» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
15 / 74
»»

Buggy ::





soncne vzhode pa ne slikam, ker sem takrat v tistem mirnem morju, ko me zacne pozdravljat vzhajajoce sonce okoli 5ih v taki nirvani, da tudi slik nimam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

WizzardOfOZ ::

Moe_Lester je izjavil:

Zdaj pa seveda čakam nekoga, da mi pove kako se do Korčule pride v 7 urah, ker po avtocesti itak voziš 180 in so na cesti vedno idealni pogoji pa trajekt imaš natajman na minuto, da samo zapelješ gor.


do hvara ke 6:30 ur vožnje brez trajekta. Še vsaj 2 uri prištej za trajekt.

Buggy je izjavil:

jep...naslednja faza, ker so otroci ze odrasli je da greva z zeno se bolj v vukojebino...cisto stran zares. Tri tedne odklopa steje. Se priporocam za nasvet ene robinsonske lokacije.

Svoje zal ne smem izdati, brez zamere.

panorama nocna



otok Žut. 3 tedne robinzonskih počitnic, pa sem srečal vse skupaj 3 ljudi na eni jadrnici, ki so se v zaliv priplejal prenočit in prodajalca s čolnom, ki je vsak tretji dan pripeljal svež kruh.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

Daj rajsi nalimaj kako dobro sliko zene. Izgleda, da se mate fajn tam.

c3p0 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

a hrana od ane roš je pa kaj posebnega? to se lih tok naješ, da moraš potem v gorici en cel meni pa še en burger zraven pojest, da zdrži do ljubljane.
pa nič nebi rekel, ko bi bilo vsaj okusno. pa sej ostali znani kuharji na žalost niso nič boljši.


Mah, sem bil, ogromno različnih okusov, fina izkušnja. Nato ne tako dobro počutje, pa ne ker bi bilo kaj pokvarjeno, ampak enostavno je overload vsega. Da bi to vsak dan jedel, menda bi se mi po dveh tednih luštal McD.

Pithlit je izjavil:


Pod črto, v Kobaridu ne vidiš toliko italijanskih tablic kot 20 let nazaj. Niti desetino tega ne.


Bil sem med korono, nobenih Italijanov, večinoma Avstrijci in Azijci, pa par Slovencev.

Pithlit je izjavil:


Ana Roš je v Kobaridu? Svašta se naučimo na tem forumu, res. Naj uganem da tebe niti blizu ni? Da bi mogoče videl da tam ni italijanskih tablic parkiranih. Pa da bližnji casinò sameva. Pa da, recimo, so italijanske restavracije z michelinovo zvezdico v relativni bližini _občutno_ cenejše (predjed, glavna jed, sladica + buteljka in kava za slabih 50EUR po osebi)? Ja? Italijani niso tolk glupi kot si nekateri predstavljate. So postali prekleto preračunljiv.


Franko je kateri na svetu? 17.? Ti italijanski mišelini pa... so sploh na top100? Tu je razlika v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

c3p0 ::

ZveeZ je izjavil:

Italjani znajo glasovati z denarnico.
Sorodnik iz Milana pravi, da take cene kave, kot jo imamo pri nas, si dol privoscijo le boljsi lokali. Manjsi, ce ne spustijo ceno pod 1€ za espresso, nimajo prometa.

Jaz bi rekel, da je pri nas na vseh podrocjih premalo konkurence in se zato cene dvigujejo, mi pa to požremo.


Druga kultura pitja kave in kultura nasploh. Pride Giovanni, spije svoj espreso in gre po opravkih. Pri nas pa se poseda ure in ure in sreba tisto brozgo, že zjutraj.

Moe_Lester ::

Bog pomagaj no, upam da si dopustov ne planiraš tako kot tukaj pišeš. Seveda govorim o plaži in ne o dostopu do vode. V bližini tistega hotela na Malti ni nobene plaže ampak je pristanišče za trajekte. Medtem ko imaš ob hotelu na Hvaru na plazi lezalnike in take fore. Torej nek drug nivo storitev.


A res je na Malti drugače kot na Hvaru? Niso kupili istega modela plaže? Zdaj mi boš verjetno rekel, da na Malti ne govorijo hrvaško in v gostilnah ne strežejo žuje in malvazije?

