» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
40 / 74
»»

delavec44 ::

Najlepše je pa doma :D

damirj79 ::

delavec44 je izjavil:


Ne razumeš. Isto povem svoje izkušnje kot ti tvoje. Avto ali letalo vse ima pluse in minuse in ni samo cena. Če zamudim let je to pač bolj komplicirano kot če z avtom stojim eno uro na AC.


To je edini res valid razlog proti letalu.

Utk je izjavil:


Jadransko.



Če si lahko prosim malo bolj konkreten, ker jaz npr v 2h urah pridem do Poreča ali pa do Jesolo in Caorle in je oboje jadranska brozga, sem pa vseeno raje v Jesolo kot v Poreču. Vse boljše je 4h+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Utk ::

Jaz na tiste 100 metrov široke peščene plaže ne bi šel za noben denar. Če bi mi plačali.
Mi hodimo, če že gremo za več kot kak dan, vsaj do Zadra, je pač 3 ure namesto 2, ampak na Krk, v Opatijo in tist konc smo pa tudi že na kavo skočili...

DamijanD ::

avto ima še eno prednost: če se kaj zalomi, se lahko "takoj" odpelješ domov, medtem ko z letalom tipično to ne gre.

damirj79 ::

Utk je izjavil:

Jaz na tiste 100 metrov široke peščene plaže ne bi šel za noben denar. Če bi mi plačali.
Mi hodimo, če že gremo za več kot kak dan, vsaj do Zadra, je pač 3 ure namesto 2, ampak na Krk, v Opatijo in tist konc smo pa tudi že na kavo skočili...


Do Zatona v Zadru imam, če je res dobr dan in planeti v ravni črti poravnani, 4.5h, bolj proti 5h, na slab zagužvan dan še ura več. Ni računice. V tem času sem na Ibizi, Malorci, Mikonosu, Rodosu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

c3p0 ::

Odvisno od tvoje lokacije. Če si blizu letališča, potem morda. Drugače pa recimo 2-3h vožnja do letališča s parkiranjem, pa 2h na letališču, 2h v zraku in potem iskanje javnega prevoza do mesta. Ali čakanje na rentacar in potem stres, da te ne nategnejo s kakšno prasko.

Slabe 4h vožnje koliko imam jaz do Zatona (če bi že tam bival, nisem pa daleč od tam ;), ni več tako dosti.

No, saj prakticiramo obe varianti, vsaka ima svoj čar, pa življenje ni dolgočasno.

damirj79 ::

Katero letališče in da leti na te destinacije ti je 2-3h stran?

WizzardOfOZ ::

Večinoma iz Zagreba ali Benetk, pa kak čarter ali v Istambul iz Ljubljane.
Do zagreba je manj kot 2 uri, do ljubljanskega še manj, do benetk pa malo dlje, ampak vseeno ne tako daleč.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

miha98 ::

energetik je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

V tej temi se dobro vidi, kdo ima majhne otroke in kdo ne :))
Točno tako. In potem predlagajo razne trajekte po 8h sedeti na stolu, pa avione na Ciper in podobno. Tamau še preden zavijemo na AC sprašuje, če smo že prišli in potem tečnari do konca. Da bi ga lovil po trajektu in letališčih se mi glih utrga. Za zdaj je Istra idealna. Otroc rabijo samo kos plaže, kanglico in mivko.


Ko sem jaz bil mali smo hodili na rajsko plažo - Lopar. >Rab GREEEEMO SLOVENIJAAAA

codeMonkey je izjavil:

Tablico v roke, pa je normalen :))

Ce temu lahko tako reces..


Včasih smo brali stripe. Jaka Racman ter Skopušnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

miha98 ::

Sparkxl je izjavil:

Dobro s 4 jaz tudi nebi šel na letalo. Ampak z 2 pa res ne vidim kje je problem.

Ampak ko tu bereš te umtovore, postane eno takoj jasno: janez ne pozna druge opcije dopusta kot avto+hrvatija, in vse drugo je živi horror. Čeprav niso probali, ampak vedo da je tako.


Niti ne. Jaz bi šel vsako leto na križarjenje , če bi mi finance to omogočale. Pa mi na žalost ne... Zato torej po mojem hrvatija...

Invictus je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Dobro s 4 jaz tudi nebi šel na letalo. Ampak z 2 pa res ne vidim kje je problem.

Ampak ko tu bereš te umtovore, postane eno takoj jasno: janez ne pozna druge opcije dopusta kot avto+hrvatija, in vse drugo je živi horror. Čeprav niso probali, ampak vedo da je tako.

A sedaj, ko greš pa ti z letalom na dopust, si pa kaj? Elon Musk?

Še zmeraj si zahojen Janez >:D.


Potem postaneš evropejski Janez...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

damirj79 ::

Katero križarjenje pa je dražje kot npr en teden v mobilni hiški?

miha98 ::

Vsako. Mi smo leta 11 mislm, da je bilo za 3 plus beba 3 k po tamalem. Pa tam smo še zapravili vsaj2,5 k ali 3... dvomim da zapraviš 6 k v mobilni hiški v 1 tednu...

redtech ::

Primerjaš Jesolo vs Poreč..., vse tvoje destinacije so kataloške, na Hrvaško greš v svoj drugi dom, v spomine iz otroštva, tako pristno domače je.

Ko punco na začetku pelješ na počitnice, pa izbereš kataloško destinacijo o kateri sanja, da nekaj novega odkrijeta in sanjata skupaj nekaj dni :)

c3p0 ::

damirj79 je izjavil:

Katero letališče in da leti na te destinacije ti je 2-3h stran?


