» »

POP TV: Glorifikacija hrvaških vsebin - priljubljenost ali pretiravanje?

POP TV: Glorifikacija hrvaških vsebin - priljubljenost ali pretiravanje?

guano ::

V zadnjem času sem opazil zelo veliko predvajanja hrvaških šovov in vsebin na slovenski televiziji POP TV. Imam mešana čustva glede tega pojava in zanima me, kaj si vi mislite o tej temi.

Ali menite, da gre za glorifikacijo hrvaških šovov ali pa je preprosto rezultat njihove priljubljenosti med gledalci? Osebno sem bil nekoliko presenečen nad obilico hrvaških vsebin in se sprašujem, ali bi POP TV moral več pozornosti nameniti slovenskim ustvarjalcem in njihovim produkcijam. Morda gre tudi za marketinško strategijo, s katero želijo povečati gledanost s privabljanjem občinstva sosednje države.

Na eni strani lahko razumem, da so hrvaški šovi priljubljeni med gledalci zaradi svoje zabavnosti, zanimivih zgodb in privlačnosti hrvaške kulture. Prav tako je mogoče, da ljudje preprosto uživajo v raznolikosti in spoznavanju drugih kultur skozi televizijo.
...
Po drugi strani pa se sprašujem, ali prekomerno predvajanje hrvaških vsebin na POP TV vodi v zanemarjanje domačih produkcij in ali bi morala televizija dati več priložnosti slovenskim ustvarjalcem. Ali je morda glorifikacija hrvaških šovov na račun slovenske kulture in identitete?

Rad bi slišal vaša mnenja in izkušnje. Kako dojemate obilico hrvaških šovov na POP TV? Ali menite, da gre za legitimno priljubljenost ali pretiravanje? Ali bi POP TV moral več pozornosti nameniti slovenskim vsebinam? Kakšni so po vašem mnenju pozitivni in negativni vidiki predvajanja hrvaških šovov?


Prihaja nova oddaja Najlepši kotički Hrvaške:
https://www.24ur.com/popin/film_tv/prih...

Na POP TV prihaja romantični šov Ugodno oddam sina:
https://www.24ur.com/popin/tuja-scena/z...

Za skok v poletje na POP TV Poroka na prvi pogled: Hrvaška in Po poti resnice:
https://www.24ur.com/popin/film_tv/za-s...

Na POP TV prihaja nov resničnostni šov Lepotice in geniji Hrvaška:
https://www.24ur.com/popin/film_tv/na-p...

eventyrer ::

Poceni vsebine za poceni tv kanal.

Kurzweil ::

Tudi jaz sem takšnega mnenja... poceni in debilno...

guano ::

Sem tudi sam prišel do podobnega zaključka. Lažje jim je plačati nekaj deset/sto tisoč evrov kot pa če bi podprli domačo produkcijo oziroma naredili kaj sami. Pohvale za vsebine na Voyo-tu, ampak to pa je vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guano ()

FoxKnox ::

Gledanost. Predvaja se reality showe glede na gledanost. Če ni domače produkcije,ali je samo kvartalno, je potrebno predvajati podobne tuje in finančno sprejemljive.Kuj železo , dokler se gleda. Drugo leto bo pa Armenska limonada na sporedu.

xseki ::

€€€. Dokler bo folk gledal, jih bodo še naprej štepali vsak mesec.

mtosev ::

Komercialna televizija pač sama odloča kaj bodo predvajali. Ne vidim problema.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kow ::

Ne gre za nobeno glorifikacijo, ampak gre za logicno posledico (mednarodnega) lastnistva kapitala. Pac zmanjsevanje stroskov. Ocitno je demografska skupina, ki gledajo taksne sove dovolj velika.

starfotr ::

Poop je greznica bil, greznica je in greznica bo ostal. Samo v večjem obsegu bo.

Oni predvajajo vsebine, da dobijo denar. Ni tako, kot javna TV, kjer dobijo denar da delajo vsebine.

coderX ::

ne gledam televizije

fikus_ ::

Lastnik POP tv in ene hrvaške TV je isti, zato se njihova hrvaška produkcija predvaja na POPu. Skratka šparanje in posledica greznica na TV.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hipertija ::

Pa kdo še sploh to gleda, razen starih mam in kakšnih osebkov brez lajfa? Nobenih kvalitetnih filmov, nobenih poučnih oddaj, samo eno sranje za izgubljanje časa... Pogledam kakšen film ali serijo iz VOYO, kakšno stvar iz YT, svoj čas sva imela zakupljen hbo in netflix itd. Skratka teh kanalov sploh ne pogrešam pa jih vsi tiščijo naprej. Roko na srce, najraje bi imel pri hiši še samo internet, kar je ipak prihodnost.
Prekle za kurnk

Scaramouche3 ::

Koliko Slovencev posluša svojo domačo kravjo glasbo?
Koliko jih posluša hrvaško? Enostavno so boljši, več emocije, ta glasba izvira iz mešanice italijanske in balkanske, boljši so tudi od Srbov in Bosancev!
Enako je z tele novelami!
Zakaj so Slovenci noreli za mehiškimi? Ker znajo emocijo ven dat, Slovenec je introvertiran in na to ponosen!

kriptobog ::

Hrvaske, turske, itd. Kdo sploh se gleda TV? Pranje mozganov.