Edit: 70m od tega drugega hotela je očitno peščena plaža z beach barom.

Zgodovina sprememb…

Kapitan Jack ::

Ze to, da imas v podzavesti, da si bil na Malti je vredno kot cel ta dopust na Hvaru. 5 jurjev pa jebem ti Boga kaksne so to cene.

MisterR ::

Moe_Lester je izjavil:

Bog pomagaj no, upam da si dopustov ne planiraš tako kot tukaj pišeš. Seveda govorim o plaži in ne o dostopu do vode. V bližini tistega hotela na Malti ni nobene plaže ampak je pristanišče za trajekte. Medtem ko imaš ob hotelu na Hvaru na plazi lezalnike in take fore. Torej nek drug nivo storitev.


A res je na Malti drugače kot na Hvaru? Niso kupili istega modela plaže? Zdaj mi boš verjetno rekel, da na Malti ne govorijo hrvaško in v gostilnah ne strežejo žuje in malvazije?

Edit: 70m od tega drugega hotela je očitno peščena plaža z beach barom.




Še enkrat, upam da si ne planiraš dopustov tako kot tukaj pišeš.
Tisto kaj si linkal je Beach bar, ki ni v nobeni povezavi s hotelom. Res lahko rečemo, da je po definiciji to tudi plaža, ima pesek, lezalnike, sencnike ampak ko pogledaš slike (jaz sem jih vsaj 50 na google mapsih) vidiš da ni nikogar v vodi, verjetno ker je pres beach barom sidrišče za čolne + pomol za turistične ladjice/čolne.

Ampak ja, si zmagal glej, hotel je ceneje, beach bar s peščeno plažo, za katero je potrebno plačati je tudi takoj za naslednjim ovinkom.
Sploh ne vem kako sem lahko pomislil, da sem primerjal tvoje hotele na Malti z neko greznico na Hvaru, ki ima svoj beach bar + svojo plažo, ki dejansko meji med hotelom in morjem v katerem lahko zaplavaš, plus dejstvo da je Hvar že od nekdaj "medena" destinacija in da je hotel slaba 2km od večjega mesta, ampak seveda lokacija se ne more primerjati s tvojim hotelom kjer si sred ničesar, kar je tudi lahko čar.

Če še nisi razmišljal, mislim da bi ti kot turistični agenciji šlo zelo dobro, ker tudi te prodajajo meglo kot ti. Ampak glej, vseeno je res ceneje kot megla na Hrvaškem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

MisterR ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ze to, da imas v podzavesti, da si bil na Malti je vredno kot cel ta dopust na Hvaru. 5 jurjev pa jebem ti Boga kaksne so to cene.


Kakšne? Na Hvaru imas all inclusive za cca 2000€/7 nočitev za dve odrasli in dva otroka, med poletnimi meseci Letos ga je agencija sonchek razprodala.
V Zadru je 4* 2500€ all inclusive za 7 nočitev, v poletnih mesecih.

Mas pa tud take ki stanejo 15k na teden, pa vključuje samo zajtrk.

Moe_Lester ::

Tisto kaj si linkal je Beach bar, ki ni v nobeni povezavi s hotelom. Res lahko rečemo, da je po definiciji to tudi plaža, ima pesek, lezalnike, sencnike ampak ko pogledaš slike (jaz sem jih vsaj 50 na google mapsih) vidiš da ni nikogar v vodi, verjetno ker je pres beach barom sidrišče za čolne + pomol za turistične ladjice/čolne.


Aha, pa granulacija peska na plaži ni enaka kot na Hvaru, a ne?

Ne bluzi, spraševal si za alternative za podoben denar, dobil si jih kar nekaj, pa še vedno trajbaš svoje. Da se iti na dopust tudi kam drugam kot na Hrvaško, za podobno ceno, tudi z letalom. Dobil si nekaj konkretnih alternativ. Če ti niso všeč nič hudega, nismo vsi narejen

Težko greš pa Malto in pričakuješ copy paste Hvara.

kixs ::

Na Hvaru imas all inclusive za cca 2000€/7 nočitev za dve odrasli in dva otroka


To je se dobra* cena. Kar sem sam gledal, je bilo vse nad 3K€. Za hotele, ki jih poznam in smo ze bili na dopustu vsaj enkrat.

