» »

Cena Ljubljanske hise in zemlje

Cena Ljubljanske hise in zemlje

Kayzon ::

Zanima me ce bi mi lahko od oka podali priblizno ceno nase hise ter ozemlja. Hisa in parcela se nahaja v Ljubljani,Polje.

Hisa je bila zgrajena leta 1950,je v skoraj originalnem stanju,se pravi ni bila nic prenovljena in ima 96 kvadratnih metrov. Parcela je pa vse skupaj okoli 800 kvadratnih metrov.

kamiKaZaA ::

Milijon pa roka.

Nedasemiveč ::

Torej hiša potrebna rušenja ali res temeljite prenove (verjetno se ne splača)? 800 kvadratnih metrov zazidljivega?

Na tem trgu verjetno 150.000 - 200.000EUR. Si pa podal bistveno premalo podatkov, točna lokacija je res pomembna, kakšna je okolica, za kakšno parcelo gre (morda je preozka), bližina infrastrukture, kako je z dovozom itd. Težko ti bo tu na forumu kdo povedal ceno, zakaj ne pokličeš cenilca ali koga z agencije, da si ogleda zadevo?

Zgodovina sprememb…

nirm ::

cena je lahko od 150k do 350k, res odvisno od veliko faktorjev

Hawker ::

meni je realna cena 120.000 eur in naj se še z rušenjem ukvarjam ... 200.000 so pobožne želje za 96m2 in 1950 letnik. če te zanima zs

Telbanc ::

Sam parcela je 400.000. Rušenje od 17.000 -20.000.

Tko da pod 400.000 bog ne daj prodat. Ampak to je cena za tri mesece naprej. Za pol bo verjetn spet več.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Hawker ::

prjatu tole se še za 400 jurčkov ni prodalo pa je na trgu že lep čas ? https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

edino kripto bogataši bodo kupovali po takih navitih cenah, je pa pomembna 1.lokacija 2. lokacija 3.lokacija

Nedasemiveč ::

Hawker je izjavil:

meni je realna cena 120.000 eur in naj se še z rušenjem ukvarjam ... 200.000 so pobožne želje za 96m2 in 1950 letnik. če te zanima zs


Realna že mogoče, ampak na trgu bi brez problema dobil boljšo ponudbo kot pa 150 EUR m/2 kot jo ti ponujaš. Govorim za 800 m/2 parcele, kjer lahko takoj gradiš in se ne rabis ukvarjati z rušenjem

Tu se dejansko prodaja parcela in ne hiša. Je pa OP napisal premalo podatkov za bolj natančno ovrednotenje.

Kayzon ::

Na tem trgu verjetno 150.000 - 200.000EUR. Si pa podal bistveno premalo podatkov, točna lokacija je res pomembna, kakšna je okolica, za kakšno parcelo gre (morda je preozka), bližina infrastrukture, kako je z dovozom itd. Težko ti bo tu na forumu kdo povedal ceno, zakaj ne pokličeš cenilca ali koga z agencije, da si ogleda zadevo?


HypoHypo@ Tocne lokacije ne bi pisal,je pa direkt ob glavni cesti v Polju(Zadobrovska),v blizini imamo tudi vec obvoznic ter sam btc je oddaljen ene 2-3min z avtom. Drugace je parcela res ozka oz pravokotne oblike,ce to vpliva nekako na ceno.

Hvala za odgovore,sprasujem pa zgolj informativno ker smo imeli smrt v druzini(2 lastnika) in se bo še kar nekaj casa cakala zapuscina. Tako da cenilec pride sele na vrsto po temu. lp

bambam20 ::

Za okvirno orientacijo. Koliko je pa m2 meter zemlje zraven hiše pa ne vem.

https://siol.net/posel-danes/novice/kje...

