» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
14 / 74
»»

Utk ::

Aha. Ana Roš je tam zarad Kobaridčanov. Pa kupi kmečkih turizmov tudi. Očitno ste res loaded...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

a hrana od ane roš je pa kaj posebnega? to se lih tok naješ, da moraš potem v gorici en cel meni pa še en burger zraven pojest, da zdrži do ljubljane.
pa nič nebi rekel, ko bi bilo vsaj okusno. pa sej ostali znani kuharji na žalost niso nič boljši.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Gagatronix ::

V restavracije visjega ranga se gre zaradi celotne kulinaricne izkusnje. Ce hoces poceni naziranje gres v delavsko menzo.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Aha. Ana Roš je tam zarad Kobaridčanov. Pa kupi kmečkih turizmov tudi. Očitno ste res loaded...

Ana Roš je v Kobaridu? Svašta se naučimo na tem forumu, res. Naj uganem da tebe niti blizu ni? Da bi mogoče videl da tam ni italijanskih tablic parkiranih. Pa da bližnji casinò sameva. Pa da, recimo, so italijanske restavracije z michelinovo zvezdico v relativni bližini _občutno_ cenejše (predjed, glavna jed, sladica + buteljka in kava za slabih 50EUR po osebi)? Ja? Italijani niso tolk glupi kot si nekateri predstavljate. So postali prekleto preračunljiv.

Pod črto, v Kobaridu ne vidiš toliko italijanskih tablic kot 20 let nazaj. Niti desetino tega ne.

*edit* Valter je dober znanec in proizvaja eno najboljših piv kar sem jih imela čast poizkusiti. Feo Amfora. Absolutno nove dimenzije odpira. Ni poceni ampak če le ima kdo šanso to probat...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Utk ::

Ni v Kobaridu? 3 km iz Kobarida je? Si lahko še bolj pretegnena? Potem ni tam niti zarad Italijanov, niti zarad Kobaridčanov, ampak zarad treh hiš okoli...
Mater si pametna.

Pod črto, v Kobaridu ne vidiš toliko italijanskih tablic kot 20 let nazaj. Niti desetino tega ne.

Poskusite še malo dvignit cene. Če ne gre za 20 evrov, bo šlo pa za 40.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Ni v Kobaridu? 3 km iz Kobarida je? Si lahko še bolj pretegnena? Potem ni tam niti zarad Italijanov, niti zarad Kobaridčanov, ampak zarad treh hiš okoli...
Mater si pametna.

Dej ne bit preveč brihten ker jo poznam. Pa vem kaka je situacija. Ne, ni tam zaradi Italijanov ker tudi oni si ne morejo privoščit tega kar ponuja, vsaj ne v obsegu ki si ga ti predstavljaš. Tja hodijo naši severni sosedi. V bistvu je slovenskih tablic parkiranih pred hišo Franko bistveno več kot italijanskih. Ti naredim fotko enega sobotnega večera?

Aja pa ne mene zraven mešat. S kobaridom niamam nič. Ne meni govorit naj dvignem cene.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

ZveeZ ::

Italjani znajo glasovati z denarnico.
Sorodnik iz Milana pravi, da take cene kave, kot jo imamo pri nas, si dol privoscijo le boljsi lokali. Manjsi, ce ne spustijo ceno pod 1€ za espresso, nimajo prometa.

Jaz bi rekel, da je pri nas na vseh podrocjih premalo konkurence in se zato cene dvigujejo, mi pa to požremo.

Pithlit ::

ZveeZ je izjavil:

Italjani znajo glasovati z denarnico.
Sorodnik iz Milana pravi, da take cene kave, kot jo imamo pri nas, si dol privoscijo le boljsi lokali. Manjsi, ce ne spustijo ceno pod 1€ za espresso, nimajo prometa.

Jaz bi rekel, da je pri nas na vseh podrocjih premalo konkurence in se zato cene dvigujejo, mi pa to požremo.

Sej to. V centru Milana (cca 200m od železniške) sem dala 1,5€ za kapučino.
V Benetkah 1,1€ za espresso, 3€ za aperol špric.

