» »

kam gre slovenska televizija??

kam gre slovenska televizija??

1
2
»

Keyser Soze ::

Če bodo pa kakšnega "Srvajverja" naredil se pa takoj prijavim.:)

Kar se tiče pa Bara. Sam ga nisem gledal, razen parkrat po 5 minut ko sem ravno uletel v sobo, pa je kdo gledal zadevo. Mi preprosto te teme niso zanimive, saj so "preveč" življenjske(kot je ženekdo omenil), in imam včasih že lastnih izkušenj čez glavo kaj šele, da bi gledal še druge.

Kot oddaja na splošno pa ni slaba. Glede na odziv publike oz. gledanost. Pač za preganjat dolgčas je OK. Tako kot Texas Ranger in podobni. Kaj več pa sigurno ne gre pričakovati od teh oddaj. Ne vem pa zakaj bi bili ljudje ki to gledajo in tisti, ki sodelujejo pri ustvarjanju, kaj bolj omejeni na podstređju od ostalih. Pač vsakomur svoje.

Saj bi se tudi jaz prijavil na Bar, če bi vedel kakšna nagrada čaka zmagovalca. In glede na to, da sem še bolj dolgočasen(???) kot Andrej... Ni dvakrat za rečt.:D

P.S.: Meni več pomeni CSI: Las vegas kot pa Bar. Nekomu je pa ravno obratno.

BigWhale ::

V Baru so tokrat sodelovalu ljudje, ki so si precej podobni med seboj. Razlike v karakterjih so bile precej minimalne in tisti, ki so odstopali od nekega sivega povprecja, so letali ven en za drugim.

Jaz bi v bar zmetal RES razlicne ljudi. Enega harcore metalca, z non-stop neoprano cupo, pa enga punkerja, ki bi skoz v blatnih bulerjih okol tacal, pa eno frizerko, pa enga geeka, ki bi skoz za racunalnikom sedel, hm, se enga body builderja, ki bi cele dneve kvihtal in tako naprej...

to bi bil fun :P

Cross ::

kej na foro surviverja bi znal bit kul če bi bil tak k bi blo treba. sam kej tazga skor zihr nau pr ns ker od tega ni profita tok miljonskega ker tm bi se mogu folk mal inteligentno zanjdt da lahk zdržiš tm, kar pomen da nebi bil poudark tok na medčloveški drami in to pomen da nebi blo pred enkrani ta najmlajših k so pa očitno pr teh stvareh največji potrošniki. kolk je to enih sms-ov. tale bar scena se bo zihr kr nadaljevala, sam mal se bo spreminjala. sam vsekakor pa gledanje teh stvari res ne more glih kej pozitvno vplivat na 10 letnike.
entering the subspace

Thomas ::

Hehe BW, lahko da bi sproduciral dolgčas za vse, razen za kakšne znanstvenike, antropologe, psihologe ...

No ja, mogoče pa ne. Mogoče bi pa bil popularen kot Bar in bolj.

Ne veš, če ne poskusiš. Tako kot tudi za tale Bar niso vedeli. Enim se je sicer zdelo, da bo zažgalo, da bo the coolest, drugi so "vedeli" da bo totalna katastrofa.

So pač naredili eksperiment. Pridobili empirično dato.

Od vseh idej za TV oddajo je pa meni še vedno najbolj všeč ideja o SMS izločilnem DA/NE kvizu, kjer zmagovalec (tudi) pobere vse. Ali skoraj vse, stvar modalitete.

Boljšga še nisem slišal - samo tega ne bo. Se ne bomo angažirali, očitno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

thomas,

Saj to je. Stvar je pac vedno orientirana na neko ciljno publiko, vcasih se prime, vcasih ne. Baje so hrvaski bar ukinli, ko so bili tam se stirje tekmovalci. Je bilo premalo gledano.

Meni je bil Bar zanimiv, dokler nista ostala samo dva notri. Bolj zanimiv, kot nek experiment, kot entertainment. :)

Thomas ::

Se strinjava BW. Jest sicer Bara nisem gledal, razen po par minut tu in tam. Se mi pa vseeno zdi posrečena oslarija. Podobno kot uni škatlar, ki ga skoraj vedno gledam. Škatlar je EDINA oddaja, ki jo skoraj vedno spremljam. TV Dnevnika ne, Odmevov ne ... ničesar. Samo škatlarja pa ja. Kakor mi je odvratno njegovo čvekanje na začetku in kakor me njegovo duhovičenje kasneje ne spravlja zelo v smeh, sama igra me pa očara!