Povprečne cene prodanih rabljenih stanovanj po mestnih predelih (v evrih na kvadratni meter)


Mestni predel 2015 2016 2017 2018 2019
MO Ljubljana 2.030 2.170 2.410 2.770 2.800
Šiška 1.920 2.120 2.360 2.750 2.790
Golovec - Jarše - Moste 1.900 2.070 2.320 2.590 2.640
Center - Trnovo 2.380 2.430 2.700 3.120 3.140
Bežigrad 1.920 2.130 2.370 2.700 2.680
Dravlje - Šentvid- Šmarna gora 1.930 2.050 2.280 2.580 2.690
Vič - Rudnik 2.000 2.120 2.440 2.750 2.820
Črnuče - Posavje 1.870 2.080 2.290 2.620 2.590
Rožnik 2.140 2.280 2.400 2.790 3.070
Polje - Sostro 1.660 1.830 2.050 2.310 2.390

mat xxl ::

Hiša takega letnika, ki ima verjetno še lesene plošče, je samo za rušiti. Žal se veliko celo grajenih 1970 - 1985 ruši, ker so celovite adaptacije drage, ko pa zrušiš, pa zgradiš morda večjo več stanovanjsko, ali vila blok in je hitro računica, žal je pa veliko odvisno od mikrolokacijo, če je zraven ceste je velik minus.....

SaXsIm ::

Odgovor je simpl, štartaj z visoko ceno. Samo cene zazidljivih parcel se v okolici Ljubljane gibljejo med 180 - 220 EUR / m^2, se pravi že samo iz tega naslova pod 160.000 EUR ne greš. Glede na to, da je na parceli hiša, pomeni, da so že vsi priključki na lokaciji, kar spet doda kar nekaj vrednosti. Sam bi se zadeve lotil prodajati za nekje 250.000 EUR, pa potem vidiš, kakšno bo začetno zanimanje ter ceno ustrezno korigiraš.

Ne poslušaj raznih Hawkerjev, kaj je za njih realna cena, to je samo maksimalna cena, ki si jo tak segment trga pač lahko privošči. Se fokusiraš na drug segment, za hiše v Ljubljani in širši okolici se danes odločajo ljudje, ki si jih lahko privoščijo.
SaXsIm

Steinkauz ::

Cene zazidljive parcele v Ljubljani se začnejo nekje pri 200eur/m2 pa do 300eur/m2.
Bajta je verjetno sam za podpret (al pa draga prenova), samo pa pomeni, da imaš že vse priključke in plačano.
Če je parcela ozka, lahko full zbije ceno, ker imaš odmik od vsake meje 4m, če ti sosed ne da dovoljenja za manj.
Dosti njiv se prodaja, ker so postale zazidljive, samo so tako ozke, da lahko gradiš sam hišo širine 4-5m, ker sosedi ne dajo soglasij in se ne prodajo.
Kar še zbija ceno je bližina železniške ali glavne ceste.

Invictus ::

200EUR/m2 naprej... Prej 300, ker gre za Ljublkjano, čeprav Polje... Parcel za pozidavo preprosto zmanjkuje.

Ja, rušenje nekaj stane, te male bajtice ne bo nihče obnavljal...

Zraven je pol treba prišteti še komunalni prispevek do kvadrature nove hiše.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KAVINSKY ::

Mogoče lahko OP pogleda za kakšne cene se prodajajo nepremičnine v bližini:

http://prostor3.gov.si/ETN-JV/

profii ::

KAVINSKY je izjavil:

Mogoče lahko OP pogleda za kakšne cene se prodajajo nepremičnine v bližini:

http://prostor3.gov.si/ETN-JV/


OP je hotel samo zastonj do ocene. Za par stotakov dobi cenilca in ne bo dileme.
Ali pa naj poslika in skupaj s parcelno prilepi sem.

Groot ::

mat xxl je izjavil:

Hiša takega letnika, ki ima verjetno še lesene plošče, je samo za rušiti. Žal se veliko celo grajenih 1970 - 1985 ruši, ker so celovite adaptacije drage, ko pa zrušiš, pa zgradiš morda večjo več stanovanjsko, ali vila blok in je hitro računica, žal je pa veliko odvisno od mikrolokacijo, če je zraven ceste je velik minus.....


No želje po vila blokcu ti prav nič ne koristijo, če veljavni OPN tega ne dopušča. Kolikor so mi znane usmeritve na območju LJ Polje, težko verjamem da bi šlo graditi kaj več od hiše, sploh če je lokacija sredi naselja. Je pa seveda nemogoče to govoriti brez točnih podatkov.