* seveda odvisno od hotela (in zvezdic)

MisterR ::

Moe_Lester je izjavil:

Tisto kaj si linkal je Beach bar, ki ni v nobeni povezavi s hotelom. Res lahko rečemo, da je po definiciji to tudi plaža, ima pesek, lezalnike, sencnike ampak ko pogledaš slike (jaz sem jih vsaj 50 na google mapsih) vidiš da ni nikogar v vodi, verjetno ker je pres beach barom sidrišče za čolne + pomol za turistične ladjice/čolne.


Aha, pa granulacija peska na plaži ni enaka kot na Hvaru, a ne?

Ne bluzi, spraševal si za alternative za podoben denar, dobil si jih kar nekaj, pa še vedno trajbaš svoje. Da se iti na dopust tudi kam drugam kot na Hrvaško, za podobno ceno, tudi z letalom. Dobil si nekaj konkretnih alternativ. Če ti niso všeč nič hudega, nismo vsi narejen

Težko greš pa Malto in pričakuješ copy paste Hvara.


Alternativa stanovanju v Ljubljani ti je tudi stanovanje v Dupleku. Pa je primerljivo? Po tvoje zagotovo.

starfotr ::

Daniel ::

Na Pagu apartma prva vrsta do morja (tam nekje 20 stopnic do morja, apartma za stalne stranke 50 eur na noč).

Pač kakor kje najdeš, razlike so ogromne.

kriptobog ::

MisterR je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Druge obale so tudi blizu. Z letalom. Pa se ceneje, ko ze tak ogledate na ceno.


Zakaj pišeš tako preko palca? Daj konkretne ponudbe, ki vključujejo polpenzion + letalske karte. Dva odrasla in dva otroka (11 in 14 let).


Ne znas sam skockati skupaj? Tako na hitro ce pogledam, Benetke-Tenerifi 150e po osebi povratna karta, Malorka isto, let iz Celovca. Imas pa se ogromno drugih lokacij za podoben denar, ce pravi cas kupis tudi ceneje.

starfotr je izjavil:

Sama vožnja z letalom in vsi postopki ti vzame vsaj toliko časa, kot ga prebiješ v avtu za potovanje na hrvaško obalo ali pa še več.


Raje pijem pivo na letalu, kot vodo in voznja po cesti, po moznosti se v guzvi kje.

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

Ne znas sam skockati skupaj? Tako na hitro ce pogledam, Benetke-Tenerifi 150e po osebi povratna karta, Malorka isto, let iz Celovca. Imas pa se ogromno drugih lokacij za podoben denar, ce pravi cas kupis tudi ceneje.


Nimaš pojma. Granulacija peska je na Majorki povsem neprimerljiva s Hvarom :) Pa plaža je v Dalmaciji pod 0,6 stopinje večjim naklonom, kar je vredno vsaj 3 jurje več.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Moe_Lester je izjavil:

Ne znas sam skockati skupaj? Tako na hitro ce pogledam, Benetke-Tenerifi 150e po osebi povratna karta, Malorka isto, let iz Celovca. Imas pa se ogromno drugih lokacij za podoben denar, ce pravi cas kupis tudi ceneje.


Nimaš pojma. Granulacija peska je na Majorki povsem neprimerljiva s Hvarom :) Pa plaža je v Dalmaciji pod 0,6 stopinje večjim naklonom, kar je vredno vsaj 3 jurje več.


Potem pa pojdi tja pa ne jamraj da je drago. Btw, na Tenerifi na plazi v lokalu pijes mrzlo velik toceno za 2e. Kockasti, ti se vodo tezko prodajo za ta drobiz :))

MisterR ::

Moe_Lester je izjavil:

Ne znas sam skockati skupaj? Tako na hitro ce pogledam, Benetke-Tenerifi 150e po osebi povratna karta, Malorka isto, let iz Celovca. Imas pa se ogromno drugih lokacij za podoben denar, ce pravi cas kupis tudi ceneje.


Nimaš pojma. Granulacija peska je na Majorki povsem neprimerljiva s Hvarom :) Pa plaža je v Dalmaciji pod 0,6 stopinje večjim naklonom, kar je vredno vsaj 3 jurje več.


