjajo hitreje kot gate, vmes se najde še kakšnega, ki ti res uniči če tisto malo kar imaš. In moraš na njuškalu iskati poceni nadomestek, da nekako pokriješ s tem nizkim budgetom.

Hrvatom očitate isto, kar bi se šli sami :) Ampak ok, tudi takšni morajo biti, da imamo potem manj konkurence med solidno ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

free_rider ::

Slovenec je ena čudna žival.
Koristil bi 5-zvezdično storitev, plačal bi pa 3-zvezdično ceno. Tako je vedno bilo in vedno bo.

In vedno v teh postdopustniških pogovorih so najprej teme, kolk te je koštalo/dan in koliko obrokov/dan si imel v tej ceni.
Ne pa kaj si videl, kaj doživel, kako si se imel.

Zunaj je pa dejansko tržno gospodarstvo.
Se pojavi potreba po hotelih -> se zgradijo hoteli.
Se pojavi potreba po mobilnih hiškah -> se zgradijo mobilne hiške.
Folk dere na dopust na Hrvaško -> se dvignejo cene, da se s tem -a) zmanjša gužva in -b) ohrani isti/večji profit pri manj gužve(manj dela)

Vse te zadeve so popolnoma ekonomsko logične.
Le ubogemu Slovencu ne.

In ko bo enkrat morda prišlo do upada turizma na Hrvaškem, takrat se bo morda celo kaj pocenilo.

Treba se je pa tudi zavedat, da je velikemu delu Evrope to najbližje morje in je tak dohod turistov nekako samoumeven.

Kodrnusa ::

damirj79 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Od kar imam otroke nisem bil v apartmaju na Hrvaškem. Vedno mobilna hiška v kampu. Za otroke najboljša stvar, zakaj bi hodili v apartma z otroci ne razumem. Otroci šibajo okoli, zar se kurbla, pivo se pije, morje vidiš, sup, lezalniki...
Ce pa nimas otrok in nisi vezan na počitnice pa tudi ne razumem zakaj bi kdo hodil na hrvasko v sezoni? Gres septembra, junija, ostalo pa pozimi po svetu, topli kraji, smucanje.
Za par je ceneje hodit z nizkocenovci izven glavne sezone, kot pa na Hrvaško v sezoni.
Pa o kvaliteti storitev ne bomo izgubljali besed. Fast food hrana za premium ceno..


Ker lahko tudi z otrokom greš v sezoni na morje in to ne na hrvaško za isto ali nižjo ceno?

Kdo je rekel da ne gremo? Govorimo o Hrvaški in zakaj ljudje hodijo/hodimo tja.

damirj79 ::

Kodrnusa je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Od kar imam otroke nisem bil v apartmaju na Hrvaškem. Vedno mobilna hiška v kampu. Za otroke najboljša stvar, zakaj bi hodili v apartma z otroci ne razumem. Otroci šibajo okoli, zar se kurbla, pivo se pije, morje vidiš, sup, lezalniki...
Ce pa nimas otrok in nisi vezan na počitnice pa tudi ne razumem zakaj bi kdo hodil na hrvasko v sezoni? Gres septembra, junija, ostalo pa pozimi po svetu, topli kraji, smucanje.
Za par je ceneje hodit z nizkocenovci izven glavne sezone, kot pa na Hrvaško v sezoni.
Pa o kvaliteti storitev ne bomo izgubljali besed. Fast food hrana za premium ceno..


Ker lahko tudi z otrokom greš v sezoni na morje in to ne na hrvaško za isto ali nižjo ceno?

Kdo je rekel da ne gremo? Govorimo o Hrvaški in zakaj ljudje hodijo/hodimo tja.


No da se popravim, moj odgovor je bolj letel na tole:
Ce pa nimas otrok in nisi vezan na počitnice pa tudi ne razumem zakaj bi kdo hodil na hrvasko v sezoni? Gres septembra, junija, ostalo pa pozimi po svetu, topli kraji, smucanje.


Se da ravno tako z otrokom it kamorkoli.

Mato989 ::

Meni je apartma nekaj kjer pač "žrtvuješ" free time (čas) v zameno za biti nekje ceneje...

Point je da pač moraš sam kuhat, pospravljat, nakupovat, v zameno za to da je ceneje od hotela...

Če je razlika prenizka (ali celo negativna) je bolje iti v All inclusive...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

delavec44 ::

Samo je dražje. Ravno gledal agencije za Grčijo ali Bolgarijo in vsi 2 letnega otroka računajo skoraj polno ceno odraslega.
Če grem pa lokalno, so pa otroci do 6 let zastonj.

Na predzadnji post sem odgovarjal.