Večinoma letim iz Dunaja, to mi je 3h. LJ je manj, a ne vidim atraktivnih letov. Parking na letališču je včasih bil zelo drag, ne vem kako je zdaj. Drugače kje drugje (ZG 1h) + shuttle do letališča tudi terja nekaj časa, zagotovo 2h vse skupaj. Pa nekaj rezerve za kak zastoj ali nesrečo moraš vedno vštet.

Proti temu, da se vsedeš v avto in odpelješ, drugega časovnega balasta pa praktično ni.

Invictus ::

damirj79 je izjavil:


Ok razumem, iščeš razloge proti. Malo me spominja na "imam problem za vsako tvojo rešitev".

Glej, letališča znajo biti prava loterija pred boardingom. Sem preveč letel, službeno, da bi lahko garantiral nek tekoč proces pred vkrcanjem.

Manjša letališča znajo biti malo boljša od večjih, na Brniku ni bilo panike, pa še tam si moral biti v ponedeljek zjutraj eno uro prej tam, ker drugače nisi prišel skozi varnostni pregled. Sicer krivda letališča, bi dali lahko kaj več folka ne rentgen, včasih so imeli 3, dostikrat je pa tudi folk nepripravljen na pregled. Pride na rentgen na vrsto in gleda ko tele v nova vrata. Še oblečen, telefon, laptop v torbi, čevlji, ki vedno piskajo, pasovi, ki piskajo, itn,... Pa sem folk videl na redni bazi... In takoj se podaljša čakanje... Sam sem imel za na letalo ene extra čevlje za katere sem vedel da ne bodo piskali.

Na velikih letališčih je še huje, sploh v Nemčiji, ko so zaposlili bolj staro in migrantsko populacijo. Kot bi te pregledoval nekdo, ki ima skupaj Downov sindrom in demenco...

sparklyslo je izjavil:


Če ne hodiš nikamor drugam kot v croatijo, lahko sicer trdis, da je to blizu in da tja relativno hitro prides z avtom, ampak trditi da je tam najlepše in najboljse pa pač ne moreš.

Kaj pa ji manjka?

Sem videl kar nekaj sveta, pa mi je hrvaško morje še vedno najbolj všeč... Tako za jadranje, kot ležeren dopust na plaži...

Dovolj všeč, da bi si dol kupil nepremičnino, in se preselil dol, vsaj v poletnih mesecih...

Sparkxl je izjavil:


Ne, vse to opravim v 1 uri. Wtf?

V eni uri se ti baba še ne spravi iz kopalnice >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

c3p0 ::

>> Dovolj všeč, da bi si dol kupil nepremičnino, in se preselil dol, vsaj v poletnih mesecih...

Kaj se čaka? Sicer si malo pozen, jaz sem ulovil zadnji vlak pred uvedbo EUR, zdaj so cene +30%.

>> Sem videl kar nekaj sveta, pa mi je hrvaško morje še vedno najbolj všeč... Tako za jadranje, kot ležeren dopust na plaži...

Poznam par Američanov, ki hodijo namensko jadrat na HR obalo, pravijo, da nikjer boljše. Kar pa seveda dviga cene.

redtech ::

Za počitniško hišico ali apartma počakaj na težave, ker bodo prej ali slej prišle...

Invictus ::

c3p0 je izjavil:


Kaj se čaka? Sicer si malo pozen, jaz sem ulovil zadnji vlak pred uvedbo EUR, zdaj so cene +30%.

Pač kupil bajto v Slo, namesto dol. Zamudil... Pa težko je dobiti kaj pametnega, mal sem še izbirčen. RAd bi imel dovolj parcele okoli bajte, da mi ni treba obvezno iti na plažo...

1x gledal parcelo z bajto na Visu, 120k, 15k m2 parcela z oljkami. Je hitro šla... 1 km stran od Stinive...

Gledam nekako od Zadra do Splita, brez otokov, pol pa zmanjka opcij...

Sicer po koroni bolje služim, če bo tale gig trajal še kako leto, bo pa dovolj cvenka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

damirj79 ::

miha98 je izjavil:

Vsako. Mi smo leta 11 mislm, da je bilo za 3 plus beba 3 k po tamalem. Pa tam smo še zapravili vsaj2,5 k ali 3... dvomim da zapraviš 6 k v mobilni hiški v 1 tednu...


Veliko križarjenj nudi znižano ceno za otroka, ali pa celo plačaš samo pristaniške takse. 2X odrasla + 1 otrok 60%, +1 skoraj zastonj že težko prideš na 6k€ oz. pa lahko tudi prideš, če se preseravaš. Ampak če se tu preeravaš, potem se daj pa še z dopusti po Hrvaškem, kjer res ni noben problem 1 teden mobilne hiške plačat 3k€+ pa nisi še nič pojedel. Lahko te pa doleti še podobno kot kolega, ki se je moral tuširat v skupnih tuših kampa in tja tudi hodit srat. Bljak. Izjema sicer, verjamem, da ni vedno tako. Le da bi za 3k€+ pričakoval da se kamp potrudi in uredi rešitev takoj.

damirj79 ::

Invictus je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Ok razumem, iščeš razloge proti. Malo me spominja na "imam problem za vsako tvojo rešitev".

Glej, letališča znajo biti prava loterija pred boardingom. Sem preveč letel, službeno, da bi lahko garantiral nek tekoč proces pred vkrcanjem.