Kot receno, pojma nimas kaj pises, ker dlje od tipkovnice in instagrama se bil nisi. Nisi stopil ne na Hvar in ne Malto, bog ne daj v tvoje linkane hotele in prodajaš meglo.

Pithlit ::

Narobe se vi lotevate teh primerjav. Primerjaš vedno z lastnim dvoriščem. Če je ceneje, je ceneje. Če je dražje, je dražje. In hrvaška obala ni dražja od slovenske.
Life is as complicated as we make it...

Moe_Lester ::

Kot receno, pojma nimas kaj pises, ker dlje od tipkovnice in instagrama se bil nisi. Nisi stopil ne na Hvar in ne Malto, bog ne daj v tvoje linkane hotele in prodajaš meglo.


Vsaj nekaj imaš prav. Res ne hodim po "all inclusive" resortih in ne izležavam po hotelskih plažah.

Kapitan Jack ::

MisterR je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Ze to, da imas v podzavesti, da si bil na Malti je vredno kot cel ta dopust na Hvaru. 5 jurjev pa jebem ti Boga kaksne so to cene.


Kakšne? Na Hvaru imas all inclusive za cca 2000€/7 nočitev za dve odrasli in dva otroka, med poletnimi meseci Letos ga je agencija sonchek razprodala.
V Zadru je 4* 2500€ all inclusive za 7 nočitev, v poletnih mesecih.

Mas pa tud take ki stanejo 15k na teden, pa vključuje samo zajtrk.

Rekla kazala. Nalimaj mi ponudbe!

WizzardOfOZ ::

2 odrasla, 2 otroka - 16.900, pa ni hotel.
https://www.booking.com/hotel/hr/nella-...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Za ta denar bi človek pričakoval še butlerja. Nekateri so čisto znoreli.

feryz ::

Samo jokate.
Jaz sem zdaj mulca peljal na kosilo v Lj.
Samo napitnine je 20 evrov, kje je še vse ostalo.
Vi pa samo Hrvaško jebete! Take cene so kot povsod. Nekje oderuške, nekje normalne, nikjer pa poceni. Ali celo zastonj, kot bi tukaj forumski tajkuni radi. Oni 10 jurjev plače, vsi ostali pa 100 evrov. Da bi lahko poceni spali, žrli in pili.
Ni treba pozabiti, da imajo Hrvatje maksimalno 3 mesece za lupitis. Kar bodo pobrali, bodo, potem je tema. Kjuzo.

kriptobog ::

Za jamrace nad cenami proiporocam nakup tega:

https://www.mimovrste.com/bazeni-napihl...

In vreco peska iz Hofra za 3EUR za pesceno plazo. Ceneje bo tezko.

Mato itak pravi, da se spocijes samo doma, torej pridete cez pod 10EUR.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Pri dobrih 100 jurjih na sp kot je povprecje tukaj je Hrvaska pac postala nekoliko nedosegljiva :D

Moe_Lester ::

user4683 je izjavil:

Pri dobrih 100 jurjih na sp kot je povprecje tukaj je Hrvaska pac postala nekoliko nedosegljiva :D


Ma ni point v tem, da je Hrvaška nedosegljiva. Meni grejo na živce skrajnosti.

Eni razlagajo kako na Hrvaškem ne dobiš užitne hrane, čeprav jim očitno višek kulinarike predstavlja Spar samopostrežna in si ne vzamejo niti 3 minut, da bi pogooglali za kakšno dobro restavracijo.

In drugi, ki razlagajo kako je Hrvaška edina idealna destinacija, kateri s ceno in dostopnostjo ne pride blizu nič drugega, čeprav lahko za ceno polpenziona na Hvaru letiš na drug konec sveta

starfotr ::

Koliko se sekirate, kam folk gre. Naj gre kamor pač želi. In za kolikor denarja želi.

Če je to v Duplek ali pa Vrsar ali pa Sejšeli, Zanzibar ali pa Šarm el šejk v Egiptu. Koji vam je k ura c.