Hrvaška je draga? Dejmo se mal po Sloveniji sprehodit... 1,3€ za espresso je pri nas že normalno. 1,6€ za kapučino...
Life is as complicated as we make it...

jb_j ::

gruntfürmich je izjavil:

jb_j je izjavil:

čeprav je poceni, (ali za neke, sedaj ful drago)
je še vedno pristna izkušnja, da se tam lahko z vsemi pogovarjaš Hrvaško, ali po "domače" kolikor te razumejo

tega nimaš v Grčiji, Španiji ali v Egiptu
(čeprav bi lahko tam, prišparal 20% ali 30%)

:)):))
in s kom se moraš tako na veliko pogovarjati? še eden tistih slovenčkov, ki se ima toliko za pogovarjat z lokalci, a drugega tujega jezika pa ne zna, zato mu je neprijetno iti kamorkoli drugam kot na hrvatijo...

medtem ko pa hrvati, po celem dnevu dela s tečnimi slovenci ki ne poščajo napitnin, ki bi se kar nekaj pogovarjali, uživajo v pogovoru s takšnimi slovenčki...:)):)):))

zares mi je fascinanten pa slovenski pogled na svet; oziroma na hrvatijo, ker tam se povprečni slovenski svet konča.


meni so pa zanimivi Slovenčki, ki morajo uporabljati Tuje Nicke,
(in se imajo za veliko bolj pomembne, ker živijo v Avstriji)

in je vsaka njihova beseda, nadstandard, za vse Slovence,

ko se obenem odrekajo (od kje prihajajo)
in od kje so prišli do visokih položajev

in so sedaj veliko bolj pametni (če imajo Avstrijski/Nemški nickname)
in pljuvajo po vseh Slovencih oz. Slovenčkih
(kot jih imenuje ta človek)

jb_j je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

jb_j je izjavil:

čeprav je poceni, (ali za neke, sedaj ful drago)
je še vedno pristna izkušnja, da se tam lahko z vsemi pogovarjaš Hrvaško, ali po "domače" kolikor te razumejo

tega nimaš v Grčiji, Španiji ali v Egiptu
(čeprav bi lahko tam, prišparal 20% ali 30%)

:)):))
in s kom se moraš tako na veliko pogovarjati? še eden tistih slovenčkov, ki se ima toliko za pogovarjat z lokalci, a drugega tujega jezika pa ne zna, zato mu je neprijetno iti kamorkoli drugam kot na hrvatijo...

medtem ko pa hrvati, po celem dnevu dela s tečnimi slovenci ki ne poščajo napitnin, ki bi se kar nekaj pogovarjali, uživajo v pogovoru s takšnimi slovenčki...:)):)):))

zares mi je fascinanten pa slovenski pogled na svet; oziroma na hrvatijo, ker tam se povprečni slovenski svet konča.


meni so pa zanimivi Slovenčki, ki morajo uporabljati Tuje Nicke,
(in se imajo za veliko bolj pomembne, ker živijo v Avstriji)

in je vsaka njihova beseda, nadstandard, za vse Slovence,

ko se obenem odrekajo (od kje prihajajo)
in od kje so prišli do visokih položajev

in so sedaj veliko bolj pametni (če imajo Avstrijski/Nemški nickname)
in pljuvajo po vseh Slovencih oz. Slovenčkih
(kot jih imenuje ta človek)



na balkanu ti lahko kdo reče, Brate Slovenac
(če te imajo radi)

v tujini ti tega nihče ne bo rekel
(če pa bi, to nekako ne bi veliko pomenilo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

in še enkrat, Hrvatje bi lahko imeli zelo visoke Cene,

ampak za vse državljane bivše Juge, 50% popusta
(bratstvo jedinstvo bivšeg Naroda)


to ni Diskriminatorna Politika,
tudi Bivši Zaposleni v podjetjih
(so upravičeni do popusta, ko nakupujejo izdelke, v bivšem podjetju, kjer so bili zaposleni nekoč)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Utk ::

Pa da bližnji casin? sameva.

Če so ga zgradili tam zarad Avstrijcev in Kobaridčanov, ni čudno.
Jaz bi vseeno reku, da zarad Italijanov, ampak to sem samo jaz...da požrešnost ne pozna meja, je pa drug problem.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Pa da bližnji casin? sameva.
No
Če so ga zgradili tam zarad Avstrijcev in Kobaridčanov, ni čudno.
Jaz bi vseeno reku, da zarad Italijanov, ampak to sem samo jaz...da požrešnost ne pozna meja, je pa drug problem.

Ne, ne... To imaš povsem prav. Zaradi Italijanov je bil postavljen. Zakaj pa misliš da sedaj sameva?