Manjša letališča znajo biti malo boljša od večjih, na Brniku ni bilo panike, pa še tam si moral biti v ponedeljek zjutraj eno uro prej tam, ker drugače nisi prišel skozi varnostni pregled. Sicer krivda letališča, bi dali lahko kaj več folka ne rentgen, včasih so imeli 3, dostikrat je pa tudi folk nepripravljen na pregled. Pride na rentgen na vrsto in gleda ko tele v nova vrata. Še oblečen, telefon, laptop v torbi, čevlji, ki vedno piskajo, pasovi, ki piskajo, itn,... Pa sem folk videl na redni bazi... In takoj se podaljša čakanje... Sam sem imel za na letalo ene extra čevlje za katere sem vedel da ne bodo piskali.

Na velikih letališčih je še huje, sploh v Nemčiji, ko so zaposlili bolj staro in migrantsko populacijo. Kot bi te pregledoval nekdo, ki ima skupaj Downov sindrom in demenco...



Tudi jaz sem dal zelo veliko letališč skozi, verjetno celo več kot ti, vsaj glede na to, da sem obdelal vse kontinente razen antarktike. Ni potrebno delati znanosti iz letališč, vse je zelo simpl, ampak radi pa zakompliciramo, ker... kdo ve zakaj. Glee na število letov se mi je tudi meni že kdaj zgodila kaka komplikacija, ampak si mi je še večkrat zgodila kaka komplikacija na poti z avtom. Dejstvo, da je potovanje z letalo udobno in hitro in dostopno. Vsi stroški in € na kup pokažejo sliko, da dopustovanje na destinacijah dostopnih z letalom niso dražja od teh nam dostopnih z avtom, še več znajo biti celo cenejša, sploh naše EU destinacije vse tja do Kanarskih otokov.

McMallar ::

Precej letalisc tudi omogoca hitrejsi security. Recimo v Zenevi za 10 CHF dobis dostop do rezerviranih kontrol kjer si skozi precej hitreje. Namesto 45min v vrsti smo bili skozi v 10min. Amsterdam ima to celo zastonj, ampak moras izbrati casovni slot (1h) v katerem ti karta velja. V Benetkah sva se tudi samo sprehodila skozi speedy security...

V Zenevi sem ponavadi na letaliscu cca. 1h pred letom, nic prej. Se vedno sem imel veliko casa, pa je letalisce zelo prometno.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Invictus ::

damirj79 je izjavil:


Tudi jaz sem dal zelo veliko letališč skozi, verjetno celo več kot ti, vsaj glede na to, da sem obdelal vse kontinente razen antarktike. Ni potrebno delati znanosti iz letališč, vse je zelo simpl, ampak radi pa zakompliciramo, ker... kdo ve zakaj. Glee na število letov se mi je tudi meni že kdaj zgodila kaka komplikacija, ampak si mi je še večkrat zgodila kaka komplikacija na poti z avtom. Dejstvo, da je potovanje z letalo udobno in hitro in dostopno. Vsi stroški in € na kup pokažejo sliko, da dopustovanje na destinacijah dostopnih z letalom niso dražja od teh nam dostopnih z avtom, še več znajo biti celo cenejša, sploh naše EU destinacije vse tja do Kanarskih otokov.

Pač zagovarjaj svoje...

Potovanje z letalom udobno, kaj pa kadiš? Razen če si meter cvancig, mogoče, drugače je biti na letalu muka, z vsemi ostalimi potniki, natlačenim kot sardine, kjer uro, dve ne veš kam bi dal noge... Meni je pač neudobno...

Če ne znaš skrbeti za avto in vozit, verjamem, da ti je avto komplikacija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Meni se zdi, da eni kar na pamet oz pozabljajo... Sem se dosti vozil z letali, sicer vse izven EU. Vendar cas, ki ga porabis do letalisca in na letaliscu, pa potem se transferi do hotela... traja. Ko recem, da rabim do HR morja 3 ure voznje, je to to. Od doma do apartmaja/hotela/kempa.

Moje so pred kratkim sle v Grcijo. Let ob 13h iz Benetk. Z avtom od doma ob 6h (ce ji ne bi malo zatezil, bi sle ze ob 5h :lol: ). Potem pa ne vem kdaj so tocno prisle v hotel. V glavnem skoraj cel dan :lol:

Mato989 ::

Ja to se praviloma pozablja... ko rečemo da gremo z avtom na morje na Hrvaško povemo čas od doma do apartmaja/hotela/kempa... ko pa govorimo o letalih pa večina prikladno pozabi čas ko gre od doma in dejansko ko vrže potovalko dol na destinaciji... tisto je pol REALNI čas... in težko je za katerokoli destinacijo ta čas sub 4 ure...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

damirj79 ::

kixs je izjavil:

Meni se zdi, da eni kar na pamet oz pozabljajo... Sem se dosti vozil z letali, sicer vse izven EU. Vendar cas, ki ga porabis do letalisca in na letaliscu, pa potem se transferi do hotela... traja. Ko recem, da rabim do HR morja 3 ure voznje, je to to. Od doma do apartmaja/hotela/kempa.