Kapitan Jack ::

Jaz se zmer cakam na ol inkluziv za 2 cuka za 7dni.

feryz je izjavil:

Samo jokate.
Jaz sem zdaj mulca peljal na kosilo v Lj.
Samo napitnine je 20 evrov, kje je še vse ostalo.
Vi pa samo Hrvaško jebete! Take cene so kot povsod. Nekje oderuške, nekje normalne, nikjer pa poceni. Ali celo zastonj, kot bi tukaj forumski tajkuni radi. Oni 10 jurjev plače, vsi ostali pa 100 evrov. Da bi lahko poceni spali, žrli in pili.
Ni treba pozabiti, da imajo Hrvatje maksimalno 3 mesece za lupitis. Kar bodo pobrali, bodo, potem je tema. Kjuzo.

Hrvasko se jebe, ker so dvignili cene za 300%. Pejd brat razne teme na hrvaske forume, pa bos videl koliko je sele tam jokanja. Pol pa se primerjaj njihove place s slovenskimi ali avstrijskimi.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

feryz je izjavil:

Samo jokate.
Jaz sem zdaj mulca peljal na kosilo v Lj.
Samo napitnine je 20 evrov, kje je še vse ostalo.
Vi pa samo Hrvaško jebete! Take cene so kot povsod. Nekje oderuške, nekje normalne, nikjer pa poceni. Ali celo zastonj, kot bi tukaj forumski tajkuni radi. Oni 10 jurjev plače, vsi ostali pa 100 evrov. Da bi lahko poceni spali, žrli in pili.
Ni treba pozabiti, da imajo Hrvatje maksimalno 3 mesece za lupitis. Kar bodo pobrali, bodo, potem je tema. Kjuzo.


Debil ki daje napitnino. Poleg tega kaj si fakin peljal mulca, ki se mu hebe, v pet zvezdic restavracijo ?

Kapitan Jack ::

Gagatronix je izjavil:

feryz je izjavil:

Samo jokate.
Jaz sem zdaj mulca peljal na kosilo v Lj.
Samo napitnine je 20 evrov, kje je še vse ostalo.
Vi pa samo Hrvaško jebete! Take cene so kot povsod. Nekje oderuške, nekje normalne, nikjer pa poceni. Ali celo zastonj, kot bi tukaj forumski tajkuni radi. Oni 10 jurjev plače, vsi ostali pa 100 evrov. Da bi lahko poceni spali, žrli in pili.
Ni treba pozabiti, da imajo Hrvatje maksimalno 3 mesece za lupitis. Kar bodo pobrali, bodo, potem je tema. Kjuzo.


Debil ki daje napitnino. Poleg tega kaj si fakin peljal mulca, ki se mu hebe, v pet zvezdic restavracijo ?

Ma kakih 5 zvezdic. Peljal ga je v vasko tako imenovano restavracijo, kjer je konobar najbrz en uvozeni s polomljeno slovenscino. To je ta realnost.

Sploh ne stekam teh napitnin. Zakaj koji kurec bi sploh to komu dajal? Kar nekaj vsepovprek po par evrov ja pa jade.

LeQuack ::

feryz je izjavil:

Samo jokate.
Jaz sem zdaj mulca peljal na kosilo v Lj.
Samo napitnine je 20 evrov, kje je še vse ostalo.
Vi pa samo Hrvaško jebete! Take cene so kot povsod. Nekje oderuške, nekje normalne, nikjer pa poceni. Ali celo zastonj, kot bi tukaj forumski tajkuni radi. Oni 10 jurjev plače, vsi ostali pa 100 evrov. Da bi lahko poceni spali, žrli in pili.
Ni treba pozabiti, da imajo Hrvatje maksimalno 3 mesece za lupitis. Kar bodo pobrali, bodo, potem je tema. Kjuzo.


Če ti hodiš samo v Michelinove restavracije še ne pomeni da je vsa Lj draga.
Quack !

MisterR ::

Kapitan Jack je izjavil:

MisterR je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Ze to, da imas v podzavesti, da si bil na Malti je vredno kot cel ta dopust na Hvaru. 5 jurjev pa jebem ti Boga kaksne so to cene.


Kakšne? Na Hvaru imas all inclusive za cca 2000EUR/7 nočitev za dve odrasli in dva otroka, med poletnimi meseci Letos ga je agencija sonchek razprodala.
V Zadru je 4* 2500EUR all inclusive za 7 nočitev, v poletnih mesecih.