Tako da ne bom zviška gledal na publiko Bara, niti na frike, prostovoljno zaprte v njem.

Antropološko zanimivo, vsekakor! Najmanj to.

Zakaj take hude reakcije pri ljudeh?

Mislim da vem. Bar je okus novega sveta, novih pravil, ki nezadržno silijo med nas. Subverziven in revolucionaren je. Izrinja tradicionalno pridiganje kakšne Mance Košir iz TV ekranov dol. Ni več toliko časa zanjo. Niti za etablirano kulturo ne. Karte se pospešeno mešajo naprej in ljudi dela živčne, ko vidijo očitno dokaze za to.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Kaksna nova pravila neki. Trash ostaja trash.

Thomas ::

Kaj pa ni trash?

- revija mešanih pevskih zborov?

- oddaje kot jih snema Animal Planet?

- Vida Petrovčič z gosti, bankirji?

- poročila

- Hydak, mostovi?

Je vse trash, kar je na TV?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Tale vzorec - etablirani proti prihajačem - se ponavlja skozi celo zgodovino. Etablirani sesajo en sesek, prihajači bi ga pa tudi. Zato se etablirani branijo na vse možne načine, tudi z moralnim, vrednostnim, inteligentnostnim ... zaničevanjem.

"Kaj bodo teli realnostni šovi abotni, če pa že mi ponujamo ljudstvu dostojne vsebine!?"

V tem smislu.

Na srečo je razvoj tudi takšen, da mleka in medu je vedno več. Samo kraval za seske je pa hud, kot da ga zmanjkuje. Jasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Thomas: Slovenska TV definitivno = trash. Sploh ne gledam. Ok, Studio City se tu pa tam, to pa je tudi vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

BigWhale ::

Oxymoron! Kako ves, da je trash, ce ne gledas? :P

Tr0n ::

Ah, dovolj je ze, ce na hitro preletis (zazapas po domace) dolocen program. Me vcasih kr zmrazi, ko sem na obisku pri mami, ki pa gleda SAMO slovensko TV in te klasicne "domace" oddaje. :O

BladE_ ::

lol
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Mirč ::

klemen22 in ostali......,če vam kaj ne paše gledajte mariota.Hvala bogu,da se slo-tv(pop tv) vsaj nekam premika.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

klemen22 ::

če vam kaj ne paše gledajte mariota.Hvala bogu,da se slo-tv(pop tv) vsaj nekam premika.

Kam se pa premika?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Mirč ::

premika naprej proti.......

Tear_DR0P ::

jst sm celo razmišljal da bi se prijavil - sam sm reku da ni dost denarja v igri, da ne govorimo o avtu:\
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

PROTOTIP ::

O temu slovenskemu big-brotherju bi težko sodu, ker ga nisem gledal. Sem pač padel v tisti koš Slovencev, ki si kljub prizadevanju ne mora zagotoviti hitro internet povezavo in se nekako počutim diskriminiranega. Sem pa slišal marsikaj o baru preko forumov in preko rednih oddaj in mislim res bedno se mi zdi, da dejansko je lahko glasoval vsakdo, ki je gledal oddajo, ne pa celega showa na netu, ker marsikdo je glasoval samo zaradi tega, ker je ta človek iz njegove regije in podobnih bednih razlogih. Potem me pa še moti poden od mentalitete Slovenčkov, za katere velja "nomen est omen" in pol kar naenkrat so vsi Andreji kul pa vsi Borisi geji. Mislm, kar groza me je, v kaki družbi to živim.

leonius ::

Cilj Bara je dosežen.
Govori se o njem. Tudi na slo-techu.
Eni ga gledajo z zmrdovanjem, drugi z veseljem. Enim se sproščajo endorfini, drugim adrenalin.


PROTOTIP: Via Mars?
IMHO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leonius ()

_marko ::

->Slovenska TV definitivno = trash. Sploh ne gledam. Ok, Studio City se tu pa tam, to pa je tudi vse.