Pa da ne bova sam v prazno bluzila. Jaz sem zadnji mesec gen-I dala 17,5 centa za kilovat (z omrežnino in prispevki vred). Kolega iz Italije? 2,76€ za kilovat. Bencin imajo tam 40-50 centov na liter dražji. Plača? On jih dobi 1,4k/mesec pa je od doma od 6h zjutraj do 6 ali 7 zvečer. Prevoz na šiht seveda plača sam, malico dobi na papirnate bone... kjer jih pač sprejemajo, in ima celo uro časa (če ne najde plača kjer bone sprejemajo pač, jebi se). Jaz dobim približno isto. Oziroma več. Od doma sem od 5:40 do 14:20. Le kdo od naju se ima bolje? Še enkrat, povprečen Italijan je večji revež od povprečnega Slovenca.
Life is as complicated as we make it...

WizzardOfOZ ::

Pithlit je izjavil:

Še enkrat, povprečen Italijan je večji revež od povprečnega Slovenca.


Tudi na koroškem je zelo podobno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

delavec44 ::

Pithlit je izjavil:

Jaz sem zadnji mesec gen-I dala 17,5 centa za kilovat (z omrežnino in prispevki vred). Kolega iz Italije? 2,76€ za kilovat.


Nemogoče. Normalna poraba enih 400 kWh na mesec bi tako v IT stala 1104€. Tu mora neka decimalka narobe hoditi. Verjetno imajo 27,6 centa?

ZveeZ ::

delavec44 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Jaz sem zadnji mesec gen-I dala 17,5 centa za kilovat (z omrežnino in prispevki vred). Kolega iz Italije? 2,76EUR za kilovat.


Nemogoče. Normalna poraba enih 400 kWh na mesec bi tako v IT stala 1104EUR. Tu mora neka decimalka narobe hoditi. Verjetno imajo 27,6 centa?

Ni sans, da bi imeli samo 27 centov na kWh.
Bi moral vprasati za tocen podatek, ma nekje v spominu imam, da je (bila) cena okoli 1.5EUR/kWh.
Edit: vecinoma pa se grejejo (tudi voda) in kuhajo na plin - z razlogom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

#000000 ::

Če ti ni treba plačat nastanitve v CRO je dokaj enako kot pri nas, malo izbereš da se izogneš ta dragih punktov, vse ostalo pa Plodine, Kaufland in pred tem SLO, tko da ni sile, 7.7. grem spet za tri tedne, me pa skrbi, ker sem zamudil ledomat v harviju, ta star pa je guznil, ampak sej prodajajo led na vsakem vogalu tko da bomo že nekak, grill bo pikal na polno, vsi sosedje štajerci pa tko ne gredo spat pred 5 zjutraj, tko da tud ukrast nima cajta kdorkoli kaj :)

amacar ::

Gagatronix je izjavil:

Sorry za offtopic, a je trdnjava v Kluzah ze odprta ?

Je ja, sem bil 2 tedna nazaj.

Jedel pa v Hiša Polonka, 1x pivo, 1x domac jabolcni sok, 1x jelenov golaz, 1x peceno kurje bedro, 1x suffle, 1x struklji skupaj 52.9€. Ni najceneje, ni pa pretirano drago. Edino suffle za 7€ je malo nateg, glede na to da zraven dobis samo 3 borovnice. Bi clovek pricakoval kaj vec sadja ali kaksno kepico sladoleda.

LeQuack ::

user4683 je izjavil:

Seveda je prepovedano, v zakonodaji EU.


Najdi mi enega samega politika ki se drži EU zakonodaje. Ga ni.
Quack !

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Jaz sem zadnji mesec gen-I dala 17,5 centa za kilovat (z omrežnino in prispevki vred). Kolega iz Italije? 2,76€ za kilovat.


Nemogoče. Normalna poraba enih 400 kWh na mesec bi tako v IT stala 1104€. Tu mora neka decimalka narobe hoditi. Verjetno imajo 27,6 centa?

Okol 70c je čisti kilovat. Kako točno je on 2,7 naračunal pa jaz ne vem. Zaradi mene lahko vzamemo tudi čisto ceno ki je v tem primeru 12,5c vs 70c.