Ganon ::

So ti že navedli razlog. Poceni je, gre za ceneno produkcijo.

tomlin ::

Pretiravanje...podobno kot turške soap opere na siolu
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

nekdoo ::

Lastno produkcijo dajo na Voyo, na TV pa nekaj, da zapolne čas.

kow ::

Starejsi ljudje so se pac navadili gledati televizijo - in jo bodo gledali do smrti. Ne glede na kvaliteto.
Konec koncev, smo se vedno na slo-techu, ceprav je kvaliteta mocno padla.

zoken ::

Ah, kot, da so hrvaške vsebine največji problem.

Vam dam mnogo, mnogo slabšo prakso. Več zvemo o dogajanju z kraljevsko druzino v UK in političnem dogajanju v ZDA kot v dogajanju v EU. Ne vem, kdaj so nazadnje poročali o čemerkoli, kar se dogaja v Bruslju, čeprav živimo v EU in se nas vse skupaj zelo konkretno tiče.

Za bruhat.

lynxslo5 ::

Zadnji vdor hrvaške produkcije na POP TV se je začel odkar ima češki lastnik, ki ima v lasti POP TV, v lasti tudi hrvaški RTL. Branko Čakarmiš, ki je bil šef POP TV je sedaj šef hrvaške RTL. Te hrvaške vsebine POP TV dobi zastonj ali pa za simbolično ceno. Hrvaški šovi najprej pridejo na hrvaško RTL televizijo nato pa jih dajo še na POP TV.

Imajo pa te hrvaški šovi na POP TV dvojen negativni učinek. Gre še za en za hrvaški kulturocid nad slovensko kulturo in jezikom, polega tega pa še za splošno poneumljanje družbe, ki ga povzročajo vsi resničnostni šovi. Eden od vzrokov, zakaj je prišlo do streljanja v Srbiji je tudi ta, da je tam Pink televizija non stop vrtela resničnostne šove, kar je popolnoma degeneriralo srbsko družbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

WallSreet ::

Kdo sploh še gleda POPTV in ostale retardirane šove? Verjetno samo še stari prdci kajti osebno nisem prižgal TV-ja že 8 mesecev in ko ga zagotovo ne gledal butastih slovenskih oziroma balkanskih kanalov.

lynxslo5 ::

Tudi, če ne gledamo POP TV-ja moramo plačevati za ta kanal 5-6 evrov na mesec. Ta televizijski parazit trenutno je nedotakljiv, saj ima močno zaslombo Golobove leve opcije pri nas. Državni regulatorji tej firmi dopuščajo, da dela kar ji paše. POP TV je v bistvu največja vladna stranka pri nas.

mtosev ::

Na popu sem jaz gledal poročila. Neki resničnostni showi me ne zanimajo in jih ne gledam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

T440 ::

Poročila na Pop TV so resničnostni show.

mtosev ::

Meni je isto kot na nacionalki. Poročila so pač poročila.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kow ::

mtosev je izjavil:

Meni je isto kot na nacionalki. Poročila so pač poročila.


Ti pa si naiven. V nedeljo sem gledal pop tv porocila. V 1h uri programa je bila ena novica: da je volk poklal ovce. Ostalih 55minut je bil entertainment in reklame.

mtosev ::

Sedaj gledam na rtv slo. Ne vem kako je sedaj. Prej sem gledal na popu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lynxslo5 ::

mtosev je izjavil:

Sedaj gledam na rtv slo. Ne vem kako je sedaj. Prej sem gledal na popu.


Priporočam ti poročila na Planet TV. Najbolj nepristranski in uravnotežen kanal pri nas.

Summanus1 ::

Kaj je POP in kaj je TV???

arnecan1 ::

POTV in Kanal A gledam še samo za kakšen film.

mtosev ::

Jaz filme na TVju ne gledam. Za to imam Netflix, HBO Max, skyshowtime in DVDje ter Blu-raye.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hendriks ::

Raje se vprašajte obratno: koliko slovenskih vsebin predvajajo hrvaški mediji?

janezvalva_5 ::

povpraševanje jugovičev po jugo vsebinah + dnevni boj za višjo gledanost, ker kdo sploh gleda to bedo = poptv

hendriks je izjavil:

Raje se vprašajte obratno: koliko slovenskih vsebin predvajajo hrvaški mediji?

bolj malo, ker kolikor mi je znano, je zelo malo slovenske imigracije v bivšo jugo. tako da ni povpraševanja.

Zgodovina sprememb…

xseki ::

hendriks je izjavil:

Raje se vprašajte obratno: koliko slovenskih vsebin predvajajo hrvaški mediji?

Najlepši kotički Slovenije. Kdaj?:)):))

BorutO ::

Pop TV se lahko preimenuje v Pop TLC počasi ...

guano ::

Na VOYO prihajajo borilni spektakli hrvaške organizacije FNC!
Za ljubitelje mešanih borilnih veščin imamo izvrstno novico. Že tako bogati zbirki prenosov dogodkov mešanih borilnih veščin na VOYO dodajamo še prenose hrvaške organizacije Fight Nation Championship oziroma FNC, ki velja za najmočnejšo v regiji.
https://www.24ur.com/sport/borilni-spor...
No,to pa je pohvalno. Kapo dol


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanjski moški 2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18221431 (12434) Invictus
»

Gostilna išče šefa - vse je nameščeno

Oddelek: Loža
4812105 (8992) MIHAc27
»

TV Pika odhaja, prihaja POP BRIO

Oddelek: Loža
448038 (5540) Tarzan
»

RTV zahteva umik "Kmetije slavnih" v poznejši termin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696368 (4288) k4vz0024
»

kam gre slovenska televizija?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
775708 (3997) Keyser Soze

Več podobnih tem