Če neka večja gradnja ni mogoča/smiselna, lahko upaš na največ bekje 150-200 eur/m2 parcele. Sicer v 200 sam bolj dvomim glede na lokacijo.

Nedasemiveč ::

Tako ozka parcela pa tudi ne more biti, da se vsaj enega dvojčka ne bi moralo gor postavit.

Hawker je izjavil:

prjatu tole se še za 400 jurčkov ni prodalo pa je na trgu že lep čas ? https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

edino kripto bogataši bodo kupovali po takih navitih cenah, je pa pomembna 1.lokacija 2. lokacija 3.lokacija


Jah sej to je pa to, ko se gradijo 300 m/2 bajte, potem pa prodaj, če lahko.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

profii je izjavil:


OP je hotel samo zastonj do ocene. Za par stotakov dobi cenilca in ne bo dileme.
Ali pa naj poslika in skupaj s parcelno prilepi sem.

Se pravi potencialni milijonar bi rad prišparal par stotakov? :))
sudo poweroff

Hawker ::

SaXsIm je izjavil:

Odgovor je simpl, štartaj z visoko ceno. Samo cene zazidljivih parcel se v okolici Ljubljane gibljejo med 180 - 220 EUR / m^2, se pravi že samo iz tega naslova pod 160.000 EUR ne greš. Glede na to, da je na parceli hiša, pomeni, da so že vsi priključki na lokaciji, kar spet doda kar nekaj vrednosti. Sam bi se zadeve lotil prodajati za nekje 250.000 EUR, pa potem vidiš, kakšno bo začetno zanimanje ter ceno ustrezno korigiraš.

Ne poslušaj raznih Hawkerjev, kaj je za njih realna cena, to je samo maksimalna cena, ki si jo tak segment trga pač lahko privošči. Se fokusiraš na drug segment, za hiše v Ljubljani in širši okolici se danes odločajo ljudje, ki si jih lahko privoščijo.



Najpostavi maksimalno ceno, bo trg odlocil ali je realno ali ne. Jaz sem pripravljen dati 150 eur za m2.

Nedasemiveč ::

Hawker je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Odgovor je simpl, štartaj z visoko ceno. Samo cene zazidljivih parcel se v okolici Ljubljane gibljejo med 180 - 220 EUR / m^2, se pravi že samo iz tega naslova pod 160.000 EUR ne greš. Glede na to, da je na parceli hiša, pomeni, da so že vsi priključki na lokaciji, kar spet doda kar nekaj vrednosti. Sam bi se zadeve lotil prodajati za nekje 250.000 EUR, pa potem vidiš, kakšno bo začetno zanimanje ter ceno ustrezno korigiraš.

Ne poslušaj raznih Hawkerjev, kaj je za njih realna cena, to je samo maksimalna cena, ki si jo tak segment trga pač lahko privošči. Se fokusiraš na drug segment, za hiše v Ljubljani in širši okolici se danes odločajo ljudje, ki si jih lahko privoščijo.



Najpostavi maksimalno ceno, bo trg odlocil ali je realno ali ne. Jaz sem pripravljen dati 150 eur za m2.


Jaz ti garantiram, da bo v roku enega tedna imel ponudbo za najmanj 250 EUR/m2, verjetno 300 EUR/m2. Še enkrat - prodaja se parcela in ne hiša! Hiša je samo pogajalska moč kupca, ker jo mora pač rušiti. Danes pa parcele kupujejo tisti, ki nekaj imajo pod palcem (v Ljubljani).

Telbanc ::

Hawker je izjavil:

prjatu tole se še za 400 jurčkov ni prodalo pa je na trgu že lep čas ? https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

edino kripto bogataši bodo kupovali po takih navitih cenah, je pa pomembna 1.lokacija 2. lokacija 3.lokacija


200 evrov meter je Logatec, Domžale. Ljubljana pa....oho

Z lokacijo se strinjam, čez par let ko bo elektrika bo bližina ceste sam velik plus.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

feryz ::

Ljubljana Rudnik, Jurčkova, parcela malo pod 800 m2, hiša tako tako, lahko rušiš, lahko celo prenavljaš, je pritlična, ne tako stara. Za 450 jurjev jo tetka proda v roku ene ure. Ampak to ni Polje.