Ni zastonj prišlo do situacije ko Slovenci ne hodijo več v Italijo delat (to počnejo sam tisti ki imajo že od prej šihte dol). Ampak obratno. Po gorici je kar nekaj italijanskih gastarbajterjev.
Life is as complicated as we make it...

FireSnake ::

Še dobre gostilne v Sloveniji: Podčetrtek:
Haler
Amon
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

starfotr ::

Super, da strižejo s parkirnino.

FireSnake ::

Spomnil sem se še tega:
Nova Gorica, pri kostanju
Brda: briška hiša, Marica.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Ponudba, povpraševanje. Ker ti se lahko odločiš in parkiraš v Ljutomeru namesto na Korčuli.

/s

Počasi bom začel verjet, da hardcore kapitalizem vseeno ni najbolj učinkovit sistem. Kaj je funkcija plaže, hotela ob obali? Služenje denarja nekemu tujcu ali da bojo ljudje hodili na dopust? Dobro, pustimo Slovence na Hrvaškem, ko jih jebe, ampak kaj ima nek Hrvat od tistega hotela, če je lastnik Poljak, zaposlene ima Filipince, odira pa Nemce? To je postalo zblojeno do konca.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ponudba, povpraševanje. Ker ti se lahko odločiš in parkiraš v Ljutomeru namesto na Korčuli.

/s

Počasi bom začel verjet, da hardcore kapitalizem vseeno ni najbolj učinkovit sistem. Kaj je funkcija plaže, hotela ob obali? Služenje denarja nekemu tujcu ali da bojo ljudje hodili na dopust? Dobro, pustimo Slovence na Hrvaškem, ko jih jebe, ampak kaj ima nek Hrvat od tistega hotela, če je lastnik Poljak, zaposlene ima Filipince, odira pa Nemce? To je postalo zblojeno do konca.



Odvisno, ima

1. DDV
2. Davek od nepremičnine
3. Plačo če fura lokal ki je blizu zaradi prihoda večih ljudi v kraj
4. višanje vrednosti nepremičnine zaradi povpraševanja
5. morebiten biznis z oddajanjem in preselitvijo drugam v notrajnost

itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Pa je tega tolk, da si Hrvati lahko od tega kar po vrsti privoščijo 10 dni Grčije, če si Hrvaške več ne morejo? Rahlo dvomim...
Od dragih nepremičnin tudi ni koristi.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Pa je tega tolk, da si Hrvati lahko od tega kar po vrsti privoščijo 10 dni Grčije, če si Hrvaške več ne morejo? Rahlo dvomim...
Od dragih nepremičnin tudi ni koristi.



Ne vem, v osnovi se je treba vprasat ali bi hrvati in hrvaska drzava bili na boljsem ce ne bi bilo nobenga turista financno gledano

Jaz menim da ne za tebe pa ne vem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Med nobenim turistom in hoteli za 500 evrov na noč je še marsikaj vmes.
Od tistih hotelov imajo ljudje nekaj samo tam, kjer so bli že prej bogati. Povsod drugje so še naprej reveži. In Hrvaška nikoli ni bila tako revna, da bi morali bit ravno sužnji Nemcem, in da si Hrvati več ne morejo privoščit Hrvaške, je žalostno za njih. Lahko za Slovence, nas je itak preveč za naše morje, bomo že šli nekam, Hrvati ga bojo najebali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ZveeZ ::

Utk je izjavil:

Lahko za Slovence, nas je itak preveč za naše morje, bomo že šli nekam, Hrvati ga bojo najebali.

Pa tudi vse vas bi se dalo spraviti v nas mali zalivcek:)

Ce damo 2mio ljudi na dopust za 2 tedna, in jih razporedimo cez celo sezono (10 tednov), potrebujemo le 400k lezisc. Toliko pa ja premoremo v vseh stirih obcinah;)

starfotr ::

Preblizu je, da bi bojkotirali hrvaško obalo.

kriptobog ::

Druge obale so tudi blizu. Z letalom. Pa se ceneje, ko ze tak ogledate na ceno.

FireSnake ::

Utk je izjavil:

Med nobenim turistom in hoteli za 500 evrov na noč je še marsikaj vmes.
Od tistih hotelov imajo ljudje nekaj samo tam, kjer so bli že prej bogati. Povsod drugje so še naprej reveži. In Hrvaška nikoli ni bila tako revna, da bi morali bit ravno sužnji Nemcem, in da si Hrvati več ne morejo privoščit Hrvaške, je žalostno za njih. Lahko za Slovence, nas je itak preveč za naše morje, bomo že šli nekam, Hrvati ga bojo najebali.