Sploh če gladaš in hvališ Studio city in se ti vse ostalo zdi krap, si pa res kompetenten za oceno trasha. :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Cross ::

mah sej kr je dost trasha. v bistvu velik. v bistvu ornk velik. tiste španske limonade čist preveč množično so in jih še zmer vrtijo. namest kšne od teh bi dal kšno komedijo, recimo fresh princa z bel aira. to bi ga čist sekal pa še ena kvalitetna serija za mlade ljudi. a oni dajo raj zdej še hrvaško limonado. ne da bi zdej hotu kej flejmat sam hrvatje še na morju svoje ponudbe ne bojo v slovenščini napisal mi pa kle vrtimo njihove serije k sm zihr da če bi pogledu kšn del bi vidu da ni en teden starga prdca vredna. hrvatje bi pomoje raj požgal tv bajto kokr pa kšno slovensko serijo vrtel. nasledna stvar glede slo tv, kako za vraga reklame, pol imena ustvarjalcev serije (konec pač), spet reklame, uvodni del nasledne serije in pol SPET reklame. kok je to pol enga šaltanja k reklam pa res ne morm gledat. ok bar se strinjam enim kul enim ne, podn verjetn glih ni (ali pač), ampak naš tv na splošno glede zdrave televizije is going downhill.
entering the subspace

Tody ::

Heh televizije baš boli en kurac kaj si vi (itelektualci) mislite, dokler bodo oni lahko prepričal oglaševalce da imajo toliko in toliko gledalcev v tem in tem terminu in bodo služili mastne pare, bodo dali največji drek gor če jim bo kdo plačeval zadevo.

Super Sonic ::

"Heh televizije baš boli en kurac kaj si vi (itelektualci) mislite, dokler bodo oni lahko prepričal oglaševalce da imajo toliko in toliko gledalcev v tem in tem terminu in bodo služili mastne pare, bodo dali največji drek gor če jim bo kdo plačeval zadevo."

Je zelo težko definirat mastne pare tuki.
350 tisoč moronov na telefonih je velik, a kaj ko bi jih bilo ob boljši izpeljanosti in boljšem pristopu lahko tudi več.

Nenazadnje se spominjam, da je glasovalo namanj ljudi takrat ko sta bila na stolu Jasna in Andrej. 30 tisoč vsega skupaj.

Marketing je tu opravil dokaj slabo oz. samo solidno delo. Na roke jim je šlo to, da je bil to PRVI takšen dogodek pri nas. Če bodo nadaljevali v tem stilu tudi drugič, bo kastrofa.

Sicer je pa nekdo omenjal podobnost karakterjev. Kot zanimivost se je lahko izbralo iz bara to, da v njem ni bilo niti enega ognjenega znamenja. Bilo je kar nekaj devic (največ), nekaj rakov, škorpjonov in kozorogov.

Torej so bili karakterji(v grobem gledano) bolj podobni kot nasprotni.

"Mislm, kar groza me je, v kaki družbi to živim."

Ja to je pa res. Tlele se pa lahko samo podpišem:D .
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Thomas ::

Nikakor pa nočem reči, čeprav branim Bar in podobne oddaje, da so mi tisti škisi kaj všeč. To pa ne. Take na Slotechu pridno obkladam z ljubkovalno tehničnimi oznakami - idijot in podobno.

Bistveno je vedeti to, dopuščanje alternativ v šegah in navadah je eno, identifikacija s tako dopuščenimi stili, pa nekaj drugega.

Naj cveti tisoč cvetov, ane.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tic ::

Te oddaje me spominjajo na tistega, ki prodaja 1mio pixlov za 1$ na pixel.

Odločna ideja, nateg in keš v žepu.

Ni boljšega.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

BigWhale ::

Nateg? Nateg koga? Tebe, ker ti zadeva ni zanimiva? :P

Ker ti se tukaj, vec kot ocitno pocutis nategnjenega.

Tic ::

BigWhale, govorimo o jabkih, ti pa o hruškah.
persona civitas ;>

Keyser Soze ::

Ja, tema gre pa o brusnicah.:\
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bar II (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11912317 (4405) Amare
»

slovenske zabavne oddaje

Oddelek: Sedem umetnosti
383540 (2606) pivmik
»

Bar - POP TV

Oddelek: Loža
213296 (1785) toncek_95

podpora Almi v BARu

Oddelek: Loža
443410 (2028) Tody
»

"Svinjarija" z tole odajo BAR, številke 090, dragi sms, plačjiv ogled na internetu

Oddelek: Loža
312975 (1836) hitcher

Več podobnih tem