Mas pa tud take ki stanejo 15k na teden, pa vključuje samo zajtrk.

Rekla kazala. Nalimaj mi ponudbe!


Ponudbe za? Hotel Hvar je na bookingu in preko agencije Sonček, letos v sezoni razprodan že od marca/aprila.
Falkensteiner Borik je na agencijah in na bookingu.
Za 15k ? Lighthouse Vis, Haute Vila Hvar itd.. vsi ti imajo svoje strani oz posrednike. Pri teh je pač treba gledati kaj katera cena upošteva, ker se ti lahko zgodi da si rezerviral nepremičnine, a si v bistvu robinzon, brez vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

MisterR ::

Moe_Lester je izjavil:

Kot receno, pojma nimas kaj pises, ker dlje od tipkovnice in instagrama se bil nisi. Nisi stopil ne na Hvar in ne Malto, bog ne daj v tvoje linkane hotele in prodajaš meglo.


Vsaj nekaj imaš prav. Res ne hodim po "all inclusive" resortih in ne izležavam po hotelskih plažah.


Se opazi, pa ne mislim stvari v navednicah. Pa ne mislim slabšalno.

paraboŁa ::

Hrvaška je res precej dvignila cene. Bi pa lahko rekel, da sem se jih že malo navadil - od doma.

Zadnjič v Aleji dve kavi z mlekom 5.20EUR (2.60EUR na kavo). Bil sem samo wtf... Teta frida lokal

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

paraboŁa je izjavil:

Hrvaška je res precej dvignila cene. Bi pa lahko rekel, da sem se jih že malo navadil - od doma.

Zadnjič v Aleji dve kavi z mlekom 5.20EUR (2.60EUR na kavo). Bil sem samo wtf... Teta frida lokal

Teta Frida je luksuz. Kakšno kavo imajo sicer ne vem... Koktejlev nazadnje ko sem bila pri njih ne obvladajo najbolj. Čokolada njihova je pa dobra. Definitivno pa niso poceni.
Life is as complicated as we make it...

Sparkxl ::

starfotr je izjavil:

Sama vožnja z letalom in vsi postopki ti vzame vsaj toliko časa, kot ga prebiješ v avtu za potovanje na hrvaško obalo ali pa še več.


Polovico pa res. Izkušnja od včeraj: zjutraj vstali ob 5, se zbasali na letalo na cipru, prileteli na dunaj in od tam v istro. Zvečer ob 8 sem že srkal pivo. Z 2 urnim postankom vmes v slo.

Torej ne jamrat na pamet.

Drugače pa Ciper pol penzijon na nissi beach za 4 z letalom vred okrog 2300. Na hrvaškem ne dobiš za to niti hotela na podobnem nivoju. Cene v gostilnah zelo primerljive z slovenskimi. Gostilne so na kar visokem nivoju, 4 smo se najedli vsepovsod pod 50€.

Prvi vtisi iz opatije... prazno. Že da sem v soboto zvečer dobil parking na željenem mestu je mejilo na zadetek na lotu.

Hiter obhod promenade...prazno. gostilne? S cenami so zblazneli. 4x pizza in pijača 66€. Sem vrgel oko na cenik neke gostilne s testeninami in morsko hrano. Špagete še dobiš pod 20, vse ostalo 20 do 50€.

Hrvati utemeljujejo ponoven dvig cen kot absolutno nujen, ker inflacija, energija, delovna sila bla bla bla. Ciper ima iste probleme, vsi jih imajo, plače so tam višje kot pri hrčkih, cene pa konkretno nižje.
Hrvati so zblazneli s pohlepom. Prej so morali v 2 mesecih spravit not 10 mesecev praskanja po jajcih, zdaj so si zgleda da za cilj postavili 1 mesec.
Iz dna srca jim privoščim da letos crknejo od pohlepa.

starfotr ::

Hja, ne vem zakaj rineš s cipra preko ostrerajha do hrčkov? Da lahko sedaj pišeš tule neke gluposti?

Btw, lahko bi s cipra letel tudi v ZG.