Hrvati so ga že.
Zaposleni na penzeka je razmerje 0.9.
Pri nas je zraslo na 1.5 (iz 1.1 ali 1.2).
Hrvaška nima prihodnosti, mladina dere ven.
Razen Zagreba, Splita in še nekaj mest je vse prazno.

Jaz sem imel preko športa ogromno prijateljev doli, le redki so še doma. Ostali vse od Nemčije do Avstralije.

kriptobog je izjavil:

Druge obale so tudi blizu. Z letalom. Pa se ceneje, ko ze tak ogledate na ceno.


Mi smo zdaj leta hodili v Grčijo, Tunizijo, Egipt, Turčijo, Črno goro....
Letos zaradi določenih razmer Portorož.
Ja, obala je blizu (drugače so pa tu letala).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

LeQuack ::

Portorož lol. Pejt potem raje na bazen na Kodeljevo, bo boljša izkušnja.
Quack !

MisterR ::

kriptobog je izjavil:

Druge obale so tudi blizu. Z letalom. Pa se ceneje, ko ze tak ogledate na ceno.


Zakaj pišeš tako preko palca? Daj konkretne ponudbe, ki vključujejo polpenzion + letalske karte. Dva odrasla in dva otroka (11 in 14 let).

starfotr ::

Sama vožnja z letalom in vsi postopki ti vzame vsaj toliko časa, kot ga prebiješ v avtu za potovanje na hrvaško obalo ali pa še več.

WizzardOfOZ ::

za novo leto madeira, za prvi maj korzika, junija sardinija, avgusta pa na en majhen otok v jadranu. cene so na tem otoku konkretno nižje kot na korziki ali sardiniji v sezoni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MisterR ::

Ko ene tukaj poslušam kako je povsod ceneje kot na Hrvaškem mi je takoj jasno, da so to tisti modeli, ki kupijo karto za kanarske za 120EUR ampak preživijo 20+ ur po letaliških zgradbah. Je pa poceni, če gledaš samo na denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

WizzardOfOZ ::

za madero ljudje raje sedijo 19 ur na letališču, da prišparajo 49 evrov. toliko je dražji direkten let.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MisterR ::

Jap, s tem da prosim ko primerjamo destinacije med sabo dajmo primerjati tudi sezone.

Torej Julij in Avgust sta glavni del sezone na Hrvaškem in če primerjamo dajmo primerjati tudi glavne dele sezone drugih destinacij.

WizzardOfOZ je izjavil:

za madero ljudje raje sedijo 19 ur na letališču, da prišparajo 49 evrov. toliko je dražji direkten let.


Amazing.

starfotr je izjavil:

Sama vožnja z letalom in vsi postopki ti vzame vsaj toliko časa, kot ga prebiješ v avtu za potovanje na hrvaško obalo ali pa še več.


Hrvati imajo precej letališč, Pula, Lošinj, Zadar, Split... Sej lahko letiš tja.

Povratna karta Zagreb - Split za 4 člansko družino stane 300€. In je cisto dovolj ce si eno uro pred letom na letališču. Žal (ali pač ne) več nimajo take gneče in je urca čisto dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

Moe_Lester ::

MisterR je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Druge obale so tudi blizu. Z letalom. Pa se ceneje, ko ze tak ogledate na ceno.


Zakaj pišeš tako preko palca? Daj konkretne ponudbe, ki vključujejo polpenzion + letalske karte. Dva odrasla in dva otroka (11 in 14 let).


Hvar 1 teden za 4 člansko družino: 4500€.


Malta 1 teden za 4 člansko družino: 2700.

Oboje v istem obdobju, podobna ocena na Bookingu, oboje polpenzion.

Do Hvara je iz Ljubljane 6:30 in dobrih 500km.

Karta za 4 iz Brnika je cca. 1200€, iz Benetk 600€.

Iz LJ do letališča v Benetkah je 2:15, leta imaš 1:55 pa recimo, da si 2 uri prej tam, kot priporočajo in si nekje na istem.

MisterR ::

Ti se šališ? Primerjaš hotel, ki ima lastno plažo ob morju, s hotelom iz katerega se plaža niti vidi ne?