Moje so pred kratkim sle v Grcijo. Let ob 13h iz Benetk. Z avtom od doma ob 6h (ce ji ne bi malo zatezil, bi sle ze ob 5h :lol: ). Potem pa ne vem kdaj so tocno prisle v hotel. V glavnem skoraj cel dan :lol:


Pozabljaš, da tudi na HR ne prideš ravno povsod v 3h, moogče do krka, potem pa še kaka urca cijazenja po krku da prideš do Malinske recimo. Koliko rabimo do Sardinije, Ibize, Malorce, Mikonosa sem ti pa tudi napisal, in to ves celoten itinerarij od doma do cilja. Hint, ne potrebuješ za to celega dneva.

damirj79 ::

Invictus je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Tudi jaz sem dal zelo veliko letališč skozi, verjetno celo več kot ti, vsaj glede na to, da sem obdelal vse kontinente razen antarktike. Ni potrebno delati znanosti iz letališč, vse je zelo simpl, ampak radi pa zakompliciramo, ker... kdo ve zakaj. Glee na število letov se mi je tudi meni že kdaj zgodila kaka komplikacija, ampak si mi je še večkrat zgodila kaka komplikacija na poti z avtom. Dejstvo, da je potovanje z letalo udobno in hitro in dostopno. Vsi stroški in € na kup pokažejo sliko, da dopustovanje na destinacijah dostopnih z letalom niso dražja od teh nam dostopnih z avtom, še več znajo biti celo cenejša, sploh naše EU destinacije vse tja do Kanarskih otokov.

Pač zagovarjaj svoje...

Potovanje z letalom udobno, kaj pa kadiš? Razen če si meter cvancig, mogoče, drugače je biti na letalu muka, z vsemi ostalimi potniki, natlačenim kot sardine, kjer uro, dve ne veš kam bi dal noge... Meni je pač neudobno...

Če ne znaš skrbeti za avto in vozit, verjamem, da ti je avto komplikacija...


Pa meni je recimo sedež an letalu kar OK, pa nisem ne suh, ne majhen, niti nisem debel ku prasc in niti ne visok 2m10. Ampak nisem mislil samo na udobje sedenja. Na letalu mi dejansko ni treba nič šudirat, saj me na cilj prelje drugi. Ni to tako, kot z avtom, kjer se ti kot šofer pač moraš posvečat vožnji, saj se tudi med vožnjo lahko zgodi kaj nepredvidljivega, nesreča, gužva, postanki ipd... kar sicer nimač isto nič veze s skrbjo za avto, kot to tu ti razlagaš.

c3p0 ::

Invictus je izjavil:


Gledam nekako od Zadra do Splita, brez otokov, pol pa zmanjka opcij...

Sicer po koroni bolje služim, če bo tale gig trajal še kako leto, bo pa dovolj cvenka...


Otoki so OK, tisti z mostovi, pa po možnosti vodovodom.

Invictus ::

V Dalmaciji ni veliko mostov...

Mogoče je tudi opcijo Pašman, ko naredijo most pri Tkonu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

codeMonkey ::

Mi imamo v blizini Pule koncno vse. Lani smo dobili optiko, nekaj let nazaj kanalizacijo. Pocasi jim gre dol. Kaj sele otoki. Ne vem ce bom jaz docakal, verjetno moji otroci, da na SZ delu Vira naredijo vodovod in ostalo, ker tam je pa foter kupil super parcelo s pogledom direktno proti obali, 200 m od morja, ob borovcih in se zahodna stran, ko direktno gledas kako se sonce potopi. Stoji ze tako slabih 30 let.

Ocitno se le premika: https://zadarskitjednik.hr/zupanija-zad...

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

damirj79 je izjavil:

Dejstvo, da je potovanje z letalo udobno ...


Če si majhne rasti ali pa če potuješ v prvem razredu. Drugače je muka, ker nimaš nog kam dati.

codeMonkey je izjavil:

tam je pa foter kupil super parcelo s pogledom direktno proti obali, 200 m od morja, ob borovcih in se zahodna stran, ko direktno gledas kako se sonce potopi. Stoji ze tako slabih 30 let.


Predaleč od obale, ko boste tam začeli kaj delat, bodo pred vašo parcelo postavili blok, ki ti bo ta pogled zakril. (jaz sem iz terase lahko zjutraj gledal, kako izza velebita "vstaja" sonce, pa sem samo 100m od obale. No vseeno so vmes uspeli postaviti blok, ki je sedaj 50m od obale. Jim je pa uspelo postaviti tudi blok celih 15m od obale in ga prodat tujcem (ko bodo kake inšpekcije hodile, pa ko bo treba pas zraven morja spucat, bodo pa podiral, čeprav je vse uradno narejeno)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Predaleč od obale, ko boste tam začeli kaj delat, bodo pred vašo parcelo postavili blok, ki ti bo ta pogled zakril. (jaz sem iz terase lahko zjutraj gledal, kako izza velebita "vstaja" sonce, pa sem samo 100m od obale. No vseeno so vmes uspeli postaviti blok, ki je sedaj 50m od obale. Jim je pa uspelo postaviti tudi blok celih 15m od obale in ga prodat tujcem (ko bodo kake inšpekcije hodile, pa ko bo treba pas zraven morja spucat, bodo pa podiral, čeprav je vse uradno narejeno)


Na sreco se teren dviguje, sicer pa cisto mozno. So pa tudi sorodniki direktno pred nami, pa bomo videli. Naceloma bi sli v projekt skupaj.

c3p0 ::

codeMonkey je izjavil:

Mi imamo v blizini Pule koncno vse. Lani smo dobili optiko, nekaj let nazaj kanalizacijo. Pocasi jim gre dol. Kaj sele otoki. Ne vem ce bom jaz docakal, verjetno moji otroci, da na SZ delu Vira naredijo vodovod in ostalo, ker tam je pa foter kupil super parcelo s pogledom direktno proti obali, 200 m od morja, ob borovcih in se zahodna stran, ko direktno gledas kako se sonce potopi. Stoji ze tako slabih 30 let.