Sparkxl ::

Zato ker imam vikend tu. Jaz postrežem s svežimi podatki iz terena, ti pa z umotvori iza tipkovnice iz domače vukojebine.

kixs ::

Res cudna pot.

Sicer pa tudi pri nas ni kaj poceni, le da so se hrvati priblizal ali malo presegli...

V petek v Izoli, picerija Primavera. Dve pici, dva radlerja in cena 35,70€.

Sparkxl ::

Let nam je bolj časovno ustrezal iz dunaja, pa tudi cena je bila konkretno nižja

Pithlit ::

starfotr je izjavil:

Hja, ne vem zakaj rineš s cipra preko ostrerajha do hrčkov? Da lahko sedaj pišeš tule neke gluposti?

Btw, lahko bi s cipra letel tudi v ZG.

Čist lepo je povedal. Sam je lahko bit užaljen pa pameten za tipkovnico. Imate neke svoje poglede na svet (s čimer je vse v najlepšem redu) ki jih hočete vsilit vsem ostalim (s čimer ni vse v najlepšem redu)... In ko se pojavi kdo z drugačno izkušnjo je treba takoj začet bevskat pa napadat.

Lej, se strinjam s tabo. Dobrih 6 ur iz Jesenic do Makarske. Ampak je bila avtocesta prazna... pa v dveh sva ble za volanom. Pa sredi tedna. Da se, je pa to bolj izjema kot pravilo... Dosti bolj verjetno je da bo avtocesta zabasana.
Life is as complicated as we make it...

delavec44 ::

kixs je izjavil:

V petek v Izoli, picerija Primavera. Dve pici, dva radlerja in cena 35,70€.


Zato pa domačini ne hodijo v te turistične beznice. V Napi bi se (bolje) najedli za 20€. Še dobro da niste šli v Gušt.

Maš pa tudi http://www.casadellapizza.si/ s klasičnimi italijanskimi picami, ki redno dobiva nagrade na tekmovanjih.

starfotr ::

Ali kje ni objavljen cenik? Da ne bi bili seznanjeni s ceno pred naročilom? Vse cene veste v naprej. Edini nateg v te temi je taksi, katerega se omenil zgoraj. Vse ostalo je legalno. Na slovenski obali, na hrvaški, na xy.

kixs ::

Jah, na hitro smo moral neki najt in da je bil poleg parking. Tiste poleg Merkurja izgleda ze dolgo ni vec...

Glugy ::

feryz je izjavil:


Samo napitnine je 20 evrov, kje je še vse ostalo.

Sej nismo v Ameriki kaj je s tabo? Napitnina je že vključena v ceno in jo natakar dobi v plači.

ZveeZ ::

kixs je izjavil:

Jah, na hitro smo moral neki najt in da je bil poleg parking. Tiste poleg Merkurja izgleda ze dolgo ni vec...

Ti dam nasvet, (ce ni brezplacni parking pogoj):
- parkiras na placljivem parkiriscu Lonka in gres cca 350m pes, v senci mestnih ulic do pizzerije Napa.
Ali pa iz istega parkirisca pes v drugo smer 350m, v senci drevoreda, do pizzerije Casa della pizza.

starfotr ::

Oprosti ampak 350 m v poletni vročini je preveč. Največ 7 m lahko peš, ker se zelo mudi. Gre namreč za življenje in smrt.

Moe_Lester ::

Sej nismo v Ameriki kaj je s tabo? Napitnina je že vključena v ceno in jo natakar dobi v plači.


Čeprav nismo v ameriki smo v svobodni državi, kjer lahko vsak zapravlja svoj denar kot mu paše, a ne? :)

Osebno vedno pustim kakšnih 10-15% napitnine, če je postrežba na nivoju, kolikor se načeloma v restavracijah pričakuje. Delno zato, ker vem, da se natakarji pošteno nadelajo za ne ravno bajne plače. Delno pa iz čisto sebičnih razlogov, še posebej v lokalih kjer sem redna stranka.

delavec44 ::

Smo v svobodni državi, samo utajevanje davkov pa še vedno ni ok. Naj jim dajo poštene plače in naj se iz njih lepo plačajo davki in prispevki.
««
15 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120784 (5875) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430539 (4170) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436476 (29298) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548594 (6312) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042366 (32410) ThinkPad

Več podobnih tem