Pa vem da je Malta (in tudi Ciper) specifična glede plaž in blizine hotelov ampak vseeno, location location location.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

starfotr ::

Na pamet mi ne pride, da bi letel z notranjimi leti po hrvaški.

Še v Nemčijo ali Švico se za take razdalje raje odpeljem z avtom. Ker so v zadnjih letih same težave s pomanjkanjem osebja, stavkami, posledično odpovedi letov.

MisterR ::

@starfotr res je, zadnji dve leti (pustimo covid obdobje) je letenje kar adrenalinsko početje, pa ne mislim dejanskega flight time-a .

Moe_Lester ::

MisterR je izjavil:

Ti se šališ? Primerjaš hotel, ki ima lastno plažo ob morju, s hotelom iz katerega se plaža niti vidi ne?

Pa vem da je Malta (in tudi Ciper) specifična glede plaž in blizine hotelov ampak vseeno, location location location.


Aha, seveda. Ko nekdo da konkretno primerjavo se začne drkanje z detajli.

Poglej, jaz ne vem kaj tebi bolj paše, dal sem ti primer Malte za cca jurja manj, pa nisem cherrypickal najdražje lokacije nekje na jugu Dalmacije (lani sem npr. iz Korčule vozil 11 ur kar je dlje kot z letalom v ZDA). Gor je nekdo omenil Madeiro, Korziko itd. Ponudbe je dovolj.

GupeM ::

Pa ne moreš primerjati letala z osebnim avtom:
Za letalo ravno tako rabiš čas. Pogosto precej časa.
Imaš razne odpovedi, zamude,...
Vezan si na točno določeno uro. Z avtom lahko izbiraš kdaj bos šel.
S sabo ne morem vzeti niti normalne količine šampona, deodoranta. Da ne omenjam kakšnega six-packa za prvo silo.
Če s sabo vzameš kaj večjega, recimo kitaro, imaš spet dodaten strošek...

MisterR ::

Moe_Lester je izjavil:

MisterR je izjavil:

Ti se šališ? Primerjaš hotel, ki ima lastno plažo ob morju, s hotelom iz katerega se plaža niti vidi ne?

Pa vem da je Malta (in tudi Ciper) specifična glede plaž in blizine hotelov ampak vseeno, location location location.


Aha, seveda. Ko nekdo da konkretno primerjavo se začne drkanje z detajli.

Poglej, jaz ne vem kaj tebi bolj paše, dal sem ti primer Malte za cca jurja manj, pa nisem cherrypickal najdražje lokacije nekje na jugu Dalmacije (lani sem npr. iz Korčule vozil 11 ur kar je dlje kot z letalom v ZDA). Gor je nekdo omenil Madeiro, Korziko itd. Ponudbe je dovolj.


To kaj si ti dal ni niti približno konkretna primerjava in ravno zaradi lokacije.
Tisti hotel na Malti lahko primerjaš s hotelom Hvar, če želiš kompenzirati slabšo lokacijo na Malti. Ampak boš se vpiknil v zvezdice, ampak to so zate tako ali tako brezpredmetni detajli.
In ne gre se zame in neke detajle ampak govorimo o tem da folk nonstop jamra kak je drugje ceneje - ker so taki kot ti, primerjajo jabolke in hruške. Na Hrvaškem bi vsi radi bili "prvi red do mora" a če greš v tujino pa tud ni panike če moreš z avtom do plaže. Takoj spustimo standarde.

P.s. kako si prišel od doma do ZDA v 11 urah?
Ponovno primerjaš jabolke in hruske. Iz korcule do doma si rabil 11 ur, do ZDA pa definitivno nisi prišel od doma v 11 urah, pa niti približno ne za podoben strošek.
Korziko in Madeiro so omenili termine izven top sezone. 6 nočitev v Boriku v Zadru je tudi bilo jurja, ampak aprila. Trenutno pa je 7 nočitev 2800EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

Moe_Lester ::

Za letalo ravno tako rabiš čas. Pogosto precej časa.


Z letalom na Malto si prej kot z avtom na Hvar.

In ne gre se zame in neke detajle ampak govorimo o tem da folk nonstop jamra kak je drugje ceneje - ker so taki kot ti, primerjajo jabolke in hruške. Na Hrvaškem bi vsi radi bili "prvi red do mora" a če greš v tujino pa tud ni panike če moreš z avtom do plaže. Takoj spustimo standarde.