Ocitno se le premika: https://zadarskitjednik.hr/zupanija-zad...


Gradijo na Viru, a počasi, lagano, so komaj na začetku. Do SZ še bo pa trajalo...

energetik ::

damirj79 je izjavil:

kixs je izjavil:

Meni se zdi, da eni kar na pamet oz pozabljajo... Sem se dosti vozil z letali, sicer vse izven EU. Vendar cas, ki ga porabis do letalisca in na letaliscu, pa potem se transferi do hotela... traja. Ko recem, da rabim do HR morja 3 ure voznje, je to to. Od doma do apartmaja/hotela/kempa.

Moje so pred kratkim sle v Grcijo. Let ob 13h iz Benetk. Z avtom od doma ob 6h (ce ji ne bi malo zatezil, bi sle ze ob 5h :lol: ). Potem pa ne vem kdaj so tocno prisle v hotel. V glavnem skoraj cel dan :lol:


Pozabljaš, da tudi na HR ne prideš ravno povsod v 3h, moogče do krka, potem pa še kaka urca cijazenja po krku da prideš do Malinske recimo. Koliko rabimo do Sardinije, Ibize, Malorce, Mikonosa sem ti pa tudi napisal, in to ves celoten itinerarij od doma do cilja. Hint, ne potrebuješ za to celega dneva.
Ti pa pozabljaš, da v Istro (npr. Umag, Novigrad) prideš lahko tudi pod 1:30. Sploh če imaš tam vikendico in se lahko pripelješ točno kadar se ti zazdi, torej greš lahko ko je AC povsem prazna. Medtem ko se ti ravno vkrcavaš na avion po temeljitem tipanju in kontroli osebnih predmetov, jaz že srkam pivo in namakam noge v morje.
S tem da je bil edini napor vržt prtljago iz bajte v avto 2 metra stran, in na destinaciji enako.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

WizzardOfOZ je izjavil:

No vseeno so vmes uspeli postaviti blok, ki je sedaj 50m od obale. Jim je pa uspelo postaviti tudi blok celih 15m od obale in ga prodat tujcem (ko bodo kake inšpekcije hodile, pa ko bo treba pas zraven morja spucat, bodo pa podiral, čeprav je vse uradno narejeno)


Ce kaj, pa Hrckom zamerim to neurejenost. Naj dvigujejo cene, tam bo ze trg pokazal kje so, ampak mutna posla pa bodo vedno ocitno. Sosedu hocejo razdeliti parcelo na pol, da bi prisli do notranjih zemljisc, ki so trenutno polja. Niti ne ob robu. To ocitno moti lokalca zraven :) Obvescen je bil pa preko oglasne deske nekje na UE. On pa iz Nemcije. Pa se zdaj ukvarja s tem. Itd...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jim je pa uspelo postaviti tudi blok celih 15m od obale in ga prodat tujcem (ko bodo kake inšpekcije hodile, pa ko bo treba pas zraven morja spucat, bodo pa podiral, čeprav je vse uradno narejeno)

Najbrž brez uporabnega dovoljenja, dogaja se pa, da ko je nekaj prodano, pride inšpekcija in odredi rušenje...

Preprosto čakajo da nekaj pride na radar...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

damirj79 ::

energetik je izjavil:

damirj79 je izjavil:

kixs je izjavil:

Meni se zdi, da eni kar na pamet oz pozabljajo... Sem se dosti vozil z letali, sicer vse izven EU. Vendar cas, ki ga porabis do letalisca in na letaliscu, pa potem se transferi do hotela... traja. Ko recem, da rabim do HR morja 3 ure voznje, je to to. Od doma do apartmaja/hotela/kempa.

Moje so pred kratkim sle v Grcijo. Let ob 13h iz Benetk. Z avtom od doma ob 6h (ce ji ne bi malo zatezil, bi sle ze ob 5h :lol: ). Potem pa ne vem kdaj so tocno prisle v hotel. V glavnem skoraj cel dan :lol:


Pozabljaš, da tudi na HR ne prideš ravno povsod v 3h, moogče do krka, potem pa še kaka urca cijazenja po krku da prideš do Malinske recimo. Koliko rabimo do Sardinije, Ibize, Malorce, Mikonosa sem ti pa tudi napisal, in to ves celoten itinerarij od doma do cilja. Hint, ne potrebuješ za to celega dneva.
Ti pa pozabljaš, da v Istro (npr. Umag, Novigrad) prideš lahko tudi pod 1:30. Sploh če imaš tam vikendico in se lahko pripelješ točno kadar se ti zazdi, torej greš lahko ko je AC povsem prazna. Medtem ko se ti ravno vkrcavaš na avion po temeljitem tipanju in kontroli osebnih predmetov, jaz že srkam pivo in namakam noge v morje.
S tem da je bil edini napor vržt prtljago iz bajte v avto 2 metra stran, in na destinaciji enako.


Ti pa pozabljaš še nekaj čisto drugega. 25min rabim, da pridem v Devin, Sistjano ali Marino Julio (pobrskej po google maps kje to je, da se ti bo vsaj sanjalo) in isto lahko namočim rit v morje. Do Poreča imam dve uri. V Poreču ni nič bistveno boljše morje, kot v Sistjani.