Zgodovina sprememb…

Kodrnusa ::

damirj79 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Od kar imam otroke nisem bil v apartmaju na Hrvaškem. Vedno mobilna hiška v kampu. Za otroke najboljša stvar, zakaj bi hodili v apartma z otroci ne razumem. Otroci šibajo okoli, zar se kurbla, pivo se pije, morje vidiš, sup, lezalniki...
Ce pa nimas otrok in nisi vezan na počitnice pa tudi ne razumem zakaj bi kdo hodil na hrvasko v sezoni? Gres septembra, junija, ostalo pa pozimi po svetu, topli kraji, smucanje.
Za par je ceneje hodit z nizkocenovci izven glavne sezone, kot pa na Hrvaško v sezoni.
Pa o kvaliteti storitev ne bomo izgubljali besed. Fast food hrana za premium ceno..


Ker lahko tudi z otrokom greš v sezoni na morje in to ne na hrvaško za isto ali nižjo ceno?

Kdo je rekel da ne gremo? Govorimo o Hrvaški in zakaj ljudje hodijo/hodimo tja.


No da se popravim, moj odgovor je bolj letel na tole:
Ce pa nimas otrok in nisi vezan na počitnice pa tudi ne razumem zakaj bi kdo hodil na hrvasko v sezoni? Gres septembra, junija, ostalo pa pozimi po svetu, topli kraji, smucanje.


Se da ravno tako z otrokom it kamorkoli.

Noro bralno razumevanje uporabnikov slotecha.
Z otrokom lahko gres kamorkoli kadarkoli, vendar, otrok je šoloobvezen. To pomeni da ne mora manjkat pol leta v šoli...
Prav tako ko ima počitnice ne boš 2 meseca doma, se pravi da greš poleti (v sezoni) nekam za vsaj 14 dni do meseca...
A je sedaj jasno?

damirj79 ::

Imam šoloobveznega otroka in komot ga lahko za en teden vzamem iz šole brez obveznosti, po dogovoru z vodstvom šole pa tudi za dlje. Smiselnost tega drugega je seveda na strani vsakega starša posebej, se pa da. Poleg tega je vsako leto veliko praznikov, ki nam omogočijo mostove, tako da za teh par dni se da tudi kam smuknit. Očitno pa tebi bralno razumevanje dela probleme, jaz sem napisal "kamorkoli" in ne "kadarkoli". Kaj te torej tebe kot starša z otrokom muči, da ne bi mogel julija in avgusta iti z otrokom kam dlje za dlje časa, razen če si nekje zaposlen in dopusta 3 tedne in več v enem kosu ne dobiš?

Kodrnusa ::

damirj79 je izjavil:

Imam šoloobveznega otroka in komot ga lahko za en teden vzamem iz šole brez obveznosti, po dogovoru z vodstvom šole pa tudi za dlje. Smiselnost tega drugega je seveda na strani vsakega starša posebej, se pa da. Poleg tega je vsako leto veliko praznikov, ki nam omogočijo mostove, tako da za teh par dni se da tudi kam smuknit. Očitno pa tebi bralno razumevanje dela probleme, jaz sem napisal "kamorkoli" in ne "kadarkoli". Kaj te torej tebe kot starša z otrokom muči, da ne bi mogel julija in avgusta iti z otrokom kam dlje za dlje časa, razen če si nekje zaposlen in dopusta 3 tedne in več v enem kosu ne dobiš?

Mi hodimo vsako leto za krompirjeve z letalom, pozimi smucat, za zimske kam v tople kraje. Štukamo z otrokovimi pocitnicami. Teh 7 dni za otroka se razvlece na 14 dni ali tudi vec zato pravim da je najlazje poleti izkoristiti pocitnice. Mene ne muci nic, mi gremo kamor nam pase, ampak avgusta ko je najvecja vrocina in najvecja guzva pac ni idealno za kako italijo, grcijo, tudi hrvaska poka po sivih je pa vsaj blizu. Smo raje doma v bazenu, ko je najvecja vrocina in guzva.
Moja poanta je bila da zakaj nekdo ki nima otrok hodi v največji guzvi, vrocini in ko je najdražje na dolust? Mi ki imamo otroke smo nekako prisiljeni v to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

damirj79 ::

Kodrnusa je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Imam šoloobveznega otroka in komot ga lahko za en teden vzamem iz šole brez obveznosti, po dogovoru z vodstvom šole pa tudi za dlje. Smiselnost tega drugega je seveda na strani vsakega starša posebej, se pa da. Poleg tega je vsako leto veliko praznikov, ki nam omogočijo mostove, tako da za teh par dni se da tudi kam smuknit. Očitno pa tebi bralno razumevanje dela probleme, jaz sem napisal "kamorkoli" in ne "kadarkoli". Kaj te torej tebe kot starša z otrokom muči, da ne bi mogel julija in avgusta iti z otrokom kam dlje za dlje časa, razen če si nekje zaposlen in dopusta 3 tedne in več v enem kosu ne dobiš?

Mi hodimo vsako leto za krompirjeve z letalom, pozimi smucat, za zimske kam v tople kraje. Štukamo z otrokovimi pocitnicami. Teh 7 dni za otroka se razvlece na 14 dni ali tudi vec zato pravim da je najlazje poleti izkoristiti pocitnice. Mene ne muci nic, mi gremo kamor nam pase, ampak avgusta ko je najvecja vrocina in najvecja guzva pac ni idealno za kako italijo, grcijo, tudi hrvaska poka po sivih je pa vsaj blizu. Smo raje doma v bazenu, ko je najvecja vrocina in guzva.
Moja poanta je bila da zakaj nekdo ki nima otrok hodi v največji guzvi, vrocini in ko je najdražje na dolust? Mi ki imamo otroke smo nekako prisiljeni v to...