Kakšen avto. Google Maps pravi, da je hotel na Hvaru o morja oddaljen cca. 75m zračne linije na Malti pa celih 140.

Če je bližina morja glavni kriterij greš pa za par 100€ več v ta hotel, ki je od morja oddaljen celih 15 metrov v najbližji točki.

To je dovolj primerljivo?

P.s. kako si prišel od doma do ZDA v 11 urah?


Imaš prav, pretiraval sem. Let iz LJ do Bostona traja 10h 40min s prestopanjem v Munchenu. Potem pa je treba prišteti še 2 uri, da pridem do letališča, parkiram in grem skozi varnostni pregled. Skupaj torej celo uro in pol več kot do Korčule.

Zdaj pa seveda čakam nekoga, da mi pove kako se do Korčule pride v 7 urah, ker po avtocesti itak voziš 180 in so na cesti vedno idealni pogoji pa trajekt imaš natajman na minuto, da samo zapelješ gor.

MisterR ::

Bog pomagaj no, upam da si dopustov ne planiraš tako kot tukaj pišeš. Seveda govorim o plaži in ne o dostopu do vode. V bližini tistega hotela na Malti ni nobene plaže ampak je pristanišče za trajekte. Medtem ko imaš ob hotelu na Hvaru na plazi lezalnike in take fore. Torej nek drug nivo storitev.

Ne, z avtom definitivno ne gre, tukaj moramo biti realni, in stalno slabše (počasneje) bo na cestah.
Imaš pa to opcijo:
Zagreb - Dubrovnik 55minut (76EUR)
Dubrovnik - Korčula 3h (rentacar 60EUR dan + gorivo)
Torej 4 ure, pa če prišteješ še dve uri do Zagreba (kot si do LJ) si na 6 urah.

P.s. in ja, 13 ur je drugače kot 11 ampak vidim da vas taki "detajli" zelo motijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

Buggy ::

Jaz imam se zmeraj atrijski apartma z dvema spalnicama in eno pomozno posteljo, veliko kuhinjo z dnevno sobo in kopalnico kamor hodim ze zadnjih 15 let po 60EUR na noc. Zadnje tri leta imamo celo klimo, ki jo itaq ne uporabljamo. Imamo do morja cca 100m, sencen atrij s pogledom na morje in zunanji tus, kar je meni najbolj pomembno. Kar pa najbolj steje je pa da imam 15 min hoje do najbolj neobljudene plaze v eno smer in pol ure do kvazi centra. V vodo pa lahko skocim cez 3 minute, ko mi je v apartmaju vroce...lahko pa grem po zunanji tus, ce se mi ravno ne da it skocit s pomola v biserno cisto morje, edino crocksov ne smem pozabit ker je do morja asfalt.

Zelel sem kupit to domacijo na morski vukojebini, pa je prevec lastniske komplikacije. Bakica ima moje otroke po toliko letih, prakticno za svoje...sta pa ze stara (80+) in dvomim da bomo se dolgo tam. Po njih mene Hrvaska ne vidi vec.

tole je iz moje vukojebina...nocno kopanje ima se dodaten car







atrij



Ce bo ista izkusnja in cena letos pa javim...lani so za primerljivo zadevo dajali cez 100EUR na noc...smo pa mi tudi na njih povezani in me bolj skrbi kako je z Josipom ki je sladkorni bolnik.

Skratka lokacija, ko ni zivega kureca nikjer se se najde in to meni steje ker se rad kopam nag :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

MisterR ::

Buggy izgleda fantastično! Si pa me dobil z zunanjim tušem, to je res must have. Pa sem ga do zdaj imel mogoče v polovici, ali pa se to ne, namestitev v katerih sem bil.
Se pa zadnja leta zmeraj bolj nagibam k "robinzonskim" hiskam.

P.s. če ti ni odveč ali če ni skrivnost bi te prosil za kontakt od apartmaja na ZS.

Buggy ::

jep...naslednja faza, ker so otroci ze odrasli je da greva z zeno se bolj v vukojebino...cisto stran zares. Tri tedne odklopa steje. Se priporocam za nasvet ene robinsonske lokacije.

Svoje zal ne smem izdati, brez zamere.

panorama nocna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()
««
14 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120784 (5875) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430539 (4170) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436477 (29299) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548594 (6312) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042366 (32410) ThinkPad

Več podobnih tem