Invictus ::

codeMonkey je izjavil:


Ce kaj, pa Hrckom zamerim to neurejenost. Naj dvigujejo cene, tam bo ze trg pokazal kje so, ampak mutna posla pa bodo vedno ocitno. Sosedu hocejo razdeliti parcelo na pol, da bi prisli do notranjih zemljisc, ki so trenutno polja. Niti ne ob robu. To ocitno moti lokalca zraven :) Obvescen je bil pa preko oglasne deske nekje na UE. On pa iz Nemcije. Pa se zdaj ukvarja s tem. Itd...

Tega ne bom nikoli razumel, btw. tudi pri nas zadeva tako funkcionira, da se občina odloči in brez tvojega soglasja spremeni namembnost zemljišča, ga razdeli, kakor paše trenutnemu županu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Točno tako.
In, baje, samo Hrvati dvigujejo cene.

V jblani je kofe še zmeraj po 120 sit. Ampak samo tista gošča, ki jo kelnarca strese v kanto, potem ko kofe skuha.
V nedeljo šok terapija za naše, zame niti ne. 2 koščka tortice, 2 koščka nečesa kar naj bi bilo sufle, ena limonada v vrčku in kava z mlekom, 42.50 evra.
Našim je šlo kar na jok, pa čeprav je šlo iz mojega konta. Meni se gladko j..., kaj pa hodimo po oštarijah.

Invictus ::

Že zdavnaj je folk govoril kako je pir v Grčiji 8 EUR, ko je bil na Hrvaškem še 2.

Pa niso jamrali, so bili v Grčiji. Zdaj je lepo 4 EUR...

Mene draginja v lokalih zunaj ne moti. Sam trgovine imajo pa navite cene, pa tudi izven sezone...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delavec44 ::

feryz je izjavil:

Točno tako.
In, baje, samo Hrvati dvigujejo cene.

V jblani je kofe še zmeraj po 120 sit. Ampak samo tista gošča, ki jo kelnarca strese v kanto, potem ko kofe skuha.
V nedeljo šok terapija za naše, zame niti ne. 2 koščka tortice, 2 koščka nečesa kar naj bi bilo sufle, ena limonada v vrčku in kava z mlekom, 42.50 evra.
Našim je šlo kar na jok, pa čeprav je šlo iz mojega konta. Meni se gladko j..., kaj pa hodimo po oštarijah.


Samo to je pa čudno, da pri velikih zadevah kot je recimo SE gledaš na vsak evro in delaš v lastni režiji, potem pa v kafičih mečeš denar skozi okno. Moja recimo peče domače torte ;)

gruntfürmich ::

delavec44 je izjavil:

feryz je izjavil:

Točno tako.
In, baje, samo Hrvati dvigujejo cene.

V jblani je kofe še zmeraj po 120 sit. Ampak samo tista gošča, ki jo kelnarca strese v kanto, potem ko kofe skuha.
V nedeljo šok terapija za naše, zame niti ne. 2 koščka tortice, 2 koščka nečesa kar naj bi bilo sufle, ena limonada v vrčku in kava z mlekom, 42.50 evra.
Našim je šlo kar na jok, pa čeprav je šlo iz mojega konta. Meni se gladko j..., kaj pa hodimo po oštarijah.


Samo to je pa čudno, da pri velikih zadevah kot je recimo SE gledaš na vsak evro in delaš v lastni režiji, potem pa v kafičih mečeš denar skozi okno. Moja recimo peče domače torte ;)

še bolj čudno pa je to, da ima v lasti ultra uspešno firmo z bajnimi plačami, potem pa jok domačih zaradi 42,5€??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ginekk ::

damirj79 je izjavil:


Ti pa pozabljaš še nekaj čisto drugega. 25min rabim, da pridem v Devin, Sistjano ali Marino Julio (pobrskej po google maps kje to je, da se ti bo vsaj sanjalo) in isto lahko namočim rit v morje. Do Poreča imam dve uri. V Poreču ni nič bistveno boljše morje, kot v Sistjani.


O si ti car, k poznaš Italijo mal čez mejo. :)

V Italiji je shit od shita jadranska obala, kilometri mivke, nobenga zalivčka in otočka, čisto nasprotje od Hrvaške.
Jadransko morje na Hrvaški strani je ena lepših obal na svetu, dejansko smo priviligirani da smo tako blizu.

in še vedno trdim da je delusional primerjava odit nekam z avtom ali pa z letalom, v avto zmečem stvari dvakrat ven in dvakrat noter v obe smeri. V primeru letališča, jih zmečem ven in not vsakič ko menjam vrsto transporta.

Plus ves čas dodaten čas čakanja ipd, zato da si na koncu po možnosti v nekem betonskem resortu.

gruntfürmich ::

Invictus je izjavil:

codeMonkey je izjavil:


Ce kaj, pa Hrckom zamerim to neurejenost. Naj dvigujejo cene, tam bo ze trg pokazal kje so, ampak mutna posla pa bodo vedno ocitno. Sosedu hocejo razdeliti parcelo na pol, da bi prisli do notranjih zemljisc, ki so trenutno polja. Niti ne ob robu. To ocitno moti lokalca zraven :) Obvescen je bil pa preko oglasne deske nekje na UE. On pa iz Nemcije. Pa se zdaj ukvarja s tem. Itd...

