» »

Kam na morje v Italiji?

Kam na morje v Italiji?

SVGA ::

Par, želiva miren in varen kraj, plažo z mivko, čisto morje, greva v hotel, julija letos, z avtom, nekje do največ 10 ur vožnje v eno smer it Ljubljane. Gledava zahodni del Italije a nimava izkušenj s temi kraji. Je bil kdo na morju tam in lahko kaj priporoči? Hvala! :)

janezvalva_5 ::

cinque terre
https://www.ontheluce.com/cinque-terre-...

pri massi carrari (bližina la spezie)


dokaj blizu tudi pisa in piazza dei miracoli

Scaramouche3 ::

Če nimaš peščenih plaž,lahkega dostopa v morje in veliko dreves je plac brezveze...

msjr ::

Italija ima ogromno peščenih plaž že na Jadranu, malo prej od tvojih želja. Gradež (Grado Pineta), na drugi strani iste lagune Lignano (Sabbiadoro), pa naprej proti Benetkam Bibione in Jesolo. V teh krajih sem bil, kvaliteta vode je enaka slovenski, večina školjk iz naših ribarnic je iz teh krajev, tako da če je dobro za v želodec ni slabo za kopat. Ni pa to modrina južne Dalmacije. Varno je, v servisnih dejavnostih večinoma delajo naši zemoti iz bivše juge, tako da smo dobrodošli :) Chioggia in Rimini tudi nista za odmet. Je pa polno low class Nemcev in Avstrijcev, nekako kot Umag x10, Italijani pa v sezoni lupijo še huje ko Hrvati v Splitu.
 Takole

Takole


 In takole to zgleda

In takole to zgleda


Ligurijo odsvetujem, San Remo in Imperia sta recimo ok, predvsem če imaš veliko denarja, v bistvu je vse zahodno od Genove žalost. Cinque terre pa v sezoni.... No ja, če imaš denar in imaš rad gužvo... Julija definitivno lupilnik na kvadrat.

ZveeZ ::

Ko sva sla z zeno en road trip po Toscani sva pristala tudi na plazi v Marini di Grossetto.
V polni sezoni, brez guzve. Pravijo, da je turisticni kraj ampak ocitno ni dovolj popularen, da bi bil nabit.

Plaza je bila velika, pescena, cista.

PacificBlue ::

Super plaže so v okolici Lecceja. Sam to je cca 11ur vožnje. Sploh cela pokrajina Puglia je zelo lepa.

https://images.app.goo.gl/187wN1T6dT2Aw...

Badwolff ::

Na Siciliji je gužva na plačah neskončna, najbrž je isto po celi Italiji. Ležalnik pri ležalniku, v vrstah, nbenga plača za zguzvat se vmes. Peščene plaze so fajn bol v teoriji.

feryz ::

Ob Jadranu ni nobenih peščenih plaž, ampak svinjska mivka. To ni nekaj, na čemer bi užival, ampak navadna svinjarija, ki se ji je fajn izogniti. Od Gradeža do Riminija in še dlje.

Egidij88 ::

Gargano.

rkobarov ::

Sardinija je uau. ampak zelo draga julija.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Cveto ::

Jaz sem bil po več teh italijanskih jadranskih mestih, Gradež, Lignano, Bibione, Jesolo, Savio, Ravenna, Cervia, Rimini, Misano... Sistem je povsod podoben, široke mivkaste plaže, vrste in vrste ležalniokov in morje, kjer moraš hoditi "pol ure", da prideš do globine, kjer lahko zaplavaš. So pa mesta prijetna (meni osebno sploh Gradež), dobro se je in nekako so stvari uštimane. Bil sem še v Liguriji (San Remo) in je bila gneča, obala pa bolj skalnata in prodnate plaže.

Aja, pa tale mivka je taka, da jo imaš potem povsod, vključno z ritjo.

MIHAc27 ::

Mi smo šli enkrat tudi na dopust v Toscano Julija in prespali pri Ravenni. Mi je bilo prec hudo, ker nismo splanirali kak dan več, da bi tam ostali dlje. Evo letos delamo popravca, tko da med Ravenno in Rimini bomo nekje bili.

Je pa bilo takrat zvečer komarjev za ponoret ogromno. Čes dan je ok. Ljudi pa nikjer nobenega po plažah

nejc_nejc ::

PacificBlue je izjavil:

Super plaže so v okolici Lecceja. Sam to je cca 11ur vožnje. Sploh cela pokrajina Puglia je zelo lepa.

https://images.app.goo.gl/187wN1T6dT2Aw...


Pa se v Matero, si ogledaš....ko si že dol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118853 (3944) ZveeZ
»

Dopust na hrvaški obali

Oddelek: Loža
318724 (6575) klekej
»

Kam na morje?

Oddelek: Loža
83101 (2598) Anney
»

morje - korčula

Oddelek: Loža
4119047 (12366) Hayabusa
»

plaže

Oddelek: Loža
285073 (4464) Ziga Dolhar

Več podobnih tem