Ok, zdaj zveni bolj logično :) Sori.

Ampak tudi z otrokom lahko greš že 25.6 na dopust, takrat pač ni najvišja sezona, vse do 15.7. in do tarkat ponavadi še ni tako zelo velike gužve nikjer

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Imam šoloobveznega otroka in komot ga lahko za en teden vzamem iz šole brez obveznosti, po dogovoru z vodstvom šole pa tudi za dlje. Smiselnost tega drugega je seveda na strani vsakega starša posebej, se pa da. Poleg tega je vsako leto veliko praznikov, ki nam omogočijo mostove, tako da za teh par dni se da tudi kam smuknit. Očitno pa tebi bralno razumevanje dela probleme, jaz sem napisal "kamorkoli" in ne "kadarkoli". Kaj te torej tebe kot starša z otrokom muči, da ne bi mogel julija in avgusta iti z otrokom kam dlje za dlje časa, razen če si nekje zaposlen in dopusta 3 tedne in več v enem kosu ne dobiš?

Mi hodimo vsako leto za krompirjeve z letalom, pozimi smucat, za zimske kam v tople kraje. Štukamo z otrokovimi pocitnicami. Teh 7 dni za otroka se razvlece na 14 dni ali tudi vec zato pravim da je najlazje poleti izkoristiti pocitnice. Mene ne muci nic, mi gremo kamor nam pase, ampak avgusta ko je najvecja vrocina in najvecja guzva pac ni idealno za kako italijo, grcijo, tudi hrvaska poka po sivih je pa vsaj blizu. Smo raje doma v bazenu, ko je najvecja vrocina in guzva.
Moja poanta je bila da zakaj nekdo ki nima otrok hodi v največji guzvi, vrocini in ko je najdražje na dolust? Mi ki imamo otroke smo nekako prisiljeni v to...


Ok, zdaj zveni bolj logično :) Sori.

Ampak tudi z otrokom lahko greš že 25.6 na dopust, takrat pač ni najvišja sezona, vse do 15.7. in do tarkat ponavadi še ni tako zelo velike gužve nikjer


Sezona je praktično že od 1.6. naprej... sploh zaradi sprememb vremena zadnja leta...

Večina hotelov itd. računajo polne cene tam od 15.6. naprej.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

stara mama ::

Lansko leto se je sezona začela šele sred avgusta ko so že bli skoraj vsi nazaj.
In polno joka po omrežjih, kako je blo v glavni sezoni slabo vreme, septembra smo se pa kuhali.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

Jaz sodim med tiste, ki raje vidimo, da je apartma samo z osnovno opremo in cenejši, kot da imam vse udobje doma in plačam veliko. Se mi zdi enostavno butasto plačati par 100 EUR na dan za nekaj, česar itak ne pogrešam več kot toliko. Tvja ne rabim, sploh pa ne na morju, ko smo praktično do večera na plaži. V vsaki normalni kuhinji si lahko skuhamo kosilo, nekih večhodnih menijev v vročini itak ne delamo, tako da tudi manjko pomivalnega stroja ni ovira. Poleti se tudi cunj ne porabi dosti, zakaj bi torej rabil pralni stroj? Če je treba na roke oprat majico ali dve v 14 dneh, pa to ne predstavlja težave. Tako da rabimo funkcionalno osnovno kuhinjo, klimo, kopalnico in postelje. Še za teraso mi je dokaj vseeno (večinoma je vsaj kakšen balkon na voljo), saj smo večinoma na plaži, zunaj, na morju. Edino postelje morajo biti pa res dobre, da se spodobno naspim in si odpočijem. Vedno nesemo s seboj set nožev, palični mešalnik, 2 ponvi (eno za palačinke), pa indukcijsko prenosno ploščo, ki jo imamo tudi za kampiranje, tako da tudi slabše opremljena kuhinja ni velik faktor.. Večinoma kuhamo sami (v 14 dneh gremo morda 1x, 2x na pico), v gostilne ne zahajamo niti na pijačo, tako da me draginja v lokalih sploh ne zadeva. S seboj hrane in pijače ne vlačimo, zadeve kupimo lokalno v trgovnah, tržnici. Tako se da še vedno dokaj ugodno preživeti letni dopust. V glavnem gremo na morje zaradi morja. Vse ostalo je dokaj nepomembno. Na hrvaško pa zato, ker je relativno blizu (dolga vožnja z otroki ni preveč prijetna), morje je solidno in zaradi enostavnega sporazumevanja.

feryz ::

Se pravi, se greš na dopust odrekat in garat?
OK, vsak ima svoje veselje.
««
63 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120764 (5855) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430503 (4134) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436294 (29116) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548574 (6292) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042323 (32367) ThinkPad

Več podobnih tem