Tega ne bom nikoli razumel, btw. tudi pri nas zadeva tako funkcionira, da se občina odloči in brez tvojega soglasja spremeni namembnost zemljišča, ga razdeli, kakor paše trenutnemu županu...

morda zato, da lahko država normalno funkcionira?
hrvati razseljeni po celem svetu, parcele na 1/1000 lastništva razdeljene, potem pa se bo projekt za obče dobro 10000 ljudi ustavil ker ima prapravnuk, ki niti ne ve kje je hrvaška, neko lastništo vknjiženo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

codeMonkey ::

gruntfürmich je izjavil:

Invictus je izjavil:

codeMonkey je izjavil:


Ce kaj, pa Hrckom zamerim to neurejenost. Naj dvigujejo cene, tam bo ze trg pokazal kje so, ampak mutna posla pa bodo vedno ocitno. Sosedu hocejo razdeliti parcelo na pol, da bi prisli do notranjih zemljisc, ki so trenutno polja. Niti ne ob robu. To ocitno moti lokalca zraven :) Obvescen je bil pa preko oglasne deske nekje na UE. On pa iz Nemcije. Pa se zdaj ukvarja s tem. Itd...

Tega ne bom nikoli razumel, btw. tudi pri nas zadeva tako funkcionira, da se občina odloči in brez tvojega soglasja spremeni namembnost zemljišča, ga razdeli, kakor paše trenutnemu županu...

morda zato, da lahko država normalno funkcionira?
hrvati razseljeni po celem svetu, parcele na 1/1000 lastništva razdeljene, potem pa se bo projekt za obče dobro 10000 ljudi ustavil ker ima prapravnuk, ki niti ne ve kje je hrvaška, neko lastništo vknjiženo?


V tem konkretnem primeru so imeli domacini skozi svoja dvorisca dostop do obdelovalnih povrsin, katerih pa pocasi nihce vec ne obdeluje. Bi pa jih bilo super prodati kot zazidljive zdaj. In ker je treba planirati ceste, jih je najlazje potegniti cez parcele tujcev.

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

ginekk je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Ti pa pozabljaš še nekaj čisto drugega. 25min rabim, da pridem v Devin, Sistjano ali Marino Julio (pobrskej po google maps kje to je, da se ti bo vsaj sanjalo) in isto lahko namočim rit v morje. Do Poreča imam dve uri. V Poreču ni nič bistveno boljše morje, kot v Sistjani.


O si ti car, k poznaš Italijo mal čez mejo. :)

V Italiji je shit od shita jadranska obala, kilometri mivke, nobenga zalivčka in otočka, čisto nasprotje od Hrvaške.
Jadransko morje na Hrvaški strani je ena lepših obal na svetu, dejansko smo priviligirani da smo tako blizu.

in še vedno trdim da je delusional primerjava odit nekam z avtom ali pa z letalom, v avto zmečem stvari dvakrat ven in dvakrat noter v obe smeri. V primeru letališča, jih zmečem ven in not vsakič ko menjam vrsto transporta.

Plus ves čas dodaten čas čakanja ipd, zato da si na koncu po možnosti v nekem betonskem resortu.


Ti znaš brat?

Ti ponovim, blj počasi tokrat. Razlike v morju med Porečom, Umagom, Novigradom, Sistjano, itd ni nobene. Ne govori o rečeš ki jih ne poznaš. Zdaj zakaj bi se dve uri vozil v Poreč, da bi tam dal rit v morje, namesto 25min do Sistjane, je čez moje sposobnosti. Razloži ti meni prosim, po kmečko. Če grem na morje, grem nekam, kjer je lepo. In to pač ni HR obala, razen južna dalmacija. Do tja je pa daleč in grem zato raje z letalom še bolj daleč, a časovno enako. Ne razumem, kaj tu sedaj tlačiš betonski resort zraven? Si hotel povedati, da v Poreču je betonska plaža?

PS: ITA obala ima tudi zelo plaže. To da jih ne poznaš, ni izgovor, si samo še eden tistih, ki pozna samo HR in drugega nič.

Sparkxl ::

"Betonski resort" je za hrvaške specialiste vse, kar ni hrvaška.

Ampak se spet vidi klasika...hrčke najbolj zagreto zagovarjajo tisti, ki še drugje niso bili. Ampak vedo, da je pri hrčkih najlepše, najboljše in najcenejše.

Jaz k njim ne hodim samo iz enega preprostega razloga: ker sem vse že 20x videl in rad vidim kaj novega. Simple as that. Aja pa predragi so seveda. Lani sem gledal hotel za 1 teden okolica zadra. Pod 3kEUR lahko samo sanjaš. Ne, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

ginekk ::

damirj79 je izjavil:

ginekk je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Ti pa pozabljaš še nekaj čisto drugega. 25min rabim, da pridem v Devin, Sistjano ali Marino Julio (pobrskej po google maps kje to je, da se ti bo vsaj sanjalo) in isto lahko namočim rit v morje. Do Poreča imam dve uri. V Poreču ni nič bistveno boljše morje, kot v Sistjani.


O si ti car, k poznaš Italijo mal čez mejo. :)

V Italiji je shit od shita jadranska obala, kilometri mivke, nobenga zalivčka in otočka, čisto nasprotje od Hrvaške.
Jadransko morje na Hrvaški strani je ena lepših obal na svetu, dejansko smo priviligirani da smo tako blizu.

in še vedno trdim da je delusional primerjava odit nekam z avtom ali pa z letalom, v avto zmečem stvari dvakrat ven in dvakrat noter v obe smeri. V primeru letališča, jih zmečem ven in not vsakič ko menjam vrsto transporta.