Nedasemiveč ::

feryz je izjavil:

Ljubljana Rudnik, Jurčkova, parcela malo pod 800 m2, hiša tako tako, lahko rušiš, lahko celo prenavljaš, je pritlična, ne tako stara. Za 450 jurjev jo tetka proda v roku ene ure. Ampak to ni Polje.


Sam sem dobil ponudbo 350-400 EUR m/2 blizu Jurčkove. Pa sem potem tuhtal in si premislil. Enostavno ni vredno prodajati na takšni lokaciji (če imaš seveda stanovanjski problem rešen ali oz. denarja kravavo ne potrebuješ).

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Matr, ko je to kupila, pred 30 do 40 leti, je bilo pa skoraj zastonj. Degradirana močvirska zemlja na obrobju Ljubljane.

Nedasemiveč ::

feryz je izjavil:

Matr, ko je to kupila, pred 30 do 40 leti, je bilo pa skoraj zastonj. Degradirana močvirska zemlja na obrobju Ljubljane.


Itak. Potem se je pa začela zadeva razvijati, avtobusne povezave dobre, PST par korakov stran, Golovec blizu, obvoznica na Rudniku če je gužva greš pa pač preko Trnovga, križanke 20 minut peš - odvisno kje točno si, Špica itd.. Ljudje so potem še ugotovili, da bo bajta dejansko stala več sto let s pomočjo že lesenih pilotov, sedaj so tu še betonski. Glavno prednost v prihodnosti pa vidim v tem, da tu zaradi Barja ne bo nikoli blokov, kvečjemu večstanovanjske hiše (višina je zelo omejena). Tudi Ižansko cesto imajo namen prenoviti v naslednjem letu.

profii ::

poweroff je izjavil:

profii je izjavil:


OP je hotel samo zastonj do ocene. Za par stotakov dobi cenilca in ne bo dileme.
Ali pa naj poslika in skupaj s parcelno prilepi sem.

Se pravi potencialni milijonar bi rad prišparal par stotakov? :))


Jap. Potem jim pa rečejo bogati reveži so pa užaljeni.

HitraSperma ::

243.557,72€
fgdsfjk

johanblond ::

feryz je izjavil:

Ljubljana Rudnik, Jurčkova, parcela malo pod 800 m2, hiša tako tako, lahko rušiš, lahko celo prenavljaš, je pritlična, ne tako stara. Za 450 jurjev jo tetka proda v roku ene ure. Ampak to ni Polje.

560 €/m2. A to resno? (a je to ugibanje, ali je bila reasna ponudba ali primerljiva dejanska transakcija).

Bilo je rečeno, da so kvalitetne parcele (večina parcel na tej lokaciji je takih, ne pa čisto vse) v LJ v rangu 300 €/m2, kar bi bilo potem max 250.000 €.
Imaš pa tam par lepih, kvadratnih, praznih parcel. Tisti lastniki pa lahko rečejo, da je potrpljenje božja mast :-).

Kvinta ::

Če ti kdo da 100k takoj vzami ,ker več ne boš dobo v nobenem primeru oziroma mogoče boš dobo 130 samo bo trajalo 20 let.
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Hawker je izjavil:

meni je realna cena 120.000 eur in naj se še z rušenjem ukvarjam ... 200.000 so pobožne želje za 96m2 in 1950 letnik. če te zanima zs


Tebi je to realno?
Ti pa si?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Hawker ::

FireSnake je izjavil:

Hawker je izjavil:

meni je realna cena 120.000 eur in naj se še z rušenjem ukvarjam ... 200.000 so pobožne želje za 96m2 in 1950 letnik. če te zanima zs


Tebi je to realno?
Ti pa si?


vem, preveč sem ponudil, fer cena bi bila 100eur m2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strošek hiše

Oddelek: Loža
313268 (1346) WhiteAngel
»

Novi stanovanjski objekti

Oddelek: Loža
213774 (2462) ginekk
»

Cena zemljišča v Trzinu

Oddelek: Loža
275813 (4676) Meizu
»

Poglejmo koliko je vredna taščina ali sosedova hiša! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27433847 (25318) LordTado

Več podobnih tem