Plus ves čas dodaten čas čakanja ipd, zato da si na koncu po možnosti v nekem betonskem resortu.


Ti znaš brat?

Ti ponovim, blj počasi tokrat. Razlike v morju med Porečom, Umagom, Novigradom, Sistjano, itd ni nobene. Ne govori o rečeš ki jih ne poznaš. Zdaj zakaj bi se dve uri vozil v Poreč, da bi tam dal rit v morje, namesto 25min do Sistjane, je čez moje sposobnosti. Razloži ti meni prosim, po kmečko. Če grem na morje, grem nekam, kjer je lepo. In to pač ni HR obala, razen južna dalmacija. Do tja je pa daleč in grem zato raje z letalom še bolj daleč, a časovno enako. Ne razumem, kaj tu sedaj tlačiš betonski resort zraven? Si hotel povedati, da v Poreču je betonska plaža?

PS: ITA obala ima tudi zelo plaže. To da jih ne poznaš, ni izgovor, si samo še eden tistih, ki pozna samo HR in drugega nič.


:) Lol. Upam, da si res ponovil in pisal tole zgoraj bolj počasi - črko po črko, jaz pa sem žač prebral kar z isto hitrostjo.

Seveda je ogromna razlika med obalo v Istri in italijansko obalo, sem jo izpostavil, zdaj bi tebi lahko priporočil google maps.

Betonski resort je tisto, kamor vozijo čarterski leti v Turčijo, Egipt, na Kanarske otoke, v severnoafriške države, konec koncev tudi na Sejšelih. Grčijo in Albanijo bi izvzel, tam se najdejo super lokacije in tudi morje je krasno.

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

"Betonski resort" je za hrvaške specialiste vse, kar ni hrvaška.

Ampak se spet vidi klasika...hrčke najbolj zagreto zagovarjajo tisti, ki še drugje niso bili. Ampak vedo, da je pri hrčkih najlepše, najboljše in najcenejše.

Jaz k njim ne hodim samo iz enega preprostega razloga: ker sem vse že 20x videl in rad vidim kaj novega. Simple as that. Aja pa predragi so seveda. Lani sem gledal hotel za 1 teden okolica zadra. Pod 3kEUR lahko samo sanjaš. Ne, hvala.
Ločiti moraš dopust in potovanje. Zame to ni ista stvar. Na potovanje grem, ko hočem nekaj novega videti. Od potovanja se moram potem doma še spočiti. Dopust pa je zame to, da je treba čim manj misliti, se čim manj naprezati in priti domov spočit. Idealka npr. kup knjig + ležalnik v globoki senci pod borovcem zraven morja, da se vsake toliko vržeš not.
In zame so letališča in letala, iskanje prevozov, rentacar ipd enormen stres. Tako pač je, sem ziheraš, pesimist in komplikator.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Če jaz grem na npr. ciper za 10 dni, je to dopust, ne potovanje. Ampak ja, smo si različni. Meni taka pot niti slučajno ni stres. Oz. nič kaj večji stres od avta do dalmacije.

delavec44 ::

damirj79 je izjavil:

ginekk je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Ti pa pozabljaš še nekaj čisto drugega. 25min rabim, da pridem v Devin, Sistjano ali Marino Julio (pobrskej po google maps kje to je, da se ti bo vsaj sanjalo) in isto lahko namočim rit v morje. Do Poreča imam dve uri. V Poreču ni nič bistveno boljše morje, kot v Sistjani.


O si ti car, k poznaš Italijo mal čez mejo. :)

V Italiji je shit od shita jadranska obala, kilometri mivke, nobenga zalivčka in otočka, čisto nasprotje od Hrvaške.
Jadransko morje na Hrvaški strani je ena lepših obal na svetu, dejansko smo priviligirani da smo tako blizu.

in še vedno trdim da je delusional primerjava odit nekam z avtom ali pa z letalom, v avto zmečem stvari dvakrat ven in dvakrat noter v obe smeri. V primeru letališča, jih zmečem ven in not vsakič ko menjam vrsto transporta.

Plus ves čas dodaten čas čakanja ipd, zato da si na koncu po možnosti v nekem betonskem resortu.


Ti znaš brat?

Ti ponovim, blj počasi tokrat. Razlike v morju med Porečom, Umagom, Novigradom, Sistjano, itd ni nobene. Ne govori o rečeš ki jih ne poznaš. Zdaj zakaj bi se dve uri vozil v Poreč, da bi tam dal rit v morje, namesto 25min do Sistjane, je čez moje sposobnosti. Razloži ti meni prosim, po kmečko. Če grem na morje, grem nekam, kjer je lepo. In to pač ni HR obala, razen južna dalmacija. Do tja je pa daleč in grem zato raje z letalom še bolj daleč, a časovno enako. Ne razumem, kaj tu sedaj tlačiš betonski resort zraven? Si hotel povedati, da v Poreču je betonska plaža?

PS: ITA obala ima tudi zelo plaže. To da jih ne poznaš, ni izgovor, si samo še eden tistih, ki pozna samo HR in drugega nič.


Meni samo ni jasno zakaj avgusta Italijani rinejo čez slo v Rogaško in HR, če je pri njih taka lepa obala.
««
40 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120786 (5877) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430543 (4174) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436482 (29304) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548597 (6315) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042369 (32413) ThinkPad

Več podobnih tem